Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Ε

στις πριν 39 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Εμένα το χαρτί που μ είχε δώσει ο γιατρός μου γράφει 8η-12η.. Το κοίταξα τώρα για να βεβαιωθώ. νομίζω πως το θέμα είναι να προσέξετε τις επαφές σας εκείνες τις ημέρες έτσι ώστε σίγουρα να μην υπάρχει εγκυμοσύνη, αφού 12η ημέρα έχεις ωορρηξία.. Έτσι το σκέφτομαι.. αν θες ρώτα και τον γιατρό σου μιας και σε βολεύει και η ημερομηνία να είσαι σίγουρη. 

Επίσης, πολλοί γιατροί συστήνουν να έχετε επαφές με προφυλάξεις μετά την εξέταση για να μην υπαρξει εγκυμοσύνη εκεινο το μήνα, λόγω της ακτινοβολίας. Ρώτησε το και αυτό να είσαι σίγουρη.. 

Ναι το ξέρω για τις επαφές έτσι κι αλλιώς και τον προηγούμενο μήνα πρόσεχαμε λόγω κοβιντ οπότε αν δεν βρω σε δημοσιο θα συνεχίσουμε να προσέχουμε και τώρα εντάξει δεν μιλάω για κανινικες προφυλάξεις ε εντάξει δεν το πιάσαμε 2 χρόνια τώρα ποσες πιθανότητες υπάρχουν να το πιάσουμε τώρα με τράβηγμα; Εγώ μπήκα στο doctoranytime και έκλεισα ραντεβού για 31 του μήνα για να είμαι σίγουρη και αν τελικά βρω σε δημοσιο το ακυρωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο μέσα στην τιμή ήταν και η αμοιβή του ακτινολόγο και το σκιαγραφικό ή αυτά είναι έξτρα;;

Όχι πλήρωσα το σκιαγραφικο εγώ δεν είχα χρόνο να το γράψω και πλήρωσα και κάτι για το γιατρό όχι όμως κάτι φοβερο 60 με 70 νιμιζω

60

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Λοιπόν άκου ο φυσικός τροποποιημένος δικός μου είναι ο εξής. Ξεκίνησα με αιματολογικές 1η μέρα του μήνα (συνήθως ειναι 2η αλλά έπεφτε Κυριακή) για να πάρω απλά το ωάριο του μήνα και μην χάσω τον κύκλο. Δεν πήρα τίποτα μέχρι την 5η μέρα όπου είδε στον υπέρηχο 3 ωοθυλάκια. Είπαμε να τα βοηθήσουμε  γιατί αλλιώς μένει μόνο ένα για ωορρηξία φυσιολογικά και πήρα 150 μονάδες Gonal για 5 μέρες νομίζω και orgalutran τις τελευταίες μέρες  για να ρυθμίσει την ωορρηξία. 
Σημειωτέον ότι γενικά έχω πάει με κανονική διέγερση όπου παίρνουμε 8 ωάρια- 6 βλαστοκύστες. Αλλα έχω κάνει 4 διεγέρσεις και είπαμε να ξεκουράσω τις ωοθήκες. Γιατί λέει κουράζονται και δεν ανταποκρίνονται.
Δεν πήρα καθόλου κλομιφαινη… καλύτερα ομως, γιατί έχω πάρει σε σπερματεγχύσεις στο παρελθόν και ο τότε γιατρος είχε πει ότι λεπταίνει το ενδομήτριο. 

Αλλο πρωτοκολλο ακολουθησες εσυ…εμενα μου ειπε ισα δυο μερες για να μεγαλωσει καλα το δικο μου κ να το παρουμε σιγουρα. Βεβαια δεν μου ειπε μοναδες meriofert κ μετα θα επαιρνα κ οργκαλουτραν. Με το καλο κοριτσι μου με μια τεραστια χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Το σπερμα είναι μέτριο! Την πρώτη φορά όμως θεωρούνταν καλό και πάλι μέτρια εμβρυα είχαμε! Τώρα είναι μέτριο, παίρνει θεραπεία και κάναμε και picsi. Σήμερα που την ρώτησα τι μπορεί να φταίει μου είπε ότι απ ότι φαίνεται είναι συνδυασμός και των δυο. Δηλαδή, ναι μεν από την Τρίτη μέρα ως την βλαστοκύστη παίζει μεγάλο ρόλο το σπερμα κ εκεί έχουμε απώλειες αλλά και οι διαιρέσεις που είχαν από την αρχη ήταν κ αυτές μέτριες (πράγμα που οφείλεται στα ωάρια). Γενικά ένα μπάχαλο! Πάντως ελπίζω να γίνει ένα μεγάλο θαύμα και να μη χρειαστεί να πάω να δω το ωάριο του επόμενου μήνα! Ακόμα κ έτσι σκατα όπως νιώθω σήμερα, η ελπίδα υπάρχει! 

