Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!χαθηκα λίγο τον τελευταίο καιρό γιατί δεν ήμουν πολύ καλά περασα δύσκολα τον τελευταίο μήνα!ειχα μια μεγάλη αποκόλληση και χρειάστηκε να νοσηλευτώ 5 μέρες μετά όταν βγήκα είχα τρομερή φαγούρα στις πατούσες και στις παλαμες βασικά πριν μπω στο νοσοκομείο απλά μετά έγινε χειρότερα και έκανα εξετάσεις και βρήκαμε ότι είχα ανεβασμένα χολικα οξέα και τρανσαμινασεις δηλαδή δεν δούλευε το συκώτι μάλλον από τα φάρμακα όποτε αναγκάστηκα τα κόψαμε όλα και ειδικά την προγεστερωνη!τρομαξα παρα πολύ γιατί μου έλεγαν ότι θα πρέπει να γεννήσω στις 30 εβδομάδες και θέλει πολύ προσοχή και είναι επικίνδυνο!ευτυχως όμως κορίτσια εκεί που μου έλεγαν πτι δεν θα πέσουν οι τιμες απλά θα τις σταθεροποιήσουμε έκανα εξετάσεις (πλέον κάθε εβδομάδα) και οι τιμες ήρθαν στο φυσιολογικό και μετά σταμάτησε και η φαγούρα κάτι που νόμιζα ότι θα με στείλει σε ψυχίατρο γιατί ήταν ανυπόφορη!τελος καλά όλα καλά απλά πλέον είμαι σε σχεδόν πλήρη ακινησία δηλαδή πάω τουαλέτα μπάνιο και μπορώ να κάθομαι στον καναπέ για λίγο όμως!ευχτυχως τα μωράκια μου μεγαλώνουν και δεν επηρεάστηκαν καθόλου!

Περαστικά κορίτσι μου καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη μην σε βρουνε άλλες λαχτάρες! 💐🥰☺️👶 

για τις τρανσαμινασες ξέρω κ εγώ ότι κάνουν καισαρική  βέβαια είναι πολύ καλό φυσικά που εχουν πέσει κ εννοείται να πάνε όλα καλά να μην είναι τόσο πρόωρο όλο αυτο’ 

ειχα κ εγώ αποκόλληση κ σε νιώθω ακόμα κ τώρα έχω το άγχος μην δω κάτι στο εσώρουχο η αν νιώσω πόνο φοβάμαι δυστυχώς δν μπορώ να κάτσω η να προσέξω παρά πολύ αλλά εσυ που έχεις κ 2 σπορακια οπωσδήποτε να είσαι ξάπλα! ❤️❤️❤️❤️❤️ 
 

οποτε μπορείς κ θέλεις να μας γράφεις να ξεχνιέσαι κ να περνάει κ η ώρα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Περαστικά κορίτσι μου καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη μην σε βρουνε άλλες λαχτάρες! 💐🥰☺️👶 

για τις τρανσαμινασες ξέρω κ εγώ ότι κάνουν καισαρική  βέβαια είναι πολύ καλό φυσικά που εχουν πέσει κ εννοείται να πάνε όλα καλά να μην είναι τόσο πρόωρο όλο αυτο’ 

ειχα κ εγώ αποκόλληση κ σε νιώθω ακόμα κ τώρα έχω το άγχος μην δω κάτι στο εσώρουχο η αν νιώσω πόνο φοβάμαι δυστυχώς δν μπορώ να κάτσω η να προσέξω παρά πολύ αλλά εσυ που έχεις κ 2 σπορακια οπωσδήποτε να είσαι ξάπλα! ❤️❤️❤️❤️❤️ 
 

οποτε μπορείς κ θέλεις να μας γράφεις να ξεχνιέσαι κ να περνάει κ η ώρα σου 

Κι εγώ κοιτάω συνέχεια το εσώρουχο!μου έχει μείνει φοβία ήταν τόσο πολύ το αίμα που είχα και κακκινο που είχα πιστέψει ότι είχαν τελειώσει όλα μέχρι να φτάσω στο νοσοκομείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου!!!! Τι περιπέτεια είναι αυτή???? Πόσο ταλαιπωρηθηκες βρε αγάπη μου!!! πραγματικά στεναχωρήθηκα!!! Όμως κάτσε ξάπλα μην κάνεις τίποτα τώρα όπως σου είπαν!!! Αφού πέρασε κι αυτό πάει να πει ότι θα είναι όλα καλά!! Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα;;;

Είμαι 22 εβδομάδων και την αυχενική μου την έβαλαν την Δευτέρα που μας έρχεται ανυπομονώ μα δούμε και πιο καθαρά τι συμβαίνει!να δω και τα μωράκια μου πιο καθαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νανά22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Την Δευτέρα κάναμε την β επιπέδου τι να σας πω κοπέλες μου ήταν τέλεια τα μωράκια μου δεν ήθελα να τελειώσει η εξέταση όλα πήγαν καλά είχα το άγχος μου να πω την αλήθεια τελικά είναι αγόρι κορίτσι όπως μας είχε πει κ στην αυχενική.Σας φιλώ 

Μπράβο Νανα μου πολύ ωραία νεαααα! Με το καλο! 
 

