Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ποσο σε καταλαβαίνω η Δευτέρα φαίνεται τόσο μακριά...μήπως να το πεις στο γιατρό σου για το ροζ; μην χάνεις την πίστη σου ολα καλα θα ναι...σου στέλνουμε ολες θετική ενέργεια και την αγάπη μας🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Έχω μιλήσει απο χτες που είδα ροζκοκκινο! Μου αυξησε τα ουτρο κ μου πε να πινω μπουσκοπαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσι μ κανε λιγο υπομονη μεχρι τη Δευτερα ..καταλαβαινω το αγχος σου αλλα μονο κακο σ κανει ταλαιπωρεισαι ψυχολογικα ..ελπιζω να μη το εριξες στα τεστ ..βεβαια μιλαω εγω π εκανα 4η μερα ετ και μ ειπαν τα κοριτσια οτι εσπασα ρεκορ εδω μεσα 😂😂😂ευχομαι τη Δευτερα να παρεις ενα τεραστιο νουμερακι κ το αιματακι να ηταν εμφυτευσης 🙏🙏🙏

Οχι! Δε με αφήνει ο άντρας μου! Εγώ θα έκανα! Αλλά θα κάνω αύριο το πρωι σίγουρα! Τα κανονίσαμε! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Έχω μιλήσει απο χτες που είδα ροζκοκκινο! Μου αυξησε τα ουτρο κ μου πε να πινω μπουσκοπαν!

Εντάξει μια χαρά τότε...... Αντε, Περιμένουμε αύριο να μας πεις αν θες για το τεστ. Αμα δεν αλλαξει γνώμη ο άντρας σου... 😜😅

Φιλακια 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Είμαστε πολλές!!!!!! Και εγωωωωω Σκορπίνα.... 9 Νοεμβρίου 1988. 

Αντε το 13 ειναι το τυχερό σου. Θα τα καταφέρεις οτι βάζουμε στο μυαλο μας το καταφέρνουμε!!!!!!!

Μαζί με τον γιο μου είσαι... πωπω πείσμα... χαχαχα αμα πει θα το κάνει δεν την γλυτώνει κανεις. Θα το κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ξέρω κ εγώ;; Μου είπαν να ξεκινήσω τα φάρμακα! Αλλά αν νιώσω δυσφορία η πρηστω πολύ λόγω πολλών ωαρίων κλπ κλπ να πάμε τον επόμενο μήνα. Αν πάλι νιώθω καλά να πάμε τώρα! Και να παίρνω τα φάρμακα μέχρι τη Δευτέρα να δούμε πως θα είμαι κι αποφασίζουμε τότε! Δηλαδή δεν μας φτάνουν τα συμπτώματα που ψάχνουμε μετά την ετ, τώρα θα ψάχνω και συμπτώματα υπερδιέγερσης μέχρι την ετ! 

Θα μιλήσεις μαζί τους και επίσης θα κανεις αυτό που λέει η καρδούλα σου❤️❤️ Πραγματικά το πιστεύω αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μαζί με τον γιο μου είσαι... πωπω πείσμα... χαχαχα αμα πει θα το κάνει δεν την γλυτώνει κανεις. Θα το κανει

Ελααααααα.... Τέλειος, να σου ζήσει το αντράκι σου...θα ναι ο καλύτερος αδερφός!! Προστατευτικος και δίκαιος....

Χεχεχεχεχε.....

Έτσι ακριβώς.... Και οσο μεγαλώνει θα δεις πείσμα, να ναι γερό...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ευχαριστω πολύ! Απ ότι φαίνεται τώρα ναι! 3 ούτρο κι ένα σικλα, μια innohep κάθε μέρα και ένα vasclor αν δυο ημέρες! Το ενδομήτριο χθες που το μέτρησαν ήταν 9,7!

Τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Και εγω σε θυμάμαι... Ναιιιιιιιιιιιιιι...........!!!!!!!!! 

Να σας ζήσουν καλότυχα και γερά!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!! 🧿🧿🧿👨‍👩‍👧‍👦💞

Να σου ζησουν τα μωρακια σου καθε καλο!!🧿🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Είμαστε πολλές!!!!!! Και εγωωωωω Σκορπίνα.... 9 Νοεμβρίου 1988. 

Αντε το 13 ειναι το τυχερό σου. Θα τα καταφέρεις οτι βάζουμε στο μυαλο μας το καταφέρνουμε!!!!!!!

Η κόρη μου 8 Νοεμβρίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η troia είπε:

Η κόρη μου 8 Νοεμβρίου

Ααα Την γλυκούλα, το ζουζουνακι μωλε😍😍😍😍😍😍!!!!!!!!!! Πως είναι οι πρώτοι σας μήνες;;;ειναι ήσυχη; Να χει μια ευτυχισμένη ζωή!!!!!!!!!!!!

