Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλησπέρα! Εμένα ο γιατρός είναι σε ιδιωτικό νοσοκομείο οπότε θα πάμε εκεί. Ακόμα βέβαια δεν εχω συζητήσει μαζι του για το θέμα το οικονομικό, ειπαμε να το κανουμε εν καιρώ, οποτε δε ξέρω τι θα ακούσω....🤔 Είναι καμία άλλη κοπέλα εδώ που θα πάει στο Ιασώ?

Απο κοιλίτσα εχω αρχίσει να ψιλοφουσκώνω αλλα πολύ λίγο βρε κορίτσια.... δεν έχω πάρει και τίποτα απο κιλά λόγω αυστηρης διατροφής απο την 5η βδομάδα κύησης. Έχω ινσουλινοαντίσταση και είμαι με ινσουλίνη βραδυνή και ειδική δίαιτα τόσο καιρό.... Αφού λέω του άντρα μου μετά τη γέννα πρώτα ο Θεος αν είναι ολα καλά με το σάκχαρο θα χτυπήσω τόσα γλυκά, μακαρόνια και πίτσες όσα δεν έχω φάει σε όλη μου τη ζωή!!😂

@Poli91 κι εγω θα σου πρότεινα το ίδιο κορίτσι μου, δεν χάνεις κάτι να πας να δείς και τον γιατρό στο δημόσιο και μετά να κρίνεις με ποιον θα συνεχίσεις. Είναι και θέμα χημείας κι επικοινωνίας ο γιατρός. @Ε.Γ.Α. μπραβο για το υπέρηχο!!Με το καλό για τον επόμενο τώρα!

Κορίτσια εγω έκλεισα σημερα να παω και για το εμβολιο κοβιντ, αμέσως μετα την β επιπεδου κι ευχομαι να πανε ολα καλα!!🙏

Με το καλο κοριτσι μου για την β επιπέδου και για το εμβόλιο!!! Ολα καλα θα πανε, λιγο πονο στο χέρι θα εχεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kallia.Geo δεν μου ειπε κατι καινουριο. Μονο επιπλεον ασβεστιο μου εγραψε. Το πιλατες για μενα , που ειμαι επαρχια και δεν εχω τετοια πραγματα να κανω δια ζωσης, αξιζει πολυ ναι! Με ηρεμει και με γυμναζει ταυτοχρονα! Και η γιατρος μου ειπε οτι γενικα βοηθαει πολυ και να το συνεχισω! 

@Bonbon σκεφτομαι κι εγω να το κανω το εμβολιο μετα τη β επιπεδου. Και η γιατρος μου φυσικα δεν με πιεζει αλλα το συστηνει. Στο Ιασω γεννησα την τριτη μου κορη πριν 2 χρονια. Ωραια εμπειρια εχω, δεν εχω καποιο παραπονο. 

@JNtina πραγματικα ειναι τελειο να το νιωθεις καθημερινα! Εμενα παλι ησυχια σημερα. Κατι ανεπαισθητα χτυπηματακια νιωθω που δεν ειμαι και τελειως σιγουρη οτι ειναι το μωρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Kallia.Geo δεν μου ειπε κατι καινουριο. Μονο επιπλεον ασβεστιο μου εγραψε. Το πιλατες για μενα , που ειμαι επαρχια και δεν εχω τετοια πραγματα να κανω δια ζωσης, αξιζει πολυ ναι! Με ηρεμει και με γυμναζει ταυτοχρονα! Και η γιατρος μου ειπε οτι γενικα βοηθαει πολυ και να το συνεχισω! 

@Bonbon σκεφτομαι κι εγω να το κανω το εμβολιο μετα τη β επιπεδου. Και η γιατρος μου φυσικα δεν με πιεζει αλλα το συστηνει. Στο Ιασω γεννησα την τριτη μου κορη πριν 2 χρονια. Ωραια εμπειρια εχω, δεν εχω καποιο παραπονο. 

@JNtina πραγματικα ειναι τελειο να το νιωθεις καθημερινα! Εμενα παλι ησυχια σημερα. Κατι ανεπαισθητα χτυπηματακια νιωθω που δεν ειμαι και τελειως σιγουρη οτι ειναι το μωρο....

Κι εμενα καποια μερες ανεπαίσθητα ειναι και κάποιες αλλες ειναι πιο έντονα τα χτυπήματα, δηλώνει παρουσία!!! Οσο μεγαλώνουν μεσα μας τοσο θα τα νιώθουμε και θα μας δίνουν χαρές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα , κορίτσια !!! Έχω λίγες μέρες που το νιώθω κανονικότατα μόλις ξαπλώσω και χαλαρώσω ! Απίστευτο συναίσθημα....