τωρα έχεις κλείσει επόμενο ραντεβού στο γυναικολόγο ; Ως διδυμομανουλα φαντάζομαι έχετε πιο συχνές επισκέψεις 
 

ενα κ ένα θα έχεις 💜💙 κ εγώ τώρα με το δεύτερο ένα κ ένα θα έχω κ ανυπομονώ να δω πως θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2021 at 4:00 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Είμαι 22 εβδομάδων και την αυχενική μου την έβαλαν την Δευτέρα που μας έρχεται ανυπομονώ μα δούμε και πιο καθαρά τι συμβαίνει!να δω και τα μωράκια μου πιο καθαρά!

Με το καλό κορίτσι μου η β επιπέδου! Να μας πεις ε;;;θα είναι μια χαρά! Μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @Νανά22 !!!! Συγχαρητήρια!!!! Θα τρελαθώ με το 1+1 είναι ο τέλειος συνδυασμός!!!!! Να έχεις καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Μπράβο @Νανά22 !!!! Συγχαρητήρια!!!! Θα τρελαθώ με το 1+1 είναι ο τέλειος συνδυασμός!!!!! Να έχεις καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Εγώ να δεις ακόμα δεν πιστεύω πως είμαι εγκυουλα παρόλο πούμε έχουν ταράξει στην κλωτσιά τα μωρουδελια μου. ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2021 at 4:11 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Μπράβο Νανα μου πολύ ωραία νεαααα! Με το καλο! 
 

τωρα έχεις κλείσει επόμενο ραντεβού στο γυναικολόγο ; Ως διδυμομανουλα φαντάζομαι έχετε πιο συχνές επισκέψεις 
 

ενα κ ένα θα έχεις 💜💙 κ εγώ τώρα με το δεύτερο ένα κ ένα θα έχω κ ανυπομονώ να δω πως θα πάει 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Ναι πάω πιο συχνά συνήθως στις τρεις βδομάδες. Να σου πω Χρύσα μου εγώ φαντάζομαι την κόρη να τον κάνει ότι θέλει,την φαντάζομαι πιο τσαούσα!!! Το πρώτο σου τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2021 at 3:40 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

το μοτο σου εχει γινει πια μοτο μου!!! το λεω σε δυο φιλες μου που περνουν τον ιδιο δυσκολο δρομο με εμας!ενα βημα τη φορα!!😉

παρολα αυτα ολα ειναι μια χαρα !να μην αγχωνεσαι !εχουμε φτασει μεχρι εδω για να πανε ολα καλα!δεν υπαρχει αλλη εκδοχη χαχαχαχ 💜🙏

💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Κ εγώ δεν έχω μπει μέρες τώρα… Διάβασα όμως τα νέα σας! Όλα υπέροχα! Περνάει ο καιρός νεράκι… Πότε θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας Παναγιά μου, ούτε που θα το καταλάβουμε! 🥰

Εγώ εδώ δουλειές με φούντες! Άρχισα δειλά δειλά τις προετοιμασίες του δωματίου… Το βάψαμε, κάναμε γενική στο σπίτι, στρώσαμε χαλιά κ όλα μπαίνουν σιγά σιγά σε μια σειρά… Την Δευτέρα έκανα τον β´ επιπέδου κ όλα φαίνονται μια χαρά! Επιβεβαιώσαμε πως τελικά είναι ένα και ένα! 💙❤️ Στις 18/11 θα κάνουμε έλεγχο στις καρδούλες και στις 24/11 θα επαναλάβω τον β´ επιπέδου με άλλον γιατρό μην τυχόν κ μας ξέφυγε κάτι… 😉 Να ευχαριστήσω κ εγώ με την σειρά μου τα κορίτσια που μας δίνουν τα φώτα τους ως πιο έμπειρες… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλά @Διόνη το στικερακι σου τα σπάει!!!

