Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Έκανα 9/3, 4   βλαστοκυστες 5 ημερων  και χοριακή αυριο

Ο γιατρός είπε ότι  για το υλικό που βάλαμε θα μπορούσε να εγγυηθεί επιτυχία αν ήμουν στο ηληκιακο γκρουπ  των 35, είμαι όμως 43 στα 44 και ενώ φαίνονται άριστες στη δυναμική  δε μπορεί να ξέρει την εξέλιξη, αλλά ελπίζει το καλυτερο

Τα τραβήγματα δεν είναι συχνά μοιάζουν σα πιάσιμο από κοιλιακούς, απλά περισσότερο έχω ήπιο  απροσδιοριστο πόνο στη κοιλιά σαν έντερο σαν ωοθήκες και σίγουρα δε μοιάζει με πόνο περιόδου, άλλωστε είμαι από τις τυχερές δεν έχω πόνους περιόδου πάρα μόνο λίγο στομάχι πόνο η πονοκέφαλο και αυτό σπάνια.. Για να καταλάβεις ζήτημα να πάρω 2 ντεπον το χρόνο όταν έχω περίοδο και αυτά για το πονοκέφαλο. Γενικά δε παίρνω φάρμακα και έχω φρικάρει με όλη τη χημεία που κατανάλωσει αυτές τις μερες

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί πάντων σε ευχαριστώ για τα παρήγορα λόγια 

 

Με το καλό αύριο μια χορταστική χοριακη!!Ολα να πάνε καλά!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Δεν έχω και αντιδράσεις!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Θα βαλω μάσκα anonymous 🤣🤣🤣🤣 

 

Καλά θα πάει αυτό χαχαχαχαχα

@hope501 σας έκανα εικόνα 😂😂😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα είναι η παγκόσμια ημέρα ευτυχίας... 

Σας εύχομαι μόνο ευτυχισμένες στιγμές..  

https://www.instagram.com/p/CbU9jTMso5t/?utm_medium=copy_link

Ελπίδα είσαι η ελπίδα μας 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό αύριο μια χορταστική χοριακη!!Ολα να πάνε καλά!!

Καλά θα πάει αυτό χαχαχαχαχα

@hope501 σας έκανα εικόνα 😂😂😂

Ελπίδα είσαι η ελπίδα μας 🥰🥰🥰🥰

Θα σε βάλουμε και σένα στο βίντεο στα extra στο τέλος. Θα το ονομάσουμε 1 min with black cat 🐈‍⬛ 😁😁😁😁 θα αναλύεις τα των ιατρών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Έχω μια απορία και δεν το ρώτησα τον γιατρό μου! Από την Τρίτη έχω περίοδο (είμαι στην φάση αποβολής του εμβρύου) είπαμε με τον γιατρό μου να μην κάνω αποξεση να δούμε μήπως το αποβάλει μόνη τις η μήτρα Τρίτη βράδυ με πιάνουν απίστευτοι πόνοι (συσπάσεις) και αίμα με πηγματα λέω ωραία έφυγε! Έλα όμως που κάνω υπέρηχο εχθές και το έμβρυο ήταν εκεί άθικτο κιόλας ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα όπως ήταν πριν μια εβδομάδα και αναρωτιέμαι από που το αίμα; Να έλεγα ότι είχα και κάποιο αιμάτωμα να πω οκ αλλά τίποτα ο υπέρηχος όπως ήταν πριν σταματήσω φάρμακα και εγώ έχω αίμα από την Τρίτη αλλά από Πέμπτη όχι τίποτα τρομερό υπάρχουν στιγμές που έχω μπόλικο και στιγμές που δεν έχω καθόλου α επίσης μου άφησε περιθοριο ως Τρίτη Τετάρτη υπέρηχο και αν είναι εκεί πάω για αποξεση 

