Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

Καλημέρα καλό Σαββατοκύριακο  κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️❤️

 

περάσαμε πάλι Κόβιντ εμείς (ο άντρας μ κόλλησε από την δουλειά αν κ είναι εμβολιασμένοι όλοι εκεί δουλεύουν ο ένας πάνω στον άλλον χωρίς μάσκες γιατί νομίζουν ότι κ καλά δν θα νοσήσουν αλλά την πάτησαν δυστυχώς) 

ο άντρας μ φορούσε μάσκα γιατί έχει κ μένα κ την μικρή σπίτι αλλά κ πάλι κόλλησε αφού αποστάσεις δν υπάρχουν 

 

το περάσαμε πάλι εντελώς ελαφριά (ο αντρασ Μ είχε λίγο πονόλαιμο κ δέκατα τις πρώτες 2 μέρες κ έτσι το καταλάβαμε)

εγω κ η κορη μου δν χρειαστήκαμε  να πάρουμε πχ ούτε ένα ντεπόν όπως κ πριν 7 μήνες

ανανεώσαμε το πιστοποιητικό νοσησης κ τουλάχιστον τώρα μέχρι να γεννήσω δν θα ξανά κολλήσουμε κ θα είναι πιο εύκολο για το μαιευτήριο φυσικά όταν με το καλό φτάσει η ώρα! 

μίλησα κ με γυναικολόγο όλα καλά εφόσον δν εμφάνισα τίποτα σοβαρό 13 μέρες τώρα (μόνο λίγο πονοκέφαλο κ μια μέρα είχα λίγο ρίγος ) έτυχε είχε πάει κ στο νοσοκομείο γιατί ήταν Κυριακή κ είχα έτσι λίγο μπεζ προς καφέ εκκρίσεις (λόγω ιστορικού αποκόλλησης πλακούντα γενικά δν το αφήνω) κ μ είπαν κ από εκεί ότι το γεγονός ότι κ τώρα το πέρασα εντελώς ελαφριά είναι πολύ καλό! 
 

αυτααααα περιμενα έτσι να περάσει κ μετά να σας γράψω για να μην σας αγχωσω! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!! Εύχομαι περαστικά στις κοπέλες που αντιμετώπισαν κάποιες δυσκολίες και καλό υπόλοιπο με ηρεμία και ευχάριστα χωρίς αλλες ταραχές!! ❤️❤️❤️❤️ Είχαμε και εμείς μια δύσκολη εβδομάδα από θέμα δουλειάς και λόγω και του ότι ο άντρας μου ήταν με γρίπη και ειχαμε το άγχος μήπως κολλήσω και εγώ αλλά ευτυχώς όλα καλά!! Από τα τεστ που κάναμε κανένας από τους δύο δεν κόλλησε covid οπότε όλα καλά!! Γιατρό θα κλείσω ραντεβού μέσα στη βδομάδα για να μου φύγει το άγχος της μπέμπας (γιατί τη νιώθω μια μέρα και τις άλλες τίποτα!!) και μετά βουρ για Β επιπέδου στις 15 του μηνα!! Είναι και κοντά στα γενέθλια του άντρα μου και καταλαβαίνετε!! 

Για τη Β επιπέδου που είδα ρωτησε μια κοπέλα (νομίζω η Διόνη) και εμένα στην 23η εβδομάδα μου την έκλεισαν!! Για να πω την αλήθεια και εμένα μου φάνηκε πολύ αργά αλλά ψάχνοντας στο Google βρήκα έναν υπολογιστή κύησης στον οποίο μου έλεγε πως η ιδανική ημερομηνία θα ήταν η εβδομάδα από 20/11 έως 27/11 (δηλαδή η 24η εβδομάδα) εάν θέλετε να σας στείλω τη διεύθυνση!! Φυσικά δεν το ανέφερα στον γιατρό γιατί δεν θα άντεχα να περιμένω μια εβδομάδα ακόμα σε περίπτωση που αλλάζαμε το ραντεβού!! 😂😂😂😂

Σχετικά με τις επαφές που ρώτησε επίσης κάποια κοπέλα, μέχρι την 6η εβδομάδα μας είχε πει ότι μπορούμε να έχουμε αρκεί να μην ολοκληρώνει μέσα!! Όμως επειδή στην 6η εβδομάδα είχα και εγώ θέματα (αν και δεν διευκρινιστηκε ποτέ το εάν είχα αποκολληση ή όχι γιατί ο γιατρός που με είδε όσο ο δικός μου έλειπε σε άδεια μου είπε πως δεν είχα αποκολληση ενώ ο γιατρός μου όταν γύρισε μου είπε να περιμένω την αυχενική για να σιγουρευτουμε ότι δεν υπάρχει υποθέτω όμως και λόγω ιστορικού) περιμέναμε μέχρι την αυχενική για να ξεκινήσουμε!! Στην αυχενικη μας είπαν ότι ο πλακούντας ήταν αρκετά χαμηλά οπότε θα ήταν καλό να περιμένουμε λίγες μέρες ακόμα, οπότε ξεκινήσαμε τις επαφές γύρω στη 15η εβδομάδα που τότε μας επέτρεψε ο γιατρός με προσοχή!! Αυτό που λένε τα κορίτσια δηλαδή να μην ολοκληρώνει μέσα!! 