Χαχαχαχαχ ωραίο δεν ειναι;;; Είπα να το αλλάξω λιιιγο !!! 😆😆🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Νανά22 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου. Εγώ να δεις ακόμα δεν πιστεύω πως είμαι εγκυουλα παρόλο πούμε έχουν ταράξει στην κλωτσιά τα μωρουδελια μου. ❤️❤️❤️❤️

Χαχαχαχ άστα να σε κλωτσανε και να σε ταλαιπωρούν χαλάλι τους!!!💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Κ εγώ δεν έχω μπει μέρες τώρα… Διάβασα όμως τα νέα σας! Όλα υπέροχα! Περνάει ο καιρός νεράκι… Πότε θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας Παναγιά μου, ούτε που θα το καταλάβουμε! 🥰

Εγώ εδώ δουλειές με φούντες! Άρχισα δειλά δειλά τις προετοιμασίες του δωματίου… Το βάψαμε, κάναμε γενική στο σπίτι, στρώσαμε χαλιά κ όλα μπαίνουν σιγά σιγά σε μια σειρά… Την Δευτέρα έκανα τον β´ επιπέδου κ όλα φαίνονται μια χαρά! Επιβεβαιώσαμε πως τελικά είναι ένα και ένα! 💙❤️ Στις 18/11 θα κάνουμε έλεγχο στις καρδούλες και στις 24/11 θα επαναλάβω τον β´ επιπέδου με άλλον γιατρό μην τυχόν κ μας ξέφυγε κάτι… 😉 Να ευχαριστήσω κ εγώ με την σειρά μου τα κορίτσια που μας δίνουν τα φώτα τους ως πιο έμπειρες… 💚

Μπράβο βασιλικουλα μου!!!!!! 💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Νανά22 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Ναι πάω πιο συχνά συνήθως στις τρεις βδομάδες. Να σου πω Χρύσα μου εγώ φαντάζομαι την κόρη να τον κάνει ότι θέλει,την φαντάζομαι πιο τσαούσα!!! Το πρώτο σου τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι? 

Είναι κ λογικό πιο νωρίς φυσικά! 🥰

 

κοιτα πιστεύω όντως τ κορίτσι θα είναι έτσι! Έχουν κ τ νάζια τους κ τον τρόπο τους τ κορίτσια! 

εμενα το πρώτο είναι κορίτσι 2 ετών κ σίγουρα μα σίγουρα θα τον κάνει ότι θέλει δν το συζητώ από τώρα λέω ωχ τον καημένο 😂😂😂😂😂💙💙💙💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Κ εγώ δεν έχω μπει μέρες τώρα… Διάβασα όμως τα νέα σας! Όλα υπέροχα! Περνάει ο καιρός νεράκι… Πότε θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας Παναγιά μου, ούτε που θα το καταλάβουμε! 🥰

Εγώ εδώ δουλειές με φούντες! Άρχισα δειλά δειλά τις προετοιμασίες του δωματίου… Το βάψαμε, κάναμε γενική στο σπίτι, στρώσαμε χαλιά κ όλα μπαίνουν σιγά σιγά σε μια σειρά… Την Δευτέρα έκανα τον β´ επιπέδου κ όλα φαίνονται μια χαρά! Επιβεβαιώσαμε πως τελικά είναι ένα και ένα! 💙❤️ Στις 18/11 θα κάνουμε έλεγχο στις καρδούλες και στις 24/11 θα επαναλάβω τον β´ επιπέδου με άλλον γιατρό μην τυχόν κ μας ξέφυγε κάτι… 😉 Να ευχαριστήσω κ εγώ με την σειρά μου τα κορίτσια που μας δίνουν τα φώτα τους ως πιο έμπειρες… 💚

Μπράβο Βασιλικηηηηη υπέροχα νέα κορίτσι μπυ μπράβο!!!! 
 

πως νιώθεις 💜; Ειδικά μ ετοιμασίες όσο να ναι μπαίνεις κ στο κλίμα ❤️❤️❤️❤️ Τα χαζεύεις τ μωράκια σου ε; ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 6:46 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Εγώ 3 κιλα έχω πάρει...αλλά η κοιλίτσα έχει φουσκώσει!!! Μα τι χαμός από φωτογραφίες ήταν αυτός!!! Τρελαθηκαααα

Τι τέλειες κοιλιτσες έχετε οοοολες!!! 💓💓💓

 

Συγχαρητήρια για τη γαμοβαφτιση σας κορίτσι μου! Τέλεια ημερομηνία!! Με το καλό και τα δύο! 💗💗💗💗🙏🙏🙏

 

Ααααχ με το καλό χρυσακο μου το νέο ξεκίνημά σας! Σας εύχομαι τα καλύτερα!!! 🧡🧡🧡🧡

