Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

Εγώ είχα ΠΗΤ 1/3, αλλά γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα στις 37 εβδομάδες ακριβώς.

Ένιωθα ότι είχα πολλές braxton hicks και το πρωί πηγα στο προγραμματισμένο ραντεβου μου με το γιατρό, και μου είπε ότι έχω διαστολή 1εκ. Και μάλλον θα γεννήσω καμιά εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ μου.

Και το βράδυ εκεί που έβλεπα τηλεόραση... τσουπ... έσπασαν τα νερα.

Στις 00:00 μπήκα μαιευτήριο και στις 08:30 είχα γεννήσει, φυσιολογικά, το πρώτο μου παιδί.

Δε μπορώ να σας περιγράψω πόσο ΄΄ομορφο και πρωτόγνωρο είναι αυτό που αισθάνθηκα και αισθάνομαι όταν βλέπω το μικρούλι μου. 

Εύχομαι σε όλες σας ένα υπέροχο τοκετό. Ακολουθούν μαγικές στιγμές! ❤️

Αχ δεν το πιστεύω!!! Συγχαρητήρια κορίτσακι μου! Να σας ζήσει να είναι καλότυχο!!!! Είχες τέλειο τοκετό Ε;;; Και πολύ εύκολο !!! Εύχομαι να είναι για όλες μας έτσι!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

@ΔιόνηΔιόνη μου σήμερα μπήκα να δω για την αίτηση και βγάζει ότι έχει πάρει εγριτικη μπες να τσεκάρεις και εσύ τη δική σου αντε μήπως μας μπουνε και δεν αργήσουν πολυ ακόμη!!!!🙏🙏🙏

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μ τελεια η μπουμπού σας μια χαρά είναι από βαρος...❣❣❣Λογικά δεν θα πάρεις ολες τις εβδομάδες είναι κ δευτερο παιδακι αντε με το καλό!!!

εγω την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα ήμουν περίπου 33 εβδομαδων ήταν 2.8 αν θυμάμαι καλά...αλλά την νιώθω ακόμη πιο χαμηλά αυτές τις μέρες και έχω κ αρκετές συσπασεις κ κάποια πονακια αυριο το απόγευμα πάω κ εγω στο γιατρό να δούμε τι θα μου πει!!!

Κορίτσι μου μπήκα τώρα και είναι ακόμα σε επεξεργασία από Εφκα!! Αλλά είμαστε καλά εάν σου εγκρίθηκε εσένα 🤣 βήματα κι βήματα κι θα φτάσει και σε εμένα!! Χαχαχαχα νομίζω μέχρι Δευτέρα θα μου έχει εγκριθεί κι εμένα!!!! 

Κορίτσι μου πες μας νέα!! νιώθεις κι εσύ συσπάσεις Ε;;;;παίρνουμε σειρά η μία μετά την άλλη ή μου φαίνεται;;;;; Καλά βέβαια είσαι 34 εβδομάδων δηλαδή τώρα;;; Είναι νωρίς!!!αλλά εντάξει.... Δεν έμεινε τίποτα μπροστά μας!!! Ούτε καν η ώρα του γαϊδάρου!!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

@Διόνη μου καλημέρα έκανες το ενεσακι σου όλα καλά;

Πήγα ναντινάκι μου πήγα και χτες και σήμερα είχε δύο δόσεις!!! Ευτυχώς να είναι καλά η μαία ήταν τόσο ελαφροχερα τίποτα δεν ένιωσα....κάναμε και καρδιοτοκογραφημα..η μικρή ήταν καλά ...δεν φαίνεται να έχω συσπάσεις και τέτοια ακόμα...μάλλον δε θέλει να βγει και τσουκου τσουκου φτάσαμε ως εδώ!!! Εσύ πες μου !! Πώς είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Princess28 @Διόνη κορίτσια μου όλα καλά!

