Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Ε βέβαια την βολτάρω την ερωτιάρα την Σαλονικα 😍😍😍

Αγαπάμε Θεσσαλονίκη πολύ ♥️

Σε πιστευω γιατι τοποθετηθηκες ορθα... Ερωτιαρα πολη....

Screenshot_20220329-230559.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Σίγουρος δεν είσαι ποτέ και για τίποτα αλλά μπροστά στην χαρά της θετικής χοριακής  δεν θα με ένοιαζε η επιτροπή εξ ου κ η απάντηση..

Τωρα στο ενδεχόμενο να έχεις θετική Χοριακη σημαίνει ότι ακυρώνεις το ραντεβού κ αν  χτυπά ξύλο δεν πάει κάτι καλά ξανά κλείνεις ραντεβού έτσι κ αλλιώς θέλει κ το σώμα το χρόνο του να αναρρώσει.

Τα υπόλοιπα που μου έρχονται για πειραγμένη χοριακη είναι παράνομα κ δεν τα ξεστομιζω 😂😂

Δεν είναι όπως το σπερμα που αν πας το δείγμα τρεις ώρες αργότερα είναι μπαγιάτικο 😂😂

Καλα ας εβγαινε εμενα θετικη η χοριακη και θα με εβαζες δυο φορες στο πινακακι και στην αρχη και στο τελος... Γιατι ουτε εγω το ξεστομιζω.....😂😂😂😂😂😂😂 Αχ ρε συ....ονειρα.... Ξες ειναι το αμηχανο κλιμα πριν την εξωσωματικη της " αγχωμενης"  που φαντασιωνεται χοριακες θετικες! Κατι ασχετο μιας που μιλαμε... Σας τυχαινει ρε εσας οταν παιρνουν αιμα να σας διαλυουν το χερι? Την τελευταια φορα με τις ορμονες τραβαει μια ωρα και οταν της λεω αντε καλε τι τραβας τοση ωρα ...το βγαζει και ειναι αδειο...λεει δεν βρισκω.. παει στο αλλο χερι , πηρε αιμα αλλα ημουν σαν πρεζονι μετα για κανενα 10ημερο ..ντρεπομουν να δειξω τα χερια μου... Αυτη και καλα ειπε δεν πινω νερο .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Καλα ας εβγαινε εμενα θετικη η χοριακη και θα με εβαζες δυο φορες στο πινακακι και στην αρχη και στο τελος... Γιατι ουτε εγω το ξεστομιζω.....😂😂😂😂😂😂😂 Αχ ρε συ....ονειρα.... Ξες ειναι το αμηχανο κλιμα πριν την εξωσωματικη της " αγχωμενης"  που φαντασιωνεται χοριακες θετικες! Κατι ασχετο μιας που μιλαμε... Σας τυχαινει ρε εσας οταν παιρνουν αιμα να σας διαλυουν το χερι? Την τελευταια φορα με τις ορμονες τραβαει μια ωρα και οταν της λεω αντε καλε τι τραβας τοση ωρα ...το βγαζει και ειναι αδειο...λεει δεν βρισκω.. παει στο αλλο χερι , πηρε αιμα αλλα ημουν σαν πρεζονι μετα για κανενα 10ημερο ..ντρεπομουν να δειξω τα χερια μου... Αυτη και καλα ειπε δεν πινω νερο .. 

Ουυυυ καλά είσαι! 
Ειδικα στους φυσικούς που κάθε δυο μέρες έχω αφαιμαξη συνέχεια το παθαίνω.

Στην προηγούμενη ωοληψια δεν είχα φλέβα για την μέθη κ έβαλαν πεταλούδα στο πάνω μέρος του καρπού η οποία με διέλυσε

Για 10 μέρες ήταν μπλε το χέρι λες κ βάρεσα μπουνιές 🙁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Ουυυυ καλά είσαι! 
Ειδικα στους φυσικούς που κάθε δυο μέρες έχω αφαιμαξη συνέχεια το παθαίνω.

