Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Βρε κορίτσια ξέρετε εαν γράφεται μεσώ εοππυ η εξέταση για κυστική 80%??
Για το καρυοτυπο τελικά μου την γράψανε και βρήκα μετά από 100 τηλέφωνα να μου την κάνουν

Επίσης για πείτε μου που να πάμε για εξετάσεις του άντρα μου??? Ξέρετε το κόστος ιδιωτικά??


(Με βλέπω με όλες αυτές τις εξετάσεις που πρεπει να κάνω και που όλοι τις χρεώνουν ένα κάρο λεφτά, να μην μου φτάσουν για την εξωσωματική).
Θα αρχίζω να μαζεύω τις παντόφλες που πετάει η @Παρασκευαιδου...για να τις πουλήσω σε πάγκο στη λαϊκή!!! 😜

Από ότι θυμάμαι για το 80% γράφεται ναι! Την είχα κανει πριν δύο χρόνια για το κέντρο πριν την εξωσωματική και θυμάμαι είχα πληρώσει μια μικρή συμμετοχή. Την είχε γράψει ο γυναικολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Μπορεί τα έμβρυα να είναι υγιέστατα και εσυ να έχεις κάποιο κόλλημα που τα εμποδίζει. Εμένα για παράδειγμα μου βρήκε την καρδιολύπινη θετική και μου είπε πως αυτό σε εγκυμοσύνη δεν το θελουμε βασικά. Επίσης κανεις άλλος γιατρος μου το είχε πει. Μόνο ο γιατρός που είδα μετά το Έλενα, και τον επέλεξα για γιατρό μου. Να πας και να μην το αφήσεις για κανένα λόγο. Να ψαχτείτε παρά πολύ. 

Τι είναι αυτό; Έτσι λέγετε η εξέταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου

ξέρω θα την φάω την παντόφλα… μα δε συγκρατηθηκα! Έκανα τεστ το clearblue το ηλεκτρονικο! Αρνητικό!!!Είμαι στην 7η μερα μετα την ετ και 21/3 εχω την χοριακη! Λέτε έχω ελπίδα ή να τα βάψω από τώρα μαύρα; 🥺
κορίτσια μου την κατανοησή σας σας παρακαλώ 

❤️

Θα σου πω κάτι! Μην βασίζεστε στα τεστ! Έκανα τεστ και όλα αρνητικά και οι χοριακες θετικές ακόμη και εκείνες τις μέρες που έκανα χοριακη έκανα και τεστ και έβγαιναν αρνητικά τα τεστ! Και φυσικά έχεις πολλές ελπίδες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Ναι κανονικά...είχα μείνει εγκυος απο μονη μου και απέβαλα 3μηνων...αποξεση κλπ...καταλαβαινεις....χαλια!!!

Κατάλαβα λυπάμαι κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 αγαπημένη να σε ρωτήσω γιατί μου έβαλες φυτιλιές με το λάθος που κα΄νανε στον ΕΦΚΑ και φάνηκες ανασφάλιστη.

Μπήκα τώρα στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΕΦΚΑ συνδέθηκα με τα στοιχεία taxis net και φαίνομαι ασφαλισμένη. Είμαι οκ ε? Το γράφει με μεγάλα πράσινα γράμματα και ενα τσεκ δίπλα.

Γιατί λέω κάτσε μην έρθει περίοδος και χρειάζομαι αιματολογικές κλπ και φάω καμιά ήττα τελευταία ώρα.

Την πάτησε και μια κοπέλα στο parents που είχε ένα σκασμό ενδοκρινολογικές να κάνει τύπου 200€ και πήγε Βιο..κή να τις κάνει και έφαγε πόρτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Στις περιπτώσεις που χρειαστεις προεμφυτευτικό ελεγχο....για την διαδικασία...
Αρα ψυχολογος παιζει και σε άλλα κέντρα εεε?? Κοιτα να δείς...καλό ειναι αυτο!

