Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, καλή μου @BlackCat. Πάμε για ετ με βλαστοκύστες 2/4, εκτός απροόπτου. Ευχαριστώ πολύ! 😘

@Παρασκευαιδου πως πάνε οι ενεσούλες φίλη; Κάνατε και υπέρηχο;

Καλά είμαι φίλη καλά πάνε και οι ενέσειςολις γύρισα απ τον υπερηχο. Ξεκίνησα και ανταγωνιστών κάπου στα 12 μετράμε για να δούμε. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Παρασκευαιδου οταν δεν παρλάρεις με ανησυχείς.

Σημαίνει οτι έχει πάει το σκατό στην κάλτσα.🤣🤣

Για πες τι γίνεται? Όλα καλά?

@Κατεριναπαπ δες καποια με ξέρει καλά.. σήμερα εγραφα στην Κατερίνα τα χαζα μου. 

Τελικά γύρισα απ τον υπερηχο και έχουμε κάπου στα 12 ωοθυλάκια και 01.04 η ωοληψια  :-) μπορείς να με βάλεις στο πινακακι ωραία φαίνεται η ημερομηνία  χιχιχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εχασα τα νεα σου κοπελα μου..λυπαμαι παρα πολυ,σου ανεφερε κατι  τετοιο ο γιατρος;

Μου είπαν να πάω για υπέρηχο νηστική και στην ερώτηση μου γιατί νηστική απάντησαν ότι σε περίπτωση εξωμήτρια κύησης απαιτούνται άμεσες ενεργειες

Στην ερώτηση μου επίσης τι πιθανότητες έχουμε για εξωμητριο απάντησαν 50-50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Έχω θέμα με το κινητό μου κ με το συγκεκριμένο φορουμ! Λες κ μου το κάνει επιτηδες! Όσες φορες προσπαθουσα να συνδεθω με πεταγε ξαφνικά! Δε ξερω ειλικρινά τι συμβαίνει! Σας γραφω απο το κινητο του άντρα μου τώρα!

Εχω 2 μέρες που μου σταμάτησε το αίμα! Σήμερα έκανα 3η χοριακή μετά την δεύτερη που έκανα την Τετάρτη! Νούμερο μεγάλο 8671! Πηγα κ για υπερηχο! Είδα δυο σάκους! Ο ένας κενος κ ο αλλος με υποψια λεκιθικου ασκού! Τα εστειλα ολα Αθήνα στο γιατρο μου κ μου πε να αυξησω μαγνησιο κ να ξεκιμησω φελισιν κ ολα τα αλλα οπως τα επαιρνα! Να σταματησω χοριακές κ να παω για υπερηχο την επόμενη εβδομαδα! Για να δουμε την αναπτυξη!

Τι να σας πω! Νιωθω μαγκωμενη! Ενω απο Αθήνα μου είπαν όλα καλά εγω είμαι ανησυχη! Στο γυναικολογο που πηγα ηταν τυχαίος γιατι η δικια μου δε πηγε στο γραφειο της γιατι αρρωστησε το παιδι της με εβγαλε 4 εβδ+4 ενώ με το προγραμμα της μετρησης κυησεως με βγαζει 5 εβδ! Αν κ αυτος μου ειπε πως ειναι αισιοδοξος για τον εναν τουλαχιστον σακο με το λεκιθικο ασκο λεω εγω μηπως επρεπε να φαινεται κατι παραπανω; Η όντος ειναι πολυ νωρις κ αδικα χαλαω τη ψυχολογια μου; 
Τα φιλια μου σε όλες κ μια μεγάλη αγκαλια στα κορίτσια που ξέρω οτι την εχουν αναγκη! 
σας σκεφτομαι κ σας καταλαβαίνω κ θελω να ξερετε ποσο τυχερη νιωθω που σας εχω γνωρισει…εστω κ απο δω…εστω και με ψευδώνυμα!!!

♥️♥️♥️
 

Για λιγη ωρα θα χω το κινητο του αντρα μου κ θα μπορω να συμμετεχω! Μεχρι να βαρεθει την τηλεόραση!!!🤓
Α! Το καλλιτερο δε σας το πα! Ο αντρας μου εχει κοβιντ! Καλο ε; Είμαστε σε αποσταση αυτος καθιστικο εγω υπνοδωματιο προσεχω πολυ κ απολυμαινω τα παντα! Βεβαια ειμαστε τριπλα εμβολιασμενοι κ εγω περασα κοβιντ πριν ενα μηνα οποτε ευελπιστω να μη ξανακολλησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλά είμαι φίλη καλά πάνε και οι ενέσειςολις γύρισα απ τον υπερηχο. Ξεκίνησα και ανταγωνιστών κάπου στα 12 μετράμε για να δούμε. 