Αισθάνομαι μια απίστευτη ενέργεια! Ήμουν για περπάτημα 2 ώρες με τον σκυλάκο μου, ανηφόρες κατηφόρες! Γύρισα έφτιαξα φαγητό καθάρισα όλη την κουζίνα και ακόμα δεν κουραστηκα! Νιώθω ότι λίγο κατέβηκε ο μπέμπης και κάπως έχει ηρεμήσει και το στομάχι μου, έχω 2 μέρες να κάνω εμετό! Επίσης αισθάνομαι ανάλαφρη παρόλο τα 16 κιλα που πήρα απ' την αρχη🤪😂😄

Μπράβο Διονη μου, όσο περισσότερο μείνει το μωράκι σου τόσο καλύτερα! Όμως αφού έκανες και τις ενέσεις όλα καλά θα είναι πανέτοιμη η μπουμπού!

@Princess28 έψαξα τις εξετάσεις και είδα ότι 34&4 που μου είχανε μετρήσει τον τράχηλο ήταν 3 εκατοστά! Οπότε νομίζω είσαι σε καλό δρόμο♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

@Princess28 @Διόνη κορίτσια μου όλα καλά!

Αισθάνομαι μια απίστευτη ενέργεια! Ήμουν για περπάτημα 2 ώρες με τον σκυλάκο μου, ανηφόρες κατηφόρες! Γύρισα έφτιαξα φαγητό καθάρισα όλη την κουζίνα και ακόμα δεν κουραστηκα! Νιώθω ότι λίγο κατέβηκε ο μπέμπης και κάπως έχει ηρεμήσει και το στομάχι μου, έχω 2 μέρες να κάνω εμετό! Επίσης αισθάνομαι ανάλαφρη παρόλο τα 16 κιλα που πήρα απ' την αρχη🤪😂😄

Μπράβο Διονη μου, όσο περισσότερο μείνει το μωράκι σου τόσο καλύτερα! Όμως αφού έκανες και τις ενέσεις όλα καλά θα είναι πανέτοιμη η μπουμπού!

@Princess28 έψαξα τις εξετάσεις και είδα ότι 34&4 που μου είχανε μετρήσει τον τράχηλο ήταν 3 εκατοστά! Οπότε νομίζω είσαι σε καλό δρόμο♥️

Αχ τέλεια σε ευχαριστώ❤️❤️

Κι εγώ είδα σε ένα σαιτ ότι 32-36 εβδ είναι 3.0-3.8 το φυσιολογικό, οπότε λέω λες; Μάλλον κάνει δουλίτσα η μικρή,,τη νιώθω κι όλας συνέχεια που πιέζει κάτω!! 

Άντε κορίτσι μου όλα τέλεια μου ακούγονται και τα δικά σου!! Είσαι πολύ κοντά🙏🥰❤️ Ανυπομονώ σε λίγο να μας στείλεις ότι γέννησες!!😍🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

@Theodora12 χρόνια πολλά κορίτσι μου να χαίρεσαι το όνομα σου και ότι επιθυμείς! Με το καλό το μωράκι σου❤️❤️❤️

Κορίτσι μου δεν γιορτάζω σήμερα αλλά σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες ❤️ 

Πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

Εγώ είχα ΠΗΤ 1/3, αλλά γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα στις 37 εβδομάδες ακριβώς.

Ένιωθα ότι είχα πολλές braxton hicks και το πρωί πηγα στο προγραμματισμένο ραντεβου μου με το γιατρό, και μου είπε ότι έχω διαστολή 1εκ. Και μάλλον θα γεννήσω καμιά εβδομάδα νωρίτερα από την ΠΗΤ μου.

Και το βράδυ εκεί που έβλεπα τηλεόραση... τσουπ... έσπασαν τα νερα.

Στις 00:00 μπήκα μαιευτήριο και στις 08:30 είχα γεννήσει, φυσιολογικά, το πρώτο μου παιδί.

Δε μπορώ να σας περιγράψω πόσο ΄΄ομορφο και πρωτόγνωρο είναι αυτό που αισθάνθηκα και αισθάνομαι όταν βλέπω το μικρούλι μου. 

