Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Παρασκευαιδουκατσε τώρα που το θυμήθηκα να μιλήσω με τον προμηθευτή @Margitcβαλε παραγγελία να έρθει το κοντέινερ με τις παντόφλες γιατί ξεκινάει η Γερμανίδα και τούτη δω θα ναι ζορικη.

Θα φεύγει το παντόφλετο σφεντόνα !!

Βαλε και με γούνα βάλε κ τσόκαρο βάλε κ σαγιονάρα 😂😂😂

 

Ρε στην γωνια την περιμενω εχω βρει το καλυτερο υλικο μονο για την παρτη της!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ditimama είπε:

Καλημέρα @hope501 δεν θα το ξεχάσω... εσύ με πήρες απο το χεράκι και με έφερες στην πιο όμορφη παρέα!!! Με συγκίνησες που το θυμάσαι, να είσαι καλά κορίτσι μου και μακάρι να συναστηθούμε στο ΙΑΣΩ μετα απο 9 μήνες. Μακάρι...

Σε ευχαριστώ για την ευκαιρία αυτη που μου έδωσες γτ ήσουν το βασικό λιθαράκι να με φέρει στο κατάλληλο σημείο όπου έμαθα τόσα πράγματα... Καλή σου επιτυχία να πανε όλα θετικά και αβίαστα!!!

Νααααιιιιιιιι καλε 😀πολλά θυμάμαι😉😉 αλλά πραγματικά και εγω με τα κορίτσια εδω βρήκα μια ομάδα που στηρίζει, γελάει, κράζει, τρολλάρει... και το κυριότερο... όλα τα κορίτσια (και εγώ μεσα) είναι διπλα η μια στην άλλη ανα πάσα στιγμή ότι ώρα και να είναι. Ειδικά το ότι ώρα και να είναι μιας και έχουμε νυχτοπούλια εδω μέσα ή κορίτσια που πάνε στις 4 για δουλειά ή στις 6 για υπέρηχο, αν δεν κάνω λάθος @BlackCat😂😂

Τώρα φαντάσου μετά απο αυτό που διάβασα για τον Μακαρούνη απο πλευράς σου, σκέφτομαι σαν τελευταίο ανδρολόγο/ουρολόγο μήπως τον επισκεφτούμε. Να δούμε το τι θα μας πει....

Να έχεις μια όμορφη μέρα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α.. δεν πας απ την αρχή για παρακολούθηση; 

Καλημέρα αγάπη όχι στον φυσικό κάνω αιματολογικές 2η μέρα περιόδου και ανάλογα τις τιμές ο πρώτος υπέρηχος είναι 7η-8η μέρα. Στις διεγέρσεις ή στον τροποποιημένο κάνω αιματολογικές 2η μέρα περιόδου ανάλογα τις τιμές ξεκινάω ενέσεις & αν χρειαστεί κάνω και υπέρηχο.

Περιμένουμε τα νέα σου από το σημερινό ραντεβού❤️

στις πριν 11 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν σας προλαβαίνω!! Είστε παρά πολλές κάλε!! 

Πως είσαι? Σήμερα έχεις πάλι υπέρηχο?

στις πριν 10 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Εγώ ΄που είμαι νέα στην ομάδα να ρωτήσω κάτι....??

 @BlackCat  πως έχεις τόσες πληροφορίες για όλες??? 😜❤️
Εγώ μια μέρα εάν δεν μπω...σας έχασα...την άλλη μέρα θέλω εντατικά.....είσαστε και πολλές!!!

Πάντως ένα θέλω να πω σε όλες... Είμαι πολύ χαρούμενη που σας γνωρίζω...ή καλύτερα που σας διαβάζω ...μου δίνετε πολύ δύναμη πριν ξεκινήσω τη νέα προσπάθεια!

Ειδικά όσες είμαστε στην ίδια ηλικία περίπου.... @Nefeliap (η γκουρού!! που λέω και εγώ!!) @skorpina78@Salvation78 (και άλλες που δεν θυμάμαι) και τα έχουν καταφέρει ή έχουν ξεκινήσει τώρα να ζουν το όνειρο!

