Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κάπως έτσι λέω να πορευτώ κ εγώ ... Από το κέντρο μου είπαν πως τελικά δεν θα μου δώσουν παραπάνω μονάδες αφού αποδεδειγμένα με λιγότερες γίνεται η δουλειά ... Τώρα τι να πω εγώ; Ό,τι μου πουν! Δεν με χαλάει να μην με μπουστάρουν αν είναι να δώσω ούτως ή άλλως τον ίδιο αριθμό ... Περιμένω να αδιαθετήσω κ ξεκινάω σιγά σιγά ...

Με το καλο κοριτσι μου!!! Ολα καλα να σου πανε! Σε περιμενουμε στο πινακακι με μεγαλη χαρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Πρήξιμο δεν έχω  αν και ο γυναικολόγος μου είπε ότι οι ωοθήκες μου είναι ακόμα διογκωμένες από την διέγερση αλλά με τον καιρό θα υποχωρήσει.

Αύριο έχω δεύτερο υπέρηχο!!!🥰

Με το καλο κοριτσι μου!!!! Με χαρα και ενθουσιασμό να ακούσετε καρδούλες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 --> 15/6

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

Καλημέρα κορίτσια κ καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε; Εγώ κλασσικά στο τρέξιμο! Το ότι το σ/κ λέω πότε να έρθει η Δευτέρα να πάω γραφείο να ξεκουραστώ;;; Τι σας λέει;;; Αχ, πόσο δύσκολο είναι να είσαι γυναίκα (που λέει κ το άσμα) ... Τέλος πάντων! Εγώ την Παρασκευή πέρασα επιτροπή (again) κ έχω το πολυπόθητο χαρτί πια στα χέρια μου! @N.Angel πώς πήγε κορίτσι μου σήμερα; Το πήρες το πτυχίο;;; 😂

@nikol88Δεν θα σου πω τίποτε από τα τετριμμένα... Σεβασμό μόνο για την προσπάθειά σου κ ευχή να είσαι γερή κ υγιής για την επόμενη! Χαίρομαι που επανήλθες τόσο γρήγορα στο παρεάκι μας (ίσως νωρίτερα απ' ότι περίμενες κ πίστευες κ εσύ η ίδια)! Σου στέλνω αγκαλιά! 😘

@geo2222 με το καλό κορίτσι μου!

@Αννια27μας έσκασες όμως;;; Με το καλό ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!

@Mari84 Τελευταία ενημέρωση για τα εμβρυάκια σου;

@Despina87Καλώς την! Πώς είσαι; Αδιαθέτησες;

@Eva29και @kk88 Καλώς μας ήρθατε! Είμαστε εδώ, ενωμένες κ σύντομα όλες φουσκωμένες!

 

 

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου @Vasilique!! Ισχύει!! Τις πρώτες δυο μέρες ήμουν χάλια αλλά μετά ειπα σήκω και προχωρά! Τίποτα δεν τελειώνει εδώ! Γενικά είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και δεν θέλω αυτό ν αλλάξει!! Προετοιμάζομαι για την επόμενα φορά με την ελπίδα ότι θα πάνε όλα καλά!! Το ίδιο ευχομαι σε όλες εδώ μέσα!! ❣️❣️
@Αννια27good luck!! Να μπουν και να βγουν σε 9 μήνες!! Ευχομαι να πάνε όλα σούπερ!! ❤️❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Πρήξιμο δεν έχω  αν και ο γυναικολόγος μου είπε ότι οι ωοθήκες μου είναι ακόμα διογκωμένες από την διέγερση αλλά με τον καιρό θα υποχωρήσει.

Αύριο έχω δεύτερο υπέρηχο!!!🥰

Άντε τέλεια!! Τα πιο ωραία νέα να έχεις!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η carpe είπε:

 Ευχαριστώ για την απάντηση. Τους έριξα μια ματιά. Καλές φαίνονται και σε λογική τιμή. Από ό,τι κατάλαβα παρόλο που συνιστούν γενικά 400-500mg φυλλικό στην εγκυμοσύνη κάποιοι και με το απλό κίτρινο χαπάκι καλύπτονται. Μπορεί να μην παίζει τόση σημασία, αλλά στο πλαίσιο του να κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε ψάχνουμε το καθετί. 