 

Από 15 χρονών;;; Έλα βρε χρυσα μου...όπως και να έχει τα έχεις σκεφτεί πολύ σωστά στο μυαλο σου κι έχεις κάνει τέλειο προγραμματισμό... Φαντάζομαι θα είναι πολύ καλύτερα στη Γερμανία από θέμα οικονομικό και συνθηκών ζωής.... 🧡

 

Χαχαχαχα

Έχεις απόλυτο δίκιο κοριτσάκι μου!!! 🧡💗

 

Απ' ο,τι είδα παρακάτω από το μήνυμά σου κορίτσι μου η Χρύσα και το ναντινακι στα εξήγησαν μια χαρά... Εγώ είμαι σε άδεια και έχω πρόσφατη εμπειρία...

Να ξέρεις τον πρώτο μήνα πρέπει μισά μισά να στα δώσει εργοδότης και ΙΚΑ. Και θα μπει κατευθείαν. Λόγω όμως κόβιντ οι επόμενοι μήνες αργούν λίγο να περάσουν από επιτροπή...ωστόσο κάνοντάς ηλεκτρονικά θα πρέπει μετά να στέλνεις ή να πηγαίνεις από την επιτροπή να δίνεις έναν υπέρηχο. Αυτό ζητάνε επιπλέον.γιατι ηλεκτρονικά δε σου αφήνει επιλογή να προσκομίσεις υπέρηχο.

Παρόλα αυτά δεν χάνεις τίποτα στα βάζουν όλα...απλά θέλει λιιιιγη υπομονή! Και φυσικά στα λέω με μια επιφύλαξη γιατί από τόπο σε τόπο αλλάζουν!🧡🧡

 

Καλά έκανες κοριτσάκι μου.....καλά έκανες και το πήρες...έχουμε δει κι εμείς ένα ακριβουτσικα λίγο και σκέφτομαι να πάω στο blackfriday να το κλείσω με προκαταβολή και να το πάρω Δεκέμβρη ή Γενάρη!!!! 💓

Ευχαριστώ κορίτσι μου❤️❤️

Τελικά επειδή δεν ήμουν ευχαριστημένη με την ημερομηνία, πήρα και ξαναρώτησα και βρήκα για 24 Ιουλίου, οπότε έκλεισα τότε❣️

Πώς σας φαίνεται κορίτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε;;

Έχω χαθεί γιατί έχουμε έρθει Σέρρες στο μπαμπά του άντρα μου από την Κυριακή, κάναμε και κάποιες εκδρομούλες, και αύριο φεύγουμε γιατί έχουμε μια γαμοβάφτιση στην Αθήνα..

Ήθελα να βρω χρόνο να διαβάσω και να απαντήσω σε αυτά που λέγατε γι’αυτό δεν έγραφα τόσες μέρες, για τα ρουχαλάκια συμφωνώ με τα κορίτσια @Xrisa95 και @Ονομα χρήστη

Για το μέγεθος κι εγώ θα έλεγα καλύτερα κατευθείαν 62, γιατί το 56 δε θα το φορέσουν πολύ..εκτός αν είναι δίδυμα που θα γεννηθούν πιο μικρούλια…εμάς γεννήθηκε 54εκ και στον μήνα ήταν 58εκ, οπότε καταλαβαίνετε ότι το 56 δεν το φόρεσε καθόλου..παρόλο που ήταν πολύ αδυνατούλης..του είχα πάρει από την αρχή 62 ευτυχώς, πέρα από λίγα 56 κ κάποια που μας έφεραν δώρο που τα έβαλε ελάχιστα έως καθόλου, είμαι της άποψης καλύτερα να είναι λίγο πιο μεγάλα στην αρχή και να τα φορέσει πιο πολύ καιρό, παρά να τα βάλει μόνο 1 μήνα πχ και αν..

Όσο για τα μεγέθη όπως είπαν και τα κορίτσια να κοιτάτε τα εκατοστά, όχι τους μήνες..γιατί σε άλλα μπορεί να είναι το 56 για 1 μηνα και σε άλλα το 56 για 1-3 μηνών πχ..οπότε καλύτερα να κοιτάτε τα εκατοστά..τα orchestra όντως έχουν μικρή φόρμα..τα zara είναι κανονικά..