Στην προηγούμενη ωοληψια δεν είχα φλέβα για την μέθη κ έβαλαν πεταλούδα στο πάνω μέρος του καρπού η οποία με διέλυσε

Για 10 μέρες ήταν μπλε το χέρι λες κ βάρεσα μπουνιές 🙁 

Ναι ακριβως αυτο ..  αρα να μην ανησυχω... Γιατι θελω να κανω μαζι με τη χοριακη ,  αμη και βιταμινες και γενικα ενα τσεκ τετοιο και το σκεφτομουν...λεω παλι θα με δειρουν εκει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εμ δεν τον είδα σήμερα άλλος έκανε τον υπερηχο που κ πάλι το μέγεθος για την ημέρα του κύκλου καλό ήταν το ένα το κυρίαρχο κοιτάω που ήταν 14αρι

Δεν συνάδει όμως με την Ε2 για αυτό προβληματίζομαι. Βέβαια επειδή έψαξα τα τεφτερια μου έχουμε πάρει ωάριο με Ε2 112 δυο μέρες πριν την ωοληψια κ μια χαρά βλαστοκύστη έδωσε. Δεν την ταβάνιαζω δηλαδή την Ε2 πάντα να την έχω 200 και πάμε. Μπορεί να είναι κ του οργανισμού ξέρω κ εγώ δεν έχω πάρει ακόμα το PHD και σε αυτό 😂😂

Τεσπα Παρασκευή κοντή γιορτή θα δούμε 

Με έχουν μπερδέψει πολύ οι φυσικοιί κι έχω κάνει μόνο δύο σκέψου. Με πάνε αρον αρον για ωοληψία γιατί βλέπουν την lh υψηλή (11 την πρώτη φορά, 20 την δεύτερη), με ε2 140, κι ήταν ή ανώριμα ή ακατάλληλα. Μέγεθος 14 κι αν όταν κάνω οβιτρελ. Την δεύτερη φορά έκανα οβιτρελ την προηγούμενη μέρα γιατί βγήκε υψηλή η lh και τρέχαμε... Πόση υπομονή όμως να έχει κανείς να κάνει μόνο φυσικούς.. Εκτός κι αν δεν το χουν με τους φυσικούς στο embryolab και πρέπει να έρθω Αθήνα να δω άσπρη μέρα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά!  Ανυπομονώ να κόψω τα φάρμακα. Μου τη λένε και από το φαρμακείο. Με το ζόρι πήρα σήμερα τα σικλακουρ γιατί εβγαζε πρόβλημα το σύστημα επειδή ε΄χω παρει τα απειρα! Μίλησα με τη Λευκου. Μου είπε ότι ολα ειναι εντάξει, να συνεχισω τις ινοχεπ και ότι μελανιαζω γιατί τις κάνω λάθος. Μου εξήγησε πώς να τις κάνω και μου είπε ότι αν συνεχισω να ποναω, τότε θα μου τις αλλάξει. Μου είπε να της στειλω την αυχενική διαφάνεια όταν την κα΄νω και θα ξαναμιλήσουμε τότε. 

Άπειρα σικλακουρ το ξερω για να μην αποβάλλεις κ ετσι..Εγω του την « ειχα πει» γιατι δεν ηθελα να παιρνω πολλα κ μου ειπε «γυναικα δικη μου να εχει ε2 χαμηλη κ να μη δωσω δεν υπαρχει περιπτωση ξεχασε το υπομονη κ θα κοπουν κλπ κλπ.τωρα οσο αφορα τις ενεσεις της βγαζω το καπέλο αν εξατομικεύει και σε αυτο ..εμενα μου ειχε πει κλεξαν κ μονο οτι καλυτερο (προφανως για μενα ) ..επαθα πλακα τωρα.Μπραβο της.ναι θα στελνεις ολους τους μεγαλους υπερηχους κ θα σου λεει πως να προχωρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Καλα ας εβγαινε εμενα θετικη η χοριακη και θα με εβαζες δυο φορες στο πινακακι και στην αρχη και στο τελος... Γιατι ουτε εγω το ξεστομιζω.....😂😂😂😂😂😂😂 Αχ ρε συ....ονειρα.... Ξες ειναι το αμηχανο κλιμα πριν την εξωσωματικη της " αγχωμενης"  που φαντασιωνεται χοριακες θετικες! Κατι ασχετο μιας που μιλαμε... Σας τυχαινει ρε εσας οταν παιρνουν αιμα να σας διαλυουν το χερι? Την τελευταια φορα με τις ορμονες τραβαει μια ωρα και οταν της λεω αντε καλε τι τραβας τοση ωρα ...το βγαζει και ειναι αδειο...λεει δεν βρισκω.. παει στο αλλο χερι , πηρε αιμα αλλα ημουν σαν πρεζονι μετα για κανενα 10ημερο ..ντρεπομουν να δειξω τα χερια μου... Αυτη και καλα ειπε δεν πινω νερο .. 

