Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Από το χαρτί του κέντρου βλέπουν ποτέ έκανες διέγερση ωοληψια και μεταφορά θα πρέπει να πας στο παλιό γιατρό να στα δώσει 

Και τι θα του πω αποφάσισα ν μην ακολουθήσω ότι μου είπες ν πάω με δοτρια κ πάω να πάρω φσρμακα για δική μπυ διέγερση με νέο γιατρό????πωπωπω δεν το έχω συτο καθόλου γαμωτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Και τι θα του πω αποφάσισα ν μην ακολουθήσω ότι μου είπες ν πάω με δοτρια κ πάω να πάρω φσρμακα για δική μπυ διέγερση με νέο γιατρό????πωπωπω δεν το έχω συτο καθόλου γαμωτο 

Αστα καταλαβαίνω απόλυτα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου μόλις βρήκα τα προσωπικά μνμτα!! 🥳🥳🥳😂😂😂 Ούτε ήξερα που ήταν, ούτε μέιλ ερχόταν, ούτε ειδοποίηση!! 
Απλα σας το λέω γιατί απάντησα σε κάποιες από σας που μου είχατε στείλει! Δεν σας αγνόησα απλά μόλις τα ειδα! Αυτά! Καληνύχτα 😘😘😘

Mail έρχεται πάντα στα σπαμ. Αλλά τώρα που τα βρήκες, να τα έχεις ανοιχτά σε άλλο παράθυρο 😂😂😉😉 μην τα χάσεις πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Και τι θα του πω αποφάσισα ν μην ακολουθήσω ότι μου είπες ν πάω με δοτρια κ πάω να πάρω φσρμακα για δική μπυ διέγερση με νέο γιατρό????πωπωπω δεν το έχω συτο καθόλου γαμωτο 

Καλημέρα! Μην ανησυχείς δεν θα είναι η πρώτη φορά που τους συμβαίνει αυτό! Κι εγώ έφυγα από το κέντρο και έπρεπε να πάρω φάρμακα από την επιτροπή. Μου δώσανε μια έκθεση που έλεγε αναλυτικά την αποτυχημένη προσπάθεια ημερομηνία ωοληψίας - μεταφοράς και αρνητική χοριακή. Νομίζω  είναι 4 μήνες από την μέρα που έχεις πάρει τα φάρμακα από αυτούς. Γενικά δεν απορρίπτουν, τυπικό είναι το ζήτημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καταρχάς καμία ερώτηση δεν είναι βλακεία. 
Ο 2ος μπορεί να μην φαινόταν στον υπέρηχο. Να ρητά πιο μικρός «κρυμμένος». Θέλουν ένα συγκεκριμένο μέγεθος ώστε να τα πιάσει ο υπέρηχος και να καταλάβουν διαφορα οι γιατροί. Τι θα κανεις τελικά; Θα περιμένεις μέχρι την άλλη εβδομάδα; 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Το είχαν ξαναρωτησει αυτό και κάποια κοπέλα είπε ότι μπορεί να γίνει και στην εξωσωματικη.  Εγω δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια. 

Θα σου πω όμως ότι όταν είχαμε δει και εμείς 2 σάκους,  το ένα που έμεινε χτυπούσε η καρδιά του και το δεύτερο φαινόταν μόνο ο σάκος χωρίς τίποτα μέσα. Μου είπε ο γιατρός ότι θα περιμένουμε 10 μέρες περίπου να δούμε πώς θα εξελιχθεί γιατί πολλε φορές κάποια αναπτύσσονται πιο αργά.