Η αλήθεια είναι ότι το φυλλικό που παίρνω δεν είναι όνο αυτό που περιέχεται στις βιταμίνες... παίρνω και το sideral folico που έχει επίσης μέσα άλλα 400 mcg φολικού αλλά αυτό κυρίως το παίρνω για το σίδερο γιατί έχω πολύ χαμηλό (έχω και το στίγμα της μεσογειακής αναιμίας) αλλά τα mcg νομίζω είναι πολύ λίγα...

Πάντα βέβαια με οδηγίες του γιατρού μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Ούτε εγώ τις έχω κάνει 😳🥴🤔🤔

Κάνε της κυστικης ινωσης  έστω ολιακι μου!! Αλλά ίσως και της θρομβοφιλιας μιας και είχες ήδη και μια αποβολή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Α ναι, δεν το ξέρω...Θυμάμαι κοπέλα που γράφει συχνά εδώ να λέει: "και αν δεν τις έκανα, δεν με προχωρούσαν". Γι' αυτό ρωτάω...

Μπορεί να ήταν θέμα γιατρού και όχι κέντρου εμένα μου την ζήτησε ο γιατρός μου και απλά στο κέντρο με ρώτησαν αν την έχω κάνει και απλά τους την έδειξα δεν ήταν όμως στα απαραίτητα νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Κάπως έτσι λέω να πορευτώ κ εγώ ... Από το κέντρο μου είπαν πως τελικά δεν θα μου δώσουν παραπάνω μονάδες αφού αποδεδειγμένα με λιγότερες γίνεται η δουλειά ... Τώρα τι να πω εγώ; Ό,τι μου πουν! Δεν με χαλάει να μην με μπουστάρουν αν είναι να δώσω ούτως ή άλλως τον ίδιο αριθμό ... Περιμένω να αδιαθετήσω κ ξεκινάω σιγά σιγά ...

Άντε με το καλό κορίτσι μου να σου πάνε όλα καλά και σύντομα να ακούμε τα ευχάριστα με τη σειρά...ωοληψία-check, Eμβρυομεταφορά-check, εγκυμοσύνη-check....όλα τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου @Vasilique!! Ισχύει!! Τις πρώτες δυο μέρες ήμουν χάλια αλλά μετά ειπα σήκω και προχωρά! Τίποτα δεν τελειώνει εδώ! Γενικά είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και δεν θέλω αυτό ν αλλάξει!! Προετοιμάζομαι για την επόμενα φορά με την ελπίδα ότι θα πάνε όλα καλά!! Το ίδιο ευχομαι σε όλες εδώ μέσα!! ❣️❣️
@Αννια27good luck!! Να μπουν και να βγουν σε 9 μήνες!! Ευχομαι να πάνε όλα σούπερ!! ❤️❤️
 

Ευχαριστώ πολύ πολύ 💕 :-) !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 --> 15/6

@geo2222--> 20/6

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@Sabinaret

Καλημέρα κορίτσια κ καλή μας εβδομάδα! Πώς είστε; Εγώ κλασσικά στο τρέξιμο! Το ότι το σ/κ λέω πότε να έρθει η Δευτέρα να πάω γραφείο να ξεκουραστώ;;; Τι σας λέει;;; Αχ, πόσο δύσκολο είναι να είσαι γυναίκα (που λέει κ το άσμα) ... Τέλος πάντων! Εγώ την Παρασκευή πέρασα επιτροπή (again) κ έχω το πολυπόθητο χαρτί πια στα χέρια μου! @N.Angel πώς πήγε κορίτσι μου σήμερα; Το πήρες το πτυχίο;;; 😂

@nikol88Δεν θα σου πω τίποτε από τα τετριμμένα... Σεβασμό μόνο για την προσπάθειά σου κ ευχή να είσαι γερή κ υγιής για την επόμενη! Χαίρομαι που επανήλθες τόσο γρήγορα στο παρεάκι μας (ίσως νωρίτερα απ' ότι περίμενες κ πίστευες κ εσύ η ίδια)! Σου στέλνω αγκαλιά! 😘

@geo2222 με το καλό κορίτσι μου!

@Αννια27μας έσκασες όμως;;; Με το καλό ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!

@Mari84 Τελευταία ενημέρωση για τα εμβρυάκια σου;

@Despina87Καλώς την! Πώς είσαι; Αδιαθέτησες;

@Eva29και @kk88 Καλώς μας ήρθατε! Είμαστε εδώ, ενωμένες κ σύντομα όλες φουσκωμένες!

