Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΤΟ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ανθή μου Θέλω λεπτομέρειες για Ιταλία...:) Καιρό πριν σχεδιάζαμε το ταξίδι του μέλιτος για εκεί,(να εξασκήσουμε και τα Ιταλικά μας με το σύζυγο) αλλά μας πρόλαβε η ζουζούνα...:cheer: Δεν πρέπει να σχεδιάζεις...:) Αναμένω...;) ;) ;)

Voglio molto viaggare in Italia... :woohoo:

Irenekante σου άρεσε η Κεφαλλονιά; Εμένα λίγο...:blush: Από Σάμη, Φισκάρδο δεν εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα...:unsure: Ήταν οι πρώτες μας διακοπές βέβαια και περισσότερο μας έβλεπε το δωμάτιο...;)

Αντίθετα Λευκάδα και Ζάκυνθος με μάγεψαν...:cheer: Ιθάκη κάπως καλύτερα από Κεφαλλονιά...:silly:

Ωραίες φωτογραφίες!:) Από τη μία κτίρια και τοπία και από την άλλη το ελληνικό γαλάζιο... Sweetmummy και Αγγελική πολύ όμορφες οι φωτογραφίες σας... :) Irenevaldia ζήλεψα απίστευτα!:silly: Την Μήλο ακόμη δεν την έχω επισκεφτεί! :(;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου οπως γνωριζεται ειμαι ακομα αραβωνιασμενη οποτε δυσκολο να ανεβασψ φωτο για ταξιδι του μελιτος:laugh: :P

παρολαυτα οταν βρω χρονο θα ανεβασω φωτο απο διαφορα ταξιδακια μας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina che cosa vuoi imparare d'Italia, posso dirti perche sono andata la...

Εχω παει με τον αντρουλι μου πολυ πριν γινει αντρουλης μου και την εχω γυρισει τη μιση δλδ απο τη μεση κι'απανω γιατι απο τη μεση και κατω ειναι ολη η μαφια...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΥΡΙΚΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΤΟΥΜΠΑΙ..!!

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ..

IRENEKANTE ΒΙΕΝΝΗ ΠΗΓΑΜΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΟΛΗ..

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΓΟΥΡΙ ΓΙΑΤΙ

ΠΗΓΑΜΕ 2 ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΜΕ 3!!! (ΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ

ΣΟΥΒΕΝΙΡ)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια Αυστρία εχουμε παει πολλές απο εμάς...γιά όσες πάντως που δεν έχουν κανει αυτό το ταξίδι το συνιστώ ανεπιφύλακτα κ δίνω κ πληροφορίες...χα χα

Γουρικη sweetmummy η Βιέννη ε? πολύ χαίρομαι...περασα κ εγω ΥΠΕΡΟΧΑ !!

Katrina μου Κεφαλλονιά εχω παέι 3 φορές ...ωραία αλλά ενταξει...κ άλλες 3 εχω παει Ζάκυνθο...Τερμα το Ιονιο για μένα,,,,

Στο Φισκάρδο μέιναμε γιατί έιχανε σπίτι κατι φίλοι αλλα δεν ειναι κ τίποτα το ιδιαίτερα τελικά....όντως..

Όμως κοιτάχτε pool bar..εχετε δεί ωραιότερο....

ΜΥΛΟΣ...ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie mou ti mou thimises....venetia...rwmi piga kai egw...alla me allon gkomeno...kai oxi me ton antra mou....kai ksetrelathika itan teleiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.xixixiixixixiix..eidika tin benetia tin girisa..kai tin kserw poli kala kala kala..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweetmummy ξέρεις Ιταλικά;;;:) Ρίχνε κανένα που και που να τα εμπεδώνω, γιατί εγώ είμαι πρόσφατη...:S Όντως και η φίλη μου Patricia το ίδιο μου είπε... Σε ζηλεύω πολύ-πολύ! :);)