Εύχομαι σε όλες σας ένα υπέροχο τοκετό. Ακολουθούν μαγικές στιγμές! ❤️

Αχ τι όμορφα νέα.... Να σου ζήσει κορίτσι μου, γερό και καλότυχο να είναι!!! ❤️

Η πρώτη από την παρέα λοιπόν :) ή κάνω λάθος;

Χαίρομαι πολύ που είχες από ότι φάνηκε μια τόσο όμορφη εμπειρία από τον τοκετό σου, μακάρι να είμαστε όλες έτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

@Princess28 @Διόνη κορίτσια μου όλα καλά!

Αισθάνομαι μια απίστευτη ενέργεια! Ήμουν για περπάτημα 2 ώρες με τον σκυλάκο μου, ανηφόρες κατηφόρες! Γύρισα έφτιαξα φαγητό καθάρισα όλη την κουζίνα και ακόμα δεν κουραστηκα! Νιώθω ότι λίγο κατέβηκε ο μπέμπης και κάπως έχει ηρεμήσει και το στομάχι μου, έχω 2 μέρες να κάνω εμετό! Επίσης αισθάνομαι ανάλαφρη παρόλο τα 16 κιλα που πήρα απ' την αρχη🤪😂😄

Μπράβο Διονη μου, όσο περισσότερο μείνει το μωράκι σου τόσο καλύτερα! Όμως αφού έκανες και τις ενέσεις όλα καλά θα είναι πανέτοιμη η μπουμπού!

@Princess28 έψαξα τις εξετάσεις και είδα ότι 34&4 που μου είχανε μετρήσει τον τράχηλο ήταν 3 εκατοστά! Οπότε νομίζω είσαι σε καλό δρόμο♥️

Ρεεεεεε ειλικριναααααα μα πόσο χαρούμενος άνθρωπος είσαι !!! Χαχαχαχχα πάντα έτσι αισιόδοξη ενεργητική!!!! Στο λέω γιατί λες δεν έκανες εμετό και το λες με τέτοια χαρά χαχαχαχα και τόσο καιρό έκανες εμετό αλλά με την αισιοδοξία σου ούτε το σκεφτοσουν!!!  Έλα 16 κιλά είναι μια χαρούλα!!!! Ίσως νιώθεις και πιο ανάλαφρη γιατί κατέβηκε το μωρό...λες να έχεις εμπεδωθεί τώρα;;;;; Άντε να δούμε περιμένουμε κι εμείς κι εσένα!!! 

Όσο για εμένα ευχαριστώ!! Κι εγώ νιώθω πολύ περήφανη έστω μέχρι εδώ που φτάσαμε να βγει καλά η μικρή μου και τίποτα άλλο δε θέλω!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα πηγαμε σημερς στο γιατρό η μπουμπού μας είναι 2.300 ο γιατρός μου ανέβασε το μαγνήσιο πρωι μεσημέρι βράδυ γτ έχω πολλές συσπασεις ειδικά το βράδυ υποφέρω και μου είπε ότι είναι πολυ νωρίς ακόμη και επειδή είχα και πολυ γρηγορο τοκετό στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι λίγο επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό...

Οποτε μου είπε να παραμείνω στο κρεβατι😒😒😒 και να προσέχω παρα πολυ...Γτ θελει να παρω ακόμη τουλάχιστον 3 εβδομάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα πηγαμε σημερς στο γιατρό η μπουμπού μας είναι 2.300 ο γιατρός μου ανέβασε το μαγνήσιο πρωι μεσημέρι βράδυ γτ έχω πολλές συσπασεις ειδικά το βράδυ υποφέρω και μου είπε ότι είναι πολυ νωρίς ακόμη και επειδή είχα και πολυ γρηγορο τοκετό στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι λίγο επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό...

Οποτε μου είπε να παραμείνω στο κρεβατι😒😒😒 και να προσέχω παρα πολυ...Γτ θελει να παρω ακόμη τουλάχιστον 3 εβδομάδες...

