Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχχχααχαχχαχαχαχα πανάθεμα σε τι παντοφλαρα είναι αυτή.  Την χρειαζόμουν. 

Μου κατέβασε τη δόση έπαιρνα 200 και τώρα με πήγε στα 150. Και αυτό με αγχωσε 😕

αρε αρχηγαρα την χρειαζόμουν.  

το σκ ελεγα δεν θα έχω.  Χθες ζάλισα την @Κατεριναπαπ ότι είναι 15 χιλ και άρα ως την Παρασκευή είναι μεγάλα γενικά να έχω να σκέφτομαι περίεργα.  

που θα παει θα έρθει και η Παρασκευή.  

Μετά θα χω αλλά να σκέφτομαι δε με φοβάμαι . 

Άκου τι λέει...με ζαλίζε! !? Εγω δλδ σας επρηζα αν εσυ ζαλιζες εμένα.. σταματά να σκέφτεσαι χαζομαρουλες ολα είναι τέλεια,  σου έδειξα το δικό μου το πανηγύρι και παρόλα αυτα ολα πήγαν καλά οσον αφορά την οωληψια.. εσένα ολα είναι ομοιόμορφα, μην ανησυχείς καθόλουυυυ !!! Πέταξε τις αρνητικές  σκέψεις, σκεψου τι μπομπονιέρες θα έχεις για την μπουμπού σου , ξέρεις.. την κόρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ναι αλλά αφού είχε περάσει το πεντάλεπτο! Και τώρα έκανα πάλι κι ίσα που φαίνονται! Θα σκάσω μέχρι την Παρασκευη! Κάτσε μην είναι κανένα αρνητικό μετά και κλαίω, δυο δεν δίνω καμία πιθανότητα! Ας είναι ένα Παναγίτσα μου κ θα κάνω και τούμπες! Κ εσυ μην απελπίζεσαι, με θετική διάθεση να πηγαίνεις, όλα θα πάνε καλά και θα δεις χριστουγεννιάτικο η πρωτοχρονιάτικο μπεμπεδάκι!! Η και 2!! 😍😍

Μπερδεύτηκα οωρηξιας κάνεις ή εγκυμοσύνης? Αχχ τα ίδια έκανα και εγώ,  μέχρι που τα τελείωσα και ξανά παράγγειλα τώρα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Τελεια τα νεα σου! Θα τα κοψεις τα φαρμακα και θα πετας !! Ιβορ με τιποτα καλέ.μονο κλεξαν !ρωτα κ τη Λ.και ας ειναι 4000.. ακουσε με ειναι πιο λεπτή η βελόνα καμια σχεση με τις ινοχεπ.Κ επισης να ησυχασεις τωρα γιατι η ο κινδυνος παει ,περασε! Αναλαμβανει ο παλκουντασ Πλεον κ ολα θα ειναι σουπερ!να ξεκουραζεσαι αυτο μονο τωρα κ ηρεμια!θα ξανααγχωθεις λιγακι στην αυχενικη κ να προσεχεις μη μειωθει ο τραχηλος απο κουραση.θα σε τσεκαρει κ η λευκου κ θα κανεις καθε μηνα αιμα κ υπερηχο και ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Καλημέρα Φιόνα. Για τα θέματα εξωσωματικής, δεν μπορώ να σε βοηθήσω, δεν έχω σχετική εμπειρία, αλλά γνώμη μου είναι να το ψάξεις με πρωτόκολλα με πολύ λίγα φάρμακα, ή σε καθαρά φυσικούς κύκλους. Από τη στιγμή που δεν βγάζεις πολλά ωάρια, νομίζω δεν αξίζει το ρίσκο να 'φουντώσει' πάλι η ενδομητρίωση ( είναι estrogen dependent χρόνια φλεγμονή) ίσως η προσπαθεια σε φυσικό κύκλο να είναι καλύτερη επιλογή, να μην επιβαρύνεις κι άλλο το σώμα σου με τόσες ορμόνες. Έχεις κάνει ήδη 2 χειρουργεία, όπως κι εγώ, που σημαίνει πως το σώμα σου δυσλειτουργεί ορμονικά, και δημιουργεί συμφύσεις ενδομητρίωσης, που με τη σειρά τους μπορει να φράξουν σάλπιγγες, παραμορφώσουν τη μήτρα, καταστήσουν το περιβάλλον της μήτρας τοξικό για εμφύτευση, δεν γίνεται σωστή αιμάτωση κλπ κλπ. 