Σας ευχαριστώ

Διαβάζω πολλά χρόνια πολύ πριν κάνω εγγραφή οπότε τις παλιές τις "ξέρω" έτσι και αλλιώς και επιπλέον καθότι και "φυτό" απομνημονεύω εύκολα. 😉

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Θεαρα μας μαυρογατο 🧿❤️

❤️❤️❤️ Love you

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ρε στην γωνια την περιμενω εχω βρει το καλυτερο υλικο μονο για την παρτη της!😂

Έτσι σε θέλω προμηθευτή μου!! Γιατί α΄ρχισε λέει τα χαζά. Πήρε φόρα μπαίνει σε ξένα αμάξια την βλέπω να κάνει μόνη της την ετ να παίρνει τον καθετήρα και να δίνει οδηγίες πάρτο λίγο δεξιά, λίγο κάτω τώρα όπως είσαι όπισθεν..έφτασες!! 🤣

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Νααααιιιιιιιι καλε 😀πολλά θυμάμαι😉😉 αλλά πραγματικά και εγω με τα κορίτσια εδω βρήκα μια ομάδα που στηρίζει, γελάει, κράζει, τρολλάρει... και το κυριότερο... όλα τα κορίτσια (και εγώ μεσα) είναι διπλα η μια στην άλλη ανα πάσα στιγμή ότι ώρα και να είναι. Ειδικά το ότι ώρα και να είναι μιας και έχουμε νυχτοπούλια εδω μέσα ή κορίτσια που πάνε στις 4 για δουλειά ή στις 6 για υπέρηχο, αν δεν κάνω λάθος @BlackCat😂😂

Τώρα φαντάσου μετά απο αυτό που διάβασα για τον Μακαρούνη απο πλευράς σου, σκέφτομαι σαν τελευταίο ανδρολόγο/ουρολόγο μήπως τον επισκεφτούμε. Να δούμε το τι θα μας πει....

Να έχεις μια όμορφη μέρα❤️

Βεβαια ξύπνημα στις 5:15 και 6:30 έχω ήδη κάνει τον υπέρηχο!! Για αυτό λέω άντε να καλοκαιριάσει , όλο τον χειμώνα έφευγα μέσα στην μαύρη νύχτα ,θα νομίζει η γειτονιά ή οτι είμαι παράνομη γκόμενα του γάτου ή οτι δουλεύω στην λαχαναγορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα αγάπη όχι στον φυσικό κάνω αιματολογικές 2η μέρα περιόδου και ανάλογα τις τιμές ο πρώτος υπέρηχος είναι 7η-8η μέρα. Στις διεγέρσεις ή στον τροποποιημένο κάνω αιματολογικές 2η μέρα περιόδου ανάλογα τις τιμές ξεκινάω ενέσεις & αν χρειαστεί κάνω και υπέρηχο.

Περιμένουμε τα νέα σου από το σημερινό ραντεβού❤️

Πως είσαι? Σήμερα έχεις πάλι υπέρηχο?

Διαβάζω πολλά χρόνια πολύ πριν κάνω εγγραφή οπότε τις παλιές τις "ξέρω" έτσι και αλλιώς και επιπλέον καθότι και "φυτό" απομνημονεύω εύκολα. 😉

❤️❤️❤️ Love you

Έτσι σε θέλω προμηθευτή μου!! Γιατί α΄ρχισε λέει τα χαζά. Πήρε φόρα μπαίνει σε ξένα αμάξια την βλέπω να κάνει μόνη της την ετ να παίρνει τον καθετήρα και να δίνει οδηγίες πάρτο λίγο δεξιά, λίγο κάτω τώρα όπως είσαι όπισθεν..έφτασες!! 🤣

Βεβαια ξύπνημα στις 5:15 και 6:30 έχω ήδη κάνει τον υπέρηχο!! Για αυτό λέω άντε να καλοκαιριάσει , όλο τον χειμώνα έφευγα μέσα στην μαύρη νύχτα ,θα νομίζει η γειτονιά ή οτι είμαι παράνομη γκόμενα του γάτου ή οτι δουλεύω στην λαχαναγορά!!