@Κατεριναπαπ δες καποια με ξέρει καλά.. σήμερα εγραφα στην Κατερίνα τα χαζα μου. 

Τελικά γύρισα απ τον υπερηχο και έχουμε κάπου στα 12 ωοθυλάκια και 01.04 η ωοληψια  :-) μπορείς να με βάλεις στο πινακακι ωραία φαίνεται η ημερομηνία  χιχιχι. 

Μπράβο ρε @Παρασκευαιδου τέλεια τα πάτε!!! Φυσικά και θα μπεις στο πινακακι αν δεν μπεις εσυ ποια θα μπει μου λες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

@athens25 30/03

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου 1/4 🤞

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Heart ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 31/3 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Luna777 2/4 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

 

@nikol88  1/4 🙏

@TRigirl 1/4 🙏

@aggelikh_l 4/4 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Μου είπαν να πάω για υπέρηχο νηστική και στην ερώτηση μου γιατί νηστική απάντησαν ότι σε περίπτωση εξωμήτρια κύησης απαιτούνται άμεσες ενεργειες

Στην ερώτηση μου επίσης τι πιθανότητες έχουμε για εξωμητριο απάντησαν 50-50

Κ σε εμένα που νόμιζαν για εξωμητρια κύηση δεν μου φερνανε πρωινό:-/ είχα χάσει μέσα σε μια εβδομάδα 5 κιλά.  

Έτρωγα στις 17:00 και μετά τίποτα μέχρι να βγει η χοριακη και ο υπέρηχος. 

Στην εξωμητριο ειδικά άμα σκάσει πρέπει να μπεις κατευθείαν για λαπαροσκοπηση.  Επίσης μου λέγανε αν πονέσω να πάω κατευθείαν στην κλινική με ασθενοφόρο.  Είναι σοβαρό για την υγεία σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Άνθη όλες με 2ημερες απόσταση οι χοριακες;

η η προτελευταία ήταν Πέμπτη το 963 και η 2540 Δευτέρα; Δηλαδή απόσταση 4ημερες;

1σαββατο2τεταρτη 3 δευτερα 4 παρασκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Έχω θέμα με το κινητό μου κ με το συγκεκριμένο φορουμ! Λες κ μου το κάνει επιτηδες! Όσες φορες προσπαθουσα να συνδεθω με πεταγε ξαφνικά! Δε ξερω ειλικρινά τι συμβαίνει! Σας γραφω απο το κινητο του άντρα μου τώρα!

Εχω 2 μέρες που μου σταμάτησε το αίμα! Σήμερα έκανα 3η χοριακή μετά την δεύτερη που έκανα την Τετάρτη! Νούμερο μεγάλο 8671! Πηγα κ για υπερηχο! Είδα δυο σάκους! Ο ένας κενος κ ο αλλος με υποψια λεκιθικου ασκού! Τα εστειλα ολα Αθήνα στο γιατρο μου κ μου πε να αυξησω μαγνησιο κ να ξεκιμησω φελισιν κ ολα τα αλλα οπως τα επαιρνα! Να σταματησω χοριακές κ να παω για υπερηχο την επόμενη εβδομαδα! Για να δουμε την αναπτυξη!

Τι να σας πω! Νιωθω μαγκωμενη! Ενω απο Αθήνα μου είπαν όλα καλά εγω είμαι ανησυχη! Στο γυναικολογο που πηγα ηταν τυχαίος γιατι η δικια μου δε πηγε στο γραφειο της γιατι αρρωστησε το παιδι της με εβγαλε 4 εβδ+4 ενώ με το προγραμμα της μετρησης κυησεως με βγαζει 5 εβδ! Αν κ αυτος μου ειπε πως ειναι αισιοδοξος για τον εναν τουλαχιστον σακο με το λεκιθικο ασκο λεω εγω μηπως επρεπε να φαινεται κατι παραπανω; Η όντος ειναι πολυ νωρις κ αδικα χαλαω τη ψυχολογια μου; 
Τα φιλια μου σε όλες κ μια μεγάλη αγκαλια στα κορίτσια που ξέρω οτι την εχουν αναγκη! 
σας σκεφτομαι κ σας καταλαβαίνω κ θελω να ξερετε ποσο τυχερη νιωθω που σας εχω γνωρισει…εστω κ απο δω…εστω και με ψευδώνυμα!!!