Ανυπομονώ να κάνω το πάρτυ για την αποκάλυψη φύλου και να δω τι είναι το ζουζουνάκι μου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , κορίτσια !!! Έχω λίγες μέρες που το νιώθω κανονικότατα μόλις ξαπλώσω και χαλαρώσω ! Απίστευτο συναίσθημα....

Ανυπομονώ να κάνω το πάρτυ για την αποκάλυψη φύλου και να δω τι είναι το ζουζουνάκι μου !!

Τέλειο συναίσθημα οντως!!! ❤️❤️
Με το καλο κοριτσι μου!!! Να ειναι γερό το ζουζουνι σου!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , κορίτσια !!! Έχω λίγες μέρες που το νιώθω κανονικότατα μόλις ξαπλώσω και χαλαρώσω ! Απίστευτο συναίσθημα....

Ανυπομονώ να κάνω το πάρτυ για την αποκάλυψη φύλου και να δω τι είναι το ζουζουνάκι μου !!

Κι εγω σκεφτομαι να παρω διαφορα αξεσουαρ για την αποκαλυψη του φυλου! Το περιμενουν οι μεγαλες πως και πως!!!

Εγω πηγα για υπερηχο κοριτσια, το ειδαμε το ζουζουνι και κοιμοταν κανονικοτατα!!! Το φυλο θα το επιβεβαιωσουμε σιγουρα στη Β επιπεδου που την κλεισαμε 12 Οκτωβρη! Ποτε εχετε εσεις β επιπεδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κι εγω σκεφτομαι να παρω διαφορα αξεσουαρ για την αποκαλυψη του φυλου! Το περιμενουν οι μεγαλες πως και πως!!!

Εγω πηγα για υπερηχο κοριτσια, το ειδαμε το ζουζουνι και κοιμοταν κανονικοτατα!!! Το φυλο θα το επιβεβαιωσουμε σιγουρα στη Β επιπεδου που την κλεισαμε 12 Οκτωβρη! Ποτε εχετε εσεις β επιπεδου?

Με το καλο κοριτσι μου!!!! Να κανεις εκπληξη και στα υπολοιπα παιδακια σου, θα ειναι σουπερ!! 
Εγω μπαινω στην 20η εβδομάδα αυτήν την εβδομάδα, οποτε δεν εχω κλείσει ακομα για β’ επιπέδου. Περιμενω να παω για τον υπέρηχο τη Τετάρτη και θα το κανονίσω… 

Κοριτσια απο υγρά πως πατε; Εγω εχω κυρίως το πρωι μετα τον υπνο αλλα διάβασα οτι πρεπει να εχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Τέλειο συναίσθημα οντως!!! ❤️❤️
Με το καλο κοριτσι μου!!! Να ειναι γερό το ζουζουνι σου!!! 
 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω πηγα για υπερηχο κοριτσια, το ειδαμε το ζουζουνι και κοιμοταν κανονικοτατα!!! Το φυλο θα το επιβεβαιωσουμε σιγουρα στη Β επιπεδου που την κλεισαμε 12 Οκτωβρη! Ποτε εχετε εσεις β επιπεδου?

Με το καλό !!! Εμείς έχουμε στις 7 Οκτώβρη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η JNtina είπε:

 

Κοριτσια απο υγρά πως πατε; Εγω εχω κυρίως το πρωι μετα τον υπνο αλλα διάβασα οτι πρεπει να εχουμε. 

Εγώ δεν έχω στο εσώρουχο , σχεδόν καθόλου. Μόνο όταν πάω τουαλέτα νιώθω ότι έχω πολλά !

Εγώ με τα άλλα υγρά δεν τα πάω καλά (νερό) !! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!!! Να κανεις εκπληξη και στα υπολοιπα παιδακια σου, θα ειναι σουπερ!! 
Εγω μπαινω στην 20η εβδομάδα αυτήν την εβδομάδα, οποτε δεν εχω κλείσει ακομα για β’ επιπέδου. Περιμενω να παω για τον υπέρηχο τη Τετάρτη και θα το κανονίσω… 

Κοριτσια απο υγρά πως πατε; Εγω εχω κυρίως το πρωι μετα τον υπνο αλλα διάβασα οτι πρεπει να εχουμε. 

Ευχαριστω πολυ!!!! Εγω 18+6 ειμαι σημερα αλλα το εκλεισα το ραντεβου απο τωρα γιατι κανω ολοκληρο ταξιδι για να παω...

Απο υγρα εχω κι εγω αρκετα... Αλλες φορες περισσοτερα κι αλλες λιγοτερα... Φυσιολογικο ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!! Εγω 18+6 ειμαι σημερα αλλα το εκλεισα το ραντεβου απο τωρα γιατι κανω ολοκληρο ταξιδι για να παω...