Καλημέρα 

Θα περιμένω ναι δεν αντέχω το χτυποκαρδι κάθε 3 μέρες έξω από το εξεταστηριο

Ευτυχώς βγήκε αρνητικός ο σύζυγος μου και θα τον έχω μαζί μου., τις άλλες 2 φορές ήμουν και μόνη 

Δεν είμαι κακομαθημένο απλά τα έχω παίξει δε ξέρω αν με καταλαβαίνετε, σκέφτειτε φάρμακα αγοράζω από το φαρμακείο μόνο τόσα να φτάσουν για μια εβδομάδα να μην τα έχω εδώ και τα βλέπω όταν και αν τα πράγματα στραβωσουν

@hope501 ακόμα δε βρίσκω τα μυνηματα ουτε που βρίσκονται να στείλω ούτε να δω ούτε και από λαπ τοπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Αν δεν υπάρχει οκ αλλά αν έχει γράφουν εκεί ποτέ πήραν φάρμακα και σφραγκιζουν 

Το βιβλιαριο δεν χρειαζεται τα γραφουν πισω απο την πρωτοτυπη αποφαση κ σφραγιζεται ποτε πηρες τα φαρμακα κ στι συστημα το βαζουν μεσω αμκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

 

Καλημέρα 

Θα περιμένω ναι δεν αντέχω το χτυποκαρδι κάθε 3 μέρες έξω από το εξεταστηριο

Ευτυχώς βγήκε αρνητικός ο σύζυγος μου και θα τον έχω μαζί μου., τις άλλες 2 φορές ήμουν και μόνη 

Δεν είμαι κακομαθημένο απλά τα έχω παίξει δε ξέρω αν με καταλαβαίνετε, σκέφτειτε φάρμακα αγοράζω από το φαρμακείο μόνο τόσα να φτάσουν για μια εβδομάδα να μην τα έχω εδώ και τα βλέπω όταν και αν τα πράγματα στραβωσουν

@hope501 ακόμα δε βρίσκω τα μυνηματα ουτε που βρίσκονται να στείλω ούτε να δω ούτε και από λαπ τοπ

Ω μωρε εχεις καθε δικαιωμα να γκρινιαζεις να φοβασαι αυτη τη φορα ομως θα σκεφτεσαι τα καταφερα κ θα πανε ολα καλα η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο.

ΥΣ δεν υπαρχουν χαζες ερωτησεις!!😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Και τι θα του πω αποφάσισα ν μην ακολουθήσω ότι μου είπες ν πάω με δοτρια κ πάω να πάρω φσρμακα για δική μπυ διέγερση με νέο γιατρό????πωπωπω δεν το έχω συτο καθόλου γαμωτο 

Λοιπον να ξερεις οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που θα τους ζητησουν την εκθεση αυτη οπου ειναι υποχρεωμενοι να στην δινουν χωρις να την ζητας αλλα αστο αυτο. Το πιο πιθανο δεν θα στη δωσει καν ο γιατρος αλλα η μαια του η η γραμματεια. Κ το πιο σημαντικο. Εσυ ξερεις πολυ καλα οτι η ψυχολογια μας ειναι ενας βασικος παραγοντας για την προσπαθεια που κανουμε. Για να μπορει να ξεκινησει το οτιδηποτε πρεπει να νιωθουμε εμπιστοσυνη στο γιατρο μας οταν υπαρχει εστω κ μια μικρη αμφιβολια παει χαλαει η χημεια κ δεν ειναι να παιζεις με αυτα. Το να δοκιμασω κατι κ να μην με καλυπτει, κ να θελω να το αλλαξω ειναι δικαιωμα σου. Παλευεις για κατι ιερο κ θα σηκωθεις ψηλα οπως οταν χορευεις θα μπεις θα παρεις το χαρτι σου κ δεν θα σε νιαζει τι κ πως θα σε βλεπουν κ τι θα πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Και τι θα του πω αποφάσισα ν μην ακολουθήσω ότι μου είπες ν πάω με δοτρια κ πάω να πάρω φσρμακα για δική μπυ διέγερση με νέο γιατρό????πωπωπω δεν το έχω συτο καθόλου γαμωτο 

Μισή ντροπή δική σου, μισή δική τους. Α.. εγω σε αυτά είμαι μανουλα..  στα μούτρα τους το λέω ! Δεν μπορέσαμε να κάνετε κάτι θέλω το χαρτί γιατί τελικά βρήκα τον γιατρό που ξέρει πως θα προχωρήσουμε από εδώ και πέρα.  Το χαρτί παρακαλώ! 

