Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Έχε του εμπιστοσύνη κάτι θα ξέρει...εξάλλου όντως επειδή έγινε μια φορά δεν σημαίνει ότι υπάρχει κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί. Επομένως δεν θα πάρεις καθόλου φάρμακα για αν παρετε το ωάριο του μήνα ? Να σου πω προλακτίνη έχεις δει είναι οκ? Μου έσκασε τώρα γιατί διάβαζα στο άλλο φορουμ ότι για να μείνεις έγκυος πρέπει να είναι ρυθμισμένη...

εγώ περιμένω να έρθει η ακατανομαστη, έχω παραγγείλει ovitrelle orgalutran προγεστερόνη όπως μου έγραψε ο γιατρός και μάλλον θα τα έχω αύριο στο φαρμακείο, άσε τι τράβηξα με αυτές τις έλλειψεις... Μάλλον θα ξεκινήσω αρχές της επόμενης εβδομάδας ενέσεις...μου είπε την 3η ημέρα περιόδου puregon 150 μονάδες .. ανυπομονώ αλλά όσο περνάνε οι μέρες αγχώνομαι και προσπαθώ να μην αγχώνομαι...

 

Ναι με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος οπότε έχω κάνει και προλακτίνη και ότι άλλο σχετίζεται με θυροειδη, ορμόνες και βιταμίνες......καλό θα ήταν να τα τσεκαρεις και εσύ πριν κάνεις την ετ έχεις χρόνο προλαβαίνεις.....εγώ τώρα θα κάνω και έλεγχο θρομβοφιλιας, ήδη αναμένω τα αποτελέσματα......θα κάνω έναν τροποποιημένο ελαφρώς κύκλο μόνο και μόνο για να μην χάσω το ωάριο του μήνα.....άστα όλα αυτά είναι σε έλλειψη...έχουμε τον πόνο μας, έχουμε και την αγωνία για τα φάρμακα......να μην αγχώνεσαι καθόλου θα δεις όλα θα πάνε καλά....έχεις πολυκυστικες??? Ρωτάω γιατί είδα την δόση που σε ξεκινάει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Ο γιατρός μου είπε ότι δεν θεωρεί ότι είναι η στιγμή για υστεροσκοπιση και σκρατσινγκ..... θεωρεί ότι ήταν τυχαίο γεγονός...την Πέμπτη θα με δει για το ωάριο του μήνα για να προσπαθήσουμε να το πάρουμε και αυτό....εγώ θα επιμείνω λίγο ακόμα την Πέμπτη που θα τον δω γιατί φοβάμαι πως αν δεν το κάνω και πάει στραβά μετά θα χτυπιέμαι....εσύ σε τι φάση εισαι????

Σαλπιγγογραφια εχεις κανει? Δεν ξερω αν το εχεις αναφερει, συγνωμη..Εμενα η αποψη μου αν δεν εχεις κανει να κανεις κ αν δεν δειξει κατι τοτε προχωρα...στερνη μου γνωση...αν το ηξερα θα το ειχα κανει πριν, ισως κ την υστεροσκοπηση ωστε να εξασφαλισω οτι η μητρα ειναι οκ γιατι εγω πιθανα απο αυτο να την πατησα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Σαλπιγγογραφια εχεις κανει? Δεν ξερω αν το εχεις αναφερει, συγνωμη..Εμενα η αποψη μου αν δεν εχεις κανει να κανεις κ αν δεν δειξει κατι τοτε προχωρα...στερνη μου γνωση...αν το ηξερα θα το ειχα κανει πριν, ισως κ την υστεροσκοπηση ωστε να εξασφαλισω οτι η μητρα ειναι οκ γιατι εγω πιθανα απο αυτο να την πατησα....

Έχω κάνει ναι.....μόνο υστεροσκοπηση μου έχει απομείνει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

 

Κ εγω πρωτη φορα περιμενω με τετοια λαχταρα να αδιαθετησω...ποτε δεν τ περιμενα αυτο!

Θεσσαλονικη ειμαι εγω..

Τελεια! Ομορφη στιγμη! Ποτε σου ειπε για χοριακη? Μετρας αντιστροφα λοιπον! Κ εμεις αγωνιουμε μαζι σου!

