Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσι μου είστε σίγουροι ότι το εχει καταπιει;;;εμένα ο μικρός όταν ήταν ο μηνων είχε βγάλει ένα ματάκια από ένα αρκουδάκι μέσα στο πάρκο οποτε αφού δεν το έβρισκα ήμουν σίγουρη ότι το έχει φάει είχαμε τρελαθεί περιμέναμε μήπως βγει στα κακα τ άλλα τπτ...κ μετα από ένα μηνα το βρήκα σε μια γωνίτσα στο επιπλο της τηλεόρασης...λογικά όμως αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα είχε κάποια συμπτώματα οποτε πιστεύω πως δεν έχει κάτι κ μικρούλης σας!!!🙏🙏🙏❣❣❣

Ναι σίγουρα!! Έπαιζε με τα ακουστικά, τον κοίταζα..εντωμεταξυ δεν ήξερα ότι έχει κ κομμάτι που βγαίνει εγώ, γιατί τα δικά μου δεν έχουν..ήταν του άντρα μου αυτά κ κοίταζα απλά μην τα βάλει στο στόμα κ τα χαλάσει..του τα έπαιρνα, τα ξανάπαιρνε..οπότε τον παρακολουθούσα..τα είχε κάτω χαμηλά, έλεγα οκ..κάποια στιγμή τον βλέπω που προσπαθούσε να καταπιεί κάτι έντονα..είχε κ τα τοστ του παραδιπλα κ μπανανα κ λέω μηπως πήρε κάτι τέτοιο..κοιτάω πάλι βάζει κ το άλλο πλαστικό στο στόμα..πετάγομαι, του το βγάζω..το άλλο δεν πρόλαβα το είχε καταπιεί..επειδή είμαι κ αισιόδοξη, μέχρι να έρθει ο άντρας μου έψαξα όλο το σαλόνι μήπως 1 στο εκατομμύριο δεν το έφαγε κ ήταν κάπου..αν κ ήξερα ότι το ειχε φάει γιατί τον είχα δει κ που δυσκολευόταν να καταπιεί..εντωμεταξύ είναι διάφανα κ δε φαίνονται στην ακτινογραφία μας είπαν ..αλλά ειδαν κάτι στους πνεύμονες..τώρα ελπίζω να μην ειναι αυτό κ να πήγε στο στομάχι κ να φύγει στα κακά..αφού ήταν καθησυχαστικοί στο Παίδων πάντως ότι δεν είναι επικίνδυνο, ηρεμήσαμε κι εμείς..κ για να το βρουν αυτό το κομμάτι έπρεπε να κάνουν βρογχοσκόπηση, χειρουργειο δηλαδή ξέρεις με ολική νάρκωση..Γτ δε φαινεται αλλιώς το συγκεκριμένο..κ μ ειπαν κ αυτοί δε χρειάζεται να το βάλουμε σε τέτοια ταλαιπωρία..ενώ την πρΏτη φορά ακόμη και αφού είχε βγει το κομμάτι μας συνιστούσαν να του κάνουν βρογχοσκόπηση μήπως έχει μείνει κ τπτ άλλο, κ να μείνουμε κ μέσα..αλλά εμείς υπογράψαμε με δική μας ευθύνη κ φύγαμε..για να είμαστε όλοι μαζί

Απλά τώρα μας ειπαν να τον παρακολουθούμε μην ανεβάσει πυρετό, μην κανει εμετό, μην πονάει στο θώρακα ή την κοιλιά, μη μελανιάσει..τέτοια πράγματα..μέχρι τώρα ευτυχώς όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Περσι είχαμε ένα αρκετά σοβαρό περιστατικό, οπότε τώρα ήμασταν λίγο πιο "χαλαροί"…γιατί τον έβλεπα καλά και ηρεμούσα..αλλά δεν ήξερα αν είναι καλά γιατί ακόμα δεν είχε φράξει τον πνεύμονα, και σε λίγο θα τον έφραζε πχ κ δε θα μπορούσε να πάρει ανάσα, οπότε δε μπορούσαμε και να ειμαστε ήρεμοι..

Πέρσι είχαμε ένα κανονικό επεισόδιο που πνιγόταν, του είχε γίνει απόφραξη δηλαδή, είχε φάει ένα πλαστικό αυτοκόλλητο από τα χαρτομάντηλα και του είχε κάτσει στο λαιμό κ του έφραζε την αναπνοή, κόλλαγε κι όλας αυτό, ήταν 7 μηνών τότε, καθόταν στην αγκαλιά μου σαν λιπόθυμος, ούτε μίλαγε ούτε έβηχε ούτε τιποτα..σαν ναρκωμένος..ειχαμε πάρει τη γιατρό μας λέει τρέξτε στο παίδων..αφού φτάσαμε κ δε σκοτωθήκαμε έτσι όπως πήγαινε ο άντρας μου πάλι καλά..εγώ ήμουν ψύχραιμη, εκείνος είχε πανικοβληθεί..τελικά μόλις φτάσαμε μπήκα εγώ μέσα με το μωρό, μας πήρε μία στην αρχή να του πάρει πίεση σφυγμούς κλπ, της λέω μπορούμε να το βγάλουμε; Μου λέει θα δούμε.. Εκείνη την ώρα πριν προλάβω να σκεφτώ τι μου είπε, κάνει ένα βήξιμο το μωρό και βγάζει όλο το κομμάτι στο χέρι μου..ενώ δεν είχε βήξει τόση ώρα ούτε έκανε τιποτα..εκεί ζωντάνεψε το μωρό, χαλάρωσα κι εγώ, παίρνω τον άντρα μου να ηρεμήσει, μου λέει "να τον δει πάλι ωρλ όμως γιατί όπως πηγα να του το βγάλω πριν πρεπει να του τραυμάτισα λίγο το λαιμό"..λέω ναι, ούτως ή άλλως θα περιμέναμε να τον δει..μπαίνουμε στον ωρλ, αρχίζω να λέω τι έγινε, ξαφνικά βλέπω το φορμάκι του όλο αίματα που δεν το είχα δει τόση ώρα, αυτό ήταν..άρχισα να ζαλίζομαι δεν έβλεπα μπροστα μου, μου ερχόταν να λιποθυμήσω..έδωσα στη γιατρό το μωρό της λέω κρατήστε το γιατί δε μπορώ..😆 πήρα τον άντρα μου ήρθε αυτός, εγώ με το ζόρι βγήκα έξω δε με βαστάγανε τα πόδια μου, πήγα τουαλέτα έκανα έναν εμετό άστα..μετά καθόμουν έξω..τώρα που τα σκέφτομαι ζαλίζομαι πάλι😆 είδα τα αίματα, μου βγηκε κ η πίεση απο όλο αυτό μάλλον εκει που χαλάρωσα..ενώ ο άντρας μου που ειχε πανικοβληθεί πριν, μετά που βγήκε το κομμάτι ήταν χαλαρός ..οπότε εκατσε εκείνος για όλες τις εξετάσεις κλπ

Τώρα τον βλεπαμε που μίλαγε, έβηχε, γέλαγε, έπαιζε κανονικά..οπότε ήμασταν πιο ήρεμοι..αλλά είδαν κ στην ακτινογραφια ότι μπορεί να έχει πάει στον πνεύμονα κ να έχει φράξει κάτι βρόγχους κ να του φράξει την αναπνοή, οπότε δεν ήμασταν κ ήρεμοι..στο παίδων μας ειπαν οκ πάντως, κ ότι αυτό που έφαγε από το ακουστικό δεν είναι τόσο επικίνδυνο γιατί παίρνει κ από τις δύο μεριές αέρα..τώρα περιμένουμε να δούμε αν θα βγει..αν το δούμε στα κακά..αλλιώς ακόμη θα ναι λίγο άγχος μήπως εχει μείνει μέσα στο πνεύμονα ή στο στομάχι..στο Παίδων πάντως ήταν καθησυχαστικοί…

Εγώ κ μόνο που δεν του έκατσε στο λαιμό κ μπόρεσε κ το κατάπιε ήμουν ψιλό ήσυχη..να δούμε τώρα😕

Ουφ, αυτά τα μικρά θα μας τρελάνουν!! Δεν τα προλαβαίνεις ρε γαμώτο.