Δεν υπάρχει λόγος για τόση απαισιοδοξία, όμως, ήταν η πρώτη σου προσπάθεια, διάβασε εδώ για όλες τις κοπέλες που τα κατάφεραν μετα από αρκετές προσπάθειες, τπτ δεν έχει χαθεί, και η ηλικία σου δεν είναι απαγορευτική. Ελπίζω ο χειρούργος να σε έχει καθαρίσει καλά και προσεχτικά, αυτό είναι η μιση δουλειά, και δεν το καθορίζουμε εμείς. Το άλλο 50% είναι ο τρόπος ζωής μας, αλλαγή διατροφής πχ, με έμφαση σε τροφές που καταπολεμούν τις φλεγμονές και δεν αυξάνουν τα οιστρογόνα, αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις πολλές πληροφορίες. Προσωπικά, έχω το βιβλίο 'The endometriosis health and diet program' του Andrew S. Cook , με πολλές πληροφορίες και διάφορες συνταγές. Σκοπός είναι, τα λίγα ωάρια που δίνεις να είναι ποιοτικά, και επίσης να εμποδίσεις, όσο αυτό είναι εφικτό, την επανεμφάνιση/εξάπλωση της ενδομητρίωσης. Πάρε πολυβιταμίνες ( με ω3 , βιταμίνη D επίσης, ιδανικά να είναι κοντά στο 70, αν και οι περισσότεροι λενε απλά πάνω από 50,) και απέφυγε οσο μπορείς χημικά καθαριστικά, απορρυπαντικά, βερνίκια, περιόρισε τη χρήση πλαστικών σκευών, μακρυά δηλ απο ο,τιδήποτε που μπορεί να προκαλέσει ορμονική ανισορροπία, που στις ασθενείς με ενδομητρίωση είναι δεδομένη.

 

 

Πολυ σωστα ! Και με τη ντε κ ολα οσα εγραψες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

832b.thumb.jpg.3812a9e832999eff00d2fb6ef611de99.jpg@Παρασκευαιδου σου στέλνω το παλιό τσόκαρο το γνήσιο το ορθόδοξο!!!

Για να επανανέλθεις παρακαλώ, 12 ΄έχεις ήδη και θα πάρετε περισσότερα θα δεις.

Ο φόβος είναι μην πάθεις οτι έπαθες πάλι. Είναι λογικό να το σκέφτεσαι αλλά με αυτε΄ς τις σκέψεις δεν πάμε πουθενά. Δεν πάμε μπροστά. Οταν έρχονται αυτές θα λες οχι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω τώρα είναι η στιγμή μου. Και θα κάνεις έξοδο σαν Ζωζώ Σαπουντζάκη!!!

Καλα την ιδια σε κοκκινο ειχα βρει για το κοριτσι μας χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Εγώ πάλι με τα νέα σου χάρηκα και είμαι σίγουρη οτι αυτό το μωρό ήρθε για να μείνει!!

Ξέρω οτι δεν σε κάνω να νιώσεις καλύτερα αλλά πίστεψε στο εμβρυάκι σου είναι μαχητής σαν τη μαμά.

Μου αρκεί οτι υπάρχει σάκος και έμβρυο που συμβαδίζει με την ηλικία κύησης!!

Στο λέω μέσα από την καρδιά μου!!