Είμαστε καλα παιδάκια, άδικα μας παρεξηγούν όταν ακουν σκορπιό.... 😅😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου ξαναείδα ροζ στο χαρτι!! Πφφφφ ειμαι να σκάσω! Έχω κ λιγα πονάκια! Πίνω βέβαια μπουσκοπαν! Όμως έχω αγχωθεί! Αχ αυτή η Δευτέρα μου φαίνεται αιώνας!!! 🥺🙏🏻

Κάνε υπομονή καλέ!!! Ολα καλα θα πάνε! Το αγχοε δεν βοηθησε ποτέ κανένα...ακου εμενα που ειμαι Η ΑΓΧΩΤΙΚΗ!!! Δεν οφελεί πουθενα! Παρε ζεστη σοκολατα και κουβερτουλα και βαλε σειρα στο netflix....το πολύ πολυ θα δεις όλα τα επεισόδια! Δες την Εμιλι στο Παρίσι!!! Να ξεχαστείς λίγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Να σου ζήσουν τα μπεμπάκια σου καλή μου! Να ναι γερά και τυχερά στη ζωή τους! Στείλε μας μπόλικη μπεμπεδόσκονη κι εμενα σε παρακαλώ! 21/3 παω για χοριακή (εμένα είναι η 8η προσπάθεια)ενώ χτες το πρωι είδα στο σκούπισμα λιγο ροζκοκκινο αιμα κ εχω μουδιάσει!!!
μια μεγάλη αγκαλιά!!!

♥️

Μην ανησυχείς, παίζει να είναι αίμα εμφύτευσης. Κ εγώ είχα μια εβδομάδα ακριβώς μετά την έμβρυομεταφορα κ μετά έγκυος με δίδυμα. Όλα καλά θα πάνε.

στις πριν 8 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Σας θυμαμαι εννοειται ..να τα χαιρεστε τα μπεμπακια σας να ναι παντα υγιη κ καλοτυχα κ σεις παντα με πολλα χαμογελα ❤️

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσι μου!! Να σας ζήσουν, να μεγαλώνουν πάντα με υγεία και να ναι μια ζωή χαρούμενα κ ευτυχισμένα!! Καλή ανάρρωση κ σ εσένα!
Στείλε μας την μπεμπεδοσκονη σας να σας ακολουθήσουμε κ εμείς!! 😍😍

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Να σου ζήσουν να τα αγκαλιάζεις και να τα καμαρώνεις γερά και τυχερα!! 

Και στα δικά μας θα πω... 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ότι καλύτερο σας εύχομαι κ εννοείται σας στέλνω απεριόριστη μπεμπεδοσκονη κ από αγοράκι κ από κοριτσάκι. Κ φυσικά στα δικά σας κ γρήγορα!!♥️♥️💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz για πόσες μέρες είχες αίμα μέχρι να κάνεις την χοριακή; Γιατί εγώ είδα αιμα την 9η μερα πρωτη φορα και συνεχίζετε…και χοριακη είναι να κανω την 12η μερα (21/3)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Σίγουρα παίζει κ αυτό ρόλο γιατι στην Αθήνα γίνεται χαμός πάντα! Σκέψου την πρώτη φορά που έκανα ωοληψια ήταν μεγάλη Πέμπτη κ λέω θα τελειώσουμε τσακ μπαμ κ έφυγα μετά από 4 ώρες με όλα τα διαδικαστικά! Το μόνο που μου είπε να κάνω έξτρα ήταν προεμφυτευτικος για τον οποίο δεν μπορούσα να παρω βέβαια έγκριση λόγω ηλικίας κ με μια βιοχημική μόνο! Βέβαια τώρα μετά από 4 βιοχημικές έκανα αίτηση και την πήρα κ αυτή, αχρείαστη ν είναι! 

Χα! Σας τρώω όλες. Στο ίδιο κέντρο στην προηγούμενη ωοληψια περίμενα στο 5κλινο με ρόμπα, σκουφί και ποδονάρια να με πάρουν στο χειρουργείο από τις 10.30 ως τις 13.30! Σημειωτέον ovitrelle είχα κάνει στις 10.30 το βράδυ.
Ακόμα και τώρα που έχουν περάσει σχεδόν 5 μήνες από τότε, τρέμω από τα νεύρα που το λέω και απορώ που δεν κατέβηκα έτσι με τη ρόμπα να τους τα σπάσω %`&&#*

συνολικα ήμασταν εκεί από τις 8 το πρωί ως τις 3.30 το μεσημέρι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Lucia79 εμένα άφαντη η περίοδος... γρρρ τα νεύρα μου χαχαχαχ

