Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Με την οικονομουπ8υλ8υ έχω ραμτεβου την άλλη Πέμπτη.μας είπε να κάνουμε κ κατατμηση κ εξωδωτικο στο σπέρμα.γενικα μου είπε πάρα πολλά.τι να σας λέω.ειλικρονα δεν έχω λογια.την παρασκευη θα πάω να με καθαρίσει γιατί με τα χαπια ο σακος δεν έχει φύγει κ είναι 20 εκατοστά!εφριξε ........κ με το πρωτόκολλο που πήρα εφριξε με πολλά.κ γιατί κουμπάρε κατευθείαν να πάω σε δοτρια.πηγαινα με άλλη ψυχολογια κνεφυγα με άλλη.ο άνθρωπος είναι εξαιρετικός βέβαια.

Στην Οικονομοπούλου θα έχετε τις εξετάσεις σε δυο ξεχωριστούς φακέλους με την σειρά ανα ημερομηνία. Να τα δει όλα. Θα είστε κανα 1 1/2 - 2 ώρες και θα αναλύσει τα πάντα.

Κατάτμηση και οξειδωτικό προτείνω λυμπερόπουλο. Ναι μεν τσιμπημένος αλλά είναι ειδικότητα και 100% σωστός σε νούμερα κτλ.

Από εδω και πέρα όλα καλά θα σου πάνε. και θα δεις, θα είσαι ε΄να βήμα πιο κοντά στο όνειρο σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Δεν έκανα ακόμα,  θα κάνω μέσα στην άλλη εβδομάδα.. ε μέτα από 1,5 μήνα πιστεύω να αυξήθηκε 

Κάνε και δες πόσο πήγε. Και το συζητάμε πάλι. Θέλουμε να είναι ανεβασμένη να ξέρεις αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Καμία, μόνο στη διαφήμιση για τον εμβολιασμό τον έχω δει και μου φαίνεται ήρεμος και πράος. Από αυτούς τους 3 μόνο γι´αυτόν δεν έχω άποψη, πριν ξεκινήσω όμως ήθελα (από βίτσιο) να επισκεφθώ κάποιον καθηγητή και είχα υπόψη αυτούς τους 3. Τελικά έμεινα σε αυτόν που μου είχε κάνει τις σπερματεγχύσεις επειδή είχα πάρει σημάδι από το Θεό (σας έχω πει την ιστορία με τον Αγ. Φανούριο, έτσι δεν είναι);

Πώς είσαι εσύ σήμερα, κορίτσι μου; Μίλησες με την Οικονομοπούλου; Έχεις κάνει τον πρώτο υπέρηχο; 

Ναι εμένα μου την έχεις πει την ιστορία, την θυμάμαι!

Κι εγώ πιστεύω πολύ στο θέλημα του Θεού. Θυμάστε ότι το απόγευμα πριν κάνω την χοριακή είχε βγει αρνητικότατο το τεστ. Καμία υποψία θετικού, αφού ενώ το είχα πετάξει ξαναπήγα και το κοίταξα. Αρνητικότατο. Κι έλεγα στον άντρα μου μόνο αν γίνει θαύμα με την θέληση του Θεού. Και ήταν σαν να έγινε, γιατί την επόμενη μέρα είχα 50 και τώρα έχω 397. Και προσεύχομαι σε κάθε ένεση που κάνω και πριν και τώρα. Επίσης κάθε Κυριακή ενώ έχω δουλειά το πρωί, τα ακύρωσα όλα για να πηγαίνω να ανάβω ένα κερί στην εκκλησία της γειτονιάς μου, που έχει λειτουργία και να προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Όσο για εμένα, δεν έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις. Επειδή πήγε καλά η χοριακή δεν θέλει άλλη εξέταση, θα με δει την Δευτέρα που θα είμαι 5εβδ+2ημερ. 
Εγώ  βέβαια λέω να πάω Σάββατο να ελέγξω χοριακή και ισως Ε2 και prg επίσης  φυλλικό, σίδηρο και φερριτινη που έχω χαμηλή, μπορεί και D.
Εξέταση για φυλλικό δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά επειδή ο αδερφός μου έχει πολύ ψηλό σκέφτομαι μήπως έχω κι εγώ μια από τα ίδια και κάνω κακό που παίρνω. Ο άντρας μου με κοροϊδεύει μου λέει τι Σάββατο τόσες μέρα μετά; Να πηγαίνεις κάθε μέρα! 


