Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κι από μένα, πάλι καλά που μου το είπες να μην κάνω ούτε σήμερα. Σκέφτομαι αύριο μήπως που είναι 8η μέρα γιατί στην 9η μου είπε για χοριακή. Ευτυχώς αυτή τη φορά νωρίς, γιατί τις άλλες φορές μου έκαναν ovitrelle κατά την διάρκεια της αναμονής 1-3-5η μέρα 1/3 κάθε φορά- το έχετε ξανακούσει; Οπότε μπορεί η χοριακή να ήταν ψευδώς θετική νωρίτερα και η εξέταση  πήγαινε στις 14 μέρες. 

Το έκανε φίλη μου αυτό και πέτυχε και τώρα έχει το μωράκι τις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι, Λυπάμαι που βγήκες εκτός προγράμματος, εγώ μέσα σε 10 μήνες περίπου που έκανα παρακολούθηση ωορηξιας στο γυναικολογο, είχε τύχει να μην μεγαλώσει το ωαριο ναι, σε δύο κύκλους που τουλάχιστον θυμάμαι.. Γτ είχα κάνει και 5 κύκλους πρόκληση με ovitrelle. Και ούτε εμένα οι ενδοκρινολογοι μου απεδωσαν σύνδρομο πολυκυστικων, μόνο ο γιατρός μου ότι έχω την περίφημη εικόνα. 

Αλλά εμείς για την μεταφορά πήγαμε με τεχνητό κύκλο οπότε μου το εχτισαν το ενδομητριο, δεν ξέρω με τον φυσικό τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Να σας πω κι εγώ τα νέα μου… ο κύκλος ακυρώνεται,, πήγα για υπέρηχο το πρωί, τα ωάρια είναι ακόμα 14, δηλαδή από το Σάββατο ως σήμερα παραμένουν εκεί ακούνητα και σήμερα μέτρησε ενδομητριο στα 8mm και μου είπε ότι το παρατάμε για αυτό το μήνα. Περιμένω να μου έρθει περίοδος και στον επόμενο κύκλο από 2η ως 6η μέρα να παρω φεμάρα για να βοηθήσουμε τα ωάρια να ωριμάσουν…τώρα πως γίνεται με φάρμακο που καταστέλλει υποτίθεται τις ορμόνες να ωριμάζουν τα ωάρια δεν καταλαβαίνω αλλά οκ, αυτός ξέρει τι κάνει προφανώς. 
το θέμα είναι ότι απογοητεύτηκα γιατί το είχα δέσει κόμπο ότι θα γίνει μεταφορά τώρα αλλά μου είπε ξεκάθαρα ότι ούτε το ενδομητριο είναι καλό και ότι αν τς ωάρια είναι ανώριμα, δε μπορεί ορμονικά να υποστηριχθεί εγκυμοσύνη. Μετά ρώτησα αν αυτό σημαίνει κάτι, αν χρειάζεται να κάνω κάποια εξέταση κλπ και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να συμβεί σε ένα κύκλο αλλά αν συμβεί σε 3 συνεχόμενους το ψάχνουμε. Δεν ξέρω και δεν προλάβαινα σήμερα να ρωτήσω τί ψάχνουμε ακριβώς αλλά τώρα μου έχουν μπει ιδέες ότι μάλλον καλά προβληματιζόμουν τόσο καιρό αν έχω ή δεν έχω πολυκυστικές και γιατί δε μπορώ να πετύχω ωορηξια με τα τεστ.  Με τρελαίνει που έχω δει 3 ενδοκρινολόγους και ένα καρο γυναικολόγους και ποτέ κανένας δεν αποφάσισε να μου κάνει τέτοιο ψάξιμο και παίζει τόσα χρόνια να τραβιέμαι χωρίς να ξέρω καλά καλά τι φταίει

εσεις τι λετε, για να παρω και τη γνώμη του κοινού…σας έχει τύχει να μη μεγαλώνουν τα ωάρια? Υποτίθεται είναι δείγμα ότι μάλλον δεν θα συμβεί ωορηξια στη συνέχεια ή τελωσπαντων ότι δεν θα είναι ικανοποιητική

@BlackCat σε εγκαταλείπω και πάω για 18 Απρίλη. Ελπίζω να έχεις καλά νέα να μας πεις. 

 

Καλησπέρα κορίτσι, Λυπάμαι που βγήκες εκτός προγράμματος, εγώ μέσα σε 10 μήνες περίπου που έκανα παρακολούθηση ωορηξιας στο γυναικολογο, είχε τύχει να μην μεγαλώσει το ωαριο ναι, σε δύο κύκλους που τουλάχιστον θυμάμαι.. Γτ είχα κάνει και 5 κύκλους πρόκληση με ovitrelle. Και ούτε εμένα οι ενδοκρινολογοι μου απεδωσαν σύνδρομο πολυκυστικων, μόνο ο γιατρός μου ότι έχω την περίφημη εικόνα. 

 

Αλλά εμείς για την μεταφορά πήγαμε με τεχνητό κύκλο οπότε μου το εχτισαν το ενδομητριο, δεν ξέρω με τον φυσικό τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι! Πήρα κ το γιατρό αλλά δε μου απάντησε και υα με παρει οταν το δει αλλά μέχρι τοτε αγωνιώ!

Δευτερα έκανα 3η χοριακή! 8671 απο 1092 που ηταν η 2η την Τεταρτη! Έκανα κ υπέρηχο ειδα δυο σάκους ο ένας αδειος κ οχι καλή μορφολογία κ ο αλλος πολυ καλός κ είδαμε κ υποψια λεκιθικου ασκου! Την Τρίτη το πρωι στο σκούπισμα είδα 3 κηλιδιτσες μικρες κοκκινο αίμα! Όλη μερα δε ξαναειδα κάτι μα θορυβηθηκα και πηγα παλι σημερα το πρωι να κανω χοριακη! Και βγηκε 17038! Να ανησυχήσω;

21/3 1η χοριακη 401

23/3 2η χοριακή 1092

28/3 3η χοριακη 8671

30/3 4η χοριακη 17038

η τελευταια δεν διπλασιαστηκε εστω!

🥺

καταλαβαίνεις οτι εχεις διπλασιασμό κατα 97% και ενω  εισαι ηδη σε υψηλές μονάδες?