Την Πέμπτη κορίτσακι μου , ευχαριστω πάρα πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Σημασία έχει ότι έχουμε μια βλαστοκυστη , εξάλλου μια χρειαζόμαστε ,να προχωρήσεις βέβαια και στο φυσικό!! Μια χαρά είναι της 6 ης ημέρας ,η βλαστοκυστη έχει σημασία !!! Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πήγαν και θα συνεχίσουν να πηγαίνουν!!! :-)

 

στις On 14/6/2021 at 9:28 ΜΜ, ο/η mar333 είπε:

Να μην σε αγχώνει μια χαρά είναι οι βλαστοκύστες 6ης μέρας. Και εγώ 6ης θα βάλω αυτή τη φορά.

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

@Vasilique κοριτσι μου κατεθεσα τα χαρτια και περιμενω απαντηση, να δω ποτε θα με παρουν κ θα σας ενημερωσω!

@Mari84Τελεια ενα κ καλο θελουμε!! κ αν πας κ στον φυσικο θα εχεις κ περισσοτερες πιθανοτητες απο οτι λενε.

@Αννια27Με το καλο αυριο να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου!!

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Εγώ είμαι έγκυος με βλαστοκύστες έκτης μέρας....μην σε πτοεί τίποτα

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας..

Πραγματικά αν δεν ήσασταν να σας διαβάζω και να βλέπω και δικές σας εμπειρίες θα ήμουν σαν χαμένη πολλές φορές.

Την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό Μ να μου πει τι ακριβώς θα κάνουμε.

Πόσο περίπου στοιχίζει ο φυσικός κύκλος βρε κορίτσια?

Έχουμε το άγχος να μείνουμε έγκυος έχουμε κ τα χρήματα που όσο πάει λιγοστεύουν επικίνδυνα!

@Αννιτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσαρες μου μόλις γύρισα από την έμβρυο μεταφορά ,σας ευχαριστώ όλες πααααραααα πολυ για τις ευχές σας μακάρι να βγουν αληθινές!!! Ο γιατρός έμεινε πολύ ευχαριστημένος από την τοποθέτηση των εμβρύων εγώ δεν ένιωσα τίποτα και όταν με πήγαν στην ωοληψια έριξε και έναν ύπνο χαχα!! Μου έδωσε και ενέσεις αντιπηκτικες μια κάθε μέρα και κορτιζόνη ένα χάπι την ημέρα και συνεχίζω κανονικά τα χάπια προγεστερόνης και οιστροδιολης! Αυταααα κορίτσια μου όμορφα μόνο τα καλύτερα να έρχονται σε όλες σας!!!! 🥰

Με το καλό ν ακούσουμε τα καλά νέα!! Μέσα απ την καρδιά μου σου ευχομαι τα καλύτερα!! ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2021 at 11:05 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Χριστός Ανέστη κορίτσια!

Τις καλύτερες ευχές και όλη την θετική ενέργεια κι από εμένα! Καλότυχο το νέο θεματακι! Εύχομαι αλλά και πιστεύω ότι του χρόνου θα έχουμε πολλά νινακια!

Καλή τύχη σε όλες μας λοιπόν, υγεία και δύναμη για να ζήσουμε τα όνειρα μας!💗

Κορίτσια καλησπέρα και καλή τύχη σε όλες! 

Εγώ δυστυχώς για ακόμη μια φορά δεν στάθηκα τυχερη...πριν μια εβδομάδα πήρα την 5η μου αρνητική χοριακη και είμαι στα πατώματα ψυχολογικά! Πλέον μου σύστησαν προεμφυτευτικο έλεγχο αλλά δυστυχώς επειδή δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη, πρέπει να ξανά μαζέψω από την αρχή! Φάρμακα δεν υπάρχουν και τα οικονομικά μας έχουν πιάσει πάτο! 

Αν κάποια κοπέλα έχει Gonal που δεν χρειάζεται, θα με βοηθούσε αφάνταστα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή τύχη σε όλες! 

Εγώ δυστυχώς για ακόμη μια φορά δεν στάθηκα τυχερη...πριν μια εβδομάδα πήρα την 5η μου αρνητική χοριακη και είμαι στα πατώματα ψυχολογικά! Πλέον μου σύστησαν προεμφυτευτικο έλεγχο αλλά δυστυχώς επειδή δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη, πρέπει να ξανά μαζέψω από την αρχή! Φάρμακα δεν υπάρχουν και τα οικονομικά μας έχουν πιάσει πάτο! 