ηθελα επίσης να ρωτήσω αξίζει να κάνω λαμπαροσκοπιση; Δεν έχω κάποιο θέμα αλλά μήπως υπάρχει κάτι και δεν φαίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Έχω μια απορία και δεν το ρώτησα τον γιατρό μου! Από την Τρίτη έχω περίοδο (είμαι στην φάση αποβολής του εμβρύου) είπαμε με τον γιατρό μου να μην κάνω αποξεση να δούμε μήπως το αποβάλει μόνη τις η μήτρα Τρίτη βράδυ με πιάνουν απίστευτοι πόνοι (συσπάσεις) και αίμα με πηγματα λέω ωραία έφυγε! Έλα όμως που κάνω υπέρηχο εχθές και το έμβρυο ήταν εκεί άθικτο κιόλας ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα όπως ήταν πριν μια εβδομάδα και αναρωτιέμαι από που το αίμα; Να έλεγα ότι είχα και κάποιο αιμάτωμα να πω οκ αλλά τίποτα ο υπέρηχος όπως ήταν πριν σταματήσω φάρμακα και εγώ έχω αίμα από την Τρίτη αλλά από Πέμπτη όχι τίποτα τρομερό υπάρχουν στιγμές που έχω μπόλικο και στιγμές που δεν έχω καθόλου α επίσης μου άφησε περιθοριο ως Τρίτη Τετάρτη υπέρηχο και αν είναι εκεί πάω για αποξεση 

ηθελα επίσης να ρωτήσω αξίζει να κάνω λαμπαροσκοπιση; Δεν έχω κάποιο θέμα αλλά μήπως υπάρχει κάτι και δεν φαίνεται; 

Μπορώ να σε ρωτήσω αν έχεις βρει την αιτία των αποβολών ; Είχες πει ότι κάτι σου είπαν οι γιατροί αλλά δεν θυμάμαι αν έγραψες που οφείλονται οι αποβολές.

Σχετικα με το ερώτημα σου δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω εγώ κ στις δυο αποβολές απόξεση έκανα ,η πρώτη ήταν αρκετά προχωρημένη κ δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς η δεύτερη ήταν μικρότερη εβδομάδα αλλά δεν ξέρω αν θα είχα το θάρρος να το κάνω μόνη μου δηλαδή μου φαίνεται βουνό αυτό που περιγράφεις.

Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα αυτό το βασανιστήριο με τον λιγότερο ανώδυνο τρόπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Έχω μια απορία και δεν το ρώτησα τον γιατρό μου! Από την Τρίτη έχω περίοδο (είμαι στην φάση αποβολής του εμβρύου) είπαμε με τον γιατρό μου να μην κάνω αποξεση να δούμε μήπως το αποβάλει μόνη τις η μήτρα Τρίτη βράδυ με πιάνουν απίστευτοι πόνοι (συσπάσεις) και αίμα με πηγματα λέω ωραία έφυγε! Έλα όμως που κάνω υπέρηχο εχθές και το έμβρυο ήταν εκεί άθικτο κιόλας ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα όπως ήταν πριν μια εβδομάδα και αναρωτιέμαι από που το αίμα; Να έλεγα ότι είχα και κάποιο αιμάτωμα να πω οκ αλλά τίποτα ο υπέρηχος όπως ήταν πριν σταματήσω φάρμακα και εγώ έχω αίμα από την Τρίτη αλλά από Πέμπτη όχι τίποτα τρομερό υπάρχουν στιγμές που έχω μπόλικο και στιγμές που δεν έχω καθόλου α επίσης μου άφησε περιθοριο ως Τρίτη Τετάρτη υπέρηχο και αν είναι εκεί πάω για αποξεση 

ηθελα επίσης να ρωτήσω αξίζει να κάνω λαμπαροσκοπιση; Δεν έχω κάποιο θέμα αλλά μήπως υπάρχει κάτι και δεν φαίνεται; 