 μη το σκέφτεσαι καν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Να σας πω κι εγώ τα νέα μου… ο κύκλος ακυρώνεται,, πήγα για υπέρηχο το πρωί, τα ωάρια είναι ακόμα 14, δηλαδή από το Σάββατο ως σήμερα παραμένουν εκεί ακούνητα και σήμερα μέτρησε ενδομητριο στα 8mm και μου είπε ότι το παρατάμε για αυτό το μήνα. Περιμένω να μου έρθει περίοδος και στον επόμενο κύκλο από 2η ως 6η μέρα να παρω φεμάρα για να βοηθήσουμε τα ωάρια να ωριμάσουν…τώρα πως γίνεται με φάρμακο που καταστέλλει υποτίθεται τις ορμόνες να ωριμάζουν τα ωάρια δεν καταλαβαίνω αλλά οκ, αυτός ξέρει τι κάνει προφανώς. 
το θέμα είναι ότι απογοητεύτηκα γιατί το είχα δέσει κόμπο ότι θα γίνει μεταφορά τώρα αλλά μου είπε ξεκάθαρα ότι ούτε το ενδομητριο είναι καλό και ότι αν τς ωάρια είναι ανώριμα, δε μπορεί ορμονικά να υποστηριχθεί εγκυμοσύνη. Μετά ρώτησα αν αυτό σημαίνει κάτι, αν χρειάζεται να κάνω κάποια εξέταση κλπ και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να συμβεί σε ένα κύκλο αλλά αν συμβεί σε 3 συνεχόμενους το ψάχνουμε. Δεν ξέρω και δεν προλάβαινα σήμερα να ρωτήσω τί ψάχνουμε ακριβώς αλλά τώρα μου έχουν μπει ιδέες ότι μάλλον καλά προβληματιζόμουν τόσο καιρό αν έχω ή δεν έχω πολυκυστικές και γιατί δε μπορώ να πετύχω ωορηξια με τα τεστ.  Με τρελαίνει που έχω δει 3 ενδοκρινολόγους και ένα καρο γυναικολόγους και ποτέ κανένας δεν αποφάσισε να μου κάνει τέτοιο ψάξιμο και παίζει τόσα χρόνια να τραβιέμαι χωρίς να ξέρω καλά καλά τι φταίει

εσεις τι λετε, για να παρω και τη γνώμη του κοινού…σας έχει τύχει να μη μεγαλώνουν τα ωάρια? Υποτίθεται είναι δείγμα ότι μάλλον δεν θα συμβεί ωορηξια στη συνέχεια ή τελωσπαντων ότι δεν θα είναι ικανοποιητική

@BlackCat σε εγκαταλείπω και πάω για 18 Απρίλη. Ελπίζω να έχεις καλά νέα να μας πεις. 

Ελα σε περίμενα γιατί ε΄χω μια δύσκολη μέρα στην δουλειά και δεν προλαβαίνω να διαβάσω πολλά.

Κριμα ρε συ @Lucia79οχι γιατί κάτι κακό συμβαίνει αλλά γιατί ξε΄ρω την απογοητεύση της καθυστέρησης αυτής. Μου είχαν ακυρώσει κύκλο ετ λόγω ενδομητρίου και ακόμα θυμάμαι την ξενέρα μου.

Στο θέμα των ωαρίων τώρα δεν είμαι σίγουρη αλλά μήπως απλά ήταν ένας κακός κύκλος? Θέλω να πω στην ηλικία μας οι μισοί και ίσως παραπάνω κυκλοι μας είναι είτε ανωρρηκτικοί είτε κακής ποιότητας ωάριο. Μήπως απλά πέσατε σε έναν τέτοιο? Επίσης στις διεγέρσεις που κάνεις τα πας πολύ καλά και από ωάρια και από γονιμοποιήσεις.

Επειδή μελε΄τησα και τα τεφτέρια μου για την @Γιάννα 36 αλλα δεν πρόλαβα να της γράψω, είδα οτι σε μενα  οι δυο κυκλοι που έκανα διέγερση / τροποποποιημένο πήγαν καλά από την άποψη ωαρίων και γονιμοποιησεων (παντα για τα δεδομενα μου και την ηλικια μου). Δηλαδη ειχα 4, πηραμε 4, γονιμοποιησαμε 4. Βεβαια δεν κατέληξαν 4/4 βλαστοκυστες αλλά 1 στα 4 αλλά άλλο θέμα αυτό θέλω να πω μπαίνει κ το σπέρμα στη μέση.

Στους 3 φυσικούς που έχω κάνει ο ένας ήταν μετά από διέγερση πήγε άπατος δεν πηραμε ωάρια και οι τιμε΄ς δεν ήταν καλές εξ αρχής.

Ο 2ος πήγε σφαίρα πήραμε ωάριο με LH 5.5 & E2 125 και ε΄γινε βλαστοκύστη (100% επιτυχία δηλαδή)

Και ο 3ος αυτός που διανύω τώρα δεν φαίνεται να ξεκινάει καλά και αυτός όπως ο νούμερο 1.

Τώρα βέβαια και το δείγμα μου είναι μικρό στους τελείως φυσικούς αλλά έτσι οπως τα κόβω σε ένα υποτιθέμενο σενάριο  6 σερί  φυσικών ζητημα να πήγαινα καλά στους 3.

Ολα αυτά είναι προιόν της δικής μου σκέψης μπορεί να γράφω και βλακείες αλλά ειλικρινά πιστεύω οτι πέσατε σε έναν κακό κύκλο.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης θα σου πρότεινα να ρωτήσεις την Οικονομοπούλου στο Έλενα αν σχετίζεται οντως με σύνδρομο πολυκυστικών κλπ και αν πρέπει να το ψάξεις περισσότερο με ενδοκρινολογικό.

Η αφού έχεις πάει στο ενδοκρινολογικό του Έλενα να τους ρωτήσεις και αυτούς.

