Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις On 4/12/2021 at 5:15 ΜΜ, ο/η JNtina είπε:

Κάλλια ξεκίνησες τα ψωνια;; Εγω εχω ξεχυθεί αυτες τις μερες και γινεται χαμος!!! Χααχχααχαχαχ!!! 🥰🥰🥰🥰

Δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα , αλλαααα... Συγκέντρωσα όλα όσα μου έχουν δώσει , τα χώρισα και τα μέτρησα , για να δω τι άλλο θα πάρω ακόμα 😁

Έχω ασχοληθεί μόνο με το σπίτι αυτές τις ημέρες γιατί τα είχα παρατήσει όλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, αυτά που μπαίνει κ το πόδι μέσα είναι εξωτερικά φορμάκια.... οπότε δεν θες να έχεις μερικά για το σπίτι? Έτσι κ αλλιώς μέχρι τον Μάιο θα αλλάξετε κ νούμερο οπότε δεν ξαναπαίρνεις τέτοια αν νομίζεις ότι θα ζεσταίνεται. Εσωτερικά θα βρεις μακρύ μανίκι αλλά ποδαράκια έξω, δεν έχει με πόδι.

Νομίζω πως εννοεί τα εσωτερικά του Σπιτιού με το πόδι μέσα. Εγώ μόνο τέτοια είχα στον γιο μου με το πόδι μέσα. Και από πάνω Καλτσακι  η σοσονάκια όταν είχε κρύο 

32CD022A-E016-4CD0-83B6-48B0D16A4D82.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Χαχαχαχααχ τέτοιος είναι ε ; 

Πάντως έτσι όπως τα περιγράφεις τώρα είναι σαν να ξέρω κι εγώ τι έχεις 😅😂😂 

🤫🤫 

Να βάλετε στοιχήματα! 😁

Καλησπερα! Ναι τετοιος ειναι χαχαχαχα. Αλλα με εχει προειδοποιησει για αυτο που φανταστηκες και μου ειπε μην νομιζεις οτι για να στο λεω αυτο ειναι αγορι🤣🤣🤣

Νομιζω πως οντως εφτασε ο καιρος να ξεκινησουν στοιχηματα😊.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Νομίζω πως εννοεί τα εσωτερικά του Σπιτιού με το πόδι μέσα. Εγώ μόνο τέτοια είχα στον γιο μου με το πόδι μέσα. Και από πάνω Καλτσακι  η σοσονάκια όταν είχε κρύο 

32CD022A-E016-4CD0-83B6-48B0D16A4D82.jpeg

Αυτά είναι για τον ύπνο ? Βέβαια δε θα κοιμάται συνέχεια ? Έχω μπερδευτεί κ εγωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 😊

Εγώ αυτά τα βάζω εξωτερικά στο σπίτι, δηλ ΠΑΝΤΑ μέσα από αυτό έχω άλλο κορμάκι κ καλτσάκια 

Εγώ του φορούσα ένα εσώρουχο κοντομάνικο φορμάκι σαν αυτό που βάζω στη φωτό  και από πάνω το φορμάκι που έβαλα πιο πάνω το ολόσωμο.. σοσονακια και αν είχε πολύ κρύο το σπιτι καμία βρεφική ζακέτα.. αλλά τα φορμάκια τα ολόσωμα με τα ποδαράκια μέσα είναι τα κλασικά ρουχαλάκια του μωρου και για το σπιτι και για έξω! Έχει πολλά σχέδια και παντού!  Και ίδια φοράνε και στον ύπνο όσο είναι πολύ  βρέφη.. για αυτό θέλει καμία 15αρια για να αλλάζει ενα την ημέρα και ενα για τον ύπνο..  Ότι βολεύει την καθεμία βέβαια!! 

8DDC1FDA-E16E-4CF8-B0CA-9A343C5176E5.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ του φορούσα ένα εσώρουχο κοντομάνικο φορμάκι σαν αυτό που βάζω στη φωτό  και από πάνω το φορμάκι που έβαλα πιο πάνω το ολόσωμο.. σοσονακια και αν είχε πολύ κρύο το σπιτι καμία βρεφική ζακέτα.. αλλά τα φορμάκια τα ολόσωμα με τα ποδαράκια μέσα είναι τα κλασικά ρουχαλάκια του μωρου και για το σπιτι και για έξω! Έχει πολλά σχέδια και παντού!  Και ίδια φοράνε και στον ύπνο όσο είναι πολύ  βρέφη.. για αυτό θέλει καμία 15αρια για να αλλάζει ενα την ημέρα και ενα για τον ύπνο..  Ότι βολεύει την καθεμία βέβαια!! 