Και εγώ αποξεση έκανα... και δεν ειχα καθολου αιμα πριν.
Νομιζω πως πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Έχω μια απορία και δεν το ρώτησα τον γιατρό μου! Από την Τρίτη έχω περίοδο (είμαι στην φάση αποβολής του εμβρύου) είπαμε με τον γιατρό μου να μην κάνω αποξεση να δούμε μήπως το αποβάλει μόνη τις η μήτρα Τρίτη βράδυ με πιάνουν απίστευτοι πόνοι (συσπάσεις) και αίμα με πηγματα λέω ωραία έφυγε! Έλα όμως που κάνω υπέρηχο εχθές και το έμβρυο ήταν εκεί άθικτο κιόλας ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα όπως ήταν πριν μια εβδομάδα και αναρωτιέμαι από που το αίμα; Να έλεγα ότι είχα και κάποιο αιμάτωμα να πω οκ αλλά τίποτα ο υπέρηχος όπως ήταν πριν σταματήσω φάρμακα και εγώ έχω αίμα από την Τρίτη αλλά από Πέμπτη όχι τίποτα τρομερό υπάρχουν στιγμές που έχω μπόλικο και στιγμές που δεν έχω καθόλου α επίσης μου άφησε περιθοριο ως Τρίτη Τετάρτη υπέρηχο και αν είναι εκεί πάω για αποξεση 

ηθελα επίσης να ρωτήσω αξίζει να κάνω λαμπαροσκοπιση; Δεν έχω κάποιο θέμα αλλά μήπως υπάρχει κάτι και δεν φαίνεται; 

Θα σου πω τι εγινε σε εμενα! Ειχα παλλινδρομη κ μου ειπε τα ιδια ο γιατρος μου. Ξεκινησε το αιμα κ την αμεσως επομενη μερα ειχα φριχτους πονους οπου κ μετα απο καποιες ωρες εφυγε ενα μεγαλο κομματι, οχι πηγματα αιματος ηταν διαφορετικο. Παω λοιπον για υπερηχο μετα απο καποιες μερες κ μια χαρα ειχε φυγει ωσπου μετα απο κανεναν μηνα εκανα σαλπιγγογραφια για την επιτροπη γιατι δεν ειχα κανει κ τσουπ κατι υπηρχε μεσα στην μητρα, που στον υπερηχο δεν φαινοταν. Εκανα υστεροσκοπηση κ ηταν υπολειμματα εμβρυου κ κατι πολυποειδες. Που ο γιατρος δεν ξερει αν προυπηρχε η δημιουργηθηκε με την εγκυμοσυνη. Οτι κ αν κανεις να εισαι σιγουρη οτι εφυγε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπορώ να σε ρωτήσω αν έχεις βρει την αιτία των αποβολών ; Είχες πει ότι κάτι σου είπαν οι γιατροί αλλά δεν θυμάμαι αν έγραψες που οφείλονται οι αποβολές.

Σχετικα με το ερώτημα σου δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω εγώ κ στις δυο αποβολές απόξεση έκανα ,η πρώτη ήταν αρκετά προχωρημένη κ δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς η δεύτερη ήταν μικρότερη εβδομάδα αλλά δεν ξέρω αν θα είχα το θάρρος να το κάνω μόνη μου δηλαδή μου φαίνεται βουνό αυτό που περιγράφεις.

Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα αυτό το βασανιστήριο με τον λιγότερο ανώδυνο τρόπο

όχι δεν ξέρουμε συγκεκριμένα δεν ακούμε καρδούλα την προηγούμενη φορά θέλαμε να κάνουμε απόξεση να το στείλουμε τώρα επειδή ξέρει ο γιατρός το οικονομικό μας που είναι λίγο δύσκολο και είπαμε μήπως το αποφεύγαμε αλλά δεν 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Και εγώ αποξεση έκανα... και δεν ειχα καθολου αιμα πριν.
Νομιζω πως πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο....

