Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Χαχαχα μωρέ κορίτσια λέτε να έρθει τσικνοπέμπτη και να χαλάσω το ψήσιμο σε όλους; ( Γιατρό, μαίες, παιδίατρο κτλ;)😆😆😆. Να είναι πρωί τουλάχιστον να τους αφήσω το απόγευμα να φάνε με την ησυχία τους οι άνθρωποι!

Τίποτα λίγες μέρες έμειναν και θα έρθει! Απλά είναι όλοι ανυπόμονοι και με ξεσηκώνουν και μένα ( είναι το πρώτο μωράκι στην οικογένεια )!

Εγώ έχω αγωνία πως θα ζήσω τη γέννα! είναι όλα τόσο πρωτόγνωρα είμαι ενθουσιασμένη μάλλον επειδή πάω με άγνοια κινδύνου!

Χαχαχχα …καλά κάνεις και είσαι ενθουσιασμένη!! Έχω ακούσει από πολλές κοπέλες ότι είχαν όμορφη εμπειρία στον τοκετό..σου εύχομαι να είσαι μία από αυτές!😊

Πραγματικά λίγες μέρες έμειναν!! Μετρημένες στα δάχτυλα! 

Δεν πειράζει και Τσικνοπέμπτη να έρθει , θα ψήσουν του χρόνου😂 εμένα και η αυριανή ημερομηνία μου αρέσει, 22/02/22 ..ωραία ακούγεται!! Και φαντάσου να γεννήσεις κ 22:22 .😆

Λογικά την Τετάρτη αν δεν έχεις γεννήσει μπορεί να σου συζητήσει και για πρόκληση..εγώ όταν είχα πάει 39+5 μου είχε πει αν ήθελα να έμπαινα εκείνη τη μέρα με πρόκληση, αλλιώς να περιμένουμε την ΠΗΤ, ή αλλιώς να περιμένουμε και την άλλη εβδομάδα αν ήθελα..εγώ βέβαια δεν άντεχα άλλο, αλλά ήθελα να περιμένω και μέχρι την ΠΗΤ γιατί λέω περιμένω τόσο καιρό, κάτσε να δούμε μήπως θέλει να βγει μόνο του..οπότε του είπα να περιμένουμε μέχρι την ΠΗΤ κ μετά να μπω, δεν άντεχα παραπάνω..εσύ αν αντέχεις περίμενε, είναι ωραίο να ξεκινάει και ο τοκετός μόνος του☺️ και επίσης η πρόκληση πονάει περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

@Princess28 @Nantinaki @Ονομα χρήστη 

Είμαι καλύτερα σήμερα! Όλα καλά κ με τις κοπέλες! ειναι αλλιώς να εχεις κ παρέα!

περασε ο γιατρός μου με τον διευθυντή της νεογνολογικης...μην τα πολυλογώ μου ξεκίνησαν τις ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες με σκοπό να γεννήσω την άλλη Παρασκευή! Ο νεογνολογος λέει να μην πάρω από την 33η μέρες κ ειναι καλύτερα ενδιάμεσα να γεννήσω! Τι να πω κ εγω...ότι πει ο ειδικός! Στο βάρος είμαστε καλά 1800 η καθεμία κ είπε ότι με τέτοιο βάρος κ αν πάνε καλά τα πνευμόνια τους θα κάτσουν κ λίγες μέρες θερμοκοιτίδα κ ολα καλά! Να σας πω την αλήθεια τον εμπιστεύτηκα!

Αλλα λίγο μας προβλημάτισε αυτό με τις ενέσεις! Ο εμβρυολογος που πηγαίναμε μας ειπε ότι η κορτιζόνη έχει διάρκεια 7 ημέρες κ ότι μετά ειναι σαν να μην την έκανες και αυτό το διάβασα και σε επιστημονικά άρθρα..μέχρι την άλλη Παρασκευή είναι σχεδόν 2 εβδομάδες... εσείς όσες τις κάνατε με τι πλάνο τοκετού τις κάνατε;

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά πάνε🙏

Για τις ενεσούλες εγώ δε ξέρω να σε βοηθήσω, αλλά είδα ότι σου απάντησαν οι κοπέλες που ξέρουν..!

