Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

Στο προηγούμενο μωρό που ήταν επίσης αρχές Φεβρουαρίου είχα πάρει ολόσωμο μπουφανάκι κ το βάλαμε στην έξοδο από το μαιευτήριο, ανοίγει μέχρι κάτω στα ποδαράκια, (όπως τη φωτογραφία που βάζω παρακάτω) οπότε στο αυτοκίνητο το άνοιγα για να μην ζεσταίνεται. Ο λόγος που δεν το προτίμησα ξανά είναι επειδή το βάζουν για πάρα πολύ λίγο, αλλά κατά τα άλλα όσο το φορέσαμε ήταν καλή αγορά 

Screenshot_20211209-233748_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Στο προηγούμενο μωρό που ήταν επίσης αρχές Φεβρουαρίου είχα πάρει ολόσωμο μπουφανάκι κ το βάλαμε στην έξοδο από το μαιευτήριο, ανοίγει μέχρι κάτω στα ποδαράκια, (όπως τη φωτογραφία που βάζω παρακάτω) οπότε στο αυτοκίνητο το άνοιγα για να μην ζεσταίνεται. Ο λόγος που δεν το προτίμησα ξανά είναι επειδή το βάζουν για πάρα πολύ λίγο, αλλά κατά τα άλλα όσο το φορέσαμε ήταν καλή αγορά 

Screenshot_20211209-233748_Samsung Internet.jpg

Αυτή τη φορά πήρα αυτό το κουβερτάκι που βάζω παρακάτω, νομίζω θα μας εξυπηρετήσει πάρα πολύ κ για περισσότερο καιρό... Κ αν κάνει περισσότερο κρύο θα βάζω κάτι ακόμα από πάνω 

Screenshot_20211209-233352_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211209-233410_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Ναι έχεις δίκιο γιωαυτο και γω κατέληξα στην κουβέρτα πιστεύω θα με βολεψει περισσότερο...επίσης απ' ότι κατάλαβα οι περισσότερες πάτε για αποκλειστικο θηλασμό παρόλα αυτά θα πάρετε κανένα εφεδρικό μπιμπερο για παν ενδεχόμενο; Και αν ναι ποια εταιρεία;

Μπιμπερό κ πιπίλες προτιμώ της MAM... νομίζω με το σχήμα που έχουν θυμίζουν περισσότερο τη θηλή της μανούλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Όλοι όπου είναι οι γιατροί μας θα πάμε @JNtina

Άρα σε ιδιωτικά... Πολλά τα λεφτά ναι...

@Sofi1καλορίζικη η κοιλίτσα 😂😋 

Νομίζω κουβερτουλα εγώ , δεν το είχα σκεφτεί ακόμα 

 

Σε ρωτησα αν εχεις δει σε δημόσιο γιατι μια φιλη μου ρωτησε τον γιατρο της και ηταν και σε δημόσιο, οποτε αποφάσισαν εκει να πανε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αυτή τη φορά πήρα αυτό το κουβερτάκι που βάζω παρακάτω, νομίζω θα μας εξυπηρετήσει πάρα πολύ κ για περισσότερο καιρό... Κ αν κάνει περισσότερο κρύο θα βάζω κάτι ακόμα από πάνω 

Screenshot_20211209-233352_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20211209-233410_Samsung Internet.jpg

Κι εγω κουβερτακι πηρα για την μεγαλη έξοδο!! 🎀🎀🎀🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi1 είπε:

Ναι έχεις δίκιο γιωαυτο και γω κατέληξα στην κουβέρτα πιστεύω θα με βολεψει περισσότερο...επίσης απ' ότι κατάλαβα οι περισσότερες πάτε για αποκλειστικο θηλασμό παρόλα αυτά θα πάρετε κανένα εφεδρικό μπιμπερο για παν ενδεχόμενο; Και αν ναι ποια εταιρεία;

Εγώ όχι δεν θα έχω σκοπό να πάρω , άσε που είμαι άσχετη από αυτά δεν έχω άποψη για εταιρίες 😂😂😂 

Αν έπαιρνα κάτι σίγουρα θα έπαιρνα γυάλινο 🤷‍♀️🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Σε ρωτησα αν εχεις δει σε δημόσιο γιατι μια φιλη μου ρωτησε τον γιατρο της και ηταν και σε δημόσιο, οποτε αποφάσισαν εκει να πανε!! 