 

ναι θα το ρωτήσω για την περιέργεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Θα σου πω τι εγινε σε εμενα! Ειχα παλλινδρομη κ μου ειπε τα ιδια ο γιατρος μου. Ξεκινησε το αιμα κ την αμεσως επομενη μερα ειχα φριχτους πονους οπου κ μετα απο καποιες ωρες εφυγε ενα μεγαλο κομματι, οχι πηγματα αιματος ηταν διαφορετικο. Παω λοιπον για υπερηχο μετα απο καποιες μερες κ μια χαρα ειχε φυγει ωσπου μετα απο κανεναν μηνα εκανα σαλπιγγογραφια για την επιτροπη γιατι δεν ειχα κανει κ τσουπ κατι υπηρχε μεσα στην μητρα, που στον υπερηχο δεν φαινοταν. Εκανα υστεροσκοπηση κ ηταν υπολειμματα εμβρυου κ κατι πολυποειδες. Που ο γιατρος δεν ξερει αν προυπηρχε η δημιουργηθηκε με την εγκυμοσυνη. Οτι κ αν κανεις να εισαι σιγουρη οτι εφυγε! 

για αυτό πάω και κάνω υπέρηχο δεν με αφήνει έτσι δεν έχω παράπονο απλά λέγαμε μήπως γινόταν αυτόματα αλλά δεν. απλά μου είχα την απορία αυτή από που να έρχεται το αίμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaposetsi ο γιατρός που είμαι τώρα μου είπε ότι όταν η αποβολή συνοδεύεται από αίμα (όχι να έχεις πάρει το χαπι) συνήθως ενοχοποιείται η μήτρα ενώ όταν σταματά ή δεν αναπτύσσεται το έμβρυο (όπως έγινε σε εμένα) συνήθως ενοχοποιείται το έμβρυο (χρωμοσωμικες).

Αν θυμηθείς όταν πας στο Έλενα ρώτησε το και αυτό να δούμε τι θα σου πουν. Κατά ποσό ισχύει. Γιατί εγώ όντως στο Έλενα δεν βρήκα κάτι που να ευθύνεται δηλαδή ανοσολογικό, αιματολογικό παράγοντα ή μήτρα. Επομένως κ αυτοί κατέληξαν ότι ήταν θέμα εμβρύων. Όμως ούτε εγώ έκανα βιοψία εμβρύου για να ξέρω στο 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Και εγώ αποξεση έκανα... και δεν ειχα καθολου αιμα πριν.
Νομιζω πως πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο....

 

Ούτε εγώ είχα ούτε αίμα ούτε πόνους ούτε τίποτα. Απλά σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου. Ειδικά την πρώτη φορά δεν με είχε προετοιμάσει τίποτα για αυτό πήγα τελείως νυχτωμένη.

Την δεύτερη επειδή η πρώτη χοριακη ήταν αρκετά χαμηλή κ πήρε μπρος μετά, μόλις μου είπε στον πρώτο υπερηχο ότι είναι κάποιες μέρες πίσω την ψιλιαστηκα κ το είχα τελειωμένο στο κεφάλι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kaposetsi ο γιατρός που είμαι τώρα μου είπε ότι όταν η αποβολή συνοδεύεται από αίμα (όχι να έχεις πάρει το χαπι) συνήθως ενοχοποιείται η μήτρα ενώ όταν σταματά ή δεν αναπτύσσεται το έμβρυο (όπως έγινε σε εμένα) συνήθως ενοχοποιείται το έμβρυο (χρωμοσωμικες).

Αν θυμηθείς όταν πας στο Έλενα ρώτησε το και αυτό να δούμε τι θα σου πουν. Κατά ποσό ισχύει. Γιατί εγώ όντως στο Έλενα δεν βρήκα κάτι που να ευθύνεται δηλαδή ανοσολογικό, αιματολογικό παράγοντα ή μήτρα. Επομένως κ αυτοί κατέληξαν ότι ήταν θέμα εμβρύων. Όμως ούτε εγώ έκανα βιοψία εμβρύου για να ξέρω στο 100%

