Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Κορίτσια ονομα εχετε βρει για τα νεραϊδακια μας;;; Πείτε καμια ιδεα αν εχετε. Θα σας πω τι σκεφτηκα:

αγορακι: Ιάσωνας, Δαυίδ, Άγγελος 

κοριτσάκι: Αριάδνη, Νεφέλη, Ιζαμπέλα 

 

Εμείς διαλέγουμε έτσι πάντα ονόματα όχι πολύ κοινά αλλά όχι αρχαιοπρεπή δν είμαστε πολύ φαν! 
 

την κόρη μου Συμελα στην Παναγία Σουμελα (γιορτάζει 15 Αύγουστο) καθότι ποντια η κόρη μου από τον πατέρα της ( δν έχουμε συγγενείς μ αυτό το όνομα )  κ αν είναι αγοράκι όπως μας είπαν με σιγουριά  είπαμε Μύρωνας στον άγιο Μυρωνα που γιορτάζει 17 Αυγούστου (αν αλλάξει κάτι στο φύλο βλέπουμε ☺️) ούτε μυρωνα έχουμε στο σόι! 
Αυτά 🎈

Από αυτά που μας έγραψες μ αρέσει πολύ το Δαυιδ γιατί δν είναι κοινό και από τ κοριτσίστικα θα έλεγα το Νεφέλη 👶🤰🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     15/03 κορίτσι👶💜

@Maira29  19/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Αναστασία31 30/03 κορίτσι 👶💜

@Maria mariaa 31/03

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜

@Princess28 01/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 01/04 κορίτσι👶💜

@Διόνη 03/04 κορίτσι👶💜

@Vasiliki14 03/04 κορίτσι 👶💜

@Riaa   06/04 κορίτσι 👶💜

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλημέρα!!!!! Και εγώ έχω θρόμβοφιλια. Γιατί σου είπαν για καισαρική; Μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά, εκτός και αν ο γιατρός βλέπει κάποιο πρόβλημα από τώρα. Θέλεις να μου πεις περισσότερα, αφού είμαι και εγώ παθουσα και πάω για φυσιολογικό προς το παρόν!!! Απορία το χω🤗

Καλησπέρα @Monica 92 ο γιατρός μου και ο εμβρυολόγο μου πρότειναν γεννά με καισαρική την πρώτη  φορά για να είναι πιο σίγουρος(δύσκολη εγκυμοσύνη η πρώτη μου και υψηλού κινδύνου για καλύτερα και τσ άκουσα ακριβώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Μμμμ η αλήθεια είναι ότι εύκολα τ κορίτσια είναι τελικά αγορια αλλά εντάξει έχετε λίγο υπομονή ακόμα εκεί στην 14-15 εβδ ξεκαθαρίζει το ζήτημα!  Ποσο είσαι τώρα; Μήπως δν ήταν κ σε κατάλληλη θέση για να το δείτε ξεκάθαρα ☺️

Eιμαι 13W4D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου με το καλό το μωράκι σου θα σε βάλω στο πινακακι! ❤️❤️❤️❤️ 
 

εγω εκτός από πίεση στις μητριαιες αρτηρίες στην πρώτη μ εγκυμοσύνη είχα κ υψηλή πίεση κ μετρούσα 3-4 φορές την εβδομάδα είχα κόψει το αλάτι κ έπαιρνα ένα χάπι Σαλοσπίρ 

μιλα ξανά με το γιατρό σου παρακολούθησε το μην σε αγχωνει περιόρισε το αλάτι κ ολα θα πάνε καλά! 
 

αν χρειαστεί να πάρεις κάτι θα στο πει ο γιατρός σου  μην αγχώνεσαι! Κ εδώ τώρα σ αυτό το γκρουπ που έχουμε  κ άλλες κοπέλες έχουν  τέτοια ένδειξη για υψηλή πίεση κ παίρνουν αγωγή κ κάνουν έτσι διατροφή χωρίς αλάτι! 
 