Ναι απλα σε αλλά κέντρα είναι εκεί για να σε ηρεμεί και να σου ανεβάζει το ηθικό. Ο προεμφιτευτικος που κοκαει με την δικηγόρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Πότε έχει γενέθλιά? Ψαράκι ή κριαράκι είσαι😁😁

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και να σου έρθουν όλα όπως τα θέλεις!!!!

Oχι Κριάρι ειμαι 25/3

σε ολες μασ ασ ερθει το πολυπόθητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

@athens25 30/03

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

 

@skorpina78 21/3

@Salvation78 21/3

@Joann 25/3

 

Καλή επιτυχία στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους, όλα με το καλό!!

 

Ευχαριστώ πολύ , ευχομαι τυχη για όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αρνητικοιιιι 😜😜😜😜 σταμάτησα προγεστερονη και αναμένω περιοδοοοο... 

Μου είχε πει η γυναικολόγος απ τη στιγμή που θα σταματήσεις καμία 1-2 μέρες θα έρθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αρνητικοιιιι 😜😜😜😜 σταμάτησα προγεστερονη και αναμένω περιοδοοοο... 

Μου είχε πει η γυναικολόγος απ τη στιγμή που θα σταματήσεις καμία 1-2 μέρες θα έρθει. 

ΤΕΛΕΙΑ!!

Καλή αρχή Παρασκευαιδάκι!! Όλα με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αρνητικοιιιι 😜😜😜😜 σταμάτησα προγεστερονη και αναμένω περιοδοοοο... 

Μου είχε πει η γυναικολόγος απ τη στιγμή που θα σταματήσεις καμία 1-2 μέρες θα έρθει. 

Μπράβο φιλενάδα!  Αντε με το καλο να χαράξεις τον δρόμο!

Εγω φυσικά ως φύσει και θέσει γκαντεμω ζω το εξής: ο άντρας μου είναι θετικός στον κοβιντ. 

Και αφού κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα χθες το βράδυ σήμερα ξύπνησε και δεν ήταν καλά (αυτός γενικά δεν  νιώθει και δεν λέει ότι δεν είναι καλά με τιποτα)

Κάνει σελφ τεστ αρνητικό,  κάνει ραπιντ θετικό.

Έκανα και εγώ σελφ και ραπιντ είναι και τα 2 αρνητικά. Έκανα και μοριακό και περιμένουμε τα αποτελέσματα το βράδυ. Προς το παρόν μένει από κάτω που έχουμε μια γκαρσονιέρα. Αλλά έχει χαλάσει η τηλεόραση,  δεν έχει ίντερνετ, είναι και νευροσπασμα, δεν τον κόβω να αντέχει για πολυ. 

Θα δούμε ανάλογα το αποτέλεσμα μου γιατι πολύ φοβάμαι ότι θα βγω και εγω θετική.  Έχω μπούκωμα και πονόλαιμο. Έτσι και πάθει κάτι το μωρό λόγω κοβιντ,  εντάξει αυτό δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το αντέξω. 

Εν τω μεταξύ δεν βγαίνουμε, δεν κάνουμε παρέες ακριβώς για να μην κολλήσουμε σε αυτή την επικίνδυνη φάση. Πόση γκαντεμιά πλέον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Μακάρι να ταν απλά νωρις 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
αν θες παντοφλα στο χαζοκεφαλακι μου…μακρια απο την κοιλιτσα μου!!! 🤓🤓🤓

Βρε κοριτσι μου εδω 9 η μερα δειχνουν τα τεστ με βλαστοκυστες κ εσυ ηθελες νωριτερα κ με εμβρυακια 3 ων ημερων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο φιλενάδα!  Αντε με το καλο να χαράξεις τον δρόμο!

Εγω φυσικά ως φύσει και θέσει γκαντεμω ζω το εξής: ο άντρας μου είναι θετικός στον κοβιντ. 

Και αφού κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα χθες το βράδυ σήμερα ξύπνησε και δεν ήταν καλά (αυτός γενικά δεν  νιώθει και δεν λέει ότι δεν είναι καλά με τιποτα)

Κάνει σελφ τεστ αρνητικό,  κάνει ραπιντ θετικό.