Ο δε πάλι άντρας μου είναι ακομα χειρότερος... 

Θα έλεγε θέλω το χαρτί για την επιτροπή.  Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.  (Και με ύφος μη με ενοχλείται-μη μου μιλάτε) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μισή ντροπή δική σου, μισή δική τους. Α.. εγω σε αυτά είμαι μανουλα..  στα μούτρα τους το λέω ! Δεν μπορέσαμε να κάνετε κάτι θέλω το χαρτί γιατί τελικά βρήκα τον γιατρό που ξέρει πως θα προχωρήσουμε από εδώ και πέρα.  Το χαρτί παρακαλώ! 

Ο δε πάλι άντρας μου είναι ακομα χειρότερος... 

Θα έλεγε θέλω το χαρτί για την επιτροπή.  Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.  (Και με ύφος μη με ενοχλείται-μη μου μιλάτε) 

Εμ ργω φοβάμαι να τον στειλω.γιατι όχι απλά είναι χειρότερος θα τους πει κβδιαφορα κ θα τσακωθεί γιατί από χθες δεν μπορώ να τον μαζέψω!!!!με αυτά που άκουσε έχει νευριάσει πάρα πολύ ξ ήθελε να πάει να τσακωθεί.

Τελοσπατνων θα συνεννοηθώ με τον τωρινό γιατρό κ όταν είναι θσ το ζητήσω.εχετε δίκιο.ειναι ιερό δεν θα σκεφτώ κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Εμ ργω φοβάμαι να τον στειλω.γιατι όχι απλά είναι χειρότερος θα τους πει κβδιαφορα κ θα τσακωθεί γιατί από χθες δεν μπορώ να τον μαζέψω!!!!με αυτά που άκουσε έχει νευριάσει πάρα πολύ ξ ήθελε να πάει να τσακωθεί.

Τελοσπατνων θα συνεννοηθώ με τον τωρινό γιατρό κ όταν είναι θσ το ζητήσω.εχετε δίκιο.ειναι ιερό δεν θα σκεφτώ κάτι άλλο.

Και αν τσακωθεί τι εγινε; ναι σιγά..  δε θα με ξαναμιλήσουν. Μάλλον δεν ξες τι δική μου ιστορία εγώ με το κέντρο (είναι μονοπώλιο εδώ:-/  το επόμενο είναι στα 65χιλ   ) οπότε αναγκάζομαι να πάω εδώ έχω σκοτωθεί εκεί στη γραμματεία! Μου είχαν πει να κόψω τα χαπια γιατί είχα αίμα χωρίς να γίνει χορικη και έκοψα τα χαπια. 

Φαντάσου πόσο μαλωμα έχει πέσει κ συμφωνίες να μην κάνω μήνυση.  

Σου είπα σε αυτά θα λες μισή ντροπή δική τους μισή δική μου. Ναι σιγά που δε θα έχω και μούτρα να πάω. Άνετα πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξύπνησα και θέλω παντόφλα.. δεν νιώθω κάτι... :-( πφφφ καλα δεν περίμενα να νιώσω αλλά μέσα μου δεν νιώθω ότι θα έχω θετικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα ξύπνησα και θέλω παντόφλα.. δεν νιώθω κάτι... :-( πφφφ καλα δεν περίμενα να νιώσω αλλά μέσα μου δεν νιώθω ότι θα έχω θετικό

Αη βρε.μια χαρα ειναι ολα.....χαλαρωσε.εχε πίστη στα εμβρυακια σου.υπομονη......

Άμα στείλω τον άντρα μου θα μας δείτε πρωτοσέλιδο χαχαχαχαχαχα.αππ χθες με τον ζόρι τον κρατάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Mail έρχεται πάντα στα σπαμ. Αλλά τώρα που τα βρήκες, να τα έχεις ανοιχτά σε άλλο παράθυρο 😂😂😉😉 μην τα χάσεις πάλι. 