οτι σε απασχολεί πες μας να το συζητήσουμε! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου για την απάντηση!! Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί υπερβολικά λόγω μιας παλινδρομης που είχα τον Φεβρουάριο και λόγω του ότι τώρα μου έχουν βγει όλα όσα δεν είχα πριν όπως πχ και ο θυρεοειδής! Πριν από περίπου ένα μήνα που είχα ραντεβού με την ενδοκρινολογο η πίεση μου ήταν στα φυσιολογικά! Για το σαλοσπιρ ή ασπιρίνη με ρώτησε αν μου είχε δώσει και αφού του είπα όχι είδε ξανα τα αποτελέσματα της αυχενικής και μου λέει οκ δεν χρειάζεται απλά παρακολουθησε το! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Μμμμ η αλήθεια είναι ότι εύκολα τ κορίτσια είναι τελικά αγορια αλλά εντάξει έχετε λίγο υπομονή ακόμα εκεί στην 14-15 εβδ ξεκαθαρίζει το ζήτημα!  Ποσο είσαι τώρα; Μήπως δν ήταν κ σε κατάλληλη θέση για να το δείτε ξεκάθαρα ☺️

Ωχ ωχ!! Λες να μας βγει και εμάς τελικά αγόρι?? Σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα! Ο γιατρός εχθές μας είπε κατά 90% κορίτσι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Maira29 είπε:

Ωχ ωχ!! Λες να μας βγει και εμάς τελικά αγόρι?? Σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα! Ο γιατρός εχθές μας είπε κατά 90% κορίτσι!! 

Χαχαχα βρε αν το έχει δει ο γιατρός κ είναι σίγουρος δν χρειάζεται να ανησυχείς! Εμένα μια χαρά μου φαίνεται ότι θα είναι κορίτσι όπως σας τα λέει ο γιατρός 
 

στην εβδ που είσαι μπορούν ν έχουν ξεκάθαρη εικόνα αλλά ν βοηθάει κ η θέση ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maira29 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου για την απάντηση!! Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί υπερβολικά λόγω μιας παλινδρομης που είχα τον Φεβρουάριο και λόγω του ότι τώρα μου έχουν βγει όλα όσα δεν είχα πριν όπως πχ και ο θυρεοειδής! Πριν από περίπου ένα μήνα που είχα ραντεβού με την ενδοκρινολογο η πίεση μου ήταν στα φυσιολογικά! Για το σαλοσπιρ ή ασπιρίνη με ρώτησε αν μου είχε δώσει και αφού του είπα όχι είδε ξανα τα αποτελέσματα της αυχενικής και μου λέει οκ δεν χρειάζεται απλά παρακολουθησε το! 

Όπως μου λες είναι πολύ λογικό να αγχώνεσαι ειδικά κ με την εμπειρία που είχες αλλά μην ανησυχείς είναι σχετικά συχνό φαινόμενο 

αν δούνε ότι χρειάζεται θα σου δώσουν Σαλοσπίρ αλλά αν μ την διατροφή είσαι οκ κ δν ανεβάζεις πίεση τότε ναι απλά το παρακολουθείς 

ολα καλά θα πάνε να το ξέρεις ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Eιμαι 13W4D

Αγάπη έχουμε ίδια μέρα πητ απ’ό,τι έχω δει, εγώ σήμερα είμαι 14+1 οπότε κι εσύ το ίδιο😊 Μπήκαμε δηλαδή στη 15η εβδομάδα..💞

Μάλλον το μετράς με την αρχική πητ που ήταν βάσει περιόδου, αλλά αν στην αυχενική σου πήγε η πητ νωρίτερα τότε άλλαξε και το πόσων εβδομάδων είσαι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2021 at 8:58 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

🤣🤣🤣❤️ευχαριστώ😘

Κοριτσια εσεις που εχετε παιδακια, να μαξιλάρια θηλασμού ειναι βολικά; Αξίζει η αγορα;

