Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Ιούνη τα μωράκια θα ‘ναι σαν καραμελάκια 🍭🍬🍭🍬...Ήλιος, θάλασσα, ποτό και μωράκια ένα σωρό!!! 👶


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, καλά έκανες και μίλησες με το γιατρό που εμπιστεύεσαι και βλέπω ότι σε χαλάρωσε και μπαίνεις δυναμικά σε προσπάθεια..βέβαια εμένα μου γεννήθηκε μια απορία. Σου είπε να μην κάνεις τη σαλπιγγογραφια στον συγκεκριμένο γυναικολόγο ή ότι δεν χρειάζεται να κάνεις καθόλου αυτήν την εξέταση? Όπως και να έχει εφόσον σε ξέρει καλά ξέρει και τι χρειάζεται για να σε καθοδηγήσει..σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να σου πάνε όλα όπως τα θελεις από τη στιγμή που πήρατε την απόφαση είστε ήδη ένα βήμα πιο κοντά στο στοχο..πότε περιμένεις περίοδο για να ξεκινήσεις?

Μου είπε για να είμαστε σίγουροι θα κάνω και σαλπιγγογραφια πριν τη σπερματεγχυση..

02-03/07 περιμένω...

Αυτές τις μερες είχα και ωορρηξία και προσπαθούσαμε αρκετά.. 

Να φανταστείς ότι αυτός ο γιατρός εδώ για την σαλπιγγογραφια μου ζήτησε 300 ευρώ...

Ότι να ναι   και στο Ιασώ έχει λιγότερα.. 

Τελοσπαντων προσεύχομαι να πάνε όλα καλά και να πετύχουμε τον στόχο μας γιατι δεν θέλω να πιεζεται και ο αντρουλης μου κάθε λιγο και λιγακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Εύχομαι να μην έρθει και να μην χρειαστεί να κάνεις τη σαλπιγγογραφια αν όμως έρθει θα περιμένω την καινούργια ημερομηνία.... Εγώ προς το παρών την εχω αφήσει στην άκρη την σαλπιγγογραφια περιμένω να δω αν θα έρθει την Τρίτη για να κλείσω πρώτα ραντεβού για κάτι αξονικες να πάμε τις διακοπές μας και μετά θα το κανονίσω 

Μακάρι αν και δεν το βλέπω lacostaki μου!

Εμείς ετοιμαζόμαστε για θάλασσα τώρα! Λέμε να αρχίσουμε τα μπανάκια σιγά σιγά! Βασικά να αρχίσουν οι άλλοι γιατί εγώ αν δεν μπει Ιούλης θάλασσα δεν μπαίνω!🥶😆

Καλά θα κάνεις! Φρόντισε την υγεία σου πάνω από όλα, απόλαυσε τις διακοπές σου και εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου να μην χρειαστεί να κάνεις ούτε κι εσύ!😉💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μακάρι αν και δεν το βλέπω lacostaki μου!

Εμείς ετοιμαζόμαστε για θάλασσα τώρα! Λέμε να αρχίσουμε τα μπανάκια σιγά σιγά! Βασικά να αρχίσουν οι άλλοι γιατί εγώ αν δεν μπει Ιούλης θάλασσα δεν μπαίνω!🥶😆

Καλά θα κάνεις! Φρόντισε την υγεία σου πάνω από όλα, απόλαυσε τις διακοπές σου και εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου να μην χρειαστεί να κάνεις ούτε κι εσύ!😉💗

Μωρέ εγώ κανονικά δεν μπαίνω στη θάλασσα αν δεν μπει Αύγουστος αλλά φέτος θα πάρω άδεια Ιούλιο οπότε θα την κάνω τη θυσία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Μου είπε για να είμαστε σίγουροι θα κάνω και σαλπιγγογραφια πριν τη σπερματεγχυση..

02-03/07 περιμένω...

Αυτές τις μερες είχα και ωορρηξία και προσπαθούσαμε αρκετά.. 

Να φανταστείς ότι αυτός ο γιατρός εδώ για την σαλπιγγογραφια μου ζήτησε 300 ευρώ...

Ότι να ναι   και στο Ιασώ έχει λιγότερα.. 

Τελοσπαντων προσεύχομαι να πάνε όλα καλά και να πετύχουμε τον στόχο μας γιατι δεν θέλω να πιεζεται και ο αντρουλης μου κάθε λιγο και λιγακι...