Όχι κάλε ψάχνουμε ποτέ θα βρούμε καινό ραντεβού και με την δουλειά του αντρα μου γιατί είπαμε να κάνουμε υπέρηχο και αποξεση μαζί την ίδια μέρα εκτός αν έχει φύγει που δύσκολα το βλέπω αυτό απλά λόγο 25η δεν δίνουν άδεια στο άντρα μου να πάω μόνη είναι ρίσκο λόγο νάρκωσις  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Όχι κάλε ψάχνουμε ποτέ θα βρούμε καινό ραντεβού και με την δουλειά του αντρα μου γιατί είπαμε να κάνουμε υπέρηχο και αποξεση μαζί την ίδια μέρα εκτός αν έχει φύγει που δύσκολα το βλέπω αυτό απλά λόγο 25η δεν δίνουν άδεια στο άντρα μου να πάω μόνη είναι ρίσκο λόγο νάρκωσις  

Πω πω ρε κορίτσι μου τι να πω..έχεις τον πόνο σου έχεις και τις καθυστερήσεις τα έχεις όλα.

Υπομονή και όλα να πάνε καλά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Όχι κάλε ψάχνουμε ποτέ θα βρούμε καινό ραντεβού και με την δουλειά του αντρα μου γιατί είπαμε να κάνουμε υπέρηχο και αποξεση μαζί την ίδια μέρα εκτός αν έχει φύγει που δύσκολα το βλέπω αυτό απλά λόγο 25η δεν δίνουν άδεια στο άντρα μου να πάω μόνη είναι ρίσκο λόγο νάρκωσις  

Γλυκιά μου

στην απόξεση σου κάνουν μέθη όχι κανονική νάρκωση! Το ξέρω σίγουρα γιατί στην παλίνδρομη που ειχα έκανα κι εγω απόξεση! Βέβαια πάντα είναι καλό να έχεις κάποιον δίπλα σου έστω και για το ψυχολογικό κομμάτι! Όμως μη μου φοβάσαι δεν ρισκάρεις κάτι!!!

 

Εγώ κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα με φοβερούς πόνους περιόδου… και τρεμω κάθε φορά που πάω τουαλετα! Μίλησα με τη μαια κ μου πε οτι η μητρα έχει πολυ μεγάλη δραστηριότητα λόγω του ότι μπορεί να έπιασαν 2 η και τα 3 μπορεί εμβρυάκια! Να περιμένω αύριο την 2η χοριακή κ πιο μετα τον υπέρηχο και θα ξαναμιλησουμε! Δε σας κρυβω οτι ανησυχω παρα πολυ λόγω της πιο παλιάς μου παλίνδρομης γιατί και τότε 3 είχα πιάσει! Τα χαμε δει στον υπερηχο! Καντε μια προσευχούλα να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά κ αν είναι να μη πιάσουν όλα ας πιάσει έστω ένα! Τίποτε αλλο δε θελω πιο πολυ στη ζωη μου απο το να γινω μανούλα και τον αντρούλη μου!! Σας φιλώ!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Γλυκιά μου

στην απόξεση σου κάνουν μέθη όχι κανονική νάρκωση! Το ξέρω σίγουρα γιατί στην παλίνδρομη που ειχα έκανα κι εγω απόξεση! Βέβαια πάντα είναι καλό να έχεις κάποιον δίπλα σου έστω και για το ψυχολογικό κομμάτι! Όμως μη μου φοβάσαι δεν ρισκάρεις κάτι!!!

 

Εγώ κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα με φοβερούς πόνους περιόδου… και τρεμω κάθε φορά που πάω τουαλετα! Μίλησα με τη μαια κ μου πε οτι η μητρα έχει πολυ μεγάλη δραστηριότητα λόγω του ότι μπορεί να έπιασαν 2 η και τα 3 μπορεί εμβρυάκια! Να περιμένω αύριο την 2η χοριακή κ πιο μετα τον υπέρηχο και θα ξαναμιλησουμε! Δε σας κρυβω οτι ανησυχω παρα πολυ λόγω της πιο παλιάς μου παλίνδρομης γιατί και τότε 3 είχα πιάσει! Τα χαμε δει στον υπερηχο! Καντε μια προσευχούλα να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά κ αν είναι να μη πιάσουν όλα ας πιάσει έστω ένα! Τίποτε αλλο δε θελω πιο πολυ στη ζωη μου απο το να γινω μανούλα και τον αντρούλη μου!! Σας φιλώ!! ♥️