Είχα δει κ εγώ ένα ωραίο σετακι στα Celestino, αλλά μέχρι να το πάρω εξαντλήθηκε.. τι ωραία οι κορδελίτσες κ τα φρου φρου 🎀💓💓

Πρώτο γέννησες γρήγορα ε;; Τι ωραία..Άρα τώρα θα γεννήσεις στο πόδι χαχα..😄

Πότε πας γιατρό τώρα;

Παρα πολυ δύσκολο αυτό που περάσατε έχεις απόλυτο δίκιο να φοβάσαι!!!Εύχομαι να είναι όλα καλά και να ηρεμήσετε!!!🙏🙏🙏

Τα  ζουζουνακια μας δεν τα προλαβαίνεις εδώ κ εμένα που ειναι πιο μεγάλος ακόμη μ κάνει κάτι τέτοια κ δεν ακούει και καθολου ειδικά αυτές τις μέρες που δεν μπορώ να τον κρατήσω εγω έχει ξεφύγει...😡😡😡έχω φρικάρει κ εγω γτ έχουμε βγει τέλειος από τους ρυθμούς μας..προχθές πεταξε το κινητό του πεθερόυ μ μέσα στο τζάκι ευτυχώς δεν πρόλαβε να σκάσει η μπαταρία και το βγάλαμε χθες πέταξε στο τζακι τα γυαλιά ηλίου τ άντρα μ που τα είχαμε πάρει πρόσφατα κιολας 150€ 🙄🙄🙄...Αστα δεν μπορείς να τα κάνεις καλά με τπτ λέω αμα θα έρθει κ η μπέμπα να δω τι θα γίνει...

Εγω την Πέμπτη το απόγευμα θα πάω να με δει ο γιατρός μ κ στις 23 έχω πάλι doppler ελπίζω να μου πει πως είναι όλα καλά και να μπορώ να κάνω έστω κάποια πράγματα γτ έχω αρκετές δουλίτσες ακόμη...εσυ πουε πας στο γιατρο;;;

Ναι στο μικρό στις 4 τα ξημερώματα μου έσπασαν τα νερά χωρίς να έχω πόνους απλά σηκώθηκα για τουαλέτα στις 6 ήμουν έτοιμη να γεννήσω και γεννησα 9 γτ ερχόταν με στραβά το κεφαλάκι κ μας καθυστέρησε....Σε αυτό ελπίζω να μη μου σπάσουν από εδώ τα νερά γτ με βλέπω να γενναω στο αυτοκίνητο...👶👶👶

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2022 at 4:09 ΠΜ, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Διάβασα λίγο πίσω για κάποια θέματα με τις πεθερές. Εγώ εδω και μια βδομάδα έχω στεναχωρηθεί τόσο πολύ με κάτι που είπε. Η μαμά μου δεν ζει και δυστυχώς δεν θα έχω βοήθεια. Η μόνη που υπολόγιζα ήταν η πεθερά μου. Συνταξιούχος χωρις υποχρεώσεις χωρίς άλλα εγγόνια θα είναι το πρώτο της και δεν προσφέρθηκε καθόλου να με βοηθήσει όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης μου. Της είπα πριν λίγες μέρες αν μπορέί να με βοηθήσει σε κάτι που δεν μπορώ να κάνω εγώ και γυρνάει και μου λέει "πλήρωσε και πάρε μια γυναίκα να σε βοηθήσει".   Για μια ψιλοδουλειά τώρα. Της είπα ότι δεν μου άρεσε αυτό που είπε αλλά δεν έδειχνε να το καταλαβαίνει ότι ήταν κάτι άσχημο όλο αυτό. Της μίλησε και ο σύζυγός μου μετσ και ενώ είπε πως θα μου ζητήσει συγγνώμη αλλά πάλι δεν καταλαβαίνει γιατί με πείραξε, λέει πως δεν είπε κάτι κακό! Δεν ξέρω κι εγώ πως να το χειριστώ! Απο τη μια θέλω να την πιάσω να της τα πω απο την άλλη δεν θέλω να χαλάσω την σχετικά καλή σχέση που είχαμε μέχρι τώρα. 

Έχει το προνόμιο να είναι η μοναδική γιαγιά και αυτή βαριέται να με βοηθήσει ή να κρατήσει το παιδί αργότερα. Το σπίτι της με το δικό μας 10 λεπτά με τα πόδια. Έχω πεισμώσει τόσο πολύ που δεν θέλω ούτε σπίτι να έρθει να το δει το μωρό όταν γεννηθεί. Τώρα καταλαβαίνω πως υπάρχουν μερικές γυναίκες απομακρύνουν τα παιδιά. Απο κάτι τέτοιες συμπεριφορές. Δεν φανταζόμουν πως θα έφτανα στο σημείο να σκεφτώ κάτι τέτοιο. 

Αγάπη μου γλυκιά διάβασα το μνμ σου..δύσκολο να μην έχεις τη μανούλα σου ειδικά σε τέτοιες στιγμές που θα την ήθελες κοντά σου…❤️

Αλλά συμφωνώ πολύ με όσα λέει το @Nantinaki , σκέψου το κι εσύ έτσι για να πάρεις δύναμη…

είσαι εσύ κ ο άντρας σου κ μαζί θα καταφέρετε τα πάντα. Όποιος άλλος θέλει να βοηθήσει έχει καλώς..αν δε θέλει δεν πειράζει..όταν περιμένεις κάτι κ δεν έρχεται δυστυχώς απογοητεύεσαι..οπότε καλύτερα να μην περιμένεις τπτ από τους άλλους, ώστε ό,τι σου δώσουν να το εκτιμήσεις..

