Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι σε νησακι με ελαχιστη ιατρικη περιθαλψη. Τωρα ομως ειμαστε στο πατρικο μου οπου και θα γεννησω. Τα ξερεις εσυ αυτα! Δυσκολα βεβαια αλλα ομορφα στο νησι!

Αυτο το σκεφτομαι οντως! Στην προηγουμενη γεννα ειχα παρει τα παιδια για τρεις μηνες εδω στο σχολειο και μετα γυρισαμε ολοι μαζι αλλα τωρα δεν θελουν με τιποτα. Οποτε μονο αν κανουμε διαδικτυακα θα μπορεσουν να μεινουν εδω... Για να δουμε πως θα πει.... Πολλα τα κρουσματα παντως....

Αυτά είναι τα αρνητικά στα νησάκια μας!!! Αλλά η ζωή που έχουμε νομίζω μας ανταμείβει!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αυτο το σκεφτομαι οντως! Στην προηγουμενη γεννα ειχα παρει τα παιδια για τρεις μηνες εδω στο σχολειο και μετα γυρισαμε ολοι μαζι αλλα τωρα δεν θελουν με τιποτα. Οποτε μονο αν κανουμε διαδικτυακα θα μπορεσουν να μεινουν εδω... Για να δουμε πως θα πει.... Πολλα τα κρουσματα παντως....

Αυτό με τα κρούσματα όντως είναι μια αλήθεια. Δε ξέρω αν θα κάνουν τελικά διαδικτυακά μάθημα αν και μου φαίνεται δύσκολο... Θα δείξει 

Σκέψου ότι ο αποχωρισμός θα γίνει για καλό και πάρε κουράγιο! 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια! Με υγεία και ευτυχία σε εσάς και τις οικογένειές σας ! 

Να είστε καλά!! 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας !! Λίγο έμεινε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια μου 🥰❤️ 

Υγεία , ευτυχία εύχομαι σε όλες !!!! 

Να έρθουν τα ζουζούνια μας με το καλό !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια!!! Με υγεία κ ευτυχία στα σπίτια μας! Με το καλό να μεγαλώσουν οι οικογένειες μας! Ότι επιθυμείτε ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια μου!!!

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας και να γεμίσουν χαμόγελα τα σπιτικά μας!!!

Εύχομαι καλή αντάμωση σε όσους είναι μακριά ......με το καλό να ξεπεραστούν οι οποίες δυσκολίες μπορεί να υπάρχουν  σε κάποιες από εμας  και  σε οοοοολες μας οι ψυχουλες να γεμίσουν αγάπη και ζεστασιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες 🥰 Καλή χρόνια και καλή λευτεριά!!! Κυριολεκτικά και μεταφορικά❤️🌸 Αγάπη και φως στις ψυχές μας κορίτσια και αυτή η δεύτερη καρδούλα που χτυπάει μέσα μας, σύντομα στην αγκαλια μας💕🌺 Υ.γ εχω σκασει απο το φαγητο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανούλες γλυκές!! Καλη χρονια με νεα αρχη, μια χρονια με πολλα χαμογελα και πολλες αγκαλιες και με το καλο τα μωρουλινια μας!!! 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🥰🥰🥰🥰🥰🎄🎄🎄🎄❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια να εχουμε κοριτσια! Με υγεια πανω απ ολα! Μου τελειωσαν οι καρδουλες  για να βαλω σε ολες τις ευχες! Φιλια σε ολες και με το καλο τα μωρακια μας!!!!🥰🥰🥰😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε όλοι με υγεία πάνω απ' όλα....εύχομαι αυτή η χρονιά να είναι γεμάτη αγάπη και ευτυχια με τα μωράκια μας που κοντοζυγωνουν❤️💋.....Εμείς σήμερα μπήκαμε στον μήνα μας και το ανχος χτυπάει κόκκινο πλέον😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/12/2021 at 12:49 ΜΜ, ο/η Mariam08 είπε:

Κορίτσια, να σας Ρωτησω. Όταν έχουν λοξυγκα, έχετε παρατηρήσει σε ποιο σημείο το νιώθετε; ψηλά ή χαμηλα; προσπαθώ να καταλάβω αν ο μπέμπης μου έχει γυρισει

Εγώ τον νιώθω πλάι δεξιά. Ωστόσο όταν είχα πάει για ντοπλερ μου είχε πει ο γιατρός ότι το κεφαλάκι μας είναι κάτω. Επίσης μια φίλη μου που δουλεύει σε γυναικολόγο μου είπε ότι εκεί που το νιώθεις αυτό είναι το στομάχι του κ όχι το κεφαλάκι του. Άρα μάλλον εμένα είναι λίγο στο πλάι ο μπέμπης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά με υγεία κορίτσια μου!!! Να έχετε όλες μια τελειομηνη κύηση και εναν ανώδυνο τοκετο. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας κ να γεμίσουν τα σπιτάκια μας με χαμόγελα. Πολύ φαγητό 2 μέρες τώρα τα κιλά εκτοξεύτηκαν  🤣🤣🤣 ( +14 εγώ 😯) και ξεκινάω να προσέχω γτ έχω ακόμη 6-7 εβδομάδες. Δευτέρα έχουμε γιατρό κ το πρώτο μας nst. Φιλι σε όλες ❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demie23 είπε:

Εγώ τον νιώθω πλάι δεξιά. Ωστόσο όταν είχα πάει για ντοπλερ μου είχε πει ο γιατρός ότι το κεφαλάκι μας είναι κάτω. Επίσης μια φίλη μου που δουλεύει σε γυναικολόγο μου είπε ότι εκεί που το νιώθεις αυτό είναι το στομάχι του κ όχι το κεφαλάκι του. Άρα μάλλον εμένα είναι λίγο στο πλάι ο μπέμπης. 