Δεν μίλησα με Οικονομόπουλου, αλλά τώρα που το λες, μήπως τηλ αύριο στο Έλενα. Η Τσεκούρα βέβαια σπάνια ερχόταν στο τηλ, μόνο σε mail απαντούσε και μετά με έπαιρνε και τηλ, αλλά εγώ έχω το mail της Τσεκούρα. Μήπως μπορεί κάποια να μου στείλει της καινούριας; 
Ευχαριστώ πολύ!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σίγουρα είναι επιχειρηματίας και ίσως έχει αλλάξει τις προτεραιότητες του το τελευταίο διάστημα.  Εγω όμως γνώρισα έναν γιατρό που δεν παπαριζει και που λέει την άποψη του to the point. Ούτε αυτιά χαϊδεύει ούτε τίποτα. Δεν μου έδωσε καθόλου την αίσθηση του καιροσκοπου και του φιλοχρηματου.  Ούτε ήθελε να με βάλει να κάνω εξωσωματική γιατί θεωρούσε ότι μπορούσα να συλλάβω φυσιολογικά και να το αφήσουμε λίγο να το δούμε. Και όταν εγώ επεμενα ότι δεν μπορώ να περιμένω άλλο, μου είπε ωραία ας κάνουμε μια σπερματεγχυση στην οποία δεν μου πήρε ούτε 1 ευρώ. Δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος γιατρός, δεν ξέρω αν ανήκει στην 5αδα, 10αδα των καλύτερων γιατρών,  δεν ξέρω καν αν είναι καλός γιατρός. Εγω αυτό που ξέρω είναι ότι εμένα με βοήθησε πολύ και ότι την εγκυμοσύνη μου την χρωστάω σε εκείνον και στον συνεργάτη του που με παρακολουθεί. Και όταν είχα πάει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου να με δει και είδε τις εξετάσεις της οιστραδιολης μου είπε ότι αν δεν αυξηθουν, θα αποβάλλω. Όπως και έγινε. Χρωμοσωμικες ανωμαλίες δεν είχε το εμβρυο και δεν μάθαμε ποτε τι έγινε.

Τι τιμές είχες τότε αν επιτρέπεται; Επίσης κορίτσια το cyclacur είναι για την οιστραδιόλη; Εμένα η μαία μου είπε δεν πρόκειται να αποβάλλεις από χαμηλή οιστραδιόλη ή προγεστερόνη μόνον από χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Δεν ξέρω, αλλά καταλαβαίνεις πως νιώθω με τις χαμηλές τιμές που έχω.  Στην 1η παλλίνδρομη επειδή έκανα καρυότυπο εμβρύου ήταν αγόρι και είχε χρωμοσωμ ανωμαλία συγκεκριμένη. Δεν απέβαλλα βέβαια, απλά σταμάτησε από μόνο του να μεγαλώνει το έμβρυο - ενώ είχαμε ακούσει και καρδιά… και έκανα απόξεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ναι εμένα μου την έχεις πει την ιστορία, την θυμάμαι!

Κι εγώ πιστεύω πολύ στο θέλημα του Θεού. Θυμάστε ότι το απόγευμα πριν κάνω την χοριακή είχε βγει αρνητικότατο το τεστ. Καμία υποψία θετικού, αφού ενώ το είχα πετάξει ξαναπήγα και το κοίταξα. Αρνητικότατο. Κι έλεγα στον άντρα μου μόνο αν γίνει θαύμα με την θέληση του Θεού. Και ήταν σαν να έγινε, γιατί την επόμενη μέρα είχα 50 και τώρα έχω 397. Και προσεύχομαι σε κάθε ένεση που κάνω και πριν και τώρα. Επίσης κάθε Κυριακή ενώ έχω δουλειά το πρωί, τα ακύρωσα όλα για να πηγαίνω να ανάβω ένα κερί στην εκκλησία της γειτονιάς μου, που έχει λειτουργία και να προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Όσο για εμένα, δεν έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις. Επειδή πήγε καλά η χοριακή δεν θέλει άλλη εξέταση, θα με δει την Δευτέρα που θα είμαι 5εβδ+2ημερ. 
Εγώ  βέβαια λέω να πάω Σάββατο να ελέγξω χοριακή και ισως Ε2 και prg επίσης  φυλλικό, σίδηρο και φερριτινη που έχω χαμηλή, μπορεί και D.
Εξέταση για φυλλικό δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά επειδή ο αδερφός μου έχει πολύ ψηλό σκέφτομαι μήπως έχω κι εγώ μια από τα ίδια και κάνω κακό που παίρνω. Ο άντρας μου με κοροϊδεύει μου λέει τι Σάββατο τόσες μέρα μετά; Να πηγαίνεις κάθε μέρα! 


Δεν μίλησα με Οικονομόπουλου, αλλά τώρα που το λες, μήπως τηλ αύριο στο Έλενα. Η Τσεκούρα βέβαια σπάνια ερχόταν στο τηλ, μόνο σε mail απαντούσε και μετά με έπαιρνε και τηλ, αλλά εγώ έχω το mail της Τσεκούρα. Μήπως μπορεί κάποια να μου στείλει της καινούριας; 
Ευχαριστώ πολύ!
 