Τα λέω σε σένα για να τα ακούω κι εγώ μη νομίζεις…γιατί εγώ δεν έχω πεθερά δυστυχώς, έχω τη μαμά μου όμως, που αν κ με βοηθάει καμια φορά απογοητεύομαι γιατί περιμένω άλλα πράγματα..κ μου έχει πει ο άντρας μου αυτό, να μην περιμένεις τπτ από κανέναν για να μην απογοητεύεσαι…

Δυστυχώς οι άνθρωποι δεν αλλάζουν ούτε θα γίνουν όπως θέλουμε, ειδικά σε τέτοια ηλικία που είναι τώρα..μπορεί η πεθερά σου να μη θέλει να μεγαλώσει ένα μωρό ή να βοηθήσει, μπορεί να μη θέλει να αλλάξει τη ζωή που κάνει τώρα ή να κλειστεί μέσα. Δεν πειράζει, ας το βλέπει το μωρό όπως θέλει, κ όλα τ άλλα θα τα καταφέρετε μόνοι σας. Αυτή θα χάσει τη χαρά να το ζει παραπάνω κ να είναι παραπάνω μαζί του☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Ναι κορίτσι μου θυμάμαι τι έγραφες στην αρχή! Έτσι είναι! Κ εμεις για γιατρό δημοσίου πηγαίναμε αλλά δεν μας αναλάμβανε ήταν κ αρχή κ δεν ξέραμε πως θα εξελισσοταν η εγκυμοσύνη οπότε είπαμε να συνεχίσουμε με αυτόν που βρήκαμε κ ότι προκύψει! Αλλά έτσι θα κάνουμε! Θα τα πάμε σε δημόσιο..άλλωστε κ ο άντρας μου δεν μπορεί να μείνει μέσα λόγω κοβιντ (no money για μονόκλινο) οπότε θα πηγαίνει αυτός να τα βλέπει όσο θα είμαι μέσα!

Κοριτσι μου εύχομαι να σας πάνε όλα καλά είστε μαχητριες και οι 4 καταφέρατε να φτάσετε ως εδώ και τα έχετε πάει περίφημα οποτε αυτό σημαίνει πως είναι πολυ δυνατές οι μπεμπουλες σου αυτό να σκέφτεσαι...και εγώ πιστεύω πως καλυτερα είναι στο δημόσιο γτ και το κόστος για θερμοκοιτίδα στα ιδιωτικά και με 3 μωράκια θα είναι αρκετά μεγάλο και δεν είναι εύκολο γτ εσάς θα είναι ακόμη πιο αυξημενα τα έξοδα σας κ με 3 μωράκια μετά στο σπιτι...

Και εμενα ο γιατρός μου επειδή έχει κατέβει η μικρή κ είμαι τώρα 33 εβδομαδων και φοβάται για πρόωρο τοκετό ανχοθηκα παρα πολυ γτ χρεώνονται με την ημέρα στα ιδιωτικά οποτε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

Ήταν μια δύσκολη εγκυμοσύνη και να είσαι πολύ χαρούμενη που τα έχεις καταφέρει τόσο καλά τώρα από εδώ κ πέρα θα το δείτε ότι σου πουν οι γιατροί σου σίγουρα θα ξέρουν και αυτοί καλυτερα..

Είναι δύσκολο να μη βγεις μαζί τους αυτό περιμένουμε όλοι αλλα σκέψου ότι πλησιάζουν οι μερες που θα τις γνωρίσεις θα δεις πως είναι...δεν είναι ευχαριστώ να γυρίσεις στο σπιτι χωρίς τα μωράκια σου όμως θα έχεις χρόνο να ετοιμάσεις τη φωλιτσα τους και να χόρτασετε αγκαλιές...❤❤❤😻😻😻😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Παρα πολυ δύσκολο αυτό που περάσατε έχεις απόλυτο δίκιο να φοβάσαι!!!Εύχομαι να είναι όλα καλά και να ηρεμήσετε!!!🙏🙏🙏

Τα  ζουζουνακια μας δεν τα προλαβαίνεις εδώ κ εμένα που ειναι πιο μεγάλος ακόμη μ κάνει κάτι τέτοια κ δεν ακούει και καθολου ειδικά αυτές τις μέρες που δεν μπορώ να τον κρατήσω εγω έχει ξεφύγει...😡😡😡έχω φρικάρει κ εγω γτ έχουμε βγει τέλειος από τους ρυθμούς μας..προχθές πεταξε το κινητό του πεθερόυ μ μέσα στο τζάκι ευτυχώς δεν πρόλαβε να σκάσει η μπαταρία και το βγάλαμε χθες πέταξε στο τζακι τα γυαλιά ηλίου τ άντρα μ που τα είχαμε πάρει πρόσφατα κιολας 150€ 🙄🙄🙄...Αστα δεν μπορείς να τα κάνεις καλά με τπτ λέω αμα θα έρθει κ η μπέμπα να δω τι θα γίνει...

Εγω την Πέμπτη το απόγευμα θα πάω να με δει ο γιατρός μ κ στις 23 έχω πάλι doppler ελπίζω να μου πει πως είναι όλα καλά και να μπορώ να κάνω έστω κάποια πράγματα γτ έχω αρκετές δουλίτσες ακόμη...εσυ πουε πας στο γιατρο;;;

Ναι στο μικρό στις 4 τα ξημερώματα μου έσπασαν τα νερά χωρίς να έχω πόνους απλά σηκώθηκα για τουαλέτα στις 6 ήμουν έτοιμη να γεννήσω και γεννησα 9 γτ ερχόταν με στραβά το κεφαλάκι κ μας καθυστέρησε....Σε αυτό ελπίζω να μη μου σπάσουν από εδώ τα νερά γτ με βλέπω να γενναω στο αυτοκίνητο...👶👶👶

 

🙏❤️
 

Πωπωω πραγματικά πολύ γρήγορη γέννα, ειδικά για πρώτο!! Εύχομαι κ εγώ αυτή τη φορά να γεννήσω έτσι γρήγορα..που λένε τα δεύτερα γεννιούνται πανεύκολα..η μαμά μου σε μένα έκανε 12 ώρες στην αδερφή μου όταν μπήκε στο μαιευτήριο εβγαινε το μωρό, σε 1 τέταρτο είχε γεννήσει🤣

Πωπω ζωηρός κ ο δικός σου!! Αχ τι θα τα κάνουμε… !! Είναι δύσκολη ηλικία γαμωτο τώρα θέλουν συνέχεια να τρέχεις από πισω τους δε μπορεις να σκεφτείς τι θα κάνουν το επόμενο λεπτό!! Τώρα κ με τα δεύτερα θα ζοριστούμε λίγο..εγώ το σκέφτομαι ότι θα χω 2 μωρά ουσιαστικά..αλλα νταξει..θα τα βγάλουμε πέρα πιστεύω..!

Μακάρι να ειναι όλα καλά στο επόμενο ντοπλερ σου!! 🙏

Εγώ αύριο πάω γιατρό, δεν περνάνε οι ώρες χαχα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γυρίσαμε από τον εμβρυολογο κ ολα δείχνουν καλά προς το παρόν με τα μωράκια μας!..Μας προβληματισαν όμως κάποια πράγματα!

1. Κάπως του κακοφάνηκε που εμείς σκεφτόμαστε να πάμε τα μωρά στο Ιπποκράτειο για ΜΕΝ και να μην μείνουν στο ιδιωτικό..του εξηγήσαμε ότι το δικό μας ταμείο δεν είναι σαν των υπολοίπων δημοσίων υπαλλήλων και το δημόσιο είναι μονόδρομος ειδικά αν γεννηθούν στις 32 εβδομάδες (ο ίδιος όμως είναι σε δημόσιο νοσοκομείο)

2. Δεν συμφωνεί με αυτά που μας ειπε ο γυναικολόγος ως προς την εβδομάδα γέννησης αλλά δεν μας το εξήγησε κιόλας! 