Να σου πω την αλήθεια εμένα δε με βόλεψε, έχω ακούσει πολλές μανούλες όμως που τις έχει καταβολέψει, οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις μπορεί να σε βολέψει❤️🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2021 at 8:46 ΜΜ, ο/η Monica 92 είπε:

Το πορτ μπεμπέ!!💗

@Monica 92 @Louna Καλησπέρα κορίτσια να σας πω πώς τα ξέρω εγώ, το αυγό είναι το καθισματάκι αυτοκινήτου που είναι για νεογέννητα δηλαδή 0+ και το πορτ μπεμπε είναι κάτι άλλο να σας βάλω και φωτο αυτό που έχω εγώ, το κάτω αριστερά είναι το αυγό και πάνω και αριστερά και δεξιά είναι το πορτ μπεμπε που έχει και τη βάση για να στέκεται στο σπίτι, και μπαίνει και στο καρότσι για τους πρώτους 6 μήνες💗

 

BED39D5D-5981-45FB-B851-648D9F33012D.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2021 at 8:55 ΜΜ, ο/η Vasiliki14 είπε:

Το αυγό είναι το καθισματακι αυτοκινήτου για νεογέννητα. Συνήθως κάνει μέχρι ενός έτους περίπου, ανάλογα με την ανάπτυξη του μωρου! Υπάρχει στα συστήματα μεταφοράς 3 σε 1. 

Σας παρακολουθώ από την αρχή στο forum, περιμένω κ εγω το δεύτερο μωρο μου μέσα στον Μάρτιο του 2022! Έκανα και αυχενική και όλα καλά! Με το καλο όλα τα μωράκια! 

Καλησπέρα Βασιλική! Με το καλό το μωράκι σου, κοριτσάκι κι εσύ απ’ό,τι είδα🥰🌸 Εγώ έχω ένα αγοράκι 13 μηνών και περιμένω το κοριτσάκι τώρα πώς και πώς🥰 Ελπίζω όπως κι εσύ να μην αλλάξει στη β’ επιπέδου γιατί έχω ακούσει κι εγώ διάφορα..🤪💗

Καλωσήρθες στην παρέα μας💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

@Διόνη @Marakiii @Princess28 κορίτσια για να μην το ξεχάσω για τα αγγλικά, εγώ γράφτηκα να δώσω το lte της golearn. Είναι αυτό που εχεις δει princess λογικά.. πλήρωσα για την εγγραφή-εξεταστρα 180€ και μαζί σε αυτήν την τιμή είχε και κάποια βοηθήματα πχ ασκήσεις γραμματικής και κείμενα για εξάσκηση. Επίσης είχε δώρο 14 τεστακια προσομοιωτές. Εγώ δεν πλήρωσα για μαθήματα από καθηγητές τότε δεν είχες αυτή την δυνατότητα. ( Δεν ξέρω αν προσφέρουν και τέτοιο πακέτο ) . Το επίπεδο μου είναι αρκετά καλό οπότε διαβάζω λεξιλόγιο, γραμματική και διάφορα τεστ προετοιμασίας απ' YouTube και εφαρμογές στο play store.

Η εξέταση γίνεται μέσω ερωτήσεων πολλαπλών επιλογών και έχει μόνο listening και reading δεν έχει ούτε προφορικά ούτε έκθεση. Ανάλογα με το πόσες σωστές απαντήσεις θα δώσεις παίρνεις και το αντίστοιχο πτυχίο  έχει lower, advance και proficiency. Βέβαια κορίτσια θέλει πολύ διάβασμα γιατί φυσικά έχει μια παγίδα... Για να πάρεις το proficiency πρέπει να πιάσεις 90%. Το τεστ μου έχει 54 ερωτήσεις δηλαδή πρέπει να πιάσεις 50/54! 

εγώ θα το προσπαθήσω γιατί το χρειάζομαι σαν χαρτί, είναι επίσημα αναγνωρισμένο απ' τον ΑΣΕΠ και επίσης με είχανε δεχτεί απ' ένα μεταπτυχιακό και έπρεπε να το παρουσιάσω άμεσα. Απ' την στιγμή που κανείς την εγγραφή έχεις δικαίωμα να δώσεις μέσα σε ένα χρόνο. Δίνεις απ' το σπίτι σου μέσω του υπολογιστή σου και κλείνεις ραντεβού ποια μέρα κ ώρα θέλεις και σε παρακολουθεί μέσω κάμερας εξεταστής.

