Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις On 15/11/2021 at 10:10 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  01/03 Κορίτσι 👶💜

@I want a baby 06/03 αγόρι 👶💙

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     10/03 κορίτσι👶💜

@Maira29  19/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03 κορίτσι 👶💜

@Αναστασία31 30/03 αγόρι 👶💙

@Maria mariaa 31/03 κορίτσι 👶💜

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜

@iovnn 31/03 αγόρι 👶💙

@Princess28 01/04 κορίτσι 👶💜

@Διόνη 03/04 κορίτσι👶💜

@Vasiliki14 03/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 05/04 αγόρι 👶💙

@Riaa   06/04 κορίτσι 👶💜

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04 κορίτσι 👶💜, κορίτσι 💜👶, κορίτσι 👶💜

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια πήγαμε στο γιατρο σήμερα κάναμε β επιπέδου και περιμένουνε αγόρι 😅😅😅 κορίτσι μου είχε πει..Και το δεύτερο λοιπόν αγόρι!!!Επισης μου είπε πρώτα ο θεός 16 Μαρτίου θα κάνουμε καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κοριτσάκι it is then 🎉🎉🎉

τι ωραία 💜💜💜 

μισο κιλάκι σχεδόν παίρνουν  βάρος τώρα μεγαλώνουν γρήγορα 🤰🥰 

 

Περνάει πολυ γρήγορα ο καιρός..είχε μεγαλώσει πάρα πολύ από την προηγούμενη φορά..  κοριτσια από κιλα πως είστε;,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια πήγαμε στο γιατρο σήμερα κάναμε β επιπέδου και περιμένουνε αγόρι 😅😅😅 κορίτσι μου είχε πει..Και το δεύτερο λοιπόν αγόρι!!!Επισης μου είπε πρώτα ο θεός 16 Μαρτίου θα κάνουμε καισαρική 

Κορίτσι μου με το καλό!!!Υγεία να εχουν τα παιδάκια μας αυτό έχει μόνο σημασία...με το καλό να πάρεις το μπεμπη σας στην αγκαλιά σου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

@Maira29 καλησπέρα κορίτσι μου χαίρομαι παρά πολύ που διαβάζω τέλεια νέα για την εγκυμοσύνη σου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Κορίτσι κ επίσημα 🎉🎉🎉🎉💜💜💜💜💜🤰🤰🤰🤰

κοιτα οσον αφορά τγν εξέταση εξαρτάται τον εμβρυολογο ποσο αναλυτικός είναι από άποψη ότι μπορεί να κάτσει να σου πει κ κάποια πράγματα παραπάνω η να στα αναλύσει πιο πολύ να σου κάνει ερωτήσεις κ τέτοια 

σημασια έχει να γίνουν όλες οι μετρήσεις εγώ κ στις 2 εγκυμοσύνες περίπου 1 ώρα έκανα με διαφορετικούς εμβρυολογους αλλά όπως ανέφερα το πιο σημαντικό είναι να γίνουν όλες οι μετρήσεις 

η εμβρυολογος εμένα για να γυρίσει μ έβαλε να πάω να ουρήσω, να φάω ένα μικρό κομμάτι σοκολάτα κ γυρνούσε στην αυχενικη 

Τωρα στην β θα δω την Δευτέρα 😂👶

 

περαστικα στον πεθερό σου εύχομαι να βγει σιδερένιος κ να γυρίσει σπίτι του γερος 🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾

Καλημέρα!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!! 

Εμάς στην αυχενικη δεν καθόταν καθόλου (μάλλον επειδή πονουσα αρκετά από την πίεση) σε σημείο να μην μπορεί να κάνει κάποιες μετρήσεις!! Μου είχε ζητήσει θυμάμαι να κρατήσω την αναπνοή μου μια δυο φορές για να μπορέσει να κάνει τις μετρήσεις!! Για ερωτήσεις τώρα, εμάς δεν μας έκανε παραπάνω, ότι ήταν το είχε ρωτήσει στην αυχενικη!! Αλλά όπως λες σημασία έχει να γίνουν σωστά οι μετρήσεις!! Αφού έγιναν και είναι όλα καλά δεν πειράζει που δεν την είδαμε πολύ καλά!! Στον επόμενο υπέρηχο!! 

Με το καλό και η δική σας!! Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!! Και φυσικά να απολαύσετε το μικρακι σας!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Περνάει πολυ γρήγορα ο καιρός..είχε μεγαλώσει πάρα πολύ από την προηγούμενη φορά..  κοριτσια από κιλα πως είστε;,,

Εγώ πηγα 49 κιλά 

δλδ πήρα 6 κιλά μέχρι τώρα (ξεκίνησα 43)

στον 5ο πήρα 2 κιλά μαζεμένα 😂 γενικά παίρνω 1 κιλο το μήνα όπως είναι το συνηθισμένο αλλά τρώω πολύ δν θα το κρύψω! 