Οπότε πάμε για την άλλη Παρασκευή; Με το που μπει ο Μάρτης θα έρθουν και τα ανοιξιάτικα κοριτσάκια σου🌸🌷🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλή εβδομάδα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα στο θέμα του ύπνου εγώ ξυπνάω έτσι μήνες τώρα απ' τις καούρες αλλά δεν το αφήνω να περάσει εκεί επιμένω μέχρι να μπορέσω να ξανακοιμηθω😂. Τους καλύτερους υπνους τους ρίχνω πρωί 7-9! Αφού λέω με τόσα ξυπνήματα ανά 2 Ώρο με προετοιμάζει η φύση για το μωρό.

Σε άλλα νέα εγώ κορίτσια σήμερα είμαι 39&2! Απίστευτο μου φαίνεται! Άλλες φορές αισθάνομαι πεταλουδιτσα και άλλες φορές σαν να κουβαλάω 100 κιλά! Περπατάω πολύ ( κατέβασα από περιέργεια εφαρμογή και κάνω 6-8 χιλιόμετρα την μέρα ) και είμαι πανέτοιμη να γεννήσω, ο μπέμπης όμως φαίνεται ότι έχει βολευτει για τα καλά! Έχω ραντεβού Τετάρτη άντε να δω τι θα μου πει ο γιατρουλης μου!

Να πω πως δεν καταλαβαίνω??? Τις καούρες πες μπορώ να τις αντιμετωπίσω!! Αυτό που με σκοτωνει όμως είναι η συχνοουρια!! Δηλαδή τουαλέτα πριν ξαπλώσω, μόλις ξαπλώσω, κατά τη διάρκεια που προσπαθώ να κοιμηθώ και το αποκορύφωμα τσαααακ με το που πάνε να κλείσουν τα μάτια!! Και μιλάμε για διάστημα μισής ώρας!! Και να σου λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς!! ΑΜ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!! 😂😂😂😂😂😂

39+2 ε?? Αχ έφτασες!! Λίγη υπομονή ακόμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Τι κεράσματα πήρατε;; 😍

38 εβδ είσαι τώρα δηλαδή;; Άντε κοντεύεις!!!😍😍

Μια χαρά θα βγει η μπέμπα στα κιλάκια!! Τέλεια!!🥰💞

36+2 είμαι κοριτσάκι μου!! Απλά λόγω κάποιων θεμάτων θα πάμε με καισαρική τελικά!! 8 Μαρτίου θα μπούμε για τις εξετάσεις και 9 γενναμε!! Αν δηλαδή δεν μας κάνει κανένα απρόοπτο η μπέμπα!!

Αυτά είναι τα κερασματα μας!! Συν το γλυκάκι που θα αποφασίσουμε λίγο πριν μπούμε στο νοσοκομείο!! 

Screenshot_20220106_114805.thumb.jpg.5f5a833b8954947be35f6bed930b2791.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

36+2 είμαι κοριτσάκι μου!! Απλά λόγω κάποιων θεμάτων θα πάμε με καισαρική τελικά!! 8 Μαρτίου θα μπούμε για τις εξετάσεις και 9 γενναμε!! Αν δηλαδή δεν μας κάνει κανένα απρόοπτο η μπέμπα!!

Αυτά είναι τα κερασματα μας!! Συν το γλυκάκι που θα αποφασίσουμε λίγο πριν μπούμε στο νοσοκομείο!! 

Screenshot_20220106_114805.thumb.jpg.5f5a833b8954947be35f6bed930b2791.jpg

Ααα τι ωραία! Ωραία χρώματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

36+2 είμαι κοριτσάκι μου!! Απλά λόγω κάποιων θεμάτων θα πάμε με καισαρική τελικά!! 8 Μαρτίου θα μπούμε για τις εξετάσεις και 9 γενναμε!! Αν δηλαδή δεν μας κάνει κανένα απρόοπτο η μπέμπα!!