Ένα θα σου πω Σεπτεμβρίο ήμουν κάθε μερε με παίρνανε αίμα και επειδή το στέλναμε σε δύο κέντρα ένα της κλινικής και ένα εξωτερικό και με τρυπουσαν και στις δύο μεριές στο τέλος δεν μπορούσαν να πάρουν και πήρανε από εκεί που βάζουν την πεταλούδα.  Εκεί μα δείτε πόνο. Ακόμα έχω φουσκωμένη φλέβα εκεί:-( 

Και εγώ έχω θεμα με τις ενέσεις.  Ο αναισθησιολογος που πήγα την Δευτέρα με θυμόταν και λέει α.. εσένα τώρα θα σε βάλω μεγάλη ή μικρή βελόνα (λιγακι£ κοκακιας μου κάνει 🤣) καλα και ματάκια (αφροδίτη με φωνάζει) αλλά μου φτιάχνει το κέφι στην πρώτη ετ πριν μπούμε στην αίθουσα χορεύαμε λάτιν 🤣🤣🤣🤣  εντάξει λέω πήρε τη δόση του χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Η Ε2 μπερδεύτηκα στο μήνυμα παραπάνω 

Ειπαμε δεν έχω ακόμα phd σε αυτές τις καριες τις ορμόνες 😂😂

Σε καποιες γυναίκες  αν δεν ειναι υψηλη η ε2 δεν ειναι ωριμα..το ξερεις  καλα κ εσυ οτι στο καθε ενα ωαριο αντιστοιχει απο 120-200 .. η Lh σου μια χαρα ειναι. Τη μερα της οβιτρελ την ε2 σε φυσικο την θελουμε 200 για παρασειγμα.. εγω σε φυσικο ειχα 2 ωαρια 11,5 κ 12,5 με ε2 :200 και  Lh 9,5 την 10η μερα κυκλου κ μου ειπε “κανε citrotide  σημερα κ αυριο ονιτρελ” κ πηραμε κ εξαιρετικο ωαριο γιατι το ενα μονο γονιμοποιηθηκε .δε Βγαινει ακρη ουτε εκει τελικα .οτι ναναι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Επειδή δεν έχω κάνει τεστ εγκυμοσύνης πίστευα πως της εγκυμοσύνης η γραμμή θα είναι πιο έντονη απο της οωρηξιας.. στις οδηγίες απο τα τεστ οωρηξιας λέει οτι ανιχνεύει και την ορμόνη της εγκυμοσύνης γιατί μοιάζουν πολύ και τα μπερδεύει, αν ανοίξεις οδηγίες θα το δέις

Αλήθεια;; Τι να πω πια; Εγώ πάντως είμαι σίγουρη ότι η  χοριακη θα είναι αρνητική 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ουυυυ καλά είσαι! 
Ειδικα στους φυσικούς που κάθε δυο μέρες έχω αφαιμαξη συνέχεια το παθαίνω.

Στην προηγούμενη ωοληψια δεν είχα φλέβα για την μέθη κ έβαλαν πεταλούδα στο πάνω μέρος του καρπού η οποία με διέλυσε

Για 10 μέρες ήταν μπλε το χέρι λες κ βάρεσα μπουνιές 🙁 

Εγώ μόνο εκεί δέχομαι να μου βάλουν την πεταλούδα δεν την θέλω άλλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Στον Σφακ είμαι στο Γεν..σις και αν ήσουν εκεί σήμερα στις 6.15-7.00 σίγουρα συναντηθήκαμε!! 😉

Εμενα όμως δεν με είδε ο Σφακ με είδε ένας συνεργάτης του. Εσένα σε είδε ο Σφακ;