εσυ πως πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια πήγαμε στο γιατρο σήμερα κάναμε β επιπέδου και περιμένουνε αγόρι 😅😅😅 κορίτσι μου είχε πει..Και το δεύτερο λοιπόν αγόρι!!!Επισης μου είπε πρώτα ο θεός 16 Μαρτίου θα κάνουμε καισαρική 

Γεια σου Μαράκι μου το διόρθωσα λοιπόν κ το φύλο κ την ημερομηνία αν αλλάξει κάτι το ξανά αλλάζουμε στην ημερομηνία 🎈

 

αγορι εεε;;;; Πως νιώθεις λοιπόν δεύτερο αγοράκι ;;; 🎉🎉🎉🎉🎉 συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Εγώ πηγα 49 κιλά 

δλδ πήρα 6 κιλά μέχρι τώρα (ξεκίνησα 43)

στον 5ο πήρα 2 κιλά μαζεμένα 😂 γενικά παίρνω 1 κιλο το μήνα όπως είναι το συνηθισμένο αλλά τρώω πολύ δν θα το κρύψω! 

εσυ πως πας; 

 Και εγώ 6 κιλα έχω πάρει μέχρις στιγμής και εγώ τρώω  αρκετά αλλα θελω να προσέξω λίγο ο γιατρός  μ είπε είναι καλά...στο γιο μ ειχα παρει 25🙀🙀🙀🐖🐖🐖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έκανα τη β’ επιπέδου! Όλα καλά💞

Κοριτσάκι πλέον σίγουρα🎀🥰💕💞

Το μόνο που με άγχωσε, είναι ότι (απότι κατάλαβα όπως μου τα εξήγησε) είχε λίγο αιματάκι μέσα στο έντερο του μωρού, το οποίο απότι φαίνεται σημαίνει ότι είχα μικρές αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο και το μωρό κατάπινε το αιματάκι. Δεν είναι κάτι λέει θα φύγει. Με ρώτησε στην αρχή αν είχα δει καθόλου αίμα στο πρώτο τρίμηνο, της λέω όχι. Μου λέει μετά αυτά, της λέω γίνεται να είχα αποκόλληση κ να μην είχα αίμα; Μου λέει ναι βέβαια. Της είπα ότι έχω όλη μέρα το μωρό, αγκαλιά δουλειές κλπ, οπότε από αυτό μάλλον.. 

Μετά μου έλεγε πάλι όλα καλά, καλοπερνάει η μικρή εκεί μέσα κλπ..αλλά εμένα μου έμεινε αυτό οπότε είμαι ψιλοστεναχωρημένη τώρα και αγχωμένη. Δηλαδή σε άλλη περίπτωση θα ήμουν κατενθουσιασμένη τώρα που είναι όλα καλά και είναι σίγουρα κοριτσάκι, αλλά τώρα δε μπορώ να χαρώ…

Και ο γιατρός μου και η μαία πάντως μετά που βγήκαμε και τους ρώταγα, μου έλεγαν ότι δεν είναι κάτι κ όλα μια χαρά!

Αυτά τα νέα μου!

Εσείς τι κάνετε κορίτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Περνάει πολυ γρήγορα ο καιρός..είχε μεγαλώσει πάρα πολύ από την προηγούμενη φορά..  κοριτσια από κιλα πως είστε;,,

Εγώ μέχρι τις 20 εβδ περίπου δεν είχα πάρει κανένα, και μέσα σε 1 εβδομάδα που μου μεγάλωσε κ η κοιλιά απότομα πήρα 2!! Δε ξέρω αν παίζει ρόλο κ η κοιλιά!! Οπότε έχω πάρει 2 κιλά μέχρι στιγμής, 20+5 σήμερα..😅

Τώρα αρχίζουν να μπαίνουν τα κιλά πιστεύω, που θα πάρει κ βάρος το μωράκι❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια πήγαμε στο γιατρο σήμερα κάναμε β επιπέδου και περιμένουνε αγόρι 😅😅😅 κορίτσι μου είχε πει..Και το δεύτερο λοιπόν αγόρι!!!Επισης μου είπε πρώτα ο θεός 16 Μαρτίου θα κάνουμε καισαρική 

Πωπωω αυτό ήταν το άγχος μου, μη μου το αλλάξουν στη β’ επιπέδου, γι’αυτό ήμουν συγκρατημένη μέχρι τώρα(άσχετα που είχα αγοράσει κ 5 σετάκια😅)…

Αγορομάνα λοιπόν!! Με το καλό ο μικρούλης💙 Πώς το πήρατε; 😀

Γερά να’ναι πάνω απ’όλα🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Έκανα τη β’ επιπέδου! Όλα καλά💞