Ελπίζω να βοήθησα!! Σας στέλνω την αγάπη μου και ελπίζω να σας γράφω πιο συχνά από την ερχόμενη εβδομάδα!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

8, 15 και 22 Νοεμβριου δωρεαν σεμιναριο θηλασμού κοριτσια

καλημερα 🌺🥰🧚 https://www.protothema.gr/greece/article/1178720/programma-sumvouleutikis-gia-to-mitriko-thilasmo/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Louna είπε:
στις πριν 2 ώρες, ο/η Louna είπε:

8, 15 και 22 Νοεμβριου δωρεαν σεμιναριο θηλασμού κοριτσια

καλημερα 🌺🥰🧚 https://www.protothema.gr/greece/article/1178720/programma-sumvouleutikis-gia-to-mitriko-thilasmo/

Expand  

Καλημέρα Λούνα είναι ωραία σαν σεμινάρια να σας βάλουν στο κλίμα είδα είναι από τον σύλλογο Φαιναρετη❤️❤️ 

γενικα να κοιτάτε να είναι από αξιόπιστους συλλόγους όχι απλά πχ Μαίες (φαιναρετη, Αλκυόνη, ΜΑΜουσκες κτλ κτλ) 

 

τωρα οσες το θέλουν η la leche league (LLL) με 20€ συνδρομή για ένα χρόνο (κ δυνατότητα να ανανεώνεται κάθε χρόνο) μπορείτε να γίνετε  μέλη παρέχει ηλεκτρονικό υλικο για ενημέρωση-διάβασμα κ συναντήσεις  (πλέον μέσω ζουμ λόγω των συνθηκών) κάθε μήνα κ γραμμή υποστήριξης! (Είναι κ πολύ ωραίο δώρο σ μέλλουσες μανούλες εγώ έχω κάνει σε 2 φίλες μου τέτοιες συνδρομές είτε θήλασαν εν τέλη είτε όχι έχει γενικά ενημέρωση για το νεογέννητο ) 

κ αν έχετε φβ να μπείτε στις τοπικές σας ομάδες θηλασμού ανάλογα σε ποια πόλη είστε υπάρχει κ η αντίστοιχη ομάδα για να ενημερωθείτε  πριν γεννήσετε (υπάρχουν αρχεία σε κάθε ομάδα με πολύ υλικο για ενημέρωση) αν δν έχετε πχ δυνατότητα να πληρώσετε μια σύμβουλο η μια μαια καταρτισμένη ή πχ την LLL

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα πει ότι θα ανέβαζα την συνταγή για σαπουνάκια μητρικού γάλακτος 

Είναι από τ αρχεία της ομάδας του Πανελλήνιου Δικτύου Εθελοντών Υποστηριξησ θηλασμού κ Μητρότητας 

ειναι στα αγγλικά οποία θέλει διευκρίνιση μπορώ να εξηγήσω ☺️ 
 

εχω μαζέψει εγώ γαλατάκι το έχω κατάψυξη  κ θα τ φτιάξω εκεί Φεβρουάριο πριν γεννήσω γιατί θέλει κ 5 εβδ να μείνει το μείγμα θα σας βάλω κ φωτό τοτε! 

 

6A70F481-5FB2-482B-B6FB-C16352A7E619.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα καλό Σαββατοκύριακο  κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️❤️

 

περάσαμε πάλι Κόβιντ εμείς (ο άντρας μ κόλλησε από την δουλειά αν κ είναι εμβολιασμένοι όλοι εκεί δουλεύουν ο ένας πάνω στον άλλον χωρίς μάσκες γιατί νομίζουν ότι κ καλά δν θα νοσήσουν αλλά την πάτησαν δυστυχώς) 

ο άντρας μ φορούσε μάσκα γιατί έχει κ μένα κ την μικρή σπίτι αλλά κ πάλι κόλλησε αφού αποστάσεις δν υπάρχουν 

 

το περάσαμε πάλι εντελώς ελαφριά (ο αντρασ Μ είχε λίγο πονόλαιμο κ δέκατα τις πρώτες 2 μέρες κ έτσι το καταλάβαμε)

εγω κ η κορη μου δν χρειαστήκαμε  να πάρουμε πχ ούτε ένα ντεπόν όπως κ πριν 7 μήνες

ανανεώσαμε το πιστοποιητικό νοσησης κ τουλάχιστον τώρα μέχρι να γεννήσω δν θα ξανά κολλήσουμε κ θα είναι πιο εύκολο για το μαιευτήριο φυσικά όταν με το καλό φτάσει η ώρα! 

μίλησα κ με γυναικολόγο όλα καλά εφόσον δν εμφάνισα τίποτα σοβαρό 13 μέρες τώρα (μόνο λίγο πονοκέφαλο κ μια μέρα είχα λίγο ρίγος ) έτυχε είχε πάει κ στο νοσοκομείο γιατί ήταν Κυριακή κ είχα έτσι λίγο μπεζ προς καφέ εκκρίσεις (λόγω ιστορικού αποκόλλησης πλακούντα γενικά δν το αφήνω) κ μ είπαν κ από εκεί ότι το γεγονός ότι κ τώρα το πέρασα εντελώς ελαφριά είναι πολύ καλό! 
 