♥️♥️♥️
 

Για λιγη ωρα θα χω το κινητο του αντρα μου κ θα μπορω να συμμετεχω! Μεχρι να βαρεθει την τηλεόραση!!!🤓
Α! Το καλλιτερο δε σας το πα! Ο αντρας μου εχει κοβιντ! Καλο ε; Είμαστε σε αποσταση αυτος καθιστικο εγω υπνοδωματιο προσεχω πολυ κ απολυμαινω τα παντα! Βεβαια ειμαστε τριπλα εμβολιασμενοι κ εγω περασα κοβιντ πριν ενα μηνα οποτε ευελπιστω να μη ξανακολλησω!

Καλε μια χαρά τα βλέπω και εγώ.  Στην 5 + εβδομάδα θα δεις εμβρυακα στοιχεία. 

Για ξεκινά να είσαι ήρεμη:-* εγκυουλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Η παρουσία της β-hCG (β χοριακή) σηματοδοτεί την ύπαρξη εγκυμοσύνης, ενώ ένας απλός προσδιορισμός της β-hCG δεν μπορεί να διακρίνει μια ενδομήτρια από μια εξωμήτρια εγκυμοσύνη. Μια ενδομήτρια εγκυμοσύνη αναγνωρίζεται από την ύπαρξη του σάκου κύησης και πρέπει να είναι ορατή με το διακοιλιακό υπερηχογράφημα όταν τα επίπεδα της β-hCG είναι  από 1800 mIU/mL και ≥ από 1000 mIU/mL με το διακολπικό υπερηχογράφημα.Σε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη τα επίπεδα της β-hCG πρέπει να διπλασιάζονται κάθε δύο ημέρες τις πρώτες 10 εβδομάδες της κύησης.Στο 85% των βιώσιμων ενδομήτριων κυήσεων τα επίπεδα της β-hCG αυξάνονται σε ποσοστό ≥ από 66% κατά τη διάρκεια μιας περιόδου 48 ωρών ενώ στην έκτοπη κύηση ≤ από 50%. Στην έκτοπη εγκυμοσύνη τα επίπεδα της β-hCG μειώνονται για τουλάχιστον 48 ώρες ή φθάνουν σε ένα πλατό, στο 21%-στα πρώιμα στάδια μιας έκτοπης κύησης (3η-4η εβδομάδα)-ο χρόνος διπλασιασμού μπορεί να είναι ο ίδιος με αυτόν της φυσιολογικής ενδομήτριας κύησης και στο 29% με αυτό της αυτόματης αποβολής. 
Τα φυσιολογικά επίπεδα της προγεστερόνης ορού στην βιώσιμη εγκυμοσύνη είναι > από 25 ng/mL. Το 99% των μη βιώσιμων κυήσεων-είτε εντός είτε εκτός μήτρας-έχουν επίπεδο προγεστερόνης < από 5 ng/mL. Η ευαισθησία και η ειδικότητα της προγεστερόνης στην ταυτοποίηση της μη φυσιολογικής ενδομήτριας και της έκτοπης κύησης ήταν 84% και 97%, 88% και 40%, αντίστοιχα. Ο συνδυασμός χαμηλών επιπέδων προγεστερόνης και μη φυσιολογικής αύξησης της β-hCG είναι σχεδόν διαγνωστικός μιας μη βιώσιμης εγκυμοσύνης. Ωστόσο, η μέτρηση της προγεστερόνης χρειάζεται συχνά αρκετές ημέρες για την επεξεργασία για την έκδοση του αποτελέσματος και αυτό περιορίζει την αξία της ως διαγνωστικό εργαλείο. Συνεπώς, η κλινική διαχείριση της έκτοπης κύησης συχνά βασίζεται στη μέτρηση των επιπέδων β-hCG και στην κλινική εικόνα της ασθενούς

Κάπως με μπέρδεψε 

Θα δούμε αυριο

Το κακό είναι πως ο άντρας μου εινσι θετικός στον κορωνοιο  κσι θα πάω μόνη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κ σε εμένα που νόμιζαν για εξωμητρια κύηση δεν μου φερνανε πρωινό:-/ είχα χάσει μέσα σε μια εβδομάδα 5 κιλά.  

