Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφια


Recommended Posts

Κοριτσια εσας ο γυναικολογος σας ηταν παρων στην σαλπιγγογραφια; Εμενα με εστειλε σε ακτινολογικο! Ρωταω γιατι μιας φιλης μου ηταν κ παρων κ ο γυναικολογος την ωρα της εξετασης μαζι με τον ακτινολογο! Πως ηταν η εμΠειρια; Λιγο φοβαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κορίτσι μου! Μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα! Δες το σαν ένα βήμα που θα σε φέρει πιο κοντά στο στόχο σου!

Εγώ είχα κάνει στο παρελθόν και την άλλη εβδομάδα θα ξανακάνω. Θυμάμαι ότι αισθάνθηκα σαν να μου έρχεται περίοδος και πόνεσα ελάχιστα σε σχέση με αυτό που πονούσα όταν αδιαθετουσα πιο μικρή.

Ο γιατρός μου ήταν μαζί μου συνεχώς μέχρι τα αποτελέσματα και πάλι θα είναι μαζί μου!

Καλή επιτυχία!!!!!💗

Μην φοβάσαι τίποτα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ο γυναικολογος εχει μηχανημα που το κανει στο κανει ο ίδιος, διαφορετικα πας σε ειδικο ακτινολογικο.

Εγώ να σου πω την εμπειρία μου, που θεωρούσα ότι μεγαλύτερη φοβιτσιάρα δεν υπάρχει, συν τις κρίσεις πανικού μου. Το είχα κάνει βουνό στο κεφάλι μου.

Έπεσα σε άριστο ακτινολογικό με πραγματικούς ανθρώπους. Άκουγα και διάβαζα γυναίκες να κάνουν μέθη και φοβόμουν ακόμα περισσότερο.

Και τελικά φτάνει η μέρα να πάω, και με την αντιμετώπιση τους ξεχάστηκα εντελώς. 

Την ώρα της διαδικασίας δεν κατάλαβα πραγματικά τίποτα! Λέω αυτό ήταν;;;;;;;;;

Την επόμενη μέρα είχα πραγματικά πολύ μικρή ενόχληση και με ένα ντεπόν (που στην περίοδο δεν με πιάνει καν) ήμουν εντάξει. Το μόνο που είχα ήταν ελάχιστα καφέ υγρά που μου είπε η γυναικολόγος μου ότι ειναι απολυτα φυσιολογικό.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Marina___ είπε:

Κοριτσια εσας ο γυναικολογος σας ηταν παρων στην σαλπιγγογραφια; Εμενα με εστειλε σε ακτινολογικο! Ρωταω γιατι μιας φιλης μου ηταν κ παρων κ ο γυναικολογος την ωρα της εξετασης μαζι με τον ακτινολογο! Πως ηταν η εμΠειρια; Λιγο φοβαμαι

Δεν ένιωσα τίποτα, ειχα διαβασει τόσα και ήμουν τρομαγμένη.  Αλλά όταν έκατσα στην καρέκλα ειπα ξέρουν τι κάνουν... τελικά όταν τελείωσε παρόλο που με ρωτούσε συνέχεια αν πονάω λέω τι στο καλό τόσο σιγα σιγα πάει και αυτη είχε τελειώσει.  Και την κοιτάω τι τελειώσαμε? 

Τίποτα δεν ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Αν ο γυναικολογος εχει μηχανημα που το κανει στο κανει ο ίδιος, διαφορετικα πας σε ειδικο ακτινολογικο.

Εγώ να σου πω την εμπειρία μου, που θεωρούσα ότι μεγαλύτερη φοβιτσιάρα δεν υπάρχει, συν τις κρίσεις πανικού μου. Το είχα κάνει βουνό στο κεφάλι μου.

Έπεσα σε άριστο ακτινολογικό με πραγματικούς ανθρώπους. Άκουγα και διάβαζα γυναίκες να κάνουν μέθη και φοβόμουν ακόμα περισσότερο.

Και τελικά φτάνει η μέρα να πάω, και με την αντιμετώπιση τους ξεχάστηκα εντελώς. 

Την ώρα της διαδικασίας δεν κατάλαβα πραγματικά τίποτα! Λέω αυτό ήταν;;;;;;;;;

Την επόμενη μέρα είχα πραγματικά πολύ μικρή ενόχληση και με ένα ντεπόν (που στην περίοδο δεν με πιάνει καν) ήμουν εντάξει. Το μόνο που είχα ήταν ελάχιστα καφέ υγρά που μου είπε η γυναικολόγος μου ότι ειναι απολυτα φυσιολογικό.

 

 

Μηπως εισαι θεσσαλονικη; Αν ναι σε ποιο πηγες; Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Μια αποφαση ειναι κ πρεπει να την παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Marina___ είπε:

Μηπως εισαι θεσσαλονικη; Αν ναι σε ποιο πηγες; Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Μια αποφαση ειναι κ πρεπει να την παρω

οχι κορίτσι μου πειραιά είμαι! αλλά πιστεύω αν κοιτάξεις κριτικές από διάφορα ακτινολογικά θα βρεις σίγουρα το κατάλληλο. και τουλάχιστον εγώ δύο φορές σκέψου πριν πάω τους πήρα και τηλέφωνο και μου έλυσαν και όλες τις απορίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...