Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Tvz

Σε εμάς καναν προγεννητικό έλεγχο  (Γερμανία κάνουν) αλλά στο πακέτο που είδα δεν είχε την μεσογειακή αναιμία (γιατί δεν υπάρχει εδώ) όταν είπα την γιατρο δεν θα έπρεπε να κάνω μου είπε λόγο ότι έχεις ένα παιδάκι χωρίς τότε δεν χρειάζεται... 

🤔 λες να επιμένω να κάνουμε??

Ενδεχομένως να έχει δίκιο η γιατρός. Βέβαια μια εξέταση παραπάνω δεν είναι κ κακο καλύτερα να ξέρεις από το να σε τρώει. Ούτε εγώ έχω κάνει ποτέ κ αναρωτιέμαι. Βέβαια στην οικογένεια δεν υπάρχει κανένας συγγενής που να την έχει, φαντάζομαι ούτε κ στη δική σου. Φαντάζομαι αυτό παίζει ένα ρόλο. Δεν ξέρω κ εγώ τι να πω. Θα μιλήσω αύριο κ με το δικό μου γιατρό κ σε ενημερώνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η carpe είπε:

Κορίτσια, ποιες βιταμίνες παίρνετε μετά από θετική χοριακή; Σας έχει προτείνει κάποια πολυβιταμίνη ο γιατρός σας; 

Εγω παιρνω D3, Iofolen και φυλλικό προς το παρόν κοριτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Επίσης κορίτσια είμαι 6η εβδομάδα και έχω πεθάνει στην υπνηλία δεν μπορώ καθόλου.. όλη μέρα τα μάτια μου είναι δακρυσμενα από την νυστα!! Ποια κοπέλα είναι μαζί μου σε αυτό;

Μου λέει ο άντρας μου να πάμε βόλτες να πάμε για φαγητό και δεν έχω κουράγιο, κάθομαι σε καρέκλα μισή ώρα και μετά νιώθω ότι θα καταρρευσω από την κούραση..

Κι εγω εχω υπνηλία αρκετή! Σε αυτο που δεν παλεύομαι ειναι το πρήξιμο! Η κοιλια μου ειναι τούμπανο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εγω παιρνω D3, Iofolen και φυλλικό προς το παρόν κοριτσι μου! 

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Την d3 την παίρνεις έξτρα, γιατί το ιοφολεν έχει, επειδή την είχες βρει χαμηλή; Επίσης, το ιοφολεν έχει φυλλικό 400μγ, δεν αρκούν; Αυτό παίρνω κι εγώ αλλά επειδή μου τελειώνει σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποιο καλύτερο. Ο γιατρός μου προτείνει το impryl, αλλά επειδή είχα δυο πακέτα ιοφολέν σπίτι, τα λυπήθηκα. Ήταν σύμφωνος, αλλά χωρίς να μου πει να πάρω κάτι παραπάνω. 

Θα συνεχίσω μάλλον με αυτές που έχουν και προσιτή τιμή. Εξάλλου αν προχωρήσουν όλα καλά θα κάνω γενικό έλεγχο και θα μου δώσει ο γυναικολόγος βιταμίνες.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, όλες κορίτσια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Tvz

Σε εμάς καναν προγεννητικό έλεγχο  (Γερμανία κάνουν) αλλά στο πακέτο που είδα δεν είχε την μεσογειακή αναιμία (γιατί δεν υπάρχει εδώ) όταν είπα την γιατρο δεν θα έπρεπε να κάνω μου είπε λόγο ότι έχεις ένα παιδάκι χωρίς τότε δεν χρειάζεται... 

🤔 λες να επιμένω να κάνουμε??

Αυτό που σου είπε ότι έχεις ένα παιδάκι και δεν χρειάζεται να την κάνεις δεν ευσταθεί. Αν και οι δύο γονείς έχουν στίγμα (δεν λέω ότι αυτό συμβαίνει σε εσάς)το παιδί που θα γεννηθεί έχει 25% πιθανότητες να έχει μεσογειακή αναιμία 25% να μην έχει τίποτα και 50% να έχει και αυτό στίγμα. Υποθέτω ότι στην Γερμανία δεν είναι στο πακέτο του προγεννητικού γιατί θα έχει μικρό ποσοστό στον πληθυσμό. Είναι ασθένεια που εμφανίζεται κυρίως στους μεσογειακούς λαούς και στην Ελλάδα είναι στο 8% και σε κάποιες περιοχές φτάνει και το 15% γι' αυτό είναι και στο βασικό πακέτο του προγεννητικού.