Αυτά χοντρικά...γενικά εμένα μ έδωσε την εντύπωση ότι επειδή ξεπεράσαμε τις 29 εβδομάδες δεν τον νοιάζει πλέον..αν γεννούσα πριν τις 29 θα πήγαινα υποχρεωτικά σε δημόσιο και θα τα κανονιζε αυτός μας είχε πει..

Αυτά.

Καλημέρα Μαράκι μου!!🌸

Συμφωνώ κι εγώ να πάτε στο δημόσιο , στο ιδιωτικό θα είναι ακριβά με τη μέρα στη ΜΕΝΝ…δε ξέρω παν πόσο πάνε οι τιμές ούτε θέλω να σκεφτώ..αφού έχετε την επιλογή να γεννήσετε ιδιωτικά κ να τα πάτε μετά στο δημόσιο γιατί να μην το κάνετε έτσι; Έχω κι εγώ την αίσθηση οτι είναι και πιο ασφαλή τα δημόσια για τέτοιες περιπτώσεις..

Εγώ πάλι μπερδεύτηκα με τις εβδομάδες, ο ένας σου ειπε να γεννήσετε μέχρι τις 33 εβδ, ο άλλος ανάμεσα στις 32 με 34 εβδ, άλλα όχι 34;..δηλαδή κάπου στις 32-33 εβδ κι αυτός πρώτα ο Θεός..δηλαδή πάνω κάτω τα ίδια δε σου είπαν;

Ξέρεις τι, είναι και ιδιαίτερη περίπτωση η δική σου οπότε και αυτοί δε ξέρουν τόσο καλά, και επίσης είναι και επιφυλακτικοί γιατί θέλουν να είναι σίγουροι ότι θα πάνε όλα καλά…εσύ να ακούς το γιατρό που εμπιστεύεσαι, και να σκέφτεσαι ότι σε λίγο θα δεις τα μωράκια σου θα τα γνωρίσεις..💓 και μέχρι να ετοιμάσεις τη φωλίτσα τους θα έρθουν κι αυτά εκεί💓💓🥰

Είχες μια θεωρητικά δύσκολη εγκυμοσύνη και όμως τα πήγες εξαιρετικά και δεν είχες κανένα θέμα, σε ποιον θα πεις ότι είχες τρίδυμα κύηση και την πέρασες έτσι; Πραγματικά είσαι πολύ δυνατή κι εσύ και αυτά τα κοριτσάκια, το έχουν αποδείξει ήδη από την κοιλίτσα οπότε δεν έχεις να αγχώνεσαι για τίποτα!!! 
Εγώ πιστεύω ότι και θερμοκοιτίδα δε θα κάτσουν πολύ😊..Πότε πας γιατρό; Θα δεις που θα έχουν πάρει και βάρος και θα πάρεις τα πάνω σου💓 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

🙏❤️
 

Πωπωω πραγματικά πολύ γρήγορη γέννα, ειδικά για πρώτο!! Εύχομαι κ εγώ αυτή τη φορά να γεννήσω έτσι γρήγορα..που λένε τα δεύτερα γεννιούνται πανεύκολα..η μαμά μου σε μένα έκανε 12 ώρες στην αδερφή μου όταν μπήκε στο μαιευτήριο εβγαινε το μωρό, σε 1 τέταρτο είχε γεννήσει🤣

Πωπω ζωηρός κ ο δικός σου!! Αχ τι θα τα κάνουμε… !! Είναι δύσκολη ηλικία γαμωτο τώρα θέλουν συνέχεια να τρέχεις από πισω τους δε μπορεις να σκεφτείς τι θα κάνουν το επόμενο λεπτό!! Τώρα κ με τα δεύτερα θα ζοριστούμε λίγο..εγώ το σκέφτομαι ότι θα χω 2 μωρά ουσιαστικά..αλλα νταξει..θα τα βγάλουμε πέρα πιστεύω..!

Μακάρι να ειναι όλα καλά στο επόμενο ντοπλερ σου!! 🙏

Εγώ αύριο πάω γιατρό, δεν περνάνε οι ώρες χαχα❤️❤️

Εύχομαι να έχεις μια πολύ εύκολη και γρήγορη γεννα!!!!θα μεγαλώσουν που θα πάει και θα μας λείπουν αυτά μικρουτσικα χεράκια που σε παίρνουν αγκαλίτσα και οσο και να σε έχουν νευριάσει μέσα στη μέρα το βράδυ στεναχωριομαστε που μπορεί να τα μαλωσαμε ή να μην προλάβαμε να κάνουμε όσα θέλαμε μέσα στη μέρα

Περιμένουμε νέα σου από το γιατρό αυριο λίγο έμεινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το επιδομα κύησης ποσο καιρο έκαναν να σας μπουν τα χρήματα;;;εγω πήρα σήμερα στο ΙΚΑ περιμένω την αναρρωτική του Ιανουαρίου και έχω κάνει κ αιτηση για το επιδομα κυοφοριας και μ είπαν ότι δεν έχουν έρθει τα χαρτιά από την επιτροπή...είχα μια ελπίδα μήπως μπουν για τις 20 αλλά δεν το βλέπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια το επιδομα κύησης ποσο καιρο έκαναν να σας μπουν τα χρήματα;;;εγω πήρα σήμερα στο ΙΚΑ περιμένω την αναρρωτική του Ιανουαρίου και έχω κάνει κ αιτηση για το επιδομα κυοφοριας και μ είπαν ότι δεν έχουν έρθει τα χαρτιά από την επιτροπή...είχα μια ελπίδα μήπως μπουν για τις 20 αλλά δεν το βλέπω...

Εγω έκανα την αίτηση 12/1 και μπήκανε τα χρήματα 7/2! Σου έχουν εγκρίνει την αίτηση; Αν μπεις στον εφκα με τους κωδικούς στις κατηγορίες "οι αιτήσεις μου" μπορείς να δεις σε τι κατάσταση είναι η αίτηση σου. Αν λέει "εγκριτικη" τότε θα περιμένεις δελτίου τύπου, βγαίνει σε αυτήν την σελίδα https://ypergasias.gov.gr/category/anakoinoseis-typou/page/2/

Που λέει κάθε πότε θα κάνουν πληρωμές ( εγώ νόμιζα ότι είναι όπως του ΙΚΑ κάθε 5 και 20 του μήνα, αλλά τελικά είναι διαφορετικά βγάζουν δικές τους ημερομηνίες ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Δεν μου είπε ημερομηνία..είπε ανάμεσα σε 32 και 34 αλλά όχι κ 34 κάπως έτσι μας τα έλεγε..αφού φυγαμε και κοιταζομασταν με τον άντρα μου! Ο γυναικολόγος μας ειπε το πολύ μέχρι 33.

Μίλησα με τον γυναικολόγο που θα με ξεγεννήσει ο οποίος πάει σε ιδιωτικά και είπε θα μιλήσει μαζί του αυτος. Μετράει πολύ την γνώμη του άλλου γιατί είναι εμβρυολογος! 