@Lucia79 να μας φύγει και η απορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Τι ενοεις σου εκαναν ovitrelle στην αναμονη;

Εννοώ ότι μετά την εμβρυομεταφορά ο πρώτος γιατρός μου έκανε μια ovitrelle ολόκληρη και άλλος μετά άλλες 2 φορές προσπάθειας μου είπε να κάνω 1η-3η-5η μέρα 1/3 της ovitrelle κάθε φορά. Την 1η φορά υπήρχε εμφύτευση, τις άλλες 2 όχι.
Τώρα δεν το έκανα με αυτόν τον γιατρό. Δεν ξέρω, υποτίθεται η χοριακή γοναδοτροπινη κάπως δίνει στον οργανισμό την εντύπωση ότι είναι ήδη έγκυος όποτε λειτουργεί θετικά. 
Ο κάθε γιατρός έχει το δικό του σύστημα και δεν παρεκκλίνει. Ο προηγούμενος είχε κάνει έρευνα λέει στην κορτιζόνη και δεν ήθελε με τίποτα να πάρω. Αυτός ήθελε οπωσδήποτε. Όπως και με τα cyclarur. Πρώτη φορά παίρνω σε κύκλο που πάω με φρέσκα και όχι κατεψυγμένα. Δεν ξέρω πια κι εγώ τι ισχύει και τι όχι. Πιστεύω και αυτοί στο περίπου ξέρουν τι γίνεται για να είμαι ειλικρινής. Άμα τους ζορίσεις λίγο στα λένε αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Να σας πω κι εγώ τα νέα μου… ο κύκλος ακυρώνεται,, πήγα για υπέρηχο το πρωί, τα ωάρια είναι ακόμα 14, δηλαδή από το Σάββατο ως σήμερα παραμένουν εκεί ακούνητα και σήμερα μέτρησε ενδομητριο στα 8mm και μου είπε ότι το παρατάμε για αυτό το μήνα. Περιμένω να μου έρθει περίοδος και στον επόμενο κύκλο από 2η ως 6η μέρα να παρω φεμάρα για να βοηθήσουμε τα ωάρια να ωριμάσουν…τώρα πως γίνεται με φάρμακο που καταστέλλει υποτίθεται τις ορμόνες να ωριμάζουν τα ωάρια δεν καταλαβαίνω αλλά οκ, αυτός ξέρει τι κάνει προφανώς. 
το θέμα είναι ότι απογοητεύτηκα γιατί το είχα δέσει κόμπο ότι θα γίνει μεταφορά τώρα αλλά μου είπε ξεκάθαρα ότι ούτε το ενδομητριο είναι καλό και ότι αν τς ωάρια είναι ανώριμα, δε μπορεί ορμονικά να υποστηριχθεί εγκυμοσύνη. Μετά ρώτησα αν αυτό σημαίνει κάτι, αν χρειάζεται να κάνω κάποια εξέταση κλπ και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να συμβεί σε ένα κύκλο αλλά αν συμβεί σε 3 συνεχόμενους το ψάχνουμε. Δεν ξέρω και δεν προλάβαινα σήμερα να ρωτήσω τί ψάχνουμε ακριβώς αλλά τώρα μου έχουν μπει ιδέες ότι μάλλον καλά προβληματιζόμουν τόσο καιρό αν έχω ή δεν έχω πολυκυστικές και γιατί δε μπορώ να πετύχω ωορηξια με τα τεστ.  Με τρελαίνει που έχω δει 3 ενδοκρινολόγους και ένα καρο γυναικολόγους και ποτέ κανένας δεν αποφάσισε να μου κάνει τέτοιο ψάξιμο και παίζει τόσα χρόνια να τραβιέμαι χωρίς να ξέρω καλά καλά τι φταίει

εσεις τι λετε, για να παρω και τη γνώμη του κοινού…σας έχει τύχει να μη μεγαλώνουν τα ωάρια? Υποτίθεται είναι δείγμα ότι μάλλον δεν θα συμβεί ωορηξια στη συνέχεια ή τελωσπαντων ότι δεν θα είναι ικανοποιητική

@BlackCat σε εγκαταλείπω και πάω για 18 Απρίλη. Ελπίζω να έχεις καλά νέα να μας πεις. 

Και εγώ νομίζω πως μάλλον πετύχατε κακό κύκλο. Γιατί στις διεγέρσεις πήγες καλά. Κρίμα, γιατί είμαι σίγουρη πως το περίμενες με χαρά. Στη θέση σου θα δοκίμαζα και στον επόμενο κύκλο, αλλά θα το έψαχνα κιόλας λίγο περισσότερο με ενδοκρινολόγο, ίσως κάποιον που να ειδικεύεται σε πολυκυστικές για να σου λυθούν οι απορίες. Γιατί όντως ειναι περίεργο που με τα τεστ δεν βρίσκεις ωορρηξία. Δοκίμασε και αυτό που σου είχα πει. 2 τεστ την ημέρα. Μπορεί να έχεις σύντομο peak της LH και να την χάνεις. Είναι σίγουρα πολύ κουραστικό και απογοητευτικό, αλλά κάνε λιγάκι υπομονή ακόμα και ερχεται και η σειρά σου! Απ'οτι έχω καταλάβει απο αυτά που διαβάζω εδώ, οι φυσικοί κυκλοι τα κάνουν δυστυχώς αυτά τα κόλπα. Και απ τη στιγμή που το ενδομήτριο δεν είναι κατάλληλο θα ήταν κρίμα να μεταφέρεις τα παγωτίνια σου τώρα. Δες το σαν μια ευκαιρία να κάνετε σουπερ διατροφή 1 μήνα ακόμα, ώστε να ειναι το σώμα σου στην καλύτερή του φάση. Εγω πχ έχω δώσει έμφαση σε αβοκάντο, παντζάρι, ξηρούς καρπούς, αποξηραμένα φρούτα, κόκκινα φρούτα και λιναρόσπορο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επίσης θα σου πρότεινα να ρωτήσεις την Οικονομοπούλου στο Έλενα αν σχετίζεται οντως με σύνδρομο πολυκυστικών κλπ και αν πρέπει να το ψάξεις περισσότερο με ενδοκρινολογικό.

Η αφού έχεις πάει στο ενδοκρινολογικό του Έλενα να τους ρωτήσεις και αυτούς.

@Lucia79 να μας φύγει και η απορία.