Επίσης όντως μη ψωνίζετε πάααρα πολλά, γιατί όλο και κάποιος θα σας δώσει και θα σας φέρουν και δώρα..εμείς είχαμε πάρα πολλά ρούχα για κάθε τρίμηνο και τα μισά δεν τα έβαλε και κάποια είναι και με καρτελάκι, και τα λυπάμαι γιατί ήταν ωραία ρούχα και λέω κρίμα που δεν τα φόρεσε ποτέ..οπότε φέτος είδα πρώτα τι μας έφεραν και κοιτάω να του παίρνω μετρημένα μετά γιατί δε θέλω πάλι να μην τα βάλει. Αν και βλέπω ότι ήδη αρχίζουν να μαζεύονται πολλά πάλι.

Εγώ είχα γεννήσει 3 Σεπτέμβρη, ήταν ακόμα κατακαλόκαιρο οπότε τον είχα μόνο με κοντομάνικα φορμάκια..τώρα που θα γεννήσω άνοιξη θα χρειαστούν σίγουρα μακρυμάνικα φορμάκια για αρχή..δε ξέρω πού μένετε, εμείς μένουμε Αθήνα που έχει και καλό καιρό σε σχέση με άλλες περιοχές..αλλά σίγουρα θα χρειαστούν μακρυμάνικα την εποχή που θα γεννήσουμε. Επίσης και κοντομάνικα θα έλεγα να πάρετε για να τους τα φοράτε μέσα από τα ολόσωμα φορμάκια, βολεύουν.

@Ονομα χρήστη ραγάδες εγώ δεν έχω κάνει. Ούτε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα..έβαζα bio oil αλλά το ξεκίνησα τον 6ο μήνα και δεν έβαζα και κάθε μέρα..έβαζα όποτε το θυμόμουν μέχρι που στο τέλος το παράτησα τελείως..δε ξέρω οπότε αν βοήθησε το bio oil που δεν έκανα ραγάδες, ή το ότι δεν πήρα κιλά και είχα και μικρή κοιλιά..μπορεί να παίζει ρόλο κι αυτό..τώρα σκέφτομαι να το αρχίσω σε κανα μήνα πάλι, να έχει μεγαλώσει λίγο η κοιλιά..αν δε βαριέμαι γιατί τα βαριέμαι λίγο αυτά και ξεχνάω να βάζω🙈 Εσύ βάζεις κάποια κρέμα; Έχεις κάνει ραγάδες; Η αλήθεια είναι ότι είναι καλό να προσέχουμε γιατί λένε ότι φεύγουν δύσκολα μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε;;

Έχω χαθεί γιατί έχουμε έρθει Σέρρες στο μπαμπά του άντρα μου από την Κυριακή, κάναμε και κάποιες εκδρομούλες, και αύριο φεύγουμε γιατί έχουμε μια γαμοβάφτιση στην Αθήνα..

Ήθελα να βρω χρόνο να διαβάσω και να απαντήσω σε αυτά που λέγατε γι’αυτό δεν έγραφα τόσες μέρες, για τα ρουχαλάκια συμφωνώ με τα κορίτσια @Xrisa95 και @Ονομα χρήστη

Για το μέγεθος κι εγώ θα έλεγα καλύτερα κατευθείαν 62, γιατί το 56 δε θα το φορέσουν πολύ..εκτός αν είναι δίδυμα που θα γεννηθούν πιο μικρούλια…εμάς γεννήθηκε 54εκ και στον μήνα ήταν 58εκ, οπότε καταλαβαίνετε ότι το 56 δεν το φόρεσε καθόλου..παρόλο που ήταν πολύ αδυνατούλης..του είχα πάρει από την αρχή 62 ευτυχώς, πέρα από λίγα 56 κ κάποια που μας έφεραν δώρο που τα έβαλε ελάχιστα έως καθόλου, είμαι της άποψης καλύτερα να είναι λίγο πιο μεγάλα στην αρχή και να τα φορέσει πιο πολύ καιρό, παρά να τα βάλει μόνο 1 μήνα πχ και αν..

Όσο για τα μεγέθη όπως είπαν και τα κορίτσια να κοιτάτε τα εκατοστά, όχι τους μήνες..γιατί σε άλλα μπορεί να είναι το 56 για 1 μηνα και σε άλλα το 56 για 1-3 μηνών πχ..οπότε καλύτερα να κοιτάτε τα εκατοστά..τα orchestra όντως έχουν μικρή φόρμα..τα zara είναι κανονικά..

