Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μην τους λυπάσαι! Αρκετά κοιμηθήκανε! Εγώ τα βράδια θέλω να τον πνίξω! Ροχαλίζει! Εγώ γυρίζω σαν το κοκορέτσι, σηκώνομαι όλο το βράδυ όπως λες για τουαλέτα κ αυτός χαμπάρι! Μέχρι κ ο σκύλος δεν πτοείται! Αρσενικό κ αυτός! Κ αυτός γράφει ώρες ύπνου! Έλεος! 😂😂😂

Ένα μόνο θα σου πω το δικό μου το σκυλι ( παρόλο που είναι θηλυκό ) κοιμάται μόνιμα πάνω μου λες και δεν έχω αρκετή πίεση και αν τολμήσω και κουνηθώ εκνευρίζεται κιόλας😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά πάνε🙏

Για τις ενεσούλες εγώ δε ξέρω να σε βοηθήσω, αλλά είδα ότι σου απάντησαν οι κοπέλες που ξέρουν..!

Οπότε πάμε για την άλλη Παρασκευή; Με το που μπει ο Μάρτης θα έρθουν και τα ανοιξιάτικα κοριτσάκια σου🌸🌷🌺

Για την μέρα το ψάχνουμε ακόμα...εγώ νομίζω ότι ο γιατρός θα μ πει Πέμπτη..τον είδα λίγο αγχωμένο σήμερα! Τι να κάνει κ αυτός ο καημένος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μην τους λυπάσαι! Αρκετά κοιμηθήκανε! Εγώ τα βράδια θέλω να τον πνίξω! Ροχαλίζει! Εγώ γυρίζω σαν το κοκορέτσι, σηκώνομαι όλο το βράδυ όπως λες για τουαλέτα κ αυτός χαμπάρι! Μέχρι κ ο σκύλος δεν πτοείται! Αρσενικό κ αυτός! Κ αυτός γράφει ώρες ύπνου! Έλεος! 😂😂😂

Χαχαχα έκλαψα λίγο να ξέρεις!! 😂😂😂😂 Εμένα ο καημένος ξυπνάει μωρέ!! Εντάξει δεν θα ξυπνήσει και τις 32 φορές που θα σηκωθώ εγώ αλλά θα ξυπνήσει σίγουρα 4-5!! Και πραγματικά αγχωνομαι όντως για το αν η μπέμπα πάρει από μένα γιατί τότε θα κλείνει τα μάτια της και αυτή μόλις βγει ο ήλιος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Mαράκι μου είναι συχνό να κάνουν ενέσεις κορτιζόνης όταν υπάρχει πιθανότητα για πρόωρο τοκετό, είναι για να δυναμώσουν οι πνεύμονες. Και μη σου πω ότι κάποιοι γιατροί όταν είναι για καισαρική τις κάνουν έτσι κι αλλιώς ώστε να είναι έτοιμα τα πευμονάκια του μωρού. Μην αγχώνεσαι για αυτό :)  

Οχι εντάξει δεν αγχώνομαι! Βασικά είπα ότι από την στιγμή που μπήκα στο νοσοκομείο δεν θα ξαναμπώ ίντερνετ για τίποτα! Εδώ έχουν όλες τις ειδικότητες κ ξέρουν τι να κάνουν οι άνθρωποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ την 1η δόση την έκανα 30+4, την 2η δόση 31+4 κ την 3η δόση (αναμνηστική) 34+4 δεδομένου ότι έχω δίδυμα κ ανά πάσα ώρα μπορεί να γεννήσω πια…

Κατάλαβα...μωρε θα κάνω όσες μ πουν αν είναι να βγουν καλύτερα τα πνευμονακια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια που γεννατε πρώτη φορά να σας πω ότι στο νοσοκομείο έχει τέτοια ζέστη που κοιμάμαι δίπλα σε ανοιχτό παράθυρο έχω ένα σεντόνι στα πόδια κ ιδρωνω λες κ ειναι καλοκαίρι!

Φοράω νυχτικα με μανίκι λεπτό όμως ύφασμα! Οπότε καλύτερα να πάρετε καλοκαιρινά εντελώς! 