Έκανα και εγώ σελφ και ραπιντ είναι και τα 2 αρνητικά. Έκανα και μοριακό και περιμένουμε τα αποτελέσματα το βράδυ. Προς το παρόν μένει από κάτω που έχουμε μια γκαρσονιέρα. Αλλά έχει χαλάσει η τηλεόραση,  δεν έχει ίντερνετ, είναι και νευροσπασμα, δεν τον κόβω να αντέχει για πολυ. 

Θα δούμε ανάλογα το αποτέλεσμα μου γιατι πολύ φοβάμαι ότι θα βγω και εγω θετική.  Έχω μπούκωμα και πονόλαιμο. Έτσι και πάθει κάτι το μωρό λόγω κοβιντ,  εντάξει αυτό δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το αντέξω. 

Εν τω μεταξύ δεν βγαίνουμε, δεν κάνουμε παρέες ακριβώς για να μην κολλήσουμε σε αυτή την επικίνδυνη φάση. Πόση γκαντεμιά πλέον 

Εντάξει δεν υπάρχει αυτό που ζούμε!! Ολοι θα κολλήσουμε την ομικρον 1, την 2 και την 100η ξέρω γω..

Τι να πω τώρα , εύχομαι να μην θετικοποιηθείς και να το περάσει ήπια ο άντρας σου!!

Πάρε τον γιατρό σου για οδηγίες προς ναυτιλωμένους.

Στον γάτο μου (3πλα εμβολιασμένος) το self test + rapid βγήκε θετικό στην 3η μέρα συμπτωμάτων πάντως.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αρνητικοιιιι 😜😜😜😜 σταμάτησα προγεστερονη και αναμένω περιοδοοοο... 

Μου είχε πει η γυναικολόγος απ τη στιγμή που θα σταματήσεις καμία 1-2 μέρες θα έρθει. 

Τελεια καλη αρχηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εντάξει δεν υπάρχει αυτό που ζούμε!! Ολοι θα κολλήσουμε την ομικρον 1, την 2 και την 100η ξέρω γω..

Τι να πω τώρα , εύχομαι να μην θετικοποιηθείς και να το περάσει ήπια ο άντρας σου!!

Πάρε τον γιατρό σου για οδηγίες προς ναυτιλωμένους.

Στον γάτο μου (3πλα εμβολιασμένος) το self test + rapid βγήκε θετικό στην 3η μέρα συμπτωμάτων πάντως.

 

 

Τριπλά εμβολιασμενοι είμαστε και οι 2 μας. Αυτός τώρα ανέβασε και πυρετό και κρυώνει, δεν είναι στα καλά του. Ναι θα  πάρω τον γιατρό το απόγευμα. Προς το παρόν πήρα βιταμινη c χιλιαρα. Γενικά οι οδηγίες που δίνουν είναι βιταμίνη c χιλιαρα, ψευδαργυρος και βιταμινη d. Και αν έχεις πυρετο ή πόνους depon maximum. Κρίνοντας από τον λαιμό μου πάντως δεν βλέπω να τη γλιτωνω.  Ελπίζω μόνο να την περάσω ελαφριά και να μην πάθει τίποτα το μωρό.

Εννοείται ότι θα κανω ραπιντ και τις επόμενες μέρες και σε 3 μέρες αν βγαίνω αρνητική θα ξανακάνω μοριακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο φιλενάδα!  Αντε με το καλο να χαράξεις τον δρόμο!

Εγω φυσικά ως φύσει και θέσει γκαντεμω ζω το εξής: ο άντρας μου είναι θετικός στον κοβιντ. 

Και αφού κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα χθες το βράδυ σήμερα ξύπνησε και δεν ήταν καλά (αυτός γενικά δεν  νιώθει και δεν λέει ότι δεν είναι καλά με τιποτα)

Κάνει σελφ τεστ αρνητικό,  κάνει ραπιντ θετικό.

Έκανα και εγώ σελφ και ραπιντ είναι και τα 2 αρνητικά. Έκανα και μοριακό και περιμένουμε τα αποτελέσματα το βράδυ. Προς το παρόν μένει από κάτω που έχουμε μια γκαρσονιέρα. Αλλά έχει χαλάσει η τηλεόραση,  δεν έχει ίντερνετ, είναι και νευροσπασμα, δεν τον κόβω να αντέχει για πολυ. 