Αυτό ακριβώς έκανα!! 😂😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα ξύπνησα και θέλω παντόφλα.. δεν νιώθω κάτι... :-( πφφφ καλα δεν περίμενα να νιώσω αλλά μέσα μου δεν νιώθω ότι θα έχω θετικό

Καλημέρααα !!! Δάσκαλε που δίδασκες , μόλις προχθές μου έλεγες για παντόφλα γιατί στο προηγούμενο θετικό σου δεν είχες κανένα σύμπτωμα !!!! 14 μέρες από την ετ είναι να δούμε τα αποτελέσματα ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ακούστε τωρς τι έπαθα πριν την εμβρυομεταφορα κ τι μας είπε ο γιατρός, που ο άντρας μου επειδή ήμασταν μαζί έχει τρελλαθει.εδω κ ένα χρόνο από τα Χριστούγεννα του 20 μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στη μύτη.καταροη υποσμια κλπ.πηγα σε 5 ωρλ.ο καθένας έλεγε αλλά.ιγμοριτιδα,ρινιτιδα κλπ.πηρα ένα κιλό αντιβιωση κ πόσα ακόμα σπρευ διαφορά καμία.μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα όμως είχα έντονους πόνους στη μύτη κ είδα αίμα και ψιλοφρικαρα κ λέω θα πάω σε εφημερευον μην γίνει τπτ κ επηρεάσω τη διαδικασία.παω λοιπόν στο αττικο που εφημέρευε και είναι δίπλα.στο γραφείο μου,με βάζουν μέσα,μιάμιση ώρα με την κάμερα μέσα στηβμυτη κναυτο το διαολο που ρουφάει.να μη σα πω πόνο!μου πήρε κ βιοψια με ένα κωλοεργαλειο εκεί που μας άκουσε όλο το αττικο γιατί ουρλιαξα.τελοσπαντων μου δίνει μια αγωγή κ μου λέει επειδή είναι περίεργο αυτό κ δεν το έχω ξαναδεί πιθανολογώ ότι είναι κάποιος μύκητας αλλά χρειάζεται αξονικη.λεω γιατρέ Συρία έχω εμρυομεταφορα θα συνεννοηθώ με το γυναικολογο κ θα μιλήσουμε.

Πάμε την άλλη μέρα, βλέπω τη μαία πριν τη διαδικασία της λέω τι εγινε κ μας καλεί στο γραφείο.μας λέει λοιπόν,παιδιά ακούστε εγώ μπορώ να τα κατάψυξω, κ να κάνεις τις εξετάσεις ν τονδεις κ να τα βάλουμε μετά,αλλά δεν είναι καλό.ειναινπροτιμοτερο όταν ειναι φρέσκα,έχει καλύτερη πρόγνωση.κ λέμε όχι πάμε γιατρέ,δεν πειράζει ασ βρει ο ωρλ ότι είναι μόνο από τη βιοψια.

Κ τώρα μαθαίνω ότι τα κατεψυγμένα ει αι καλύτερα γιατί συντονίζεται καλύτερα η μήτρα με το ενδομητριο κλπκλπ.κ όχι ότι μας το πε μόνο ο γιατρος χθες το διάβασα κ παντού......κ αντε εγώ τώρα τον άντρα μου ν τον κρατήσω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Το βιβλιαριο δεν χρειαζεται τα γραφουν πισω απο την πρωτοτυπη αποφαση κ σφραγιζεται ποτε πηρες τα φαρμακα κ στι συστημα το βαζουν μεσω αμκα