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα! Ο εμβρυολογος είναι στο δημόσιο και θα κανονιζε τους γιατρούς κλπ αν γεννουσα πριν την 29η εβδομάδα επειδή δεν σε δέχεται κανένα ιδιωτικό. Είναι αυτός που μας μπέρδεψε.  Ο γυναικολόγος πάει μόνο σε ιδιωτικό και είναι πιο συγκρατημενος και μας είχε πει μάξιμουμ 33η εβδομάδα γιατί δεν θέλει να διακινδυνεψουμε κάποιο μωράκι. Αυτός όμως θέλει κ την γνώμη του εμβρυολογου γιατί η αλήθεια είναι είναι κ πιο ειδικος έχει κ καλύτερα μηχανήματα και βλέπει πιο καλά κάποια πράγματα!

Για την γέννα θα παω σε ιδιωτικό αλλά έχουμε πει ήδη και στον γιατρό κ στην κλινική ότι τα μωράκια θα πάνε κατευθείαν στο δημόσιο που θα εφημερευει και θα προσπαθήσουμε να είναι το Ιπποκράτειο γιατί όλοι λένε τοπ σχόλια!

Ευτυχώς βρήκε η μάνα μου μια άκρη και βρήκαμε νεογνολογο στο Ιπποκράτειο και θα είμαστε σε επικοινωνία!

 

Τελεια, αφού βρήκατε νεογνολογο στο Ιπποκράτειο είναι το πιο σημαντικό οπότε ξέρεις ότι θα είναι κάπου ασφαλή τα μωράκια σου!

Τωρα για τις εβδομάδες δεν έχω ιδέα! Μήπως να συμβουλευοσουν και αυτόν στο Ιπποκράτειο για μια γνώμη;

Αλλιώς άσε τους άλλους 2 να ανταλλάξουν γνώμες και να καταλήξετε σε ένα από κοινού σχέδιο να ξέρετε και σεις πως θα πάτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

38+1;; Πωπωω έφτασες!!!! Η φίλη μου φαντάσου που γεννάγαμε μαζί τα πρώτα, 38+1 γέννησε..είσαι τέλος τέλος δηλαδή😍

Άντε ρε κορίτσι μου κοντεύεις!!!🙏❤️

Εντωμεταξύ κ εγώ στην πρώτη γέννα έτσι, 38+1 κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα, ήταν κ Αύγουστος, κ πηγαίναμε εκδρομές κ για μπάνια🤣

Πωπω όσο σκέφτομαι ότι την άλλη εβδομάδα γεννάς μου φαίνεται τόσο κοντά😍λες κ γέννησες ήδη

Φτάνω φτάνω!!! Απλά μακάρι να μην χρειαστεί να περάσω τις 40 εβδομάδες και να μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά! Μέχρι την επόμενη Παρασκευή το πλανο είναι ότι το αφήνουμε να εξελιχθεί μετά θα δούμε πως θα πάμε. Απλά φοβάμαι μην μεγαλώσει πολύ και δυσκολευτω!

Μας είπε ότι είναι σε κιλά περίπου 3300 ( από 3200 έως 3500 το υπολογίζει) . Φοβάμαι αν μείνει άλλες 10 μέρες μην φτάσει 4000 κιλά και πως θα τον βγάλω;;;;;;;;🤪😱😭.

Χάρηκα πολύ που ο μικρούλης είναι καλά και είστε σπιτάκι. Θέλει πολύ ψυχραιμία σε τέτοιες καταστάσεις, διάβασα τι είχατε περάσει και πέρυσι και πραγματικά αγχώθηκα και μόνο που το διάβαζα! Περαστικά και ελπίζω να μην ξαναχρειαστει ποτέ να αγχωθειτε για τέτοιο λόγο❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Εγω έκανα την αίτηση 12/1 και μπήκανε τα χρήματα 7/2! Σου έχουν εγκρίνει την αίτηση; Αν μπεις στον εφκα με τους κωδικούς στις κατηγορίες "οι αιτήσεις μου" μπορείς να δεις σε τι κατάσταση είναι η αίτηση σου. Αν λέει "εγκριτικη" τότε θα περιμένεις δελτίου τύπου, βγαίνει σε αυτήν την σελίδα https://ypergasias.gov.gr/category/anakoinoseis-typou/page/2/

Που λέει κάθε πότε θα κάνουν πληρωμές ( εγώ νόμιζα ότι είναι όπως του ΙΚΑ κάθε 5 και 20 του μήνα, αλλά τελικά είναι διαφορετικά βγάζουν δικές τους ημερομηνίες ).

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και εγώ έτσι νόμιζα ότι είναι κάθε 5 κ 20 η αίτηση μ γραφει σε επεξεργασία από το εφκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Φτάνω φτάνω!!! Απλά μακάρι να μην χρειαστεί να περάσω τις 40 εβδομάδες και να μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά! Μέχρι την επόμενη Παρασκευή το πλανο είναι ότι το αφήνουμε να εξελιχθεί μετά θα δούμε πως θα πάμε. Απλά φοβάμαι μην μεγαλώσει πολύ και δυσκολευτω!

Μας είπε ότι είναι σε κιλά περίπου 3300 ( από 3200 έως 3500 το υπολογίζει) . Φοβάμαι αν μείνει άλλες 10 μέρες μην φτάσει 4000 κιλά και πως θα τον βγάλω;;;;;;;;🤪😱😭.

Χάρηκα πολύ που ο μικρούλης είναι καλά και είστε σπιτάκι. Θέλει πολύ ψυχραιμία σε τέτοιες καταστάσεις, διάβασα τι είχατε περάσει και πέρυσι και πραγματικά αγχώθηκα και μόνο που το διάβαζα! Περαστικά και ελπίζω να μην ξαναχρειαστει ποτέ να αγχωθειτε για τέτοιο λόγο❤️❤️❤️