Θα δούμε ανάλογα το αποτέλεσμα μου γιατι πολύ φοβάμαι ότι θα βγω και εγω θετική.  Έχω μπούκωμα και πονόλαιμο. Έτσι και πάθει κάτι το μωρό λόγω κοβιντ,  εντάξει αυτό δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το αντέξω. 

Εν τω μεταξύ δεν βγαίνουμε, δεν κάνουμε παρέες ακριβώς για να μην κολλήσουμε σε αυτή την επικίνδυνη φάση. Πόση γκαντεμιά πλέον 

Τωρα εγώ απ την σιγουριά θα σου πω αγκαλιά ήμουν με τον άντρα μου βκαι δεν κολλησα, όταν μάθαμε πέρασα όλα τα χερούλια με αντισηπτικό και κουζίνα δεν τον άφηνα να πλησιάσει αλλά όσο και να προσέξεις σίγουρα κάτι ακούμπησα και δεν είχα απολυμανει πχ πριν μάθουμε ότι είναι θετικό, και ο μικρος δίπλα του και παρόλα αυτά και οι 2 μας αρνητικοί.  Επίσης η φίλη μου κόλλησε την δέλτα την ημέρα που έκανε χοριακή και δεν έγινε τίποτα το μωράκι μια χαρά.  Και ακόμα μια φίλη μου ακριβώς σαν εσένα με εξωσωματική και ο άντρας της στο διπλανό δωμάτιο με μασκουλα και όλα μια χαρά ούτε αυτή ούτε το μωράκι της . 

 

Αν έρθει πάνω να φροντίσει να φοράει μάσκα γαντακια και αντισηπτικό στο χέρι:-) 6 μερούλες υπομονή. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

ΤΕΛΕΙΑ!!

Καλή αρχή Παρασκευαιδάκι!! Όλα με το καλό!!

Ευχαριστώ πολύ μαυρογατα   σε περιμένω στη γωνία..  

στις πριν 17 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο φιλενάδα!  Αντε με το καλο να χαράξεις τον δρόμο!

Εγω φυσικά ως φύσει και θέσει γκαντεμω ζω το εξής: ο άντρας μου είναι θετικός στον κοβιντ. 

Και αφού κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα χθες το βράδυ σήμερα ξύπνησε και δεν ήταν καλά (αυτός γενικά δεν  νιώθει και δεν λέει ότι δεν είναι καλά με τιποτα)

Κάνει σελφ τεστ αρνητικό,  κάνει ραπιντ θετικό.

Έκανα και εγώ σελφ και ραπιντ είναι και τα 2 αρνητικά. Έκανα και μοριακό και περιμένουμε τα αποτελέσματα το βράδυ. Προς το παρόν μένει από κάτω που έχουμε μια γκαρσονιέρα. Αλλά έχει χαλάσει η τηλεόραση,  δεν έχει ίντερνετ, είναι και νευροσπασμα, δεν τον κόβω να αντέχει για πολυ. 

Θα δούμε ανάλογα το αποτέλεσμα μου γιατι πολύ φοβάμαι ότι θα βγω και εγω θετική.  Έχω μπούκωμα και πονόλαιμο. Έτσι και πάθει κάτι το μωρό λόγω κοβιντ,  εντάξει αυτό δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το αντέξω. 

Εν τω μεταξύ δεν βγαίνουμε, δεν κάνουμε παρέες ακριβώς για να μην κολλήσουμε σε αυτή την επικίνδυνη φάση. Πόση γκαντεμιά πλέον 

Αντε κοριτσάκι μου το μωράκι σου είναι στη μήτρα ξέρεις πιο είναι το πιο ασφαλές μέρος για ένα μωρο; μαντεψε. .. δεν θα πάθει τίποτα 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Τελεια καλη αρχηηηηηη