Πάντως αν θέλεις να την κάνεις μια απλή αιματολογική είναι τα αποτελέσματα βγαίνουν την ίδια μέρα και συνταγογραφείται  και ακόμα και ιδιωτικά δεν κοστίζει(για Ελλάδα μιλάω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η carpe είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Την d3 την παίρνεις έξτρα, γιατί το ιοφολεν έχει, επειδή την είχες βρει χαμηλή; Επίσης, το ιοφολεν έχει φυλλικό 400μγ, δεν αρκούν; Αυτό παίρνω κι εγώ αλλά επειδή μου τελειώνει σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποιο καλύτερο. Ο γιατρός μου προτείνει το impryl, αλλά επειδή είχα δυο πακέτα ιοφολέν σπίτι, τα λυπήθηκα. Ήταν σύμφωνος, αλλά χωρίς να μου πει να πάρω κάτι παραπάνω. 

Θα συνεχίσω μάλλον με αυτές που έχουν και προσιτή τιμή. Εξάλλου αν προχωρήσουν όλα καλά θα κάνω γενικό έλεγχο και θα μου δώσει ο γυναικολόγος βιταμίνες.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, όλες κορίτσια!! 

To φολικό κάποιοι γυναικολόγοι το δίνουν extra και πριν την εγκυμοσύνη και ας παίρνεις βιταμίνη που το περιέχει και κάποιοι δεν το δίνουν ακόμα και αν δεν παίρνεις τίποτα, το δίνουν μετά από τις εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η mar333 είπε:

To φολικό κάποιοι γυναικολόγοι το δίνουν extra και πριν την εγκυμοσύνη και ας παίρνεις βιταμίνη που το περιέχει και κάποιοι δεν το δίνουν ακόμα και αν δεν παίρνεις τίποτα, το δίνουν μετά από τις εξετάσεις.

Ναι! Εμενα ολες αυτες τις βιταμίνες που τις ειχε δωσει ο εξωσωματικός μου απο πριν! Λιγο μετα αφου ξεκίνησα τη διεγέρση. Και τα συνεχίζω ακομη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα μας κεράσεις σύντομα  :-) 😀

Προς το παρόν βόλτες με τον σύζυγό να χαλαρώσετε:-* 

🥰💕💖🤗 Κοπέλα μου εσύ :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι μου κάνετε;; Θελω να σας ευχαριστήσω ολες για τα μηνύματα συμπαραστασης!! Πραγματικά νιώθω ότι έχω ανθρωπους να με καταλαβαίνουν εδώ μέσα!!Επισης να καλοσωρίσω κι εγώ τα καινουρια μας μέλη και να ευχηθώ σε ολες (καινουριεσ Και παλιές) καλή επιτυχία σε οποίο στάδιο κ αν βρίσκονται και σύντομα με χαρμόσυνα νέα!! 
Εγώ προσπαθώ να ανασυγκροτηθώ σιγά σιγά για να δω πως θα προχωρήσω παρακάτω! Περιμένω να μου έρθει η περίοδος για την οποία ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε πόσες μέρες μετά από τη διακοπή των φαρμάκων έρχεται;; Ελπίζω να μου έρθει σύντομα μπας και προλάβω και κάνω τη δεύτερη εμβρυομεταφορα τον Ιούλιο γιατί Αύγουστο είναι κλειστά λένε! 
επισης μου είπε ο εξωσωματικός να κάνω scratching ενδομητρίου που γίνεται με υστεροσκοπηση γιατί λέει θα βοηθήσει αρκετά! 
και θέλω να ρωτήσω τώρα εγώ. Γιατί να το κάνω αυτό αφού η εμφύτευση πέτυχε την προηγούμενη φορά; Βοηθάει και στη διατήρηση της κύησης; Έχει κάποια από σας εμπειρία πάνω σ αυτό;; Το έχετε ακούσει; Το έχετε κάνει ίσως; 
επισης μου ειπαν να πάω και σε αιματολόγο! Εκεί τι ελέγχουμε;; 
ολο καινουρια πράγματα μας βγάζουν στη φορά! Έχουμε κάνει ένα σωρό εξετάσεις κι ακόμα δεν έχουμε βρει τι φταίει!! 