Οταν λες μετριο τι εννοεις; Ποια  τα χαρακτηριστικα του; Τι ηλικια ειναι ο ανυρας σου; Κ εσυ μικρη εισαι ποσο χαλια ποιοτητα να εχεις; Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις…ρωταω γιατι κ εμας δεν ειναι κ απο τα καλυτερα το σπερμα κ ενα φοβο τον εχω για βλαστοκυστες, ειμαι κ 38 εγω..-

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Σου κανω κοπι πειστ κ εναν δικο μου .

2η μερα περιοδου εκανα υπερηχο για τσεκ κ ειχα ενδομητριο 6,5 και εκανα την 1η δοση pergoveris 150 μονάδες
3η μερα κυκλου : 2η δοση 150
4η μερα κυκλου :3η δοση 150
5η μερα κυκλου :4η δοση  150
6η κυκλου : 5η δοση 150
7η μερα κυκλου 6η κ τελευταια δοση 150
Lh:7,9 ε2 :350 prg :0,4 και στον υπερηχο ειδαμε ενα 16εκ και ενα 11εκ.μου ειπε κανε 1 citrotide στις 15:30 και 1 ovitrelle στις 21:00
9η μερα : τιποτα δεν εκανα μονο να ειμαι νηστική μετα τις 21:00 το βραδυ
10η μερα κυκλου ημερα ΤΕΤΑΡΤΗ η ωοληψία εγινε 7 πρωι..αλλα στις 10 με πηραν!ειχε πανικο στο κεντρο..
Τα τσιμπησε κ τα 2 κ μου ειπανε οτι γονιμοποιηθηκανε και τα 2 και θα τα αφησουν για βλαστοκυστες.

Αχ σε ευχαριστω πολυ! Πηρες κ εχυ αρκετες μερες, βεβαια μικρη σχετικα δοση. Τι να πω ειναι παντελως ασχετη κ δεν ξερω..ποσες φορες αληθεια μπορουμε να το κανουμε αυτο;
 Αρα εισαι σε αναμονη του αποτελεσματος για βλαστοκυστες; Με το καλο να γινουν κ τα δυο σου ευχομαι!! Αν κανω κ εγω τλκ θα σας ενημερωσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Οταν λες μετριο τι εννοεις; Ποια  τα χαρακτηριστικα του; Τι ηλικια ειναι ο ανυρας σου; Κ εσυ μικρη εισαι ποσο χαλια ποιοτητα να εχεις; Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις…ρωταω γιατι κ εμας δεν ειναι κ απο τα καλυτερα το σπερμα κ ενα φοβο τον εχω για βλαστοκυστες, ειμαι κ 38 εγω..-

 

Αχ σε ευχαριστω πολυ! Πηρες κ εχυ αρκετες μερες, βεβαια μικρη σχετικα δοση. Τι να πω ειναι παντελως ασχετη κ δεν ξερω..ποσες φορες αληθεια μπορουμε να το κανουμε αυτο;
 Αρα εισαι σε αναμονη του αποτελεσματος για βλαστοκυστες; Με το καλο να γινουν κ τα δυο σου ευχομαι!! Αν κανω κ εγω τλκ θα σας ενημερωσω!!

Η @Nefeliapμας έχει ήδη τα μωρα της και αλωνίζουν σπίτι 🥰🥰 Τώρα κοντά χρονισαν αλλά είναι πάντα εδώ να βοηθάει η γλυκουλα.