8DDC1FDA-E16E-4CF8-B0CA-9A343C5176E5.jpeg

Αυτό εννοώ κ εγώ.... όταν λέμε εσωτερικό εννοούμε εσώρουχο, είτε είναι κοντομάνικο, είτε με μανίκι. Εξωτερικό εννοούμε το ρουχαλάκι που θα μπει από πάνω. Άρα συμφωνούμε νομίζω πως εσωτερικό (εσώρουχο) δεν υπάρχει με ποδαράκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Αυτά είναι για τον ύπνο ? Βέβαια δε θα κοιμάται συνέχεια ? Έχω μπερδευτεί κ εγωωω

Εγώ  Κάλλια μου ποτέ δεν πήρα κάτι έξτρα που να το χρησιμοποιώ μόνο για πιτζαμάκι, το θεωρώ περιττό κ ταλαιπωρία για το βρεφάκι να του βάζω κ πιτζάμες το βράδυ κ ξανά άλλαγμα ρούχα το πρωί.... Αυτό που του βάζω το βράδυ μετά από το μπανάκι το φοράει από τον ύπνο μέχρι όλη την ημέρα, εκτός φυσικά αν λερωθεί. Αλλά όπως λέει κ η @Lisaki 80 ότι βολεύει την κάθε μια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια να σας πω απωθημένο το είχα να του βάλω αυτά τα εξωτερικά που λέτε που μπαίνει το πόδι.

Είχαμε γύψους στα πόδια μέχρι 2,5-3 μηνών και μετά ειδικό κηδεμόνα 23 ώρες το 24 Ώρο οπότε δεν μπορούσα 🥺😔😔 

Και δεν έβλεπα και πατουσακια..... 🥺🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα κορίτσια να σας πω απωθημένο το είχα να του βάλω αυτά τα εξωτερικά που λέτε που μπαίνει το πόδι.

Είχαμε γύψους στα πόδια μέχρι 2,5-3 μηνών και μετά ειδικό κηδεμόνα 23 ώρες το 24 Ώρο οπότε δεν μπορούσα 🥺😔😔 

Και δεν έβλεπα και πατουσακια..... 🥺🥺🥺

Αχ μωρέ το καημένο ☹ Σημασία έχει να είναι καλά! Θα τα βάλεις τώρα στον μικρούλη κ θα τα χαρείς 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ  Κάλλια μου ποτέ δεν πήρα κάτι έξτρα που να το χρησιμοποιώ μόνο για πιτζαμάκι, το θεωρώ περιττό κ ταλαιπωρία για το βρεφάκι να του βάζω κ πιτζάμες το βράδυ κ ξανά άλλαγμα ρούχα το πρωί.... Αυτό που του βάζω το βράδυ μετά από το μπανάκι το φοράει από τον ύπνο μέχρι όλη την ημέρα, εκτός φυσικά αν λερωθεί. Αλλά όπως λέει κ η @Lisaki 80 ότι βολεύει την κάθε μια 

Έχω φορμακια σαν αυτά που δείξατε στη φωτό και κάποια άλλα που είναι πιο χοντρά .. για αυτό ρωτάω. Εγώ δεν ξέρω τι θα με βολεύει😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα κορίτσια να σας πω απωθημένο το είχα να του βάλω αυτά τα εξωτερικά που λέτε που μπαίνει το πόδι.

Είχαμε γύψους στα πόδια μέχρι 2,5-3 μηνών και μετά ειδικό κηδεμόνα 23 ώρες το 24 Ώρο οπότε δεν μπορούσα 🥺😔😔 

Και δεν έβλεπα και πατουσακια..... 🥺🥺🥺

Ψυχούλα μου... Χαίρομαι που όλα είναι καλά τώρα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Αχ μωρέ το καημένο ☹ Σημασία έχει να είναι καλά! Θα τα βάλεις τώρα στον μικρούλη κ θα τα χαρείς 🥰🥰

Ευτυχώς δεν έχει κάποιο πρόβλημα στη μετέπειτα ζωή του ! Αλλά είχαμε περάσει λίγο δύσκολα , σκέψου χειρουργείο 50 ημερών.... 

Το καλό είναι ότι γίνεται και δρομέας αν θέλει 😁😁 ή ποδοσφαιριστής... 

Τον κηδεμόνα τον φορούσαμε μέχρι και πριν λίγους μήνες το βράδυ μόνο όμως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όλα αυτά γιατί ; Γιατί έπρεπε να κάνω αντιπυκτικες ενέσεις λόγω κάποιον μεταλλάξεων θρομβοφιλιας και δεν το ήξερα ! Με έσωσε το ότι ήμουν πολύ μικρή και δεν είχα χειρότερα.... 