Κορίτσι μου γλυκό, σκορπίνα μου, Κατερινάκι..... σταμάτα να σκέφτεσαι αρνητικά!!!
Τα 2 τα έχεις σίγουρα εγώ λέω...στα χρωστάει ο Θεούλης, το σύμπαν, η φύση....ΟΛΟΙ!!! Μακάρι να έχεις και 3 γιατί όχι??
Καταλαβαίνω την ανησυχία σου γιατί το έχω περάσει αλλά ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!! Αυτό να σκέφτεσαι σε παρακαλώ! Εχεις όληηηηηη τη θετική μου σκέψη και ενέργεια...προς τα που να την στείλω???
Εαν εισαι στα νοτια προαστια της Αθηνας θα φτάσει και γρήγορα....χαχααα

Πιες ενα χαμομηλάκι και μη φοβασαι να κανεις όνειρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Έτσι πιστεύω κι ε΄γω καλή μου @nikol88

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια... και με το καλό αύριο να έχεις μια πολύ πολύ καλή επιτυχία!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2022 at 1:33 ΜΜ, ο/η Lavender είπε:

Κορίτσια,  έχω να γράψω μερικες βδομαδες γιατι ημουν σε σοκ :)

Ακολουθεί μια απο αυτες τις κουλές ιστορίες που ακούμε οταν προσπαθούμε να συλλάβουμε:

Οπως εχω γραψει ξανά εδω, προσπαθούμε με τον σύντροφο μου εδω και εναμισι χρονο, ο λόγος που δεν, ανεξήγητη υπογονιμότητα (ενταξει, και το προφανές, δεσποινίς ετών 38.5 εδώ).

Παω για γνώμη σε δεύτερο γιατρό προ εναμισι μηνός περίπου, διευθυντή κλινικής δημοσίου νοσοκομείου. Μου κανει υπέρηχο, τον ρωτάω ποτε βλέπει να εχω ωορρηξία και μου λεει πως δεν βλέπει να κανω ωορρηξία αυτο το μήνα, γιατι τα ωάρια που βλέπει ειναι καπως μικρά. Καρδιακή προσβολή εγω. Μα του λεω, δεν μου εχει ξανασυμβεί ποτε να μην κανω ωορρηξία. Τι να σου πω μου λεει, ισως να μεγαλώσουν τα ωάρια μετα;

Εγω κατάθλιψη μετα το ραντεβου, κλάμματα, ακυρώνω τριήμερο που ειχα κανονίσει, κανω πρωτο ραντεβου με εξωσωματικό. Εννοειται όρεξη για ερωτική επαφη καμια. Μου την πεφτει ο σύντροφος μου δυο φορες εκείνο το μήνα. Κανω τυχαία ενα τεστ ωορρηξίας 18η μερα κύκλου, θετικο. Ησυχάζω καπως, λεω μαλλον οταν με ειδε ο γιατρος επειδη ειχα μεγάλο κύκλο, τα ειδε πριν μεγαλώσουν τα ωάρια. Μετα, καθυστέρηση στην περίοδο δυο μερες. Δεν μου περναει τιποτα απο το μυαλό μετα απο εναμισι χρονο απογοητεύσεων, αλλα λεω ας κανω ενα τεστ, να μου φύγει το άγχος και να αδιαθετήσω. Αχνό θετικο το τεστ, φεύγω τρέχοντας για χοριακή. Ενα απο τα πιο ωραια απογεύματα της ζωης μου. Μεχρι τον υπέρηχο τις προάλλες, δεν μπορουσα να το πιστέψω. Στην 6η βδομάδα ειμαι λέει η γυναικολόγος. Ακομα δεν το πιστευω, γιατι περα απο πόνο στο στηθος και ελάχιστα πονάκια δεξιά αριστερά, δεν εχω κατι αλλο. Ουτε καν υπνηλία. 

Προσπαθω να μην σκεφτομαι τα 100 πραματα που μπορει να πανε στραβα, και να χαρώ αυτο που συμβαίνει. Η ανακούφιση τεραστια.

Θελω να ευχαριστήσω τα κοριτσια εδω, την @twinkletwinlkle @mia2020 @troia την @BlackCat την @Tokyo και τις άλλες κοπέλες των οποίων τα username δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη, για όλες τις πολύτιμες πληροφορίες, το ενδιαφέρον και τον χρονο που διαθέσατε για να με βοηθήσετε.