Ναι το σκέφτηκα να παρω την Οικονομοπουλου. Τον ενδοκρινολόγο που είδα εκεί δεν τον εμπιστεύομαι και τόσο. Μου μέτρησε ανδρογόνα και προγεστερονη την 21η μέρα του κύκλου και εβγαλε συμπέρασμα ότι δεν τίθεται θέμα πολυκυστικών συν ότι πάντα είχα σταθερή περίοδο. Από την άλλη, έχω εικόνα πολυκυστικών σε υπερήχους και όταν ήμουν καπου στα 24 μου το είχε πει κάποιος γιατρός και μου ειχε δώσει και αντισυλληπτικά που δεν τα πήρα ποτέ και τον έγραψα γιατί τότε ούτε καν μου πέρναγε απ το μυαλό αν και πότε θα κάνω παιδιά.
Στους φυσικούς που εκανες, τι μέγεθος φτάνανε τα ωάρια τη μέρα που κάνατε οβιτρελ, θυμάσαι μήπως? Τι να πω…. Μπορεί και να είναι ένας κακός κύκλος απλά οι συμπτώσεις είναι πολλές. Τόσο καιρο κάνω τεστ ωορηξιας και δεν έχω πετύχει ωορηξια, σε υπέρηχο και μαγνητική μου έχουν γράψει για εικόνα πολυκυστικών, κάποτε μου το είχε πει κι ένας γιατρός κι από την άλλη κανενας δε βγάζει διάγνωση,,,

οσο για τις διεγέρσεις, πραγματι εκεί δεν είχαμε θέμα ωρίμανσης των ωαρίων αλλά δεν ξέρω αν είναι συγκρίσιμο γιατί εκεί παίρνουμε όλες αυτές τις ορμόνες που φαντάζομαι ότι τα αναγκάζουν τα ωάρια να φτάσουν σε ένα καλό σημείο,,,το θέμα είναι από μόνα τους τι κάνουν….και εντάξει είναι νωρίς ακόμα για να πουμε αν ετυχε σε αυτόν τον κύκλο ή είναι κάτι που μου συμβαινει γενικά, αλλά αν τελικά είναι το δεύτερο, τοτε οι γιατροί που έχω πάει είναι για τα μπάζα γιατί θα μπορούσε να έχει διερευνηθεί πριν καν ξεκινησω εξωσωματική,,,αυτό με τρελαίνει κυρίως..κατά τα άλλα εδώ που φτάσαμε θα χορέψουμε και με φεμαρα και με κλομιφαίνη και με μαγικό ξόρκι αν χρειαστεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

@Κατεριναπαπ ναι βλαστοκυστες, 2 μέτριες! 
@skorpina78 εσυ είχες βάλει όμως τρίτης μέρας σωστα;; Ευχαριστώ για την εμψύχωση όμως!!
@TRigirl άστο κοριτσι μην κανεις!! Δες τι τραβάω κ εγω! Είμαι χάλια από το πρωί κι ας ήξερα ότι οι πιθανοτητες είναι λιγες! Καλύτερα το πρωί της χοριακης για να έχεις μια ιδέα απλά τι γίνεται! Σου ευχομαι να έχεις τα καλύτερα νέα πάντως!! ❤️
 

Αμα σου ερθει κανενα σαμπο απο τον βορρα μην απορισεις.... Σταματα να κανεις τον εαυτο σου ετσι!!!! Εδω οι χοριακες δεν δειχνουν τοσα νωρις .. τα βρωμοτεστ θα δειξουν που καθεσαι και σε αγχωνουν??? Εγω νομιζα απο χτες οτι εισαι στη 13 η μερα και εκανες τεστ βγηκε θετικο και τωρα παιζεις ...γι αυτο δεν σχολιασα.... Μην κανεις τιποτα αλλο . Ακου τους γιατρους και τα κοριτσια εδω! Διαβασε τιποτα μιλα εδω και μην κανεις ατοπα πραγματα που σε αγχωνουν μονο και αδικα κατα τη γνωμη μου... Αυτο το μηνυμα να κρατηθει σε περιπτωση που κανω βλακειες οταν βρεθω στη θεση της νικολ να αυτοκραχτω!ολα καλα θα πανε!!!! Το 88 ειναι ετος νικολ? Σειρουλα εισαι ???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.σηκωθηκα και πιάνω το στήθος μου να δω αν ξεπρηστηκε κ έφυγαν οι πονοι.αν έχει αλλάξει το στήθος μου σημαίνει ότι δε θα δουμε τπτ σήμερα.μηπως να αρχίσω να σκέφτομαι τι θα κάνω μετά?ένα κομμάτι μέσα μου αρνείται να πάει γισ υπερηχο.τρεμω τι θα δουμε κ τι θα μου πει.ειμαι υπερβολική Ε?

Δεν μπορείς με το πρήξιμο του στήθους κτλ να ξέρεις εάν πάει καλά η εγκυμοσύνη.  

Στο λέω και από πείρα ο Σκορπιός μου εδώ είναι και ένιωσα έγκυος στον μήνα μου που είχα καούρες τίποτα άλλο το στήθος τα δικά του κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα! Σήμερα είναι η 7η ημέρα από ετ και σήμερα που έκανα ήταν πιο αρνητικό από ποτέ! Είναι σίγουρη ότι θα είναι αρνητική κ η χοριακη! Είναι πραγματικά πολύ ψυχοφθόρο! Αλλά δεν μπορώ να με συγκρατήσω! Ειλικρινά αυτές τις μέρες της αναμονής δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου! Αν εξαιρέσεις την πρώτη φορά που ήμουν αισιόδοξη! Τέλος πάντων, απ ότι φαίνεται πρέπει να το αποδεχτώ και να πάω παρακάτω για άλλη μια φορά! 

Α . Ναι στην 7 ημέρα θα σου πει και το φύλο.  Θα σου στείλω τα παντοφλακια . Αντε βρε δεν μπορεί να σου δείξει ακόμα. Μπορείς να κάνεις τεστ γτ ξέρω τι πως είναι αλλά να μην το παίρνεις της μετρητης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου! Εκεί που το στήθος μου ήταν τούμπανο και δεν μπορούσα καλά καλά να κοιμηθώ από τους πόνους κατά την 6η εβδομάδα άρχισε να ξεπρηζεται και να υποχωρούν οι πονοι. Καλά το πόσες φορές κοιτάω και εγω το στήθος μου μέσα στη μέρα δεν λεγεται. Το μόνο που με σώζει και ηρεμώ είναι ότι κάποιες στιγμές μέσα στην ημέρα (όχι όλη την ημέρα) γίνονται πάρα πολύ έντονες οι φλέβες και σκουραινουν οι θηλες.  Κατά τα άλλα πιο φουσκωμένο είναι όταν περιμένω περίοδο. Μην δίνεις καθόλου σημασία σε αυτά τα σημάδια.