Απο υγρα εχω κι εγω αρκετα... Αλλες φορες περισσοτερα κι αλλες λιγοτερα... Φυσιολογικο ειναι!

Ευχαριστω για την απάντηση! Κι εμενα ετσι ειναι, αλλες λιγότερο αλλες περισσότερο. Απλα ξερεις με άγχωσε λιγακι και λεω να δω οι αλλες κοπέλες πως ειναι… 

Εγω ειμαι Αθήνα και το νοσοκομειο ειναι κοντα μου, οποτε μια χαρα! Κοντα ειμαστε στις εβδομάδες!!! Εισαι μια πισω!! Οποτε κοντα θα κανουμε και την β’ επιπέδου! Ανυπομονω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ δεν έχω στο εσώρουχο , σχεδόν καθόλου. Μόνο όταν πάω τουαλέτα νιώθω ότι έχω πολλά !

Εγώ με τα άλλα υγρά δεν τα πάω καλά (νερό) !! 😂

Να προσπαθεις να πίνεις νερό γιατι ειναι αναγκαίο! Κυρίως ακομα που εχει ζεστη!! Αλλιως υγρά παιρνεις και απο χυμούς, φρούτα και λαχανικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Πως ειστε?? Εμεις εδω ησυχα!! Κατι κουνηματακια τα εχουμε ευτυχως!

@JNtina πηγες για υπερηχο? Εκλεισες Β επιπεδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Πως ειστε?? Εμεις εδω ησυχα!! Κατι κουνηματακια τα εχουμε ευτυχως!

@JNtina πηγες για υπερηχο? Εκλεισες Β επιπεδου?

Καλημέρα !! Κ εμείς είμαστε πολύ καλά , σήμερα δεν έχουμε κουνηθεί ακόμα , ίσως είναι πρωί ακόμα :D

@JNtina, περιμένουμε νέα από εχθές για το μπεμπάκι !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! εγώ έκλεισα σήμερα 18η και μπήκα 19η σήμερα.. Έκανα την εξέταση με το αίμα για τις χρωμοσωμικές, το verify, όλα καλά και το φύλο αγοράκι! Μας είχαν πει μάλλον κορίτσι στην αυχενική και το είχα δέσει κόμπο! γερό να είναι πάνω από όλα φυσικά!

Δεν νιώθω και πολλά ακόμα, κάτι πολύ πολύ μικρά σαν μπουρμπουλήθρες το βράδυ κυρίως.. .Έχω ραντεβού στον γιατρό την επόμενη βδομάδα και β επιπέδου δεν ξέρω ακόμα πότε..  Γ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Πως ειστε?? Εμεις εδω ησυχα!! Κατι κουνηματακια τα εχουμε ευτυχως!

@JNtina πηγες για υπερηχο? Εκλεισες Β επιπεδου?

Καλημερα κορίτσια!!! Πολυ καλός ο υπέρηχος!!! Το πετύχαμε το μπεμπε σε κίνηση και μας εκανε ενα σωρό σκέρτσα!!! Το χαρηκα φουλ χτες!!! 
Εκλεισα για β επιπέδου στις 7 Οκτώβρη!!!! Ανυπομονω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα !! Κ εμείς είμαστε πολύ καλά , σήμερα δεν έχουμε κουνηθεί ακόμα , ίσως είναι πρωί ακόμα :D

@JNtina, περιμένουμε νέα από εχθές για το μπεμπάκι !!!!!

Ολα καλα κοριτσι μου πήγαν χτες!!!! Παμε στο επόμενο βήμα για β επιπέδου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Πολυ καλός ο υπέρηχος!!! Το πετύχαμε το μπεμπε σε κίνηση και μας εκανε ενα σωρό σκέρτσα!!! Το χαρηκα φουλ χτες!!! 
 

Θα τρελαθώ ....!!!!! Πολύ χαίρομαι!!! Εγώ το πετυχαίνω πάντα όταν δεν κουνιέται 😂

 

στις On 23/9/2021 at 10:42 ΠΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! εγώ έκλεισα σήμερα 18η και μπήκα 19η σήμερα.. Έκανα την εξέταση με το αίμα για τις χρωμοσωμικές, το verify, όλα καλά και το φύλο αγοράκι! Μας είχαν πει μάλλον κορίτσι στην αυχενική και το είχα δέσει κόμπο! γερό να είναι πάνω από όλα φυσικά!