Μόνο οι καθηγητές μπορούνε να είναι σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα. 

Δλδ να έχουν ιατρείο και να είναι και σε δημόσιο νοσοκομείο, αλλιώς απαγορεύεται βάση νόμου. 

Οπότε μάλλον κάτι τέτοιο παίζει με τη φίλη σου ! Εμένα η δικιά μου δεν είναι 😔😔😔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Louna είπε:

Εμενα ειναι το πρωτο μου και ισως γι αυτο με τρομαζει🤷‍♀️ και ο γιατρος μου ειναι σε ιδιωτικο 😕 ασε που δε ξερω τι θα γινει με το γαία τελικα… θα τον ρωτησω απο κοντα εχω σε μια βδομαδα ραντεβου. Δε λυπαμαι τα χρηματα του γιατρού, τα χρηματα που παιρνει το νοσοκομειο κλαιω 😅

Καλημερα κοπελα μου. Στις 15/12 θα κλεισει το Γαια.Μου το ειπε ο γιατρος μου.Εξαγοραστηκε απο το Ιασω και θα μεταφερθει εκει. Το κτηριο του Γαια θα γινει ογκολογικη κλινικη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημεεεεερα σας κορίτσια

Καλημερα καλη μου!Μην στεναχωριεσαι και βαραινεις την ψυχη σου. Επιδομα μητροτητας παιρνεις η δεν εργαζεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω κουβερτακι πηρα για την μεγαλη έξοδο!! 🎀🎀🎀🎀

Εμείς θα πάρουμε φορμακι γιατί θέλω να το κρατήσω να το θυμάμαι 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Δες λίγο τα μνμτ σου !

Στείλε μου κάτι για να έρθει ειδοποίηση να μπω γιατί δεν μπαίνει 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Στείλε μου κάτι για να έρθει ειδοποίηση να μπω γιατί δεν μπαίνει 😁

Από κινητό είσαι ε; 

Πάτησε πάνω πάνω στη μπάρα τις τρείς τελιτσες και βάλε "για υπολογιστή" έτσι θα φανούν και τα εισερχόμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Καλημερα κοπελα μου. Στις 15/12 θα κλεισει το Γαια.Μου το ειπε ο γιατρος μου.Εξαγοραστηκε απο το Ιασω και θα μεταφερθει εκει. Το κτηριο του Γαια θα γινει ογκολογικη κλινικη.....

Τέλεια.... Εμένα δεν μου έχει πει τπτ ακόμα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Καλημερα καλη μου!Μην στεναχωριεσαι και βαραινεις την ψυχη σου. Επιδομα μητροτητας παιρνεις η δεν εργαζεσαι?

Δεν είναι θέμα στεναχώριας είναι θέμα ρεαλισμού. Βλέπω το πώς πάνε τα πράγματα και ότι πιέζει ο χρόνος , βλέπω τι πρέπει να γίνει και όσο να ναι δεν μπορώ να μην νιώσω άγχος! 

Όχι δεν παίρνω επίδομα μητρότητας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τέλεια.... Εμένα δεν μου έχει πει τπτ ακόμα ! 

Καλα μην νομιζεις και εμενα στο ραντεβου μας μου το ειπε. Θα στο πει απο κοντα σε λιγες μερες που θα πας. Αλλα μην αγχωνεσαι σιγουρα θα εχει βρει ηδη που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Δεν είναι θέμα στεναχώριας είναι θέμα ρεαλισμού. Βλέπω το πώς πάνε τα πράγματα και ότι πιέζει ο χρόνος , βλέπω τι πρέπει να γίνει και όσο να ναι δεν μπορώ να μην νιώσω άγχος! 