Κοριτσι μου με το καλό επειδή είναι κ μεγαλουλης δεν νομίζω να πας μέχρι 40 εβδομάδων εμενα ο μικρος μ γεννήθηκε 38.4 και ήταν 3.350 ο γιατρός μ μου είχε πει ότι μια εβδομάδα θα τον αφήναμε ακόμη για να μην πάει 4 κιλα...εσένα σου έχει πει κάτι για νωρίτερα αν δεν έρθει μόνος του;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι σίγουρα!! Έπαιζε με τα ακουστικά, τον κοίταζα..εντωμεταξυ δεν ήξερα ότι έχει κ κομμάτι που βγαίνει εγώ, γιατί τα δικά μου δεν έχουν..ήταν του άντρα μου αυτά κ κοίταζα απλά μην τα βάλει στο στόμα κ τα χαλάσει..του τα έπαιρνα, τα ξανάπαιρνε..οπότε τον παρακολουθούσα..τα είχε κάτω χαμηλά, έλεγα οκ..κάποια στιγμή τον βλέπω που προσπαθούσε να καταπιεί κάτι έντονα..είχε κ τα τοστ του παραδιπλα κ μπανανα κ λέω μηπως πήρε κάτι τέτοιο..κοιτάω πάλι βάζει κ το άλλο πλαστικό στο στόμα..πετάγομαι, του το βγάζω..το άλλο δεν πρόλαβα το είχε καταπιεί..επειδή είμαι κ αισιόδοξη, μέχρι να έρθει ο άντρας μου έψαξα όλο το σαλόνι μήπως 1 στο εκατομμύριο δεν το έφαγε κ ήταν κάπου..αν κ ήξερα ότι το ειχε φάει γιατί τον είχα δει κ που δυσκολευόταν να καταπιεί..εντωμεταξύ είναι διάφανα κ δε φαίνονται στην ακτινογραφία μας είπαν ..αλλά ειδαν κάτι στους πνεύμονες..τώρα ελπίζω να μην ειναι αυτό κ να πήγε στο στομάχι κ να φύγει στα κακά..αφού ήταν καθησυχαστικοί στο Παίδων πάντως ότι δεν είναι επικίνδυνο, ηρεμήσαμε κι εμείς..κ για να το βρουν αυτό το κομμάτι έπρεπε να κάνουν βρογχοσκόπηση, χειρουργειο δηλαδή ξέρεις με ολική νάρκωση..Γτ δε φαινεται αλλιώς το συγκεκριμένο..κ μ ειπαν κ αυτοί δε χρειάζεται να το βάλουμε σε τέτοια ταλαιπωρία..ενώ την πρΏτη φορά ακόμη και αφού είχε βγει το κομμάτι μας συνιστούσαν να του κάνουν βρογχοσκόπηση μήπως έχει μείνει κ τπτ άλλο, κ να μείνουμε κ μέσα..αλλά εμείς υπογράψαμε με δική μας ευθύνη κ φύγαμε..για να είμαστε όλοι μαζί

Απλά τώρα μας ειπαν να τον παρακολουθούμε μην ανεβάσει πυρετό, μην κανει εμετό, μην πονάει στο θώρακα ή την κοιλιά, μη μελανιάσει..τέτοια πράγματα..μέχρι τώρα ευτυχώς όλα καλά..

Βρε κορίτσι μου τώρα είδα τι περάσατε!!! Και τα περσινά και αυτά τα τώρα! Έχω πάθει ένα σοκ αλήθεια 😳😳😳 τι να πω περαστικά να είναι! Φαίνεται όμως ο μικρούλης να είναι καλά οπότε περαστικά θα είναι.... Πολύ στεναχωρήθηκα όμως για την περιπέτεια ... ♥️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια το επιδομα κύησης ποσο καιρο έκαναν να σας μπουν τα χρήματα;;;εγω πήρα σήμερα στο ΙΚΑ περιμένω την αναρρωτική του Ιανουαρίου και έχω κάνει κ αιτηση για το επιδομα κυοφοριας και μ είπαν ότι δεν έχουν έρθει τα χαρτιά από την επιτροπή...είχα μια ελπίδα μήπως μπουν για τις 20 αλλά δεν το βλέπω...

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantinaki είπε:

Εγω έκανα την αίτηση 12/1 και μπήκανε τα χρήματα 7/2! Σου έχουν εγκρίνει την αίτηση; Αν μπεις στον εφκα με τους κωδικούς στις κατηγορίες "οι αιτήσεις μου" μπορείς να δεις σε τι κατάσταση είναι η αίτηση σου. Αν λέει "εγκριτικη" τότε θα περιμένεις δελτίου τύπου, βγαίνει σε αυτήν την σελίδα https://ypergasias.gov.gr/category/anakoinoseis-typou/page/2/

Που λέει κάθε πότε θα κάνουν πληρωμές ( εγώ νόμιζα ότι είναι όπως του ΙΚΑ κάθε 5 και 20 του μήνα, αλλά τελικά είναι διαφορετικά βγάζουν δικές τους ημερομηνίες ).

Αχ @Ονομα χρήστη κι εσύ στα ίδια με εμένα είσαι...είχα τις ίδιες απορίες και εγώ... Να ξέρεις περιμένω την αναρρωτική και του Δεκέμβρη και του Γενάρη κι έχω κάνει αίτηση και για το κυοφορίας! Εμένα να ξέρεις η κατάσταση της αίτησης είναι σε επεξεργασία από το εφκα 🤷🤷 νιώθω ήδη απελπισμένη γιατί με τον Εφκα δεν ξεμπερδευουμε...αλλά ρώτησα κι εγώ το @Nantinaki και μου είπε όλα αυτά που λέει και σε εσένα και νομίζω έχουμε ελπίδες... 💪💪💪 Πάντως πιστεύω θα μας μπουν άσχετα με το αν εκκρεμουν αναρρωτικές!!!

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marakiii μου  ωραια....όλα τέλεια θα πάνε! Τα έχετε σκεφτεί μία χαρά!!! Υπομονή τώρα! Να δούμε πότε τελικά θα έρθουν!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Βρε κορίτσι μου τώρα είδα τι περάσατε!!! Και τα περσινά και αυτά τα τώρα! Έχω πάθει ένα σοκ αλήθεια 😳😳😳 τι να πω περαστικά να είναι! Φαίνεται όμως ο μικρούλης να είναι καλά οπότε περαστικά θα είναι.... Πολύ στεναχωρήθηκα όμως για την περιπέτεια ... ♥️

 

Αχ @Ονομα χρήστη κι εσύ στα ίδια με εμένα είσαι...είχα τις ίδιες απορίες και εγώ... Να ξέρεις περιμένω την αναρρωτική και του Δεκέμβρη και του Γενάρη κι έχω κάνει αίτηση και για το κυοφορίας! Εμένα να ξέρεις η κατάσταση της αίτησης είναι σε επεξεργασία από το εφκα 🤷🤷 νιώθω ήδη απελπισμένη γιατί με τον Εφκα δεν ξεμπερδευουμε...αλλά ρώτησα κι εγώ το @Nantinaki και μου είπε όλα αυτά που λέει και σε εσένα και νομίζω έχουμε ελπίδες... 💪💪💪 Πάντως πιστεύω θα μας μπουν άσχετα με το αν εκκρεμουν αναρρωτικές!!!

 

 

 

 

 

Εμενα του Δεκεμβρίου μου μπήκαν στις 7 Φεβρουαρίου μαζί με το δωρο Χριστουγεννων δεν χρειάστηκε να κανω κάτι εγω για το δωρο Χριστουγεννων το κάνουν από το ΙΚΑ...αλλά είναι δύσκολη περίοδος με αρκετά έξοδα...😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantinaki είπε:

Τελεια, αφού βρήκατε νεογνολογο στο Ιπποκράτειο είναι το πιο σημαντικό οπότε ξέρεις ότι θα είναι κάπου ασφαλή τα μωράκια σου!

Τωρα για τις εβδομάδες δεν έχω ιδέα! Μήπως να συμβουλευοσουν και αυτόν στο Ιπποκράτειο για μια γνώμη;

Αλλιώς άσε τους άλλους 2 να ανταλλάξουν γνώμες και να καταλήξετε σε ένα από κοινού σχέδιο να ξέρετε και σεις πως θα πάτε!

Δυστυχώς δεν μπορεί κανένας να μου πει τίποτα γιατί δεν ξέρουμε κ αυτά τι ακριβώς θα χρειαστούν...όλοι συμφωνούν σε ένα πράγμα, θα αποφασίσει ο γυναικολόγος πότε θα γεννήσω κ μετά ο καθένας θα αναλάβει το πόστο του! 