Εγω ειμαι κ κρυουλιαρα κ το καλοκαίρι γιαυτό το ρίσκαρα το μανικακι αλλά όχι...μην ρισκάρετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Σε ευχαριστώ!! 🥰💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Για την μέρα το ψάχνουμε ακόμα...εγώ νομίζω ότι ο γιατρός θα μ πει Πέμπτη..τον είδα λίγο αγχωμένο σήμερα! Τι να κάνει κ αυτός ο καημένος!

Χαχα!! Δεν είχε ξανα αναλάβει τρίδυμα ε; Γιατί ήταν αγχωμένος;

Πέμπτη εννοείς την άλλη Πέμπτη ε; Εντάξει όποτε είναι ας είναι!!💝 

Ούτως ή άλλως είσαι στο μαιευτήριο τώρα, οπότε είσαι ασφαλής!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα!! Δεν είχε ξανα αναλάβει τρίδυμα ε; Γιατί ήταν αγχωμένος;

Πέμπτη εννοείς την άλλη Πέμπτη ε; Εντάξει όποτε είναι ας είναι!!💝 

Ούτως ή άλλως είσαι στο μαιευτήριο τώρα, οπότε είσαι ασφαλής!!

Ναι γιαυτό! Φοβάται μην φτάσουμε στο σημείο να βρούμε ένα να μην μεγαλώνει γιατί σημαίνει ότι ήδη έχει γίνει ζημιά!

Την άλλη Πέμπτη ναι...μπορεί και Τετάρτη..

Ναι ναι δεν έχω παράπονο! Συνήθισα κ λίγο..ο άντρας μου μου λείπει πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ναι γιαυτό! Φοβάται μην φτάσουμε στο σημείο να βρούμε ένα να μην μεγαλώνει γιατί σημαίνει ότι ήδη έχει γίνει ζημιά!

Την άλλη Πέμπτη ναι...μπορεί και Τετάρτη..

Ναι ναι δεν έχω παράπονο! Συνήθισα κ λίγο..ο άντρας μου μου λείπει πολύ..

Εάν δείτε ότι κάποιο δεν παίρνει πια βάρος πχ όμως δε μπορείτε απλά να κανονίσετε τότε να γεννήσεις;

Πιστεύω μέχρι την άλλη εβδομάδα πάντως θα είσαι οκ..ούτως ή άλλως φτάσατε ήδη μακριά..ο γιατρός σου τώρα θα αποφασίσει πότε είναι πιο ασφαλές να τα βγάλετε, για να μην το ρισκάρετε..❤️

Σε καταλαβαίνω που σου λείπει ο άντρας σου❤️κι εμένα θα μου έλειπε..αλλά θα τον έχεις όσο γίνεται μες τη μέρα, σκέψου ότι λίγες μέρες είναι μόνο θα περάσουν νεράκι..μετά θα είσαι με τον άντρα σου θα περιμένετε τα μωράκια..και μετά θα είστε όλοι μαζί σπίτι💕💕💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εάν δείτε ότι κάποιο δεν παίρνει πια βάρος πχ όμως δε μπορείτε απλά να κανονίσετε τότε να γεννήσεις;

Πιστεύω μέχρι την άλλη εβδομάδα πάντως θα είσαι οκ..ούτως ή άλλως φτάσατε ήδη μακριά..ο γιατρός σου τώρα θα αποφασίσει πότε είναι πιο ασφαλές να τα βγάλετε, για να μην το ρισκάρετε..❤️

Σε καταλαβαίνω που σου λείπει ο άντρας σου❤️κι εμένα θα μου έλειπε..αλλά θα τον έχεις όσο γίνεται μες τη μέρα, σκέψου ότι λίγες μέρες είναι μόνο θα περάσουν νεράκι..μετά θα είσαι με τον άντρα σου θα περιμένετε τα μωράκια..και μετά θα είστε όλοι μαζί σπίτι💕💕💞💞💞

Ναι εννοείται! Έχει ενημερωθεί και το νοσοκομείο! Βασικά πάω με καισαρική αλλά όχι τόσο προγραμματισμένα! Οπότε κ κάτι να τύχει θα υπάρχει ο κόσμος που χρειάζεται..δεν το φοβάμαι αυτό! Γενικά το έχω πάρει απόφαση ότι θα είμαστε λίγο της  τελευταίας στιγμής.