Επίσης όντως μη ψωνίζετε πάααρα πολλά, γιατί όλο και κάποιος θα σας δώσει και θα σας φέρουν και δώρα..εμείς είχαμε πάρα πολλά ρούχα για κάθε τρίμηνο και τα μισά δεν τα έβαλε και κάποια είναι και με καρτελάκι, και τα λυπάμαι γιατί ήταν ωραία ρούχα και λέω κρίμα που δεν τα φόρεσε ποτέ..οπότε φέτος είδα πρώτα τι μας έφεραν και κοιτάω να του παίρνω μετρημένα μετά γιατί δε θέλω πάλι να μην τα βάλει. Αν και βλέπω ότι ήδη αρχίζουν να μαζεύονται πολλά πάλι.

Εγώ είχα γεννήσει 3 Σεπτέμβρη, ήταν ακόμα κατακαλόκαιρο οπότε τον είχα μόνο με κοντομάνικα φορμάκια..τώρα που θα γεννήσω άνοιξη θα χρειαστούν σίγουρα μακρυμάνικα φορμάκια για αρχή..δε ξέρω πού μένετε, εμείς μένουμε Αθήνα που έχει και καλό καιρό σε σχέση με άλλες περιοχές..αλλά σίγουρα θα χρειαστούν μακρυμάνικα την εποχή που θα γεννήσουμε. Επίσης και κοντομάνικα θα έλεγα να πάρετε για να τους τα φοράτε μέσα από τα ολόσωμα φορμάκια, βολεύουν.

@Ονομα χρήστη ραγάδες εγώ δεν έχω κάνει. Ούτε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα..έβαζα bio oil αλλά το ξεκίνησα τον 6ο μήνα και δεν έβαζα και κάθε μέρα..έβαζα όποτε το θυμόμουν μέχρι που στο τέλος το παράτησα τελείως..δε ξέρω οπότε αν βοήθησε το bio oil που δεν έκανα ραγάδες, ή το ότι δεν πήρα κιλά και είχα και μικρή κοιλιά..μπορεί να παίζει ρόλο κι αυτό..τώρα σκέφτομαι να το αρχίσω σε κανα μήνα πάλι, να έχει μεγαλώσει λίγο η κοιλιά..αν δε βαριέμαι γιατί τα βαριέμαι λίγο αυτά και ξεχνάω να βάζω🙈 Εσύ βάζεις κάποια κρέμα; Έχεις κάνει ραγάδες; Η αλήθεια είναι ότι είναι καλό να προσέχουμε γιατί λένε ότι φεύγουν δύσκολα μετά!

Γεια σ κοριτσι μου καλα να περάσετε και εγώ έχω καιρό να γράψω ειχα κάτι δουλίτσες...και εγώ bio oil έβαζα και στην πρώτη εγκυμισυνη αλλα ειχα οαρει κ αρκετά κιλα οποτε έκανα πολλές ραγάδες...η αλήθεια είναι πως κανω και πολύ εύκολα 4 με 5 κιλα ειχα οαρει πριν τις εγκυμοσύνες και πάλι εοχα κανει ίσως είναι και στα σώματα εμενα με  βοήθησε αρκετά της  frezyderm η σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 10:31 ΠΜ, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κ καλό μας μήνα!! Εγώ είμαι 17+2 σήμερα. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη βέβαια. Θα πρέπει να ξεκινήσω να τα αισθανομαι τα μωρά; κ τι νιώθεις στην αρχή; θα πάω την άλλη εβδομάδα στο γιατρό για τον υπέρηχο μας κ καταλαβαίνεις ότι έχω ήδη να μετράω αντίστροφα κ ανυπομονώ κ να τα αισθανθω. Εμένα νομιζω μου είπε για β επιπέδου 21η εβδομάδα. Δλδ τέλος Νοεμβρίου είναι σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου.. Κ τώρα μια πιο προσωπική ερώτηση αν μου επιτρέπετε επαφές με τους συζύγους σας έχετε; εγω θέλω να πω την αλήθεια, όχι φυσικά αυτό που λένε ότι αυξάνεται κατακόρυφα η ερωτική διάθεση λόγω ορμονών, έχω διάθεση αλλά μετά την επαφή με τρώει το άγχος μήπως έχουμε βλάψει τα μωρά. Ο άντρας μου βέβαια μου κάνει πλάκα, δλδ είναι πολύ υπομονετικός αλλά δε θέλω να χάσουμε κ την σχέση μας σαν ζευγάρι.. 