3 εβδομάδες δεν είναι τίποτα! Θα τις πάρεις! Υπομονή χρειάζεται και σίγουρα κάποια βοήθεια αλλά είναι για καλό σκοπό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

3 εβδομάδες δεν είναι τίποτα! Θα τις πάρεις! Υπομονή χρειάζεται και σίγουρα κάποια βοήθεια αλλά είναι για καλό σκοπό!

ναι κοριτσι μου έχεις δίκιο δεν είναι πολυ ακόμη είναι η ευκαιρία μου για ξεκούραση αυτό θα σκεφτομαι🤣🤣🤣...εσυ πως εισαι;;;έχεις ξανα παει στο γιατρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ δεν το πιστεύω!!! Συγχαρητήρια κορίτσακι μου! Να σας ζήσει να είναι καλότυχο!!!! Είχες τέλειο τοκετό Ε;;; Και πολύ εύκολο !!! Εύχομαι να είναι για όλες μας έτσι!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!

 

Κορίτσι μου μπήκα τώρα και είναι ακόμα σε επεξεργασία από Εφκα!! Αλλά είμαστε καλά εάν σου εγκρίθηκε εσένα 🤣 βήματα κι βήματα κι θα φτάσει και σε εμένα!! Χαχαχαχα νομίζω μέχρι Δευτέρα θα μου έχει εγκριθεί κι εμένα!!!! 

Κορίτσι μου πες μας νέα!! νιώθεις κι εσύ συσπάσεις Ε;;;;παίρνουμε σειρά η μία μετά την άλλη ή μου φαίνεται;;;;; Καλά βέβαια είσαι 34 εβδομάδων δηλαδή τώρα;;; Είναι νωρίς!!!αλλά εντάξει.... Δεν έμεινε τίποτα μπροστά μας!!! Ούτε καν η ώρα του γαϊδάρου!!!

Πήγα ναντινάκι μου πήγα και χτες και σήμερα είχε δύο δόσεις!!! Ευτυχώς να είναι καλά η μαία ήταν τόσο ελαφροχερα τίποτα δεν ένιωσα....κάναμε και καρδιοτοκογραφημα..η μικρή ήταν καλά ...δεν φαίνεται να έχω συσπάσεις και τέτοια ακόμα...μάλλον δε θέλει να βγει και τσουκου τσουκου φτάσαμε ως εδώ!!! Εσύ πες μου !! Πώς είσαι;;;

Έτσι πιστεύω κ εγω ότι δεν θα αργήσει να σου εγκριθεί και εσένα αντε μήπως μέχρι αρχές Μαρτίου μας μπουνε!!!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Έτσι πιστεύω κ εγω ότι δεν θα αργήσει να σου εγκριθεί και εσένα αντε μήπως μέχρι αρχές Μαρτίου μας μπουνε!!!🥰🥰

Θα κοιτάξω και σήμερα αν άλλαξε η κατάσταση αν και περιμένω Δευτέρα! Θα πληρωθούμε μέχρι αρχές Μαρτίου είμαι σίγουρη! 

Διαβασα για τα κιλακια του μωρού!! Μπράβο!!! Να κάτσεις κάτω και να κάνεις όπως σου είπε ο γιατρός! Κι εγώ πιστεύω τρεις βδομαδουλες δεν είναι τίποτα! Υπομονή!!!! Θέλει να βγει η μπουμπού αλλά να κάτσει εκεί να μεγαλώσει!!  Χαχαχα 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

ναι κοριτσι μου έχεις δίκιο δεν είναι πολυ ακόμη είναι η ευκαιρία μου για ξεκούραση αυτό θα σκεφτομαι🤣🤣🤣...εσυ πως εισαι;;;έχεις ξανα παει στο γιατρο;;;

Καλημέρα! Εγώ καλά είμαι! Σήμερα θα πάω στον γιατρό και θα δούμε λίγο τις ημερομηνίες για να κάνουμε ένα πλάνο αν συνεχίσουν όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα! Εγώ καλά είμαι! Σήμερα θα πάω στον γιατρό και θα δούμε λίγο τις ημερομηνίες για να κάνουμε ένα πλάνο αν συνεχίσουν όλα καλά!