Είδες? Σωστά σε πάει ο γιατρός σου χωρίς σαλπιγγογραφια δεν πάμε πουθενά είναι πολύ βασική εξέταση σύμφωνα με τους δικούς μου γιατρους!! Καλά αυτός ο γυναικολόγος στην πόλη σου απαιχτος σαλπιγγογραφια στο ιατρείο του (έχει και ακτινολόγο αυτό το ιατρείο πρώτη φορά το ακούω) και 300 ευρώ?με ξεπερνά!!εγώ την έκανα σε κλινική της Θεσσαλονίκης και έδωσα 130..άντε ωραία μαζί θα είμαστε να περιμένουμε αποτελέσματα προσπάθειας τον Ιούλιο μου έδωσαν και μένα το οκ να ξαναπροσπαθήσω!!ότι καλύτερο σου εύχομαι και όλα θα πάνε καλά δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα γίνει αλλά το θετικό αποτέλεσμα και στο λέω από προσωπική εμπειρία αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Είδες? Σωστά σε πάει ο γιατρός σου χωρίς σαλπιγγογραφια δεν πάμε πουθενά είναι πολύ βασική εξέταση σύμφωνα με τους δικούς μου γιατρους!! Καλά αυτός ο γυναικολόγος στην πόλη σου απαιχτος σαλπιγγογραφια στο ιατρείο του (έχει και ακτινολόγο αυτό το ιατρείο πρώτη φορά το ακούω) και 300 ευρώ?με ξεπερνά!!εγώ την έκανα σε κλινική της Θεσσαλονίκης και έδωσα 130..άντε ωραία μαζί θα είμαστε να περιμένουμε αποτελέσματα προσπάθειας τον Ιούλιο μου έδωσαν και μένα το οκ να ξαναπροσπαθήσω!!ότι καλύτερο σου εύχομαι και όλα θα πάνε καλά δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα γίνει αλλά το θετικό αποτέλεσμα και στο λέω από προσωπική εμπειρία αυτό!!

Μακάρι κοπελα μου να έχουμε θετικά αποτελέσματα και να σταματήσει το άγχος μας...

Ναι έτσι μου είπε ο γιατρός και όλη η πόλη μου να ξέρεις πάει σε αυτόν...έχει φτιάξει ένα ιατρείο με τόσα λεφτά που παίρνει δεν μπορείς να φανταστείς..ντρέπεσαι να μπεις μέσα...

Για ένα απλό τεστ Παπ παίρνει 150 ευρω...

Άστα να πάνε...μακαρι να μη μου έρθει περιοδος και όλα αυτά που λέμε να ανήκουν στο παρελθόν αλλα και να μου έρθει.. δεν πειράζει πάμε στο επόμενο βήμα και προσευχόμαστε...

Έχεις και από μένα όλη τη θετική μου ενέργεια και εύχομαι να πάνε όλα μια χαρά και σε εσάς.. 

Με συγχωρείς αλλά δεν θυμάμαι...εσεις έχετε μπει στη διαδικασία εξωσωματικης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!! 🌷 

Τα κοριτσια που πάνε για μπανάκι να κάνουν μια βουτιά και για μας που βλεπουμε την θάλασσα με τα κυάλια!!😄

Να περάσετε όμορφα!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Μακάρι κοπελα μου να έχουμε θετικά αποτελέσματα και να σταματήσει το άγχος μας...

Ναι έτσι μου είπε ο γιατρός και όλη η πόλη μου να ξέρεις πάει σε αυτόν...έχει φτιάξει ένα ιατρείο με τόσα λεφτά που παίρνει δεν μπορείς να φανταστείς..ντρέπεσαι να μπεις μέσα...

Για ένα απλό τεστ Παπ παίρνει 150 ευρω...

Άστα να πάνε...μακαρι να μη μου έρθει περιοδος και όλα αυτά που λέμε να ανήκουν στο παρελθόν αλλα και να μου έρθει.. δεν πειράζει πάμε στο επόμενο βήμα και προσευχόμαστε...

Έχεις και από μένα όλη τη θετική μου ενέργεια και εύχομαι να πάνε όλα μια χαρά και σε εσάς.. 

Με συγχωρείς αλλά δεν θυμάμαι...εσεις έχετε μπει στη διαδικασία εξωσωματικης;;

Μακάρι να μην σου έρθει η περίοδος και τζάμπα να συζητάμε τώρα!!σου το εύχομαι!!