Και μένα……πάω στοίχημα και της @BlackCat!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

@Tvz για πόσες μέρες είχες αίμα μέχρι να κάνεις την χοριακή; Γιατί εγώ είδα αιμα την 9η μερα πρωτη φορα και συνεχίζετε…και χοριακη είναι να κανω την 12η μερα (21/3) κ

Καλησπέρα τι κάνετε;όταν λες αίμα εννοείς κανονικό με ροή;η λιγάκι;εγώ είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα την 5ημερα και πόνο περιόδου. μετά την επόμενη πάλι πόνο σκέτο και σήμερα με ξαναπιάσε λιγάκι τώρα πόνος ελαφρύς είμαι στην 9 ημέρα να θυμησώ με έμβρυα 3 μερας..τίποτα άλλο μέχρι στιγμής ούτε το στήθος με πονάει ούτε τπτ..ελπίζω να τα πάμε καλά και εύχομαι οι χοριακες μας να είναι τριψήφιες..🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας girls!!!!! Σας διαβαζω αλλα δεν μιλουσα αυτες τις μερες γιατι δεν ειχα κατι να πω.... Χτες εκανα το ταμα μου, στην αγια αννη και στην παναγια! Κρεμασα στην εικονα τους τα ταματα ...δυο πηρα ενα μπλε και ενα ροζ! Με εδωσε και δευτερη ζωνη ο πατερ, και λεει αν μας ερθουν εδω στην αγια αννη θα τα βαφτισουμε... Μακαρι του πα! Τωρα ομως σκεφτομαι κατι... Οταν ζηταμε κατι πρεπει να δειχνουμε και μετανοια στον θεο .. οχι μονο να ζηταμε! μεσα μου αυτο θελω να κανω..να παω κοντα του και να αφεθω τελειως στα χερια της παναγιας και ας εχει εκεινη την ευθυνη μου να δωσει οτι θελει! Το θεμα ειναι οτι ειμαι στις γονιμες και εχω και εναν ακομα κυκλο λογικα.. απ τη μια θελω να μην κανω τιποτα γιατι μονο που φοραω τις ζωνες δεν νιωθω ανετα.. απ την αλλη αφηνω τελειως τους τελευταιους κυκλους στον αερα...και απλα παω στην διεγερση. Θα μιλησω με τον πατερ την αλλη βδομαδα αλλα σημερα απ τη μια ξυνομαι απ την αλλη κρατιεμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονη σε οσες περιμενουν τις χοριακες! Μπαινω στη θεση σας.... Κρατηθειτε λιγο ακομα , το ονειρο ειναι μπροστα!!!!! Εγω οταν ακουω ροζ παντως σε οσες εχουν το θεωρω καλο σημαδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Joann είπε:

Καλησπέρα τι κάνετε;όταν λες αίμα εννοείς κανονικό με ροή;η λιγάκι;εγώ είδα λίγο καφέ στο σκούπισμα την 5ημερα και πόνο περιόδου. μετά την επόμενη πάλι πόνο σκέτο και σήμερα με ξαναπιάσε λιγάκι τώρα πόνος ελαφρύς είμαι στην 9 ημέρα να θυμησώ με έμβρυα 3 μερας..τίποτα άλλο μέχρι στιγμής ούτε το στήθος με πονάει ούτε τπτ..ελπίζω να τα πάμε καλά και εύχομαι οι χοριακες μας να είναι τριψήφιες..🙏🙏

Εγώ έκανα ετ 9/3! (Εμβρυα 3ων ημερών κι εγώ) 13/3 είχα πολύ εντονους πόνους περιόδου! 16/3 κανω τεστ κ ειναι αρνητικο! 18/3 ειδα κοκκινοροζ αιμα στο σκουπισμα! Και σήμερα ροζ στο σκουπισμα! Για πόνους περιόδου καποια μικρα πονακια αλλα μου ειπε η μαια να πινω μπουσκοπαν καθε 6 ωρες για να αποφυγω τις συσπασεις της μητρας! Αυριο πρωι θα κανω αλλο ενα τεστ μαλλον κ Δευτερα χοριακη! Με εχει φοβισει το αιμα η αληθεια ειναι αλλα ειναι μονο στο σκουπισμα! Εύχομαι να ναι οι χοριακες μας τέλειες!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Εγώ έκανα ετ 9/3! (Εμβρυα 3ων ημερών κι εγώ) 13/3 είχα πολύ εντονους πόνους περιόδου! 16/3 κανω τεστ κ ειναι αρνητικο! 18/3 ειδα κοκκινοροζ αιμα στο σκουπισμα! Και σήμερα ροζ στο σκουπισμα! Για πόνους περιόδου καποια μικρα πονακια αλλα μου ειπε η μαια να πινω μπουσκοπαν καθε 6 ωρες για να αποφυγω τις συσπασεις της μητρας! Αυριο πρωι θα κανω αλλο ενα τεστ μαλλον κ Δευτερα χοριακη! Με εχει φοβισει το αιμα η αληθεια ειναι αλλα ειναι μονο στο σκουπισμα! Εύχομαι να ναι οι χοριακες μας τέλειες!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Εγώ ετ 11/3 είμαστε κοντά..μακάρι αυτό το αιματακι να είναι τα μωράκια σου που πιάστηκαν τόσο καλά εκεί μεσα..και εγώ δν αντέχω μιας και είναι η πρώτη μου φορά θα κάνω και εγώ αύριο ένα τεστ το ξέρω δν είναι σωστό μου το είπαν και από εκεί ότι δν πρέπει να κάνω και πρέπει να αφήσω τις μέρες να περάσουν αλλά που να αντέξω;;🤔θα σας στείλω να σας πω το αποτέλεσμα αύριο..