Εγω ειχα ελεγξει το εμβρυο με προεμφυτευτικο για χρωμοσωματα κ ηταν καθαρο παρολ’ αυτα σταματησε να αναπτυσσεται. Δεν ειχα καθολου αιμα, βεβαια παιρνουμε κ τοσα φαρμακα που σταματουν την περιοδο. Εμενα μου ηρθε αιμα μετα απο τρεις μερες που τα σταματησα. Τι να πω κ εγω θα ηθελα να μαθω γι αυτο που λες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Εγω ειχα ελεγξει το εμβρυο με προεμφυτευτικο για χρωμοσωματα κ ηταν καθαρο παρολ’ αυτα σταματησε να αναπτυσσεται. Δεν ειχα καθολου αιμα, βεβαια παιρνουμε κ τοσα φαρμακα που σταματουν την περιοδο. Εμενα μου ηρθε αιμα μετα απο τρεις μερες που τα σταματησα. Τι να πω κ εγω θα ηθελα να μαθω γι αυτο που λες…

Επειδή έχω ακούσει κ περιπτώσεις σαν την δίκη σου για αυτό κ εγώ δεν ξέρω 

Όταν λέω βιοψία εμβρύου εννοώ να στείλω το κυημα μετά την απόξεση να ελεγχθεί όχι πριν δηλαδή προεμφυτευτικο.

Έχω ακουσει επίσης ότι στον προεμφυτευτικο παίρνουν δείγμα όταν είναι βλαστοκύστη δηλαδή από 100 κύτταρα κ πάνω. Κ ας πούμε ότι δείχνει υγιές έμβρυο. Το πως θα εξελιχθεί όμως μετά δηλαδή όταν συνεχίσουν οι διαιρέσεις κανείς δεν το γνωρίζει.

Ειναι τόσο πολυπαραγοντικο που τρελαίνεσαι είναι θέμα της φύσης ξεκάθαρα και τι λαχείο θα κληρώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ούτε εγώ είχα ούτε αίμα ούτε πόνους ούτε τίποτα. Απλά σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου. Ειδικά την πρώτη φορά δεν με είχε προετοιμάσει τίποτα για αυτό πήγα τελείως νυχτωμένη.

Την δεύτερη επειδή η πρώτη χοριακη ήταν αρκετά χαμηλή κ πήρε μπρος μετά, μόλις μου είπε στον πρώτο υπερηχο ότι είναι κάποιες μέρες πίσω την ψιλιαστηκα κ το είχα τελειωμένο στο κεφάλι μου.

Έμενα πάντως που το είχα στείλει για ιστολογική μετα την αποβολή, μου είπανε για θρομβώσεις (εχω θρομβοφιλία και ο τοτε γυναικολογος μου ουτε καν με είχε στείλει για έλεγχο ενώ το ίδιο είχε και η αδερφή μου) και αυξημένα ποσοστά NK κυττάρων (natural killers μου τα ειπανε)...για αυτο απέβαλλα!


Εντομεταξύ πριν 3 μήνες πήγα στο ελενα και εγω, μου είπε η Οικον...το ίδιο ακριβώς τωρα ...πως εχω αυξημένα τα NK και θέλει επανεξέταση. Δεν πήγα ομως....μαλ...κια εεε?
Ο γιατρός που λέω να σκέφτομαι να ξεκινήσω την εξωσωματική όμως ουτε που ασχολήθηκε με αυτά.
Ξέρεις κάτι παραπάνω για αυτά? Είχες και εσύ τίποτα παρόμοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kaposetsi ο γιατρός που είμαι τώρα μου είπε ότι όταν η αποβολή συνοδεύεται από αίμα (όχι να έχεις πάρει το χαπι) συνήθως ενοχοποιείται η μήτρα ενώ όταν σταματά ή δεν αναπτύσσεται το έμβρυο (όπως έγινε σε εμένα) συνήθως ενοχοποιείται το έμβρυο (χρωμοσωμικες).