Babyboom τα λόγια περριτά! Εξωτικά μέρη και ό,τι προκύψει...:silly: :woohoo: Όσο για την Βιέννη το Πάσχα είναι ξεχωριστά. Και εμείς είχαμε εμπειρία, παρακολούθησα τις τελετές τους και είδα από κοντά τον Καθολικισμό αλλά πήγα και στην Ορθόδοξη Εκκλησία και άκουσα τον Ακάθιστο Ύμνο! Πόσοι Αυστριακοί Ορθόδοξοι! Εντυπωσιάστηκα!:cheer: Διαβάστηκε στα ελληνικά φυσικά, γιατί μόνο έτσι μπορεί ν'αποδοθεί!:) Γυρίσατε 3 ε; Τέλειο! :cheer:;)

Irenekante μου έρχεται να βουτήξω στην πισίνα!:silly: Τρελαίνομαι για το νερό! Ώρες ατελείωτες...:woohoo: Αχ μας ξεσήκωσες τώρα! :woohoo: :lol:

Jovanna καλά ξηγήθηκες...:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται Jovanna μου!!! :) :) :)

Και εγώ είχα μία παρόμοια εμπειρία;) αλλά εντός του Ελλαδικού χώρου!:angry:

Γι'αυτό είπα καλά ξηγήθηκες! ΧΙ!ΧΙ! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρει το CELI 3 της Perugia και πηγαινα για το CILS 4 της Siena αλλα δεν μου κατσε... μ'αρεσουν πολυ τα ιταλικα... μ'αυτα συνενοηθηκα στην Ελβετια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irenekante ο άντρας μου σπούδαζε στην Κρήτη και του άρεσε πολύ!:) Πόσα χρόνια με παρακαλάει να την επισκεφτούμε αλλά δυστυχώς δεν έτυχε.:( Όμως είναι στα άμεσα σχέδιά μας, πρώτα ο Θεός βέβαια.:)

Οι φώτο υπέροχες... Άντε αυτό το Καλοκαίρι θα έχετε και τον μπεμπούλη σας! Θα πλατσουρίζει μαζί σας!:cheer: :cheer: :cheer:

Η μπέμπα μου θα είναι μικρή θεωρώ για να εκτεθεί στον ήλιο, οπότε το πολύ-πολύ να είναι στην αμμουδιά σε καμιά πισινούλα! :woohoo:

Sweetmammy εσύ είσαι πιστοποιημένη Ιταλίδα!:);) Και εγώ το celi 3 ήμουν έτοιμη να δώσω, μαζί με τον άντρα μου, κάναμε μαθήματα με την Ιταλίδα φίλη αλλά προέκυψε η εγκυμοσύνη και στις αρχές είχα πολλούς εμετούς και ήμουν ξάπλα! Θα το δώσουμε τον προσεχή Νοέμβρη όμως...:cheer: Το άλλο ούτε που το ξέρω το πτυχίο! Είναι ανώτερο;;; :dry:

Και εμένα μου αρέσουν πολύ τα Ιταλικά! Και θεωρώ ότι είναι εύκολα αρκετά!:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

irenevaladia ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΣΥΜΠΑΘΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!:)

katrina και sweetmammy ΕΜΕΝΑ Ο ΑΓΑΠΟΥΛΙΝΟΣ ΜΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΙΤΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ....:( ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ...:angry:

ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΜΑΘΕΙ ΙΤΑΛΙΚΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΤΑΙ.... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ.....

ΕΙΡΗΝΗ.... ΚΡΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!! ΗΜΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ.... ΤΕΛΕΙΑ!!!! ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως στα αγγλικα παιρνεις πιστοποιηση μονο απο το Cambridge; Στα ιταλικα παιρνεις η απο τν Σιενα η απο την Περουτζα. Η μια τα ονομαζει cils και η αλλα celi. Το ιδιο πραγμα ειναι απλα η Περουτζα εχει νομιζω 5 ενω η Σιενα 4 και το 4 εναι το αντιστοιχο 5, οποτε ειναι ανωτερο. Σαν να λεμε το lower και το proficiency.

Αυτα...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweetmammy εσύ το προχωράς το θέμα...;) Εγώ θέλω την καλή γνώση μόνο! Πάντως τα Ιταλικά είναι ευχάριστα και διασκεδαστικά!:silly:

Scarlet πείσε τον να σου μάθει και έπειτα οργανώστε ένα ταξιδάκι στην Ιταλία για να ολοκληρωθεί η διδασκαλία... :cheer:

Τελικά είσαι νηπιαγωγός ή όχι δεσποινίς μου;;; :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...