Α οκ εμένα το έγραφαν στο βιβλιάριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν ακούστε τωρς τι έπαθα πριν την εμβρυομεταφορα κ τι μας είπε ο γιατρός, που ο άντρας μου επειδή ήμασταν μαζί έχει τρελλαθει.εδω κ ένα χρόνο από τα Χριστούγεννα του 20 μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στη μύτη.καταροη υποσμια κλπ.πηγα σε 5 ωρλ.ο καθένας έλεγε αλλά.ιγμοριτιδα,ρινιτιδα κλπ.πηρα ένα κιλό αντιβιωση κ πόσα ακόμα σπρευ διαφορά καμία.μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα όμως είχα έντονους πόνους στη μύτη κ είδα αίμα και ψιλοφρικαρα κ λέω θα πάω σε εφημερευον μην γίνει τπτ κ επηρεάσω τη διαδικασία.παω λοιπόν στο αττικο που εφημέρευε και είναι δίπλα.στο γραφείο μου,με βάζουν μέσα,μιάμιση ώρα με την κάμερα μέσα στηβμυτη κναυτο το διαολο που ρουφάει.να μη σα πω πόνο!μου πήρε κ βιοψια με ένα κωλοεργαλειο εκεί που μας άκουσε όλο το αττικο γιατί ουρλιαξα.τελοσπαντων μου δίνει μια αγωγή κ μου λέει επειδή είναι περίεργο αυτό κ δεν το έχω ξαναδεί πιθανολογώ ότι είναι κάποιος μύκητας αλλά χρειάζεται αξονικη.λεω γιατρέ Συρία έχω εμρυομεταφορα θα συνεννοηθώ με το γυναικολογο κ θα μιλήσουμε.

Πάμε την άλλη μέρα, βλέπω τη μαία πριν τη διαδικασία της λέω τι εγινε κ μας καλεί στο γραφείο.μας λέει λοιπόν,παιδιά ακούστε εγώ μπορώ να τα κατάψυξω, κ να κάνεις τις εξετάσεις ν τονδεις κ να τα βάλουμε μετά,αλλά δεν είναι καλό.ειναινπροτιμοτερο όταν ειναι φρέσκα,έχει καλύτερη πρόγνωση.κ λέμε όχι πάμε γιατρέ,δεν πειράζει ασ βρει ο ωρλ ότι είναι μόνο από τη βιοψια.

Κ τώρα μαθαίνω ότι τα κατεψυγμένα ει αι καλύτερα γιατί συντονίζεται καλύτερα η μήτρα με το ενδομητριο κλπκλπ.κ όχι ότι μας το πε μόνο ο γιατρος χθες το διάβασα κ παντού......κ αντε εγώ τώρα τον άντρα μου ν τον κρατήσω!!!!!!

Κοιτά δεν είναι πάντα έτσι ότι είναι καλύτερα τα κατεψυγμένα. Τώρα ναι από άποψη ότι ο οργανισμός ηρεμεί μετά απο της ορμόνες συμφωνώ. Λογικό ο άντρας σου να νευριάσει.. τώρα αυτό με την μύτη εύχομαι να βρεθεί σύντομα κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Λοιπον να ξερεις οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που θα τους ζητησουν την εκθεση αυτη οπου ειναι υποχρεωμενοι να στην δινουν χωρις να την ζητας αλλα αστο αυτο. Το πιο πιθανο δεν θα στη δωσει καν ο γιατρος αλλα η μαια του η η γραμματεια. Κ το πιο σημαντικο. Εσυ ξερεις πολυ καλα οτι η ψυχολογια μας ειναι ενας βασικος παραγοντας για την προσπαθεια που κανουμε. Για να μπορει να ξεκινησει το οτιδηποτε πρεπει να νιωθουμε εμπιστοσυνη στο γιατρο μας οταν υπαρχει εστω κ μια μικρη αμφιβολια παει χαλαει η χημεια κ δεν ειναι να παιζεις με αυτα. Το να δοκιμασω κατι κ να μην με καλυπτει, κ να θελω να το αλλαξω ειναι δικαιωμα σου. Παλευεις για κατι ιερο κ θα σηκωθεις ψηλα οπως οταν χορευεις θα μπεις θα παρεις το χαρτι σου κ δεν θα σε νιαζει τι κ πως θα σε βλεπουν κ τι θα πουν

Λοιπόν πρις ενημέρωση, γιατί μπορεί κ άλλη κοπέλα να το χει απορία,πήρα στην επιτροπή να το διευκρινίσω η 2η προσπάθεια ξεκινάει 4 μήνες από τη μερα της ωοληψιας.αρα εγώ που είχα κάνει ωοληψια 26 Φεβρουαρίου θα μπορώ να πάρω τα φσρμακα 26 Ιουνίου.