Και μιλώντας για ποσοστά στην α παλινδρομη (με προηγούμενο γιατρό) που είχα τέλειες χοριακες καθόλη την διάρκεια πήγα για υπερηχο 6 εβδομάδων ακριβώς είδαμε σάκο κ έμβρυο μια κουκκίδα είδα δηλαδή αλλά όχι καρδιά. Μου είχε πει τότε λοιπόν ότι φαίνεται να είναι λίγο πίσω αλλά ότι 85% θα πάει καλά και 15% να μην πάει.
Θα επρεπε να πάω 10 ημερες μετά για καρδιά όμως μεσολάβησαν Χριστούγεννα πρωτοχρονιά κ πήγα εν τελει 9 κ κάτι όπου διαπιστώθηκε η αποβολή.
Είδα λοιπόν ένα κανονικό μωρό χεράκια ποδαράκια κλπ χωρις όμως καρδιακή λειτουργία. 
Αν είχα πάει νωρίτερα θα ήμουν στο 85% θα ακούγαμε καρδιά γιατί το ρώτησα κ αυτό αν χτύπησε η καρδιά κ σταμάτησε ή αν δεν χτύπησε κ μου επιβεβαίωσαν ότι χτύπησε βάση των μετρήσεων κ της ανάπτυξης του.

Θέλω να πω ότι τα ποσοστά δεν μου λένε κάτι ειλικρινά! 
 

Περιττο να πω ότι η εικόνα αυτή δεν έχει φύγει ποτέ από το κεφάλι μου ούτε εμένα ούτε του γάτου και για αυτό κ στην επόμενη εγκυμοσύνη στον πρώτο υπερηχο δεν κοίταξα ποτέ το μόνιτορ κοιτούσα μόνο τον γάτο. 

Εκλεισα τα μάτια κ απλά άκουγα τις μετρήσεις. Μόλις είπε μόνο σάκο βλέπω κ δεν μου αρέσει τέλος εκεί για μενα τελείωσε το θέμα..

Ολα αυτά τα γράφω όχι για να σε στεναχωρήσω προφανώς ούτε εσένα ούτε κάποια κοπέλα απλά για να σου πω γιατί χάρηκα πολύ που υπέρηχος κ μετρήσεις συμβαδίζουν με ηλικία κύησης κλπ.

Σε κάνω κ μια αγκαλίτσα νοερή!!

Εκεί ήμουν ναι τη Τρίτη με είδε ο σφακ κατά τις 7.30, αλλά ήμουν εκεί από την ωρα που φώναξαν το 306 οπότε εσυ ξέρεις αν σε είδα βάσισμενη στο νουμερακι σου

Εγώ ήμουν η ξανθιά με τις καταβασμενες πλερεζες  και στεκόμουν συνέχεια   δε κάθισα λεπτό. Ημουν τελείως μόνη βλέπεις στο αμάξι περίμενε ο άντρας μου με τον υιό του( κορώνα)

Ξέρω τι μου περιγράφεις από τη προηγούμενη  παλλινδρομη και εγώ επιμενω στα ποσοστά για να μη τρέχει το μυαλό μου και αν έρθει κάτι κσλο αλήθεια θα πηδηξω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Εκεί ήμουν ναι τη Τρίτη με είδε ο σφακ κατά τις 7.30, αλλά ήμουν εκεί από την ωρα που φώναξαν το 306 οπότε εσυ ξέρεις αν σε είδα βάσισμενη στο νουμερακι σου

Εγώ ήμουν η ξανθιά με τις καταβασμενες πλερεζες  και στεκόμουν συνέχεια   δε κάθισα λεπτό. Ημουν τελείως μόνη βλέπεις στο αμάξι περίμενε ο άντρας μου με τον υιό του( κορώνα)

Ξέρω τι μου περιγράφεις από τη προηγούμενη  παλλινδρομη και εγώ επιμενω στα ποσοστά για να μη τρέχει το μυαλό μου και αν έρθει κάτι κσλο αλήθεια θα πηδηξω

 

Ρε αγαπουλα μου γιατί προδικαζεις; 

Σε παρακαλώ μη είσαι έτσι κατσε να το σιγουρέψουμε και είναι όντως έτσι μαζί σου θα ήμαστε αλλά από τώρα όχι δε σε αφήνω.  