Να πάρεις τηλ. Και αν δεν είναι η Οικονομόπουλου ζητά να σε καλέσει. Πάντα καλεί αν δεν είναι. Και αν είναι και δεν έχει δουλειά/ραντεβού θα απαντήσει κιολας. Μόνο με τηλ επικοινώνησα εγώ. Χωρίς κανένα πρόβλημα να ξέρεις. 
Οσο για τις εξετάσεις να πας να κανεις. Δεν είναι καθόλου κακό. Η το Σάββατο η οποία μέρα θέλεις. Εγώ που «κάηκα» ψηφίζω εξετάσεις στο μεγαλείο τους. Δες τα όλα να ξέρεις. Και να έχεις τις απαντησεις όταν με το καλό πας για υπέρηχο. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ καλησπερα .. εγω Παρασκευη κολλησα κοβιντ που πιανεται μ ειπαν μετα 0.. εκατσα καραντινα μεχρι σημερα 5 μερες δλδ κ αυριο παω για ραπιντ οπου αν ειναι αρνητικο επιστρεφω στη δουλεια μ .. το σελφ τεστ ομως μ βγηκε αχνο θετικο σημερα .. εσας αν καποια εχει περασει σε ποια μερα βγηκε αρνητικο το ραπιντ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έκανε μια αποτυχημένη διαφήμιση για το συνέδριο υπογονιμοτητας που διοργανωνε που θεωρώ ότι παρερμηνευτηκε.  Ότι ήταν άστοχη ήταν, αλλά δεν νομίζω ότι ήταν αυτός ο στόχος, το να κατηγορήσουν δηλαδή τις γυναίκες για τις επιλογές τους. 

Κ εγώ αυτό πιστεύω! Ήταν ΠΟΛΥ άστοχη η διαφήμιση αλλά θεωρώ, μιας και τα περνάμε τώρα, ότι θα ήταν αρκετά επιμορφωτικό πάνω στο ζήτημα! Αλλά το πέρασαν πολύ λάθος! Όπως λέει η @Lucia79! Αν κάποια δεν ζει την υπογονιμότητα, μπορεί να «προσβληθεί» ως γυναίκα, γιατί στη διαφήμιση μοιάζει ότι ο σκοπός της υπαρξης της να είναι μόνο για να τεκνοποιήσει! Προφανώς και δεν ήθελαν να μιλήσουν γι αυτό αλλά για όλα τα προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπίσει κανεις προσπαθώντας να κάνει παιδί και ειδικότερα σε μεγαλύτερες ηλικίες! Το λάθος ήταν ότι υπέδειξαν γυναίκες κ όχι ζευγάρια! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ καλησπερα .. εγω Παρασκευη κολλησα κοβιντ που πιανεται μ ειπαν μετα 0.. εκατσα καραντινα μεχρι σημερα 5 μερες δλδ κ αυριο παω για ραπιντ οπου αν ειναι αρνητικο επιστρεφω στη δουλεια μ .. το σελφ τεστ ομως μ βγηκε αχνο θετικο σημερα .. εσας αν καποια εχει περασει σε ποια μερα βγηκε αρνητικο το ραπιντ;

αρχικα περαστικά σου 

 ο σύζυγος μου ειναι 10η μέρα  θετικος , μπορει να παει φυσικά στη δουλεια και ωσ θετικός μετα απο 5 μέρεσ

μιλήσαμε με γιατρο ο οποίοσ μασ διαβεβαίωσε οτι  μετα το περασ των συμπτωμάτων και αφου περάσουν 5 ακόμα ημέρεσ δε μεταδίδει

και παλι περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Τι τιμές είχες τότε αν επιτρέπεται; Επίσης κορίτσια το cyclacur είναι για την οιστραδιόλη; Εμένα η μαία μου είπε δεν πρόκειται να αποβάλλεις από χαμηλή οιστραδιόλη ή προγεστερόνη μόνον από χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Δεν ξέρω, αλλά καταλαβαίνεις πως νιώθω με τις χαμηλές τιμές που έχω.  Στην 1η παλλίνδρομη επειδή έκανα καρυότυπο εμβρύου ήταν αγόρι και είχε χρωμοσωμ ανωμαλία συγκεκριμένη. Δεν απέβαλλα βέβαια, απλά σταμάτησε από μόνο του να μεγαλώνει το έμβρυο - ενώ είχαμε ακούσει και καρδιά… και έκανα απόξεση. 

Ξεκίνησα από 170 στην 5η εβδομάδα περίπου και εφτασε μέχρι το 400 στην 9η εβδομάδα που παλινδρομησε.  Και εγώ μια από τα ίδια. Δεν είχα αποβολη απλά σταμάτησε να χτυπάει η καρδιά. Στο πρώτο κοριτσάκι βρέθηκε τρισωμια 15. Στο δεύτερο ο χρωμοσωμικος ήταν καθαρός. Απλά μου είπε ο γενετιστής ότι επειδή ακριβώς ήταν κορίτσι μπορεί τα κύτταρα που εξετάστηκαν να ήταν δικά μου. 100% σίγουρο αποτέλεσμα έχεις όταν είναι αγόρι. Οπότε επί της ουσίας ποτε δεν έμαθα τι έγινε τη δεύτερη φορά. Ναι τα σικλακουρ είναι για να αυξήσουν την οιστραδιολη. 

Καταλαβαίνω το αγχος σου, αλλά όπως σου είπα χθες, ο  δικός μου γιατρός έχει πορωση με την οιστραδιολη.  Δεν σημαίνει ότι αυτός είναι ο σωστός και οι υπόλοιποι λάθος.  Οπότε εμπιστεύσου τον γιατρό σου και μην ανησυχείς! 

