Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! 

Δεν μπήκα ΣΚ να διαβάσω κτλ και σας γράφω τώρα ...  @rouseva συμφωνώ απόλυτα με την @BlackCat!!! Όταν "καταπιέζεσαι" προκαλεί μόνο στρες. Βάψε μαλλί με ανταυγες ή μπαλαγιαζ και όχι ρίζα. Ανανέωσε το έτσι το μαλλί σου και αν θες, πήγαινε και φυτική βαφή στο κομμωτήριο σου αν δεν έχουν. Εαν σε απασχολεί το θέμα νύχια μην κάνεις ημιμόνιμο. Και αν δεν θέλεις να τα βάφεις με απλό γιατί χαλάει σε 3-4 μέρες τότε πη΄γαινε απλά να κάνεις καθαρισμό πετσάκια και περιποίηση για να φαίνονται καθαρά. Εκτός να πιάνει το χέρι σου. Εμένα δεν πιάνει το χέρι μου και έχω πολλά πετσάκια με αποτέλεσμα να φαινεται χάλια το νύχι. Δεν τα βάφω πλεον. Εκτός τα Χριστούγεννα που πη΄γα ταξίδι. Δεν τα βάφω και το συνήθισα... Δεν καπνίζω ουτε κανονικό ου΄τε ηλεκτρονικό όπως τα κορίτσια, αλλά μου αρέσει να πίνω ένα ποτήρι κρασι ή απερολ. Έναν ολόκληρο χρόνο δεν έπινα και να σου πω την αλήθεια, οταν έβγαινα έξω αισθανόμουν πως καταπιεζόμουν. Δεν λεω να γίνουμε πότες αλλά αν θέλεις να πιεις, τότε πιες ένα ποτηράκι. 

Όπως λενε η @BlackCat και η @Kiddo θέλει λίγη ισορροπία σε διατρο΄φη και lifestyle. Και αυτό δεν έχει να κάνειο μόνο με το κομμάτι της εξωσωματικής αλλά γενικά και με την ζωή μας. Γιατί αργότερα χτυπάνε τα κουδούνια να εμφανιστούν τα "θεματα υγείας" τύπου χοληστερίνη κτλ κτλ κτλ 

Τέλος συμφωνώ και εγώ με το μαυρογατάκι όσον αφορά τους γιατρούς. Και ε΄γω έτσι θεωρώ πως έχασα χρόνο.. Αυτό να κοιτάξεις πάνω απ'όλα. Να είναι αξιόλογοι γιατροί όσο μπορου΄ν να είναι και αυτοί δηλαδή.

@Παρασκευαιδου στην Γερμανία γενικά είναι διαφορετικοί οι γιατροί και η προσέγγιση τους στο θέμα αυτό. Το ξέρω και απο τους δικούς μου ανθρώπους που μένουν εκεί. Τελείως διαφορετικό σκεπτικό.  

@kaposetsi για πότε έκλεισες ραντεβού? 

@Lacostaki δες την φωτό με τα δικαιολογητικά που σου ανάρτησε το καλή μας @Margitc και κάνε τα ένα ένα. Δεν θέλει βιβλιάριο αλλά όλα όσα γράφει αναλυτικά. Φαντάσου κάποιοι δεν είχαν την υπεύθυνη δήλωση ή την ταυτότητα και τρέχανε εκείνη την μέρα. Οπωσδήποτε μίλησε και με το κέντρο/ιατρείο για να μην κάνεις κανένα λάθος. 

@troia όπως ακούγεται, η Τσεκούρα ήταν πιο αναλυτική από την Οικονομοπούλου και δυστυχώς ή Οικονο δεν μας είπε τίποτα για χόμπυ, βαφή μαλλιών και ούτε αναλυτικά για διατροφή. Αναλυτική ήταν σε όλες τις εξετάσεις. Και τα είδε όλα αναλυτικά όταν πήγαμε εμείς. Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια τι μπορεί να είναι αρνητικό σε χόμπυ, εκτός αν έχει να κάνει με τοξικά. Αλλά έχουμε και εσάς που είδατε την Τσεκούρα και μας είπατε 5 πράγματα παραπάνω.