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Εύχομαι όλες σύντομα φουσκωμένες 🙏🥰 

Εγώ περιμένω να αδιαθετησω και την 3η ημέρα θα ξεκινήσω ενέσεις puregon. 

Μέσα σε αυτή την εβδομάδα πιστεύω γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

Όχι, αλλά έχουν γράψει πολλές κοπέλες που είναι στο Γένεσις ότι δεν τις έβαζαν για εξωσωματική αν δεν έκαναν αυτές τις εξετάσεις. Που ειδικά για την κυστική ίνωση, είναι μια προσωπική επιλογή αν θα πάρεις το ρίσκο ή όχι, δεν έχει καμία σχέση με τη διαδικασία της εξωσωματικής αυτής καθαυτής. Και επίσης φήμες λένε ότι στο Γένεσις σου δίνουν στη γραμματεία ντοσιέ με φύλλάδια συνεργαζόμενων κέντρων για να πας να τα κάνεις όλα πιο οικονομικά (ό,τι δεν γίνεται εντός). Ξαναλέω, φήμες λένε, εγώ δεν είχα ποτέ καμία επαφή με το Γένεσις...

Κορίτσια μου δεν ξέρω για το κέντρο που λέτε αλλά εγω μεταφορικά το είπα ότι δεν με προχωρούσαν. μου είπαν ότι θεωρούν πολύ σημαντικές αυτές τις εξετάσεις και φυσικά τις έκανα..εγώ τις θεωρώ απαραίτητες όπως λέει και η @Vasilique από εκεί και πέρα κανένας δεν υποχρεώνει κανέναν εγώ τους εμπιστεύτηκα..και επειδή ξέρω κοπέλα που το έπαθε αν είχαμε κάτι εγώ ή σύζυγος που μπορούσε να κληρονομηθεί στο παιδί εγώ θα έκανα έμβρυομεταφορες χωρίς προεμφυτευτικο?πόσο πιο ψυχοφθόρα να γίνει η διαδικασία πια?καθεμία ακολουθεί αυτό που πιστεύει καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κάνε της κυστικης ινωσης  έστω ολγακι μου!! Αλλά ίσως και της θρομβοφιλιας μιας και είχες ήδη και μια αποβολή! 

Ναι μπορεί να επικοινωνήσω με τον γιατρό... Βέβαια το ιστορικό μου το ξέρει!!!!!! 🤔👍💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά από τα δύο έμβρυα το ένα προχώρησε σε βλαστοκυστη!

Μου είπε ο γιατρός Μ καπάκια να κάνουμε κ έναν φυσικό κύκλο να πάρουμε άλλο 1 ωάριο και να προχωρήσει κ αυτό σε βλαστοκυστη και να βάλουμε δύο μαζί.

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι η βλαστοκυστη είναι 6ης μέρας και δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2021 at 10:16 ΜΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Αχχχ ας πάνε όλα καλά κορίτσακι μου και θα σας κερασω όλες μετά 🥰👩‍❤️‍👩

Αννια μου σου εύχομαι  τα καλύτερα..  

Κανόνισε να κοιμηθείς σήμερα γιατί αύριο σε θέλω ξεκουραστηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Τελικά από τα δύο έμβρυα το ένα προχώρησε σε βλαστοκυστη!

Μου είπε ο γιατρός Μ καπάκια να κάνουμε κ έναν φυσικό κύκλο να πάρουμε άλλο 1 ωάριο και να προχωρήσει κ αυτό σε βλαστοκυστη και να βάλουμε δύο μαζί.

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι η βλαστοκυστη είναι 6ης μέρας και δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα.

 

Να μην σε αγχώνει μια χαρά είναι οι βλαστοκύστες 6ης μέρας. Και εγώ 6ης θα βάλω αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είστε;;; Διαβάζω τα υπέροχα νέα σας!!! 
έχω όμως μια απορία γι μια φίλη μου μιας κι εμένα ήταν τελείως διαφορετικά σε εμένα! Η κοπέλα πάει να κάνει εμβρυομεταφορα και έχει μπερδευτεί τελείως! 
Ξεκίνησε δυο χάπια οιστραδιολη 2η ήμερε του κύκλου την 11η ημέρα πήγε για υπέρηχο και είχε πάχος ενδομητρίου 10 έκανε εξέταση προγεστερονης και ήταν 0,48 και της είπε ο ιατρός της να ξανά κάνει σε 3 ημέρες ξανά χωρίς να τις ξεκινήσει Προγεστερονη και ότι άλλα χάπια που τις έχει πει ότι θα πάρει είναι μόνο με οιστραδιολη μέχρι τώρα! Αυτή την στιγμή η κοπέλα είναι στην 13η ημέρα! 