Αν τα αγγλικά σας είναι καλά και μπορείτε να διαβάσετε μόνες σας ( πχ @Princess28 ειδικά εσύ που έμενες Αγγλία) είναι καλή ευκαιρία γιατί είναι το πιο φτηνό και δεν χρειάζεται να μπλεχτείς με φροντιστήρια.

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!!💗 Θα κοιτάξω μήπως το κάνω κι εγώ τώρα, γιατί η αλήθεια είναι με ένα μωρό όλη μέρα μόνη μου συν το σπίτι κλπ δεν έχω πολύ χρόνο, και όταν έρχεται ο άντρας μου συνήθως πάμε καμιά βόλτα😇

Βέβαια έκανα τώρα ένα 5μηνο σεμινάριο e-learning του ΕΚΠΑ και κουτσά στραβά κατάφερα και το τελειώνω οπότε ίσως το καταφέρω κι αυτό..!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

@Αναστασία31 κοπέλα μου έκανες την λήψη τροφοβλάστης; Σε έχω στο μυαλό μου. Πήγανε όλα καλά; Ελπίζω γρήγορα να έχεις τα αποτελέσματα σου και να είναι υγιέστατο το μωράκι σου. Ο γιατρός οφείλει να είναι δίπλα σου όχι να σε απογοητεύει😡.

Οπότε θέλεις γράψε μας τα νέα σου❤️❤️❤️

@Αναστασία31 μου κι εγώ σε σκεφτόμουν..τι έγινε τελικά;

Όποτε θέλεις γράψε μας είμαστε δίπλα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Όπως μου λες είναι πολύ λογικό να αγχώνεσαι ειδικά κ με την εμπειρία που είχες αλλά μην ανησυχείς είναι σχετικά συχνό φαινόμενο 

αν δούνε ότι χρειάζεται θα σου δώσουν Σαλοσπίρ αλλά αν μ την διατροφή είσαι οκ κ δν ανεβάζεις πίεση τότε ναι απλά το παρακολουθείς 

ολα καλά θα πάνε να το ξέρεις ❤️❤️❤️

Χίλια ευχαριστώ κορίτσι μου για τις απαντήσεις σου!! Γενικά δεν θέλω να παίρνω κάθε τρεις και λίγο το γιατρό μου τηλέφωνο γιατί και αυτός ο κακομοίρης έχει ακούσει τόσα από μένα!! Και ειδικά λόγω της αποβολής με το παραμικρό τρελαίνομαι και με το παραμικρό τηλέφωνο!! Αλλά μάλλον θα αργήσω να τον ξανά πάρω γιατί ήδη με έκανες να νιώσω καλύτερα και βλέπω πολύ ωραίο κλίμα εδώ οπότε φαντάζομαι θα μοιραστούμε πολλά ακόμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Εμείς στην κόρη μου είχαμε πάρει κάθισμα αυτοκινήτου 350€ από 0-36. Σε αυτό το κάθισμα έκατσε μετά το τρίμηνο, γιατί ήταν πολύ μικρούλα και το πορτ μπεμπέ βόλευε. Και το βγάλαμε πριν κάνα χρόνο γιατί μεγάλωσε και μας φαινόταν ότι δεν καθόταν καλά. Και εμάς το 3-1 μας βόλεψε όπως τα λέει ο άντρας σου. Όσο για κάθισμα, να παίρνετε τα πιο φθηνά, αν έχει το αυτοκίνητο σας isofix να προτιμάτε καθισματακι που να έχει isofix είναι πολύ ασφαλή και πρακτικά, και ανάλογα με την ηλικία. Από εμπειρία προσωπική λοιπόν σας λέω ότι το 0-36 δεν βόλεψε 😉