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που επανήλθες ,μόνο τα καλύτερα από εδώ και πέρα μέσα από την καρδιά μου 💓!! Αυτό το στρετσιν το έχω ακούσει και εγώ αλλά ο γιατρός μου δεν μου έχει αναφέρει τίποτα!! Νομίζω ότι κάθε γιατρός κάνει τα δικά του!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε να κάθομαι, πρώτη φορά το ακούω από εσάς. Και εγώ παίρνω 3 κολπικά την ημέρα το μόνο που μου είπε να τα βρέχω πριν τα βάλω για καλύτερη και γρηγορότερη απορρόφηση.

Πρωγενετικο έλεγχο μου έγραψε και σε εμένα ο εξωσωματικος μου να κάνω πριν ξεκινήσουμε ήταν απαραίτητο, μέσα σε όλα τα άλλα ήταν και η κυστική ίνωση, και μάντεψε χωρίς να το γνωρίζω είμαι θετική σε μια από τις μεταλλάξεις, έπειτα έκανε και ο σύζυγός μου που ήταν αρνητικός και όλα καλά. Γνώμη μου είναι να την κάνεις.

Η κυστική ίνωση είναι μια πάθηση που γεννιούνται παιδάκια με προβλήματα στο αναπνευστικό και σε πολλές περιπτώσεις ίσως δεν έχουν και μεγάλο προσδόκιμο ζωής. Εάν έχεις εσύ μια μετάλλαξη και ο σύζυγός σου μια άλλη διαφορετική τοτε το παιδάκι σας ίσως να είναι απλά φορέας και δεν θα έχει πρόβλημα... Το πρόβλημα είναι αν εσύ και ο σύζυγός σου έχετε την ίδια ακριβώς μετάλλαξη που όπως καταλαβαίνεις είναι εξαιρετικά σπάνιο αφού η νόσος των λευκών όπως χαρακτηρίζεται είναι στο 2% του πληθυσμού.. και τσουπ στον πρωγενετικο έμαθα ότι είμαι και εγώ μέσα σε αυτό το ποσοστό.

Καλή επιτυχία κοπέλα μου!

Εμένα σκέψου ο γιατρός μου είχε πει να κάθομαι μόνο κάνα τέταρτο δεν χρειάζεται παραπάνω και όταν τα πήρα από το φαρμακείο μου λέει η κοπέλα τουλάχιστον μισή ώρα κάτω!! Ο δικός σου σου είπε μόνο να τα βρέχεις,άντε βγάλε άκρη εσύ τώρα!! Εγώ να σου πω την αλήθεια κάνω έναν συνδιασμό τα βρέχω λίγο και κάθομαι κάνα 10 -15 λεπτό!!! Η υπνηλία είναι λογική κορίτσι μου ,,πότε έχεις πάλι υπέρηχο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι να σκάσω.

Με πήρε σήμερα η εμβρυολογος και μου είπε πως έχουμε από την ωοληψια της Τρίτης 2 έμβρυα 5ης ημέρας που όμως δεν έχουν εξελιχθεί ακόμα σε βλαστοκύστες.

Θα περιμένουμε κ την αυριανή ημέρα .

Έχει τύχει σε καμία?

Θέλω όλη την θετική σας ενέργεια ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mar333 είπε:

Δεν πειράζει που σηκώνεσαι κάτι μένει μέσα και επαρκεί θα δεις ότι ακόμα και το βράδυ που μένεις ώρες ξαπλωμένη πάλι κάτι βγαίνει το πρωί. Στην ουσία είμαστε καλυμμένες και μόνο από αυτό που παίρνουμε από το στόμα.