Αγάπη εμείς έχουμε κανονικά επαφές..δε σταματήσαμε ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα..και από την αρχή έχουμε..αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα μπορείς να έχεις κανονικά επαφές..επίσης είχαμε ολοκληρωμένες επαφές κανονικά(κάποιοι λένε ότι δεν κάνει να ολοκληρώνει ο άντρας μέσα γιατί το σπέρμα έχει μια ουσία την προσταγλανδίνη που προκαλεί συσπάσεις) αλλά γέννησα μετά την ΠΗΤ οπότε δε ξέρω αν παίζει ρόλο τελικά αυτό😂 Βέβαια θυμάμαι στο τέλος που είχα πιο μεγάλη κοιλιά δεν ήταν πολύ βολικό να έχουμε πολλές επαφές. Επίσης όταν γεννήσεις μέχρι να σαραντήσεις και να πας στο γιατρό, να είναι όλα οκ κάτω κλπ πάλι δε μπορείς να έχεις επαφές..επίσης μετά με το μωρό πάλι θα’ναι πιο δύσκολα και θα περιμένετε πότε θα κοιμηθεί..😅οπότε χαρείτε το τώρα που μπορείτε!!(αν είναι όλα οκ φυσικά κ δεν έχεις κάποιο θέμα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 3:38 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Κοριτσια πόσο ηρεμώ που όλες σκεφτομαστε τα ίδια😆😆😆.

Λοιπόν εμένα ο γιατρός μου είχε πει κανονικά μπορούμε να έχουμε επαφές αλλά να είμαστε πιο προσεκτικοί δηλαδή να είναι σε πλάγια θέση ( βέβαια εμένα δεν με βολεύει η αλήθεια είναι ) η σε θέση που δεν πιέζεται η κοιλιά ( πχ δεν κάνει να είναι από πάνω σου και να σε πατάει στην κοιλιά προφανώς).

Πάντως να κάνεις κακό δεν γίνεται το μωρό προστατεύεται απ' την μήτρα πολύ καλά! Στο μυαλό μας είναι όλα απλά επειδή είμαστε ήδη πολύ προστατευτικές μανουλες🤰 

Εχουμε επαφές αλλά πολύ αραιές τύπου 2-3 φορές το μήνα, αλλά παρότι έχω όρεξη έχω πολλές καούρες και δεν μπορώ μου χαλαει την διάθεση. Αφήστε που ρευομαι κάθε 2 λεπτα ( τέρμα ερωτισμός🤣).

Αλλά το προσπαθώ θέλω να μην χάσουμε επαφή γιατί σίγουρα 2 μήνες μετά την γέννα επίσης θα επικρατήσει ξηρασία...

Λένε ότι στο τέλος βοηθάει στην πρόκληση φυσιολογικού τοκετού, οπότε κορίτσια εκεί θα ξεσαλωσουμε😂

Χαχαχα αγάπη όπως είπα κ πιο πάνω στο τέλος με την κοιλιά δε θα ‘ναι τόσο βολικό οπότε ξεσαλώστε τώρα που μπορείτε😂😂😂

Όπως λες αρκεί να μην πιέζεται η κοιλιά!! Εντάξει είναι κι αυτονόητο αυτό😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 6:55 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Δεν το έχω συζητήσει βρε κορίτσια  να πω την αλήθεια με το γιατρό. Μας προειδοποίησε μόνος του όταν είχα την αποκόλληση πως μέχρι να συμπληρωθεί το πρώτο τρίμηνο να μην έχουμε επαφές. Αλλά μετά την αυχενική δεν το ξανά συζητήσαμε. Κ εγώ κάπως έτσι το ρυθμίζω να έχουμε υπέρηχο κοντά για να μην αγχώνομαι.. Αλλά πηγαίνουμε μια στις 3 εβδομάδες κ καταλαβαίνετε.. Τώρα θα πάμε την επόμενη εβδομάδα γιατρό, δεν ξέρω ίσως να τον ρωτήσω να μου φύγει το άγχος μόνο κ μόνο για να μην το μεταφέρω κ στα μωρά. Κ εγώ ειδικά το βράδυ που χαλαρώνει ο άντρας μου, είμαι 9 στις 10 φορές χάλια ή θα πονάει το στομάχι μου ή δε θα μπορώ να βολευτώ οπότε όλο κ κάπως τη γλιτώνω.. Είναι η πρώτη μας εγκυμοσύνη μωρέ κορίτσια κ είναι κ με εξωσωματική, προσπαθήσαμε πολύ κ για αρκετό καιρό μέχρι να έρθουν τα θαύματακια μας κ καταλαβαίνετε κάθε κίνηση που κάνω τη σκέφτομαι 2 κ 3 φορές.. 