Αυτά είναι τα κερασματα μας!! Συν το γλυκάκι που θα αποφασίσουμε λίγο πριν μπούμε στο νοσοκομείο!! 

Screenshot_20220106_114805.thumb.jpg.5f5a833b8954947be35f6bed930b2791.jpg

Καλημέρα!!🌸

Είναι τόσο όμορφα!!!☺️💞Και τρελαίνομαι για κύκνο🥰

Ίσως κάνω κι εγώ μερικά κεράσματα, δεν είχα κάνει την πρώτη φορά, θα δω💗

Κοριτσάκι μου κοντεύεις κι εσύ!! Την άλλη εβδομάδα μπαίνει ο Μάρτιος!! Τίποτα δεν έμεινε!! Με το καλό να υποδεχτείς τη μπεμπούλα σου🙏🥰💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

@Princess28 @Nantinaki @Ονομα χρήστη 

Είμαι καλύτερα σήμερα! Όλα καλά κ με τις κοπέλες! ειναι αλλιώς να εχεις κ παρέα!

περασε ο γιατρός μου με τον διευθυντή της νεογνολογικης...μην τα πολυλογώ μου ξεκίνησαν τις ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες με σκοπό να γεννήσω την άλλη Παρασκευή! Ο νεογνολογος λέει να μην πάρω από την 33η μέρες κ ειναι καλύτερα ενδιάμεσα να γεννήσω! Τι να πω κ εγω...ότι πει ο ειδικός! Στο βάρος είμαστε καλά 1800 η καθεμία κ είπε ότι με τέτοιο βάρος κ αν πάνε καλά τα πνευμόνια τους θα κάτσουν κ λίγες μέρες θερμοκοιτίδα κ ολα καλά! Να σας πω την αλήθεια τον εμπιστεύτηκα!

Αλλα λίγο μας προβλημάτισε αυτό με τις ενέσεις! Ο εμβρυολογος που πηγαίναμε μας ειπε ότι η κορτιζόνη έχει διάρκεια 7 ημέρες κ ότι μετά ειναι σαν να μην την έκανες και αυτό το διάβασα και σε επιστημονικά άρθρα..μέχρι την άλλη Παρασκευή είναι σχεδόν 2 εβδομάδες... εσείς όσες τις κάνατε με τι πλάνο τοκετού τις κάνατε;

Κορίτσι μου ...εμένα μου έκανε ενέσεις κορτιζόνης την τρίτη και την Τετάρτη που πέρασε με σκοπό να με καλύψει για δύο εβδομάδες εάν το μωράκι μας βγει πριν μπω στο μήνα μου. Έτσι ακριβώς μου είπε. Για δύο εβδομάδες! Κι εγώ τα διάβασα αυτά στο ίντερνετ αλλά δεν έδωσα σημασία . Ο,τι μου είπε αυτό έκανα! 🤷🤷 Μην ανησυχείς για να το λένε και σε εσένα και σε εμένα κάτι παραπάνω υπολογίζουν!!! ♥️ Χαίρομαι που είσαι καλαααα! Λίγο έμεινε μέχρι την άλλη Παρασκευή κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

36+2 είμαι κοριτσάκι μου!! Απλά λόγω κάποιων θεμάτων θα πάμε με καισαρική τελικά!! 8 Μαρτίου θα μπούμε για τις εξετάσεις και 9 γενναμε!! Αν δηλαδή δεν μας κάνει κανένα απρόοπτο η μπέμπα!!

Αυτά είναι τα κερασματα μας!! Συν το γλυκάκι που θα αποφασίσουμε λίγο πριν μπούμε στο νοσοκομείο!! 