Η αλήθεια είναι ότι ίσως ν άθελά να μπορούσα νωριτερα,θα το συζητήσω κ με τον γιατρο,αλλά δε βαριέσαι να προετοιμαστουμε καλύτερα.

Από σκευάσματα τιβλετε κορίτσια να παίρνω?εκτός φυσικά της ντε που θα πλακώθω.απο βιταμίνες άλλες κ συμπληρώματα?έχει πάρει καμία τπτ από αυτά που διαβάζω να διαφημίζεται κ ν είδε ριαφορα?θα ρωτήσω κ τον γιατρό αλλά σε σας έχω περισσότερη εμπιστοσύνη για όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα ξύπνησα και θέλω παντόφλα.. δεν νιώθω κάτι... :-( πφφφ καλα δεν περίμενα να νιώσω αλλά μέσα μου δεν νιώθω ότι θα έχω θετικό

Κάλε γιατί πρέπει να νιώθεις;; Είναι εκεί τα εμβρυακια σου γατζομενα και θα πάνε όλα τέλεια…. Κάτσε χαλάρωσε διάβασε κανένα βιβλίο δες καμία σειρά στο νετφλιξ και τα εμβρυακια σου κάνουν την δουλειά τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Εμ ργω φοβάμαι να τον στειλω.γιατι όχι απλά είναι χειρότερος θα τους πει κβδιαφορα κ θα τσακωθεί γιατί από χθες δεν μπορώ να τον μαζέψω!!!!με αυτά που άκουσε έχει νευριάσει πάρα πολύ ξ ήθελε να πάει να τσακωθεί.

Τελοσπατνων θα συνεννοηθώ με τον τωρινό γιατρό κ όταν είναι θσ το ζητήσω.εχετε δίκιο.ειναι ιερό δεν θα σκεφτώ κάτι άλλο.

Ακου λοιπον γιατι σε βλεπω κ σκεφτεσαι κ ζοριζεσαι. Ο καθε γιατρος εχει διαφορετικη προσεγγιση στα φαρμακα στο τροπο κ γενικα πως χειριζεται μια ασθενη. Το ο νεος θα κανει κατι που ταιριαζει καλυτερα σε εσενα δεν σημαινει οτι ο πρωτος εκανε λαθος αλλωστε μην ξεχνας ειχες εμφυτευση που ειναι πολυ σημαντικο αρα κατι εκανε καλα για γινει αυτο. Αρα οι μυνησεις ειναι κατασταση θυμου κ απογοητευσης. Το να μην θες να συνεχισεις εκει δικαιωμα σου. 
Δεν χρειαζεται να πεις οτι πας αλλου εξηγησε απλα οτι θες το χαρτι για να ασχισεις να τακτοποιεις τα διαδικαστικα κ γραφειοκρατικα κ να ηρεμισεις για την επομενη προσπαθεια. Δεν χρειαζεται λοιπον ευσι να δωσεις αναφορα οτι θα πας αλλου κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Ο ομοιοπαθητικός μου απο την άλλη μου έλεγε πως αλλάζουν διαρκώς τα επιθυμητά όρια της D για να πουλάνε συμπληρώματα. Γιατι κακά τα ψέματα, είναι και τα παραϊατρικά πολύ κερδοφόρος κλάδος. Δεν βγάζεις άκρη! Παντως εγώ εχω αποφασίσει να συνεχίζω να παίρνω σε αυτή τη σημαντική φάση που βρισκόμαστε. Και αν με το καλό δω θετικό, θα κάνω και μια εξέταση να δω που βρίσκομαι και βλέποντας και κάνοντας. 