Καλημερα με το καλό Κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σου!!!😇😇😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Θα κοιτάξω και σήμερα αν άλλαξε η κατάσταση αν και περιμένω Δευτέρα! Θα πληρωθούμε μέχρι αρχές Μαρτίου είμαι σίγουρη! 

Διαβασα για τα κιλακια του μωρού!! Μπράβο!!! Να κάτσεις κάτω και να κάνεις όπως σου είπε ο γιατρός! Κι εγώ πιστεύω τρεις βδομαδουλες δεν είναι τίποτα! Υπομονή!!!! Θέλει να βγει η μπουμπού αλλά να κάτσει εκεί να μεγαλώσει!!  Χαχαχα 💓💓

Και εγώ έτσι πιστεύω για τις πληρωμές!!!αντε ελπιζω να εγκριθεί και η δική σου αυτές τις μέρες...ναι δεν κάνω τπτ μόνο ένα μαγείρεμα τωρα παίρνει και ο άντρας μ τον μικρο μαζί του τα πρωινά και τον κρατάει η πεθερά μ και έρχονται το απόγευμα οπότε ξεκουράζομαι κ εγώ...αλλά η αλήθεια είναι νιώθω και τύψεις γτ ζηλεύει ο καημενουλης!!!Ναι η μπουμπού τη βλέπω βιαστική αλλα πιστεύω με ξεκούραση θα πάρει και άλλες εβδομάδες!!!εσύ ποσών εβδομαδων εισαι τωρα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε;

Εμεις γυρίσαμε από τον γιατρό κ είπαμε κάποια πραγματάκια..για αρχή την Κυριακή ή την Δευτέρα θα μπω στην κλινική για να με παρακολουθούν! Εγώ δεν θέλω καθόλου αλλά είναι για το καλό των μωρών οπότε πάω πάσο!τώρα διαπραγματευομαστε το κόστος λίγο γιατί ξεφεύγουμε κ η ασφάλεια μας είναι λίγο περίεργη!

Αυτά προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2022 at 7:27 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα πηγαμε σημερς στο γιατρό η μπουμπού μας είναι 2.300 ο γιατρός μου ανέβασε το μαγνήσιο πρωι μεσημέρι βράδυ γτ έχω πολλές συσπασεις ειδικά το βράδυ υποφέρω και μου είπε ότι είναι πολυ νωρίς ακόμη και επειδή είχα και πολυ γρηγορο τοκετό στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι λίγο επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό...

Οποτε μου είπε να παραμείνω στο κρεβατι😒😒😒 και να προσέχω παρα πολυ...Γτ θελει να παρω ακόμη τουλάχιστον 3 εβδομάδες...

Κάτσε ξεκουράσου! Είναι ευκαιρία να ξεκουραστείς μην αισθάνεσαι τύψεις μετά το ξέρεις καλύτερα εσύ που έχεις ήδη ένα παιδάκι ότι θα έχει τρέξιμο. Οπότε χαλάρωσε δες και σειρά κοιμήσου όσο πιο πολύ μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε;

Εμεις γυρίσαμε από τον γιατρό κ είπαμε κάποια πραγματάκια..για αρχή την Κυριακή ή την Δευτέρα θα μπω στην κλινική για να με παρακολουθούν! Εγώ δεν θέλω καθόλου αλλά είναι για το καλό των μωρών οπότε πάω πάσο!τώρα διαπραγματευομαστε το κόστος λίγο γιατί ξεφεύγουμε κ η ασφάλεια μας είναι λίγο περίεργη!

Αυτά προς το παρόν!

Άμα είναι για το καλό των μωρών να κάτσεις! Θα έχεις και την ασφάλεια ότι όλα θα είναι μια χαρά! Σου είπανε ότι πρέπει να καθήσεις μέχρι να γεννήσεις η για μερικές μέρες;

Να διαπραγματευτείς όσο μπορείς, στις μέρες μας δεν είναι εύκολα τα πράγματα! Κανονικά έπρεπε να έχουν διευκολύνσεις σε τέτοιες περιπτώσεις.