Κοριτσάκι πλέον σίγουρα🎀🥰💕💞

Το μόνο που με άγχωσε, είναι ότι (απότι κατάλαβα όπως μου τα εξήγησε) είχε λίγο αιματάκι μέσα στο έντερο του μωρού, το οποίο απότι φαίνεται σημαίνει ότι είχα μικρές αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο και το μωρό κατάπινε το αιματάκι. Δεν είναι κάτι λέει θα φύγει. Με ρώτησε στην αρχή αν είχα δει καθόλου αίμα στο πρώτο τρίμηνο, της λέω όχι. Μου λέει μετά αυτά, της λέω γίνεται να είχα αποκόλληση κ να μην είχα αίμα; Μου λέει ναι βέβαια. Της είπα ότι έχω όλη μέρα το μωρό, αγκαλιά δουλειές κλπ, οπότε από αυτό μάλλον.. 

Μετά μου έλεγε πάλι όλα καλά, καλοπερνάει η μικρή εκεί μέσα κλπ..αλλά εμένα μου έμεινε αυτό οπότε είμαι ψιλοστεναχωρημένη τώρα και αγχωμένη. Δηλαδή σε άλλη περίπτωση θα ήμουν κατενθουσιασμένη τώρα που είναι όλα καλά και είναι σίγουρα κοριτσάκι, αλλά τώρα δε μπορώ να χαρώ…

Και ο γιατρός μου και η μαία πάντως μετά που βγήκαμε και τους ρώταγα, μου έλεγαν ότι δεν είναι κάτι κ όλα μια χαρά!

Αυτά τα νέα μου!

Εσείς τι κάνετε κορίτσια;;

Γειά σου κορίτσι μου με το καλό η μπεμπούλα σας!!!!Μην ανχονεσαι αν ήταν κάτι δεν θα το άφηναν έτσι θα σου ζητάγανε να κάνεις και άλλες εξετάσεις και τέτοια από τη στιγμή που σου είπαν ότι είναι όλα καλά κατι θα ξέρουν...και λογικά αφου είναι στο εντερακι θα αποβληθεί  κάποια στιγμή...δεν είναι στα πνευμονια του ή σε κάποιο άλλο ζωτικό όργανο για να επηρεάζει την ανάπτυξη τ ή να γεννηθεί με αυτό...οπότε νομίζω πως πρέπει ακούσεις το γιατρό σου και να ηρεμήσεις και να χαρείς που είναι καλά το ζουζουνακι σου...τώρα λοιπόν έχεις και το πράσινο φως για το  black Friday 🤣🤣🤣🥰🥰🥰  ωρα να μπουν στο σπιτι ροζ κορδελιτσες να ξεφύγουμε και λίγο από το μπλε βρε παιδι μου!!!!!💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ μέχρι τις 20 εβδ περίπου δεν είχα πάρει κανένα, και μέσα σε 1 εβδομάδα που μου μεγάλωσε κ η κοιλιά απότομα πήρα 2!! Δε ξέρω αν παίζει ρόλο κ η κοιλιά!! Οπότε έχω πάρει 2 κιλά μέχρι στιγμής, 20+5 σήμερα..😅

Τώρα αρχίζουν να μπαίνουν τα κιλά πιστεύω, που θα πάρει κ βάρος το μωράκι❤️❤️

Τελεια μις χαρά!!!!σίγουρα θα παίζει ρόλο και η κοιλια αφού έχουν μεγαλώσει τόσο πολύ τα ζουζουνακια μας!!!εγώ στο γιο μ μέχρι το 6 είχα παρει 15 κιλα 🤯🤯🤯🐽🐽🐽γουρουνακι κανονικό η πρώτη φορά που είχα παρει ποτε τόσα κιλα δεν ήμουν ποτέ πολυ αδύνατη κανονική εκεί γύρο στα 65 μέχρι 70 το περισσότερο... αλλά ευτυχώς τα περισσότερα τα είχα χάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ μέχρι τις 20 εβδ περίπου δεν είχα πάρει κανένα, και μέσα σε 1 εβδομάδα που μου μεγάλωσε κ η κοιλιά απότομα πήρα 2!! Δε ξέρω αν παίζει ρόλο κ η κοιλιά!! Οπότε έχω πάρει 2 κιλά μέχρι στιγμής, 20+5 σήμερα..😅