Καλημέρα φροιντιν μου. Και εγώ μαζι σου! Προσπαθώ να την έχω 40 και πα΄νω και την ελέγχω όσο μπορώ. Γιατί όπως είπαμε είναι βασική. Μπορει να αλλάζουν όπως λες και δεν λεω πως έχουν άδικο για τους λόγους, αλλά δεν με ενδιαφέρει. 

στις πριν 13 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ειδικός δεν είμαι θα κάνω ότι μου πουν 

Καλημέρα κορίτσι μου.

Επειδή τα έχουμε πει και τα κορίτσια επίης σου τα έχουν πει. Πήγαινε στο Έλενα. Σφίξε τα δόντια σου, βρες παρέα εαν δεν μπορεί ο συζυξ και πήγαινε. Η Οικονομοπούλου θα σου λύσει όλες μα όλες τις απορίες. Δεν είναι τυχαίο που είναι σε αυτή τη θέση. Καμία σχέση με τους ιδιωτικούς. Και δεν πληρώνεις τίποτα. Όλες είναι δωρεαν οι εξετάσεις που στο παρελθον τις πληρωνα... Μονο 2 εξετάσεις μου είπε ήταν με κόστος και ξέρεις τι πλήρωσα... 10 ευρώ. Όχι 50,60 και βάλε. Θα σου λύσει και την απορία με τις βιταμίνες. 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Απ τα χαπια οκ είμαι έχω τα ενοχλητικά στήθος κτλ αλλά δε δίνω βάση. Είμαι σίγουρη Δευτέρα θα είναι + . 

Εγω την Παρασκευή ξεκινάω στη δουλειά και δεν θέλω με τίποτα να πάω :-( αν νιώθω τους ίδιους πονους και την Παρασκευή πως θα την παλέψω;  βλέπω έρχονται αμα κάνω κάτι παραπάνω.  

Ναι οι σακοι δεν είναι ίδιοι εξου και τα διδιμα δεν γεννιούνται ίδιο βάρος ίδια cm 😉

Καλημέρα φροιντιν. Να πάρεις και άλλη αναρρωτική. Από παθολόγο αν δεν θέλεις απο το κέντρο. Γερμανία είναι! Μακάρι να ήταν τόσο εύκολα και εδω!

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Το θέμα είναι ότι εγώ άλλαξα κέντρο κ γιατρό......πφφφφφφ......δεν θέλω να πάω να τα ζητήσω αυτά.....όπως βλέπω θα αναγκαστώ!

Καλημέρα καλό μου.

Αυτό το πρόβλημα είχα και εγω. Αλλά είπα, σκασίλα μου! Λεφτά τους έδωσα. Δεν θα ντραπώ κιόλας. ΚΑι το ποιο δύσκολο δεν ήταν το κέντρο, αλλά όταν έπρεπε να μιλησω με τον γιατρό για κάτι άλλο. Το αποτέλεσμα...τέρμα cool και αδιάφορο. Δεν ρώτησαν τίποτα ιδιαίτερο. Και τους είχα στείλει και μαιλ πρώτα να ξέρεις. Τελικά τσάμπα αγχονώμουν να ξέρεις. Δεν τους ενδιαφέρει τόσο, όπως νομίζουμε. Αρα με κλειστα τα μάτια στείλε μαιλ για αυτό που θέλεις και πάρε τους και τηλ.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

 

Καλημέρα 

Θα περιμένω ναι δεν αντέχω το χτυποκαρδι κάθε 3 μέρες έξω από το εξεταστηριο

Ευτυχώς βγήκε αρνητικός ο σύζυγος μου και θα τον έχω μαζί μου., τις άλλες 2 φορές ήμουν και μόνη 

Δεν είμαι κακομαθημένο απλά τα έχω παίξει δε ξέρω αν με καταλαβαίνετε, σκέφτειτε φάρμακα αγοράζω από το φαρμακείο μόνο τόσα να φτάσουν για μια εβδομάδα να μην τα έχω εδώ και τα βλέπω όταν και αν τα πράγματα στραβωσουν

@hope501 ακόμα δε βρίσκω τα μυνηματα ουτε που βρίσκονται να στείλω ούτε να δω ούτε και από λαπ τοπ

Καλημέρα κοριτσάρα,

καταρχας τέλεια που βγήκε αρνητικός!!! Άντε πάει και αυτό το άγχος του ιού.