Κορίτσι μου ευχαριστω για την απάντηση αλλά δεν παίρνω καθόλου από το στόμα γι'αυτό ανχωνομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου κ για τη βοήθεια κ για τις ευχές. Θα πάρω τηλ το γιατρό μου να τον ρωτήσω. Ίσως να μην έχει σημασία γιατί όντως τα εμβρυακια έχουν δημιουργηθεί ήδη. Απλώς ξέρετε με τρομάζει η σκέψη της μη εμφύτευσης ή ακόμα κ μιας αποβολής κ σκέφτομαι αν είναι να έχω κάτι γιατί να μην το ξέρω πριν τη μεταφορά κ να το προλάβω από το να το μάθω κατόπιν εορτής. Τεσπα όπως καταλαβαίνετε είναι μακρά η περίοδος (γύρω στις 10 μέρες) 😁ως την επόμενη περίοδο κ σκέφτομαι διάφορα!! 

Να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι όσο γίνεται λιγότερο ,δεν θα τρελαθουμε κιόλας!! Οι γιατροί μας ξέρουν τι κάνουν (ελπίζω χιχι) !!! Εσύ να σκέφτεσαι μόνο την μελλοντική σου μεγάλη οικογένεια :-) :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Κορίτσια είμαι να σκάσω.

Με πήρε σήμερα η εμβρυολογος και μου είπε πως έχουμε από την ωοληψια της Τρίτης 2 έμβρυα 5ης ημέρας που όμως δεν έχουν εξελιχθεί ακόμα σε βλαστοκύστες.

Θα περιμένουμε κ την αυριανή ημέρα .

Έχει τύχει σε καμία?

Θέλω όλη την θετική σας ενέργεια ♥️

Κορίτσι μου έχεις όλη μου την θετική ενέργεια σου εύχομαι να πάνε όλα κατευχην!! Δεν ξέρω όμως τι σημαίνει δεν έχουν εξελιχθεί σε βλαστοκυστες, φαντάζομαι έχει να κάνει με τις διαιρέσεις των κυττάρων αλλά καλύτερα να μας πει κάποια κοπέλα που τα ξέρει καλύτερα!!! Όλα να πάνε καλά💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εμένα σκέψου ο γιατρός μου είχε πει να κάθομαι μόνο κάνα τέταρτο δεν χρειάζεται παραπάνω και όταν τα πήρα από το φαρμακείο μου λέει η κοπέλα τουλάχιστον μισή ώρα κάτω!! Ο δικός σου σου είπε μόνο να τα βρέχεις,άντε βγάλε άκρη εσύ τώρα!! Εγώ να σου πω την αλήθεια κάνω έναν συνδιασμό τα βρέχω λίγο και κάθομαι κάνα 10 -15 λεπτό!!! Η υπνηλία είναι λογική κορίτσι μου ,,πότε έχεις πάλι υπέρηχο;; 

Τι προγεστερόνη παίρνετε? Εμένα μου έχει δώσει prolutex και ένα ultrogestan κολπικά καθημερινά αλλά μου φαίνονται λίγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου έχεις όλη μου την θετική ενέργεια σου εύχομαι να πάνε όλα κατευχην!! Δεν ξέρω όμως τι σημαίνει δεν έχουν εξελιχθεί σε βλαστοκυστες, φαντάζομαι έχει να κάνει με τις διαιρέσεις των κυττάρων αλλά καλύτερα να μας πει κάποια κοπέλα που τα ξέρει καλύτερα!!! Όλα να πάνε καλά💕

Ναι κοπέλα Μ λογικά με τις διαιρέσεις έχει να κάνει.

Σε ευχαριστώ πολύ ❣️

Ας βάλει η Παναγία το χέρι της και τα εμβρυακια Μ να προχωρήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Ναι κοπέλα Μ λογικά με τις διαιρέσεις έχει να κάνει.

Σε ευχαριστώ πολύ ❣️

Ας βάλει η Παναγία το χέρι της και τα εμβρυακια Μ να προχωρήσουν.