Έτρωγα στις 17:00 και μετά τίποτα μέχρι να βγει η χοριακη και ο υπέρηχος. 

Στην εξωμητριο ειδικά άμα σκάσει πρέπει να μπεις κατευθείαν για λαπαροσκοπηση.  Επίσης μου λέγανε αν πονέσω να πάω κατευθείαν στην κλινική με ασθενοφόρο.  Είναι σοβαρό για την υγεία σου. 

Και τελικά τι έγινε με σένα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εσυ πως είσαι αγαπημένη; Ποτέ θα ξαναδείς το μωρό σου;

Καλά είμαι μαυρογατουλα μου! Αύριο πάλι πάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Έχω θέμα με το κινητό μου κ με το συγκεκριμένο φορουμ! Λες κ μου το κάνει επιτηδες! Όσες φορες προσπαθουσα να συνδεθω με πεταγε ξαφνικά! Δε ξερω ειλικρινά τι συμβαίνει! Σας γραφω απο το κινητο του άντρα μου τώρα!

Εχω 2 μέρες που μου σταμάτησε το αίμα! Σήμερα έκανα 3η χοριακή μετά την δεύτερη που έκανα την Τετάρτη! Νούμερο μεγάλο 8671! Πηγα κ για υπερηχο! Είδα δυο σάκους! Ο ένας κενος κ ο αλλος με υποψια λεκιθικου ασκού! Τα εστειλα ολα Αθήνα στο γιατρο μου κ μου πε να αυξησω μαγνησιο κ να ξεκιμησω φελισιν κ ολα τα αλλα οπως τα επαιρνα! Να σταματησω χοριακές κ να παω για υπερηχο την επόμενη εβδομαδα! Για να δουμε την αναπτυξη!

Τι να σας πω! Νιωθω μαγκωμενη! Ενω απο Αθήνα μου είπαν όλα καλά εγω είμαι ανησυχη! Στο γυναικολογο που πηγα ηταν τυχαίος γιατι η δικια μου δε πηγε στο γραφειο της γιατι αρρωστησε το παιδι της με εβγαλε 4 εβδ+4 ενώ με το προγραμμα της μετρησης κυησεως με βγαζει 5 εβδ! Αν κ αυτος μου ειπε πως ειναι αισιοδοξος για τον εναν τουλαχιστον σακο με το λεκιθικο ασκο λεω εγω μηπως επρεπε να φαινεται κατι παραπανω; Η όντος ειναι πολυ νωρις κ αδικα χαλαω τη ψυχολογια μου; 
Τα φιλια μου σε όλες κ μια μεγάλη αγκαλια στα κορίτσια που ξέρω οτι την εχουν αναγκη! 
σας σκεφτομαι κ σας καταλαβαίνω κ θελω να ξερετε ποσο τυχερη νιωθω που σας εχω γνωρισει…εστω κ απο δω…εστω και με ψευδώνυμα!!!

♥️♥️♥️
 

Για λιγη ωρα θα χω το κινητο του αντρα μου κ θα μπορω να συμμετεχω! Μεχρι να βαρεθει την τηλεόραση!!!🤓
Α! Το καλλιτερο δε σας το πα! Ο αντρας μου εχει κοβιντ! Καλο ε; Είμαστε σε αποσταση αυτος καθιστικο εγω υπνοδωματιο προσεχω πολυ κ απολυμαινω τα παντα! Βεβαια ειμαστε τριπλα εμβολιασμενοι κ εγω περασα κοβιντ πριν ενα μηνα οποτε ευελπιστω να μη ξανακολλησω!

Να σε ρωτήσω από το Google Chrome μπαίνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Έχω θέμα με το κινητό μου κ με το συγκεκριμένο φορουμ! Λες κ μου το κάνει επιτηδες! Όσες φορες προσπαθουσα να συνδεθω με πεταγε ξαφνικά! Δε ξερω ειλικρινά τι συμβαίνει! Σας γραφω απο το κινητο του άντρα μου τώρα!