Καλε έγινες στηθοματακια;;;🤣🤣😍 σε κάνω εικόνα τραβάς μπλουζάκι κοιτάς μέσα 😍🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Να σας πω κι εγώ τα νέα μου… ο κύκλος ακυρώνεται,, πήγα για υπέρηχο το πρωί, τα ωάρια είναι ακόμα 14, δηλαδή από το Σάββατο ως σήμερα παραμένουν εκεί ακούνητα και σήμερα μέτρησε ενδομητριο στα 8mm και μου είπε ότι το παρατάμε για αυτό το μήνα. Περιμένω να μου έρθει περίοδος και στον επόμενο κύκλο από 2η ως 6η μέρα να παρω φεμάρα για να βοηθήσουμε τα ωάρια να ωριμάσουν…τώρα πως γίνεται με φάρμακο που καταστέλλει υποτίθεται τις ορμόνες να ωριμάζουν τα ωάρια δεν καταλαβαίνω αλλά οκ, αυτός ξέρει τι κάνει προφανώς. 
το θέμα είναι ότι απογοητεύτηκα γιατί το είχα δέσει κόμπο ότι θα γίνει μεταφορά τώρα αλλά μου είπε ξεκάθαρα ότι ούτε το ενδομητριο είναι καλό και ότι αν τς ωάρια είναι ανώριμα, δε μπορεί ορμονικά να υποστηριχθεί εγκυμοσύνη. Μετά ρώτησα αν αυτό σημαίνει κάτι, αν χρειάζεται να κάνω κάποια εξέταση κλπ και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να συμβεί σε ένα κύκλο αλλά αν συμβεί σε 3 συνεχόμενους το ψάχνουμε. Δεν ξέρω και δεν προλάβαινα σήμερα να ρωτήσω τί ψάχνουμε ακριβώς αλλά τώρα μου έχουν μπει ιδέες ότι μάλλον καλά προβληματιζόμουν τόσο καιρό αν έχω ή δεν έχω πολυκυστικές και γιατί δε μπορώ να πετύχω ωορηξια με τα τεστ.  Με τρελαίνει που έχω δει 3 ενδοκρινολόγους και ένα καρο γυναικολόγους και ποτέ κανένας δεν αποφάσισε να μου κάνει τέτοιο ψάξιμο και παίζει τόσα χρόνια να τραβιέμαι χωρίς να ξέρω καλά καλά τι φταίει

εσεις τι λετε, για να παρω και τη γνώμη του κοινού…σας έχει τύχει να μη μεγαλώνουν τα ωάρια? Υποτίθεται είναι δείγμα ότι μάλλον δεν θα συμβεί ωορηξια στη συνέχεια ή τελωσπαντων ότι δεν θα είναι ικανοποιητική

@BlackCat σε εγκαταλείπω και πάω για 18 Απρίλη. Ελπίζω να έχεις καλά νέα να μας πεις. 

Να ρωτήσω εγώ κάτι ίσως και να είναι χαζό και γιατί δεν πας πιο αργά για έναν υπερηχο; ίσως αργεί τώρα να μεγαλώνει νομίζω την Παρασκευή έπρεπε να πας. Και όχι Τετάρτη.  Ίσως να κάνω και λάθος. 

Επίσης και κάτι ακόμα γτ πας σε φυσικό κυκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι το σκέφτηκα να παρω την Οικονομοπουλου. Τον ενδοκρινολόγο που είδα εκεί δεν τον εμπιστεύομαι και τόσο. Μου μέτρησε ανδρογόνα και προγεστερονη την 21η μέρα του κύκλου και εβγαλε συμπέρασμα ότι δεν τίθεται θέμα πολυκυστικών συν ότι πάντα είχα σταθερή περίοδο. Από την άλλη, έχω εικόνα πολυκυστικών σε υπερήχους και όταν ήμουν καπου στα 24 μου το είχε πει κάποιος γιατρός και μου ειχε δώσει και αντισυλληπτικά που δεν τα πήρα ποτέ και τον έγραψα γιατί τότε ούτε καν μου πέρναγε απ το μυαλό αν και πότε θα κάνω παιδιά.
Στους φυσικούς που εκανες, τι μέγεθος φτάνανε τα ωάρια τη μέρα που κάνατε οβιτρελ, θυμάσαι μήπως? Τι να πω…. Μπορεί και να είναι ένας κακός κύκλος απλά οι συμπτώσεις είναι πολλές. Τόσο καιρο κάνω τεστ ωορηξιας και δεν έχω πετύχει ωορηξια, σε υπέρηχο και μαγνητική μου έχουν γράψει για εικόνα πολυκυστικών, κάποτε μου το είχε πει κι ένας γιατρός κι από την άλλη κανενας δε βγάζει διάγνωση,,,

οσο για τις διεγέρσεις, πραγματι εκεί δεν είχαμε θέμα ωρίμανσης των ωαρίων αλλά δεν ξέρω αν είναι συγκρίσιμο γιατί εκεί παίρνουμε όλες αυτές τις ορμόνες που φαντάζομαι ότι τα αναγκάζουν τα ωάρια να φτάσουν σε ένα καλό σημείο,,,το θέμα είναι από μόνα τους τι κάνουν….και εντάξει είναι νωρίς ακόμα για να πουμε αν ετυχε σε αυτόν τον κύκλο ή είναι κάτι που μου συμβαινει γενικά, αλλά αν τελικά είναι το δεύτερο, τοτε οι γιατροί που έχω πάει είναι για τα μπάζα γιατί θα μπορούσε να έχει διερευνηθεί πριν καν ξεκινησω εξωσωματική,,,αυτό με τρελαίνει κυρίως..κατά τα άλλα εδώ που φτάσαμε θα χορέψουμε και με φεμαρα και με κλομιφαίνη και με μαγικό ξόρκι αν χρειαστεί…

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου και τις σκέψεις που κάνεις, θεωρώ ότι επεσες σε κακό κύκλο απλώς και μη στεναχωρείς το κεφάλι σου με πράγματα που δε σου διέγνωσαν. 