Θα προχωρήσουν τα εμβρυακια σου και θα σε περιμένουν!!! Καλη επιτυχια να εχεις και σου στελνω φουλ θετική ενέργεια! 🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Θα προχωρήσουν τα εμβρυακια σου και θα σε περιμένουν!!! Καλη επιτυχια να εχεις και σου στελνω φουλ θετική ενέργεια! 🍀

Μακάρι κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ ❣️❣️❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Εγώ όταν έκανα την εξέταση στην 8η εβδομάδα περίπου ζήτησα να μου κάνουν το μεγαλύτερο ποσοστό που υπάρχει και είναι 95% μου ειπαν ότι δεν υπάρχει η συγκεκριμένη εξέταση σε 99%.  Μου είπαν άραγε ψέμματα από την Βιοιατρική; Δεν ξέρω…  Πάντως την χρυσοπλήρωσα. 

Όντως, οι μεταλλάξεις του γονιδίου που έχουν χαρτογραφηθεί είναι περίπου το 95% του συνόλου. Η ενημέρωση προήλθε από τη βιολόγο του Λαικού, που είναι το κέντρο αναφοράς στην Ελλάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να σας πω κάτι πάνω στην κυστικη ίνωση!λοιπον εγώ προσωπικά την θεωρώ έως και την πιο σημαντική εξέταση!βεβαια αν δεν μάθεις κάτι δεν ψάξεις δεν γνωρίζεις και δεν σε ενημερώσουν πάνω σε αυτό νομίζεις ότι απλά δεν θα συμβεί η δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί!ειναι κι οι σπάνιες περιπτώσεις που σου λένε κάποιοι έλα μωρε είναι πολύ σπάνιο αυτό!φιλικο μας ζευγάρι προσπαθούσα παρα πολλά χρόνια να κάνει παιδί γύρω στα 4 το μόνο θέμα που είχαν ήταν κάτι στο σπερμα αλλά όχι κάτι τρομερο!δηλαδη μια η κινητικότητα ήταν σούπερ μια όχι!εκαναν όλες τις εξετάσεις λοιπον και δεν βρήκαν τίποτα!μετα από 4 χρόνια τα καταφέρνουν και κάνουν ένα πανέμορφο κοριτσάκι όμως δυστυχώς πάσχει από κυστικη ίνωση!δεν το πιστεύαμε τρελάθηκαμε όλοι!σκεφτειτε τι έπαθαν οι γονείς του!του έβαλε λοιπον ο παιδίατρος να κάνουν εξετάσεις κυστικης ίνωση και βγήκαν και οι δυο στις ίδιες μεταλλάξεις φορείς!ολοι λοιπον οι γύρω τους κατηγόρησαν ότι δεν είχαν κάνει την πιο σημαντική εξέταση αλλά δεν ήταν έτσι είχε κάνει ο άντρας αλλά είχε κάνει το μικρό ποσοστό που βάζουν οι περισσότεροι γιατροί και στο μικρό ποσοστό δεν φάνηκε τίποτα όταν τους έβαλε ο παιδίατρος να κάνουν το 99% τότε φάνηκε!οταν λοιπον το έψαξαν μετά έμαθαν ότι αυτό με το σπερμα που είχε ο άντρας ήταν ένα σύμπτωμα της κυστικης!μετα φυσικά και ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε ότι δυστυχώς στην Ελλάδα δεν είμαστε ενήμερη γι αυτό το θέμα σωστα!εμενα έβαλε τον άντρα μου να κάνει το μεγάλο πακέτο της κυστικης και τον άντρα της αδερφής μου και ο άντρας της αδερφής μου βγήκε φορέας μετά έκανε η αδερφή μου και ήταν αρντικη! Η κυστικη ίνωση για μένα είναι από τις πιο σημαντικές εξετάσεις!!