Βέβαια για μένα δεν έχεις να χάσεις τίποτα να ελέγχεις πού και πού αυτές τις ορμόνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κ εγώ αυτό πιστεύω! Ήταν ΠΟΛΥ άστοχη η διαφήμιση αλλά θεωρώ, μιας και τα περνάμε τώρα, ότι θα ήταν αρκετά επιμορφωτικό πάνω στο ζήτημα! Αλλά το πέρασαν πολύ λάθος! Όπως λέει η @Lucia79! Αν κάποια δεν ζει την υπογονιμότητα, μπορεί να «προσβληθεί» ως γυναίκα, γιατί στη διαφήμιση μοιάζει ότι ο σκοπός της υπαρξης της να είναι μόνο για να τεκνοποιήσει! Προφανώς και δεν ήθελαν να μιλήσουν γι αυτό αλλά για όλα τα προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπίσει κανεις προσπαθώντας να κάνει παιδί και ειδικότερα σε μεγαλύτερες ηλικίες! Το λάθος ήταν ότι υπέδειξαν γυναίκες κ όχι ζευγάρια! 
 

Βρε κορίτσια θα πεταχτώ κ γω εδώ κ ως γυναίκα που έζησα την υπογονιμοτητα. Φυσικά κ νευρίασα με τη διαφήμιση. Πρώτο όπως λέτε κατηγόρησαν τις γυναίκες κ όχι ζευγάρια, ότι δλδ παρακαλάνε οι άντρες για παιδιά κ γάμο κ οι γυναίκες κάνουν τις δύσκολες. Δεύτερο κ πολύ σημαντικότερο, γιατί δε μίλησαν για την ανύπαρκτη στήριξη των γονέων; που είναι οι υποδομές, οι παιδικοί κ η στήριξη στους εργαζόμενους γονείς; που τα βγάζουν πέρα πολύ δύσκολα οι πιο πολλοί κ ειδικά οι πιο νέοι. Πως θα κάνει παιδί ή 25αρα με 400 ευρώ μισθό κ μετά ανύπαρκτο σύστημα δημόσιας υγείας κ παιδικούς; ή θα προσευχομαστε μην κ πάθουν τπτ οι παππούδες για να τους κάνουμε σκλάβους; πρότειναν μέτρα στήριξης που θα διευκολύνουν τους νέους γονείς; όχι... Μόνο κούνησαν το δάχτυλο κ κάλεσαν καλλιτέχνες κ παπάδες να πουν τι; να ρίξουν το ανάθεμα στις εξαλλες που αντί να κάνουν παιδιά γλεντάνε; 

Ναι χρειάζεται σοβαρή ενημέρωση. Αλλά για πείτε στους κυρίους που οργάνωσαν το συνέδριο να μπει αγωγή στα σχολεία κ να μαθαίνεις εγκαίρως τι κ πως. Θα πέσει φωτιά να μας κάψει. 

Οπότε καλώς τους ακύρωσαν κ ας επανέλθουν με καλύτερες προτάσεις αν θέλουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Βρε κορίτσια θα πεταχτώ κ γω εδώ κ ως γυναίκα που έζησα την υπογονιμοτητα. Φυσικά κ νευρίασα με τη διαφήμιση. Πρώτο όπως λέτε κατηγόρησαν τις γυναίκες κ όχι ζευγάρια, ότι δλδ παρακαλάνε οι άντρες για παιδιά κ γάμο κ οι γυναίκες κάνουν τις δύσκολες. Δεύτερο κ πολύ σημαντικότερο, γιατί δε μίλησαν για την ανύπαρκτη στήριξη των γονέων; που είναι οι υποδομές, οι παιδικοί κ η στήριξη στους εργαζόμενους γονείς; που τα βγάζουν πέρα πολύ δύσκολα οι πιο πολλοί κ ειδικά οι πιο νέοι. Πως θα κάνει παιδί ή 25αρα με 400 ευρώ μισθό κ μετά ανύπαρκτο σύστημα δημόσιας υγείας κ παιδικούς; ή θα προσευχομαστε μην κ πάθουν τπτ οι παππούδες για να τους κάνουμε σκλάβους; πρότειναν μέτρα στήριξης που θα διευκολύνουν τους νέους γονείς; όχι... Μόνο κούνησαν το δάχτυλο κ κάλεσαν καλλιτέχνες κ παπάδες να πουν τι; να ρίξουν το ανάθεμα στις εξαλλες που αντί να κάνουν παιδιά γλεντάνε; 

Ναι χρειάζεται σοβαρή ενημέρωση. Αλλά για πείτε στους κυρίους που οργάνωσαν το συνέδριο να μπει αγωγή στα σχολεία κ να μαθαίνεις εγκαίρως τι κ πως. Θα πέσει φωτιά να μας κάψει. 