Οπότε έτσι πάμε κ εμεις ..περιμένουμε να γεννησουμε..επίσης ο τράχηλος μου μειώθηκε πήγε 2,2 αλλά ο γιατρός δεν ήταν καθόλου ανήσυχος και καλά είσαι μου είπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσι μου με το καλό επειδή είναι κ μεγαλουλης δεν νομίζω να πας μέχρι 40 εβδομάδων εμενα ο μικρος μ γεννήθηκε 38.4 και ήταν 3.350 ο γιατρός μ μου είχε πει ότι μια εβδομάδα θα τον αφήναμε ακόμη για να μην πάει 4 κιλα...εσένα σου έχει πει κάτι για νωρίτερα αν δεν έρθει μόνος του;;;

Επειδή είπανε να πάμε φυσιολογικα θα με αφήσει να κλείσω 40 εβδομάδες. Την Τετάρτη 24/2 έχω πάλι ραντεβού. Εκεί θα δούμε ξανά αμνιακό θα κάνουμε καρδιοτοκογραφημα πάλι και θα μου ελέγξει και τον τράχηλο από αυτά τα στοιχεία θα συζητήσουμε πως θα προχωρήσουμε! 

Ελπιζω όμως μέχρι Τετάρτη να γεννησω και να μην χρειαστεί κάτι άλλο🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Μαράκι μου!!🌸

Συμφωνώ κι εγώ να πάτε στο δημόσιο , στο ιδιωτικό θα είναι ακριβά με τη μέρα στη ΜΕΝΝ…δε ξέρω παν πόσο πάνε οι τιμές ούτε θέλω να σκεφτώ..αφού έχετε την επιλογή να γεννήσετε ιδιωτικά κ να τα πάτε μετά στο δημόσιο γιατί να μην το κάνετε έτσι; Έχω κι εγώ την αίσθηση οτι είναι και πιο ασφαλή τα δημόσια για τέτοιες περιπτώσεις..

Εγώ πάλι μπερδεύτηκα με τις εβδομάδες, ο ένας σου ειπε να γεννήσετε μέχρι τις 33 εβδ, ο άλλος ανάμεσα στις 32 με 34 εβδ, άλλα όχι 34;..δηλαδή κάπου στις 32-33 εβδ κι αυτός πρώτα ο Θεός..δηλαδή πάνω κάτω τα ίδια δε σου είπαν;

Ξέρεις τι, είναι και ιδιαίτερη περίπτωση η δική σου οπότε και αυτοί δε ξέρουν τόσο καλά, και επίσης είναι και επιφυλακτικοί γιατί θέλουν να είναι σίγουροι ότι θα πάνε όλα καλά…εσύ να ακούς το γιατρό που εμπιστεύεσαι, και να σκέφτεσαι ότι σε λίγο θα δεις τα μωράκια σου θα τα γνωρίσεις..💓 και μέχρι να ετοιμάσεις τη φωλίτσα τους θα έρθουν κι αυτά εκεί💓💓🥰

Είχες μια θεωρητικά δύσκολη εγκυμοσύνη και όμως τα πήγες εξαιρετικά και δεν είχες κανένα θέμα, σε ποιον θα πεις ότι είχες τρίδυμα κύηση και την πέρασες έτσι; Πραγματικά είσαι πολύ δυνατή κι εσύ και αυτά τα κοριτσάκια, το έχουν αποδείξει ήδη από την κοιλίτσα οπότε δεν έχεις να αγχώνεσαι για τίποτα!!! 
Εγώ πιστεύω ότι και θερμοκοιτίδα δε θα κάτσουν πολύ😊..Πότε πας γιατρό; Θα δεις που θα έχουν πάρει και βάρος και θα πάρεις τα πάνω σου💓 

Βρε κορίτσι μου τι έχεις περάσει κ εσύ! Κ εγω δεν ξερω πως θα αντιδρούσα!..εδώ δεν έχω παιδιά κ όταν μου λένε κάτι εντάξει γίνομαι δραματική! Όλα περαστικά να είναι!

Μακάρι να μην χρειαστούν πολλά πράγματα! Θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα! Δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες γιατί είμαι κ λίγο προκατειλημμενη! Όλα καλά προς το παρόν όμως! 

Άκρη με τους γιατρούς δεν βγάζεις σε άλλα κ αλλα πόσο μάλλον σε μια εγκυμοσύνη..Συμφωνούν πάντως ότι μέχρι στιγμής μόνο ο γυναικολόγος έχει γνώμη ας πουμε για το πότε θα γεννήσω οπότε πάμε με βάση αυτό κ όταν με το καλό γεννηθούν θα παμε στο επόμενο βήμα! Το καλό είναι ότι έχουμε ενημερώσει και το δημόσιο κ την ιδιωτική κλινική και ξέρουμε ότι μας περιμένουν!κάτι είναι κ αυτό!

Την Παρασκευή έχουμε τον γυναικολόγο,  την Δευτέρα τον εμβρυολογο και βλέπουμε! Ίσως μπω κ για γέννα τέλος του μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονομα χρήστη και @Διόνη μου υπομονή απ' την στιγμή που θα γίνει εγκριτικη δεν θα αργήσει πολύ η πληρωμή. Αν κρίνουμε από την δική μου αίτηση χρειάστηκε λιγότερο από μήνα. Σε μια άλλη κοπέλα ( ας με συγχωρέσει δεν θυμάμαι ακριβώς ποια το έγραψε ) επειδή εγκρίθηκε και πέτυχε κατευθείαν πληρωμή έκανε πολύ λιγότερο καιρό νομίζω 2 βδομάδες! Κανονικά αφού είναι ηλεκτρονικά έπρεπε να γίνονται κατευθείαν.

Α επίσης κορίτσια τώρα το σκέφτηκα να πάρετε ένα τηλέφωνο τον εργοδότη σας να τον ρωτήσετε αν έχει κάνει αποδοχή το αίτημα για το επίδομα σας γιατί είναι απαραίτητο για να προχωρήσει η διαδικασία! Μην τυχόν έχει ξεχάσει κάποιος να πατήσει ότι όντως είστε σε άδεια!

Ελπιζω να πληρωθείτε σύντομα και γω τα περίμενα πως και πως αφού με το που πληρώθηκα τα μισά φύγανε σε υποχρεώσεις που τρέχαν! Μέχρι να γεννήσω δεν θα μου μείνει σεντς😭😂🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσι μου εύχομαι να σας πάνε όλα καλά είστε μαχητριες και οι 4 καταφέρατε να φτάσετε ως εδώ και τα έχετε πάει περίφημα οποτε αυτό σημαίνει πως είναι πολυ δυνατές οι μπεμπουλες σου αυτό να σκέφτεσαι...και εγώ πιστεύω πως καλυτερα είναι στο δημόσιο γτ και το κόστος για θερμοκοιτίδα στα ιδιωτικά και με 3 μωράκια θα είναι αρκετά μεγάλο και δεν είναι εύκολο γτ εσάς θα είναι ακόμη πιο αυξημενα τα έξοδα σας κ με 3 μωράκια μετά στο σπιτι...