Ευχομαι με ολη μου την καρδια να πανε τα πραγματα καλα για όλες μας, και να βρισκόμαστε συντομα σε αλλα μέρη του φόρουμ και να ανταλλάσουμε ανέμελα γνώμες για πάνες και για καρότσια.

Ευχαριστω πολυ πολυ για ολα κοριτσάρες και ευχομαι άπλετη τύχη απο εδω και στο εξής!

 

Μόλις τώρα βρήκα το χρόνο να σου απαντήσω (θα έρθεις κι εσύ στη θέση μου και θα καταλάβεις τι εννοώ) και θέλω να σου πω ότι συγκινήθηκα πολύ με τα νέα σου! Αυτά τα ξαφνικά και αναπάντεχα με συγκινούν πάρα πολύ και γι' αυτό λέω και ξαναλέω να μην αφήνουμε στην άκρη τις φυσικές προσπάθειες. Σου εύχομαι μια ομαλή εγκυμοσύνη και είμαι εδώ αν έχεις ερωτήσεις για εγκυμοσύνη/μωρουδιακά θέματα. Σε φιλώ και θέλω να μαθαίνω νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Γλυκιά μου

στην απόξεση σου κάνουν μέθη όχι κανονική νάρκωση! Το ξέρω σίγουρα γιατί στην παλίνδρομη που ειχα έκανα κι εγω απόξεση! Βέβαια πάντα είναι καλό να έχεις κάποιον δίπλα σου έστω και για το ψυχολογικό κομμάτι! Όμως μη μου φοβάσαι δεν ρισκάρεις κάτι!!!

 

Εγώ κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα με φοβερούς πόνους περιόδου… και τρεμω κάθε φορά που πάω τουαλετα! Μίλησα με τη μαια κ μου πε οτι η μητρα έχει πολυ μεγάλη δραστηριότητα λόγω του ότι μπορεί να έπιασαν 2 η και τα 3 μπορεί εμβρυάκια! Να περιμένω αύριο την 2η χοριακή κ πιο μετα τον υπέρηχο και θα ξαναμιλησουμε! Δε σας κρυβω οτι ανησυχω παρα πολυ λόγω της πιο παλιάς μου παλίνδρομης γιατί και τότε 3 είχα πιάσει! Τα χαμε δει στον υπερηχο! Καντε μια προσευχούλα να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά κ αν είναι να μη πιάσουν όλα ας πιάσει έστω ένα! Τίποτε αλλο δε θελω πιο πολυ στη ζωη μου απο το να γινω μανούλα και τον αντρούλη μου!! Σας φιλώ!! ♥️

ποσο σε καταλαβαίνω ...Yπομονη κανε, θετική σκεψη(καθε φορα δεν είναι ίδια) και προσευχουλα 

ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

401,30 🥰

Τώρα διάβασα και τα δικά σου! Χάρηκα πάρα, μα πάρα πολύ! Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Είμαστε εδώ για ό,τι χρειαστείς (ακόμα κι αν εγώ αργώ να απαντήσω στα μηνύματα)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η troia είπε:

Τώρα διάβασα και τα δικά σου! Χάρηκα πάρα, μα πάρα πολύ! Σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Είμαστε εδώ για ό,τι χρειαστείς (ακόμα κι αν εγώ αργώ να απαντήσω στα μηνύματα)...

Καλησπερα .. τη πεμπτη εχω ραντεβου στο ελενα κ τα χω μπερδεψει λιγο .. μηπως μπορειτε να μ εξηγησετε τη διαδικασια μη χαθω ;; Εχω 10 k 30 ραντεβου 24 του μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλησπερα .. τη πεμπτη εχω ραντεβου στο ελενα κ τα χω μπερδεψει λιγο .. μηπως μπορειτε να μ εξηγησετε τη διαδικασια μη χαθω ;; Εχω 10 k 30 ραντεβου 24 του μηνα