Άλλωστε όλες δε κάνουμε εξετάσεις για να δούμε αν ο κύκλος είναι κατάλληλος? 

Άρα όλες μπορεί να πέσουμε σε ακατάλληλο κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι το σκέφτηκα να παρω την Οικονομοπουλου. Τον ενδοκρινολόγο που είδα εκεί δεν τον εμπιστεύομαι και τόσο. Μου μέτρησε ανδρογόνα και προγεστερονη την 21η μέρα του κύκλου και εβγαλε συμπέρασμα ότι δεν τίθεται θέμα πολυκυστικών συν ότι πάντα είχα σταθερή περίοδο. Από την άλλη, έχω εικόνα πολυκυστικών σε υπερήχους και όταν ήμουν καπου στα 24 μου το είχε πει κάποιος γιατρός και μου ειχε δώσει και αντισυλληπτικά που δεν τα πήρα ποτέ και τον έγραψα γιατί τότε ούτε καν μου πέρναγε απ το μυαλό αν και πότε θα κάνω παιδιά.
Στους φυσικούς που εκανες, τι μέγεθος φτάνανε τα ωάρια τη μέρα που κάνατε οβιτρελ, θυμάσαι μήπως? Τι να πω…. Μπορεί και να είναι ένας κακός κύκλος απλά οι συμπτώσεις είναι πολλές. Τόσο καιρο κάνω τεστ ωορηξιας και δεν έχω πετύχει ωορηξια, σε υπέρηχο και μαγνητική μου έχουν γράψει για εικόνα πολυκυστικών, κάποτε μου το είχε πει κι ένας γιατρός κι από την άλλη κανενας δε βγάζει διάγνωση,,,

οσο για τις διεγέρσεις, πραγματι εκεί δεν είχαμε θέμα ωρίμανσης των ωαρίων αλλά δεν ξέρω αν είναι συγκρίσιμο γιατί εκεί παίρνουμε όλες αυτές τις ορμόνες που φαντάζομαι ότι τα αναγκάζουν τα ωάρια να φτάσουν σε ένα καλό σημείο,,,το θέμα είναι από μόνα τους τι κάνουν….και εντάξει είναι νωρίς ακόμα για να πουμε αν ετυχε σε αυτόν τον κύκλο ή είναι κάτι που μου συμβαινει γενικά, αλλά αν τελικά είναι το δεύτερο, τοτε οι γιατροί που έχω πάει είναι για τα μπάζα γιατί θα μπορούσε να έχει διερευνηθεί πριν καν ξεκινησω εξωσωματική,,,αυτό με τρελαίνει κυρίως..κατά τα άλλα εδώ που φτάσαμε θα χορέψουμε και με φεμαρα και με κλομιφαίνη και με μαγικό ξόρκι αν χρειαστεί…

Δεν μου λέγανε όποτε δεν τα έχω σημειώσει αλλά σημείωνα την 8η είχα πάντα 13,14,15αρια ξανά πήγαινα 10η κ μετα ανάλογα 

Εχει τύχει να κάνω κ την 10η οβιτρελ κ να τα πάρω 12η έχει τύχει να πάει κ πιο αργά. 
Καθε κύκλος ήταν δηλαδή διαφορετικός.

χοντρα χοντρά οβιτρελ κάνω όταν είναι 16-18χιλ κ μετα από δυο μέρες ωοληψια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.σηκωθηκα και πιάνω το στήθος μου να δω αν ξεπρηστηκε κ έφυγαν οι πονοι.αν έχει αλλάξει το στήθος μου σημαίνει ότι δε θα δουμε τπτ σήμερα.μηπως να αρχίσω να σκέφτομαι τι θα κάνω μετά?ένα κομμάτι μέσα μου αρνείται να πάει γισ υπερηχο.τρεμω τι θα δουμε κ τι θα μου πει.ειμαι υπερβολική Ε?

Αγαπητη ψυχολογα! Επειδη δεν μπορω να μπω στα χωραφια σου και να σου μιλησω σαν ψυχολογος , θα παραμεινω στα δικα μου χωραφια και θα σου πω μαθηματικα συμφωνα με την εις ατοπον απαγωγη ο συλλογισμος σου ειναι ατοπος  και τα δεδομενα σου δεν οδηγουν στο " συμπερασμα σου" που καταληγει στους φοβους σου. Εισαι μαλλον υπερβολικη και βασικα δεν χρησιμοποιεις τα δεδομενα σου σωστα.... Και εχεις περισσοτερα και πιο σοβαρα απ το στηθος ειδα διαβαζοντας τα σχολια σου .. Εγω στη θεση σου θα πηγαινα στον υπερηχο με ισως δικαιολογημενη ανασφαλεια αλλα χωρις αρνηση.... Αυτη ειναι γνωμη μου! Νιωσε καλα , χαιδεψε κοιλια και πανε να δεις το νινακι σου!!!!ευχομαι να χαρεις πολυ και να ανακουφιστεις!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

 

Να πω κάτι άσχετο (-σχετικό βέβαια με τα συναισθήματα μας)με τα διαδικαστικά που συζητάμε.μολις τώρα διάβασα για την εισαγγελική δίωξη στη μάνα από την Πάτρα.ποσο άδικο να κάνει 3 παιδιά ένας άνθρωπος τέτοιος κ όλες εδώ μέσα κ πόσες ακόμα παλεύουμε με κόπο σωματικό,ψυχικό και συναισθηματικο να αποκτήσουμε ένα παιδάκι.για μενα είναι σοκαριστικο αν εν τέλει αποδειχθεί ότι το έκανε εκείνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι το σκέφτηκα να παρω την Οικονομοπουλου. Τον ενδοκρινολόγο που είδα εκεί δεν τον εμπιστεύομαι και τόσο. Μου μέτρησε ανδρογόνα και προγεστερονη την 21η μέρα του κύκλου και εβγαλε συμπέρασμα ότι δεν τίθεται θέμα πολυκυστικών συν ότι πάντα είχα σταθερή περίοδο. Από την άλλη, έχω εικόνα πολυκυστικών σε υπερήχους και όταν ήμουν καπου στα 24 μου το είχε πει κάποιος γιατρός και μου ειχε δώσει και αντισυλληπτικά που δεν τα πήρα ποτέ και τον έγραψα γιατί τότε ούτε καν μου πέρναγε απ το μυαλό αν και πότε θα κάνω παιδιά.
Στους φυσικούς που εκανες, τι μέγεθος φτάνανε τα ωάρια τη μέρα που κάνατε οβιτρελ, θυμάσαι μήπως? Τι να πω…. Μπορεί και να είναι ένας κακός κύκλος απλά οι συμπτώσεις είναι πολλές. Τόσο καιρο κάνω τεστ ωορηξιας και δεν έχω πετύχει ωορηξια, σε υπέρηχο και μαγνητική μου έχουν γράψει για εικόνα πολυκυστικών, κάποτε μου το είχε πει κι ένας γιατρός κι από την άλλη κανενας δε βγάζει διάγνωση,,,