Και εμενα ο γιατρός μου επειδή έχει κατέβει η μικρή κ είμαι τώρα 33 εβδομαδων και φοβάται για πρόωρο τοκετό ανχοθηκα παρα πολυ γτ χρεώνονται με την ημέρα στα ιδιωτικά οποτε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

Ήταν μια δύσκολη εγκυμοσύνη και να είσαι πολύ χαρούμενη που τα έχεις καταφέρει τόσο καλά τώρα από εδώ κ πέρα θα το δείτε ότι σου πουν οι γιατροί σου σίγουρα θα ξέρουν και αυτοί καλυτερα..

Είναι δύσκολο να μη βγεις μαζί τους αυτό περιμένουμε όλοι αλλα σκέψου ότι πλησιάζουν οι μερες που θα τις γνωρίσεις θα δεις πως είναι...δεν είναι ευχαριστώ να γυρίσεις στο σπιτι χωρίς τα μωράκια σου όμως θα έχεις χρόνο να ετοιμάσεις τη φωλιτσα τους και να χόρτασετε αγκαλιές...❤❤❤😻😻😻😻

Ναι αστα να πάνε! Πολλά λεφτά! Αλλά ξέρουν κ οι ίδιοι ότι ο κόσμος δεν έχει κ γιαυτό σου λένε από μόνοι τους ότι μπορούν κ τα μεταφέρουν κλπ..

Κορίτσι μου να ξεκουράζεσαι..ξέρω είναι δύσκολο αλλά δυστυχώς έτσι πρέπει! Είναι κρίμα γιατί δεν είναι μετά το σωματικό κομμάτι αλλά και το ψυχολογικό! Εγώ έχω πάρει μόνο τα βασικά για να έχω να ασχοληθώ μετά..στις γιαγιάδες έχω απαγορέψει τα ψώνια, ένα σκ τις άφησα όμως λασκα κ πήραν κάποια που ήθελαν,  κ επίσης έχω πει στον άντρα μου ότι αν δει κάποια περίεργη συμπεριφορά να με πάει σε γιατρό κατευθείαν ότι κ να λέω εγώ ή οι τριγύρω!

Έχω πίστη και νιώθω ότι αυτό με βοήθησε να τα πάω καλά..δεν έκανα τίποτα μόνη μου..δεν είμαι καμια της θρησκείας που πάει κάθε Κυριακή εκκλησία αλλά ότι καλό κ ότι κακό μου έρχεται στον δρόμο μου έτσι το δικαιολογώ κ θα συνεχίσω ακόμα κ αν γίνει κάτι τελευταία στιγμή! Που εννοείται ότι ελπίζω να μην γίνει τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια να ρωτήσω...εγω που θα κάνω καισαρική έχει νόημα να ξυριστω εκεί κάτω; κάπου στην κοιλιά δεν σ κάνουν την τομή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εμενα του Δεκεμβρίου μου μπήκαν στις 7 Φεβρουαρίου μαζί με το δωρο Χριστουγεννων δεν χρειάστηκε να κανω κάτι εγω για το δωρο Χριστουγεννων το κάνουν από το ΙΚΑ...αλλά είναι δύσκολη περίοδος με αρκετά έξοδα...😔😔😔

Ισχύει βρε κοριτσάκι μου το ξέρω,κι εμείς στα ίδια είμαστε κι έτσι όπως έρχονται οι αναρρωτικες κάποιοι μήνες είναι σα να ζούμε με έναν μόνο μισθο! Απλά ελπίζω να τα πάρουμε πριν γεννήσουμε έστω!! Αυτό εύχομαι κι εγώ! Δεν θέλει τίποτα για το δώρο Χριστουγέννων;μου το είχαν πει στο 1555 αλλά όταν πήγε ο άντρας μου αστός παροχές του είπαν να τους το πει πάλι όταν θα πληρωθώ και Δεκεμβρίο.ααααχ ούτε οι ίδιοι ξέρουν.....δεν πειράζει ας είναι! Ας μπουν όλα μαζί!!!!!!

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

@Ονομα χρήστη και @Διόνη μου υπομονή απ' την στιγμή που θα γίνει εγκριτικη δεν θα αργήσει πολύ η πληρωμή. Αν κρίνουμε από την δική μου αίτηση χρειάστηκε λιγότερο από μήνα. Σε μια άλλη κοπέλα ( ας με συγχωρέσει δεν θυμάμαι ακριβώς ποια το έγραψε ) επειδή εγκρίθηκε και πέτυχε κατευθείαν πληρωμή έκανε πολύ λιγότερο καιρό νομίζω 2 βδομάδες! Κανονικά αφού είναι ηλεκτρονικά έπρεπε να γίνονται κατευθείαν.

Α επίσης κορίτσια τώρα το σκέφτηκα να πάρετε ένα τηλέφωνο τον εργοδότη σας να τον ρωτήσετε αν έχει κάνει αποδοχή το αίτημα για το επίδομα σας γιατί είναι απαραίτητο για να προχωρήσει η διαδικασία! Μην τυχόν έχει ξεχάσει κάποιος να πατήσει ότι όντως είστε σε άδεια!

Ελπιζω να πληρωθείτε σύντομα και γω τα περίμενα πως και πως αφού με το που πληρώθηκα τα μισά φύγανε σε υποχρεώσεις που τρέχαν! Μέχρι να γεννήσω δεν θα μου μείνει σεντς😭😂🤪

Εγώ κατάλαβα ότι μου έκανε αποδοχή ο εργοδότης γιατί εκεί που έλεγε σε επεξεργασία σκέτο έγινε μετά σε επεξεργασία από Εφκα. Άρα υποθέτω έγινε αποδοχή από την εταιρεία...γιατί τους ενημερώσει κιόλας!!!

 

Αααααχ σε καταλαβαίνω...λέω έστω ρε παιδιά να το πάρουμε μεχρι τη γέννα  χαχαχαχα γιατί καταλάβαινετε κι εγώ κι ας γεννήσω σε δημόσιο...καταλαβαίνετε πως πάει το θέμα.... 💸💸💸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Επίσης κορίτσια να ρωτήσω...εγω που θα κάνω καισαρική έχει νόημα να ξυριστω εκεί κάτω; κάπου στην κοιλιά δεν σ κάνουν την τομή;

Νομίζω κοριτσάκι μου σε όλα τα χειρουργεία ξυρίζονται...πέρυσι που έκανα χειρουργείο πάλι στην κοιλιά με ξύρισαν!! Επίσης το διάβαζα και κάπου στο ίντερνετ αν δεν κάνω λάθος ότι και στην καισαρική ξυριζεσαι...απλά μπορουν να σε βοηθήσουν και οι νοσηλεύτριες ή οι μαίες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

Νομίζω κοριτσάκι μου σε όλα τα χειρουργεία ξυρίζονται...πέρυσι που έκανα χειρουργείο πάλι στην κοιλιά με ξύρισαν!! Επίσης το διάβαζα και κάπου στο ίντερνετ αν δεν κάνω λάθος ότι και στην καισαρική ξυριζεσαι...απλά μπορουν να σε βοηθήσουν και οι νοσηλεύτριες ή οι μαίες....

Κάνω με κερί αποτρίχωση κ αν είναι τότε να κανονίσω με την κοπέλα να μου τα κάνει αυτή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...