Εμείς στην αρχή είχαμε(ακόμα δηλαδή) το αυγό του aptica, είχαμε πάρει όλο το σύστημα μεταφοράς που σας έστειλα παραπάνω. Αυτό είναι μέχρι 13 κιλά, εμάς ο μικρούλης είναι αδύνατος δηλαδή τώρα 13 μηνών δεν είναι ούτε 9,5 κιλά, οπότε τον έχω σε αυτό ακόμη γιατί το θεωρώ πιο ασφαλές να κοιτάει προς τα πίσω. Βέβαια είναι πολύ ψηλός οπότε δε ξέρω μήπως έπρεπε να το αλλάξω γι’αυτό, αλλά δεν έχω βρει κάπου μέχρι πόσα εκατοστά είναι ούτε έχω ρωτήσει να πω την αλήθεια. Ελπίζω να μη ζορίζεται. Έχουμε πάρει όμως και ένα καινούργιο που το έψαξα κι εγώ πολύ, το οποίο είναι για 9-36 κιλά το οποίο θα χρησιμοποιήσουμε όταν δεν του κάνει πια το αυγό.

Επίσης κορίτσια να ξέρετε όταν ψάχνετε για κάθισμα, να κοιτάτε και τα αποτελέσματα από τα κρας τεστ από ανεξάρτητους φορείς οι οποίοι είναι δύο, δε θυμάμαι τώρα πώς τους λένε γιατί τα έψαχνα τον Ιούνιο, αλλά αν θέλετε μπορώ να τα βρω.

Γενικά είμαι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη με αυτό το θέμα λόγω του ότι πέρσι που ήμουν 7 μηνών έγκυος στο γιο μου είχα ένα άσχημο τροχαίο, έχασα τις αισθήσεις μου λόγω του ότι είχα πολύ χαμηλό ζάχαρο και πάθαινα υπογλυκαιμίες, και τράκαρα με νταλίκα στην εθνική και έπεσα στη μπάρα(ήμουν αριστερή λωρίδα), ευτυχώς είχαμε Άγιο και δεν πάθαμε τίποτα ούτε εγώ ούτε το μωρό, το αμάξι πάει βέβαια, αλλά από τότε είμαι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη με το θέμα της ασφάλειας πόσο μάλλον για τα μωρά. Οπότε προτίμησα να πάρω ένα από τα πιο ακριβά καθίσματα για 9-36 το οποίο είχε όμως από τα πιο καλά αποτελέσματα στα κρας τεστ. Πιστεύω αξίζει να επενδύσεις σε ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου, γιατί θα το έχει το παιδί μέχρι 10 χρονών, δηλαδή θα τα βγάλει τα λεφτά του και θα είναι και πιο ασφαλές το μικράκι. 

Επίσης συμφωνώ μαζί σου ότι είναι καλύτερα να αγοράζεις κατηγορία κατηγορία και όχι ένα 0-36!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Louna είπε:

Κορίτσια ονομα εχετε βρει για τα νεραϊδακια μας;;; Πείτε καμια ιδεα αν εχετε. Θα σας πω τι σκεφτηκα:

αγορακι: Ιάσωνας, Δαυίδ, Άγγελος 

κοριτσάκι: Αριάδνη, Νεφέλη, Ιζαμπέλα 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εμείς καταλήξαμε στο Ειρήνη εάν είναι όντως κορίτσι!! Είναι από τα αγαπημένα μου ονόματα μαζί με το Λυδία και το Δανάη! Μου αρέσουν όμως πολύ και το Αριάδνη και το Νεφέλη!! Για αγόρι δεν έχουμε σκεφτεί όμως εγω θα προτιμούσα το Άγγελος το Αλέξανδρος και το Σταύρος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια δηλαδή για το αμάξι επειδή με τον άντρα μου είχαμε μια διαφωνια...δηλαδή εγώ δεν καταλάβαινα....αυτός κάτι ήξερε από τις ανιψιές του...