Κανόνισε δεν δίνω τώρα τα παντοφλακια μου. :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Εγώ μόνο εκεί δέχομαι να μου βάλουν την πεταλούδα δεν την θέλω άλλου 

Πεταλούδα ναι και εγώ εκεί θέλω γτ αλλιώς δεν κουνάω το χέρι μου αλλά αίμα να σου πάρουν από εκεί είναι πολύ πολύ επιπονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πεταλούδα ναι και εγώ εκεί θέλω γτ αλλιώς δεν κουνάω το χέρι μου αλλά αίμα να σου πάρουν από εκεί είναι πολύ πολύ επιπονο

Καλημέρα κορίτσια.σηκωθηκα και πιάνω το στήθος μου να δω αν ξεπρηστηκε κ έφυγαν οι πονοι.αν έχει αλλάξει το στήθος μου σημαίνει ότι δε θα δουμε τπτ σήμερα.μηπως να αρχίσω να σκέφτομαι τι θα κάνω μετά?ένα κομμάτι μέσα μου αρνείται να πάει γισ υπερηχο.τρεμω τι θα δουμε κ τι θα μου πει.ειμαι υπερβολική Ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.σηκωθηκα και πιάνω το στήθος μου να δω αν ξεπρηστηκε κ έφυγαν οι πονοι.αν έχει αλλάξει το στήθος μου σημαίνει ότι δε θα δουμε τπτ σήμερα.μηπως να αρχίσω να σκέφτομαι τι θα κάνω μετά?ένα κομμάτι μέσα μου αρνείται να πάει γισ υπερηχο.τρεμω τι θα δουμε κ τι θα μου πει.ειμαι υπερβολική Ε?

Καλημέρα μην αγχώνεσαι 

Και εγώ το έχω κατσιασει προσπαθώντας να κάνω διάγνωση αλλά δε σχετίζεται ρε συ είναι πολύ νωρίς μια θα  πρηζεσαι και μια θα ξεφουσκωνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν μας βλέπω εμένα κ σένα ο Google’s να μας στέλνει δειγματα τσόκαρα κ παντόφλες με τόσες φορές που έχουμε ψάξει για την @Παρασκευαιδου

Να τις μαζέψουμε να της τα στείλουμε με μεταφορική!!!Εξοδα δικά της 😂😂

😂🤣😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς που έχω εσάς, που ξέρετε τόσα πράγματα που εγώ αγνοώ και ειλικρινά λειτουργούν πολύ αγχολυτικα.ισως έπρεπε να μπω στην παρέα σας πολύ πριν αποφασίσω να μπω για εξωσωματικη.θα ήξερα τόσα πράγματα και θα είχα προετοιμαστει πολύ καλύτερα.ειστε μοναδικές κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ουυυυ καλά είσαι! 
Ειδικα στους φυσικούς που κάθε δυο μέρες έχω αφαιμαξη συνέχεια το παθαίνω.

Στην προηγούμενη ωοληψια δεν είχα φλέβα για την μέθη κ έβαλαν πεταλούδα στο πάνω μέρος του καρπού η οποία με διέλυσε

Για 10 μέρες ήταν μπλε το χέρι λες κ βάρεσα μπουνιές 🙁 

Εγω το εχω παντα αυτο το προβλημα στην ωοληψια κ στα δυο χερια προσπαθησαν 5 φορες στους καρπους κ μια στην κλασικη αλλα τζιφος στην 6 βρηκαν αλλα με παιδικη πεταλουδα. Στις απλες αιμοληψιες μου βαζουν παντα πεταλουδα αλλα κ παλι μελανιαζω. Μοθ εχουν πει πριν την αιμοληψια πολυ νερο αλλα τζιφος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Αλήθεια;; Τι να πω πια; Εγώ πάντως είμαι σίγουρη ότι η  χοριακη θα είναι αρνητική 😕

Ποιά μέρα ετ είσαι? Εγω στην 7η μερα είχα πλανταξει στο κλάμα γιατί θεωρούσα δεδομένο οτι δεν θα δω θετικη χοριακη.. θεωρώ πώς με ολα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα ολες είμαστε ίδιες 🤣 οπότε μην ανησυχείς και μην προδικάζεις τπτ!! 

Αλλά ρε κορίτσι μου αυτό με τα τεστ δεν είναι ψυχοφθόρο οταν γίνονται νωρίς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Καλημέρα!!

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!! Μα τι υπέροχη εικόνα;!!! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά μέχρι τέλους!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Φιλιά πολλά σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ποιά μέρα ετ είσαι? Εγω στην 7η μερα είχα πλανταξει στο κλάμα γιατί θεωρούσα δεδομένο οτι δεν θα δω θετικη χοριακη.. θεωρώ πώς με ολα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα ολες είμαστε ίδιες 🤣 οπότε μην ανησυχείς και μην προδικάζεις τπτ!! 

Αλλά ρε κορίτσι μου αυτό με τα τεστ δεν είναι ψυχοφθόρο οταν γίνονται νωρίς? 

