Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Froufro  -> 18/01

@Christine_ -> 25/01

@Bonbon -> 03/02

@Poli91 -> 04/02

@JNtina -> 06/02

@Barbie92 -> 06/02

@Kallia.Geo ->08/02

@Nansi ->10/02

@Eva ki -> 12/02

@Ε.Γ.Α. -> 16/02

@Mariam08 ->16/02

@Lisaki 80 -> 18/02

@Chris30 -> 22/02

@Demie23 -> 23/02

@fairydream -> 26/02

@Louna -> 10/03

Είσαι τέλεια!!!! Ευχαριστούμε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Για δείτε αν ισχύουν αυτά !! 

Εμεις ορίσαμε τελικά ημερομηνία 21/2! παρόλο που ει΄ναι καισαρική ειπε να το πάμε με΄χρι τέλους και να το πάμε με την ημερολογιακή ημερομηνία και όχι με την υπερηχογραφική!! Οπότε βάλε με 21/2! ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο μικρός (που θα γίνει ο μεγάλος, πρέπει να το συνηθίσω) ανυπομονεί να βγει ο αδερφός του ! Το λέει και σε όλους , και στο σχολείο μου είπαν οι δασκάλες ότι τους μιλάει γιαυτο και απ' ότι μου είπαν είναι έτοιμος για αδερφός.

Του λέω ότι θα είναι πολύ μικρός και θα κλαίει συνέχεια και μου λέει θα του λέω εγώ σώπα σωπα και κουνάει τα χέρια του σαν να κοιμίζει μωρό !

Τώρα το πώς θα αντιδράσει δεν το ξέρουμε αλλά ανυπομονώ να το μάθω !! 

Λίγο έμεινε και δεν το πιστεύω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Θα σύρω τον χορό.... 😄❤❤❤

🤣🤣🤣 

Με το καλο κοριτσάρα μου!!!🥰🌸 Με το καλο ολες κοριτσια!!!! Νομιζω ειναι το πιο ομορφο δωρο της νεας χρονιάς αλλα και της ιδιας της ζωης💕🌺 Δε το πιστευω πως θα γινω μανούλα και πως  θα μυρίζω τα πατουσακια της 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Louna είπε:

🤣🤣🤣 

Με το καλο κοριτσάρα μου!!!🥰🌸 Με το καλο ολες κοριτσια!!!! Νομιζω ειναι το πιο ομορφο δωρο της νεας χρονιάς αλλα και της ιδιας της ζωης💕🌺 Δε το πιστευω πως θα γινω μανούλα και πως  θα μυρίζω τα πατουσακια της 🤣🤣🤣

Είναι όντως απίστευτο αυτό που μας συμβαίνει... προσπαθούσα τρία χρόνια για αυτό το μωρό κ το περιμένω σαν να είναι το πρώτο ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Louna είπε:

🤣🤣🤣 

Με το καλο κοριτσάρα μου!!!🥰🌸 Με το καλο ολες κοριτσια!!!! Νομιζω ειναι το πιο ομορφο δωρο της νεας χρονιάς αλλα και της ιδιας της ζωης💕🌺 Δε το πιστευω πως θα γινω μανούλα και πως  θα μυρίζω τα πατουσακια της 🤣🤣🤣

Ούτε εγώ δεν το πιστεύω !!! Σε λίγο καιρό θα τα έχουμε αγκαλιά μας ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είναι όντως απίστευτο αυτό που μας συμβαίνει... προσπαθούσα τρία χρόνια για αυτό το μωρό κ το περιμένω σαν να είναι το πρώτο ❤ 

Ήταν για να έρθει το κοριτσάκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είναι όντως απίστευτο αυτό που μας συμβαίνει... προσπαθούσα τρία χρόνια για αυτό το μωρό κ το περιμένω σαν να είναι το πρώτο ❤ 

Σε καταλαβαινω απόλυτα κοριτσι μου!!! Κι εγω τρία χρονια προσπαθω για αυτο το μωρακι!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήρθε μια πελάτισσα στο μαγαζί , φαινόταν γύρω στα 60 κάτι .. με βλέπει έγκυος με ρωτάει αγόρι ή κορίτσι ,της λέω ότι είναι αγοράκι κι αυτό όπως και το πρώτο μου και μου είπε ότι έχει μια κόρη μόνο 15 χρονών... 

Και ότι δεν κατάφερε να κάνει κανένα άλλο παιδί... Κι αυτή την κατάφερε μετά από 16 αποτυχημένες εξωσωματικές... 

Έμεινα κάγκελο .

Δεν ξέρω πως να περιγράψω το συναίσθημα που ένιωσα . Πάντως είναι η απόδειξη ότι δεν πρέπει να το βάζεις κάτω με τίποτα!!!! 

Ήθελα απλά να το μοιραστώ, είδα και αυτά που λέτε για τα χρόνια που προσπαθούσατε... 

Νιώθω απεριόριστη ευγνωμοσύνη που ο Θεός μου έδωσε τα παιδάκια μου ειλικρινά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ πριν μείνω έγκυος δεν σκεφτόμουν πόσο δύσκολο μπορεί να είναι για κάποιους να κάνουν παιδάκι ... Και είμαστε πολύ τυχεροί που κάναμε χωρίς προσπάθεια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κ εγώ πριν μείνω έγκυος δεν σκεφτόμουν πόσο δύσκολο μπορεί να είναι για κάποιους να κάνουν παιδάκι ... Και είμαστε πολύ τυχεροί που κάναμε χωρίς προσπάθεια ...