Ας έχουμε την τύχη της Παναγία μου 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Αν σκεφτείς ότι σε όλες τις διεγέρσεις πάω με 300 μονάδες συν αγωνιστές ,ανταγωνιστές κλπ για μενα αυτός είναι τροποποιημένος βασιζόμενος στο δικό μου ορμονικό προφίλ ,ιστορικό και ηλικία φαντάζομαι. 
Σε σένα προφανώς κρίνει ο γιατρός ότι αυτό που σου προτείνει είναι το καλύτερο.

Στην δίκη σου περίπτωση το μόνο που θα με άγχωνε θα ήταν ο προεμφυτευτικος θα ήθελα δηλαδή αρκετά έμβρυα.

Αφου έχεις ωάρια κατάψυξη γιατί δεν ξεκινάς να γονιμοποιήσεις  αυτά να δεις ποσά θα μείνουν εν τελει βλαστοκυστες κ μετά αποφασίζεται αν πάτε σε κανονική διέγερση ή τροποποιημένο;

Ναι σιγουρα καθε μια εχει εξατομικευμενο πρωτοκολλο.
Αυτο αποφασισα να κανω για να μην παρω τζαμπα φαρμακα..βεβαια αν δεν μπορω να ξεκινησω τον αλλο μηνα σκεφτομαι μήπως μαζευω εμβρυα σιγα σιγα οσο περιμενω γιατι αυτο ειναι κ εμενα το αγχος μου να μαζεψω βλαστοκυστες κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Η @Nefeliapμας έχει ήδη τα μωρα της και αλωνίζουν σπίτι 🥰🥰 Τώρα κοντά χρονισαν αλλά είναι πάντα εδώ να βοηθάει η γλυκουλα.

Ας έχουμε την τύχη της Παναγία μου 💜

Συγνωμη ειμαστε κ πολλες κ δεν το θυμομουν!! @Nefeliap να τα χαιρεσαι τα μπεμπεκια σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

Συγνωμη ειμαστε κ πολλες κ δεν το θυμομουν!! @Nefeliap να τα χαιρεσαι τα μπεμπεκια σου!!! 

Καλε τι ζητάς συγνώμη;

Αυτο είναι το ζητούμενο να γεμίσουμε μωρα και ας μην θυμόμαστε ποσά έχει η κάθε μια 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ναι κ εκεί μορφολογικά ήταν πολύ μέτρια τα εμβρυα! Όμως ποτέ δεν έβαλα βλαστοκυστες στο γένεσις για να μου πουν ποιότητα! Τα βάζαμε 3ης μερας και τα υπόλοιπα καταψύχονταν τότε! Και στα 3ης μέρας δεν μου είχαν πει ποιότητα! Μετά στο επόμενο κεντρο και επειδή είχα κρατήσει τις φωτό είδαμε ότι είχαν χαμηλή ποιότητα τα εμβρυα! Αριθμό από προς τα δεν μου είπαν αλλά η μια είναι πιο διογκωμένη από την άλλη! 

Κοριτσάκι μου ολα θα πάνε καλά,  μην αγχώνεσαι χαλάρωσε και τα εμβρυακια σου εύχομαι να γατζωθουν για τα καλά,  ο Θεός δεν θα σε αφήσει να ταλαιπωρηθείς άλλο!!! 

Κάποιος γιατρός σου έχει συστήσει βιταμίνες? Εννοώ μια διατροφή σε συνδυασμό με βιταμίνες θα έδινε κακιέρα Καλύτερα αποτελέσματα? Δεν ξέρω ρωτάω.. θυμάμαι οταν έκανα θεραπεία με κλομιφαινη και δεν τα είχα καταφέρει ο γιατρός μου πρότεινε βιταμίνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Α Ενταξει κοριτσακι μου δε το καταλαβα γιατι διαβασα γρηγορα με συγχωρείς! Νομιζα θα κανατε αργοτερα !Ολα να πανε τελεια μεσα απο τη καρδια μου!!