Οπότε καλώς τους ακύρωσαν κ ας επανέλθουν με καλύτερες προτάσεις αν θέλουν... 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Γι αυτό λέω ότι το πέρασαν λάθος! Ενώ θα ήταν ένα συνέδριο που στ αλήθεια θα ενημέρωνε για τις δυσκολίες όσο περνάνε τα χρόνια, έριξαν όλη την ευθύνη στις γυναίκες που τάχα μου θέλουν να δουλέψουν κ αργούν να το πάρουν απόφαση! Εμ για να κανεις παιδί πρέπει να έχεις και να το ταΐσεις! Το θέμα ήταν να δουν ότι υπάρχουν αντικειμενικες δυσκολίες που οδηγούν τα ζευγάρια να το πάρουν απόφαση μετά τα 35 κ όχι στα 20, όπως γινόταν στην εποχή τους ας πουμε!  Τέλος πάντων θα μπορούσαν απλά να βγάλουν μια ωραία τυπική ανακοίνωση χωρίς πολλά πολλά ότι γίνεται το συνέδριο και ν αφήσουν τα δραματικά βιντεάκια στην άκρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Δεν μίλησα με Οικονομόπουλου, αλλά τώρα που το λες, μήπως τηλ αύριο στο Έλενα. Η Τσεκούρα βέβαια σπάνια ερχόταν στο τηλ, μόνο σε mail απαντούσε και μετά με έπαιρνε και τηλ, αλλά εγώ έχω το mail της Τσεκούρα. Μήπως μπορεί κάποια να μου στείλει της καινούριας; 
Ευχαριστώ πολύ!
 

Στο ίδιο mail απαντάει. είναι το mail του τμήματος. Γράψε το τηλ. σου και θα σε πάρει ή θα σου απαντήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Βρε κορίτσια θα πεταχτώ κ γω εδώ κ ως γυναίκα που έζησα την υπογονιμοτητα. Φυσικά κ νευρίασα με τη διαφήμιση. Πρώτο όπως λέτε κατηγόρησαν τις γυναίκες κ όχι ζευγάρια, ότι δλδ παρακαλάνε οι άντρες για παιδιά κ γάμο κ οι γυναίκες κάνουν τις δύσκολες. Δεύτερο κ πολύ σημαντικότερο, γιατί δε μίλησαν για την ανύπαρκτη στήριξη των γονέων; που είναι οι υποδομές, οι παιδικοί κ η στήριξη στους εργαζόμενους γονείς; που τα βγάζουν πέρα πολύ δύσκολα οι πιο πολλοί κ ειδικά οι πιο νέοι. Πως θα κάνει παιδί ή 25αρα με 400 ευρώ μισθό κ μετά ανύπαρκτο σύστημα δημόσιας υγείας κ παιδικούς; ή θα προσευχομαστε μην κ πάθουν τπτ οι παππούδες για να τους κάνουμε σκλάβους; πρότειναν μέτρα στήριξης που θα διευκολύνουν τους νέους γονείς; όχι... Μόνο κούνησαν το δάχτυλο κ κάλεσαν καλλιτέχνες κ παπάδες να πουν τι; να ρίξουν το ανάθεμα στις εξαλλες που αντί να κάνουν παιδιά γλεντάνε; 

Ναι χρειάζεται σοβαρή ενημέρωση. Αλλά για πείτε στους κυρίους που οργάνωσαν το συνέδριο να μπει αγωγή στα σχολεία κ να μαθαίνεις εγκαίρως τι κ πως. Θα πέσει φωτιά να μας κάψει. 

Οπότε καλώς τους ακύρωσαν κ ας επανέλθουν με καλύτερες προτάσεις αν θέλουν... 

Καλύτερα δεν θα μπορούσες να τα πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Γι αυτό λέω ότι το πέρασαν λάθος! Ενώ θα ήταν ένα συνέδριο που στ αλήθεια θα ενημέρωνε για τις δυσκολίες όσο περνάνε τα χρόνια, έριξαν όλη την ευθύνη στις γυναίκες που τάχα μου θέλουν να δουλέψουν κ αργούν να το πάρουν απόφαση! Εμ για να κανεις παιδί πρέπει να έχεις και να το ταΐσεις! Το θέμα ήταν να δουν ότι υπάρχουν αντικειμενικες δυσκολίες που οδηγούν τα ζευγάρια να το πάρουν απόφαση μετά τα 35 κ όχι στα 20, όπως γινόταν στην εποχή τους ας πουμε!  Τέλος πάντων θα μπορούσαν απλά να βγάλουν μια ωραία τυπική ανακοίνωση χωρίς πολλά πολλά ότι γίνεται το συνέδριο και ν αφήσουν τα δραματικά βιντεάκια στην άκρη! 

Πάντως ο συγκεκριμένος γιατρός νομίζω ότι κατά βάση κάνει διαφήμιση. Δεν έχω καμία θέση να τον κρίνω ως γιατρό γιατί δεν τον ξέρω αλλά από συνέδριο σε συνέδριο πάει. Κάτι ιατρικούς τουρισμούς σε νησιά κλπ κλπ. Δε νομίζω ότι ήθελαν να κάνουν απλα ενημέρωση αλλιώς θα καλούσαν μόνο γιατρούς κ θα έβγαζαν κ αντίστοιχο υλικό. Ποιος θα έκανε τη σοβαρή ενημέρωση; ο μητροπολίτης; ντόρο ήθελαν να κάνουν κ να ακούγονται. 