Ξέρεις είναι κ όλη αυτή η κατάσταση με τον κοβιντ και φοβάται και αυτός...έρχεται στο επισκεπτηριο αλλά ούτε την μάσκα βγάζει ούτε με τα χέρια μ ακουμπάει..τι να κάνει κ αυτός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο ίντερνετ να μπαίνεις, δεν στο είπα για αυτό.... :) 

Kαλό είναι να ενημερωνόμαστε φιλτράροντας φυσικά ότι διαβάζουμε και να ξέρουμε τι μας γι΄νεται.... εγώ τουλάχιστον είμαι αυτής της άποψης και σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα ότι μου λέγανε το έψαχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Αχ διαβάζω για τη συχνοουρια και πραγματικά τρελαίνομαι γιατί κι εγώ παθαίνω τα ίδια. Λες και είμαι ρυθμισμένη να ξυπνάω ανά μία ώρα. Ούτε ξυπνητηρι να είχα καταπιεί!! 🤣🤣🤣

Αυτό όμως που μου σπάει τα νεύρα είναι η μέση μου..έχω τρελό πόνο! Κι εσείς έτσι πονάτε;;;χτες το βράδυ έβαλα τα κλάματα από τον πόνο...ήπια και ντεπον....το είπα στο γιατρό αλλά δεν μου είπε κάτι γι'αυτό...είναι λογικό;;;

 

Χρήσιμη η συμβουλή της @Marakiii για τα καλοριφέρ.....γιατί χτες πήγα να με δει ο γιατρός και μου είπε ότι μάλλον Δευτέρα θα μου κάνουν εισαγωγή κι εμένα ! Τελείως προληπτικά να είμαι υπό παρακολούθηση...και λογικά θα γεννήσω μετά την καθαρά Δευτέρα! Οπότε λογικά περίπου 1μιση εβδομάδα θα είμαι μέσα.... 

Όμως κι εγώ κι ο άντρας.μου είμαστε πολύ προβληματισμένοι...στον καρδιοτοκογραφο δε φαίνονται συσπάσεις κι ο τράχηλος μου έχει καλό μήκος...με καισαρική θα γεννήσω και ναι έχω πολλά άλλα θεματακια από πίσω αυτά τα ξέραμε...αλλά να κάτσω μέσα μιάμιση ολόκληρη εβδομάδα;;;;;αυτό δεν το περίμενα! Ωστόσο, σίγουρα θα μου πει τη Δευτέρα...φυσικά θα πάω προετοιμασμένη με μια πιτζάμα κοντά και τα άλλα θα Μ τα φέρουν μετά..🤷🤷🤷🤷 τι να πω;;; Ωστόσο η μπεμπουλα μας είναι μια χαρά !! Έχει φτάσει 2800 γρ...... !! 

Από κερασματακια εγώ θα κάνω μπισκοτάκια με ζαχαρόπαστα...κι εγώ είχα ακούσει τις μπομπονιέρες γέννας....αλλά εδώ παίζει πολύ και αυτό το μπισκοτάκι με τα διάφορα σχέδια πάνω... Και φυσικά και απλά ένα απλό γλυκάκι! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Αχ διαβάζω για τη συχνοουρια και πραγματικά τρελαίνομαι γιατί κι εγώ παθαίνω τα ίδια. Λες και είμαι ρυθμισμένη να ξυπνάω ανά μία ώρα. Ούτε ξυπνητηρι να είχα καταπιεί!! 🤣🤣🤣

Αυτό όμως που μου σπάει τα νεύρα είναι η μέση μου..έχω τρελό πόνο! Κι εσείς έτσι πονάτε;;;χτες το βράδυ έβαλα τα κλάματα από τον πόνο...ήπια και ντεπον....το είπα στο γιατρό αλλά δεν μου είπε κάτι γι'αυτό...είναι λογικό;;;

 

Χρήσιμη η συμβουλή της @Marakiii για τα καλοριφέρ.....γιατί χτες πήγα να με δει ο γιατρός και μου είπε ότι μάλλον Δευτέρα θα μου κάνουν εισαγωγή κι εμένα ! Τελείως προληπτικά να είμαι υπό παρακολούθηση...και λογικά θα γεννήσω μετά την καθαρά Δευτέρα! Οπότε λογικά περίπου 1μιση εβδομάδα θα είμαι μέσα.... 