@Natassou85 καταρ΄χας καλά κάνατε με το σκυλα΄κι!!! Γελάω γιατί τις προάλλες η φίλη μου μου έλεγε για ένα ζευγάρι  που προσπαθούσε κτλ, τελικά πηραν σκυλάκι και λίγο αργότερα ήρθε τελικά και το μωράκι. Με το καλο να δεχτείτε το νεο σας μέλος. 

Σας καρδουλώνω όλες ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ και σας φιλώ😘😘😘

 

 

Σ ευχαριστώ κ σένα για support♥️

Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ στα φυσιολογικά -για μενα- πλαίσια!Ήδη καθάρισα χωρίς χλωρίνη σήμερα!!!Ούτως η άλλως σαν άνθρωπος πιστεύω στο "ότι είναι να γίνει,θα γινει" οπότε θα το βοηθήσω όσο μπορώ κ όπως η είπε ο παππουλης της @Κατεριναπαπ μόνο ο Θεός μπορεί να δώσει ψυχή για να γεννηθεί ένα παιδάκι!

Αυτό με τους γιατρούς ρε σεις κορίτσια...πως θα καταλάβουμε εμείς που έχουμε μπει τώρα στο χορό ποιοι είναι αξιόλογοι κ ποιοι όχι?Υπάρχουν κρητηρια?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εμένα τώρα μου την σβουριξε και έφυγα απο τη δουλειά για να παω να κάνω την 3η δόση.. οπότε η περίοδος μου ηταν που ήταν για κλάματα τώρα με το εμβόλιο σίγουρα θα επηρεαστεί περισσότερο! Το απόγευμα εχω ραντεβού με γυναικολόγο να δούμε αν ειναι ολα καλά μετά την βιοχημηκη.. θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω υπομονή μετα το γάμο να πάω για ετ.. αλλά πραγματικά θα σφίξω τα δόντια... ωστόσο εύχομαι μέχρι τότε να γίνει ένα θαύμα!! 

Οσο για τον προεμφυτετικο, σε ποιές περίπτωσης τον συστήνουν, εκτός απο γονιδιακο θέμα.. σουτ καλε!!  μαζεύω πληροφορίες για να έχω να αγχώνομαι 🖐 στα μούτρα μου!!! Πφφφφ.. Άντε να σχολάσω να ρίξω το κλάμα μου με την ησυχία μου!

Κορίτσι μου πηγές γυναικολόγο?Το σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμείς το απόγευμα κάναμε αγιασμό, μας διάβασε ο παπάς και μας έδωσε την ευχή του. Δεν ξέρω... ξαλάφρωσα...είμαστε 3 χρόνια στο καινούριο μας σπίτι και μια φορά μόνο κάναμε ευχέλαιο. Και ψάχνοντας στο διαδίκτυο ανακάλυψα ότι αγιασμό έπρεπε να είχαμε κάνει και όχι ευχέλαιο. Εν τω μεταξύ έγραψα τα ονόματα των δικών μου ανθρώπων για υγεία. Και είχα γράψει και "μωράκι ". Και λέει ο παπάς "είναι αβάπτιστο μωρό?"

Δεν ήξερα τι να απαντήσω, δεν ήθελα να διακόψω κιόλας και με έπιασε κορίτσια ένα κλάμα, μα τι κλαμα. Δεν ξέρω γιατί...

Ελπίζω να μας βοηθήσει η ευχή και να είναι όλα καλά αύριο στον υπερηχο γιατί σήμερα μπήκα 8η εβδομάδα και όσο να ναι... αγχώνομαι...

Βοήθεια σας κορίτσι μου!Ξαλαφρώσες γιατί το κλάμα καθαρίζει την ψυχή,έτσι μου λέει η γιαγιά μου.

Θα πας θα δεις το μωράκι σου αύριο κ θα ηρεμήσεις.

Συγνώμη που ρωτάω...οι προηγούμενες αποβολές σου σε πια εβδομάδα ήταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια άσχετο..πως το κάνετε αυτό κ απαντάτε σε περισσότερες από μία κ βγαινουν οι απαντήσεις σας μαζί σε μια δημοσίευση??? 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Βοήθεια σας κορίτσι μου!Ξαλαφρώσες γιατί το κλάμα καθαρίζει την ψυχή,έτσι μου λέει η γιαγιά μου.