Τώρα αρχίζουν να μπαίνουν τα κιλά πιστεύω, που θα πάρει κ βάρος το μωράκι❤️❤️

Τελεια μις χαρά!!!!σίγουρα θα παίζει ρόλο και η κοιλια αφού έχουν μεγαλώσει τόσο πολύ τα ζουζουνακια μας!!!εγώ στο γιο μ μέχρι το 6 είχα παρει 15 κιλα 🤯🤯🤯🐽🐽🐽γουρουνακι κανονικό η πρώτη φορά που είχα παρει ποτε τόσα κιλα δεν ήμουν ποτέ πολυ αδύνατη κανονική εκεί γύρο στα 65 μέχρι 70 το περισσότερο... αλλά ευτυχώς τα περισσότερα τα είχα χάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω όπως σας είπα χθες ειχα επίσκεψη στο γιατρο...εσάς ο πλακούντας τι θέση έχει;;;;εμενα μ είπε ότι είναι λίγο χαμηλά αλλα λέει νωρίς είναι ακόμη απλά θα το δούμε καλυτερα στη β επιπέδου...και τον ρώτησα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ μου είπε ότι δεν είναι ξ τόσο καλό αν μείνει εκεί γτ είναι κοντά στο τράχηλο...αλλά δεν μ είπε κάτι άλλο θα το δούμε λέει στην εξέταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εγω όπως σας είπα χθες ειχα επίσκεψη στο γιατρο...εσάς ο πλακούντας τι θέση έχει;;;;εμενα μ είπε ότι είναι λίγο χαμηλά αλλα λέει νωρίς είναι ακόμη απλά θα το δούμε καλυτερα στη β επιπέδου...και τον ρώτησα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ μου είπε ότι δεν είναι ξ τόσο καλό αν μείνει εκεί γτ είναι κοντά στο τράχηλο...αλλά δεν μ είπε κάτι άλλο θα το δούμε λέει στην εξέταση...

Κοιτα ο πλακούντας σε πολλές γυναίκες είναι χαμηλά αλλά δίνουν περιθώριο μέχρι κ την 36η εβδ να ανεβεί 

Αν όχι οκ τότε το βλέπεις από εκεί κ πέρα για τον τρόπο της γεννας αφορά αυτό 

βέβαια εξαρτάται το ποσο χαμηλά κ ποσο κοντά έτσι; Γ αυτό κ σε μεγάλους υπερήχους κοιτάνε τον πλακούντα κ τον τράχηλο! 

 

μην ανησυχείς πάντως είναι αρκετά συχνά φαινόμενο μην στεναχωριέσαι προκαταβολικά, συνήθως ανεβαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Έκανα τη β’ επιπέδου! Όλα καλά💞

Κοριτσάκι πλέον σίγουρα🎀🥰💕💞

Το μόνο που με άγχωσε, είναι ότι (απότι κατάλαβα όπως μου τα εξήγησε) είχε λίγο αιματάκι μέσα στο έντερο του μωρού, το οποίο απότι φαίνεται σημαίνει ότι είχα μικρές αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο και το μωρό κατάπινε το αιματάκι. Δεν είναι κάτι λέει θα φύγει. Με ρώτησε στην αρχή αν είχα δει καθόλου αίμα στο πρώτο τρίμηνο, της λέω όχι. Μου λέει μετά αυτά, της λέω γίνεται να είχα αποκόλληση κ να μην είχα αίμα; Μου λέει ναι βέβαια. Της είπα ότι έχω όλη μέρα το μωρό, αγκαλιά δουλειές κλπ, οπότε από αυτό μάλλον.. 

Μετά μου έλεγε πάλι όλα καλά, καλοπερνάει η μικρή εκεί μέσα κλπ..αλλά εμένα μου έμεινε αυτό οπότε είμαι ψιλοστεναχωρημένη τώρα και αγχωμένη. Δηλαδή σε άλλη περίπτωση θα ήμουν κατενθουσιασμένη τώρα που είναι όλα καλά και είναι σίγουρα κοριτσάκι, αλλά τώρα δε μπορώ να χαρώ…

Και ο γιατρός μου και η μαία πάντως μετά που βγήκαμε και τους ρώταγα, μου έλεγαν ότι δεν είναι κάτι κ όλα μια χαρά!

Αυτά τα νέα μου!

Εσείς τι κάνετε κορίτσια;;

Κοριτσάκι λοιπόν να φύγει κ αυτό το άγχος 🎉🎉🎉🎉🎉🎉👶👶👶👶👶💜💜💜💜💜🤰🤰🤰🤰🤰

 

Ισχύει οτι ανάλογα την θέση του πλακούντα μπορεί να μην δεις αίμα γιατί αν είναι πιο χαμηλά κ εκεί που έχει γίνει η αποκόλληση φράζει την δίοδο του αίματος ο πλακούντας κ δν βλέπεις αίμα! 
Κοιτα επειδή είχα αποκόλληση εφόσον δν υπάρχει κάτι τώρα κ δν είδαν κάτι οι γιατροί μην σε ανησυχεί γ αυτό γίνονται είδες αυτοί οι μεγάλοι υπέρηχοι! 
 