Σ ευχαριστώ πολύ καλή μου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Όχι πλήρωσα το σκιαγραφικο εγώ δεν είχα χρόνο να το γράψω και πλήρωσα και κάτι για το γιατρό όχι όμως κάτι φοβερο 60 με 70 νιμιζω

60

Μα και σε μένα δεν μου έχει συνταγογραφησει το σκιαγραφικο μου έχει δώσει 2 παραπεμπικα που το ένα γράφει υστεροσαλπιγγογραφια εκτός αμοιβής ακτινολόγο και το άλλο σαλπιγγογραφια μετ επεμβάσεων και άνευ φαρμάκου γιαυτό ειπα ότι δεν ξέρω τελικά τι καλύπτει το παραπεμπτικό...Αν το Ιασώ έχει μέσα στην τιμή την αμοιβή του ακτινολόγου και το σκιαγραφικο εκεί θα καταλήξω που είναι και πιο κοντά μου να τελειωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Οταν λες μετριο τι εννοεις; Ποια  τα χαρακτηριστικα του; Τι ηλικια ειναι ο ανυρας σου; Κ εσυ μικρη εισαι ποσο χαλια ποιοτητα να εχεις; Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις…ρωταω γιατι κ εμας δεν ειναι κ απο τα καλυτερα το σπερμα κ ενα φοβο τον εχω για βλαστοκυστες, ειμαι κ 38 εγω..-

 

Αχ σε ευχαριστω πολυ! Πηρες κ εχυ αρκετες μερες, βεβαια μικρη σχετικα δοση. Τι να πω ειναι παντελως ασχετη κ δεν ξερω..ποσες φορες αληθεια μπορουμε να το κανουμε αυτο;
 Αρα εισαι σε αναμονη του αποτελεσματος για βλαστοκυστες; Με το καλο να γινουν κ τα δυο σου ευχομαι!! Αν κανω κ εγω τλκ θα σας ενημερωσω!!

Πασαδοξως φτασανε σε βλαστοκυστες κ τα 2 και ξεπαγωσαμε κ ενα 3ης που το αφησαμε κ αυτο για βλαστοκυστη κ μεταφεραμε και τις 3 κ πιασανε οι 2 (τα μωρα μου ειναι ενος ετους τωρα ).αυτο μπορεις να το κανεις εναλλαξ με φυσικους.δηλ 2 μηνες φυσικους 1 τρ.φυσικο μετα ξανα φυσικο κ παλι τροπο.ή αλλιως και σερι μηνες με αλλο σχημα πχ φεμαρα.σε μενα ειχε πει οτι δε θα μου ταίριαζε κατι αλλο παρα μονο αυτες οι ενεσεις διοτι εχουν LH μεσα κ αν παιρναμε 2 θα ημασταν χαπι οπως κ εγινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ναι ναι την χρειάζομαι!! Να με βάλει στη θέση μου!! Και να της ευχηθώ κ εγώ πολύ πολύ καλή επιτυχία!! Καλή αρχη με τσαμπουκά @Παρασκευαιδου ❤️

👠👠👠👠🥿🥿🥿🥿👡👡👡👡👡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Οταν λες μετριο τι εννοεις; Ποια  τα χαρακτηριστικα του; Τι ηλικια ειναι ο ανυρας σου; Κ εσυ μικρη εισαι ποσο χαλια ποιοτητα να εχεις; Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις…ρωταω γιατι κ εμας δεν ειναι κ απο τα καλυτερα το σπερμα κ ενα φοβο τον εχω για βλαστοκυστες, ειμαι κ 38 εγω..-

 

Αχ σε ευχαριστω πολυ! Πηρες κ εχυ αρκετες μερες, βεβαια μικρη σχετικα δοση. Τι να πω ειναι παντελως ασχετη κ δεν ξερω..ποσες φορες αληθεια μπορουμε να το κανουμε αυτο;
 Αρα εισαι σε αναμονη του αποτελεσματος για βλαστοκυστες; Με το καλο να γινουν κ τα δυο σου ευχομαι!! Αν κανω κ εγω τλκ θα σας ενημερωσω!!

Εγώ είμαι 33 στα 34 κ ο άντρας μου το ίδιο! 1 μήνα έχουμε διαφορα! Έχει μέτρια κινητικότητα γύρω στο 26% , χαμηλή μορφολογία 3% και DfI 37%. Κ αυξημένο οξειδωτικό! Κ όλα αυτά έγιναν τους τελευταίους 6 μήνες γιατί πριν τα είχαμε ελέγξει όλα κι ήταν φυσιολογικά! Να μην αγχώνεσαι εσυ! Να ξεκινάς με καλή διάθεση!! να πιστεύεις στο εαυτό σου! Εγώ κάθε φορά έτσι νιώθω, ότι θα τα πάω τέλεια! Άσχετα τι λέω μετά! Κ άσχετα τι αμόκ έχω πάθει σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tselek είπε:

Κορίτσια, μετά από την επικοινωνία με τον γιατρό, συμβουλεύομαι εσάς που παίζει να ξέρετε περισσότερα και από τους ίδιους πλέον 😜 Αδιαθέτησα το πρωί, μίλησα με τον εξωσωματικό και λόγω της κατάστασής μου (ΠΩΑ), μου πρότεινε να πάμε σε τροποποιημένο φυσικό τελικά και να παιρνω από την Παρασκευή μέχρι και τη Δευτέρα, πρωί βράδυ από 1 χάπι κλομιφαινης και την Τρίτη να με δει.
Καθότι άσχετη και πρωτάρα, πώς σας ακούγονται αυτές οι οδηγίες; Έχουν παρενέργειες αυτά τα χάπια; 

Εγω πήρα κλομιφερ  χωρίς εξωσωματική μόνο παρακολούθηση και επαφές.

Την πρώτη φορά βλέπαμε 2 τέλεια ωοθυλάκια, δεν έμεινα έγκυος. Την δεύτερη φορά βλέπαμε 3 ωοθυλάκια πάλι δεν έμεινα έγκυος. Την τρίτη φορά πήρα τα χαπια και σπαστικά δεν πήγα στον υπηρηχο είχα κουραστεί ψυχολογικά τα παράτησα. Και έμεινα τελικά έγκυος πόσα ωοθυλάκια είχα δεν ξέρω. 

Τα χαπια είναι οικονομικά, εύκολα ενα χαπάκι είναι μου φέρανε πολλά πολλά νεύρα... δεν ήθελα να ακούω πολλά πολλά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι😘 🙏

Έβαλα βλαστοκύστες, πάντα βλαστοκύστες βάζω.. αλλά μέχρι τώρα δεν έχω πάει καλά. Και με άριστες βλαστοκύστες απ’ ότι λέγανε…  έπαιρνα αρνητική χοριακή και 1 παλλινδρομη.  Οπότε δεν πιστεύω σε άριστες και μη. Έκανα φυσικό τροποποιημένο και πήραμε 3 ωάρια και έγιναν 3 βλαστοκύστες. Πήραμε και 1 κατεψυγμένο από την 1η προσπάθεια και ίδωμεν…. Ο Θεός είναι μεγάλος λέω. 
01/04 χοριακή, θέλω να σκέφτομαι θετικά γιατί αν σκεφτώ τις αποτυχίες μου θα με πάρει από κάτω. 

3 βλαστοκυστες από τρία ωαρια? Εντυπωσιακό! 

Καλά αποτελέσματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κοριτσάκι μου ολα θα πάνε καλά,  μην αγχώνεσαι χαλάρωσε και τα εμβρυακια σου εύχομαι να γατζωθουν για τα καλά,  ο Θεός δεν θα σε αφήσει να ταλαιπωρηθείς άλλο!!! 

Κάποιος γιατρός σου έχει συστήσει βιταμίνες? Εννοώ μια διατροφή σε συνδυασμό με βιταμίνες θα έδινε κακιέρα Καλύτερα αποτελέσματα? Δεν ξέρω ρωτάω.. θυμάμαι οταν έκανα θεραπεία με κλομιφαινη και δεν τα είχα καταφέρει ο γιατρός μου πρότεινε βιταμίνες..

Κατερινάκι μου σ ευχαριστώ πολύ! Βιταμίνες παίρνω εδώ και τρία χρόνια! Και πιο οικονομικές και απλές και τις καλές τις ακριβές κι ότι θες έχω πάρει! Απο Δεκέμβρη  παίρνω και βιταμίνη D και CoQ10 κ ένα αντιδιαβητικο προληπτικά κ ένα Τ4 πάλι προληπτικά! Δεν έχω σταματήσει να παίρνω! 
Αυτο που δυστυχώς συνειδητοποίησα είναι ότι οι γιατροί δεν μπορούν να με βοηθήσουν άλλο! Αυτά τα εμβρυα βγάζουμε όπου και να πάμε ότι και να κάνουμε! Τώρα ο θεός να βάλει το χέρι του! 
 