Η απορία είναι γιατί της είπε να ξανά κάνει Προγεστερονη; Δεν ήταν καλή αυτή;
Επίσης ποτέ θα κάνει εμβρυομεταφορα; Δεν την έχει καθυστερήσει πολύ; 
Το ενδομήτριο όσο θα πέρνει οιστραδιολη δεν θα μεγαλώνει και αλλο το ενδομήτριο; Επίσης με τα λεγόμενα του ιατρού τις θα την πάει μετά από την 23η ημέρα του κύκλου για εμβρυομεταφορα

Στην δικιά μου περίπτωση εμβρυομεταφορα είχα κάνει 16η ημέρα του κύκλου μου και μου έκανε εντύπωση που τις είπε έτσι!

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Κορίτσια sos.. Ποια είναι τα χαρτιά που χρειάζονται για την επιτροπή όταν περνάς 2η φορά? 

Έχεις πάρει φάρμακα μία φορά κ με την ίδια απόφαση θέλεις να πάρεις για δεύτερη; Αυτό ρωτάς κοριτσάκι μου; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Τελικά από τα δύο έμβρυα το ένα προχώρησε σε βλαστοκυστη!

Μου είπε ο γιατρός Μ καπάκια να κάνουμε κ έναν φυσικό κύκλο να πάρουμε άλλο 1 ωάριο και να προχωρήσει κ αυτό σε βλαστοκυστη και να βάλουμε δύο μαζί.

Αυτό που με αγχώνει είναι ότι η βλαστοκυστη είναι 6ης μέρας και δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα.

 

Σημασία έχει ότι έχουμε μια βλαστοκυστη , εξάλλου μια χρειαζόμαστε ,να προχωρήσεις βέβαια και στο φυσικό!! Μια χαρά είναι της 6 ης ημέρας ,η βλαστοκυστη έχει σημασία !!! Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πήγαν και θα συνεχίσουν να πηγαίνουν!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είστε;;; Διαβάζω τα υπέροχα νέα σας!!! 
έχω όμως μια απορία γι μια φίλη μου μιας κι εμένα ήταν τελείως διαφορετικά σε εμένα! Η κοπέλα πάει να κάνει εμβρυομεταφορα και έχει μπερδευτεί τελείως! 
Ξεκίνησε δυο χάπια οιστραδιολη 2η ήμερε του κύκλου την 11η ημέρα πήγε για υπέρηχο και είχε πάχος ενδομητρίου 10 έκανε εξέταση προγεστερονης και ήταν 0,48 και της είπε ο ιατρός της να ξανά κάνει σε 3 ημέρες ξανά χωρίς να τις ξεκινήσει Προγεστερονη και ότι άλλα χάπια που τις έχει πει ότι θα πάρει είναι μόνο με οιστραδιολη μέχρι τώρα! Αυτή την στιγμή η κοπέλα είναι στην 13η ημέρα! 

Η απορία είναι γιατί της είπε να ξανά κάνει Προγεστερονη; Δεν ήταν καλή αυτή;
Επίσης ποτέ θα κάνει εμβρυομεταφορα; Δεν την έχει καθυστερήσει πολύ; 
Το ενδομήτριο όσο θα πέρνει οιστραδιολη δεν θα μεγαλώνει και αλλο το ενδομήτριο; Επίσης με τα λεγόμενα του ιατρού τις θα την πάει μετά από την 23η ημέρα του κύκλου για εμβρυομεταφορα

Στην δικιά μου περίπτωση εμβρυομεταφορα είχα κάνει 16η ημέρα του κύκλου μου και μου έκανε εντύπωση που τις είπε έτσι!

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Κορίτσι μου θα σου πω ότι ξέρω από εμένα ,το ενδομήτριο είναι τέλειο και με τα χάπια το διατηρούν για να μην πέσει!! Όσο για την μέρα να μην την ανχωνει ,εγώ θα πάω αύριο που θα είναι 22 η μέρα!! Ααα και εμένα προγεστερόνη με ξεκίνησε 16 ημέρα κύκλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αννια μου σου εύχομαι  τα καλύτερα..  