Αααχ είχες αποκόλληση, τότε ναι δεν κάνει..εγώ χτύπα ξύλο δεν έχω δει ποτέ ούτε αίμα γι’αυτό με βλέπεις έτσι χαλαρή..εννοείται να προσέχετε προηγείται το θαυματάκι σας που έχετε προσπαθήσει και πολύ όπως λες, οπότε ρώτα το γιατρό σου κι εκείνος θα σου πει αν είναι οκ τώρα να έχετε επαφές ή όχι, ώστε να είσαι σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2021 at 9:23 ΠΜ, ο/η geo2222 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!χαθηκα λίγο τον τελευταίο καιρό γιατί δεν ήμουν πολύ καλά περασα δύσκολα τον τελευταίο μήνα!ειχα μια μεγάλη αποκόλληση και χρειάστηκε να νοσηλευτώ 5 μέρες μετά όταν βγήκα είχα τρομερή φαγούρα στις πατούσες και στις παλαμες βασικά πριν μπω στο νοσοκομείο απλά μετά έγινε χειρότερα και έκανα εξετάσεις και βρήκαμε ότι είχα ανεβασμένα χολικα οξέα και τρανσαμινασεις δηλαδή δεν δούλευε το συκώτι μάλλον από τα φάρμακα όποτε αναγκάστηκα τα κόψαμε όλα και ειδικά την προγεστερωνη!τρομαξα παρα πολύ γιατί μου έλεγαν ότι θα πρέπει να γεννήσω στις 30 εβδομάδες και θέλει πολύ προσοχή και είναι επικίνδυνο!ευτυχως όμως κορίτσια εκεί που μου έλεγαν πτι δεν θα πέσουν οι τιμες απλά θα τις σταθεροποιήσουμε έκανα εξετάσεις (πλέον κάθε εβδομάδα) και οι τιμες ήρθαν στο φυσιολογικό και μετά σταμάτησε και η φαγούρα κάτι που νόμιζα ότι θα με στείλει σε ψυχίατρο γιατί ήταν ανυπόφορη!τελος καλά όλα καλά απλά πλέον είμαι σε σχεδόν πλήρη ακινησία δηλαδή πάω τουαλέτα μπάνιο και μπορώ να κάθομαι στον καναπέ για λίγο όμως!ευχτυχως τα μωράκια μου μεγαλώνουν και δεν επηρεάστηκαν καθόλου!

Πωπω κορίτσι μου τι τράβηξες…και το να είσαι σε ακινησία είναι πολύ δύσκολο, περαστικά εύχομαι να είναι όλα οκ από δω και πέρα και να γεννήσεις τα μωράκια σου όσο αργότερα γίνεται..🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2021 at 1:19 ΜΜ, ο/η Νανά22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Την Δευτέρα κάναμε την β επιπέδου τι να σας πω κοπέλες μου ήταν τέλεια τα μωράκια μου δεν ήθελα να τελειώσει η εξέταση όλα πήγαν καλά είχα το άγχος μου να πω την αλήθεια τελικά είναι αγόρι κορίτσι όπως μας είχε πει κ στην αυχενική.Σας φιλώ 

Τι ωραία νέαα μπράβο❤️❤️ Ένα κι ένα το καλύτερο!!🤗 Γερά να’ναι!!!🙏

Εμένα η β’ επιπέδου είναι σε 11 μέρες και μετράω αντίστροφα μου φαίνεται αιώνας…😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2021 at 7:07 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Κ εγώ δεν έχω μπει μέρες τώρα… Διάβασα όμως τα νέα σας! Όλα υπέροχα! Περνάει ο καιρός νεράκι… Πότε θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας Παναγιά μου, ούτε που θα το καταλάβουμε! 🥰

Εγώ εδώ δουλειές με φούντες! Άρχισα δειλά δειλά τις προετοιμασίες του δωματίου… Το βάψαμε, κάναμε γενική στο σπίτι, στρώσαμε χαλιά κ όλα μπαίνουν σιγά σιγά σε μια σειρά… Την Δευτέρα έκανα τον β´ επιπέδου κ όλα φαίνονται μια χαρά! Επιβεβαιώσαμε πως τελικά είναι ένα και ένα! 💙❤️ Στις 18/11 θα κάνουμε έλεγχο στις καρδούλες και στις 24/11 θα επαναλάβω τον β´ επιπέδου με άλλον γιατρό μην τυχόν κ μας ξέφυγε κάτι… 😉 Να ευχαριστήσω κ εγώ με την σειρά μου τα κορίτσια που μας δίνουν τα φώτα τους ως πιο έμπειρες… 💚

Γεια σου Βασιλικούλα!!

Υπέροχα νέα, όντως περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός!! 🥰

Τι ωραία που κάνετε τις ετοιμασίες❤️❤️

Και με τις εξετάσεις όλα μια χαρά❤️❤️ Με το καλό να κάνετε και τις επόμενες😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...