Ολα θα κριθούν σε μια εβδομα΄δα και εύχομαι να δώσει το παρόν δυνατααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Και εμεις ελπιζουμε μαζι σου.!!! Εισαι κ μονη :-( Ποτε δε ξεριες τι γινεται ομως ευελπιστουμε να εισαι στο 10% που λεει! αλλα 1 βδομαδα θα σε φαει η αγωνια.δε θελει αλλη χοριακη δηλαδη..ειναι θετικο αυτο αν παλινδρομούσες δε θα γινοτανε πιο μωρις ;τι μα πω..κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Αγαπημενη μου εχε πιστη κ ελπιδα ναι ειναι μικρο το ποσοστο του 10% αλλα ποτε δεν ξερεις ευχομαι να μπορεσεις να ανατρεψεις τα ποσοστα καταλαβαινω πως νιωθεις κ πως απελπιζεσαι αλλα δεν τελειωσε τιποτα ακομα. Πολλες αγκαλιες ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Τελεια τα νεα σου! Θα τα κοψεις τα φαρμακα και θα πετας !! Ιβορ με τιποτα καλέ.μονο κλεξαν !ρωτα κ τη Λ.και ας ειναι 4000.. ακουσε με ειναι πιο λεπτή η βελόνα καμια σχεση με τις ινοχεπ.Κ επισης να ησυχασεις τωρα γιατι η ο κινδυνος παει ,περασε! Αναλαμβανει ο παλκουντασ Πλεον κ ολα θα ειναι σουπερ!να ξεκουραζεσαι αυτο μονο τωρα κ ηρεμια!θα ξανααγχωθεις λιγακι στην αυχενικη κ να προσεχεις μη μειωθει ο τραχηλος απο κουραση.θα σε τσεκαρει κ η λευκου κ θα κανεις καθε μηνα αιμα κ υπερηχο και ολα καλα!!!!

Γιατι με τιποτα ivor? Εμενα αυτες μου ειχε δωσει στην πρωτη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Κοπέλα μου εγώ ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά! Θέλω να σου δώσω κουράγιο αν μπορώ. Όταν είχα κανει την εξωσωματική μου στο πρώτο μου παιδακι ήταν μαζί μας με τα κορίτσια του φόρουμ τότε η κοπέλα που θα σου επισυνάψω. Οι χοριακές της ηταν ενα θριλλερ. ΕΙχε κανει 3 και ηταν ετοιμοι με τον γιατρο να κοψει φαρμακα. Ωσπου κανει 4η και τσουπ εκτοξευθηκε. Και πηγε και εκανε υπερηχο ολα καλα. Φοβοταν κι εκεινη για εξωμητριο , παλλινδρομη κλπ. Τελικα ολα καλα πηγαν. Δες λιγο και παρε κουραγιο απο το προφιλ της.

Μπες στο προφιλ της να δεις μετα οτι ολα τελικα πηγαν καλα!

@Tokyoεσυ θα την θυμασαι κοριτσι μου, ημασταν μαζι!Για πες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Mπράβο βρε κοριτσάρα, ήρθε το μπεμπάκι και σε λίγους μήνες θα το αγκαλιάσεις! Πίστεψε το! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Γιατι με τιποτα ivor? Εμενα αυτες μου ειχε δωσει στην πρωτη φορα

Κ γω ιβορ 3500 παιρνω όντως γιατί οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Αρχικά να σου πω, όσο και να κλαις μόνη όπως λες, να ξέρεις δεν είσαι μόνη!!!! Εδώ είμαστε όλες και αν θα μπορούσαμε θα πηγαίναμε σε κάθε σπιτι κοριτσιού που είναι στεναχωρημένο και θα κάναμε μια μεγάλη αγκαλιά!! Εγώ σίγουρα θα το έκανα.... εδω θα έψαχνα την Αθήνα να σου ΄φέρω τούρτα (χαμογελάμε λιγάκι ακούς) Και προς Θεού, να μη λυπάσαι ποτέ τον εαυτό σου. Είσαι ένας άνθρωπος που θέλει να γίνει μανούλα και να γεννήσει τον καρπό της. Δε θα λυπάσαι που στεναχωριέσαι κτλ. Αυτό λέγεται ανθρώπινο.