Εχω 2 μέρες που μου σταμάτησε το αίμα! Σήμερα έκανα 3η χοριακή μετά την δεύτερη που έκανα την Τετάρτη! Νούμερο μεγάλο 8671! Πηγα κ για υπερηχο! Είδα δυο σάκους! Ο ένας κενος κ ο αλλος με υποψια λεκιθικου ασκού! Τα εστειλα ολα Αθήνα στο γιατρο μου κ μου πε να αυξησω μαγνησιο κ να ξεκιμησω φελισιν κ ολα τα αλλα οπως τα επαιρνα! Να σταματησω χοριακές κ να παω για υπερηχο την επόμενη εβδομαδα! Για να δουμε την αναπτυξη!

Τι να σας πω! Νιωθω μαγκωμενη! Ενω απο Αθήνα μου είπαν όλα καλά εγω είμαι ανησυχη! Στο γυναικολογο που πηγα ηταν τυχαίος γιατι η δικια μου δε πηγε στο γραφειο της γιατι αρρωστησε το παιδι της με εβγαλε 4 εβδ+4 ενώ με το προγραμμα της μετρησης κυησεως με βγαζει 5 εβδ! Αν κ αυτος μου ειπε πως ειναι αισιοδοξος για τον εναν τουλαχιστον σακο με το λεκιθικο ασκο λεω εγω μηπως επρεπε να φαινεται κατι παραπανω; Η όντος ειναι πολυ νωρις κ αδικα χαλαω τη ψυχολογια μου; 
Τα φιλια μου σε όλες κ μια μεγάλη αγκαλια στα κορίτσια που ξέρω οτι την εχουν αναγκη! 
σας σκεφτομαι κ σας καταλαβαίνω κ θελω να ξερετε ποσο τυχερη νιωθω που σας εχω γνωρισει…εστω κ απο δω…εστω και με ψευδώνυμα!!!

♥️♥️♥️
 

Για λιγη ωρα θα χω το κινητο του αντρα μου κ θα μπορω να συμμετεχω! Μεχρι να βαρεθει την τηλεόραση!!!🤓
Α! Το καλλιτερο δε σας το πα! Ο αντρας μου εχει κοβιντ! Καλο ε; Είμαστε σε αποσταση αυτος καθιστικο εγω υπνοδωματιο προσεχω πολυ κ απολυμαινω τα παντα! Βεβαια ειμαστε τριπλα εμβολιασμενοι κ εγω περασα κοβιντ πριν ενα μηνα οποτε ευελπιστω να μη ξανακολλησω!

Είναι πολύ νωρίς και όντως χαλάς την ψυχολογία σου!! 
Ολα θα πάνε καλά θα δεις!

Περαστικα στον άντρα σου και να προσεχείς πολύ και εσυ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 Α τι είναι τώρα αυτά τα περίεργα κόλπα; Και έλεγα θα είμαστε μαζί το Σάββατο και χάρηκα. Δεν πειράζει, να πάνε καλά εύχομαι και να τα πάρετε και τα 2 και ας είναι και λίγο αργότερα. Το ότι το 1 σταμάτησε, ούτε εγώ το έχω ξανακούσει. Ο γιατρός σου σίγουρα ξέρει καλύτερα, οπότε ό,τι σου λέει κάνε και χαλάλι τα cetrotide.

@Παρασκευαιδου Μπράβο ρε συ!!! Σούπερ τα νέα σου! Είσαι ήδη πολύ καλά, αλλά στην πορεία μπορεί να φανούν κι άλλα. Είσαι και νιάτο!

@skorpina78 Αυτό το ένα φαίνεται ναι κρατιέται γερά!!! Θα γίνεις μανούλα αυτή τη φορά, θα το δεις!