Ευχαριστώ πολύ ανυπομονώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τωρα εγώ απ την σιγουριά θα σου πω αγκαλιά ήμουν με τον άντρα μου βκαι δεν κολλησα, όταν μάθαμε πέρασα όλα τα χερούλια με αντισηπτικό και κουζίνα δεν τον άφηνα να πλησιάσει αλλά όσο και να προσέξεις σίγουρα κάτι ακούμπησα και δεν είχα απολυμανει πχ πριν μάθουμε ότι είναι θετικό, και ο μικρος δίπλα του και παρόλα αυτά και οι 2 μας αρνητικοί.  Επίσης η φίλη μου κόλλησε την δέλτα την ημέρα που έκανε χοριακή και δεν έγινε τίποτα το μωράκι μια χαρά.  Και ακόμα μια φίλη μου ακριβώς σαν εσένα με εξωσωματική και ο άντρας της στο διπλανό δωμάτιο με μασκουλα και όλα μια χαρά ούτε αυτή ούτε το μωράκι της . 

 

Αν έρθει πάνω να φροντίσει να φοράει μάσκα γαντακια και αντισηπτικό στο χέρι:-) 6 μερούλες υπομονή. :-)

Μα πώς τα καταφέρνεις πάντα να με ηρεμεις και να με γεμίζεις με αισιοδοξία! Να σαι καλά! Μπορεί ο άντρας σου να είναι ήρωας, αλλά και εσύ είσαι η χαρά της ζωής και τυχερός οποιος έχει δίπλα του τόσο αισιόδοξους ανθρώπους! 

Το καλο ειναι οτι ήρθε η κυρία που καθαρίζει σήμερα.  Οπότε έφυγε ο άντρας μου και χλωρινιαζονται τα πάντα. Προς το παρόν είναι κάτω. Εγω του είπα μόλις φύγει η κυρία, να ανέβει πάνω και να κλειστεί στο δωμάτιο μας. Έχει μπάνιο στο δωμάτιο, τηλεόραση,  νετφλιξ, τα πάντα. Θα πάρει και τον υπολογιστή να δουλεύει μέσα. Έτσι και αλλιώς και η γκαρσονιέρα δεν είναι και πολύ μεγαλύτερη από το δωμάτιο. Να πάω εγώ μέσα να κάθομαι στο υπόλοιπο σπίτι. Αλλά δεν  θελει να έρθει να μην το διακινδυνευσουμε λέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδουπαρασκευαιδακι τι γινεται μανα μου;;;; σε ποιο σταδιο εισαι;;;;;;

κοριτσια μου ελπιζω να ειστε ολες σουπερ!!! και καλα!!!!!! 

εγώ σήμερα εχω το απογευμα την β επιπεδου να δω τους τσολιαδες μας! 

σας στελνω ολες μου τις ευχες και φουλ θετικη ενεργεια σε ολες!!!! να μην το βαζετε ποτε κατω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Οταν πας στο Ελενα θα στις γραψει αυτες τις εξετασεις 

Κάτι μου λέει αυτή η εξέταση παίζει να την έχω κάνει αλλά δεν θυμάμαι αν γράφετε έτσι όπως το είπες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευχαριστώ πολύ μαυρογατα   σε περιμένω στη γωνία..  

Αντε κοριτσάκι μου το μωράκι σου είναι στη μήτρα ξέρεις πιο είναι το πιο ασφαλές μέρος για ένα μωρο; μαντεψε. .. δεν θα πάθει τίποτα 

Ευχαριστώ πολύ ανυπομονώ 

Καλή αρχή!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο φιλενάδα!  Αντε με το καλο να χαράξεις τον δρόμο!

Εγω φυσικά ως φύσει και θέσει γκαντεμω ζω το εξής: ο άντρας μου είναι θετικός στον κοβιντ. 

Και αφού κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα χθες το βράδυ σήμερα ξύπνησε και δεν ήταν καλά (αυτός γενικά δεν  νιώθει και δεν λέει ότι δεν είναι καλά με τιποτα)

Κάνει σελφ τεστ αρνητικό,  κάνει ραπιντ θετικό.