παντως η αποκόλληση δν εξαρτάται πάντα από το βάρος είναι κ θέμα ανάπτυξης κύησης άρα μην έχεις τύψεις κ για το εάν σήκωνες τον μικρό 

εγώ ακόμα σηκώνω την κόρη μου δν γίνεται αλλιώς κ μ είχε πει κ ο γυναικολόγος ότι σε μερικές κυήσεις στο πρώτο τρίμηνο υπάρχει αποκόλληση χωρίς παθολογικό αίτιο η εξωτερικό αίτιο απλά έτσι όπως αναπτύσσεται η μήτρα κ ο τράχηλος υπάρχει αποκόλληση (ο βαθμός απο εκεί κ πέρα οκ ναι εξαρτάται απο το βάρος, σκύψιμο κτλ κτλ ) δλδ αν σηκώνεις βάρος επιδεινώνεται η αποκόλληση 

αυτα όλα θεωρητικά θα έβλεπε ο γιατρός αν είχες κάτι κοριτσάκι μου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 

εισαι καλά τώρα κ εσυ κ το μωράκι κ αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα σου το έλεγαν αλλά καταλαβαίνω πως νιώθεις επειδή τώρα το πέρασα κ εγώ 💜❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!πως πάμε μεγαλώσανε οι κοιλίτσες;;;μεγαλώνουν τα μωράκια;;;εμένα πήγαν σε μια εβδομάδα από 535 714 γρ η μια και 695 η άλλη χαχαχαχα σαν να μεγάλωσαν πολύ για μια βδομάδα!!!πως πάει ετοιμάζετε δωματια ρουχαλάκια και τα λοιπά;;;εγώ χτες πηγα να δω για καρότσια δεν είδα και πολλά βασικά μόνο δυο σήμερα θα πάω και σε άλλο κατάστημα!δυσκολο να βρεις διπλό καρότσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!πως πάμε μεγαλώσανε οι κοιλίτσες;;;μεγαλώνουν τα μωράκια;;;εμένα πήγαν σε μια εβδομάδα από 535 714 γρ η μια και 695 η άλλη χαχαχαχα σαν να μεγάλωσαν πολύ για μια βδομάδα!!!πως πάει ετοιμάζετε δωματια ρουχαλάκια και τα λοιπά;;;εγώ χτες πηγα να δω για καρότσια δεν είδα και πολλά βασικά μόνο δυο σήμερα θα πάω και σε άλλο κατάστημα!δυσκολο να βρεις διπλό καρότσι!

Καλά είσαι κοπέλα μου ;;; 
πως είναι η καθημερινότητα σου;;;;

κοριτσακια έχεις τελικά κ τ δυο;;; Πωπωπω ευτυχία 🎉🎉🎉🎉💜💜💜💜💜👶👶👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλά είσαι κοπέλα μου ;;; 
πως είναι η καθημερινότητα σου;;;;

κοριτσακια έχεις τελικά κ τ δυο;;; Πωπωπω ευτυχία 🎉🎉🎉🎉💜💜💜💜💜👶👶👶👶👶

Καλά είμαι είναι λίγο δύσκολα με εμετούς αλλά όλα καλά τα μωράκια μου και είμαι πολύ χαρούμενη!κοριτσακια και τα δυο έπιασαν οι προσευχές του μπαμπά τους χαχαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Έκανα τη β’ επιπέδου! Όλα καλά💞

Κοριτσάκι πλέον σίγουρα🎀🥰💕💞

Το μόνο που με άγχωσε, είναι ότι (απότι κατάλαβα όπως μου τα εξήγησε) είχε λίγο αιματάκι μέσα στο έντερο του μωρού, το οποίο απότι φαίνεται σημαίνει ότι είχα μικρές αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο και το μωρό κατάπινε το αιματάκι. Δεν είναι κάτι λέει θα φύγει. Με ρώτησε στην αρχή αν είχα δει καθόλου αίμα στο πρώτο τρίμηνο, της λέω όχι. Μου λέει μετά αυτά, της λέω γίνεται να είχα αποκόλληση κ να μην είχα αίμα; Μου λέει ναι βέβαια. Της είπα ότι έχω όλη μέρα το μωρό, αγκαλιά δουλειές κλπ, οπότε από αυτό μάλλον.. 

Μετά μου έλεγε πάλι όλα καλά, καλοπερνάει η μικρή εκεί μέσα κλπ..αλλά εμένα μου έμεινε αυτό οπότε είμαι ψιλοστεναχωρημένη τώρα και αγχωμένη. Δηλαδή σε άλλη περίπτωση θα ήμουν κατενθουσιασμένη τώρα που είναι όλα καλά και είναι σίγουρα κοριτσάκι, αλλά τώρα δε μπορώ να χαρώ…

Και ο γιατρός μου και η μαία πάντως μετά που βγήκαμε και τους ρώταγα, μου έλεγαν ότι δεν είναι κάτι κ όλα μια χαρά!