αυτααααα περιμενα έτσι να περάσει κ μετά να σας γράψω για να μην σας αγχωσω! 

 

 

Κορίτσι μου!! Χαίρομαι που είναι όλα περαστικά και που είστε όλοι καλά ...Και ευτυχώς που κόλλησες και ανανεώσες το πιστοποιητικό σου αλλά πάνω απ' όλα και τα αντισώματά σου...τώρα θα ηρεμήσεις και θα ξέγνοιασεις από αυτό το κομμάτι για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είδα επίσης ότι το nutricia κάνει σεμινάρια ... Δεν ξέρω βέβαια τι παίζει και εάν είναι καλά...αλλά εγώ έκανα μια αίτηση εγγραφής στο nutricia club και ύστερα δήλωσα συμμετοχή σε ένα σεμινάριο...ελπίζω να είναι καλό..

Ωστόσο δήλωσα τώρα συμμετοχή σε αυτό που έστειλε και η λουνα! ευχαριστούμε λουνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου❤️❤️

Τελικά επειδή δεν ήμουν ευχαριστημένη με την ημερομηνία, πήρα και ξαναρώτησα και βρήκα για 24 Ιουλίου, οπότε έκλεισα τότε❣️

Πώς σας φαίνεται κορίτσια;;

Μια χαρα είναι και τότε η ημερομηνία κοριτσάκι μου μην το σκέφτεσαι καθόλου! Εύχομαι να περάσετε πανέμορφα!!! Με τα δύο σας τα μωράκια! Να είναι μια από τις πιο όμορφες οικογενειακές σας μέρες!!  💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια είδα επίσης ότι το nutricia κάνει σεμινάρια ... Δεν ξέρω βέβαια τι παίζει και εάν είναι καλά...αλλά εγώ έκανα μια αίτηση εγγραφής στο nutricia club και ύστερα δήλωσα συμμετοχή σε ένα σεμινάριο...ελπίζω να είναι καλό..

Ωστόσο δήλωσα τώρα συμμετοχή σε αυτό που έστειλε και η λουνα! ευχαριστούμε λουνα!!!

Κρατα μικρό καλάθι γ αυτό της νουτριτσια καθώς το κάνει εταιρεία άρα δν ξέρω πραγματικά τι θα ακούσεις 

πχ κάνει κ η medela  (με μια μαία γνωστή ) αλλά μερικές φορές αυτά που έχω ακούσει δν ταίριαζαν

θέλω να πω αυτές οι εταιρίες πρέπει να προωθήσουν κ κάτι ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου!! Χαίρομαι που είναι όλα περαστικά και που είστε όλοι καλά ...Και ευτυχώς που κόλλησες και ανανεώσες το πιστοποιητικό σου αλλά πάνω απ' όλα και τα αντισώματά σου...τώρα θα ηρεμήσεις και θα ξέγνοιασεις από αυτό το κομμάτι για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης!! 💗💗💗

ναι απ ότι μ είπαν στο νοσοκομείο πέρασαν κ αντισώματα στο μωράκι στην κοιλιτσα  (βασικά κ στην κόρη μου μέσω θηλασμού αλλά είχε πάρει κ την προηγούμενη φορά ) όποτε εντάξει γενικά όλα καλά! 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα καλό Σαββατοκύριακο  κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️❤️

 

περάσαμε πάλι Κόβιντ εμείς (ο άντρας μ κόλλησε από την δουλειά αν κ είναι εμβολιασμένοι όλοι εκεί δουλεύουν ο ένας πάνω στον άλλον χωρίς μάσκες γιατί νομίζουν ότι κ καλά δν θα νοσήσουν αλλά την πάτησαν δυστυχώς) 

ο άντρας μ φορούσε μάσκα γιατί έχει κ μένα κ την μικρή σπίτι αλλά κ πάλι κόλλησε αφού αποστάσεις δν υπάρχουν 

 

το περάσαμε πάλι εντελώς ελαφριά (ο αντρασ Μ είχε λίγο πονόλαιμο κ δέκατα τις πρώτες 2 μέρες κ έτσι το καταλάβαμε)

εγω κ η κορη μου δν χρειαστήκαμε  να πάρουμε πχ ούτε ένα ντεπόν όπως κ πριν 7 μήνες

ανανεώσαμε το πιστοποιητικό νοσησης κ τουλάχιστον τώρα μέχρι να γεννήσω δν θα ξανά κολλήσουμε κ θα είναι πιο εύκολο για το μαιευτήριο φυσικά όταν με το καλό φτάσει η ώρα! 

μίλησα κ με γυναικολόγο όλα καλά εφόσον δν εμφάνισα τίποτα σοβαρό 13 μέρες τώρα (μόνο λίγο πονοκέφαλο κ μια μέρα είχα λίγο ρίγος ) έτυχε είχε πάει κ στο νοσοκομείο γιατί ήταν Κυριακή κ είχα έτσι λίγο μπεζ προς καφέ εκκρίσεις (λόγω ιστορικού αποκόλλησης πλακούντα γενικά δν το αφήνω) κ μ είπαν κ από εκεί ότι το γεγονός ότι κ τώρα το πέρασα εντελώς ελαφριά είναι πολύ καλό! 
 