Κανόνισε να κοιμηθείς σήμερα γιατί αύριο σε θέλω ξεκουραστηηηηη

Κοριτσάρα μουυυυ σε υπέρ ευχαριστω !! Και σε εσένα τα καλύτερα!! Έχω βέβαια ανχος αλλά θα κοιμηθώ!! Εντ μεταξύ έκανα σήμερα οοολεεςς τις δουλειές για να μην τις έχω τις επόμενες μέρες και είμαι ήδη κουρασμένη ,οπότε δεν τίθεται θέμα ύπνου χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είστε;;; Διαβάζω τα υπέροχα νέα σας!!! 
έχω όμως μια απορία γι μια φίλη μου μιας κι εμένα ήταν τελείως διαφορετικά σε εμένα! Η κοπέλα πάει να κάνει εμβρυομεταφορα και έχει μπερδευτεί τελείως! 
Ξεκίνησε δυο χάπια οιστραδιολη 2η ήμερε του κύκλου την 11η ημέρα πήγε για υπέρηχο και είχε πάχος ενδομητρίου 10 έκανε εξέταση προγεστερονης και ήταν 0,48 και της είπε ο ιατρός της να ξανά κάνει σε 3 ημέρες ξανά χωρίς να τις ξεκινήσει Προγεστερονη και ότι άλλα χάπια που τις έχει πει ότι θα πάρει είναι μόνο με οιστραδιολη μέχρι τώρα! Αυτή την στιγμή η κοπέλα είναι στην 13η ημέρα! 

Η απορία είναι γιατί της είπε να ξανά κάνει Προγεστερονη; Δεν ήταν καλή αυτή;
Επίσης ποτέ θα κάνει εμβρυομεταφορα; Δεν την έχει καθυστερήσει πολύ; 
Το ενδομήτριο όσο θα πέρνει οιστραδιολη δεν θα μεγαλώνει και αλλο το ενδομήτριο; Επίσης με τα λεγόμενα του ιατρού τις θα την πάει μετά από την 23η ημέρα του κύκλου για εμβρυομεταφορα

Στην δικιά μου περίπτωση εμβρυομεταφορα είχα κάνει 16η ημέρα του κύκλου μου και μου έκανε εντύπωση που τις είπε έτσι!

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Η prg είναι καλή (είναι κάτω από 1)το ενδομήτριο καλό θα έπρεπε 13η μέρα να τις ξεκινήσει την προγεστερόνη.

Δεν είναι σίγουρο ότι θα μεγαλώσει και άλλο το ενδομήτριο.

Θέλει και άλλη εξέταση γιατί δεν τις ξεκίνησε προγεστερόνη.

Πάντως κάνουν ε/τ και 15η μέρα και φτάνουν και 23η αλλά καθυστερημένη ε/τ κάνουν σε γυναίκες που δεν είναι έτοιμο το ενδομήτριο για να του δώσουν χρόνο να αυξηθεί.

Η σκέψη μου είναι ή ο γιατρός έχει αυτό το πρωτόκολλο και δεν το αλλάζει ή κάτι του έτυχε και πάει πίσω την ε/τ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου θα σου πω ότι ξέρω από εμένα ,το ενδομήτριο είναι τέλειο και με τα χάπια το διατηρούν για να μην πέσει!! Όσο για την μέρα να μην την ανχωνει ,εγώ θα πάω αύριο που θα είναι 22 η μέρα!! Ααα και εμένα προγεστερόνη με ξεκίνησε 16 ημέρα κύκλου!

Κοριτσιιιιιιιιιιιι έφτασε η μέρα σου!!!!!!!!αυριο είναι μεγάλη μερα!!!ευχομαι με το καλό να φωλιάσουν στην κοιλιτσα σου!!!!ξεκουρασου και κοιμήσου με χαμόγελο!ευχομαι τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Έχεις πάρει φάρμακα μία φορά κ με την ίδια απόφαση θέλεις να πάρεις για δεύτερη; Αυτό ρωτάς κοριτσάκι μου; 

 

Όχι έχω πάρει δεύτερη φορά φάρμακα. Τώρα πάω για την απόφαση που δίνουν για 3η, 4η φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...