Όπως και να έχει Μαράκι μια τελευταία ανάσα έμεινε και ξέρεις ότι έκανες ότι καλύτερο για τα μωρά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Άμα είναι για το καλό των μωρών να κάτσεις! Θα έχεις και την ασφάλεια ότι όλα θα είναι μια χαρά! Σου είπανε ότι πρέπει να καθήσεις μέχρι να γεννήσεις η για μερικές μέρες;

Να διαπραγματευτείς όσο μπορείς, στις μέρες μας δεν είναι εύκολα τα πράγματα! Κανονικά έπρεπε να έχουν διευκολύνσεις σε τέτοιες περιπτώσεις.

Όπως και να έχει Μαράκι μια τελευταία ανάσα έμεινε και ξέρεις ότι έκανες ότι καλύτερο για τα μωρά σου!

Θα μείνω μέχρι να γεννήσω! Ναι θα δούμε πως θα πάει! Αχ αντε λίγο ακόμα! Μακάρι να κάτσουν όσο περισσότερο μπορούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε;

Εμεις γυρίσαμε από τον γιατρό κ είπαμε κάποια πραγματάκια..για αρχή την Κυριακή ή την Δευτέρα θα μπω στην κλινική για να με παρακολουθούν! Εγώ δεν θέλω καθόλου αλλά είναι για το καλό των μωρών οπότε πάω πάσο!τώρα διαπραγματευομαστε το κόστος λίγο γιατί ξεφεύγουμε κ η ασφάλεια μας είναι λίγο περίεργη!

Αυτά προς το παρόν!

Κοριτσι μου με το καλό αφού είναι για το καλό το μωρών σου δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο υπομονή πολυ λίγο έμεινε οσο για το κόστος σιγουρα πρέπει να σας κάνουν κάποια καλύτερη τιμή γτ είναι ιδιαίτερη η περίπτωση σας και με πολυ αυξημενα έξοδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Κάτσε ξεκουράσου! Είναι ευκαιρία να ξεκουραστείς μην αισθάνεσαι τύψεις μετά το ξέρεις καλύτερα εσύ που έχεις ήδη ένα παιδάκι ότι θα έχει τρέξιμο. Οπότε χαλάρωσε δες και σειρά κοιμήσου όσο πιο πολύ μπορείς!

Μετά θα είναι πολυ το τρέξιμο τι να κάνουμε με τα ζουζουνακια μας καλα να είναι!!!σήμερα κοιμήθηκα 3 ώρες το μεσημέρι που έλειπε και ο μικρός χα χα χα!!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2022 at 7:27 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα πηγαμε σημερς στο γιατρό η μπουμπού μας είναι 2.300 ο γιατρός μου ανέβασε το μαγνήσιο πρωι μεσημέρι βράδυ γτ έχω πολλές συσπασεις ειδικά το βράδυ υποφέρω και μου είπε ότι είναι πολυ νωρίς ακόμη και επειδή είχα και πολυ γρηγορο τοκετό στην πρώτη εγκυμοσύνη είναι λίγο επικίνδυνο για πρόωρο τοκετό...

Οποτε μου είπε να παραμείνω στο κρεβατι😒😒😒 και να προσέχω παρα πολυ...Γτ θελει να παρω ακόμη τουλάχιστον 3 εβδομάδες...

Μπράβο κορίτσι μου, τέλεια η μπουμπού, κι εσύ να ξεκουράζεσαι!! Όπως είπες είναι και η ευκαιρία σου τώρα να ξεκουραστείς😉☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε;

Εμεις γυρίσαμε από τον γιατρό κ είπαμε κάποια πραγματάκια..για αρχή την Κυριακή ή την Δευτέρα θα μπω στην κλινική για να με παρακολουθούν! Εγώ δεν θέλω καθόλου αλλά είναι για το καλό των μωρών οπότε πάω πάσο!τώρα διαπραγματευομαστε το κόστος λίγο γιατί ξεφεύγουμε κ η ασφάλεια μας είναι λίγο περίεργη!