Αυτά τα νέα μου!

Εσείς τι κάνετε κορίτσια;;

Μπράβο που βγήκαν όλα καλά! Πιστεύω δε θα είναι κάτι αυτό το αιματακι, αφού και η γιατρός σου ήταν τόσο καθησυχαστικη μη φοβάσαι τίποτα.

Σιγουρεψες ότι είναι και μπουμπού, υπέροχα!! ☺️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Καναμε κι εμείς την β επιπέδου σήμερα! Περίπου 50 λεπτά διήρκησε το ραντεβού... 

Κορίτσια η μπεμπουλα είναι μια χαρά !! Όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες!!! Τη δείχνει μια εβδομάδα ακριβώς μεγαλύτερη με ΠΗΤ 27/3 αλλά μου είπε να μετράω όπως μετρούσα γιατί όλα αυτά αλλάζουν μέχρι το τέλος ανάλογα τα κιλά που θα παίρνει! Σαν την @Maira29 έτσι κι εμένα με χτύπαγε ο γιατρός στην κοιλιά...χαχαχχα ήθελε να κάνει κάτι τελευταίες μετρήσεις και να δούμε προσωπάκι και η μικρή δεν γυρναγε!!!🤰🤰🤰 Μας λέει αν δε γυρίσει θα βγείτε έξω να κάνετε μια βολτουλα και θα συνεχίσουμε αργότερα! Το τι σπρώξιμο έδινε στην κοιλιά ο γιατρός δεν υπήρχε;;;η μικρή τίποτα δεν της καιγόταν καρφακι 😂🤣 τελικά προς το τέλος μας έκανε τη χάρη! Την είδαμε κάπως βγήκε μια φωτογραφία με τη φατσούλα της...είμαι σίγουρη ότι έχει τα ίδια μηλαρακια με εμένα χαχαχχαχα ο άντρας μου λέει ότι του μοιάζει ...αλλά έτσι νομίζει!!! 🤣😂🤣😂

Για το δαχτυλίδι (πεσσο) μου είπε ότι ο τράχηλος στο μήκος είναι μια χαρά , αυτό το ήξερα από το γιατρό μου....απλά είναι πιο χαμηλά... Μου είπε όμως ότι δεν χρήζει πεσσού...τώρα ειλικρινά δεν ξέρω! Είπε ο ίδιος θα μιλήσει με το γιατρό μου... Και βλέπουμε....και εγώ να συνεχίσω την ξεκούραση. 

Από τη μια ανακουφιστηκα...όσο και να διάβαζα στο ίντερνετ για αυτό δεν έβρισκα πληροφορίες κι είχα κάτι ανασφάλειες αλλά δεν ξέρω! Απλά θα ξαπλώνω κι ελπίζω όλα να συνεχιστούν όμορφα! 

Ήταν πολύ ωραιιιιαααα σήμερα....και στα δικά σας οι επόμενες!!! 

Στο blackfriday θα πάμε για καροτσάκι και θα ξεκινήσουμε αγορές σιγά σιγά να τα παίρνουμε λίγα λίγα.... 💓💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Καναμε κι εμείς την β επιπέδου σήμερα! Περίπου 50 λεπτά διήρκησε το ραντεβού... 

Κορίτσια η μπεμπουλα είναι μια χαρά !! Όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες!!! Τη δείχνει μια εβδομάδα ακριβώς μεγαλύτερη με ΠΗΤ 27/3 αλλά μου είπε να μετράω όπως μετρούσα γιατί όλα αυτά αλλάζουν μέχρι το τέλος ανάλογα τα κιλά που θα παίρνει! Σαν την @Maira29 έτσι κι εμένα με χτύπαγε ο γιατρός στην κοιλιά...χαχαχχα ήθελε να κάνει κάτι τελευταίες μετρήσεις και να δούμε προσωπάκι και η μικρή δεν γυρναγε!!!🤰🤰🤰 Μας λέει αν δε γυρίσει θα βγείτε έξω να κάνετε μια βολτουλα και θα συνεχίσουμε αργότερα! Το τι σπρώξιμο έδινε στην κοιλιά ο γιατρός δεν υπήρχε;;;η μικρή τίποτα δεν της καιγόταν καρφακι 😂🤣 τελικά προς το τέλος μας έκανε τη χάρη! Την είδαμε κάπως βγήκε μια φωτογραφία με τη φατσούλα της...είμαι σίγουρη ότι έχει τα ίδια μηλαρακια με εμένα χαχαχχαχα ο άντρας μου λέει ότι του μοιάζει ...αλλά έτσι νομίζει!!! 🤣😂🤣😂

Για το δαχτυλίδι (πεσσο) μου είπε ότι ο τράχηλος στο μήκος είναι μια χαρά , αυτό το ήξερα από το γιατρό μου....απλά είναι πιο χαμηλά... Μου είπε όμως ότι δεν χρήζει πεσσού...τώρα ειλικρινά δεν ξέρω! Είπε ο ίδιος θα μιλήσει με το γιατρό μου... Και βλέπουμε....και εγώ να συνεχίσω την ξεκούραση. 