οσο για τις διεγέρσεις, πραγματι εκεί δεν είχαμε θέμα ωρίμανσης των ωαρίων αλλά δεν ξέρω αν είναι συγκρίσιμο γιατί εκεί παίρνουμε όλες αυτές τις ορμόνες που φαντάζομαι ότι τα αναγκάζουν τα ωάρια να φτάσουν σε ένα καλό σημείο,,,το θέμα είναι από μόνα τους τι κάνουν….και εντάξει είναι νωρίς ακόμα για να πουμε αν ετυχε σε αυτόν τον κύκλο ή είναι κάτι που μου συμβαινει γενικά, αλλά αν τελικά είναι το δεύτερο, τοτε οι γιατροί που έχω πάει είναι για τα μπάζα γιατί θα μπορούσε να έχει διερευνηθεί πριν καν ξεκινησω εξωσωματική,,,αυτό με τρελαίνει κυρίως..κατά τα άλλα εδώ που φτάσαμε θα χορέψουμε και με φεμαρα και με κλομιφαίνη και με μαγικό ξόρκι αν χρειαστεί…

Κορίτσι μου καταλαβαίνω την απογοήτευση σου γιατί αλλιώς τα περίμενες, στον επόμενο κύκλο σίγουρα θα πας καλύτερα! 

Αυτό που μπορώ να σου πω εγώ,  που έχω πολυκυστηκες ωοθήκες είναι το εξής: και εμένα ο γιατρός μου εδωσε αντισυλληπτικά λόγω πολυκυστικων ωοθηκών για να μου σταθεροποιήσει το κύκλο (ο κύκλος μου είναι  άστα να πάνε, μέχρι και 56 μέρες φτάνει) τα πήρα και αποτελέσματα δεν είδα,  μόλις τα σταμάτησα ο κύκλος μου πάλι έγινε ενα πανηγύρι, θέλω να πω οτι δεν είδα διάφορα ΠΟΥΘΕΝΑ,  επίσης για τις  πολυκυστηκες ωοθήκες δεν υπάρχει θεραπεία, εννοώ οτι δεν υπάρχει κάποια αγωγή ώστε να φύγουν τα ωοθηλακια απο την ωοθηκη, γτ πρόκειται περί ωοθηλακιων,  εξού και η ανταπόκριση στα φάρμακα.. LH και Fsh τι τιμές έχεις? Εγώ για παράδειγμα,  μετρώντας αυτές τις 2 ορμόνες επιβεβαιώνεται οτι εχω σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών, αδρογονα και προγεστερόνη φυσιολογικές τιμές.. Επίσης κατι ακόμα που ο εξωσωματιστης θεωρούσε δεδομένο λόγω πολυκυστικων είναι η ΑΜΗ, εχω 20 μονάδες πάνω απο το φυσιολογικό ανώτατο όριο... ελπίζω να βοήθησα και οχι να σε μπέρδεψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kateriniwk είπε:

Αγαπητη ψυχολογα! Επειδη δεν μπορω να μπω στα χωραφια σου και να σου μιλησω σαν ψυχολογος , θα παραμεινω στα δικα μου χωραφια και θα σου πω μαθηματικα συμφωνα με την εις ατοπον απαγωγη ο συλλογισμος σου ειναι ατοπος  και τα δεδομενα σου δεν οδηγουν στο " συμπερασμα σου" που καταληγει στους φοβους σου. Εισαι μαλλον υπερβολικη και βασικα δεν χρησιμοποιεις τα δεδομενα σου σωστα.... Και εχεις περισσοτερα και πιο σοβαρα απ το στηθος ειδα διαβαζοντας τα σχολια σου .. Εγω στη θεση σου θα πηγαινα στον υπερηχο με ισως δικαιολογημενη ανασφαλεια αλλα χωρις αρνηση.... Αυτη ειναι γνωμη μου! Νιωσε καλα , χαιδεψε κοιλια και πανε να δεις το νινακι σου!!!!ευχομαι να χαρεις πολυ και να ανακουφιστεις!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Είσαι θεά!εκλαψα χαχαχαχαχχα.οπως είπε κ ο εξωσωματιστης μου όταν εμείς οι ίδιοι γινόμαστε ασθενείς γινόμαστε χειρότεροι!!!!!!!δυστυχώς στο δικό μου επάγγελμα το νούμερο ένα που θέλουμε ειναι να μαστε ουδέτεροι.για συτο δεν αναλαμβάνουν φίλους,συγγενείς κλπ.στον εαυτο μου ουδέτερη λίγο δύσκολο!!!!!αλλά εντάξει είσαι θεά με κανες κ γέλασα πολύ!!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν μου λέγανε όποτε δεν τα έχω σημειώσει αλλά σημείωνα την 8η είχα πάντα 13,14,15αρια ξανά πήγαινα 10η κ μετα ανάλογα 

Εχει τύχει να κάνω κ την 10η οβιτρελ κ να τα πάρω 12η έχει τύχει να πάει κ πιο αργά. 
Καθε κύκλος ήταν δηλαδή διαφορετικός.