Ναι λογικό μου φαινεται γτ όπως κ σε εμας, το διάφραγμα "τρανταζεται". Κ εγω πλάι τον νιώθω αλλά αριστερά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ βρε κορίτσια το νιώθω και κάτω κάτω , αν είναι το στομάχι πως γίνεται 

Θα έχει να κάνει κ με τη θέση του μωρού σίγουρα. 

Καλα ε; έσκασα στο φαΐ σήμερα, να δω πως θα κοιμηθω πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Θα έχει να κάνει κ με τη θέση του μωρού σίγουρα. 

Καλα ε; έσκασα στο φαΐ σήμερα, να δω πως θα κοιμηθω πάλι. 

Εγώ σήμερα έχω τρελές εξάψεις και αϋπνία! Ενώ δεν έφαγα πολύ. Δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Μόλις συνειδητοποίησα κάτι . Από την ημέρα των  Χριστουγέννων μέχρι και τώρα, που είναι 8 μέρες δλδ. 

Έχω πάρει 2 κιλά .. λέτε να είναι ανησυχητικο; Έφαγα δε λέω αλλά τόσο πια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Μόλις συνειδητοποίησα κάτι . Από την ημέρα των  Χριστουγέννων μέχρι και τώρα, που είναι 8 μέρες δλδ. 

Έχω πάρει 2 κιλά .. λέτε να είναι ανησυχητικο; Έφαγα δε λέω αλλά τόσο πια ;

Καλημερουδια! Φυσιολογικο το βλέπω, αν σκεφτείς οτι και το μωρό μπορεί να βάζει πχ 200 γραμμάρια τη βδομάδα. Λίγο και τα υγρά κτλ.. Μπαίνουν γρήγορα κ εύκολα σε αυτό το σταδιο.

Εγω ξύπνησα νωρίς, κ ειχα σαν πόνο περιοδου. Δεν ερχόταν κ έφευγε, ήταν συνεχόμενος και ήπιος. Πέρασε μετα απο λίγο, αλλά γενικά δεν ξέρω σήμερα δεν νιωθω πολύ καλά. Επίσης έχω παρατηρήσει τελευταία πολύ συχνές κενώσεις (σόρυ για την περιγραφή) ελπιζω να μη σημαίνουν κάτι όλα αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Καλημερουδια! Φυσιολογικο το βλέπω, αν σκεφτείς οτι και το μωρό μπορεί να βάζει πχ 200 γραμμάρια τη βδομάδα. Λίγο και τα υγρά κτλ.. Μπαίνουν γρήγορα κ εύκολα σε αυτό το σταδιο.

Εγω ξύπνησα νωρίς, κ ειχα σαν πόνο περιοδου. Δεν ερχόταν κ έφευγε, ήταν συνεχόμενος και ήπιος. Πέρασε μετα απο λίγο, αλλά γενικά δεν ξέρω σήμερα δεν νιωθω πολύ καλά. Επίσης έχω παρατηρήσει τελευταία πολύ συχνές κενώσεις (σόρυ για την περιγραφή) ελπιζω να μη σημαίνουν κάτι όλα αυτά 

Κι εγω το ειχα αυτο τις προαλλες! Ειχα σαν πόνους περιόδου για αρκετή ωρα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε; Πώς περάσατε αυτές τις μέρες; Εγώ κουράστηκα πάρα πολύ δεν ξέρω για σας ο ύπνος έχει γίνει πλέον βασανιστήριο για μένα...νομίζω ότι δεν ξεκουράζομαι αλλά κουράζομαι το βράδυ 😂😂 όσο για τους πόνους εγώ κάθε μέρα έχω και λίγους παραπάνω 🤷🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Καλημερουδια! Φυσιολογικο το βλέπω, αν σκεφτείς οτι και το μωρό μπορεί να βάζει πχ 200 γραμμάρια τη βδομάδα. Λίγο και τα υγρά κτλ.. Μπαίνουν γρήγορα κ εύκολα σε αυτό το σταδιο.

Εγω ξύπνησα νωρίς, κ ειχα σαν πόνο περιοδου. Δεν ερχόταν κ έφευγε, ήταν συνεχόμενος και ήπιος. Πέρασε μετα απο λίγο, αλλά γενικά δεν ξέρω σήμερα δεν νιωθω πολύ καλά. Επίσης έχω παρατηρήσει τελευταία πολύ συχνές κενώσεις (σόρυ για την περιγραφή) ελπιζω να μη σημαίνουν κάτι όλα αυτά 

Ελπίζω να είναι όλα καλά ! 

Δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρό αν και όλα αυτά που λες είναι ενδείξεις... Λογικά απλά παίρνει θέση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πόνοι περιόδου είναι οι συσπάσεις που λέμε! Γι'αυτό πίνω 3 Μαγνησια εγώ ! 

Λογικά σιγά σιγά θα τα κόψουμε οπότε θα αισθανόμαστε περισσότερους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, χαίρομαι που διαβάζω από σας ακριβώς ότι νοιώθω και εγώ..!! Και εγώ σήμερα ξύπνησα με λίγους πόνους χαμηλά αριστερά στην κοιλιά. Από τι βλέπω όμως κι άλλες έχετε παρόμοια συμπτώματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...