αυτααααα περιμενα έτσι να περάσει κ μετά να σας γράψω για να μην σας αγχωσω! 

 

 

Τι καλά που το περάσατε τόσο ήπια!

Πάει ξεμπερδεψατε με αυτό το κομμάτι🙂 

Είναι οι ειδήσεις τόσο αγχωτικές που πραγματικά τις τελευταίες μέρες έχω αγχωθει πάρα πολύ για αυτό το θέμα.

Δεν έχω κάνει το εμβόλιο αν και ο γιατρός μου είναι υπέρ του να το κάνω.

Αλλά ρε κορίτσια το σκέφτομαι.. θα δούμε!

Μακάρι όλοι να το περνούσαν τόσο ελαφρια όσο και εσείς Χρυσά μου.☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95  Περαστικά να είναι κοριτσι μου!! Τι καλά που το περασατε παλι ελαφριά και τώρα θα ηρεμήσετε.  

@Riaa κι εγώ το ίδιο άγχος έχω όλη αυτή την εβδομάδα για το τι πρεπει να κανω με το εμβόλιο και με όλα αυτά που ακούμε. 

@Louna ευχαριστουμε πολυ μόλις έκανα κι εγώ αίτηση για συμμετοχή!! 

Εγω τωρα κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας χαίρομαι που όλες είστε καλά. Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες και τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰Είχαμε λίγο δύσκολη εβδομάδα, από Δευτέρα είμαι με αναρρωτικη στο σπίτι λόγω συσπασεων και τη Τετάρτη είχα κάποια καφέ και ξεκίνησα πάλι προγεστερόνη και όπως μου είπε η γιατρός όσο μπορώ να είμαι ξαπλωμένη. Βέβαια το μόνο που με ηρεμεί είναι ότι το μπεμπακι θα γίνει ποδοσφαιριστης απο κλωτσιές άλλο τιποτα οπότε όσο τον καταλαβαίνω ξέρω ότι είναι καλα.😂😂 Ευτυχώς τη Δευτέρα θα παω να μας δεί. 

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι  στο οποιο αντιμετωπιζω θέμα εάν μπορει κάποιο κορίτσι να βοηθήσει. ☺😳Με το θέμα ξυρισμα ποδιών και 🐥 πως το βολευετε τώρα που έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά θέλω τουλάχιστον μισή ώρα στο μπάνιο και γίνετε της αφηρημένης τέχνης. Συγνώμη αλήθεια για την ερώτηση αλλά σε λίγο θα έχω περισσοτερη τρίχα απο τον άντρα μου 😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κρατα μικρό καλάθι γ αυτό της νουτριτσια καθώς το κάνει εταιρεία άρα δν ξέρω πραγματικά τι θα ακούσεις 

πχ κάνει κ η medela  (με μια μαία γνωστή ) αλλά μερικές φορές αυτά που έχω ακούσει δν ταίριαζαν

θέλω να πω αυτές οι εταιρίες πρέπει να προωθήσουν κ κάτι ;) 

Αααα εντάξει χρυσακο μου! Οκ! Θα το έχω στο νου μου....μα και εγώ απόρησα ...λέω δε θα θέλει να προωθήσει τα γάλατά της; 

 

Όσο για τα αντισώματα ναι σίγουρα θα πέρασαν μέσω πλακούντα τώρα και μέσω θηλασμού...δόξα το θεό που είναι όλα καλά!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

@Xrisa95  Περαστικά να είναι κοριτσι μου!! Τι καλά που το περασατε παλι ελαφριά και τώρα θα ηρεμήσετε.  

@Riaa κι εγώ το ίδιο άγχος έχω όλη αυτή την εβδομάδα για το τι πρεπει να κανω με το εμβόλιο και με όλα αυτά που ακούμε. 

@Louna ευχαριστουμε πολυ μόλις έκανα κι εγώ αίτηση για συμμετοχή!! 

Εγω τωρα κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας χαίρομαι που όλες είστε καλά. Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες και τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰Είχαμε λίγο δύσκολη εβδομάδα, από Δευτέρα είμαι με αναρρωτικη στο σπίτι λόγω συσπασεων και τη Τετάρτη είχα κάποια καφέ και ξεκίνησα πάλι προγεστερόνη και όπως μου είπε η γιατρός όσο μπορώ να είμαι ξαπλωμένη. Βέβαια το μόνο που με ηρεμεί είναι ότι το μπεμπακι θα γίνει ποδοσφαιριστης απο κλωτσιές άλλο τιποτα οπότε όσο τον καταλαβαίνω ξέρω ότι είναι καλα.😂😂 Ευτυχώς τη Δευτέρα θα παω να μας δεί. 