Όμως κι εγώ κι ο άντρας.μου είμαστε πολύ προβληματισμένοι...στον καρδιοτοκογραφο δε φαίνονται συσπάσεις κι ο τράχηλος μου έχει καλό μήκος...με καισαρική θα γεννήσω και ναι έχω πολλά άλλα θεματακια από πίσω αυτά τα ξέραμε...αλλά να κάτσω μέσα μιάμιση ολόκληρη εβδομάδα;;;;;αυτό δεν το περίμενα! Ωστόσο, σίγουρα θα μου πει τη Δευτέρα...φυσικά θα πάω προετοιμασμένη με μια πιτζάμα κοντά και τα άλλα θα Μ τα φέρουν μετά..🤷🤷🤷🤷 τι να πω;;; Ωστόσο η μπεμπουλα μας είναι μια χαρά !! Έχει φτάσει 2800 γρ...... !! 

Από κερασματακια εγώ θα κάνω μπισκοτάκια με ζαχαρόπαστα...κι εγώ είχα ακούσει τις μπομπονιέρες γέννας....αλλά εδώ παίζει πολύ και αυτό το μπισκοτάκι με τα διάφορα σχέδια πάνω... Και φυσικά και απλά ένα απλό γλυκάκι! 

 

 

Αχ κορίτσι μου!! Δεν έχει και ένα εικονίδιο "συμπάσχω" να το βάζουμε να το ευχαριστιεται η ψυχή μας!! Εγώ λόγω σχολιοσης πεθαίνω από τη μέση μου!! Εντωμεταξύ είχαμε και ένα ατύχημα πριν λίγα χρόνια και είχα χτυπήσει άσχημα το πόδι μου το οποίο δεν έδεσε σωστά και κάτι η μέση κάτι το πόδι δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι!! Φαντάσου όταν ξυπνάει ο άντρας μου με σπρώχνει για να σηκωθώ και λέει κιόλας "εεειοπ"!! 😂😂😂😂Ντεπον για να είμαι ειλικρινής έχω πάρει μόνο για δόντι και για τους πυρετους που ανέβασα 2 φορές αφού είχα ρωτήσει το γιατρό!! 

Αυτό που λέει το Μαράκι ισχύει για όλα τα νοσοκομεία μου το έχουν πει και εμένα!! 

Τώρα για τα μπισκοτάκια με ζαχαροπαστα και εμένα μου αρέσουν αλλά όλοι μου λένε ότι δεν θα φαγωθούν γιατί η ζαχαροπαστα όπως και να το κάνεις είναι δύσκολο να φαγωθεί και λέω κρίμα είναι να πεταχτούν!! Ήθελα να πάρω μερικά έτσι για το καλό έστω να κρατήσουμε εμείς τώρα θα δείξει!! 

Τέλεια η μπεμπούλα σας!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maira29 είπε:

Αχ κορίτσι μου!! Δεν έχει και ένα εικονίδιο "συμπάσχω" να το βάζουμε να το ευχαριστιεται η ψυχή μας!! Εγώ λόγω σχολιοσης πεθαίνω από τη μέση μου!! Εντωμεταξύ είχαμε και ένα ατύχημα πριν λίγα χρόνια και είχα χτυπήσει άσχημα το πόδι μου το οποίο δεν έδεσε σωστά και κάτι η μέση κάτι το πόδι δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι!! Φαντάσου όταν ξυπνάει ο άντρας μου με σπρώχνει για να σηκωθώ και λέει κιόλας "εεειοπ"!! 😂😂😂😂Ντεπον για να είμαι ειλικρινής έχω πάρει μόνο για δόντι και για τους πυρετους που ανέβασα 2 φορές αφού είχα ρωτήσει το γιατρό!! 

Αυτό που λέει το Μαράκι ισχύει για όλα τα νοσοκομεία μου το έχουν πει και εμένα!! 