@Salvation78 Κοριτσάκι μου, εγώ δεν έχω παρόμοια εμπειρία και δεν ξέρω να σου πω κάτι περισσότερο. Πραγματικά όμως εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πανε όλα καλά! Να παραμείνεις αισιόδοξη και να σκέφτεσαι το θετικό 50%!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@skorpina78 και εγω οταν είχα πάει την 5η εβδομάδα είχαμε δει μόνο ενδομητριους σάκους χωρίς λεκιθικο ασκό και μου είχε πει ο γιατρός ότι ήταν νωρίς. 6 εβδομάδων και 0 ημερών (5 μέρες αν θυμάμαι καλά από τον τελευταίο υπέρηχο) που ξαναπηγαμε όχι μόνο είδε λεκηθικο ασκο,  αλλά ακούσαμε και καρδούλα! Οπότε μην αγχώνεσαι! Όλα είναι υπέροχα! Θα γίνεις μανούλα και πολύ πιθανόν να γίνεις και δίδυμομανουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Να σε ρωτήσω από το Google Chrome μπαίνεις;

Βλεπω τις ενημερωσεις απο το email μου κ με βγαζει στο σαφαρι! Εχω iphone!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Salvation78 

σου εύχομαι να υπερισχύσει το θετικό 50%. Όπως και να έχει προέχει η υγεία μας, οπότε πολύ καλά κάνεις και πας αύριο να δεις τι γίνεται γιατί μια εξωμητριος κύηση δεν είναι κάτι απλό. Και αν δυστυχώς ισχύει κάτι τέτοιο, πρέπει να το ξέρεις από την αρχή. Μέσα από την ψυχή μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου έχεις σκεφτεί ρο ενδεχόμενον να έχεις 3 παιδάκια? Εγώ το βλέπω πολύ πιθανόν! Τα τεστ τα ξεκίνησες ή περιμένεις πρώτα την ετ? 

🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου έχεις σκεφτεί ρο ενδεχόμενον να έχεις 3 παιδάκια? Εγώ το βλέπω πολύ πιθανόν! Τα τεστ τα ξεκίνησες ή περιμένεις πρώτα την ετ? 

🤣

😂😂😂😂 κατσε τώρα βάζει τον άντρα της να κάνει!

Εκεινη θα κάνει αμέσως μετά το κατουρημα της ετ!

Σε πειράζουμε γιατί σε αγαπάμε τρελοκομείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Βλεπω τις ενημερωσεις απο το email μου κ με βγαζει στο σαφαρι! Εχω iphone!

Εμένα μου το εκανε αυτό όταν είχα μονο το Google Chrome στο κινητό όχι απο την αρχή το τελευταίο 6 μηνο περίπου κάτι εχει γίνει με την πολιτική απορρήτου ούτε από το Chrome του υπολογιστή μπορώ να μπω.. Πλέον έχω κατεβάσει το mozilla στο κινητο οπότε μου ανοίγει εκεί η σελίδα και όλα μια χαρά το μόνο πρόβλημα ειναι οτι στο email έρχονται μόνο οι δημοσιεύσεις και όχι οι ειδοποιήσεις οπότε πρέπει κάθε φορά να πατάω έκδοση για υπολογιστή για να δω τις ειδοποιήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλά είμαι φίλη καλά πάνε και οι ενέσειςολις γύρισα απ τον υπερηχο. Ξεκίνησα και ανταγωνιστών κάπου στα 12 μετράμε για να δούμε. 

@Κατεριναπαπ δες καποια με ξέρει καλά.. σήμερα εγραφα στην Κατερίνα τα χαζα μου. 

Τελικά γύρισα απ τον υπερηχο και έχουμε κάπου στα 12 ωοθυλάκια και 01.04 η ωοληψια  :-) μπορείς να με βάλεις στο πινακακι ωραία φαίνεται η ημερομηνία  χιχιχι. 

Σε ξέρει πολύ καλα θα έλεγα 🤣 συγκρατουμε προς αποφύγει παντοφλιδιων προς το πρόσωπό σου 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@skorpina78 και εγω οταν είχα πάει την 5η εβδομάδα είχαμε δει μόνο ενδομητριους σάκους χωρίς λεκιθικο ασκό και μου είχε πει ο γιατρός ότι ήταν νωρίς. 6 εβδομάδων και 0 ημερών (5 μέρες αν θυμάμαι καλά από τον τελευταίο υπέρηχο) που ξαναπηγαμε όχι μόνο είδε λεκηθικο ασκο,  αλλά ακούσαμε και καρδούλα! Οπότε μην αγχώνεσαι! Όλα είναι υπέροχα! Θα γίνεις μανούλα και πολύ πιθανόν να γίνεις και δίδυμομανουλα!