Ξαναλέω ναι χρειάζεται ενημέρωση αλλά με επιστημονική προσέγγιση κ σοβαρές προτάσεις όχι ανάθεμα κ τρομοκρατία. Γιατί ξέρετε ποια είναι επόμενη μέρα του "τι έκανες τόσα χρόνια κ δεν πρόλαβες"; μα φυσικά το "άμα δεν μπορούσες να μην τα έκανες! Τι αραδιάζες παιδιά!". Loss - loss που λένε κ στο χωριό μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Η διαφήμιση δεν είχε παπά, είχε μια σαραντάρα που έσβηνε κεράκια γενεθλίων και έκανε απολογισμό ζωής σε απελπισία και με δακρύβρεχτη μουσική. Στο ίδιο το συνέδριο όμως ήταν καλεσμένοι παπάδες για ομιλητές. Σε «επιστημονικό» συνέδριο…αν γκουγκλαρεις το προγραμμα καπου θα υπάρχει ακόμα αναρτημένο…

Αυτό δεν θέλω να το σχολιάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Ναι εμένα μου την έχεις πει την ιστορία, την θυμάμαι!

Κι εγώ πιστεύω πολύ στο θέλημα του Θεού. Θυμάστε ότι το απόγευμα πριν κάνω την χοριακή είχε βγει αρνητικότατο το τεστ. Καμία υποψία θετικού, αφού ενώ το είχα πετάξει ξαναπήγα και το κοίταξα. Αρνητικότατο. Κι έλεγα στον άντρα μου μόνο αν γίνει θαύμα με την θέληση του Θεού. Και ήταν σαν να έγινε, γιατί την επόμενη μέρα είχα 50 και τώρα έχω 397. Και προσεύχομαι σε κάθε ένεση που κάνω και πριν και τώρα. Επίσης κάθε Κυριακή ενώ έχω δουλειά το πρωί, τα ακύρωσα όλα για να πηγαίνω να ανάβω ένα κερί στην εκκλησία της γειτονιάς μου, που έχει λειτουργία και να προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. 

Όσο για εμένα, δεν έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις. Επειδή πήγε καλά η χοριακή δεν θέλει άλλη εξέταση, θα με δει την Δευτέρα που θα είμαι 5εβδ+2ημερ. 
Εγώ  βέβαια λέω να πάω Σάββατο να ελέγξω χοριακή και ισως Ε2 και prg επίσης  φυλλικό, σίδηρο και φερριτινη που έχω χαμηλή, μπορεί και D.
Εξέταση για φυλλικό δεν έχω κάνει ποτέ, αλλά επειδή ο αδερφός μου έχει πολύ ψηλό σκέφτομαι μήπως έχω κι εγώ μια από τα ίδια και κάνω κακό που παίρνω. Ο άντρας μου με κοροϊδεύει μου λέει τι Σάββατο τόσες μέρα μετά; Να πηγαίνεις κάθε μέρα! 


Δεν μίλησα με Οικονομόπουλου, αλλά τώρα που το λες, μήπως τηλ αύριο στο Έλενα. Η Τσεκούρα βέβαια σπάνια ερχόταν στο τηλ, μόνο σε mail απαντούσε και μετά με έπαιρνε και τηλ, αλλά εγώ έχω το mail της Τσεκούρα. Μήπως μπορεί κάποια να μου στείλει της καινούριας; 
Ευχαριστώ πολύ!
 

Μην ανησυχεις για το φυλλικο..δυσκολο  να εχεις πολυ υψηλο ωστε να γινει τοξικο..ντε θα παιρνεις οπωσ Κ να χει γιατι πέφτει με το που κοψεις .. Σου εστειλα μήνυμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Σκορπίνα μου ομορφη τι ωραία νέα είναι αυτά; Συγχαρητήρια κορίτσι μου γλυκό να έχεις μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να πάρεις τα μωρα σου αγκαλιά! Πίστη δύναμη και ελπίδα για να πάνε όλα καλά!❤️

 

 

 

 

 

 

 

Ρεεεεε με κατασυγκινησατε!! Ποσό σας ευχαριστώ 🥰🥰🥰

Το πήραμε κορίτσια το ωαριακι αυτό το τελευταίο έπεσε η αυλαία των ωοληψιών.

Οχι μόνο το πήραμε είχαμε σήμερα και το καλύτερο σπερμα ever (!!!) για τα δεδομένα μας ,κάναμε μεγάλο χαμό κλάψαμε στα γέλια γιατί μόλις μου είπαν ποσότητα κινητικότητα άρχισα εγώ να λέω στον γάτο είσαι έτοιμος για να σε κάνω δότη , τελικά ο covid κάνει δουλειά κάτσε να σε στείλω στον ΕΟΔΥ για έρευνα κ είχαν πέσει από τα γέλια οι Εμβρυολογοι κλπ.

Οντως πήγα με μούρη μέχρι το πάτωμα κ νεύρα γιατί ήμουν σίγουρη ότι τσάμπα πάω αλλαααααα όπως είπε η @twinkletwinlkle εμένα με πάνε τα κουλά τελικά 😂😂

Θα δούμε αν θα φτάσει βλαστοκύστη αλλά κ να μην τα καταφέρει δεν πειράζει έχει ο θεος. Εγώ χάρηκα που πήραμε επιτέλους κ ένα καλό σπερμα κ ας ήταν τώρα στο τελευταίο.