Τώρα για τα μπισκοτάκια με ζαχαροπαστα και εμένα μου αρέσουν αλλά όλοι μου λένε ότι δεν θα φαγωθούν γιατί η ζαχαροπαστα όπως και να το κάνεις είναι δύσκολο να φαγωθεί και λέω κρίμα είναι να πεταχτούν!! Ήθελα να πάρω μερικά έτσι για το καλό έστω να κρατήσουμε εμείς τώρα θα δείξει!! 

Τέλεια η μπεμπούλα σας!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν αγαπώ τη ζαχαρόπαστα αλλά Μ άρεσαν τόσο αυτά τα σχεδιακια τα είχα δει στο Pinterest και ρώτησα αν μπορούν να μου τα κάνουν ...μου είπαν μπορούν ε και μετα δεν το πολυσκεφτηκα. Θα τους πάρω μια εβδομάδα πριν να τους πω να τα ξεκινήσουν.

Χαχαχχαα έτσι με σπρώχνει και ο άντρας μου όταν θέλω να σηκωθώ από την αριστερή μεριά 🤣🤣 από τη δεξιά βολεύομαι,βάζω το χέρι μου χαχαχαχαχ ωχ βρε κορίτσι ελπίζω να μη νιώθεις πίεση και στο πόδι που είχες χτυπήσει τώρα με την κοιλίτσα σου!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια δεν εψμχω προλάβει να σας απαντήσω αυτές τις μέρες ήταν λίγο δύσκολες ο μικρός μ είχε πολύ γκρίνια..είναι κ μόνιμος πέρα δώθε αυτές τις μέρες επειδή δεν μπορώ να τον κρατάω εγω κ εχει βγει από τους ρυθμούς του..Ζηλεύουμε κ αρκετουτσικα για την αδερφούλα ειχα όλα τα ρουχακια της διπλωμένα στην τραπεζαρία κ μόλις τα ειδε τα πήρε κ τα πέταξε όλα στο πάτωμα βέβαια ήταν κ ενα δικό τ μπλουζάκι μαζί αυτό μόλις το ειδε το ξανα μαζεψε..🤣🤣🤣καταλαβαίνετε τι εχει να γίνει, προσπαθώ να του μιλάω πολύ αλλά του φαίνεται κ περίεργο γτ με βλέπω κ συνέχεια στο κρεβάτι αυτές τις μέρες!!!

Σήμερα είχαμε κ το επαναληπτικό doppler ευτυχώς όλα καλά είναι 2.570 η μικρή μας αυριο μπαίνω 35η εβδομάδα τελικά οι παλμοί που ανέβαζε ήταν από την καφεΐνη από ότι μ είπε ο γιατρός οπότε καφες κ αναψυκτικά τελος..🙄🙄🙄και τα αμνιακα ήταν μια χαρά αυτή τη φορά με τη διατροφή βέβαια να πω την αλήθεια μ αφού ήταν όλα καλά έκανα ατασταλια έφαγα στα MC Donald έτσι βρε κορίτσια να παρω μια ανάσα χα χα χα...🤗🤭🤭🤭

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν αγαπώ τη ζαχαρόπαστα αλλά Μ άρεσαν τόσο αυτά τα σχεδιακια τα είχα δει στο Pinterest και ρώτησα αν μπορούν να μου τα κάνουν ...μου είπαν μπορούν ε και μετα δεν το πολυσκεφτηκα. Θα τους πάρω μια εβδομάδα πριν να τους πω να τα ξεκινήσουν.

Χαχαχχαα έτσι με σπρώχνει και ο άντρας μου όταν θέλω να σηκωθώ από την αριστερή μεριά 🤣🤣 από τη δεξιά βολεύομαι,βάζω το χέρι μου χαχαχαχαχ ωχ βρε κορίτσι ελπίζω να μη νιώθεις πίεση και στο πόδι που είχες χτυπήσει τώρα με την κοιλίτσα σου!!!  