Καλημέρα, κορίτσι !! Μπράβο χαίρομαι !!! Από ποια εξέταση σου είπαν το φύλο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Θα τρελαθώ ....!!!!! Πολύ χαίρομαι!!! Εγώ το πετυχαίνω πάντα όταν δεν κουνιέται 😂

 

Καλημέρα, κορίτσι !! Μπράβο χαίρομαι !!! Από ποια εξέταση σου είπαν το φύλο ;

Μη νομίζεις κι εγω στον προηγούμενο υπέρηχο το πέτυχα να κοιμαται του καλού καιρού!!!! 😴😴😴😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

 

 

Καλημέρα, κορίτσι !! Μπράβο χαίρομαι !!! Από ποια εξέταση σου είπαν το φύλο ;

Απο το Nipt, αυτή που κάνεις με το αίμα για χρωμοσωμικές... Δίνεις αίμα, πάει Αμερική και βλέπουν όλες τις χρωμοσωμικές.. Εκει βλέπουν και το φύλο με βεβαιότητα.. ΄Έκανα αυχενική και PappA όλα ήταν καλά αλλά προληπτικά εκανα και το Νipt..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Απο το Nipt, αυτή που κάνεις με το αίμα για χρωμοσωμικές... Δίνεις αίμα, πάει Αμερική και βλέπουν όλες τις χρωμοσωμικές.. Εκει βλέπουν και το φύλο με βεβαιότητα.. ΄Έκανα αυχενική και PappA όλα ήταν καλά αλλά προληπτικά εκανα και το Νipt..
 

Το ιδιο εκανα κι εγω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αα...Κορίτσια μου παρακολουθώ τη συζήτηση σας όσον αφορά την Nipt μπράβο πολύ ενημερωμένες σας βρίσκω! Εμένα γτ δεν μου είπε κανένας γιατρός για αυτή την εξέταση?? 😔 Δύο ιδιώτες έχω αλλάξει κανείς δεν μου την ανέφερε...😏

Είμαι στον 5ο μήνα και ακόμα δεν ξέρω τι παιδάκι έχω! Ευτυχώς την άλλη εβδομάδα έχουμε την β' επιπέδου και ανυπομονώ όσο δεν φαντάζεστε! 💕

Κάτι άσχετο...μήπως έχει στα το όψιν κάποια κοπέλα που μπορώ να βρω παντελόνια εγκυμοσύνης μέχρι 30€? Εκτός από hm κ mango ψάχνω για κάτι οικονομικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! 

Για πειτε φυλα και πητ να φτιαξουμε λιστα! 

Εγω αλλαξα τη Β επιπεδου. Την πηγα 19 για να με βολευει με τα δρομολογια των πλοιων σε συνδυασμο με το ραντεβου με το γιατρο μου! Κι εμενα στον υπνο το ειχε ριξει το μπεμπακι στον προηγουμενο υπερηχο! 😜😜😜 Να δουμε στον επομενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας κοριτσια! 

Για πειτε φυλα και πητ να φτιαξουμε λιστα! 

Εγω αλλαξα τη Β επιπεδου. Την πηγα 19 για να με βολευει με τα δρομολογια των πλοιων σε συνδυασμο με το ραντεβου με το γιατρο μου! Κι εμενα στον υπνο το ειχε ριξει το μπεμπακι στον προηγουμενο υπερηχο! 😜😜😜 Να δουμε στον επομενο!!!

Εγω περιμενω κοριτσακι και πητ 10/2/2022!! 
Με το καλο κι εσυ για τη β επιπέδου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Αα...Κορίτσια μου παρακολουθώ τη συζήτηση σας όσον αφορά την Nipt μπράβο πολύ ενημερωμένες σας βρίσκω! Εμένα γτ δεν μου είπε κανένας γιατρός για αυτή την εξέταση?? 😔 Δύο ιδιώτες έχω αλλάξει κανείς δεν μου την ανέφερε...😏

Είμαι στον 5ο μήνα και ακόμα δεν ξέρω τι παιδάκι έχω! Ευτυχώς την άλλη εβδομάδα έχουμε την β' επιπέδου και ανυπομονώ όσο δεν φαντάζεστε! 💕

Κάτι άσχετο...μήπως έχει στα το όψιν κάποια κοπέλα που μπορώ να βρω παντελόνια εγκυμοσύνης μέχρι 30€? Εκτός από hm κ mango ψάχνω για κάτι οικονομικό...

Κοριτσι μου την nipt την προτείνουν για κορίτσια άνω των 35 για να ελαχιστοποιήσουν τις πιθανοτητες για χρωμοσωμικες ανωμαλίες του εμβρύου!! 
Για παντελόνια καλυτερα hm που κοιταζεις ειναι πιο φτηνά… και στα mothercare εχει και στα λητω αλλα ειναι λιγο πιο ακριβά αλλα πιο ποιοτικά! Για τσέκαρε βεβαια… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...