Στο αποβολών εχεις ραντεβου?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια μου μάλλον το όνειρο παει να σβήσει! Μου ήρθε κανονική ροή κόκκινο αίμα όπως της περιόδου! Το οποίο συνεχίζεται κανονικά εβαλα σερβιετα! Απο την κλινική μου είπε κ αυξησα τα ουτρο κ να μαι ξαπλα! Και αυριο κανω την χοριακη κ ξαναμιλαμε! Μου πε οτι ισως πιασανε κ τα 3 κ η προγεστερόνη που επαιρνα δεν ήταν αρκετη! Και να μην ανησυχω κ ολα αυριο! Μα πως ειναι δυνατον να μην ανησυχω! Ποναω κ εχω αίμα οπως οταν εχω περιοδο! Πραγματικά νιώθω τόσο χάλια!!! Θέλω να ελπίζω να νιωσω αισιοδοξη οτι μπορεί ένα να μείνει! Όμως οταν πονας τοσο κ βλεπεις το αιμα τι αισιοδοξια να νιωσεις; Είμαι ενα ρακος!! 🥺😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου μάλλον το όνειρο παει να σβήσει! Μου ήρθε κανονική ροή κόκκινο αίμα όπως της περιόδου! Το οποίο συνεχίζεται κανονικά εβαλα σερβιετα! Απο την κλινική μου είπε κ αυξησα τα ουτρο κ να μαι ξαπλα! Και αυριο κανω την χοριακη κ ξαναμιλαμε! Μου πε οτι ισως πιασανε κ τα 3 κ η προγεστερόνη που επαιρνα δεν ήταν αρκετη! Και να μην ανησυχω κ ολα αυριο! Μα πως ειναι δυνατον να μην ανησυχω! Ποναω κ εχω αίμα οπως οταν εχω περιοδο! Πραγματικά νιώθω τόσο χάλια!!! Θέλω να ελπίζω να νιωσω αισιοδοξη οτι μπορεί ένα να μείνει! Όμως οταν πονας τοσο κ βλεπεις το αιμα τι αισιοδοξια να νιωσεις; Είμαι ενα ρακος!! 🥺😔

 ηρεμησε και μη προτρέχεις... κανε μια χοριακη σήμερα και στειλε τους καλυτερα και επέμεινε να μιλησεισ με το γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλησπερα .. τη πεμπτη εχω ραντεβου στο ελενα κ τα χω μπερδεψει λιγο .. μηπως μπορειτε να μ εξηγησετε τη διαδικασια μη χαθω ;; Εχω 10 k 30 ραντεβου 24 του μηνα

Αν είναι για το συγκεκριμένο τμήμα τότε πας πολύ νωρίς για το παράβολο/παραπεμπτικο (ή οπως αλλιώς το λένε). Δεν πληρώνεις κάτι. 

  • Πας στο Ελενα
  • Πηγαίνεις στο κτίριο Μαρίκα Ηλιάδη (εγω το είχα πει Μελίνα Κανα😂)
  • Πηγαίνεις στα ταμεία και παίρνεις νούμερο. Να ξέρεις, μια ωρα αναμονή σίγουρα. Εγω περίμενα 1 1/2 ώρα.
  • Τους λες ότι εχεις ραντεβου με το συγκεκριμένο τμήμα, τους λες ονοματεπώνυμο και ΑΜΚΑ
  • Πας στο υπόγειο απο την σκάλα αριστερά απο τα ταμεία.
  • Πρώτη πορτα αιματολογικο/ανοσολογικο είναι η Οικονομοπουλου.
  • Της δίνετε όλο το φακελο σας και σας παίρνει το ιστορικό αναλυτικά.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου μάλλον το όνειρο παει να σβήσει! Μου ήρθε κανονική ροή κόκκινο αίμα όπως της περιόδου! Το οποίο συνεχίζεται κανονικά εβαλα σερβιετα! Απο την κλινική μου είπε κ αυξησα τα ουτρο κ να μαι ξαπλα! Και αυριο κανω την χοριακη κ ξαναμιλαμε! Μου πε οτι ισως πιασανε κ τα 3 κ η προγεστερόνη που επαιρνα δεν ήταν αρκετη! Και να μην ανησυχω κ ολα αυριο! Μα πως ειναι δυνατον να μην ανησυχω! Ποναω κ εχω αίμα οπως οταν εχω περιοδο! Πραγματικά νιώθω τόσο χάλια!!! Θέλω να ελπίζω να νιωσω αισιοδοξη οτι μπορεί ένα να μείνει! Όμως οταν πονας τοσο κ βλεπεις το αιμα τι αισιοδοξια να νιωσεις; Είμαι ενα ρακος!! 🥺😔