Και εμενα μ αρέσουν πολύ τα μπισκοτάκια με τη ζαχαροπαστα και φτιάχνω κ μόνη μ αλλα δεν ξέρω αν θα προλάβω να φτιάξω για εμάς γτ έχουν αρκετή δουλίτσα ειχα φτιάξει για φίλες μ...Εγω έχω βρει κάτι ωραία σοκολιτακια που γράφουν πάνω it's a girl  και ειναι κ πολυ οικονομικά έχουν 0.70/τεμ θα ψάξω να τα βρω και θα σας αφήσω το link αμα θέλετε!!!εγω ευτυχώς τώρα στη μπουμπου μας δεν με πονάει τόσο η μέση μ βέβαια στο πρώτο ειχα κ πολυ μεγαλύτερη κοιλια το βάσανο μ είναι στον υπνο που δεν μπορώ να αλλάξω εύκολα πλευρό κ πιανομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marakiii διάβαζα τα νέα σου αλλά δεν έχω προλάβει να σου απαντήσω αντε δεν σου έχει μείνει πολύ ακομη σε λίγες μέρες θα γνωρίσεις τα κοριτσάκια σου!!!υπομονή λίγο έμεινε.. 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nantinaki πως εισαι κοριτσι μου??πήγες στο γιατρό;;;το ζουζουνακι σου έχει δώσει κανένα σημάδι ή έχει βολευτεί στη ζέστη φωλιτσα της μανουλας του;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν αγαπώ τη ζαχαρόπαστα αλλά Μ άρεσαν τόσο αυτά τα σχεδιακια τα είχα δει στο Pinterest και ρώτησα αν μπορούν να μου τα κάνουν ...μου είπαν μπορούν ε και μετα δεν το πολυσκεφτηκα. Θα τους πάρω μια εβδομάδα πριν να τους πω να τα ξεκινήσουν.

Χαχαχχαα έτσι με σπρώχνει και ο άντρας μου όταν θέλω να σηκωθώ από την αριστερή μεριά 🤣🤣 από τη δεξιά βολεύομαι,βάζω το χέρι μου χαχαχαχαχ ωχ βρε κορίτσι ελπίζω να μη νιώθεις πίεση και στο πόδι που είχες χτυπήσει τώρα με την κοιλίτσα σου!!!  

Μωρέ αυτά τα σχεδιακια είναι υπέροχα ειναι αλήθεια!! Για αυτό και εγώ λέω μήπως παραγγείλω μερικά ίσα ίσα να τα έχω σπίτι να τα βλέπω να τα χαίρομαι!! 

Εγώ κοιμάμαι από την αριστερή πλευρά του κρεβατιού επειδή το μπάνιο είναι πιο κοντά!!! 😂😂😂😂 Στον ύπνο όμως τις τελευταίες μέρες με βολεύει να κοιμάμαι από τη δεξιά μεριά γιατί από την αριστερή νιώθω σαν να μουδιαζει το πόδι που είχα χτυπήσει!! Βέβαια για να γυρίσω από την άλλη και να σηκωθώ άθλος αλλά σκέφτομαι και λέω 2 εβδομάδες ακόμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Και εμενα μ αρέσουν πολύ τα μπισκοτάκια με τη ζαχαροπαστα και φτιάχνω κ μόνη μ αλλα δεν ξέρω αν θα προλάβω να φτιάξω για εμάς γτ έχουν αρκετή δουλίτσα ειχα φτιάξει για φίλες μ...Εγω έχω βρει κάτι ωραία σοκολιτακια που γράφουν πάνω it's a girl  και ειναι κ πολυ οικονομικά έχουν 0.70/τεμ θα ψάξω να τα βρω και θα σας αφήσω το link αμα θέλετε!!!εγω ευτυχώς τώρα στη μπουμπου μας δεν με πονάει τόσο η μέση μ βέβαια στο πρώτο ειχα κ πολυ μεγαλύτερη κοιλια το βάσανο μ είναι στον υπνο που δεν μπορώ να αλλάξω εύκολα πλευρό κ πιανομαι.. 

Αλήθεια;φτιάχνεις μόνη σου? Οπότε έχω μπλέξει με ζαχαρόπαστα δεν τα έχω καταφέρει!! Μπράβο σου! Θα είναι και ωραία ασχολία να το κάνεις μετά παιδάκια σου!!!