Έκανα και εγώ σελφ και ραπιντ είναι και τα 2 αρνητικά. Έκανα και μοριακό και περιμένουμε τα αποτελέσματα το βράδυ. Προς το παρόν μένει από κάτω που έχουμε μια γκαρσονιέρα. Αλλά έχει χαλάσει η τηλεόραση,  δεν έχει ίντερνετ, είναι και νευροσπασμα, δεν τον κόβω να αντέχει για πολυ. 

Θα δούμε ανάλογα το αποτέλεσμα μου γιατι πολύ φοβάμαι ότι θα βγω και εγω θετική.  Έχω μπούκωμα και πονόλαιμο. Έτσι και πάθει κάτι το μωρό λόγω κοβιντ,  εντάξει αυτό δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το αντέξω. 

Εν τω μεταξύ δεν βγαίνουμε, δεν κάνουμε παρέες ακριβώς για να μην κολλήσουμε σε αυτή την επικίνδυνη φάση. Πόση γκαντεμιά πλέον 

Δεν μας φτάνουν όλα τα υπόλοιπα , έχουμε και τον κόβιντ να μας δυσκολεύει τη ζωή! Ευχομαι περαστικά στο σύζυγο και ελπίζω να τη σκαπουλάρεις εσυ, όχι τίποτα άλλο για να μην αγχώνεσαι!! Τσαγάκια για το λαιμό, βιταμινούλες και ξεκούραση κι όλα θα πάνε καλά ❤️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αρνητικοιιιι 😜😜😜😜 σταμάτησα προγεστερονη και αναμένω περιοδοοοο... 

Μου είχε πει η γυναικολόγος απ τη στιγμή που θα σταματήσεις καμία 1-2 μέρες θα έρθει. 

Άντε με το καλό να ξεκινήσεις να κανεις το αδερφάκι στον μικρούλη σου!! Καλή επιτυχία ❤️
 

 

@BlackCatαρχηγε μας, βάλε με στο πινακακι!! Την Παρασκευη 18/03 πάω για ωοληψια! Κ ο Θεός βοηθός!! 
 

Φιλιά σε όλες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Καλε ειναι πολυ νωρις κ ποσο με 3ημερων .. πες οτι δεν το εκανες .. αν επιτρεπεται στις προηγουμενες 7 ειχες παντα αρνητικη χοριακη;

6 αρνητικες κ 1 παλινδρομη 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μα πώς τα καταφέρνεις πάντα να με ηρεμεις και να με γεμίζεις με αισιοδοξία! Να σαι καλά! Μπορεί ο άντρας σου να είναι ήρωας, αλλά και εσύ είσαι η χαρά της ζωής και τυχερός οποιος έχει δίπλα του τόσο αισιόδοξους ανθρώπους! 

Το καλο ειναι οτι ήρθε η κυρία που καθαρίζει σήμερα.  Οπότε έφυγε ο άντρας μου και χλωρινιαζονται τα πάντα. Προς το παρόν είναι κάτω. Εγω του είπα μόλις φύγει η κυρία, να ανέβει πάνω και να κλειστεί στο δωμάτιο μας. Έχει μπάνιο στο δωμάτιο, τηλεόραση,  νετφλιξ, τα πάντα. Θα πάρει και τον υπολογιστή να δουλεύει μέσα. Έτσι και αλλιώς και η γκαρσονιέρα δεν είναι και πολύ μεγαλύτερη από το δωμάτιο. Να πάω εγώ μέσα να κάθομαι στο υπόλοιπο σπίτι. Αλλά δεν  θελει να έρθει να μην το διακινδυνευσουμε λέει.

Μπορεί να έρθει με μασκουλα και εφόσον έχετε και διαφορετικά μπάνια όλα μια χαρά. Αφήνεις τις πόρτες ανοιχτές μπαίνει και τις κλείνεις εσύ έτσι δεν θα πιάσει τίποτα με μάσκα κιόλας . Βασικά θα είσαι και εσύ πιο ήρεμη αμα τον έχεις πιο κοντά. Να αέριζει και το δωμάτιο συχνά.  

Αχ μη μπυ λες τέτοια και παίρνουν τα μυαλά μου αέρα χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...