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι  στο οποιο αντιμετωπιζω θέμα εάν μπορει κάποιο κορίτσι να βοηθήσει. ☺😳Με το θέμα ξυρισμα ποδιών και 🐥 πως το βολευετε τώρα που έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά θέλω τουλάχιστον μισή ώρα στο μπάνιο και γίνετε της αφηρημένης τέχνης. Συγνώμη αλήθεια για την ερώτηση αλλά σε λίγο θα έχω περισσοτερη τρίχα απο τον άντρα μου 😂😂

 

Αλήθεια κορίτσι μου;;; Που οφείλονται οι συσπάσεις σου είπε τίποτα;;;; Κάτσε ξάπλα και μην κάνεις τίποτα!!! 

 

Πόσο εβδομάδων είσαι αγάπη;;εγώ ακόμα κάπως βολευομαι...βάζω το ένα πόδι επάνω στην μπανιέρα και προσπαθώ χωρίς να μαζεύεται η κοιλιά πολύ να ξυρίζονται κάπως...μη φανταστείς ότι είμαι φουλ ακριβής όπως όπως....αυτό που πια με δυσκολεύει είναι από κάτω στην ευαίσθητη περιοχή... Αλλά κάπως την παλεύω ακόμα και εκεί....σκέφτομαι εάν μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά τι θα κάνουμε...;;;😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Να ρωτήσω κάτι;; Ποια κοπέλα είχε βάλει δαχτυλίδι στον τράχηλο;;;προχτές το βράδυ είδα κάτι περίεργο κατά την ούρηση και έφυγα κατευθείαν για νοσοκομείο..μου είπαν ότι είναι πρόπτωση τραχήλου...ο τράχηλος μου δεν είναι κοντός απλά είναι πιο κάτω και μου είπε ο γιατρός θα μιλήσει με τον εμβρυομητρικο να κάνουμε την β επιπέδου νωρίτερα και να μου βάλουν δαχτυλίδι...πφφ....έχω λίγο στεναχωρηθει...δε θέλω να μπω ίντερνετ να ψάξω φοβάμαι ότι θα δω κάτι που δε θα μου αρέσει.νομιζω μια κοπελίτσα από εδώ είχε βάλει δαχτυλίδι αλλά δε θυμάμαι ποια είναι.... Το μαρακιιι ίσως ;;; τελοσπαντων ο,τι πληροφορίες έχετε καλοδεχούμενες!  💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Αλήθεια κορίτσι μου;;; Που οφείλονται οι συσπάσεις σου είπε τίποτα;;;; Κάτσε ξάπλα και μην κάνεις τίποτα!!! 

 

Πόσο εβδομάδων είσαι αγάπη;;εγώ ακόμα κάπως βολευομαι...βάζω το ένα πόδι επάνω στην μπανιέρα και προσπαθώ χωρίς να μαζεύεται η κοιλιά πολύ να ξυρίζονται κάπως...μη φανταστείς ότι είμαι φουλ ακριβής όπως όπως....αυτό που πια με δυσκολεύει είναι από κάτω στην ευαίσθητη περιοχή... Αλλά κάπως την παλεύω ακόμα και εκεί....σκέφτομαι εάν μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά τι θα κάνουμε...;;;😂😂

Καλημερααα καλή Κυριακή! 
 

εγω είχα καθρεφτάκι αυτά τα στρογγυλά που στηρίζονται κ έχουμε εμείς οι γυναίκες το έβαζα πάνω στην μπανιέρα κ έβλεπα κ ξυριζόμουν παντού κ τώρα έτσι θα κάνω 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημερααα καλή Κυριακή! 
 

εγω είχα καθρεφτάκι αυτά τα στρογγυλά που στηρίζονται κ έχουμε εμείς οι γυναίκες το έβαζα πάνω στην μπανιέρα κ έβλεπα κ ξυριζόμουν παντού κ τώρα έτσι θα κάνω 🥰

Ααα ωραία θα πάω να πάρω κι εγώ τέτοιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

@Xrisa95  Περαστικά να είναι κοριτσι μου!! Τι καλά που το περασατε παλι ελαφριά και τώρα θα ηρεμήσετε.  

@Riaa κι εγώ το ίδιο άγχος έχω όλη αυτή την εβδομάδα για το τι πρεπει να κανω με το εμβόλιο και με όλα αυτά που ακούμε. 

@Louna ευχαριστουμε πολυ μόλις έκανα κι εγώ αίτηση για συμμετοχή!! 

Εγω τωρα κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας χαίρομαι που όλες είστε καλά. Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες και τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰Είχαμε λίγο δύσκολη εβδομάδα, από Δευτέρα είμαι με αναρρωτικη στο σπίτι λόγω συσπασεων και τη Τετάρτη είχα κάποια καφέ και ξεκίνησα πάλι προγεστερόνη και όπως μου είπε η γιατρός όσο μπορώ να είμαι ξαπλωμένη. Βέβαια το μόνο που με ηρεμεί είναι ότι το μπεμπακι θα γίνει ποδοσφαιριστης απο κλωτσιές άλλο τιποτα οπότε όσο τον καταλαβαίνω ξέρω ότι είναι καλα.😂😂 Ευτυχώς τη Δευτέρα θα παω να μας δεί. 

