Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η fairydream είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές το βραδάκι τρόμαξα παρά πολύ. Είχαμε πάει στο σούπερ μάρκετ και γυρνώντας έξω από το σπίτι γλίστρησα και έπεσα. Φοβήθηκα παρα πολύ,να φανταστείτε έτρεμα και δεν το συνηθίζω. Είχα να νοιώσω έτσι από την αρχή της εγκυμοσύνης που είχα αιμορραγίες. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ επειδή έπεσα με τον πωπο. Αλλά αν θέλω να πάω σήμερα να με δει. Ευτυχώς το παιδάκι κλωτσαει κανονικά και εμένα πονάει μόνο το χέρι και τι ισχύο που ήδη πονούσαν.

Το ξέρω ότι θα πάνε όλα καλά αλλά ........κορίτσια να προσέχετε και εσείς. Είναι κρίμα να περνάμε τέτοια αγωνία από απροσεξία

Καλημερα κορίτσια μου!!!
Προσεχε ρε κοριτσι μου!!! Οτι χειρότερο με τη βροχη γιατι γλιστράει! Χαιρομαι που δε χτυπησες και ειναι και καλα το μπεμπακι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufroνα έρθω να σε πάρω για καφέ ; 

Με το καλό το ντοπλερ στείλε μας λεπτομέρειες!!! 

@Kallia.Geo2500 σου είπε ότι θα βγει η μικρή ; Υπολογίζεται από ποια εβδομάδα αυτό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα μανουλες!!!!!

@fairydream, προσοχη κορίτσι μου !! Τρομάζω πολύ όταν πέφτει κάποια από εμάς !! 

Ποια κοπέλα είχε πονόλαιμο ? Δεν είδα ? Περαστικά σου να είναι , ελπίζω να είσαι καλύτερα !! 

Εγώ κορίτσια έχω 15 εσωτερικά στο 50 , 8 στο 54 και 5 στο 56. 9 εξωτερικά για νεογέννητο .. γενικά έχω πάρει λίγα εγώ και κυρίως από ορχεστρα με την κάρτα μέλους . Τώρα περιμένω από h&m τα 5 στο 56. 

Για συρταριερα είμαι πολύ τυχερή , γιατί θα τη φτιάξει ο πατέρας μου , όπως και κούνια 🎉🎉

Τα χειροποίητα ειναι ακομα πιο ωραια!!! Και ιδίως η συρταριερα και η κούνια που θα φτιαξει ο παππούς!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Πρόσεχε κορίτσι μου! Τα ίδια έπαθα κ εγώ πριν μέρες που έπεσα στη σκάλα!!! Ευτυχώς κ εγώ με τον πωπό κ έτσι όλα καλά..... εμένα μου είχε πει η γιατρός αν νιώθω πονάκια να πάρω ένα buscopan plus, αφού το νιώθεις κ θα σε δει κιόλας μια χαρά μην αγχώνεσαι καθόλου!!!

Εγώ κορίτσια είχα πρωινό ταξίδι, έφτασα Αθήνα κ είμαι στο δρόμο για το doppler 🥰

Καλα αποτελέσματα!!! Να μας γράψεις τα νεα σας!!! 
Εγω θα παω για Doppler την Παρασκευή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι που παρατήρησα από χθες είναι ότι η κοιλιά μεγάλωσε ένα τσακ απότομα. Επίσης πήρα ένα κιλό ! 😅😳🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλα αποτελέσματα!!! Να μας γράψεις τα νεα σας!!! 
Εγω θα παω για Doppler την Παρασκευή!!! 

Γιατί πάτε για doppler τόσο νωρίς? Εμένα μου είπε αρχές του μήνα που θα είμαι 32-33 εβδομάδων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christine_, στην 31η που έκανα την doppler . Τώρα θα πάω την άλλη βδομάδα πάλι να τη δούμε.. 

Πήρες κιλό ??? Απίστευτο 😂😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Γιατί πάτε για doppler τόσο νωρίς? Εμένα μου είπε αρχές του μήνα που θα είμαι 32-33 εβδομάδων. 

Εγώ είχα ένα πρόβλημα και θα το κάνω άλλη μια φορά στις 34 βδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ είχα ένα πρόβλημα και θα το κάνω άλλη μια φορά στις 34 βδομάδες.

Τι πρόβλημα;

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Γιατί πάτε για doppler τόσο νωρίς? Εμένα μου είπε αρχές του μήνα που θα είμαι 32-33 εβδομάδων. 