Όχι δεν παίρνω επίδομα μητρότητας 

Εχεις απολυτο δικιο.Ειναι πολλα τα χρηματα και δεν μαζευονται ευκολα. Γι αυτο σε ρωτησα για το επιδομα. Ειναι μια βοηθεια. Ισως αν εχεις ανετη σχεση με τον γιατρο σου να του ελεγες μηπως του εδινες την δικη του αμοιβη ενα μηνα αργοτερα που θα παρεις τα πρωτα 1000 ευρω απο το επιδομα γεννησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Καλημερα κοπελα μου. Στις 15/12 θα κλεισει το Γαια.Μου το ειπε ο γιατρος μου.Εξαγοραστηκε απο το Ιασω και θα μεταφερθει εκει. Το κτηριο του Γαια θα γινει ογκολογικη κλινικη.....

😯 θα τον ρωτησω την Πεμπτη να δουμε που θα ειναι τοτε ο δικος μου… Ηταν απο τους πρωτους που ηταν εκει ο γιατρος μου.. ενα ανχος με επιασε αλλα δε του τα ρωταω αυτα απο το τηλεφωνο… θα τον ρωτησω απο κοντα. Σε ευχαριστω μανούλα 🥰🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Εχεις απολυτο δικιο.Ειναι πολλα τα χρηματα και δεν μαζευονται ευκολα. Γι αυτο σε ρωτησα για το επιδομα. Ειναι μια βοηθεια. Ισως αν εχεις ανετη σχεση με τον γιατρο σου να του ελεγες μηπως του εδινες την δικη του αμοιβη ενα μηνα αργοτερα που θα παρεις τα πρωτα 1000 ευρω απο το επιδομα γεννησης

Εγώ το έχω κανονίσει ήδη με τον δικό μου αυτό 😋 του είπα ότι θα τα πάρει πιο αργά ( εκτός αν τα μαζέψουμε ) , αλλά μπορούσε να με διευκολύνει και με το Γαια. Ενώ τώρα στην αλλαγή δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας και μιλάμε και για οικονομικά , ξέρετε αν χρεώνουν κάτι στο νοσοκομείο , που θα μπορούμε να το έχουμε και μόνες μας ? Πχ σερβιετες ή παυσίπονα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μιας και μιλάμε και για οικονομικά , ξέρετε αν χρεώνουν κάτι στο νοσοκομείο , που θα μπορούμε να το έχουμε και μόνες μας ? Πχ σερβιετες ή παυσίπονα 

Όλα είναι στην τιμή μην αγχώνεσαι. Μόνο τις κρέμες σου και τα προσωπικά σου είδη να πάρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Εχεις απολυτο δικιο.Ειναι πολλα τα χρηματα και δεν μαζευονται ευκολα. Γι αυτο σε ρωτησα για το επιδομα. Ειναι μια βοηθεια. Ισως αν εχεις ανετη σχεση με τον γιατρο σου να του ελεγες μηπως του εδινες την δικη του αμοιβη ενα μηνα αργοτερα που θα παρεις τα πρωτα 1000 ευρω απο το επιδομα γεννησης

Άσε γιατί δεν ξέρω καν αν θα πάρω το επίδομα γέννησης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Όλα είναι στην τιμή μην αγχώνεσαι. Μόνο τις κρέμες σου και τα προσωπικά σου είδη να πάρεις 

Ααα οκ ! Μια χαρά τότε ! Βαλίτσα έχεις φτιάξει ? Όχι ε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
    • Καλημέρα κορίτσια!! με το καλό κορίτσι μου καλή αρχή και αυτήν η φορά να είναι η τυχερη σου 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...