Εγώ έχω κάνει εξωσωματική αρχές μαρτιου έμεινα και έγκυος με την μια, γιαυτο σου είχα πει ότι το σπέρμα το θεωρούν εύκολο προβλημα γιατί στην εξωσωματική το προσπερνούν όχι ότι το θεραπεύουν κιόλας αν υπάρχει χοντρό θεμα..τέλος πάντων απλά στην 9η εβδομάδα παλινδρομησε το μωράκι μας έκανα απόξεση και εξετάσεις να δούμε γιατί συνέβη αυτό μου είπαν να αφήσω έναν κύκλο και τώρα που επανήλθε ο οργανισμός μου περιμένω περίοδο αρχές Ιουλίου και θα μου βάλουν εμβρυακια που έχω στην κατάψυξη ευτυχώς οπότε εύκολη διαδικασία και ελπίζω να μου πάει καλά γιατί το ότι απεβαλλα δεν έχει να κάνει με την εξωσωματική δυστυχώς θα το πάθαινα έτσι και αλλιώς είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία το έμβρυο που συμβαίνει ασχέτως τρόπου σύλληψης..δεν πειράζει μάζεψα δυνάμεις και είμαι πανέτοιμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μακάρι να μην σου έρθει η περίοδος και τζάμπα να συζητάμε τώρα!!σου το εύχομαι!!

Εγώ έχω κάνει εξωσωματική αρχές μαρτιου έμεινα και έγκυος με την μια, γιαυτο σου είχα πει ότι το σπέρμα το θεωρούν εύκολο προβλημα γιατί στην εξωσωματική το προσπερνούν όχι ότι το θεραπεύουν κιόλας αν υπάρχει χοντρό θεμα..τέλος πάντων απλά στην 9η εβδομάδα παλινδρομησε το μωράκι μας έκανα απόξεση και εξετάσεις να δούμε γιατί συνέβη αυτό μου είπαν να αφήσω έναν κύκλο και τώρα που επανήλθε ο οργανισμός μου περιμένω περίοδο αρχές Ιουλίου και θα μου βάλουν εμβρυακια που έχω στην κατάψυξη ευτυχώς οπότε εύκολη διαδικασία και ελπίζω να μου πάει καλά γιατί το ότι απεβαλλα δεν έχει να κάνει με την εξωσωματική δυστυχώς θα το πάθαινα έτσι και αλλιώς είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία το έμβρυο που συμβαίνει ασχέτως τρόπου σύλληψης..δεν πειράζει μάζεψα δυνάμεις και είμαι πανέτοιμη!!

Μπράβο κορίτσι μου...χαίρομαι για σένα που είσαι θετική...ετσι πρέπει να είμαστε για να πάμε παρακάτω...μακαρι να ακούσουμε ευχάριστα Αρχες του μηνα και από σένα...μακαρι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα αφου περιμένουμε τις ίδιες μέρες...

Και μακαρι ο Ιούλιος να είναι πιο τυχερός για όλες μας και να σπάσουμε ρεκόρ στα θετικά τεστακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια περιμένω την ακατανομαστη την Τρίτη σύμφωνα με τα τεστακια ωορρηξία αλλά πριν λίγο είχα λίγα ροζ και έχω και πόνους οπότε θα έρθει κανονικά... Όχι και τίποτα άλλο αλλά τσάμπα ακύρωσα την αξονικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια περιμένω την ακατανομαστη την Τρίτη σύμφωνα με τα τεστακια ωορρηξία αλλά πριν λίγο είχα λίγα ροζ και έχω και πόνους οπότε θα έρθει κανονικά... Όχι και τίποτα άλλο αλλά τσάμπα ακύρωσα την αξονικη

Πώς γίνεται αυτό; Εγώ κάνω τεστ ωορρηξίας εδώ και 2 μισή χρόνια με παρακολούθηση κάποιες φορές με υπέρηχο. Όταν βγαίνει θετικό μετά από 14 μέρες έρχεται η περίοδος! Αν περίμενες Τρίτη( βάση τεστ ωορρηξίας) , πώς σου ήρθε σήμερα!; Μήπως είναι κάτι άλλο;; Ευχάριστο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Heart είπε:

Πώς γίνεται αυτό; Εγώ κάνω τεστ ωορρηξίας εδώ και 2 μισή χρόνια με παρακολούθηση κάποιες φορές με υπέρηχο. Όταν βγαίνει θετικό μετά από 14 μέρες έρχεται η περίοδος! Αν περίμενες Τρίτη( βάση τεστ ωορρηξίας) , πώς σου ήρθε σήμερα!; Μήπως είναι κάτι άλλο;; Ευχάριστο!!!