Θα πας θα δεις το μωράκι σου αύριο κ θα ηρεμήσεις.

Συγνώμη που ρωτάω...οι προηγούμενες αποβολές σου σε πια εβδομάδα ήταν?

Η πρώτη στην 8η και η δεύτερη στην 9η. Για αυτό με εχει πιασει αγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Η πρώτη στην 8η και η δεύτερη στην 9η. Για αυτό με εχει πιασει αγχος...

Φυσικά κ καταλαβαίνω το αγχος σου..θα πας όμως αύριο κ θα δεις ότι όλα είναι τέλεια!Τι ώρα έχεις ραντεβού?

Κ η κουμπάρα μου 2 απόβολες είχε στην 7η κ στην 8η κ τον Σεπτέμβρη μας έκανε την βαφτιστικά μας♥️

Αισθάνεσαι τίποτα?Εννοώ έχεις τίποτα συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Φυσικά κ καταλαβαίνω το αγχος σου..θα πας όμως αύριο κ θα δεις ότι όλα είναι τέλεια!Τι ώρα έχεις ραντεβού?

Κ η κουμπάρα μου 2 απόβολες είχε στην 7η κ στην 8η κ τον Σεπτέμβρη μας έκανε την βαφτιστικά μας♥️

Αισθάνεσαι τίποτα?Εννοώ έχεις τίποτα συμπτώματα?

Να σαι καλά! Μακάρι να ακολουθήσω την πορεία της κουμπαρας σου! Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτωματα,  καμία φορά ζαλάδες, κούραση, υπνηλία, αλλά όχι σταθερά. Άλλες μέρες είναι έντονα, άλλες σχεδόν καθόλου.  Την τελευταία εβδομάδα έχω πονοκεφάλους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κα εδώ οι απόψεις διαφορετικές.. σε εμένα μου είπαν εφόσον έρθει η περίοδος μετά το εμβόλιο. Τι να σας πω εμάς είδες πως το πέρασε ο άντρας μου και να σημειώσω έχει περάσει βαριά πνευμονία και έχει θέμα με το ήπαρ  ανήκει στους ευαίσθητες ομάδες. 

Τουλάχιστον και εγώ ακόμα αρνητική είναι και αυτό μου αρεσει

Χαίρομαι που είσαι αρνητική, ωραία!! Ναι ναι φτου φτου μακάρι να το περνανε όλοι έτσι.. Άντε ολα καλά θα πάνε!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Όταν λες πήγαινες για δουλειά ανεμβολιαστη εννοείς ότι δεν είχες κάνει την τριτη δόση;; γιατί εγώ που δεν έχω κάνει ούτε την πρώτη δόση πριν την νοσηση έκανα 2 τεστ την εβδομάδα. Νομίζω ότι γενικά κάνουν λίγο τα στραβά μάτια γιαυτους που έχει λήξει το πιστοποιητικό εμβολιασμού

Ναι για την 3η δόση εννοώ.. αν και τώρα έμαθα οτι μια εβδομάδα ή ταν εκτός το σύστημα,  ίσως δεν μπορούσαν να δουν οτι έληξε το πιστοποιητικό μου! Πάντως δεν μου είπαν τπτ και εγώ έκανα την πάπια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Κορίτσι μου πηγές γυναικολόγο?Το σου είπε?

Πήγα κορίτσι μου, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 💗 ολα μια χαρά είδαμε και αυγουλακι μου είπε σε 5 με 6 μέρες φουλ επαφές.. Επισηςς προβληματίστηκα λίγο γιατι μου είπε ότι καλύτερα να μην αφήσω τόσο καιρό για την επόμενη ετ.. Βέβαια θα μιλήσω και με έξωσωματιστη μόλις έχω αποτελέσματα απο εξετάσεις.. 