Αυτά προς το παρόν!

Καλησπέρα Μαράκι!!🌸

Μπήκες στην τελική ευθεία!!

Όντως θα είναι αρκετά τα έξοδα γιατί θα κάτσεις αρκετές μέρες λογικά, ε; Το καλύπτει η ασφάλειά σου;

Αφού είναι καλό για τα μωράκια αυτό να κάνεις!! Θα σε προσέχουν κι όλας εκεί!! Θα μιλάμε κι εδώ αν θες και θα περνάει η ώρα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε;

Εμεις γυρίσαμε από τον γιατρό κ είπαμε κάποια πραγματάκια..για αρχή την Κυριακή ή την Δευτέρα θα μπω στην κλινική για να με παρακολουθούν! Εγώ δεν θέλω καθόλου αλλά είναι για το καλό των μωρών οπότε πάω πάσο!τώρα διαπραγματευομαστε το κόστος λίγο γιατί ξεφεύγουμε κ η ασφάλεια μας είναι λίγο περίεργη!

Αυτά προς το παρόν!

Μαράκι μου λίγη υπομονή ακόμα, τώρα πια έφτασες μια ανάσα πριν ολοκληρωθεί αυτό το ταξίδι ❤️❤️❤️

Θα νιώθεις και πιο ασφαλής έτσι νομίζω.... και ανα πάσα στιγμή θα ξέρεις ότι τα κορίτσια είναι καλά και εμείς θα σου κρατάμε παρέα όπως είπε και η @Princess28, την άλλη εβδομάδα σταματάω και εγώ την δουλειά οπότε όλη μέρα θα σου γράφω άμα θέλεις 🤣

Τώρα για το κόστος έχεις απόλυτο δίκιο, όσο μπορείς να το διαπραγματευτείς

Σου είπε πότε υπολογίζει τελικά την γέννα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Μαράκι!!🌸

Μπήκες στην τελική ευθεία!!

Όντως θα είναι αρκετά τα έξοδα γιατί θα κάτσεις αρκετές μέρες λογικά, ε; Το καλύπτει η ασφάλειά σου;

Αφού είναι καλό για τα μωράκια αυτό να κάνεις!! Θα σε προσέχουν κι όλας εκεί!! Θα μιλάμε κι εδώ αν θες και θα περνάει η ώρα!!❤️

Δυστυχώς δεν μας τα καλύπτουν...δηλαδή πρέπει να πληρώσουμε όλο το ποσό,  να καταθέσω τα χαρτιά και καααποια στιγμή θα μου επιστρέψουν ένα ποσό το οποίο βέβαια βγαίνει με βάση τον βαθμό μου! Λες κ δεν είμαστε όλες γυναίκες που γεννάμε!

Χαχαχαχ έτσι το κόβω! Να είμαι όλη μέρα εδώ! 🥰

στις πριν 2 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Μαράκι μου λίγη υπομονή ακόμα, τώρα πια έφτασες μια ανάσα πριν ολοκληρωθεί αυτό το ταξίδι ❤️❤️❤️

Θα νιώθεις και πιο ασφαλής έτσι νομίζω.... και ανα πάσα στιγμή θα ξέρεις ότι τα κορίτσια είναι καλά και εμείς θα σου κρατάμε παρέα όπως είπε και η @Princess28, την άλλη εβδομάδα σταματάω και εγώ την δουλειά οπότε όλη μέρα θα σου γράφω άμα θέλεις 🤣

Τώρα για το κόστος έχεις απόλυτο δίκιο, όσο μπορείς να το διαπραγματευτείς

Σου είπε πότε υπολογίζει τελικά την γέννα;

Αυτό σκέφτομαι ότι τουλάχιστον θα τα παρακολουθούμε πιο συχνά και θα είμαστε ήσυχοι! Την υπολογίζει σε 10 μέρες αν πάνε όλα καλά!