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι  στο οποιο αντιμετωπιζω θέμα εάν μπορει κάποιο κορίτσι να βοηθήσει. ☺😳Με το θέμα ξυρισμα ποδιών και 🐥 πως το βολευετε τώρα που έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά θέλω τουλάχιστον μισή ώρα στο μπάνιο και γίνετε της αφηρημένης τέχνης. Συγνώμη αλήθεια για την ερώτηση αλλά σε λίγο θα έχω περισσοτερη τρίχα απο τον άντρα μου 😂😂

 

Καλημέρα Νίκη  μου όλα να πάνε καλά ξεκουράσου κ τώρα μ την αναρρωτική θα είσαι πολύ καλύτερα ❤️❤️❤️
 

αν έχεις μπανιέρα βάζεις πόδι πάνω στην μπανιέρα όπως σε στάση βαθύ καθισμα που κανεις για να σκύψεις (αν δεις στασεις πχ για γυμναστική εγκύων θα καταλάβεις εννοώ το βαθύ καθισμα αλλά δν χρειάζεται να σκύψεις τόσο εξαρτάται το ύψος σου ) κ το πόδι να προτάσσεται δίπλα από την κοιλιά έτσι θα το βλέπεις κ δν θα έχεις θέμα 

αν έχεις ντουζιέρα μπορείς να βάλεις ένα καρεκλάκι πλαστικό ένα σκαμνάκι ένα σκαμπό οτιδήποτε 

για την ευαίσθητη περιοχή όπως έγραψα κ στην Διονη μας εγώ. Έχω στρογγυλό καθρέπτη ομορφιάς  Μικρό που στηρίζεται κ τον γυρνάω κ βλέπω τ πάντα 🥰 

Στην κόρη μ γεννησα τέλος καλοκαιριού είχα γίνει εξπερ στο ξύρισμα μ είχαν σπάσει τ νερά αλλά πηγα περιποιημένη από μόνη μου δν χρειαζόμουν καν καθρέφτη μετά από λίγο καιρό 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Αλήθεια κορίτσι μου;;; Που οφείλονται οι συσπάσεις σου είπε τίποτα;;;; Κάτσε ξάπλα και μην κάνεις τίποτα!!! 

 

Πόσο εβδομάδων είσαι αγάπη;;εγώ ακόμα κάπως βολευομαι...βάζω το ένα πόδι επάνω στην μπανιέρα και προσπαθώ χωρίς να μαζεύεται η κοιλιά πολύ να ξυρίζονται κάπως...μη φανταστείς ότι είμαι φουλ ακριβής όπως όπως....αυτό που πια με δυσκολεύει είναι από κάτω στην ευαίσθητη περιοχή... Αλλά κάπως την παλεύω ακόμα και εκεί....σκέφτομαι εάν μεγαλώσει κι άλλο η κοιλιά τι θα κάνουμε...;;;😂😂

Καλημέρα Στην ορθοστασία από τη δουλειά και επειδη χρειαζόταν να σκιβω για να βρίσκω στα ραφεια πραγματα και γενικά τη κούραση οπότε και μάλλον από εδώ και περα σπίτι. 

Είμαι 20 εβδομάδων αλλά να ναι καλά το παιδακι μου και τα +8 κιλά έχουμε φουσκώσει πολυυυυ 😂😂 Γι αυτό ρωτάω κι εγώ γτ κάπως στα ποδια οσο μπορώ τα κανω εκεί την ευαίσθητη περιοχη θα τη χάσουμε έτσι όπως παει 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα Νίκη  μου όλα να πάνε καλά ξεκουράσου κ τώρα μ την αναρρωτική θα είσαι πολύ καλύτερα ❤️❤️❤️
 

αν έχεις μπανιέρα βάζεις πόδι πάνω στην μπανιέρα όπως σε στάση βαθύ καθισμα που κανεις για να σκύψεις (αν δεις στασεις πχ για γυμναστική εγκύων θα καταλάβεις εννοώ το βαθύ καθισμα αλλά δν χρειάζεται να σκύψεις τόσο εξαρτάται το ύψος σου ) κ το πόδι να προτάσσεται δίπλα από την κοιλιά έτσι θα το βλέπεις κ δν θα έχεις θέμα 

αν έχεις ντουζιέρα μπορείς να βάλεις ένα καρεκλάκι πλαστικό ένα σκαμνάκι ένα σκαμπό οτιδήποτε 

για την ευαίσθητη περιοχή όπως έγραψα κ στην Διονη μας εγώ. Έχω στρογγυλό καθρέπτη ομορφιάς  Μικρό που στηρίζεται κ τον γυρνάω κ βλέπω τ πάντα 🥰 

Στην κόρη μ γεννησα τέλος καλοκαιριού είχα γίνει εξπερ στο ξύρισμα μ είχαν σπάσει τ νερά αλλά πηγα περιποιημένη από μόνη μου δν χρειαζόμουν καν καθρέφτη μετά από λίγο καιρό 😂 

Καλημέρα χρυσά μου σε ευχαριστώ τόσο πολυ για την απάντηση και τα tips θα παω να παρω το καθρεφτη .  Κι εγώ πιο πολυ αγχωνομαι γιατί σκεφτόμουν ότι όταν έρθει η ώρα δεν θέλω να παω και να με ξυρισουν 😱 οπότε μέχρι τότε θα έχω γίνει εξπέρ ελπίζω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2021 at 9:55 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα καλό Σαββατοκύριακο  κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️❤️