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Και μένα……πάω στοίχημα και της @BlackCat!

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Και μένα……πάω στοίχημα και της @BlackCat!

Αγαπη ήθελε μάλλον η δικιά μου να γράψω εδώ με το που έγραψα τσουπ ήρθε... έκανα και οτι μου είπε η @Κατεριναπαπ μπαράκι ζεστό... 

Είχα βάλει και χθες θερμοφόρα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

Η κόρη μου 8 Νοεμβρίου

Εννοείται πως το θυμάμαι και αυτό:-* φιλιά στη μικρή.  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ελααααααα.... Τέλειος, να σου ζήσει το αντράκι σου...θα ναι ο καλύτερος αδερφός!! Προστατευτικος και δίκαιος....

Χεχεχεχεχε.....

Έτσι ακριβώς.... Και οσο μεγαλώνει θα δεις πείσμα, να ναι γερό...!!!

Ίδια ημερομηνία βρε φίλη:-) παλιά δεν ήξερα κανέναν να έχει γεννεθλια Νοέμβριο και από τότε που γεννησα συνέχεια.. εσύ, ο συνάδελφος μου ακριβώς 9.11 αφού του λέω πάψε (το όνομα του γιου μου ) ναι γελάει χαχααχχα και της συνάδελφου μου ο γιος έχει 11.09 γίνεται χαμός τον Νοέμβριο πλέον ποιος θα πάρει άδεια εκείνη την εβδομάδα  χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Joann είπε:

Εγώ ετ 11/3 είμαστε κοντά..μακάρι αυτό το αιματακι να είναι τα μωράκια σου που πιάστηκαν τόσο καλά εκεί μεσα..και εγώ δν αντέχω μιας και είναι η πρώτη μου φορά θα κάνω και εγώ αύριο ένα τεστ το ξέρω δν είναι σωστό μου το είπαν και από εκεί ότι δν πρέπει να κάνω και πρέπει να αφήσω τις μέρες να περάσουν αλλά που να αντέξω;;🤔θα σας στείλω να σας πω το αποτέλεσμα αύριο..

 

 

 

Αχ κορίτσι μου! Τι πρώτη τι όγδοη που είναι η δικιά μου!! Πάντα την ίδια ανυπομονησια έχεις! Καλη επιτυχία για αύριο κ στις δυο μας κ καλές χοριακές! Αύριο εύχομαι καλά νέα!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου ξαναείδα ροζ στο χαρτι!! Πφφφφ ειμαι να σκάσω! Έχω κ λιγα πονάκια! Πίνω βέβαια μπουσκοπαν! Όμως έχω αγχωθεί! Αχ αυτή η Δευτέρα μου φαίνεται αιώνας!!! 🥺🙏🏻

Εγώ το αιματακι αυτό το το ροζ που λες το έχω για καλό!!!!!! Συσπάται η μήτρα και προσπαθούν να πιαστούν καλά,,,,τα buskopan καταλαγιάζουν τις συσπάσεις της για να είναι όλα πιο ήρεμα! Εγώ είμαι που θετική μαζί σου,,,αν μη τί άλλο μετά από τόσο κόπο το αξίζεις !!!!! Μεγάλη αγκαλιά για πάρτι δευτεριατικο στο ξαναγραψα!!!!!! 

@ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ @Παρασκευαιδου & @Margitc ευχαριστώ,,,,πιάσατε το γούστο μου ακριβώς,,, πανέμορφη!!!!!!! Ζήτω συγνώμη από την ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ  αλλά κατά λάθος την ταγκαρα και δε μπορώ να τη βγάλω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...