Από τη μια ανακουφιστηκα...όσο και να διάβαζα στο ίντερνετ για αυτό δεν έβρισκα πληροφορίες κι είχα κάτι ανασφάλειες αλλά δεν ξέρω! Απλά θα ξαπλώνω κι ελπίζω όλα να συνεχιστούν όμορφα! 

Ήταν πολύ ωραιιιιαααα σήμερα....και στα δικά σας οι επόμενες!!! 

Στο blackfriday θα πάμε για καροτσάκι και θα ξεκινήσουμε αγορές σιγά σιγά να τα παίρνουμε λίγα λίγα.... 💓💗

Διονη μου ποσο υπέροχα νέα είναι αυτά! 🎉🎉🎉🎉 με το καλό να ξεκινήσετε κ εσείς τις αγορές σας τώρα που το σιγουρέψατε! 
 

Οσον αφορά τον πεσσό σίγουρα ο εμβρυολογος είναι αρμόδιος να σου πει γιατί κάνουν μετρήσεις με μεγαλύτερη ακρίβεια απ Ότι ένας γυναικολόγος μαιευτήρας που δν έχει αυτήν την εξειδίκευση! 
θα μιλήσουν μεταξύ τους κ σίγουρα θα γίνει το καλύτερο! 
 

φευγει ένα ακόμα άγχος από πάνω σου αυτό είναι τέλειο ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

τωρα για τις μετρήσεις βάρος-πητ αυτό κάθε φορά μπορεί κ να αλλάζει εσυ κρατάς ότι λέει στην αυχενικη μην σε πιάσει το άγχος κάθε φορά τι γίνεται με τ νουμερα 😆🥰👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια, διάβασα τα νέα σας και χαίρομαι που είμαστε όλες καλά. ❤️ Εμείς αδειάσαμε το βρεφικό δωμάτιο και σήμερα το βάφουμε :) Tην άλλη εβδομάδα έχω την Β επιπέδου και λέμε μετά σιγά σιγά να παραγγείλουμε επιπλάκια, τηνκούνια και μια συρταριέρα-αλλαξιέρα. Έχω παραγγείλει απο shein κουρτίνες, αυτοκόλλητα τοίχου και κάποια διακοσμητικά και ελπίζω να μας βγει ωραίο το δωμάτιο. 

@Διόνη μου και εμένα βγαίνει 3-4 μέρες πιο μεγάλος ο μπέμπης σε βάρος και δεν θυμάμαι με πoια άλλη κοπέλα από την εδώ παρέα μας το συζητούσαμε και έλεγε και εκείνη ότι  είναι 1 εβδομάδα μπροστά το μωράκι της. Είχα αγχωθεί και εγώ αλλά μάλλον συμβαίνει συχνά και αλλάζουν συνέχεια βάρος όπως επίσης  έχει πάντα απόκλιση και ο υπέρηχος οπότε έχουν δίκιο τα κορίτσια που λένε να μην αγχωνόμαστε.... :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Διονη μου ποσο υπέροχα νέα είναι αυτά! 🎉🎉🎉🎉 με το καλό να ξεκινήσετε κ εσείς τις αγορές σας τώρα που το σιγουρέψατε! 
 

Οσον αφορά τον πεσσό σίγουρα ο εμβρυολογος είναι αρμόδιος να σου πει γιατί κάνουν μετρήσεις με μεγαλύτερη ακρίβεια απ Ότι ένας γυναικολόγος μαιευτήρας που δν έχει αυτήν την εξειδίκευση! 
θα μιλήσουν μεταξύ τους κ σίγουρα θα γίνει το καλύτερο! 
 

φευγει ένα ακόμα άγχος από πάνω σου αυτό είναι τέλειο ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

τωρα για τις μετρήσεις βάρος-πητ αυτό κάθε φορά μπορεί κ να αλλάζει εσυ κρατάς ότι λέει στην αυχενικη μην σε πιάσει το άγχος κάθε φορά τι γίνεται με τ νουμερα 😆🥰👶

Πραγματικά έφυγε ένα άγχος και νιώθω πιο ανάλαφρη από το μεσημέρι! Πιστεύω κι εγώ ότι για να το λέει ο εμβρυομητρικος αυτό θα είναι το σωστό!!!