 

περάσαμε πάλι Κόβιντ εμείς (ο άντρας μ κόλλησε από την δουλειά αν κ είναι εμβολιασμένοι όλοι εκεί δουλεύουν ο ένας πάνω στον άλλον χωρίς μάσκες γιατί νομίζουν ότι κ καλά δν θα νοσήσουν αλλά την πάτησαν δυστυχώς) 

ο άντρας μ φορούσε μάσκα γιατί έχει κ μένα κ την μικρή σπίτι αλλά κ πάλι κόλλησε αφού αποστάσεις δν υπάρχουν 

 

το περάσαμε πάλι εντελώς ελαφριά (ο αντρασ Μ είχε λίγο πονόλαιμο κ δέκατα τις πρώτες 2 μέρες κ έτσι το καταλάβαμε)

εγω κ η κορη μου δν χρειαστήκαμε  να πάρουμε πχ ούτε ένα ντεπόν όπως κ πριν 7 μήνες

ανανεώσαμε το πιστοποιητικό νοσησης κ τουλάχιστον τώρα μέχρι να γεννήσω δν θα ξανά κολλήσουμε κ θα είναι πιο εύκολο για το μαιευτήριο φυσικά όταν με το καλό φτάσει η ώρα! 

μίλησα κ με γυναικολόγο όλα καλά εφόσον δν εμφάνισα τίποτα σοβαρό 13 μέρες τώρα (μόνο λίγο πονοκέφαλο κ μια μέρα είχα λίγο ρίγος ) έτυχε είχε πάει κ στο νοσοκομείο γιατί ήταν Κυριακή κ είχα έτσι λίγο μπεζ προς καφέ εκκρίσεις (λόγω ιστορικού αποκόλλησης πλακούντα γενικά δν το αφήνω) κ μ είπαν κ από εκεί ότι το γεγονός ότι κ τώρα το πέρασα εντελώς ελαφριά είναι πολύ καλό! 
 

αυτααααα περιμενα έτσι να περάσει κ μετά να σας γράψω για να μην σας αγχωσω! 

 

 

Καλημέρα Χρύσα μου!! Καλή Κυριακή!!

Περαστικά!! Πώς την πατήσατε πάλι μωρέ κρίμα..Λάρισα μένετε αν θυμάμαι; Είδα ότι έχετε πολλά κρούσματα εκεί🙁 Τουλάχιστον το περάσατε ελαφριά. Κ δεν θα έχεις κ το δίλημμα του εμβολίου. Εγώ μια έτσι μια αλλιώς, και τελικά έκλεισα να το κάνω την Πέμπτη(3η φορά που κλείνω ραντεβού🤣). Σκέφτομαι ότι είναι χειρότερα να κολλήσω, κ θέλω να έχω και την ελευθερία μου δε μπορώ να μη βγαίνω από το σπίτι καθόλου..και δεν έχω ακούσει κανένα περιστατικό από όσες έγκυες έχουν κάνει το εμβόλιο, να έχει συμβεί δηλαδή κάτι στο μωράκι. Έχετε ακούσει εσείς τίποτα; Μέχρι την Πέμπτη έχω ακόμα μέρες να το ξανακυρώσω😆

Με τα καφέ οκ; Τα έχεις ακόμα; Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Μια χαρα είναι και τότε η ημερομηνία κοριτσάκι μου μην το σκέφτεσαι καθόλου! Εύχομαι να περάσετε πανέμορφα!!! Με τα δύο σας τα μωράκια! Να είναι μια από τις πιο όμορφες οικογενειακές σας μέρες!!  💖

💗💗💗☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Τι καλά που το περάσατε τόσο ήπια!

Πάει ξεμπερδεψατε με αυτό το κομμάτι🙂 

Είναι οι ειδήσεις τόσο αγχωτικές που πραγματικά τις τελευταίες μέρες έχω αγχωθει πάρα πολύ για αυτό το θέμα.

Δεν έχω κάνει το εμβόλιο αν και ο γιατρός μου είναι υπέρ του να το κάνω.

Αλλά ρε κορίτσια το σκέφτομαι.. θα δούμε!

Μακάρι όλοι να το περνούσαν τόσο ελαφρια όσο και εσείς Χρυσά μου.☺️

Κι εμένα ο γιατρός ενώ δε με άφηνε, τώρα που πέρασε το τρίμηνο μου το επέτρεψε! Και μου είπε ότι στην Αμερική και στην Αγγλία εμβολιάζονται όλες οι έγκυες.