Αν κάποια κοπέλα έχει Gonal που δεν χρειάζεται, θα με βοηθούσε αφάνταστα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Τώρα διάβασα το μήνυμα σου και στεναχωρήθηκα πολύ. Δεν έχω λόγια..... Κάνε κουράγιο αγάπη μου γλυκιά μία αγκαλιά από μένα. Θα σου στείλω και προσωπικό μήνυμα και θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο μπορώ να βρεθούν τα φάρμακα που θα χρειαστείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κι εγώ έχω αρχίσει και έχω πονακια από εχτές που έρχονται και φεύγουν! Ελπίζω να έρθει σύντομα η ακατανομαστη! Άντα να ξεκινήσουμε αυτό λέω κι εγώ !! Κορίτσια τι θα κάναμε η μία χωρίς την άλλη μου δίνουν απίστευτη δύναμη τα λόγια σας και που μιλάω με ανθρώπους που με καταλαβαίνουν...

Καλή μας αρχη.  Επειδή δε θυμάμαι, θα κανεις κανονικα διέγερση;; Εμείς θα πάρουμε του κυκλου,κ αν γονιμοποιηθεί κ γίνει βλαστοκύστη θα το βάλουμε μαζί με αυτό που έχουμε στην κρυοσυντήρηση. Αλλιώς μόνο το «παγωτακι» 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή τύχη σε όλες! 

Εγώ δυστυχώς για ακόμη μια φορά δεν στάθηκα τυχερη...πριν μια εβδομάδα πήρα την 5η μου αρνητική χοριακη και είμαι στα πατώματα ψυχολογικά! Πλέον μου σύστησαν προεμφυτευτικο έλεγχο αλλά δυστυχώς επειδή δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη, πρέπει να ξανά μαζέψω από την αρχή! Φάρμακα δεν υπάρχουν και τα οικονομικά μας έχουν πιάσει πάτο! 

Αν κάποια κοπέλα έχει Gonal που δεν χρειάζεται, θα με βοηθούσε αφάνταστα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου καλο!!! Τι να πω;; Πολυ στενοχωριεμαι με ολα αυτα! Σου στελνω μια αγκαλια!!! Καλη δύναμη για να συνέλθεις γρηγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Ναι με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος οπότε έχω κάνει και προλακτίνη και ότι άλλο σχετίζεται με θυροειδη, ορμόνες και βιταμίνες......καλό θα ήταν να τα τσεκαρεις και εσύ πριν κάνεις την ετ έχεις χρόνο προλαβαίνεις.....εγώ τώρα θα κάνω και έλεγχο θρομβοφιλιας, ήδη αναμένω τα αποτελέσματα......θα κάνω έναν τροποποιημένο ελαφρώς κύκλο μόνο και μόνο για να μην χάσω το ωάριο του μήνα.....άστα όλα αυτά είναι σε έλλειψη...έχουμε τον πόνο μας, έχουμε και την αγωνία για τα φάρμακα......να μην αγχώνεσαι καθόλου θα δεις όλα θα πάνε καλά....έχεις πολυκυστικες??? Ρωτάω γιατί είδα την δόση που σε ξεκινάει.....

Γράφω τώρα λογικά θα ανέβει αύριο... Τέλεια εφόσον είσαι κομπλέ από όλα αυτά μην ανησυχείς... Αισιόδοξη να είσαι προσπάθησε !! Ναι έχω πολυκιστικες η αμη μου είναι 6 και έχω εικόνα πολυκιστικων αυτο μου είπε. Έχω τσεκαρει τα πάντα, προλακτίνη, προγεστερόνη, θυροειδή, έχω κάνει έλεγχο θρομβοφιλιας παλαιότερα οπότε είμαι κομπλέ από αυτά... Άριστη μου είπε ο γιατρός...τι να πω τώρα ελπίζω να μην υπάρχει κάτι που χάνω... Επίσης μας έγραψε και παίρνουμε και εγώ και ο σύζυγος vibramycin για 14 ημέρες για να καθαρίσουμε πριν τη διέγερση...βρέθηκε ουρεοπλασμα στο σπέρμα του για αυτό και είπε να πάρουμε και οι δύο για να καθαρίσουμε κακό δεν κάνει ... Ελπίζω να φύγει... Μας είπαν ότι δεν οφείλεται αυτό για το σπέρμα του συζύγου ποιος ξέρει τώρα... Έχουμε ΟΑΤ σοβαρό θέμα... 1% φυσιολογικες μορφές και θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Και εγώ το ελπίζω κορίτσακι μου,για όλες μας!!! Κοίτα τα cyclacur δεν τα βρήκα και πήρα οιστροδιολη φτιαχτή!! Τα ultrogestan υπάρχουν κανονικά!!