Screenshot_20220106_114805.thumb.jpg.5f5a833b8954947be35f6bed930b2791.jpg

Αχου είναι φανταστικά κοριτσάκι μου!!! Με το καλό !!! 💗💗💗 9 γεννατε;;;;;;; Πώς έφτασε η ώρα;;;ποποοο πως νιώθεις;;;; Εγώ αν μου πει ημερομηνία θα τρώω τα νύχια μου μέχρι να έρθει η μέρα !!! Με το καλό όλα!!! 💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Διόνη @Ονομα χρήστη χαχαχα κορίτσια γέλασα με τα μηνύματά σας! Σε καλή μεριά τα χρήματα και καλοφάγωτα!! 😄

Χαχαχχαχα ευχαριστούμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

@Princess28 @Nantinaki @Ονομα χρήστη 

Είμαι καλύτερα σήμερα! Όλα καλά κ με τις κοπέλες! ειναι αλλιώς να εχεις κ παρέα!

περασε ο γιατρός μου με τον διευθυντή της νεογνολογικης...μην τα πολυλογώ μου ξεκίνησαν τις ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες με σκοπό να γεννήσω την άλλη Παρασκευή! Ο νεογνολογος λέει να μην πάρω από την 33η μέρες κ ειναι καλύτερα ενδιάμεσα να γεννήσω! Τι να πω κ εγω...ότι πει ο ειδικός! Στο βάρος είμαστε καλά 1800 η καθεμία κ είπε ότι με τέτοιο βάρος κ αν πάνε καλά τα πνευμόνια τους θα κάτσουν κ λίγες μέρες θερμοκοιτίδα κ ολα καλά! Να σας πω την αλήθεια τον εμπιστεύτηκα!

Αλλα λίγο μας προβλημάτισε αυτό με τις ενέσεις! Ο εμβρυολογος που πηγαίναμε μας ειπε ότι η κορτιζόνη έχει διάρκεια 7 ημέρες κ ότι μετά ειναι σαν να μην την έκανες και αυτό το διάβασα και σε επιστημονικά άρθρα..μέχρι την άλλη Παρασκευή είναι σχεδόν 2 εβδομάδες... εσείς όσες τις κάνατε με τι πλάνο τοκετού τις κάνατε;

Mαράκι μου είναι συχνό να κάνουν ενέσεις κορτιζόνης όταν υπάρχει πιθανότητα για πρόωρο τοκετό, είναι για να δυναμώσουν οι πνεύμονες. Και μη σου πω ότι κάποιοι γιατροί όταν είναι για καισαρική τις κάνουν έτσι κι αλλιώς ώστε να είναι έτοιμα τα πευμονάκια του μωρού. Μην αγχώνεσαι για αυτό :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

36+2 είμαι κοριτσάκι μου!! Απλά λόγω κάποιων θεμάτων θα πάμε με καισαρική τελικά!! 8 Μαρτίου θα μπούμε για τις εξετάσεις και 9 γενναμε!! Αν δηλαδή δεν μας κάνει κανένα απρόοπτο η μπέμπα!!

Αυτά είναι τα κερασματα μας!! Συν το γλυκάκι που θα αποφασίσουμε λίγο πριν μπούμε στο νοσοκομείο!! 

Screenshot_20220106_114805.thumb.jpg.5f5a833b8954947be35f6bed930b2791.jpg

Καλημέρα! Πανέμορφα είναι! Εν το μεταξύ δεν είχα ξανά ακούσει ποτέ για κεράσματα γέννας! Πολύ ωραία ιδέα! Εμείς εδώ επαρχία έχουμε μείνει στα απλά τυλιχτα γλυκακια😄

Τι ωραία 9 Μάρτη! Έχω γενέθλια εκείνη την μέρα❤️ οπότε την ξεχωρίζω. Είναι και αμέσως μια μέρα μετά την μέρα της γυναίκας💪💪🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχχα …καλά κάνεις και είσαι ενθουσιασμένη!! Έχω ακούσει από πολλές κοπέλες ότι είχαν όμορφη εμπειρία στον τοκετό..σου εύχομαι να είσαι μία από αυτές!😊

Πραγματικά λίγες μέρες έμειναν!! Μετρημένες στα δάχτυλα! 