Εσύ πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμείς το απόγευμα κάναμε αγιασμό, μας διάβασε ο παπάς και μας έδωσε την ευχή του. Δεν ξέρω... ξαλάφρωσα...είμαστε 3 χρόνια στο καινούριο μας σπίτι και μια φορά μόνο κάναμε ευχέλαιο. Και ψάχνοντας στο διαδίκτυο ανακάλυψα ότι αγιασμό έπρεπε να είχαμε κάνει και όχι ευχέλαιο. Εν τω μεταξύ έγραψα τα ονόματα των δικών μου ανθρώπων για υγεία. Και είχα γράψει και "μωράκι ". Και λέει ο παπάς "είναι αβάπτιστο μωρό?"

Δεν ήξερα τι να απαντήσω, δεν ήθελα να διακόψω κιόλας και με έπιασε κορίτσια ένα κλάμα, μα τι κλαμα. Δεν ξέρω γιατί...

Ελπίζω να μας βοηθήσει η ευχή και να είναι όλα καλά αύριο στον υπερηχο γιατί σήμερα μπήκα 8η εβδομάδα και όσο να ναι... αγχώνομαι...

Καλά έκανες κορίτσι μου, μπράβο!!! Να σας βοηθήσει και ολα θα πάνε καλά!! 

Οσο για το κλάμα που έριξες σε καταλαβαίνω απόλυτα,  λογικό το ξέσπασμα σου, κάτι τέτοιες στιγμές σου βγαίνει η κούραση απο τούς  αγώνες που δίνεις νιώθεις πώς είσαι μπροστά σε αυτόν που μπορεί να σε δικαίωση (δεν εννοώ τον πατερ αλλά το θεό ) και άπλα δεν μπορείς να το ζητήσεις παρα μονο να κλάψεις! Ξαλάφρωσες και αυτό έχει σημασία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Ρε κορίτσια άσχετο..πως το κάνετε αυτό κ απαντάτε σε περισσότερες από μία κ βγαινουν οι απαντήσεις σας μαζί σε μια δημοσίευση??? 🙄

Πατάς το + δίπλα στην παράθεση και λέει πολλαπλή παράθεση 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ .. μολις κοψουμε τα φαρμακα μετα απο ποσο ερχεται η περιοδος;

Καλημέρα εξαρτάται απο τον κάθε οργανισμό αλλα΄ περίπου 7-10 ημέρες μετά. Μπορεί και νωρίτερα βέβαια στις 5 πχ. Κάποιες κοπέλες αδιαθετούν ενώ παιρνουν τα φάρμακα ή ακόμα και πριν την χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά! Μακάρι να ακολουθήσω την πορεία της κουμπαρας σου! Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτωματα,  καμία φορά ζαλάδες, κούραση, υπνηλία, αλλά όχι σταθερά. Άλλες μέρες είναι έντονα, άλλες σχεδόν καθόλου.  Την τελευταία εβδομάδα έχω πονοκεφάλους. 

Καλημέρα αγαπημένη σου στέλνω αγκαλιτσα και θετική ενέργεια για τον σημερινό υπέρηχο!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Ελα βρε εισαι πολυ μικρη κ εχεια κανει ηδη κ το πρωτο σ μωρακι .. εγω ειμαι 36 κ παλεβω

Ναι αλλά μια χαρά είχες 10+ έμβρυα (απ´ ότι θυμάμαι) άσχετα που δεν σας πήγε καλά ο προεμφυτευτικός. Εγώ κ στα 28 που είχα κάνει την πρώτη εξωσωματική πάλι στα ποσοστά δεν μας πήγε καλά: προφανώς κάτι θέμα έχουμε σε σπερμα η ωάρια, άσχετα που πιάνω εύκολα φυσιολογικά. Επίσης σχετικά με το τελευταίο σου μήνυμα εγώ αδιαθετούσα 3-5 μέρες με το που σταματούσα τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Ναι αλλά μια χαρά είχες 10+ έμβρυα (απ´ ότι θυμάμαι) άσχετα που δεν σας πήγε καλά ο προεμφυτευτικός. Εγώ κ στα 28 που είχα κάνει την πρώτη εξωσωματική πάλι στα ποσοστά δεν μας πήγε καλά: προφανώς κάτι θέμα έχουμε σε σπερμα η ωάρια, άσχετα που πιάνω εύκολα φυσιολογικά. Επίσης σχετικά με το τελευταίο σου μήνυμα εγώ αδιαθετούσα 3-5 μέρες με το που σταματούσα τα φάρμακα.