Καλημέρα! Σήμερα είναι η 7η ημέρα από ετ και σήμερα που έκανα ήταν πιο αρνητικό από ποτέ! Είναι σίγουρη ότι θα είναι αρνητική κ η χοριακη! Είναι πραγματικά πολύ ψυχοφθόρο! Αλλά δεν μπορώ να με συγκρατήσω! Ειλικρινά αυτές τις μέρες της αναμονής δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου! Αν εξαιρέσεις την πρώτη φορά που ήμουν αισιόδοξη! Τέλος πάντων, απ ότι φαίνεται πρέπει να το αποδεχτώ και να πάω παρακάτω για άλλη μια φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Εκεί ήμουν ναι τη Τρίτη με είδε ο σφακ κατά τις 7.30, αλλά ήμουν εκεί από την ωρα που φώναξαν το 306 οπότε εσυ ξέρεις αν σε είδα βάσισμενη στο νουμερακι σου

Εγώ ήμουν η ξανθιά με τις καταβασμενες πλερεζες  και στεκόμουν συνέχεια   δε κάθισα λεπτό. Ημουν τελείως μόνη βλέπεις στο αμάξι περίμενε ο άντρας μου με τον υιό του( κορώνα)

Ξέρω τι μου περιγράφεις από τη προηγούμενη  παλλινδρομη και εγώ επιμενω στα ποσοστά για να μη τρέχει το μυαλό μου και αν έρθει κάτι κσλο αλήθεια θα πηδηξω

 

Αχ να μη σε ξέρω να έρθω να σε κάνω μια αγκαλίτσα.

Σίγουρα σε πέτυχα γιατί εφυγα στις 7 και ήμουν το 302.

Λογικά πέρασα από δίπλα σου😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με έχουν μπερδέψει πολύ οι φυσικοιί κι έχω κάνει μόνο δύο σκέψου. Με πάνε αρον αρον για ωοληψία γιατί βλέπουν την lh υψηλή (11 την πρώτη φορά, 20 την δεύτερη), με ε2 140, κι ήταν ή ανώριμα ή ακατάλληλα. Μέγεθος 14 κι αν όταν κάνω οβιτρελ. Την δεύτερη φορά έκανα οβιτρελ την προηγούμενη μέρα γιατί βγήκε υψηλή η lh και τρέχαμε... Πόση υπομονή όμως να έχει κανείς να κάνει μόνο φυσικούς.. Εκτός κι αν δεν το χουν με τους φυσικούς στο embryolab και πρέπει να έρθω Αθήνα να δω άσπρη μέρα 🤣

Κάτσε θα ψάξω τα τεφτέρια μου να σου γράψω δικές μου τιμές αλλά από οσο θυμάμαι εγώ στην LH δεν έχω θέμα. η Ε2 μου κάνει νερά κάποιες φορές..

Θέλει άπειρη υπομονή και γερά νεύρα..

Το πρώτο έμαθα ότι το έχω, για το δεύτερο ακόμα το παλεύω🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.σηκωθηκα και πιάνω το στήθος μου να δω αν ξεπρηστηκε κ έφυγαν οι πονοι.αν έχει αλλάξει το στήθος μου σημαίνει ότι δε θα δουμε τπτ σήμερα.μηπως να αρχίσω να σκέφτομαι τι θα κάνω μετά?ένα κομμάτι μέσα μου αρνείται να πάει γισ υπερηχο.τρεμω τι θα δουμε κ τι θα μου πει.ειμαι υπερβολική Ε?

Καλημέρα κοριτσι μου! Εκεί που το στήθος μου ήταν τούμπανο και δεν μπορούσα καλά καλά να κοιμηθώ από τους πόνους κατά την 6η εβδομάδα άρχισε να ξεπρηζεται και να υποχωρούν οι πονοι. Καλά το πόσες φορές κοιτάω και εγω το στήθος μου μέσα στη μέρα δεν λεγεται. Το μόνο που με σώζει και ηρεμώ είναι ότι κάποιες στιγμές μέσα στην ημέρα (όχι όλη την ημέρα) γίνονται πάρα πολύ έντονες οι φλέβες και σκουραινουν οι θηλες.  Κατά τα άλλα πιο φουσκωμένο είναι όταν περιμένω περίοδο. Μην δίνεις καθόλου σημασία σε αυτά τα σημάδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...