Ναι το έχω ακούσει για τη φτιαχτη, εμένα κ για τις ενέσεις πριν την ωοληψια πήρε ο εξωσωματικος τηλ δίπλα στο φαρμακείο (ξέρεις) κ συνεννοηθηκε μαζί τους κ με περίμεναν τα φάρμακα εκεί απλώς να τα πληρώσω. Γιατί κ σε αυτά υπάρχουν ελλείψεις δυστυχώς. Φαντάζομαι θα με βοηθήσει κ τώρα με τον ίδιο τρόπο. Το μόνο που πρέπει να γίνει είναι να έρθει περίοδος!! Εσύ τον πρώτο υπέρηχο αφού σου ήρθε περίοδος ποτέ τον έκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλή μας αρχη.  Επειδή δε θυμάμαι, θα κανεις κανονικα διέγερση;; Εμείς θα πάρουμε του κυκλου,κ αν γονιμοποιηθεί κ γίνει βλαστοκύστη θα το βάλουμε μαζί με αυτό που έχουμε στην κρυοσυντήρηση. Αλλιώς μόνο το «παγωτακι» 

Καλή μας αρχή! Ναι θα κάνω διέγερση από 3η ημέρα περίοδου για 10 μερες... Έχω πολυκιστικες οπότε θα πάμε με μικρή δόση 150 μονάδες  και θα τα καταψυξουμε εφόσον όλα πάνε καλά και θα κάνουμε μεταφορά σε επόμενο κύκλο...άντε με το καλό να βάλετε και τα δύο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή τύχη σε όλες! 

Εγώ δυστυχώς για ακόμη μια φορά δεν στάθηκα τυχερη...πριν μια εβδομάδα πήρα την 5η μου αρνητική χοριακη και είμαι στα πατώματα ψυχολογικά! Πλέον μου σύστησαν προεμφυτευτικο έλεγχο αλλά δυστυχώς επειδή δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη, πρέπει να ξανά μαζέψω από την αρχή! Φάρμακα δεν υπάρχουν και τα οικονομικά μας έχουν πιάσει πάτο! 

Αν κάποια κοπέλα έχει Gonal που δεν χρειάζεται, θα με βοηθούσε αφάνταστα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου ! Σου εύχομαι σύντομα να βρεθεί λύση να βρείτε τα φάρμακα να ξεκινήσετε και σύντομα ένα μωρό η όσα μωρα θέλετε εσείς στην αγκαλιά σας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τώρα διάβασα το μήνυμα σου και στεναχωρήθηκα πολύ. Δεν έχω λόγια..... Κάνε κουράγιο αγάπη μου γλυκιά μία αγκαλιά από μένα. Θα σου στείλω και προσωπικό μήνυμα και θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο μπορώ να βρεθούν τα φάρμακα που θα χρειαστείς...

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Προσπαθώ να κρατηθώ όρθια...πόσο όμως μετά από τόση ταλαιπωρία και απογοήτευση; Να είσαι καλά γλυκιά μου και να προσέχεις! Αν καταφέρω να βρω τα φάρμακα θα βοηθηθώ πολύ! 💔💘💋💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η troia είπε:

Η μετάλλαξη του γονιδίου της κυστικής ίνωσης στους άντρες δύναται να προκαλέσει σοβαρά προβλήματα στο σπέρμα. Συνήθως τους άντρες με σοβαρό πρόβλημα στο σπέρμα τους βάζουν οι ουρολόγοι να κάνουν την εξέταση της κυστικής ίνωσης και πολλοί άντρες έχουν βρει με αυτό τον τρόπο ότι είναι φορείς. Οπότε ένας άντρας με σοβαρό θέμα στο σπέρμα θα πρέπει να πάει σε εξειδικευμένο ουρολόγο για να τον ψάξει συνολικά, όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα, και αναλόγως με τα ευρήματα, θα είναι και η προσέγγιση.