Ισχύει, στους άντρες η μετάλλαξη του γονιδίου προκαλεί σοβαρή ολιγοασθενοσπερμία. Αλλά το 99% των μεταλλάξεων δεν έχει χαρτογραφηθεί ακόμα...Τους το πούλησαν έτσι από ιδιωτικό διαγνωστικό και άφησαν έξω το 1% για αποποίηση ευθύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Χαιρομαι που εισαι καλα κοριτσι μου!!! Ανέκτησες δυνάμεις και θα ξεκινήσεις παλι;; Με το καλο!!! Αυτη η φορα να ειναι η στιγμη σου και να πανε ολα καλα!!! 🥰🥰

Ναι έτσι λέμε!! Νιώθω πως έτσι κάτι κάνω, ότι δεν τα παρατάω! Με πήρε αρκετά από κάτω αλλά κακά τα ψέματα ήταν η πρώτη φορά και πρέπει να νιώθω αισιόδοξη ότι την επόμενη θα πετύχει! Με τη στεναχώρια αποκλείεται να φτάσω στο στόχο μου! 
Σ ευχαριστώ παρα πολύ κι ευχομαι και σ εσένα τα καλύτερα μέσα απ την καρδιά μου!  ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που επανήλθες ,μόνο τα καλύτερα από εδώ και πέρα μέσα από την καρδιά μου 💓!! Αυτό το στρετσιν το έχω ακούσει και εγώ αλλά ο γιατρός μου δεν μου έχει αναφέρει τίποτα!! Νομίζω ότι κάθε γιατρός κάνει τα δικά του!! 

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου!! Και εσένα το ίδιο! Πολύ καλή επιτυχία με θετικά αποτελέσματα! 
Ισχύει αυτό με τους γιατρούς! Διαβάζω κ εδώ μέσα ένα σωρό διαφορετικά πράγματα, πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μένει να εξετάσουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ναι έτσι λέμε!! Νιώθω πως έτσι κάτι κάνω, ότι δεν τα παρατάω! Με πήρε αρκετά από κάτω αλλά κακά τα ψέματα ήταν η πρώτη φορά και πρέπει να νιώθω αισιόδοξη ότι την επόμενη θα πετύχει! Με τη στεναχώρια αποκλείεται να φτάσω στο στόχο μου! 
Σ ευχαριστώ παρα πολύ κι ευχομαι και σ εσένα τα καλύτερα μέσα απ την καρδιά μου!  ❣️❣️❣️

Ακριβως αυτο! Το να στενοχωριεσαι ειναι απολυτως φυσιολογικό, δεν ειμαστε ρομπότ! Αλλα αν μένεις κολλημένη εκει ο στόχος δεν ερχεται! Δε σταματάμε και συνεχίζουμε! Καλη δύναμη κοριτσι μου και με το καλο ολα! Θα διαβαζω τα νεα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστω για την απάντηση αλλά δεν παίρνω καθόλου από το στόμα γι'αυτό ανχωνομαι!!

Εγώ σε μία ε/τ έπαιρνα από το στόμα μόνο, και κολπικά vasglor(η vasclor δεν φαίνεται-μετριέται στο αίμα) στην εξέταση prg την προηγούμενη μέρα της ε/τ είχα 100-110 στην επόμενη ε/τ μου έδωσε και κολπικά τα ultogestan ποτέ δεν πρόσεχα πως τα βάζω και ένα βράδυ που δεν κοιμήθηκα κατευθείαν και πήγα τουαλέτα το πρωί το βρήκα στο εσώρουχο, στην εξέταση εκείνη τη φορά η prg ήταν 320-330 αφού τρόμαξα με το νούμερο και γκρίνιαζα να μου μειώσει τα φάρμακα. Οπότε νομίζω πάλι είσαι ο.κ γιατί από τον κόλπο έχει καλύτερη απορρόφηση .Αν αγχώνεσαι κάνε μια prg για σιγουριά και αν χρειαστεί σε ενισχύει την μέρα της ε/τ που νομίζω δεν θα χρειαστεί μια χαρά θα είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Κορίτσια είμαι να σκάσω.

Με πήρε σήμερα η εμβρυολογος και μου είπε πως έχουμε από την ωοληψια της Τρίτης 2 έμβρυα 5ης ημέρας που όμως δεν έχουν εξελιχθεί ακόμα σε βλαστοκύστες.

Θα περιμένουμε κ την αυριανή ημέρα .

Έχει τύχει σε καμία?

Θέλω όλη την θετική σας ενέργεια ♥️

Συμβαίνει καμμιά φορά να θέλουν μια μέρα παραπάνω. Μην ανησυχείς ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...