Εντάξει κορίτσι μου οκ! Δε θα αγχωθώ για τα νούμερα τις ημέρες και οοολα αυτά.... Όπως μου τα είχαν πει στην αυχενική τα αφήνω!!!

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια, διάβασα τα νέα σας και χαίρομαι που είμαστε όλες καλά. ❤️ Εμείς αδειάσαμε το βρεφικό δωμάτιο και σήμερα το βάφουμε :) Tην άλλη εβδομάδα έχω την Β επιπέδου και λέμε μετά σιγά σιγά να παραγγείλουμε επιπλάκια, τηνκούνια και μια συρταριέρα-αλλαξιέρα. Έχω παραγγείλει απο shein κουρτίνες, αυτοκόλλητα τοίχου και κάποια διακοσμητικά και ελπίζω να μας βγει ωραίο το δωμάτιο. 

@Διόνη μου και εμένα βγαίνει 3-4 μέρες πιο μεγάλος ο μπέμπης σε βάρος και δεν θυμάμαι με πoια άλλη κοπέλα από την εδώ παρέα μας το συζητούσαμε και έλεγε και εκείνη ότι  είναι 1 εβδομάδα μπροστά το μωράκι της. Είχα αγχωθεί και εγώ αλλά μάλλον συμβαίνει συχνά και αλλάζουν συνέχεια βάρος όπως επίσης  έχει πάντα απόκλιση και ο υπέρηχος οπότε έχουν δίκιο τα κορίτσια που λένε να μην αγχωνόμαστε.... :)  

Ναι ναι σας είχα διαβάσει Θόδωρα μου το θυμάμαι.... Πιστεύω όλα θα φανούν στο τέλος που θα μετράμε και τα κιλά πιο καλά...τις τελευταίες εβδομάδες!! 

Λοιπόν όταν με το καλό έρθουν από το shein να μας δείξεις τι πήρες εάν θέλεις!!!! Με το καλό η β επιπέδου! Όλα θα πάνε τέλεια και θα αρχίσεις και τα ψώνια σου κορίτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

Πραγματικά έφυγε ένα άγχος και νιώθω πιο ανάλαφρη από το μεσημέρι! Πιστεύω κι εγώ ότι για να το λέει ο εμβρυομητρικος αυτό θα είναι το σωστό!!!

Εντάξει κορίτσι μου οκ! Δε θα αγχωθώ για τα νούμερα τις ημέρες και οοολα αυτά.... Όπως μου τα είχαν πει στην αυχενική τα αφήνω!!!

Ναι ναι σας είχα διαβάσει Θόδωρα μου το θυμάμαι.... Πιστεύω όλα θα φανούν στο τέλος που θα μετράμε και τα κιλά πιο καλά...τις τελευταίες εβδομάδες!! 

Λοιπόν όταν με το καλό έρθουν από το shein να μας δείξεις τι πήρες εάν θέλεις!!!! Με το καλό η β επιπέδου! Όλα θα πάνε τέλεια και θα αρχίσεις και τα ψώνια σου κορίτσι μου!!!!

Nαι μωρέ ακόμα είναι νωρίς και αλλάζουν συνέχεια, έμενα σε κάποια φάση έβγαινε μικρότερο. Φυσικά και θα σας τα δείξω αυτά που πήρα.. :) . τώρα δεν έχει νόημα γιατί από τις φωτογραφίες ωραία φαίνονται, να δούμε τι θα έρθει. Αν και έχουν γενικά καλή ποιότητα. Επίσης κορίτσια άσχετο πήρα από shein σουτιέν θηλασμού και ένα νυχτικό και ενθουσιαστικα  με την ποιότητα για τα χρήματα που έδωσα, μου βγήκε κάπου 4 ευρώ το σουτιέν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α καταλαβα... ναι οτι νομιζουν οι γιατροι.. αυτοι ξερουν!!  Προφανως θελουν να μην υπατχει η παραμικρη πιθανοτητα κ καλα κανουν!! Τα αποτελεσματα της παρακεντησης ποτε θ βγουν;
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Από ότι μου είπαν είναι σαν μαστογραφία αλλά πιο εξειδικευμένη... Κ εγώ δεν το έχω ξανακουσει... Κ εγώ αναρωτήθηκα αφού έκανα την παρακέντηση γιατί πρέπει κ τα άλλα κ την ρώτησα την γιατρό που μου την έκανε κ μου είπε ότι δεν είναι πάντα 100% σίγουρο το αποτέλεσμα... Κ όχι τίποτε άλλο με πόνεσε πολύ κ δεν θα είναι σίγουρα τα αποτελέσματα? 
    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...