Στις γυναίκες τώρα, η συγκεκριμένη μετάλλαξη δεν προκαλεί κανενός είδους υπογονιμότητα, ούτε έχει κάποιο άλλο σύμπτωμα. Και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τη διαδικασία της εξωσωματικής αυτή καθαυτή, δηλαδή δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα. Αλλά αν και οι 2 γονείς είναι φορείς, υπάρχει 25% πιθανότητα το παιδί να νοσήσει και μια και μιλάμε για εξωσωματική, όπου η σύλληψη είναι προγραμματισμένη, καλό είναι να ελέγχεται από πριν αρχικά η μητέρα και αν βρεθεί ότι είναι φορέας, και ο πατέρας, ώστε να προχωρήσουν σε προεμφυτευτικό έλεγχο, αν χρειαστεί και να μην ρισκάρουν να μπουν σε μία τέτοια διαδικασία και να ξοδέψουν πολλά χρήματα και στη συνέχεια να πρέπει να τερματίσουν την εγκυμοσύνη.

Με αυτό το σκεπτικό στο Γένεσις π.χ. σου βάζουν την εξέταση της κυστικής ίνωσης στο πακέτο με τις προτεινόμενες εξετάσεις πριν από την προσπάθεια. Από την άλλη, ο δικός μου εξωσωματιστής, τον οποίο πήρα τηλέφωνο μόλις έμαθα ότι είμαι φορέας, μου είπε να μην ανησυχώ, διότι η εικόνα του σπέρματος του άντρα μου δε συνάδει με κάποιον που είναι φορέας της νόσου. Και οι 2 απόψεις έχουν ένα Point...

Σε ευχαριστω πολυ τροια παντα κατατοπιστικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που μπαίνω στην παρέα σας. Θέλω να ευχηθώ σε όλες γρήγορα ένα μωράκι! Και σε όσες δεν έχουν αποδώσει οι προσπάθειες έως τώρα υπομονή και πίστη...Και προπάντων εμπιστοσύνη στο Γυναικολόγο. @Ριρίκα εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να είναι και η τελευταία. Δεν μου περίσσεψε τίποτα από φάρμακα αλλά θα έχω το νου μου. Μην απογοητεύεσαι ♥️

Εγώ βρίσκομαι στην 1η προσπάθεια. Έκανα έμβρυομεταφορα το Σάββατο 1 άριστης βλαστοκυστης 5 ης μέρας. Μετά από ωοληψια 16 ωαρίων καταφέραμε να έχουμε 2 άριστες αλλά για αποφυγη δίδυμης κύησης καταψυξαμε τη μια. Έχω αγχωθει με αυτή την αναμονή. Αλλά έχω αγχωθει κ με το ενδεχόμενο υπερδιέγερσης. Είχα πολύ φούσκωμα μετά την ωοληψια κι έκανα ειδική διατροφή την οποία κ συνεχίζω κι έχω μείνει μιση. Δεν έχω κανένα φοβερό σύμπτωμα τώρα παρά κάτι πονάκια που κ που. Έχει κάποια σας αντίστοιχη εμπειρία? Ξέρω ότι μπορεί να εμφανιστεί κ αργοτερα από την ωοληψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27  Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Χαλάρωσε και εδώ 'εχει μια καλή παρέα για να περνάνε οι μέρες μέχρι την πολυπόθητη μέρα της χοριακής. Όλα καλά θα πάνε... θα δείς😉

@JNtinaΔεν ξέρω για πονάκια ψηλά που λες, αλλά κάτι είναι και αυτό....εγώ πάλι δεν νοιώθω απολύτως τίποτα (αναγούλες, πονάκια, κούραση, υπνηλία) και έχω αγχωθεί μέχρι τη Τρίτη που θα πάμε για να ακούσουμε καρδούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Προσπαθώ να κρατηθώ όρθια...πόσο όμως μετά από τόση ταλαιπωρία και απογοήτευση; Να είσαι καλά γλυκιά μου και να προσέχεις! Αν καταφέρω να βρω τα φάρμακα θα βοηθηθώ πολύ! 💔💘💋💋