Παντως πραγματικά νιώθω ένα κενό από χτες!  Καμία σχέση με τις άλλες φορές που ήμουν αγχωμένη τι θα γίνει! Δεν έχω «δεθεί» καθόλου με αυτή την ετ και δεν ξέρω κατά ποσό βοηθάει αυτό 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κατερινάκι μου σ ευχαριστώ πολύ! Βιταμίνες παίρνω εδώ και τρία χρόνια! Και πιο οικονομικές και απλές και τις καλές τις ακριβές κι ότι θες έχω πάρει! Απο Δεκέμβρη  παίρνω και βιταμίνη D και CoQ10 κ ένα αντιδιαβητικο προληπτικά κ ένα Τ4 πάλι προληπτικά! Δεν έχω σταματήσει να παίρνω! 
Αυτο που δυστυχώς συνειδητοποίησα είναι ότι οι γιατροί δεν μπορούν να με βοηθήσουν άλλο! Αυτά τα εμβρυα βγάζουμε όπου και να πάμε ότι και να κάνουμε! Τώρα ο θεός να βάλει το χέρι του! 
 

Παντως πραγματικά νιώθω ένα κενό από χτες!  Καμία σχέση με τις άλλες φορές που ήμουν αγχωμένη τι θα γίνει! Δεν έχω «δεθεί» καθόλου με αυτή την ετ και δεν ξέρω κατά ποσό βοηθάει αυτό 😕

Καλημέρα μπορείς να νιώθεις όπως θες και σου βγαινει... Μη προδικαζεις κάτι όμως, γιατί αυτά τα δύο εμβρυακια μπορεί να τώρα να προσπαθούν να δεθούν με τη μανούλα τους και να κάνουν την εκπληξη

Πίστεψε σε αυτά το αξίζουν!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ιιιι τι τέλεια νέα! Υπερδιπλασιασμος!!!! Αυτό σημαίνει ότι είναι παραπάνω από 1. Να σου πω μήπως να πάρεις ένα τηλέφωνο στο μικροβιολογικο να σου μετρήσουν οιστραδιολη και προγεστερονη ? Ίσως χρειάζεσαι παραπάνω προγεστερονη εξ ου και το αίμα.

Καλημέρα!! Έκανα τις εξετασεις που μου είπες! Προγεστερόνη έχω χαμηλή αν και πάνω από το μικρότερο όριο! Όταν ανεφερα το νουμερο στη κλινικη μου η μαια μου ειπε πως δεν τους νοιαζει γιατι πλεον θα αρχισει κ ο οργανισμός να παραγει προγεστερόνη! Κ με 6 χαπια ημερησιως ειμαι καλλυμενη κ δεν ειναι πολυ καλό να παίρνω πολλες ορμόνες! Για την οιστραδιολη δε νοιαστηκε ουτε καν!! Τι να πω! Να δουμε Δευτερα που θα κανω υπέρηχο τι θα δω! Θα τους στειλω τα στοιχεια κ θα ξαναμιλησω μαζι τους! Αυτοι βεβαια ηθελαν να παω Αθήνα να μου κανουν αυτοι τον πρωτο υπερηχο!!! Ομως δε παιζει να μπορεσω να παω απο Πατρα που βρισκομαι! Δε μπορει ουτε ο αντρας μου να με παει! Και μονη μου δεν παω! Θα παω εδω στη γυναικολογο που θα με αναλαβει! Για να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

3 βλαστοκυστες από τρία ωαρια? Εντυπωσιακό! 

Καλά αποτελέσματα!! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ καλό μου κορίτσι!

Ναι η εμβρύολογος μου είπε χαρακτηριστικά «μας καταπλήξατε». Αφού την 3η μέρα που μιλήσαμε μου έλεγε για 1 ή 2 αν τα καταφέρουν για βλαστοκύστη. Έτσι πίστευε. Έχω καλά ποσοστά κορίτσι μου κι άλλες φορές για την ηλικία μου και με σύζυγο 10 χρόνια μεγαλύτερο. Κι άλλη φορά μου έχουν κάνει ανάλογα σχόλια του τύπου πρωταθλήτρια των ωαρίων.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν μένω έγκυος όμως…. 😿 όποτε τι να το κάνω το ποσοστό;  Και με καλό ενδομήτριο και μήτρα γενικότερα. Το αποτέλεσμα μετράει, γιατί σου λένε πήγαμε τέλεια, άριστες βλαστοκύστες και μετά παίρνεις την ψυχρολουσία και άντε να το διαχειριστείς…