Κοιτάμε κάτι καρότσια που για παράδειγμα είναι 3 σε 1 και μου λέει αυτό είναι καλό γιατί το Πορτ μπεμπέ το βάζεις στο αμάξι μέχρι τον 6 μήνα και μετά παίρνεις το μεγάλο καθισματακι....

Άρα αυτό που μου λέει ισχύει;;;;γιατί σε τέτοιο καρότσι καταλήξαμε....

Ωστόσο όταν κοιτάζω καθισματακια λένε απο 0 έως 22 ή 36 μηνών κάτι τέτοιο ....

Έχω λίγο μπερδευτεί....δηλαδή στην αρχή δε χρειάζεται να το πάρουμε το καθισματακι;;; Μπορούμε να έχουμε το Πορτ μπεμπέ από το καρότσι;

Κορίτσι μου, μπορείς να έχεις το πορτ μπεμπέ μόνο αν έχει τις ειδικές ζώνες για να δένει στο αυτοκίνητο..όχι έτσι σκέτο..αλλιώς το καθισματάκι του αυτοκινήτου που είναι το πιο σίγουρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καταρχάς με το καλό τα μωράκια μας!! Είμαι και εγώ μέλλουσα μανούλα Μαρτίου με ΠΗΤ 19/3 και μόλις χθες μάθαμε ότι έχουμε κοριτσάκι!! Θα ήθελα όμως τα φώτα σας!! Ενώ η αυχενική μας ήταν πάρα πολύ καλή και ενώ μέχρι τώρα ήξερα ότι δεν έχω πίεση δύο φορές τώρα που έχω πάει στο γιατρό μου την έχει βρει ανεβασμένη!! Εχθές μάλιστα έλεγξε ξανά τα αποτελέσματα της αυχενικής και δεν είδε κάτι να τον ανησυχεί! Μου είπε λοιπόν ότι καλό θα ήταν να μετρήσω την πίεση σε ένα φαρμακείο και σήμερα το πρωί πήγα και διαπίστωσα ότι τελικά έχω πίεση!! Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο?? Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και συγνώμη για το σεντόνι!! 

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!!🌸💞

Για την πίεση δε ξέρω να σε βοηθήσω, γιατί δε μου έχει τύχει σε καμία εγκυμοσύνη, μάλιστα εγώ έχω το αντίθετο από σένα, δηλαδή υπόταση με ζαλάδες κλπ..οπότε όταν μου πέφτει αρκετά τρώω αλάτι σκέτο για να νιώσω λίγο καλύτερα😄 Όμως αρκετές κοπέλες εδώ έχουν το ίδιο πρόβλημα με σένα οπότε θα ξέρουν να σε βοηθήσουν! Πόσο είναι η πίεσή σου όμως; Είναι πολύ ανεβασμένη; Θα την παρακολουθείτε με το γιατρό σου και αν χρειαστεί κάτι θα σου πει, μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια, πόσο ωραίο που αρχίσαμε να συζητάμε για μωρουδιακά... ❤️ Εγω πήγα χθες στον γιατρό μετά την αυχενική για άλλον ένα υπέρηχο και είδαμε κάτι που μάλλον παραπέμπει σε αγοράκι.... οπότε έχουμε μπερδευτεί με το φύλο, θα φανεί ελπίζω στο επόμενο ραντεβού... Ο άντρας μου απο χθες ζει ΄ένα μικρό δράμα που αλλάξανε τα σχέδια του για κορίτσι 🤣 η αλήθεια είναι και εγώ απογοητεύτηκα λίγο, προτιμώ κοριτσάκι  αλλά λεω γερό να είναι πάνω από όλα ❤️ 

Πωπω..σας καταλαβαίνω και τους δύο..κι εγώ θα απογοητευόμουν γι’αυτό μέχρι τη β’ επιπέδου προσπαθώ να μην το έχω 100% σίγουρο αν και έχω ενθουσιαστεί🙈💞 Αλλά όπως λες γερό να είναι❤️❤️ Θα δείτε στο επόμενο ραντεβού! Και αγοράκι να’ναι τώρα, θα βγει το επόμενο κοριτσάκι και θα έχει και το μεγάλο αδερφό να την προσέχει🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Louna είπε:

Κορίτσια ονομα εχετε βρει για τα νεραϊδακια μας;;; Πείτε καμια ιδεα αν εχετε. Θα σας πω τι σκεφτηκα:

αγορακι: Ιάσωνας, Δαυίδ, Άγγελος 

κοριτσάκι: Αριάδνη, Νεφέλη, Ιζαμπέλα 

 

Καλησπέραα ωραία ερώτηση!