Κορίτσι μου γλυκό έχω gonal αλλά λήγει αυτό το μήνα!! Θα σου ήταν χρήσιμη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geokou είπε:

@Αννια27  Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Χαλάρωσε και εδώ 'εχει μια καλή παρέα για να περνάνε οι μέρες μέχρι την πολυπόθητη μέρα της χοριακής. Όλα καλά θα πάνε... θα δείς😉

@JNtinaΔεν ξέρω για πονάκια ψηλά που λες, αλλά κάτι είναι και αυτό....εγώ πάλι δεν νοιώθω απολύτως τίποτα (αναγούλες, πονάκια, κούραση, υπνηλία) και έχω αγχωθεί μέχρι τη Τρίτη που θα πάμε για να ακούσουμε καρδούλα...

Ευχαριστώ κοπελαρα μου !! Είσαι από τις τυχερές εγκυουλες!! Θα περάσεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ζαχαρηηη :-) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλή μας αρχή! Ναι θα κάνω διέγερση από 3η ημέρα περίοδου για 10 μερες... Έχω πολυκιστικες οπότε θα πάμε με μικρή δόση 150 μονάδες  και θα τα καταψυξουμε εφόσον όλα πάνε καλά και θα κάνουμε μεταφορά σε επόμενο κύκλο...άντε με το καλό να βάλετε και τα δύο !

Θα βγάλεις πολλά ωαρια κορίτσακι μου αφού έχεις πολυκυστηκες και θα γίνουν τέλεια έμβρυακια 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Ναι το έχω ακούσει για τη φτιαχτη, εμένα κ για τις ενέσεις πριν την ωοληψια πήρε ο εξωσωματικος τηλ δίπλα στο φαρμακείο (ξέρεις) κ συνεννοηθηκε μαζί τους κ με περίμεναν τα φάρμακα εκεί απλώς να τα πληρώσω. Γιατί κ σε αυτά υπάρχουν ελλείψεις δυστυχώς. Φαντάζομαι θα με βοηθήσει κ τώρα με τον ίδιο τρόπο. Το μόνο που πρέπει να γίνει είναι να έρθει περίοδος!! Εσύ τον πρώτο υπέρηχο αφού σου ήρθε περίοδος ποτέ τον έκανες; 

Καλημέρα κορίτσι μου, θα τα βρεις τα φάρμακα σίγουρα!! Εγώ πήγα 6ημερα του κύκλου για τον πρώτο υπερήχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Με το καλό ν ακούσουμε τα καλά νέα!! Μέσα απ την καρδιά μου σου ευχομαι τα καλύτερα!! ❣️❣️❣️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου γλυκό!! Και σε εσένα από εδώ κ τώρα μόνο τα καλύτερα και τα πιο χαρούμενα :-) ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Θα βγάλεις πολλά ωαρια κορίτσακι μου αφού έχεις πολυκυστηκες και θα γίνουν τέλεια έμβρυακια 😉

Μακάρι κορίτσι μου το εύχομαι να βγάλω πολλά και να είναι καλά όμως ! Να γίνουν βλαστοκυστες αρκετά ! Σε ευχαριστώ για την θετική σου ενέργεια 💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή τύχη σε όλες! 

Εγώ δυστυχώς για ακόμη μια φορά δεν στάθηκα τυχερη...πριν μια εβδομάδα πήρα την 5η μου αρνητική χοριακη και είμαι στα πατώματα ψυχολογικά! Πλέον μου σύστησαν προεμφυτευτικο έλεγχο αλλά δυστυχώς επειδή δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη, πρέπει να ξανά μαζέψω από την αρχή! Φάρμακα δεν υπάρχουν και τα οικονομικά μας έχουν πιάσει πάτο! 

Αν κάποια κοπέλα έχει Gonal που δεν χρειάζεται, θα με βοηθούσε αφάνταστα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Λυπάμαι πολύ κοριτσακι μου....

Ο προεμφυτευτικός ετσι κι αλλιως καλύτερα να γίνει σε φρεσκα εμβρυα. Πόσες μονάδες πάνω-κάτω θα χρειαστείς? Μόνο gonal? πχ bemfola που είναι το ιδιο άλλης εταιρείας? Θα προσπαθησω κι εγω να σου βρω φαρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...