Άρα κ γω που ήμουνα 5 εβδομάδων και κάτι κ είδα μόνο τον σακο μπορεί να δούμε περισσότερα την πεμπτη που θα πάω?γιατί με καταγχωσε. Βέβαια είχα την ατυχία να μην με δει εξωσωματιστης που θα ήξερε πιο ακριβείς λεπτομέρειες.κ τωρα προσπαθώ να με δει αυτός την πεμπτη αλλά είναι με τον άλλον συνεργάτες κ φοβάμαι ότι θα μου πει όχι για να μην φανεί κάπως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Άρα κ γω που ήμουνα 5 εβδομάδων και κάτι κ είδα μόνο τον σακο μπορεί να δούμε περισσότερα την πεμπτη που θα πάω?γιατί με καταγχωσε. Βέβαια είχα την ατυχία να μην με δει εξωσωματιστης που θα ήξερε πιο ακριβείς λεπτομέρειες.κ τωρα προσπαθώ να με δει αυτός την πεμπτη αλλά είναι με τον άλλον συνεργάτες κ φοβάμαι ότι θα μου πει όχι για να μην φανεί κάπως.

Φυσικά και μπορείς να δεις. Εξαρτάται και από τς μηχανήματα που έχει ο κάθε γιατρός. Όλα καλά θα είναι, θα δεις! Τι σου είπε ο γιατρός και σε αγχωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κοιτα, όπως μας έχει διδάξει η εμπειρια εδώ μέσα, οι λόγοι για αυτό που σου συμβαινει είναι κατά βάση οι ακόλουθοι 3.. 

1. να φταίνε τα έμβρυα που μερικώς αντιμετωπίζεται κάνοντας προεμφυτευτικο

2. να έχεις μικρόβια στη μήτρα που ελέγχεται κάνοντας υστεροσκοπηση ή/και βιοψία και αν τυχόν βρεθεί κάτι παίρνεις θεραπεία. 
3. να έχεις όπως είπαμε κάποιο άλλο θέμα όπως θρομβοφιλια, αυτοάνοσα κλπ

Για τα 1 και 2 σου συζήτησε ο γιατρός σου αλλά δε βλέπω να σου είπε τίποτα για το 3..Επειδή έχεις χρόνο μπροστά σου μέχρι να ελέγξετε τα παραπάνω, θα σου επιμείνω να πας στο Έλενα να ασχοληθείτε και με το τελευταίο κομμάτι..όσο για την υστεροσκοπηση με βιοψία, σου πρότεινε κάποια συγκεκριμένη βιοψία πχ του Νίκα που λέγαμε ή κάτι άλλο? Επίσης δεν κατάλαβα, το σχήμα αντιβιώσεων το προτεινει ούτως ή άλλως ή μόνο αν βρεθεί κάτι? Θα είναι από το στόμα ή και κολπικά?
Για τον προεμφυτευτικο που ρωτάς, έχω κάνει δυο φορές στον Πάγκαλο, υπάρχουν όμως και άλλα κέντρα, όπως του Καναβάκη, το Χωρεμειο και ίσως και αλλού. Είναι ακριβό σπορ και ο καθένας χρεώνει τα δικά του. Εμείς δίναμε 300 ευρώ ανά βλαστοκύστη. Αλλού που είχα ρωτήσει περνάνε 350 αλλά αν είχες πάνω από 5 βλαστοκυστες ρίχνανε την τιμή στα 200. Ρωτά τον γιατρο σου αν σου προτεινει καπου συγκεκριμένα και κανε 2, 3 ραντεβού να σας ενημερώσουν. Εγώ αν ήξερα ότι θα έχω πολλά έμβρυα θα πήγαινα στον Καναβάκη αλλά επειδή ήμασταν σε πιο λίγες βλαστοκυστες προτίμησα τον Πάγκαλο. 

Τόσα πολλά. Κάλε θα μπω μέσα για προεμφιτευτικο θέλω το λιγότερο 3.300 για τα έμβρυα που έχω δεν μηλισα για θρομβοφιλια και για αιματολόγο γιατί ήθελα να μάθω αλλά πρώτα και επειδή έχω ιστορικό με φλεγμονές όπου εκανα να το πω το ελαφρή πρωτόκολλο αντιβιώσεων που είναι δυο μήνες και είναι από το στόμα όχι δεν είπαμε για του νικά και δεν ρώτησα και πως λέγετε να πω την αλήθεια τα περετερο στο ραντεβού στο ιατρείο όταν πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...