Περιτο να πω ότι ζήτησα picsi κ μου λέει η Εμβρυολογος ναι το γράφει η καρτέλα σας λέω το ξέρω απλά σαν γνήσια Παρθενιαρα εγώ το φωνάζω παντού 😂 τόσο ψυχαναγκαστική! Κ μου λέει α το αναγνωρίζετε ε; Λέω φυσικά καλε εδώ δυσκολεύομαι εγώ με την πάρτη μου δεν θα δυσκολεύω τους άλλους;;😂😂

Επόμενος μήνας υστεροσκοπηση και μεθεπόμενος επιτέλους εμβρυομεταφορα!!

Αλλες δυο επισκέψεις και κλείνουμε 😉😉😉 Τον Μάιο στην ετ θα του πω του γιατρού μου ότι έχουμε επέτειο χρόνου!! Σαν πέρσι πήγα πρώτη φορά θα του πάω κ λουλούδια 😂😂😂😂

Τι τέλεια κοπέλα μου… άντε άντε να πάνε όλα τέλεια… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ρε σου λέω θα του πάω δώρο επετείου να τον τρολλαρω δεν παίζει..

Αυριο θα μάθω νέα ναι και για να απαντήσω κ στην @Lucia79 όχι δεν γίνεται υστεροσκοπηση κ ετ στον ίδιο κύκλο. Μου είχε πει πριν δυο μηνες ότι γίνεται αλλά κάπου χαθηκαμε στην μετάφραση είμαι σίγουρη δηλαδή τι άκουσα αλλά άντε τώρα απέδειξε το. 
Τεσπα δεν βαριέσαι φοβαμαι να πάω σε ετ έτσι κ αλλιώς ασε να είμαι χαλαρή δυο μήνες γιατί άπαξ κ κάνω ετ μεταμορφώνομαι σαν αυτή στην διαφήμιση όταν πεινάει!!!😂

Στο κέντρο το συγκεκριμένο το έχουν κάνει πολλές φορές στον ίδιο κύκλο έχω να σου πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μην ανησυχεις για το φυλλικο..δυσκολο  να εχεις πολυ υψηλο ωστε να γινει τοξικο..ντε θα παιρνεις οπωσ Κ να χει γιατι πέφτει με το που κοψεις .. Σου εστειλα μήνυμα ..

Αυτό ακριβώς είπα και στην @Κατεριναπαπλαι στην @Ανθη7.  Η D πέφτει σε χρόνο ντε τε…. Να μην σταματήσουν να παίρνουν και να κρατάνε χαμηλη δοσολογία όταν ανεβεί για συντήρηση. Είναι απαραίτητη για γονιμοποίηση και για εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου.μολ7ς γυρισα από το ραντεβού με τον κυορτη ο ανιρωπος είναι τοπ εντάξει έφριξα με αυτά που μου είπε (νομίζω ότι κ αυτός κόντεψε να ξεχάσει λίγο την ιατρική νε αυτά που άκουσε κ είδε από μενα).μου πε να μην πάω με δοτριας κ μου λένε μλκς.πρεπει όμως ν ρυθμίσω οπωσδηποτε τη ντε γιατί είναι πολύ χαμηλή μέσω 18!!!βέβαια κάνεις ως τώρα δεν έκανε τον κόπο να μου το πει αυτό,κ ότι είναι αιτία αποβολής!!!περιττό να σας πω ότι ο άντρας μου είναι έξαλλος κ θέλει να αρχίσει τις μηνύσεις κντον κρατάω με το ζόρι τελοσπα4ων είμαι πολύ αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε πολύ καλυτερα.θα ήθελα μόνο μια χάρη (επειδή από σας τα μαθα όλα κ το ψαξα.ειστε μεγάλο σχολείο.εσεις μου ανοίξατε τα μάτια.)οποία εχει να μου προτείνει έναν καλό ενδοκρινολογο να με δει για να ρυθμίσω τη ντε.

Αν θες Αθήνα θα σου πω τον Αποστολακη Μιχάηλ έχω περάσει από ονόματα για ονόματα και πήγα εκεί για εμένα είναι τοπ και ασχολητε τώρα για ποσό φταίει η D για αποβολές δεν ξέρω γιατί εγώ πάντα με D χαμηλή κάνω γιατί δεν ανεβαίνει με κανένα φάρμακο το πολύ την φτάνω στο 18 αλλά όπου έχω ρωτήσει δεν μπορεί μόνο αυτή να κάνει αποβολή εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου.μολ7ς γυρισα από το ραντεβού με τον κυορτη ο ανιρωπος είναι τοπ εντάξει έφριξα με αυτά που μου είπε (νομίζω ότι κ αυτός κόντεψε να ξεχάσει λίγο την ιατρική νε αυτά που άκουσε κ είδε από μενα).μου πε να μην πάω με δοτριας κ μου λένε μλκς.πρεπει όμως ν ρυθμίσω οπωσδηποτε τη ντε γιατί είναι πολύ χαμηλή μέσω 18!!!βέβαια κάνεις ως τώρα δεν έκανε τον κόπο να μου το πει αυτό,κ ότι είναι αιτία αποβολής!!!περιττό να σας πω ότι ο άντρας μου είναι έξαλλος κ θέλει να αρχίσει τις μηνύσεις κντον κρατάω με το ζόρι τελοσπα4ων είμαι πολύ αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε πολύ καλυτερα.θα ήθελα μόνο μια χάρη (επειδή από σας τα μαθα όλα κ το ψαξα.ειστε μεγάλο σχολείο.εσεις μου ανοίξατε τα μάτια.)οποία εχει να μου προτείνει έναν καλό ενδοκρινολογο να με δει για να ρυθμίσω τη ντε.