Μακάρι αυτή την φορά τα πράγματα να πάρουν διαφορετική τροπή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα μπορείς να νιώθεις όπως θες και σου βγαινει... Μη προδικαζεις κάτι όμως, γιατί αυτά τα δύο εμβρυακια μπορεί να τώρα να προσπαθούν να δεθούν με τη μανούλα τους και να κάνουν την εκπληξη

Πίστεψε σε αυτά το αξίζουν!! 

 

Είπαμε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! Απ τη μια λέω τζάμπα όλα κ απ την άλλη σκέφτομαι θα μου έρθει κανένα θετικό και θα με μουντζώνω! Τι να πω; Μακαρι να μπορούσαμε να ρυθμίσουμε και τη ψυχολογία κάπως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ καλό μου κορίτσι!

Ναι η εμβρύολογος μου είπε χαρακτηριστικά «μας καταπλήξατε». Αφού την 3η μέρα που μιλήσαμε μου έλεγε για 1 ή 2 αν τα καταφέρουν για βλαστοκύστη. Έτσι πίστευε. Έχω καλά ποσοστά κορίτσι μου κι άλλες φορές για την ηλικία μου και με σύζυγο 10 χρόνια μεγαλύτερο. Κι άλλη φορά μου έχουν κάνει ανάλογα σχόλια του τύπου πρωταθλήτρια των ωαρίων.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν μένω έγκυος όμως…. 😿 όποτε τι να το κάνω το ποσοστό;  Και με καλό ενδομήτριο και μήτρα γενικότερα. Το αποτέλεσμα μετράει, γιατί σου λένε πήγαμε τέλεια, άριστες βλαστοκύστες και μετά παίρνεις την ψυχρολουσία και άντε να το διαχειριστείς…

Μακάρι αυτή την φορά τα πράγματα να πάρουν διαφορετική τροπή ❤️

Έμενα το ακριβώς αντίθετο! Μου είπαν χτες αφού έχεις μείνει έγκυος και με χαμηλότερης ποιότητας εμβρυα γιατί αγχώνεσαι; Τους λέω κ εγώ το θέμα δεν είναι να μείνω μόνο, το θέμα είναι να παραμείνω έγκυος!! Πραγματικά ώρες ώρες σκέφτομαι ότι δεν θα βρω ποτέ λύση! Απ ότι βλέπεται είμαι η χαρά της ζωής από χτες!! 😂

Εσυ πάντως θα τα πας τέλεια αυτή τη φορά! Ήρθε η στιγμή σου!! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου και εγώ πήγα για επαναληπτική  χοριακή σήμερα και για E2, PRG, B3. 

Είπα να μου στείλουν τη χοριακή  τουλάχιστον νωρίς. Εχω αγχωθει πάλι και όταν αγχώνομαι με πιανει συχνουρια, πρέπει να πήγα 5 φορές χθες βράδυ, σχεδόν αυπνη είμαι και αντε τώρα να δουλέψω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@hope501

Νομίζω κάποια σήμερα έχει γενέθλια!! 

Θα ευχηθω πρώτα υγεία και έπειτα η ευτυχία σου να ολοκληρωθει με κάνα 2 μωρακια!! 

Του χρόνου τέτοια μέρα να μην έχεις χρόνο να σβήσεις ούτε τα κεράκια της τούρτας σου, γιατί θα ασχολείσαι με τα μωρά σου

Να περάσεις τέλεια σήμερα!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Κορίτσια μου και εγώ πήγα για επαναληπτική  χοριακή σήμερα και για E2, PRG, B3. 

Είπα να μου στείλουν τη χοριακή  τουλάχιστον νωρίς. Εχω αγχωθει πάλι και όταν αγχώνομαι με πιανει συχνουρια, πρέπει να πήγα 5 φορές χθες βράδυ, σχεδόν αυπνη είμαι και αντε τώρα να δουλέψω... 

 

Όλα καλά θα είναι! Μη μου αγχώνεσαι!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...