Ξέρω πως δυστυχώς "χάνουμε" την πίστη μας όταν συμβαίνουν άσχημα πράγματα αλλά σου λεω να μην τα βάλεις κατω. Και να πεις στον εαυτο σου "όσο και να μη θέλεις να πιστέψεις, εγώ θα πιστέψω) Πολλά έχουν γίνει και πολλά γίνονται. 

Σου στέλνω την αγκαλια μου❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Γιατι με τιποτα ivor? Εμενα αυτες μου ειχε δωσει στην πρωτη φορα

Το λεω απο την αποψη οτι ποναει το φαρμακο γιατι τις  εχω δοκιμασει κ αυτες κ επειδη θα κανει σε ολη τη κυηση καλυτερα κλεξαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Lucia79 Τετάρτη θα κάνω οβιτρελε . Εσύ πότε θα την κανεις; 

@Luna777 έχεις νέα απ το κέντρο; 

Κορίτσια μου εμείς προχωράμε καλά! Είχα 12 ώριμα ωάρια και γονιμοποιήθηκαν τα 10. Μου είπαν πως αναλόγως την πορεία τους θα με πάρουν ξανά σε δυο μερες για να δούμε αν θα προχωρήσουμε με 3ης ημέρας ή με βλαστοκύστες. Ειμαστε συγκρατημένοι, αλλά ταυτόχρονα αισιόδοξοι 🤞🤞🤞

@Παρασκευαιδου και εγώ 150 μονάδες έκανα. Σε καταλαβαινω απολυτα για αυτο που λες. Την πρώτη φορά υπήρχε ενθουσιασμός και χαρά. Τώρα μια απάθεια. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά και να εκπλαγουμε ευχάριστα!

@twinkletwinlkle τα νέα σου είναι υπέροχα!!! Πολύ συγκινητικό! Να πάνε όλα σουπερ αποδώ και πέρα και να αρχίσεις να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου!

@tina21 @skorpina78 @Ανθη7 κορίτσια μου, ευχομαι και εσείς να ακολουθήσετε τη φιλόλογό μας και να κλαίτε με δάκρυα χαράς στον επόμενο υπέρηχο! 

@Salvation78 τίποτα δεν έχει τελειώσει καλή μου! Ευτυχώς αποκλείσατε το εξωμήτριο. Αφού είδατε σάκο και εμβρυικά στοιχεία, εσύ να το πιστέψεις! Παλεύει για να μείνει το μικράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Το λεω απο την αποψη οτι ποναει το φαρμακο γιατι τις  εχω δοκιμασει κ αυτες κ επειδη θα κανει σε ολη τη κυηση καλυτερα κλεξαν.

Καλε εγώ δεν καταλαβαίνω τπτ!!!έχω βρει το κόλπο μάλλον  χαχαχχχαχαα.κ σκέψου ήμουν κ ενσοφοβικη κ τωρα έχουμε γίνει κολλητές χχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Καλε εγώ δεν καταλαβαίνω τπτ!!!έχω βρει το κόλπο μάλλον  χαχαχχχαχαα.κ σκέψου ήμουν κ ενσοφοβικη κ τωρα έχουμε γίνει κολλητές χχχαχα

Μια χαρα τοτε ! Με ειχανε πεθανει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Και εμεις ελπιζουμε μαζι σου.!!! Εισαι κ μονη :-( Ποτε δε ξεριες τι γινεται ομως ευελπιστουμε να εισαι στο 10% που λεει! αλλα 1 βδομαδα θα σε φαει η αγωνια.δε θελει αλλη χοριακη δηλαδη..ειναι θετικο αυτο αν παλινδρομούσες δε θα γινοτανε πιο μωρις ;τι μα πω..κουραγιο.