Στο ενδοκρινολογικό του Έλενα δωρεάν πρωινό και με πληρωμή απογευματινό όπου μπορείς να επιλέξεις όποιον γιατρό θέλεις. Καλό είναι να πας σε ενδοκρινολόγο που να ασχολείται με τα αναπαραγωγικά, για να σε ψάξει διεξοδικά, αλλά σχετικό έλεγχο θα σου κάνει και η Οικονομοπούλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αυτό ακριβώς είπα και στην @Κατεριναπαπλαι στην @Ανθη7.  Η D πέφτει σε χρόνο ντε τε…. Να μην σταματήσουν να παίρνουν και να κρατάνε χαμηλη δοσολογία όταν ανεβεί για συντήρηση. Είναι απαραίτητη για γονιμοποίηση και για εξωσωματική. 

Να προσθέσω πως σε υψηλές δόσεις, καλύτερα να μοιράζεται καθημερινά, και όχι πχ 25000iu μια φορά την εβδομάδα, για καλύτερη απορρόφηση. Επίσης, καλό είναι σε υψηλές δόσεις να συνοδεύεται από από K2 και Mg, για σωστή εναπόθεση του ασβεστίου, εκεί που πρέπει. 

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Αν θες Αθήνα θα σου πω τον Αποστολακη Μιχάηλ έχω περάσει από ονόματα για ονόματα και πήγα εκεί για εμένα είναι τοπ και ασχολητε τώρα για ποσό φταίει η D για αποβολές δεν ξέρω γιατί εγώ πάντα με D χαμηλή κάνω γιατί δεν ανεβαίνει με κανένα φάρμακο το πολύ την φτάνω στο 18 αλλά όπου έχω ρωτήσει δεν μπορεί μόνο αυτή να κάνει αποβολή εύχομαι τα καλύτερα 

Δες και για θυροειδή, αν έχεις θέμα με βιταμίνη D, και δε βλέπεις βελτίωση με φάρμακα. Σχετίζονται οι βλάβες/ αυτοάνοσα του θυροειδή με ανεπάρκεια D. Και τσέκαρε και το Mg, για να χρησιμοποιηθεί σωστά η βιταμίνη D χρειάζονται αποθέματα Mg στο σώμα, αν παίρνεις μεγάλες δόσεις, δες το με διατροφολόγος, να σου πει ανάλογα τη δόση, πόσο Mg  και Κ2 πρέπει να λαμβάνεις ταυτόχρονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Γι αυτό λέω ότι το πέρασαν λάθος! Ενώ θα ήταν ένα συνέδριο που στ αλήθεια θα ενημέρωνε για τις δυσκολίες όσο περνάνε τα χρόνια, έριξαν όλη την ευθύνη στις γυναίκες που τάχα μου θέλουν να δουλέψουν κ αργούν να το πάρουν απόφαση! Εμ για να κανεις παιδί πρέπει να έχεις και να το ταΐσεις! Το θέμα ήταν να δουν ότι υπάρχουν αντικειμενικες δυσκολίες που οδηγούν τα ζευγάρια να το πάρουν απόφαση μετά τα 35 κ όχι στα 20, όπως γινόταν στην εποχή τους ας πουμε!  Τέλος πάντων θα μπορούσαν απλά να βγάλουν μια ωραία τυπική ανακοίνωση χωρίς πολλά πολλά ότι γίνεται το συνέδριο και ν αφήσουν τα δραματικά βιντεάκια στην άκρη! 

Μα κ μονο που παντα λενε φταινε τα ωαρια εισαι μεγαλη η κ εγω δεν ξερω τι δεν εχουν σκοπο να δου το πραγμα απο ολες τις πλευρες παρα μονο απο αυτη που ξερουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Να προσθέσω πως σε υψηλές δόσεις, καλύτερα να μοιράζεται καθημερινά, και όχι πχ 25000iu μια φορά την εβδομάδα, για καλύτερη απορρόφηση. Επίσης, καλό είναι σε υψηλές δόσεις να συνοδεύεται από από K2 και Mg, για σωστή εναπόθεση του ασβεστίου, εκεί που πρέπει. 

 

Δες και για θυροειδή, αν έχεις θέμα με βιταμίνη D, και δε βλέπεις βελτίωση με φάρμακα. Σχετίζονται οι βλάβες/ αυτοάνοσα του θυροειδή με ανεπάρκεια D. Και τσέκαρε και το Mg, για να χρησιμοποιηθεί σωστά η βιταμίνη D χρειάζονται αποθέματα Mg στο σώμα, αν παίρνεις μεγάλες δόσεις, δες το με διατροφολόγος, να σου πει ανάλογα τη δόση, πόσο Mg  και Κ2 πρέπει να λαμβάνεις ταυτόχρονα

όλα τα έχω δει και πάλι σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...