Κορίτσι μου μην προδικάζεις τπτ είναι πολύ νωρίς για να βγουν σωστά συμπεράσματα.. αν δεν κρατιέσαι πανε για μια χοριακη.. Αλλά τα συμπεράσματα θα είναι πιο ασφαλές αύριο αν πας.. αγκαλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Πηγα σημερα για  υπερηχο για την επιτροπη και ειδε ο γιατρος οτι ετοιμο να σκασει ειναι το αυγο και φαινεται καλο.... Τοσα χρονια τζουφιες δουλειες ρε κοριτσια αλλα αυτο το ορμα στον αντρα σου σημερα αυριο μεθαυριο και μην αφηνεις το μηνα χαμενο μεχρι την διεγερση που με ειπε... Με κολλησε το μυαλο!!!!! Λεω να επιδοθω και να καει το κορδελιο!!!!!! Πως να κρατηθω για τη ζωνη... Γινεταιιιιιιιι!??????????🔥🔥🔥🔥🔥👿👿👿

Τι λες καλέ?? Εγώ και οωληψια και ετ και σεξ και μπάνιο και ολα με την ζώνη τα κάνω!! Για αυτό φοράμε την ζώνη,  δώστου να καταλάβει και προσευχησου να σε βοηθήσει η ζωνουλα 💗💗💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου μάλλον το όνειρο παει να σβήσει! Μου ήρθε κανονική ροή κόκκινο αίμα όπως της περιόδου! Το οποίο συνεχίζεται κανονικά εβαλα σερβιετα! Απο την κλινική μου είπε κ αυξησα τα ουτρο κ να μαι ξαπλα! Και αυριο κανω την χοριακη κ ξαναμιλαμε! Μου πε οτι ισως πιασανε κ τα 3 κ η προγεστερόνη που επαιρνα δεν ήταν αρκετη! Και να μην ανησυχω κ ολα αυριο! Μα πως ειναι δυνατον να μην ανησυχω! Ποναω κ εχω αίμα οπως οταν εχω περιοδο! Πραγματικά νιώθω τόσο χάλια!!! Θέλω να ελπίζω να νιωσω αισιοδοξη οτι μπορεί ένα να μείνει! Όμως οταν πονας τοσο κ βλεπεις το αιμα τι αισιοδοξια να νιωσεις; Είμαι ενα ρακος!! 🥺😔

Καταλαβαίνω και συμμερίζομαι απόλυτα το αγχος σου για αυτό και δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί δεν έχεις νόημα. Αλλά ειλικρινά το πιστεύω ότι με τέτοια τιμή χθες, δεν πιστεύω ότι έχει γίνει κάτι κακο. Πιστεύω ότι πιάστηκαν και τα 3 , εξ ου και οι τόσοι πονοι στη μήτρα και τώρα ίσως φεύγει το ένα ή τα 2. Πάντως σίγουρα θα έχει μείνει εξ 1, θα το δεις. Και εμένα που πιάστηκαν και τα 3 στην αρχή είχα πολύ έντονους πόνους περιόδου. Αλλά το 3 έφυγε πολύ γρήγορα και το 2ο επέμενε για κάποιες εβδομάδες. Και η χοριακη μου έκανε κάτι τρελά. Εγω δεν είδα αίμα αλλά εγώ ήμουν και είμαι φουλ στο ντόπινγκ με ουτροτζεσταν (αυτή τη στιγμή παίρνω 6 και μια προλουτεξ). Αληθεια στο λέω, έχω προαίσθημα οτι όλα θα είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αν είναι για το συγκεκριμένο τμήμα τότε πας πολύ νωρίς για το παράβολο/παραπεμπτικο (ή οπως αλλιώς το λένε). Δεν πληρώνεις κάτι. 