Δεν πειράζει και Τσικνοπέμπτη να έρθει , θα ψήσουν του χρόνου😂 εμένα και η αυριανή ημερομηνία μου αρέσει, 22/02/22 ..ωραία ακούγεται!! Και φαντάσου να γεννήσεις κ 22:22 .😆

Λογικά την Τετάρτη αν δεν έχεις γεννήσει μπορεί να σου συζητήσει και για πρόκληση..εγώ όταν είχα πάει 39+5 μου είχε πει αν ήθελα να έμπαινα εκείνη τη μέρα με πρόκληση, αλλιώς να περιμένουμε την ΠΗΤ, ή αλλιώς να περιμένουμε και την άλλη εβδομάδα αν ήθελα..εγώ βέβαια δεν άντεχα άλλο, αλλά ήθελα να περιμένω και μέχρι την ΠΗΤ γιατί λέω περιμένω τόσο καιρό, κάτσε να δούμε μήπως θέλει να βγει μόνο του..οπότε του είπα να περιμένουμε μέχρι την ΠΗΤ κ μετά να μπω, δεν άντεχα παραπάνω..εσύ αν αντέχεις περίμενε, είναι ωραίο να ξεκινάει και ο τοκετός μόνος του☺️ και επίσης η πρόκληση πονάει περισσότερο!!

Αχ και μένα θα μου άρεσε πολύ να γεννούσαν σήμερα 22/2/22! Αλλά δεν το βλέπω εκτός αν γίνει καμιά έκπληξη μέχρι το βράδυ! Δεν ξέρω περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Αν μου πει να περιμένω θα περιμένω όσο χρειαστεί αν δούμε ότι πρέπει να πάω με πρόκληση θα το κάνω επίσης ( ξέρω ότι δεν θα το κάνει αναίτια μόνο σε περίπτωση που χρειάζεται ).... Το μόνο που με ηρεμεί είναι ότι είναι αύριο το ραντεβού οπότε θα έχω νέα θα ξέρω τι με περιμένει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!🌸

Είναι τόσο όμορφα!!!☺️💞Και τρελαίνομαι για κύκνο🥰

Ίσως κάνω κι εγώ μερικά κεράσματα, δεν είχα κάνει την πρώτη φορά, θα δω💗

Κοριτσάκι μου κοντεύεις κι εσύ!! Την άλλη εβδομάδα μπαίνει ο Μάρτιος!! Τίποτα δεν έμεινε!! Με το καλό να υποδεχτείς τη μπεμπούλα σου🙏🥰💞

Ευχαριστούμε!! 💖💖💖💖💖 Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σε όλες μας!!! 

Εάν το αποφασίσεις είτε εσύ είτε οποια κοπέλα θελήσει πείτε μου να σας πω τη σελίδα!! Έχει πολύ όμορφα σχεδιακια και κατά καιρούς βγάζουν και άλλα!! Η αλήθεια είναι πως δυσκολεύτηκα εγώ να αποφασίσω γιατί δεν έβρισκα κάτι να με τρελαίνει από την άποψη ότι εγώ στην αρχή είχα αποφασίσει κάτι άλλο οπότε είχα κολλήσει εκεί!! Είχα δει κάτι πανέμορφα με τον μικρό πρίγκιπα για αγοράκι αλλά για τη μπέμπα δυσκολεύτηκα αρκετά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχου είναι φανταστικά κοριτσάκι μου!!! Με το καλό !!! 💗💗💗 9 γεννατε;;;;;;; Πώς έφτασε η ώρα;;;ποποοο πως νιώθεις;;;; Εγώ αν μου πει ημερομηνία θα τρώω τα νύχια μου μέχρι να έρθει η μέρα !!! Με το καλό όλα!!! 💓💓💓💓