οχι ήταν ξεκαθαρος απο τη στιγμη που ανιχνευεται υπερηχογραφικά , δεν χριαζζεται καμια χωριακη καλυτερα με ειχαν αγχωσει τρελά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου εμείς προχωράμε καλά! Είχα 12 ώριμα ωάρια και γονιμοποιήθηκαν τα 10. Μου είπαν πως αναλόγως την πορεία τους θα με πάρουν ξανά σε δυο μερες για να δούμε αν θα προχωρήσουμε με 3ης ημέρας ή με βλαστοκύστες. Ειμαστε συγκρατημένοι, αλλά ταυτόχρονα αισιόδοξοι 🤞🤞🤞

@Παρασκευαιδου και εγώ 150 μονάδες έκανα. Σε καταλαβαινω απολυτα για αυτο που λες. Την πρώτη φορά υπήρχε ενθουσιασμός και χαρά. Τώρα μια απάθεια. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά και να εκπλαγουμε ευχάριστα!

@twinkletwinlkle τα νέα σου είναι υπέροχα!!! Πολύ συγκινητικό! Να πάνε όλα σουπερ αποδώ και πέρα και να αρχίσεις να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου!

@tina21 @skorpina78 @Ανθη7 κορίτσια μου, ευχομαι και εσείς να ακολουθήσετε τη φιλόλογό μας και να κλαίτε με δάκρυα χαράς στον επόμενο υπέρηχο! 

@Salvation78 τίποτα δεν έχει τελειώσει καλή μου! Ευτυχώς αποκλείσατε το εξωμήτριο. Αφού είδατε σάκο και εμβρυικά στοιχεία, εσύ να το πιστέψεις! Παλεύει για να μείνει το μικράκι σου! 

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι. Σίγουρα είναι μοναδικό συναισθημα κ μακάρι όλες ν το νοιώσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοπέλα μου εγώ ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά! Θέλω να σου δώσω κουράγιο αν μπορώ. Όταν είχα κανει την εξωσωματική μου στο πρώτο μου παιδακι ήταν μαζί μας με τα κορίτσια του φόρουμ τότε η κοπέλα που θα σου επισυνάψω. Οι χοριακές της ηταν ενα θριλλερ. ΕΙχε κανει 3 και ηταν ετοιμοι με τον γιατρο να κοψει φαρμακα. Ωσπου κανει 4η και τσουπ εκτοξευθηκε. Και πηγε και εκανε υπερηχο ολα καλα. Φοβοταν κι εκεινη για εξωμητριο , παλλινδρομη κλπ. Τελικα ολα καλα πηγαν. Δες λιγο και παρε κουραγιο απο το προφιλ της.

Μπες στο προφιλ της να δεις μετα οτι ολα τελικα πηγαν καλα!

@Tokyoεσυ θα την θυμασαι κοριτσι μου, ημασταν μαζι!Για πες!

Όχι μόνο τη θυμάμαι αλλά την έχω γνωρίσει την κοπέλα κ γεννήσαμε τις ίδιες μέρες, στον ίδιο γιατρό στο Ιασω! Τα λέγαμε κ στο μαιευτήριο! 

Ο γιατρός είχε σίγουρο ότι δεν πάει καλά κ μπαμ εκτοξεύθηκε είδαν καρδιά and the rest is history που λέμε κ στο χωριό μου 

@Salvation78μην απελπίζεσαι. Έξω δεν κοιτάνε καν τις χοριακες... Μια ένδειξη είναι κάτσε να δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Όχι μόνο τη θυμάμαι αλλά την έχω γνωρίσει την κοπέλα κ γεννήσαμε τις ίδιες μέρες, στον ίδιο γιατρό στο Ιασω! Τα λέγαμε κ στο μαιευτήριο! 

Ο γιατρός είχε σίγουρο ότι δεν πάει καλά κ μπαμ εκτοξεύθηκε είδαν καρδιά and the rest is history που λέμε κ στο χωριό μου 

@Salvation78μην απελπίζεσαι. Έξω δεν κοιτάνε καν τις χοριακες... Μια ένδειξη είναι κάτσε να δεις! 

ευχαριιστώ πολύ και που ασχολήθηκες και εψαξεσ και μονο που το εκανεσ συγκινουμε

θα τα διαασω και θα προσπαθήσω να μην επηρεαστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...