Άσχετο με όλα αυτά που λέτε , απλά με αφορμή αυτά τα θυμήθηκα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Έχω φορμακια σαν αυτά που δείξατε στη φωτό και κάποια άλλα που είναι πιο χοντρά .. για αυτό ρωτάω. Εγώ δεν ξέρω τι θα με βολεύει😂

 

Θα τα δεις κ στην πορεία τι σε βολεύει... καμία μας δεν ήξερε από πριν 😊 το μωράκι σου είναι αυτό που θα σε κάνει να τα ξέρεις κ μετά θα γελάς για αυτά που ανησυχούσες ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Θα τα δεις κ στην πορεία τι σε βολεύει... καμία μας δεν ήξερε από πριν 😊 το μωράκι σου είναι αυτό που θα σε κάνει να τα ξέρεις κ μετά θα γελάς για αυτά που ανησυχούσες ❤

Σε αυτό θα συμφωνήσω! 

Όσο περνάει ο καιρός θα βλέπεις τι χρειάζεσαι και τι σε βολεύει! 

Εντομεταξυ αυτό μπορεί να διαφέρει από παιδί σε παιδί , αυτά που βόλευαν στο ένα στο άλλο να είναι άβολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα , αλλαααα... Συγκέντρωσα όλα όσα μου έχουν δώσει , τα χώρισα και τα μέτρησα , για να δω τι άλλο θα πάρω ακόμα 😁

Έχω ασχοληθεί μόνο με το σπίτι αυτές τις ημέρες γιατί τα είχα παρατήσει όλα ! 

Κατι ειναι κι αυτο!!! Αρα κατι εκανες!! 
Μια χαρα!! Κι εγω εκανα και δουλειες στο σπιτι ξεσκαρτάρισμα και τετοια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κι όλα αυτά γιατί ; Γιατί έπρεπε να κάνω αντιπυκτικες ενέσεις λόγω κάποιον μεταλλάξεων θρομβοφιλιας και δεν το ήξερα ! Με έσωσε το ότι ήμουν πολύ μικρή και δεν είχα χειρότερα.... 

Άσχετο με όλα αυτά που λέτε , απλά με αφορμή αυτά τα θυμήθηκα.... 

Ευτυχως που οοοοολα ειναι καλα με το παιδακι σου το γλυκούλη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα κορίτσια να σας πω απωθημένο το είχα να του βάλω αυτά τα εξωτερικά που λέτε που μπαίνει το πόδι.

Είχαμε γύψους στα πόδια μέχρι 2,5-3 μηνών και μετά ειδικό κηδεμόνα 23 ώρες το 24 Ώρο οπότε δεν μπορούσα 🥺😔😔 

Και δεν έβλεπα και πατουσακια..... 🥺🥺🥺

Πω πω ταλαιπωρια......... Αφου τωρα ειναι ολα καλα αυτο εχει σημασια!!! 

Για τα ρουχαλακια κι εγω δεν τα διαχωριζω σε υπνου και εξοδου οταν ειναι τοσο μικρα οπως λεει και η @Froufro. Τους φοραω ενα φορμακι και μολις λερωθει το αλλαζω.... Και λερωνονται συχνα πιστεψτε με....😝😉🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και εγώ εσώρουχο/φορμάκι και μετά φορμάκι.. Πάντα καθημερινά μετά το βραδινό  μπάνιο του φοράω ενα καθαρό και μετά αναλόγως του  άλλαζα μέσα στην ημέρα! Σε πολύ μικρή ηλικία επίσης δεν βολεύει ξεχωριστό ρούχο πχ παντελονάκι με μπλούζα κτλ.. Τα φορμάκια είναι ρούχα εξόδου και ύπνου στην ουσία. Αναλόγως με το σχέδιο τα χωρίζεις κιόλας! 
Όσον αφορά τα πιο χοντρά που είπε μια κοπέλα, τα βάζεις σε καμία βόλτα με Κουβερτούλα κτλ, ή το έχεις σαν ρούχο έξοδο προς την άνοιξη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Λοιπον ας ξεκινησω και εγω τις ερωτησεις μου. Για τα πρωτα καλλυντικα του μωρου ποια μαρκα επιλεξατε?

Και τι πηρατε?

(αργουν πολυ να εμφανιστουν οι αναρτησεις μου.ελπιζω να ειναι επειδη ειμαι νεα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...