Ευχαριστούμε Διονακι μου!!! 9 ναι!!! Αχχ ανυπομονώ!! Γιατί είμαι και στο σπίτι δεν με αφήνουν να κάνω τίποτα όλη μέρα και δεν περνάνε οι μέρες!! Μου λέει η μαμά μου οι τελευταίες 3-4 μέρες να δεις δεν θα περνάνε με τίποτα!! Λέω εντάξει οι τελευταίες μέρες σαββατοκύριακο είναι μετά η καθαρά Δευτέρα αυτές θα περάσουν!! Μέχρι να φτάσουμε εκεί όμως τι γίνεται!!! Να σου πω την αλήθεια και τώρα να μου έλεγε ο γιατρός γενναμε δεν θα έλεγα όχι!! Όπως φαντάζομαι όλες μας!! Αλλά θα περάσουν οι μέρες!!! Υπομονή και με το καλό για όλες μας!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημέρα! Πανέμορφα είναι! Εν το μεταξύ δεν είχα ξανά ακούσει ποτέ για κεράσματα γέννας! Πολύ ωραία ιδέα! Εμείς εδώ επαρχία έχουμε μείνει στα απλά τυλιχτα γλυκακια😄

Τι ωραία 9 Μάρτη! Έχω γενέθλια εκείνη την μέρα❤️ οπότε την ξεχωρίζω. Είναι και αμέσως μια μέρα μετά την μέρα της γυναίκας💪💪🥰

Εδώ σε εμάς πάλι είναι must!!! Και εγώ δεν το ήξερα για να είμαι ειλικρινής όσο ζούσα στην Αθήνα, εδώ το έμαθα!! Κυρίως βέβαια προ κορονοϊού τα έπαιρναν για το νοσοκομείο-μαιευτήριο από όσο ξέρω!! Τώρα φαντάζομαι λόγω της κατάστασης δεν θα αφήνουν κόσμο να μπει μέσα οπότε τα πήραμε για το σπίτι οποίος έρθει!! Αχ κοριτσάκι μου ελπίζω λοιπόν εκείνη την ημέρα να είμαι σε θέση να σου στείλω τις ευχές μου!!! ❤️❤️❤️❤️

Η αλήθεια είναι πως αν δεν ήταν καθαρά Δευτέρα στις 7 του μήνα θα μπαίναμε τότε και θα γεννουσαμε 8 την ημέρα της γυναίκας!! Αλλά εντάξει!! Ο γιατρός όταν μας είπε 7 και του λέω είναι καθαρά Δευτέρα μου λέει εεε όχι και καθαρά Δευτέρα!! Λέω λες να κάνει καμία η μπέμπα και να βγει τότε?? Γιατί είναι και λίγο αντιδραστικο στοιχειό από ότι έχω καταλάβει!! 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Αχ και μένα θα μου άρεσε πολύ να γεννούσαν σήμερα 22/2/22! Αλλά δεν το βλέπω εκτός αν γίνει καμιά έκπληξη μέχρι το βράδυ! Δεν ξέρω περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Αν μου πει να περιμένω θα περιμένω όσο χρειαστεί αν δούμε ότι πρέπει να πάω με πρόκληση θα το κάνω επίσης ( ξέρω ότι δεν θα το κάνει αναίτια μόνο σε περίπτωση που χρειάζεται ).... Το μόνο που με ηρεμεί είναι ότι είναι αύριο το ραντεβού οπότε θα έχω νέα θα ξέρω τι με περιμένει!

Αχχ όλα είναι πιθανά κοριτσάκι μου!! Φίλη μου πήγε στο γιατρό της ας πούμε Δευτέρα πρωί της λέει ο γιατρός όλα καλά δεν γεννας ακόμα και Δευτέρα απογευματάκι της έσπασαν τα νερά οπότε ποτέ μην λες ποτέ!!! Πάντως έχετε δίκιο ειναι ωραία ημερομηνία η σημερινή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Ευχαριστούμε!! 💖💖💖💖💖 Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σε όλες μας!!! 