Πράγματι... Και νιώθω τρελή ευγνωμοσύνη γι'αυτό. 

Εύχομαι όλες οι γυναίκες πραγματικά να ήταν σαν εμάς ...

Στεναχωριέμαι πολύ που για κάποιες είναι δύσκολο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κ εγώ πριν μείνω έγκυος δεν σκεφτόμουν πόσο δύσκολο μπορεί να είναι για κάποιους να κάνουν παιδάκι ... Και είμαστε πολύ τυχεροί που κάναμε χωρίς προσπάθεια ...

Όντως έτσι είναι.... Κ εγώ πιο παλιά νόμιζα ότι απλά θα το πάρουμε απόφαση κ τσουπ θα έρθει. Κ στο πρώτο δώξα τω θεώ δεν ταλαιπωρηθήκαμε τοοοοσο πολύ μετά όμως ερχόταν η μια ατυχία πίσω από την άλλη, νόμιζα ότι θα έμενα με ένα παιδάκι τελικά αλλά όπως είπε κ η @Christine_ δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω! Το αποτέλεσμα σίγουρα αξίζει την προσπάθεια κ την αναμονή ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Κι εμένα η γιατρός μου μου τα έκανε μόνη της . Και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πάω . 

Γενικά το ντοπλερ δεν είναι υπέρηχος όπως οι άλλοι 2. Δεν κοιτάμε για ανωμαλίες ή το οτιδήποτε άσχημο, κοιτάμε ότι η ροή του αίματος είναι σωστή από τη μαμά στο μωρό, άρα τρέφεται σωστά !

Ανάλογα τον εξοπλισμό και την εμπειρία του κάθε γιατρού μπορεί να το κάνει και εκείνος! 

Μην αγχώνεσαι οπότε

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου γιατί η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα αρκετά😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,με συγκινησατε με αυτά που λέτε για τα παιδάκια σας πόσο πολύ περιμένουν τα αδελφακια τους. Είναι πραγματικά υπέροχο. ❤️❤️❤️

@Kallia.Geo είσαι τέλεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες να ρωτήσω… Τις εξετάσεις του μωρού μεσα στο νοσοκομείο θα τις κάνετε; Κανουν κοντα στα 300€ αν δε κανω λαθος ή τις κανετε αλλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Μανούλες να ρωτήσω… Τις εξετάσεις του μωρού μεσα στο νοσοκομείο θα τις κάνετε; Κανουν κοντα στα 300€ αν δε κανω λαθος ή τις κανετε αλλου;

Τις κάνεις μέσα κ σου κρατάνε στον λογαριασμό τα 300€ αλλά μόλις εκδοθεί ο ΑΜΚΑ μέσα σε κάποιες μέρες (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσες) γίνεται επιστροφή όλου του ποσού... Πιστεύω πως δεν είναι τακτική μόνο του Μητέρα, λογικά σε όλα τα μαιευτήρια θα κάνουν το ίδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τις κάνεις μέσα κ σου κρατάνε στον λογαριασμό τα 300€ αλλά μόλις εκδοθεί ο ΑΜΚΑ μέσα σε κάποιες μέρες (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσες) γίνεται επιστροφή όλου του ποσού... Πιστεύω πως δεν είναι τακτική μόνο του Μητέρα, λογικά σε όλα τα μαιευτήρια θα κάνουν το ίδιο 

Καταλαβα❤️ Εσεις κοριτσια θα παρετε τους άντρες μεσα στο μαιευτήριο ή τις μαμαδες σας; Ξερετε ποσες μερες καθεσαι μεσα με καισαρικη και ποσες με φυσιολογικό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καταλαβα❤️ Εσεις κοριτσια θα παρετε τους άντρες μεσα στο μαιευτήριο ή τις μαμαδες σας; Ξερετε ποσες μερες καθεσαι μεσα με καισαρικη και ποσες με φυσιολογικό ;

Είναι ανάλογα το μαιευτήριο το πόσες μέρες . 3-4 είναι γενικά . Συνήθως 3 για φ.τ. και 4 για κ.τ. 

Εγώ δεν έχω ιδέα , με έχει προβληματίσει πολύ όλο αυτό. Παίζει να είμαι και μόνη μου ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καταλαβα❤️ Εσεις κοριτσια θα παρετε τους άντρες μεσα στο μαιευτήριο ή τις μαμαδες σας; Ξερετε ποσες μερες καθεσαι μεσα με καισαρικη και ποσες με φυσιολογικό ;

Εγώ θα είμαι με τον άντρα μου... Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι θα το δει μετά από 4 μέρες 💔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καταλαβα❤️ Εσεις κοριτσια θα παρετε τους άντρες μεσα στο μαιευτήριο ή τις μαμαδες σας; Ξερετε ποσες μερες καθεσαι μεσα με καισαρικη και ποσες με φυσιολογικό ;

Εμείς θέλαμε να είναι στον τοκετό μέσα , αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται... 

Δεν ξέρω τελικά ποιος θα μείνει μαζί μου από τους δύο .. πάντως θα έχω κάποιον σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...