Αν θυμηθείς όταν πας στο Έλενα ρώτησε το και αυτό να δούμε τι θα σου πουν. Κατά ποσό ισχύει. Γιατί εγώ όντως στο Έλενα δεν βρήκα κάτι που να ευθύνεται δηλαδή ανοσολογικό, αιματολογικό παράγοντα ή μήτρα. Επομένως κ αυτοί κατέληξαν ότι ήταν θέμα εμβρύων. Όμως ούτε εγώ έκανα βιοψία εμβρύου για να ξέρω στο 100%

Δεν νομίζω να ισχύει σε εμένα Γτ η μήτρα μου είναι κομπλέ δεν είχα δλδ ποτέ θέμα μόνο πολύποδες που βγάζω μια στο τόσο τώρα εμένα την ορωιγουνενη φορά που δεν προχώρησε πιστεύαμε ότι θα είναι χρωμόσωμικερ αλλά δεν ήταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Έμενα πάντως που το είχα στείλει για ιστολογική μετα την αποβολή, μου είπανε για θρομβώσεις (εχω θρομβοφιλία και ο τοτε γυναικολογος μου ουτε καν με είχε στείλει για έλεγχο ενώ το ίδιο είχε και η αδερφή μου) και αυξημένα ποσοστά NK κυττάρων (natural killers μου τα ειπανε)...για αυτο απέβαλλα!


Εντομεταξύ πριν 3 μήνες πήγα στο ελενα και εγω, μου είπε η Οικον...το ίδιο ακριβώς τωρα ...πως εχω αυξημένα τα NK και θέλει επανεξέταση. Δεν πήγα ομως....μαλ...κια εεε?
Ο γιατρός που λέω να σκέφτομαι να ξεκινήσω την εξωσωματική όμως ουτε που ασχολήθηκε με αυτά.
Ξέρεις κάτι παραπάνω για αυτά? Είχες και εσύ τίποτα παρόμοιο?

Με τα νκ σπάνια ασχολούνται δεν τα πιστεύουν και πολύ ότι μπορεί να φταίξει τώρα για αυτά υπάρχει θεραπεία άραγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επειδή έχω ακούσει κ περιπτώσεις σαν την δίκη σου για αυτό κ εγώ δεν ξέρω 

Όταν λέω βιοψία εμβρύου εννοώ να στείλω το κυημα μετά την απόξεση να ελεγχθεί όχι πριν δηλαδή προεμφυτευτικο.

Έχω ακουσει επίσης ότι στον προεμφυτευτικο παίρνουν δείγμα όταν είναι βλαστοκύστη δηλαδή από 100 κύτταρα κ πάνω. Κ ας πούμε ότι δείχνει υγιές έμβρυο. Το πως θα εξελιχθεί όμως μετά δηλαδή όταν συνεχίσουν οι διαιρέσεις κανείς δεν το γνωρίζει.

Ειναι τόσο πολυπαραγοντικο που τρελαίνεσαι είναι θέμα της φύσης ξεκάθαρα και τι λαχείο θα κληρώσεις.

Βρε κορίτσια πραγματικά είναι να τρελαίνεσαι... Δλδ πόσο να ψάξεις;;; εγώ με προεμφυτευτικο επιασα ευτυχώς με την πρώτη. Όμως στην αυχενική μου το είπαν αυτό, ότι δλδ μπορεί μετά τις 5 μέρες να εξελιχθεί στραβά... @N.Angelπήρες κάποια εξήγηση για αυτό που συνέβη;

Εύχομαι κορίτσια να πάνε καλά τα πράγματα για όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Έμενα πάντως που το είχα στείλει για ιστολογική μετα την αποβολή, μου είπανε για θρομβώσεις (εχω θρομβοφιλία και ο τοτε γυναικολογος μου ουτε καν με είχε στείλει για έλεγχο ενώ το ίδιο είχε και η αδερφή μου) και αυξημένα ποσοστά NK κυττάρων (natural killers μου τα ειπανε)...για αυτο απέβαλλα!