Εάν το αποφασίσεις είτε εσύ είτε οποια κοπέλα θελήσει πείτε μου να σας πω τη σελίδα!! Έχει πολύ όμορφα σχεδιακια και κατά καιρούς βγάζουν και άλλα!! Η αλήθεια είναι πως δυσκολεύτηκα εγώ να αποφασίσω γιατί δεν έβρισκα κάτι να με τρελαίνει από την άποψη ότι εγώ στην αρχή είχα αποφασίσει κάτι άλλο οπότε είχα κολλήσει εκεί!! Είχα δει κάτι πανέμορφα με τον μικρό πρίγκιπα για αγοράκι αλλά για τη μπέμπα δυσκολεύτηκα αρκετά!! 

Ναι αν θέλεις πες μου τη σελίδα να μπω να χαζέψω..😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

@Princess28 @Nantinaki @Ονομα χρήστη 

Είμαι καλύτερα σήμερα! Όλα καλά κ με τις κοπέλες! ειναι αλλιώς να εχεις κ παρέα!

περασε ο γιατρός μου με τον διευθυντή της νεογνολογικης...μην τα πολυλογώ μου ξεκίνησαν τις ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες με σκοπό να γεννήσω την άλλη Παρασκευή! Ο νεογνολογος λέει να μην πάρω από την 33η μέρες κ ειναι καλύτερα ενδιάμεσα να γεννήσω! Τι να πω κ εγω...ότι πει ο ειδικός! Στο βάρος είμαστε καλά 1800 η καθεμία κ είπε ότι με τέτοιο βάρος κ αν πάνε καλά τα πνευμόνια τους θα κάτσουν κ λίγες μέρες θερμοκοιτίδα κ ολα καλά! Να σας πω την αλήθεια τον εμπιστεύτηκα!

Αλλα λίγο μας προβλημάτισε αυτό με τις ενέσεις! Ο εμβρυολογος που πηγαίναμε μας ειπε ότι η κορτιζόνη έχει διάρκεια 7 ημέρες κ ότι μετά ειναι σαν να μην την έκανες και αυτό το διάβασα και σε επιστημονικά άρθρα..μέχρι την άλλη Παρασκευή είναι σχεδόν 2 εβδομάδες... εσείς όσες τις κάνατε με τι πλάνο τοκετού τις κάνατε;

Εγώ την 1η δόση την έκανα 30+4, την 2η δόση 31+4 κ την 3η δόση (αναμνηστική) 34+4 δεδομένου ότι έχω δίδυμα κ ανά πάσα ώρα μπορεί να γεννήσω πια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Χαχαχα μωρέ κορίτσια λέτε να έρθει τσικνοπέμπτη και να χαλάσω το ψήσιμο σε όλους; ( Γιατρό, μαίες, παιδίατρο κτλ;)😆😆😆. Να είναι πρωί τουλάχιστον να τους αφήσω το απόγευμα να φάνε με την ησυχία τους οι άνθρωποι!

Τίποτα λίγες μέρες έμειναν και θα έρθει! Απλά είναι όλοι ανυπόμονοι και με ξεσηκώνουν και μένα ( είναι το πρώτο μωράκι στην οικογένεια )!

Εγώ έχω αγωνία πως θα ζήσω τη γέννα! είναι όλα τόσο πρωτόγνωρα είμαι ενθουσιασμένη μάλλον επειδή πάω με άγνοια κινδύνου!

Με το καλό Ναντινάκι! Ο μπέμπης θα κάνει αυτό που θέλει ΤΕΛΟΣ! 😂 Όλα όμως θα πάνε κατ´ευχήν! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Να πω πως δεν καταλαβαίνω??? Τις καούρες πες μπορώ να τις αντιμετωπίσω!! Αυτό που με σκοτωνει όμως είναι η συχνοουρια!! Δηλαδή τουαλέτα πριν ξαπλώσω, μόλις ξαπλώσω, κατά τη διάρκεια που προσπαθώ να κοιμηθώ και το αποκορύφωμα τσαααακ με το που πάνε να κλείσουν τα μάτια!! Και μιλάμε για διάστημα μισής ώρας!! Και να σου λένε κοιμήσου τώρα που μπορείς!! ΑΜ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!! 😂😂😂😂😂😂

39+2 ε?? Αχ έφτασες!! Λίγη υπομονή ακόμα!! 