Εγώ έχω ήδη λίστα στο κινητό μου με τα αγορίστικα και κοριτσίστικα ονόματα που μου αρέσουν😬

Ιάσονα λένε τον ανιψιό μου😊 Αλλά εγώ από τα 3 προτιμώ το Άγγελος, είναι ένα από τα πιθανά που είχα κι εγώ αν έκανα αγοράκι! Επίσης μου άρεσε το Στέφανος, Αλέξανδρος και διάφορα άλλα.

Τώρα που μάλλον είναι κοριτσάκι, θα την πούμε μάλλον Δήμητρα-Ελισάβετ. Μου αρέσει πολύ το Βαλέρια, το Ελισάβετ, το Νεφέλη, το Λάουρα, το Εβελίνα, και άλλα. Πάντως αν έβγαζα το όνομα που θέλω, το πρώτο μου κορίτσι θα το έλεγα Βαλέρια. Δυστυχώς δε θα δώσω το όνομα που θέλω, γιατί η μαμά του άντρα μου έχει πεθάνει οπότε δεν το συζητάει καν να μην πάρει το όνομά της. Αλλά δέχεται να δώσω ένα δεύτερο όνομα που να μου αρέσει και να τη φωνάζω εγώ όπως θέλω. Οπότε με το Δήμητρα μου ταιριάζει πιο καλά το Ελισάβετ σαν δεύτερο. Οπότε θα είναι το Λιζάκι μου🥰🌸

Σαν γνώμη για τα δικά σου, μου αρέσει πιο πολύ το Άγγελος για αγοράκι, και Αριάδνη ή Νεφέλη για κοριτσάκι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Louna είπε:

Κορίτσια ονομα εχετε βρει για τα νεραϊδακια μας;;; Πείτε καμια ιδεα αν εχετε. Θα σας πω τι σκεφτηκα:

αγορακι: Ιάσωνας, Δαυίδ, Άγγελος 

κοριτσάκι: Αριάδνη, Νεφέλη, Ιζαμπέλα 

 

Καλησπέραα ωραία ερώτηση!

Εγώ έχω ήδη λίστα στο κινητό μου με τα αγορίστικα και κοριτσίστικα ονόματα που μου αρέσουν😬

Ιάσονα λένε τον ανιψιό μου😊 Αλλά εγώ από τα 3 προτιμώ το Άγγελος, είναι ένα από τα πιθανά που είχα κι εγώ αν έκανα αγοράκι! Επίσης μου άρεσε το Στέφανος, Αλέξανδρος και διάφορα άλλα.

Τώρα που μάλλον είναι κοριτσάκι, θα την πούμε μάλλον Δήμητρα-Ελισάβετ. Μου αρέσει πολύ το Βαλέρια, το Ελισάβετ, το Νεφέλη, το Λάουρα, το Εβελίνα, και άλλα. Πάντως αν έβγαζα το όνομα που θέλω, το πρώτο μου κορίτσι θα το έλεγα Βαλέρια. Αλλά θα δώσουμε το όνομα της μαμάς του άντρα μου γιατί έχει πεθάνει οπότε δεν το συζητάει καν να μην πάρει το όνομά της. Αλλά δέχεται να δώσω ένα δεύτερο όνομα που να μου αρέσει και να τη φωνάζω εγώ όπως θέλω. Οπότε με το Δήμητρα μου ταιριάζει πιο καλά το Ελισάβετ σαν δεύτερο. Οπότε θα είναι το Λιζάκι μου🥰🌸