Ωραία κοριτσάκι μου εάν τα βρεις στείλε λινκ ναι....θα μου άρεσε να έχω και σοκολατάκια...είμαι και της σοκολάτας  🤣🤣🤣🤣 

Τυχερή!!! Φτου φτου να συνεχίσεις έτσι μέχρι τέλους!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δεν εψμχω προλάβει να σας απαντήσω αυτές τις μέρες ήταν λίγο δύσκολες ο μικρός μ είχε πολύ γκρίνια..είναι κ μόνιμος πέρα δώθε αυτές τις μέρες επειδή δεν μπορώ να τον κρατάω εγω κ εχει βγει από τους ρυθμούς του..Ζηλεύουμε κ αρκετουτσικα για την αδερφούλα ειχα όλα τα ρουχακια της διπλωμένα στην τραπεζαρία κ μόλις τα ειδε τα πήρε κ τα πέταξε όλα στο πάτωμα βέβαια ήταν κ ενα δικό τ μπλουζάκι μαζί αυτό μόλις το ειδε το ξανα μαζεψε..🤣🤣🤣καταλαβαίνετε τι εχει να γίνει, προσπαθώ να του μιλάω πολύ αλλά του φαίνεται κ περίεργο γτ με βλέπω κ συνέχεια στο κρεβάτι αυτές τις μέρες!!!

Σήμερα είχαμε κ το επαναληπτικό doppler ευτυχώς όλα καλά είναι 2.570 η μικρή μας αυριο μπαίνω 35η εβδομάδα τελικά οι παλμοί που ανέβαζε ήταν από την καφεΐνη από ότι μ είπε ο γιατρός οπότε καφες κ αναψυκτικά τελος..🙄🙄🙄και τα αμνιακα ήταν μια χαρά αυτή τη φορά με τη διατροφή βέβαια να πω την αλήθεια μ αφού ήταν όλα καλά έκανα ατασταλια έφαγα στα MC Donald έτσι βρε κορίτσια να παρω μια ανάσα χα χα χα...🤗🤭🤭🤭

 

Κορίτσι μου τι ωραία που είναι όλα καλά με το μωράκι σου!! ❤️❤️❤️❤️ Λίγο υπομονή ακόμα με τη διατροφή λίγο μας έμεινε!! 

Αχ μωρέ ο μικρούλης σου!! Λογικό να ζηλεύει!! Μπορεί να δεις να βγάζει και μια επιθετικότητα απέναντι σου!! Προσπάθησε όσο μπορεις να είσαι κοντά του, να μην νιώθει παραμελημένος!! Δύσκολο το ξέρω τώρα που είσαι ξάπλα αλλά παρτον πχ να διαβάσετε ένα παραμύθι μαζί στο κρεβάτι!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Για μένα φτάνει η ώρα🙏🙏🙏. Μόλις γύρισα απ' το γιατρό ο μπεμπουλης μεγαλώνει, ο τράχηλος έχει μαλακώσει αλλά είναι ψηλά ακόμα παρόλο που έχει το κεφαλάκι του κάτω. Αποφασισαμε να μπω με πρόκληση Παρασκευή πρωί θα είμαι 40 εβδομάδες. Ελπίζουμε φυσικά να τα καταφέρουμε φυσιολογικά είναι μεγάλο μωράκι, το υπολογίζουμε 3500-3900! Δεν ξέρω πως θα είναι η εξέλιξη αλλά θα το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους για φυσιολογικό τοκετό τώρα αν δεν γίνει σημασια έχει να γεννηθεί με ασφάλεια ο μπεμπουλης μας μόνο αυτό με νοιάζει. Ελπίζω να έκανα το καλύτερο για αυτόν 10 μήνες τώρα και να τον φέρω στον κόσμο με ασφάλεια.

Εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω και συνέλθω απ' την γέννα. Πάω με πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία. είμαι σίγουρη ότι όλες θα τα καταφέρουμε περίφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δεν εψμχω προλάβει να σας απαντήσω αυτές τις μέρες ήταν λίγο δύσκολες ο μικρός μ είχε πολύ γκρίνια..είναι κ μόνιμος πέρα δώθε αυτές τις μέρες επειδή δεν μπορώ να τον κρατάω εγω κ εχει βγει από τους ρυθμούς του..Ζηλεύουμε κ αρκετουτσικα για την αδερφούλα ειχα όλα τα ρουχακια της διπλωμένα στην τραπεζαρία κ μόλις τα ειδε τα πήρε κ τα πέταξε όλα στο πάτωμα βέβαια ήταν κ ενα δικό τ μπλουζάκι μαζί αυτό μόλις το ειδε το ξανα μαζεψε..🤣🤣🤣καταλαβαίνετε τι εχει να γίνει, προσπαθώ να του μιλάω πολύ αλλά του φαίνεται κ περίεργο γτ με βλέπω κ συνέχεια στο κρεβάτι αυτές τις μέρες!!!