Αχ, κοριτσάκι μου τα είπες όλα! Έτσι ακριβώς! Κ όταν μου λένε υπομονή εκεί να δεις πώς μου γυρίζει το μάτι! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, κοριτσάκι μου τα είπες όλα! Έτσι ακριβώς! Κ όταν μου λένε υπομονή εκεί να δεις πώς μου γυρίζει το μάτι! 🤪

@Vasilique έφτασες και συ! Μπαίνεις στο μήνα σου με διδυμακια💪💪💪! Είσαι πολύ δυνατή! Μια ανάσα έμεινε!

έχεις κλείσει ημερομηνία με τον γιατρό για να γεννήσεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι αν θέλεις πες μου τη σελίδα να μπω να χαζέψω..😊

Ορίστε κοριτσάκι μου!! ❤️❤️❤️

https://mpomponieracenter.gr/el/proionta/dimiourgies/kerasmata-gennas-neogenniton?view=MATRIX&page=1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, κοριτσάκι μου τα είπες όλα! Έτσι ακριβώς! Κ όταν μου λένε υπομονή εκεί να δεις πώς μου γυρίζει το μάτι! 🤪

Εμένα μου γυρίζει με το "κοιμήσου τώρα που μπορείς"!!! Πρώτον γιατί απλά δεν μπορώ και δεύτερον σαν να μου λένε ότι ξέρεις, ότι κοιμήθηκες κοιμήθηκες μετά από χρόνια πάλι!! Και επειδή δεν κρατιέμαι και πολύ απαντάω ότι αν πάρει από μένα θα τα βρίσκουμε στον ύπνο!! Για τον μπαμπά μας αγχωνομαι που πρέπει να κοιμάται νύχτα!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

@Vasilique έφτασες και συ! Μπαίνεις στο μήνα σου με διδυμακια💪💪💪! Είσαι πολύ δυνατή! Μια ανάσα έμεινε!

έχεις κλείσει ημερομηνία με τον γιατρό για να γεννήσεις;

 

Τσικνοπέμπτη μπαίνω στον μήνα μου, ναι! Πήγαμε χθες στον γιατρό, έκανα υπέρηχο και ακόμη ένα καρδιοτοκογράφημα για να δούμε την εικόνα τους. Το αγόρι είναι 2381 κ το κορίτσι 2292. Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος κ θέλει να ξανακάνω την Τρίτη καρδιοτοκογράφημα. Ή που θα με βάλει να γεννήσω λέει την Πέμπτη 3/3 ή την Τρίτη 8/3 γιατί θα λείπει τετραήμερο! 🤪😂 Ό,τι να ´ναι! Χαχαχα! Κοντή γιορτή πάντως! Κοντεύουμε όλες σιγά σιγά Παναγιά μου! Απίστευτο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maira29 είπε:

Εμένα μου γυρίζει με το "κοιμήσου τώρα που μπορείς"!!! Πρώτον γιατί απλά δεν μπορώ και δεύτερον σαν να μου λένε ότι ξέρεις, ότι κοιμήθηκες κοιμήθηκες μετά από χρόνια πάλι!! Και επειδή δεν κρατιέμαι και πολύ απαντάω ότι αν πάρει από μένα θα τα βρίσκουμε στον ύπνο!! Για τον μπαμπά μας αγχωνομαι που πρέπει να κοιμάται νύχτα!! 😂😂😂😂

Μην τους λυπάσαι! Αρκετά κοιμηθήκανε! Εγώ τα βράδια θέλω να τον πνίξω! Ροχαλίζει! Εγώ γυρίζω σαν το κοκορέτσι, σηκώνομαι όλο το βράδυ όπως λες για τουαλέτα κ αυτός χαμπάρι! Μέχρι κ ο σκύλος δεν πτοείται! Αρσενικό κ αυτός! Κ αυτός γράφει ώρες ύπνου! Έλεος! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...