χοντρα χοντρά οβιτρελ κάνω όταν είναι 16-18χιλ κ μετα από δυο μέρες ωοληψια 

Τωρα εγώ αγχώθηκα 

Την Δευτέρα ήταν 15 χιλ 

Σήμερα που θα κάνω την ένεση θα είναι 19 χιλ λογικά 🤔

Με αγχωσε γενικά γτ δε μου είπε να πάω από εκεί σήμερα. Και δεν μου είπε ότι υπάρχει κάτι πχ έστω ένα περίεργο και εμένα αυτά με αγχώνουν. Τόσο ιδανικά να είναι όλα? 🤔🤔🤔 

Δεν θα έπρεπε να πάω και σήμερα για υπέρηχο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α . Ναι στην 7 ημέρα θα σου πει και το φύλο.  Θα σου στείλω τα παντοφλακια . Αντε βρε δεν μπορεί να σου δείξει ακόμα. Μπορείς να κάνεις τεστ γτ ξέρω τι πως είναι αλλά να μην το παίρνεις της μετρητης.. 

😂😂 Φύλο λέει!! Το ξέρω ρε είναι πολύ νωρίς αλλά πραγματικά νιώθω ανεξέλεγκτη αυτές τις μέρες! Έτσι ήμουν όλες τις προηγούμενες μέρες, δεν του έδινα ιδιαίτερη σημασία, αλλά σήμερα περίμενα να δείξει έστω κάτι λίγο! Πως σκατα θ ανεβεί δλδ μέχρι την Παρασκευη; Ενιγουει θα φανεί! Δεν κάνω άλλο! 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Αμα σου ερθει κανενα σαμπο απο τον βορρα μην απορισεις.... Σταματα να κανεις τον εαυτο σου ετσι!!!! Εδω οι χοριακες δεν δειχνουν τοσα νωρις .. τα βρωμοτεστ θα δειξουν που καθεσαι και σε αγχωνουν??? Εγω νομιζα απο χτες οτι εισαι στη 13 η μερα και εκανες τεστ βγηκε θετικο και τωρα παιζεις ...γι αυτο δεν σχολιασα.... Μην κανεις τιποτα αλλο . Ακου τους γιατρους και τα κοριτσια εδω! Διαβασε τιποτα μιλα εδω και μην κανεις ατοπα πραγματα που σε αγχωνουν μονο και αδικα κατα τη γνωμη μου... Αυτο το μηνυμα να κρατηθει σε περιπτωση που κανω βλακειες οταν βρεθω στη θεση της νικολ να αυτοκραχτω!ολα καλα θα πανε!!!! Το 88 ειναι ετος νικολ? Σειρουλα εισαι ???? 

Ναι ναι το 88!! Έχεις δίκιο ότι δεν δείχνουν!! Στην αρχη το παίρνω χαλαρά σήμερα όμως έλεγα κάτι θα δείξει δεν μπορεί! Μεθαύριο πάω για χοριακη ρε παιδιά, μου αφήνεται απίθανο να δω θετικό! Τέλος πάντων θα κάτσω στ αυγά μου! Α! Και θα σας περιμένω στην γωνία όταν έρθει η ώρα σας 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Να πω κάτι άσχετο (-σχετικό βέβαια με τα συναισθήματα μας)με τα διαδικαστικά που συζητάμε.μολις τώρα διάβασα για την εισαγγελική δίωξη στη μάνα από την Πάτρα.ποσο άδικο να κάνει 3 παιδιά ένας άνθρωπος τέτοιος κ όλες εδώ μέσα κ πόσες ακόμα παλεύουμε με κόπο σωματικό,ψυχικό και συναισθηματικο να αποκτήσουμε ένα παιδάκι.για μενα είναι σοκαριστικο αν εν τέλει αποδειχθεί ότι το έκανε εκείνη.

Παρακολουθώ το θέμα στενά. Καθώς ασχολουμε με μια ομάδα κατά τις βίας. Τον Μάιο θα είμαι ομιλήτρια και πραγματικά στα χρόνια που ασχολούμαι έχω καταλάβει ότι δεν μπορούν κάποιοι άνθρωποι να δούνε το θαύμα που έχουν δίπλα του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τωρα εγώ αγχώθηκα 

Την Δευτέρα ήταν 15 χιλ 

Σήμερα που θα κάνω την ένεση θα είναι 19 χιλ λογικά 🤔

Με αγχωσε γενικά γτ δε μου είπε να πάω από εκεί σήμερα. Και δεν μου είπε ότι υπάρχει κάτι πχ έστω ένα περίεργο και εμένα αυτά με αγχώνουν. Τόσο ιδανικά να είναι όλα? 🤔🤔🤔 

Δεν θα έπρεπε να πάω και σήμερα για υπέρηχο ; 

Εσυ θες παντόφλες καστοριανες μου φαίνεται!!! 

Το μόνο σίγουρο είναι οτι ο γιατρός σου ξέρει τι κάνει, μην σε ανησυχεί αυτό λοιπόν, κάποιος λόγος θα υπάρχει,  οταν πας κάνε μια ερώτηση! 

Εσυ πας με φάρμακα είπαμε καλεεεε, χοροπηδά όσο θες τα ωάρια σου θα μεγαλώσουν όπως πρέπει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikol88 είπε:

😂😂 Φύλο λέει!! Το ξέρω ρε είναι πολύ νωρίς αλλά πραγματικά νιώθω ανεξέλεγκτη αυτές τις μέρες! Έτσι ήμουν όλες τις προηγούμενες μέρες, δεν του έδινα ιδιαίτερη σημασία, αλλά σήμερα περίμενα να δείξει έστω κάτι λίγο! Πως σκατα θ ανεβεί δλδ μέχρι την Παρασκευη; Ενιγουει θα φανεί! Δεν κάνω άλλο! 

Ναι ναι το 88!! Έχεις δίκιο ότι δεν δείχνουν!! Στην αρχη το παίρνω χαλαρά σήμερα όμως έλεγα κάτι θα δείξει δεν μπορεί! Μεθαύριο πάω για χοριακη ρε παιδιά, μου αφήνεται απίθανο να δω θετικό! Τέλος πάντων θα κάτσω στ αυγά μου! Α! Και θα σας περιμένω στην γωνία όταν έρθει η ώρα σας 😂😂😂

Μψρε θα δείξει..  καταρχήν να σου θυμίσω εμένα πως ήταν 15 μέρα μετά την ετ με 2 ημερών 

20210918_202902.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...