Εμένα το Doppler μου το έκανε η γυναικολόγος μου την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν βάση ΤΕΡ 31 εβδομάδων και βάση αυχενικής +5 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα το Doppler μου το έκανε η γυναικολόγος μου την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν βάση ΤΕΡ 31 εβδομάδων και βάση αυχενικής +5 μέρες 

Και εμένα στο ιατρείο θα μου την κάνει από ότι μου είπε. Είστε λοιπόν λίγο πιο μπροστά από εμένα γι αυτό πάτε πιο νωρίς. Άντε κοντεύετε σιγά-σιγά........ 😊. Να αγχωθώ??? Όοοοοοοχι μια χαρά θα τα πάμε όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Γιατί πάτε για doppler τόσο νωρίς? Εμένα μου είπε αρχές του μήνα που θα είμαι 32-33 εβδομάδων. 

Την Πέμπτη μπαινω στην 32η εβδομάδα!!!! Οποτε ειμαι μεσα στα όρια κι εγω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κάτι που παρατήρησα από χθες είναι ότι η κοιλιά μεγάλωσε ένα τσακ απότομα. Επίσης πήρα ένα κιλό ! 😅😳🥺

Οοοοοοολε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Εμεις ειμαστε καπως σημερα.... Η μια η κορη εμεινε σπιτι επειδη εχει πονολαιμο και η μικρη εχει απο χτες το βραδυ πυρετο και καταρροη... Ελπιζω να περασουν γρηγορα και να μην κολλησουμε οι υπολοιποι....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είδα πάλι φατσούλα 3D κ έχω τρελαθεί!!!! 2 κιλά είναι το κορίτσι μου! 

Μπραβο κοριτσι μου!!!!! Σου την έδωσαν την εικονα;;; 
Κοριτσαρα δλδ 2 κιλών!!! Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Τι πρόβλημα;

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη

Ήταν ανεβασμένες οι τιμές στην μητριαια αρτηρία και παίρνω από την αρχή ασπιρίνη για να το ρυθμίσω. 

Το πρόβλημα με αυτό είναι να μην παίρνει βάρος το μωρό και πρέπει να το παρακολουθούμε συνέχεια . Αυτή τη φορά στο doppler ήταν φυσιολογικές οι τιμές , αλλά μπορεί να οφείλεται σε αυτό το ότι δεν έχει πάρει βάρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είδα πάλι φατσούλα 3D κ έχω τρελαθεί!!!! 2 κιλά είναι το κορίτσι μου! 

Καρδούλα μουυυυυυυ ❤️❤️❤️❤️ μεγάλωσε το νινακιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας! Εμεις ειμαστε καπως σημερα.... Η μια η κορη εμεινε σπιτι επειδη εχει πονολαιμο και η μικρη εχει απο χτες το βραδυ πυρετο και καταρροη... Ελπιζω να περασουν γρηγορα και να μην κολλησουμε οι υπολοιποι....

 

Ωχ , περαστικά σας ! 

Εμβόλιο γρίπης έχετε κάνει ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Την Πέμπτη μπαινω στην 32η εβδομάδα!!!! Οποτε ειμαι μεσα στα όρια κι εγω! 

Τέλεια!!! Κοντο ζυγώνεις και εσύ!!! Αλλαααα θα σας προλάβω και εγώ κάποια στιγμή. Αφού θα γεννήσω στις 38 εβδομάδες το αργότερο. 

Πάντως ρε κορίτσια δεν ξέρω για εσάς. Εγώ ανυπομονω να δω το παιδάκι μου και να το πάρω στην αγκαλία μου αλλά ταυτόχρονα δεν βιάζομαι να γεννήσω. Μου αρέσει πολύ η εγκυμοσύνη❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!!!! Σου την έδωσαν την εικονα;;; 
Κοριτσαρα δλδ 2 κιλών!!! Μπραβο κοριτσι μου!!! Ολα καλα!!! 

Μου τα έδωσαν σε CD κ ανυπομονώ να πάω σπίτι να τα δω κ να τα στείλω στον αντρούλη μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η fairydream είπε:

 

Πάντως ρε κορίτσια δεν ξέρω για εσάς. Εγώ ανυπομονω να δω το παιδάκι μου και να το πάρω στην αγκαλία μου αλλά ταυτόχρονα δεν βιάζομαι να γεννήσω. Μου αρέσει πολύ η εγκυμοσύνη❤ 

Το ίδιο έχω πάθει κ εγωωω !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας! Εμεις ειμαστε καπως σημερα.... Η μια η κορη εμεινε σπιτι επειδη εχει πονολαιμο και η μικρη εχει απο χτες το βραδυ πυρετο και καταρροη... Ελπιζω να περασουν γρηγορα και να μην κολλησουμε οι υπολοιποι....

 

Εμείς είχαμε κρούσματα στο σχολείο, σε άλλη τάξη βέβαια, αλλά είπα να μην τον πάω μέχρι να δούμε τι γίνεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...