Σήμερα είχαμε κ το επαναληπτικό doppler ευτυχώς όλα καλά είναι 2.570 η μικρή μας αυριο μπαίνω 35η εβδομάδα τελικά οι παλμοί που ανέβαζε ήταν από την καφεΐνη από ότι μ είπε ο γιατρός οπότε καφες κ αναψυκτικά τελος..🙄🙄🙄και τα αμνιακα ήταν μια χαρά αυτή τη φορά με τη διατροφή βέβαια να πω την αλήθεια μ αφού ήταν όλα καλά έκανα ατασταλια έφαγα στα MC Donald έτσι βρε κορίτσια να παρω μια ανάσα χα χα χα...🤗🤭🤭🤭

 

Νταξει γέλασα με το μικρό χαχαχαχαχαχα λέει μάζεψε το δικό του πάλι χαχαχαχα 

Θα τρελαθώ!!! Καλά τώρα δεν καταλαβαίνει τι είναι αυτό που θα έρθει! Όμως όταν θα την έχει εκεί και θα παίζουν μαζί θα είναι πανευτυχής σιγά σιγά θα συνηθίσει!! 

Μπράβο για κιλακια της μπεμπούλα και για το ότι βγήκε καλο το ντόπλερ! Τώρα νομίζω μπορείς να ηρεμήσεις και να ευχαριστηθείς τις λίγες βδομαδουλες που έμειναν! Καλά έκανες με τα mac Donald μη σκας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Για μένα φτάνει η ώρα🙏🙏🙏. Μόλις γύρισα απ' το γιατρό ο μπεμπουλης μεγαλώνει, ο τράχηλος έχει μαλακώσει αλλά είναι ψηλά ακόμα παρόλο που έχει το κεφαλάκι του κάτω. Αποφασισαμε να μπω με πρόκληση Παρασκευή πρωί θα είμαι 40 εβδομάδες. Ελπίζουμε φυσικά να τα καταφέρουμε φυσιολογικά είναι μεγάλο μωράκι, το υπολογίζουμε 3500-3900! Δεν ξέρω πως θα είναι η εξέλιξη αλλά θα το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους για φυσιολογικό τοκετό τώρα αν δεν γίνει σημασια έχει να γεννηθεί με ασφάλεια ο μπεμπουλης μας μόνο αυτό με νοιάζει. Ελπίζω να έκανα το καλύτερο για αυτόν 10 μήνες τώρα και να τον φέρω στον κόσμο με ασφάλεια.

Εννοείται θα σας ενημερώσω μόλις μπορέσω και συνέλθω απ' την γέννα. Πάω με πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία. είμαι σίγουρη ότι όλες θα τα καταφέρουμε περίφημα!

Ναντινάκι μου!!!!! Αχ με το καλό !!! Έφτασε η ώρα!! Ο,τι είναι καλύτερο για το μωράκι θα γίνει! Εσύ απλά εμπιστεύεσαι το γιατρό! Μέχρι εδώ που έφτασες δεν μπορούσες να τα πας πιο καλά! αυτο να θυμάσαι! Τώρα απλά θα περιμένεις να βγει ο μπόμπιρας! Να είσαι δυνατή ,μαχητική κι όλα θα πάνε καλά όπως και να βγει ο μικρούλης σας!!! Μόλις τακτοποιηθεις και νιώσεις καλά να μας στείλεις! Μην πιεστεις!!! 💪💪💪💪💪💪💪💪🙏🙏🙏🙏🙏♥️♥️♥️♥️♥️ Προς το παρόν χάιδευε κοιλίτσα γιατί ο μικρός μόνο για δύο μερουλες θα είναι μέσα σε αυτή! Μετά θα έρθει στην αγκαλιτσα σου!! 🤰🤰🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...