Πρώτη φορά είχα κλείσει τον Ιούνιο, δε με άφησε γιατί θήλαζα το ακύρωσα. Μετά έκλεισα το Σεπτέμβριο, πάλι δε με άφησε γιατί ήμουν έγκυος κ μου είπε έστω μετά την αυχενική. Τώρα μου είπε οκ αλλά η παιδίατρος μας είπε άλλα, για το μωράκι, κ μας ευαισθητοποίησε. Κ δεν έχω πει κ στο γιατρό μου ότι θηλάζω ακόμα, δε ξέρω τι προτείνουν σε αυτή την περίπτωση;

Είναι δίλημμα ρε γαμώτο. Αν υπήρχε ένας τρόπος να μπορώ να βγαίνω κ να έχω την ελευθερία μου, χωρίς να κάνω το εμβόλιο, κ να είμαι σίγουρη ότι δε θα κολλήσω κι όλας, θα το επέλεγα. Όχι γιατί φοβάμαι για μένα το εμβόλιο ή τον κορονοιό, αλλά για το μωράκι. Αλλά αφού δε γίνεται πρέπει να επιλέξουμε δυστυχώς!😕

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

@Xrisa95  Περαστικά να είναι κοριτσι μου!! Τι καλά που το περασατε παλι ελαφριά και τώρα θα ηρεμήσετε.  

@Riaa κι εγώ το ίδιο άγχος έχω όλη αυτή την εβδομάδα για το τι πρεπει να κανω με το εμβόλιο και με όλα αυτά που ακούμε. 

@Louna ευχαριστουμε πολυ μόλις έκανα κι εγώ αίτηση για συμμετοχή!! 

Εγω τωρα κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας χαίρομαι που όλες είστε καλά. Μεγαλώνουν οι κοιλιτσες και τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰Είχαμε λίγο δύσκολη εβδομάδα, από Δευτέρα είμαι με αναρρωτικη στο σπίτι λόγω συσπασεων και τη Τετάρτη είχα κάποια καφέ και ξεκίνησα πάλι προγεστερόνη και όπως μου είπε η γιατρός όσο μπορώ να είμαι ξαπλωμένη. Βέβαια το μόνο που με ηρεμεί είναι ότι το μπεμπακι θα γίνει ποδοσφαιριστης απο κλωτσιές άλλο τιποτα οπότε όσο τον καταλαβαίνω ξέρω ότι είναι καλα.😂😂 Ευτυχώς τη Δευτέρα θα παω να μας δεί. 

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι  στο οποιο αντιμετωπιζω θέμα εάν μπορει κάποιο κορίτσι να βοηθήσει. ☺😳Με το θέμα ξυρισμα ποδιών και 🐥 πως το βολευετε τώρα που έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά θέλω τουλάχιστον μισή ώρα στο μπάνιο και γίνετε της αφηρημένης τέχνης. Συγνώμη αλήθεια για την ερώτηση αλλά σε λίγο θα έχω περισσοτερη τρίχα απο τον άντρα μου 😂😂

 

Καλημέρα Νίκη μου!!

Περαστικά!! Να κάθεσαι ξαπλωμένη όσο μπορείς💗

Πόσο είσαι κορίτσι μου;; Έχεις ήδη μεγάλη κοιλίτσα;;

Θυμάμαι στον πρώτο μου, στο τέλος τέλος που δεν έβλεπα, ξυριζόμουν έτσι χωρίς να βλέπω. Ευτυχώς μπορώ να ξυριστώ κι έτσι δε με δυσκολεύει..τα πόδια τα ανέβαζα στο πεζούλι της μπανιέρας, γιατί δε μπορούσα να σκύψω καλά όταν είχα τη μεγάλη κοιλιά..δοκίμασέ το! τι συζητήσεις κάνουμε😆

Τώρα προς το παρόν βλέπω καλά γιατί δεν έχω ακόμα μεγάλη κοιλιά οπότε είμαι οκ, είμαι 19+2 σήμερα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2021 at 10:57 ΠΜ, ο/η Louna είπε:
στις On 6/11/2021 at 10:56 ΠΜ, ο/η Louna είπε:

8, 15 και 22 Νοεμβριου δωρεαν σεμιναριο θηλασμού κοριτσια

καλημερα 🌺🥰🧚 https://www.protothema.gr/greece/article/1178720/programma-sumvouleutikis-gia-to-mitriko-thilasmo/

Ωραία! Να τ παρακολουθήσετε!

Στη Φαιναρέτη έκανα μαθήματα πέρσι στο πρώτο μου παιδί, απλά λόγω κορονοιού ήταν online και επίσης ήταν αρκετά μαθήματα, καμια 10αρια αν θυμάμαι καλά, τα παρακολουθούσαμε μαζί με το σύζυγό μου και λίγο κουραστήκαμε στο τέλος..😅

Έκανα και αυτά σεμινάρια στη νουτριτσια που έστειλε μια άλλη κοπέλα, γενικά ό,τι έβρισκα το έκανα🤣

Επίσης είχαμε κάνει μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο Έλενα με τον άντρα μου, ευτυχώς γίνονταν από κοντά, αλλά λόγω κορονοιού γίνονταν μόνο σε 1 μάθημα 5ωρο, και ήμασταν μόνο εμείς με άλλο ένα ζευγάρι. Τώρα δε ξέρω μήπως κάνουν παραπάνω μαθήματα..όσες μένετε Αθήνα πάρτε τηλ να ρωτήσετε! Τους λες πότε γεννάς και σου κανονίζουν αυτοί πότε να πας για τα μαθήματα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...