Κοιτα πάνω την οθόνη που λέει δεξια το όνομα σου. Διπλα έχει ε΄ναν φάκελο. Αν δεν το βρεις, τότε πες μου ξανά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Αυτό ακριβώς είπα και στην @Κατεριναπαπλαι στην @Ανθη7.  Η D πέφτει σε χρόνο ντε τε…. Να μην σταματήσουν να παίρνουν και να κρατάνε χαμηλη δοσολογία όταν ανεβεί για συντήρηση. Είναι απαραίτητη για γονιμοποίηση και για εξωσωματική. 

Είναι λόγος για εξωσωματική η ντε? Σήμερα θα πάω στο γιατρό να με δει γιατί παααλι είχα σταγόνα ροζ και άφαντη η περίοδος, με έπιασε και ένας πόνος δεξιά, στον ύπνο μου έντονος,  τεστ ωρηξιας θετικό μέχρι Εχθές,  χοριακη αρνητική.. περνάω πολύ ώραια 🙁 

Επίσης ρε κορίτσια αν θυμάστε πήγα και έκανα το εμβόλιο η @Παρασκευαιδου μου το θύμισε, εκεί λίγο αναλογιστικα μήπως οφείλεται αυτή η ανωμαλία στο εμβόλιο.. να ναι καλα που μου το θύμισε το κορίτσι μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:

Ακου λοιπον γιατι σε βλεπω κ σκεφτεσαι κ ζοριζεσαι. Ο καθε γιατρος εχει διαφορετικη προσεγγιση στα φαρμακα στο τροπο κ γενικα πως χειριζεται μια ασθενη. Το ο νεος θα κανει κατι που ταιριαζει καλυτερα σε εσενα δεν σημαινει οτι ο πρωτος εκανε λαθος αλλωστε μην ξεχνας ειχες εμφυτευση που ειναι πολυ σημαντικο αρα κατι εκανε καλα για γινει αυτο. Αρα οι μυνησεις ειναι κατασταση θυμου κ απογοητευσης. Το να μην θες να συνεχισεις εκει δικαιωμα σου. 
Δεν χρειαζεται να πεις οτι πας αλλου εξηγησε απλα οτι θες το χαρτι για να ασχισεις να τακτοποιεις τα διαδικαστικα κ γραφειοκρατικα κ να ηρεμισεις για την επομενη προσπαθεια. Δεν χρειαζεται λοιπον ευσι να δωσεις αναφορα οτι θα πας αλλου κτλ. 

Το ίδιο σκέφτηκα.δεν έχεις άδικο.ξερεις προσπαθώ κ γω να βάλω σε τάξη το μυαλό μου.δεν ειναι εύκολο.κ έχω κ τη διαδικασία του καθαρισμού αύριο που ακόμα έχω το σακο.να πω τελειώνω ρε παιδί μου.τελοσπαντων κάπως έτσι θα γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα ξύπνησα και θέλω παντόφλα.. δεν νιώθω κάτι... :-( πφφφ καλα δεν περίμενα να νιώσω αλλά μέσα μου δεν νιώθω ότι θα έχω θετικό

Παρασκευαιδάκι μου μην λες χαζά!! Έτσι είναι αυτά πάνε κι έρχονται.  Άσε που και όσες νοιώθουμε κάτι μπορεί να είναι από τα φάρμακα. Μην λες χαζά όλα καλά θα πάνε!! 🙂❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...