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσι μου με το καλό αφού είναι για το καλό το μωρών σου δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο υπομονή πολυ λίγο έμεινε οσο για το κόστος σιγουρα πρέπει να σας κάνουν κάποια καλύτερη τιμή γτ είναι ιδιαίτερη η περίπτωση σας και με πολυ αυξημενα έξοδα...

Σήμερα θα μιλήσει ο γιατρός μαζί τους κ θα μας πάρει τηλέφωνο να μας πει κ ανάλογα θα πράξουμε!..το κόστος μας ειπε δεν είναι μεγάλο για να κάτσω μέσα μέχρι να γεννήσω αλλά αυτό είναι σχετικό για τον καθένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2022 at 11:27 ΠΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Και εγώ έτσι πιστεύω για τις πληρωμές!!!αντε ελπιζω να εγκριθεί και η δική σου αυτές τις μέρες...ναι δεν κάνω τπτ μόνο ένα μαγείρεμα τωρα παίρνει και ο άντρας μ τον μικρο μαζί του τα πρωινά και τον κρατάει η πεθερά μ και έρχονται το απόγευμα οπότε ξεκουράζομαι κ εγώ...αλλά η αλήθεια είναι νιώθω και τύψεις γτ ζηλεύει ο καημενουλης!!!Ναι η μπουμπού τη βλέπω βιαστική αλλα πιστεύω με ξεκούραση θα πάρει και άλλες εβδομάδες!!!εσύ ποσών εβδομαδων εισαι τωρα;;;;

Το ξέρω για τον μικρό μωρέ! Είναι θέμα! Μην αγχώνεσαι όμως καθώς θα μεγαλώνει δε θα θυμάται τίποτα! Για την αδελφούλα του θα λιώνει και αυτό τώρα ούτε που θα το θυμάται! Απλά θα σου είναι ευγνώμων που θα του έχεις δώσει ένα αδερφάκι οπότε μη σκας και μην το σκέφτεσαι! Θα συνηθίσει! Εγώ αύριο κλείνω 34 αλλά είμαι τόσο μπερδεμένη γιατί μου άλλαξαν την Πητ και λογικά κλείνω 35 🤣🤦 έχω μπερδευτεί ο γιατρός στην καρτέλα με σημείωνε με την νέα ΠηΤ πια... Τελοσπαντων!!!!! Εντωμεταξύ έχω μπερδευτεί δεν ξέρω να κοιτάω στις εφαρμογές μου και στο σάιτ του ιασω το 35 η το 36 για την επόμενη εβδομάδα για την εξέλιξη του μωρού χαχαχαχα τελοσπαντων πιστεύω μέχρι 20 Μάρτη θα βγούμε κι εμείς στον κόσμο!!

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε;

Εμεις γυρίσαμε από τον γιατρό κ είπαμε κάποια πραγματάκια..για αρχή την Κυριακή ή την Δευτέρα θα μπω στην κλινική για να με παρακολουθούν! Εγώ δεν θέλω καθόλου αλλά είναι για το καλό των μωρών οπότε πάω πάσο!τώρα διαπραγματευομαστε το κόστος λίγο γιατί ξεφεύγουμε κ η ασφάλεια μας είναι λίγο περίεργη!

Αυτά προς το παρόν!

Μαρία μου αχ! Καταλαβαίνω για τα οικονομικά έχεις δίκιο! Αλλά θα θες σίγουρα παρακολούθηση τώρα για το καλό των κοριτσιών!! Οπότε ας πάει στο παλιαμπελο τώρα...πήγαινε να σε ελέγχουν οι γιατροί...κι ας σε βάλουν και πιο γρήγορα για γέννα εάν γίνεται και είναι μόνο θέμα κάποιων ημερών δηλαδή τι να σε βάλουν Τετάρτη τι να σε βάλουν Παρασκευή...οπότε δες πάνω κάτω τι θα σου πουν και πως θα στα εξηγήσουν...αλλά καλύτερα να σε παρακολουθούν!! Είσαι έτοιμη; Πώς νιώθεις κορίτσι μου;; Βαλιτσουλα είχες φτιάξει ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...