Εντομεταξύ πριν 3 μήνες πήγα στο ελενα και εγω, μου είπε η Οικον...το ίδιο ακριβώς τωρα ...πως εχω αυξημένα τα NK και θέλει επανεξέταση. Δεν πήγα ομως....μαλ...κια εεε?
Ο γιατρός που λέω να σκέφτομαι να ξεκινήσω την εξωσωματική όμως ουτε που ασχολήθηκε με αυτά.
Ξέρεις κάτι παραπάνω για αυτά? Είχες και εσύ τίποτα παρόμοιο?

Όχι εμένα ήταν όλα φυσιολογικά αλλά εφόσον έχεις πάει στο Έλενα θα ακολουθήσεις αυτό που σου είπε αν είπε επανέλεγχο επανέλεγχο 

Εφόσον έχεις φάκελο εκεί στείλε mail ότι πρόκειται να ξεκινήσεις πάλι κ αν χρειάζεται να ελέγξεις πάλι σε κάτι τιμές 

Υποθετω ότι με την θρομβοφιλια θα είσαι καλυμμένη με αντιπηκτικες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν νομίζω να ισχύει σε εμένα Γτ η μήτρα μου είναι κομπλέ δεν είχα δλδ ποτέ θέμα μόνο πολύποδες που βγάζω μια στο τόσο τώρα εμένα την ορωιγουνενη φορά που δεν προχώρησε πιστεύαμε ότι θα είναι χρωμόσωμικερ αλλά δεν ήταν 

Πως το ξέρετε αυτό; Το στείλατε για βιοψία το κυημα και ήταν υγιές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Βρε κορίτσια πραγματικά είναι να τρελαίνεσαι... Δλδ πόσο να ψάξεις;;; εγώ με προεμφυτευτικο επιασα ευτυχώς με την πρώτη. Όμως στην αυχενική μου το είπαν αυτό, ότι δλδ μπορεί μετά τις 5 μέρες να εξελιχθεί στραβά... @N.Angelπήρες κάποια εξήγηση για αυτό που συνέβη;

Εύχομαι κορίτσια να πάνε καλά τα πράγματα για όλες! 

Άστο @Tokyoμου είναι λαχείο πραγματικά!! Και εντάξει να ψάχνεις να βρίσκεις κ να διορθώνεις

οταν δεν βρίσκεις αστα βράστα σηκώνεις τα χέρια ψηλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πως το ξέρετε αυτό; Το στείλατε για βιοψία το κυημα και ήταν υγιές;

Ναι το στείλαμε για βιοψία τις προηγούμενης και θα το ξανά στείλουμε αν δεν έφυγε και αυτή την φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Όχι εμένα ήταν όλα φυσιολογικά αλλά εφόσον έχεις πάει στο Έλενα θα ακολουθήσεις αυτό που σου είπε αν είπε επανέλεγχο επανέλεγχο 

Εφόσον έχεις φάκελο εκεί στείλε mail ότι πρόκειται να ξεκινήσεις πάλι κ αν χρειάζεται να ελέγξεις πάλι σε κάτι τιμές 

Υποθετω ότι με την θρομβοφιλια θα είσαι καλυμμένη με αντιπηκτικες 

Τι ενέσεις κάνετε... εμένα μου δίνει χάπι σαν ασπιρίνη.  

Αμα μου ελεγε κι άλλες ενέσεις σοκ... 

Εμείς έχουμε αυτήν την pen  μετά των ανταγωνιστών και κια που σκάει το ωάριο. Τίποτα άλλο. 

Ασπιρίνη και προγεστερονη  δεν μου έδωσε κάτι ακόμα.  Μήπως να το αναφέρω;  🤔🙄 λόγω του Σεπτεμβρίου;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι το στείλαμε για βιοψία τις προηγούμενης και θα το ξανά στείλουμε αν δεν έφυγε και αυτή την φορά 

Ε βλέπεις τίποτα δεν είναι σίγουρο 

και υγιές έμβρυο ήταν κ αίμα δεν ειχες απλά σταμάτησε η ανάπτυξη του.