  • Πας στο Ελενα
  • Πηγαίνεις στο κτίριο Μαρίκα Ηλιάδη (εγω το είχα πει Μελίνα Κανα😂)
  • Πηγαίνεις στα ταμεία και παίρνεις νούμερο. Να ξέρεις, μια ωρα αναμονή σίγουρα. Εγω περίμενα 1 1/2 ώρα.
  • Τους λες ότι εχεις ραντεβου με το συγκεκριμένο τμήμα, τους λες ονοματεπώνυμο και ΑΜΚΑ
  • Πας στο υπόγειο απο την σκάλα αριστερά απο τα ταμεία.
  • Πρώτη πορτα αιματολογικο/ανοσολογικο είναι η Οικονομοπουλου.
  • Της δίνετε όλο το φακελο σας και σας παίρνει το ιστορικό αναλυτικά.

Ευχαριστω πολυ ..στο ταμειο λεω οτι εχω ραντεβου στο τμημα αποβολλων κ δινω τα στοιχεια μ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Εμείς χθες κάναμε ένα ραντεβού με τον γιατρό μου γιατί αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική μετά από δυο αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και μόνο θέμα στο σπερμα.

Μας είπε λόγω ηλικίας (είμαστε και οι δύο 31) ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας, στατιστικά όλα καλά, έχουμε κάνει τις ολες εξετάσεις και όποτε είμαστε έτοιμοι ξεκινάμε διέγερση.

Ο γιατρός συνεργάζεται με το Ιάκ...τρο στην Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω αν επιτρέπονται ονόματα. 

Έχει κάνει είπε σχετική έρευνα κι έχει από τα καλύτερα εμβρυολογικα στην περιοχή. Έχετε γνώμες;

Πρότεινε να κάνουμε μικρογονιμοποιηση λόγω του θέματος του σπέρματος.

Το πιο βασικό θέμα μας είναι ότι το Πάσχα έχουμε προγραμματίσει μετακόμιση. Οπότε λέμε να ξεκινήσουμε διέγερση μετά γιατί σίγουρα η μετακόμιση θα έχει κούραση, άγχος, κουβαληματα κλπ.

Αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω πιο πολύ είναι αν πριν την διέγερση κάνατε κάποια διατροφή ή οτιδήποτε που βοήθησε για την ποιότητα των ωαριων; Θα ήθελα όπως όλες φαντάζομαι να πάμε με τις καλύτερες προοπτικές τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά που ξέρουμε ότι δεν έχουμε προβληματα.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο ελπίζω να μην σας κούρασα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γύρισα από τον γιατρό. Το μωράκι είναι ακόμα εκεί, μεγαλώνει, 183 παλμοί σήμερα και πολύ καλό μέγεθος. Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός.  Μου είπε ότι οι επόμενες 12 μέρες είναι κρίσιμες και μετά θα ηρεμήσω. Κάναμε και κοιλιακό υπέρηχο σήμερα για πρώτη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου μάλλον το όνειρο παει να σβήσει! Μου ήρθε κανονική ροή κόκκινο αίμα όπως της περιόδου! Το οποίο συνεχίζεται κανονικά εβαλα σερβιετα! Απο την κλινική μου είπε κ αυξησα τα ουτρο κ να μαι ξαπλα! Και αυριο κανω την χοριακη κ ξαναμιλαμε! Μου πε οτι ισως πιασανε κ τα 3 κ η προγεστερόνη που επαιρνα δεν ήταν αρκετη! Και να μην ανησυχω κ ολα αυριο! Μα πως ειναι δυνατον να μην ανησυχω! Ποναω κ εχω αίμα οπως οταν εχω περιοδο! Πραγματικά νιώθω τόσο χάλια!!! Θέλω να ελπίζω να νιωσω αισιοδοξη οτι μπορεί ένα να μείνει! Όμως οταν πονας τοσο κ βλεπεις το αιμα τι αισιοδοξια να νιωσεις; Είμαι ενα ρακος!! 🥺😔

Κοριτσι μου προσπάθησε καταρχάς να ηρεμήσεις όσο μπορείς. 

Έχεις τρία εμβρυακοα, τα πάντα είναι αναμενόμενα λόγω του ότι ενδεχομένως εμφυτευονται τρία μαζί ή κάποιο έχει εμφυτεύει και κάποιο χάθηκε. 

Κράτα την ελπίδα, δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα. Προσπάθησε να είσαι δυνατή

Την αγάπη μας και την θετική μας σκέψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...