Σαν γνώμη για τα δικά σου, μου αρέσει πιο πολύ το Άγγελος για αγοράκι, και Αριάδνη ή Νεφέλη για κοριτσάκι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!!🌸💞

Για την πίεση δε ξέρω να σε βοηθήσω, γιατί δε μου έχει τύχει σε καμία εγκυμοσύνη, μάλιστα εγώ έχω το αντίθετο από σένα, δηλαδή υπόταση με ζαλάδες κλπ..οπότε όταν μου πέφτει αρκετά τρώω αλάτι σκέτο για να νιώσω λίγο καλύτερα😄 Όμως αρκετές κοπέλες εδώ έχουν το ίδιο πρόβλημα με σένα οπότε θα ξέρουν να σε βοηθήσουν! Πόσο είναι η πίεσή σου όμως; Είναι πολύ ανεβασμένη; Θα την παρακολουθείτε με το γιατρό σου και αν χρειαστεί κάτι θα σου πει, μην ανησυχείς!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι και σε όλες τις κοπέλες!! Να χαίρεσαι και το μεγαλύτερο παιδάκι σου και εσύ και όσες έχετε κι άλλο παιδάκι!!! Να σου πω!! Μέχρι τον περασμένο μήνα είχα και εγώ περίπου το ίδιο θέμα! Μια φορά μάλιστα λιποθυμησα με τη μεγάλη να είναι στο 8 και τη μικρή στο 4.5!! Τώρα δύο φορές στο γιατρό και μια στο φαρμακείο μου έχει φτάσει στο 14.5!! Διαβασα (δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο σχετίζεται) ότι από 14 και πάνω ανεβαίνουν οι πιθανότητες για προεκλαμψια όμως ο γιατρός μου όταν είδε τα αποτελέσματα της αυχενικής δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο απλά μου εξήγησε πως από την αιματολογική υπολογίζονται οι πιθανότητες για σύνδρομα και προεκλαμψια! (Ενδεχομένως για αυτό να ξανά τσέκαρε την αυχενική μου. Την κάναμε αρχές Σεπτεμβρίου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα ωραία ερώτηση!

Εγώ έχω ήδη λίστα στο κινητό μου με τα αγορίστικα και κοριτσίστικα ονόματα που μου αρέσουν😬

Ιάσονα λένε τον ανιψιό μου😊 Αλλά εγώ από τα 3 προτιμώ το Άγγελος, είναι ένα από τα πιθανά που είχα κι εγώ αν έκανα αγοράκι! Επίσης μου άρεσε το Στέφανος, Αλέξανδρος και διάφορα άλλα.

Τώρα που μάλλον είναι κοριτσάκι, θα την πούμε μάλλον Δήμητρα-Ελισάβετ. Μου αρέσει πολύ το Βαλέρια, το Ελισάβετ, το Νεφέλη, το Λάουρα, το Εβελίνα, και άλλα. Πάντως αν έβγαζα το όνομα που θέλω, το πρώτο μου κορίτσι θα το έλεγα Βαλέρια. Αλλά θα δώσουμε το όνομα της μαμάς του άντρα μου γιατί έχει πεθάνει οπότε δεν το συζητάει καν να μην πάρει το όνομά της. Αλλά δέχεται να δώσω ένα δεύτερο όνομα που να μου αρέσει και να τη φωνάζω εγώ όπως θέλω. Οπότε με το Δήμητρα μου ταιριάζει πιο καλά το Ελισάβετ σαν δεύτερο. Οπότε θα είναι το Λιζάκι μου🥰🌸

Σαν γνώμη για τα δικά σου, μου αρέσει πιο πολύ το Άγγελος για αγοράκι, και Αριάδνη ή Νεφέλη για κοριτσάκι!💗

Το Εβελινα υπάρχει σαν όνομα?? Θέλω να πω ξέρω μια κοπέλα που το έκανε Εβελινα από το Ευαγγελία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...