Ε τι να πεις από εκεί κ πέρα ,δεν ξέρω σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Τωρα με έχεις βάλει σε μεγαλύτερη μπριζα αν στο Έλενα σου βρουν απάντηση πραγματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι το στείλαμε για βιοψία τις προηγούμενης και θα το ξανά στείλουμε αν δεν έφυγε και αυτή την φορά 

Την χοριακη σου την παρακολουθείς;  σε εμένα πέρα απ τον υπερηχο παρακολουθούσαμε  και τον υπερηχο βέβαια εγώ ήμουν ένα κεφάλαιο από μόνη μου χοριακη που έπεσε και ξανά ανέβηκε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι ενέσεις κάνετε... εμένα μου δίνει χάπι σαν ασπιρίνη.  

Αμα μου ελεγε κι άλλες ενέσεις σοκ... 

Εμείς έχουμε αυτήν την pen  μετά των ανταγωνιστών και κια που σκάει το ωάριο. Τίποτα άλλο. 

Ασπιρίνη και προγεστερονη  δεν μου έδωσε κάτι ακόμα.  Μήπως να το αναφέρω;  🤔🙄 λόγω του Σεπτεμβρίου;  

Τις αντιπηκτικές (inohep,clexan κλπ) δεν τις δίνουν όλοι 

Οταν υπάρχει αποδεδειγμένα θρομβοφιλια είναι απαραίτητες καθόλη την διάρκεια της κύησης έως και 40 ημέρες μετά τον τοκετό. 
Οταν δεν υπάρχει αλλά έχεις ιστορικό αποβολών μπορεί να στις δώσουν προληπτικά 

Στο Έλενα μου είχαν πει αν στις δώσει ο γιατρός προληπτικά να τις κάνω κακό δεν θα κάνουν 

Εγω στις δυο θετικές χοριακες έπαιρνα κ Σαλοσπίρ έκανα κ αντιπηκτικες χωρίς να έχω θρόμβοφιλια κληρονομική. Υπάρχει όμως κ η επικτητη η οποία εμφανίζεται μόνο σε κύηση για αυτό κ αν μείνω έγκυος θα ελεγχθώ κάπου στην 8η εβδομάδα. Αυτά μου είχαν πει στο Έλενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Έχω μια απορία και δεν το ρώτησα τον γιατρό μου! Από την Τρίτη έχω περίοδο (είμαι στην φάση αποβολής του εμβρύου) είπαμε με τον γιατρό μου να μην κάνω αποξεση να δούμε μήπως το αποβάλει μόνη τις η μήτρα Τρίτη βράδυ με πιάνουν απίστευτοι πόνοι (συσπάσεις) και αίμα με πηγματα λέω ωραία έφυγε! Έλα όμως που κάνω υπέρηχο εχθές και το έμβρυο ήταν εκεί άθικτο κιόλας ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα όπως ήταν πριν μια εβδομάδα και αναρωτιέμαι από που το αίμα; Να έλεγα ότι είχα και κάποιο αιμάτωμα να πω οκ αλλά τίποτα ο υπέρηχος όπως ήταν πριν σταματήσω φάρμακα και εγώ έχω αίμα από την Τρίτη αλλά από Πέμπτη όχι τίποτα τρομερό υπάρχουν στιγμές που έχω μπόλικο και στιγμές που δεν έχω καθόλου α επίσης μου άφησε περιθοριο ως Τρίτη Τετάρτη υπέρηχο και αν είναι εκεί πάω για αποξεση 

ηθελα επίσης να ρωτήσω αξίζει να κάνω λαμπαροσκοπιση; Δεν έχω κάποιο θέμα αλλά μήπως υπάρχει κάτι και δεν φαίνεται; 

Καλησπέρα, πιστεύω από τη στιγμή που βλέπετε έμβρυο, που σημαίνει ότι έχει προχωρήσει κάπως η κύηση, θα πρέπει να δεις να βγαίνει ο σάκος, κανονικός ιστός δηλαδή, όχι απλά αίμα και πήγματα αίματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...