Και σε μένα 14 μέρες μετά το θετικό έρχεται... Τελικά μόνο λίγες σταγόνες ροζ ήταν και σταμάτησε τώρα μένει να δούμε αν ήταν προεορτια περιόδου ή κάτι άλλο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2021 at 2:14 ΠΜ, ο/η Heart είπε:

Δεν κάνεις κανένα τεστ; Νομίζω είχες επαφές στον κύκλο , και δεν υπολογίζεις εύκολα ωορρηξία γιατι κανείς μεγάλους κύκλους!! Ποτέ δεν ξέρεις!!!

Δεν το σκέφτηκα καν αυτό να σου πω την αλήθεια κ ξεκίνησα κ το χάπι της ωορρηξίας.... Αλλά νομίζω αποκλείετσι να είμαι έγκυος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Και σε μένα 14 μέρες μετά το θετικό έρχεται... Τελικά μόνο λίγες σταγόνες ροζ ήταν και σταμάτησε τώρα μένει να δούμε αν ήταν προεορτια περιόδου ή κάτι άλλο.... 

Νομίζω ήρθε η ώρα σου!!! Θα τρελαθώ αν συμβαίνει κάτι τέτοιο!! Πολύ θα χαρώ!! Μακάρι βρε κορίτσι μου , μακάρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Νομίζω ήρθε η ώρα σου!!! Θα τρελαθώ αν συμβαίνει κάτι τέτοιο!! Πολύ θα χαρώ!! Μακάρι βρε κορίτσι μου , μακάρι!!

Λες να κάνει τοσο γρήγορα το θαύμα του το κύπελλο;; τι να πω θα δείξει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια να περάσετε υπέροχα εσείς που δεν δουλεύετε και καλό κουράγιο σε εμάς της ατυχές που δουλεύουμε κανονικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Λες να κάνει τοσο γρήγορα το θαύμα του το κύπελλο;; τι να πω θα δείξει.... 

Μακαριιιι στο εύχομαι!!!!! Από αύριο μετράς καθυστέρηση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! 

 

 

@Lacostaki τρέλανε μας! @Mimi26 και εσύ! 

 

 

Εγώ έκανα τεστ και το Σάββατο και σήμερα και είναι αρνητικά. Οπότε απλά περιμένω να έρθει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2021 at 12:37 ΜΜ, ο/η lavie είπε:

Μπράβο κορίτσι μου...χαίρομαι για σένα που είσαι θετική...ετσι πρέπει να είμαστε για να πάμε παρακάτω...μακαρι να ακούσουμε ευχάριστα Αρχες του μηνα και από σένα...μακαρι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα αφου περιμένουμε τις ίδιες μέρες...

Και μακαρι ο Ιούλιος να είναι πιο τυχερός για όλες μας και να σπάσουμε ρεκόρ στα θετικά τεστακια....

Μακάρι τον Ιούλιο να έχουμε όλες θετικά τεστακια!!!!με το καλό να έρθουν τα μωρακια μας που τόσο πολύ όλες θέλουμε 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! 

 

 

@Lacostaki τρέλανε μας! @Mimi26 και εσύ! 

 

 

Εγώ έκανα τεστ και το Σάββατο και σήμερα και είναι αρνητικά. Οπότε απλά περιμένω να έρθει... 

@misofeggaro λυπάμαι αλλά εγώ στα μέσα του κύκλου είχα κάνει υπέρηχο κ δεν είδαμε τίποτα!!! 🤣 το μόνο που είδα πολλά μικρά αυγά κ μικρό ενδομήτριο 🤣🤣🤣 κ με 7 μέρες προγεστερονη μ ήρθε 3 μέρες περιοδο 😝 λοιπόν ελπίζω όμως να σας τρελάνω  16/7 το πολυ 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται εκεί που έχω σούβλες και λέω τώρα έρχεται μετά από λίγο σταματάνε εντωμεταξύ είχα πάλι λίγο ροζ αλλά κι αυτό πάλι μόνο στο χαρτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αλήθεια κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται εκεί που έχω σούβλες και λέω τώρα έρχεται μετά από λίγο σταματάνε εντωμεταξύ είχα πάλι λίγο ροζ αλλά κι αυτό πάλι μόνο στο χαρτι

Μακάρι κοπελα μου να μην ειναι περιοδος και να ειναι το όνειρο σου εκεί μέσα ήδη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lavie είπε:

Μακάρι κοπελα μου να μην ειναι περιοδος και να ειναι το όνειρο σου εκεί μέσα ήδη...

 

Μακαρι κορίτσι μου αν και προσπαθώ να μην ενθουσιαζομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...