Ρε συ Ζέτα εγώ για σένα από την αρχή ε΄χω feeling οτι το αδερφάκι θα το πετύχετε μόνοι σας σε άσχετη φα΄ση.

Δεν ξέρω το πότε,  αν μου έρθει αναλαμπή θα σε ενημερώσω.🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ναι αλλά μια χαρά είχες 10+ έμβρυα (απ´ ότι θυμάμαι) άσχετα που δεν σας πήγε καλά ο προεμφυτευτικός. Εγώ κ στα 28 που είχα κάνει την πρώτη εξωσωματική πάλι στα ποσοστά δεν μας πήγε καλά: προφανώς κάτι θέμα έχουμε σε σπερμα η ωάρια, άσχετα που πιάνω εύκολα φυσιολογικά. Επίσης σχετικά με το τελευταίο σου μήνυμα εγώ αδιαθετούσα 3-5 μέρες με το που σταματούσα τα φάρμακα.

Δεν ειχες φτιαξει βλαστοκυστουλες τοτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα φώτα σας!! Μετά από τον γιατρό εχθές μπουρδουκλωθηκα.. μου είπε οτι είναι καλύτερα νσ μην αφήσω πολύ καιρό για την ετ και του λέω γιατρέ έχω γάμο το Σεπτέμβριο μου λέει θα είσαι 5,6 μηνών μια χαρά θα είσαι!! 

Τι λέτε ρε κορίτσια εσείς? Ποια η γνώμη σας? Είναι καλύτερα να κάνω ετ τώρα και όχι μετά το γάμο! 

Βέβαια θα πάω και στον εξωσωματιστη μόλις έχω αποτελέσματα απο τις αιματολογικές, να δω και αυτός τι θα μου πεί.. 

Τον ρώτησα και για την υστεροσκοπιση και μου είπε γιατί θέλεις να μου δώσεις 600 ευρώ, από την άλλη λέει το scratching βοηθάει την εμφύτευση.. τα έχω κάνει μπάχαλο στο μυαλό μου.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή σας μέρα!!! Σήμερα βρίσκομαι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έμβρυα τριών ημερών να σας θυμίσω.. ξύπνησα στις 5:00 το πρωί από πόνους περιόδου ο πόνος ήταν όπως με πιάνει στον ύπνο μου όταν έρχεται περίοδος και σηκώνομαι από το κρεβάτι και τελικά έχω περίοδο κάπως έτσι ήτανε...δν σας κρίβω τρόμαξα, μετά από μισή ώρα πέρασε ο πόνος και από τότε δόξα τω θεώ δεν έχω τίποτα.. είναι κάποιο σύμπτωμα αυτό ξέρετε να μου απαντήσετε σας ευχαριστώ πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια😀❤️

στις πριν 18 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

14/4

Σου στέλνω πμ

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Κοριτσιααααα,μια ερώτηση...ο σύζυγος χρειαζεται στην ετ??????...αν καταφερουμε να την κανουμε αυτο το μηνα,η μερα της ετ πέφτει τη 1η μερα που ο αντρας μου ξεκιναει δουλεια κ δε μπορει να παρει αδεια😏😏😏

Στην ωοληψία χρειάζεται. Στην ετ μπορείς να είσαι μόνη και να φύγεις με ταξί. Έτσι έκανα εγώ. Ο άντρας σου θα είναι συμπαράσταση στην ετ.🙂

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμείς το απόγευμα κάναμε αγιασμό, μας διάβασε ο παπάς και μας έδωσε την ευχή του. Δεν ξέρω... ξαλάφρωσα...είμαστε 3 χρόνια στο καινούριο μας σπίτι και μια φορά μόνο κάναμε ευχέλαιο. Και ψάχνοντας στο διαδίκτυο ανακάλυψα ότι αγιασμό έπρεπε να είχαμε κάνει και όχι ευχέλαιο. Εν τω μεταξύ έγραψα τα ονόματα των δικών μου ανθρώπων για υγεία. Και είχα γράψει και "μωράκι ". Και λέει ο παπάς "είναι αβάπτιστο μωρό?"

Δεν ήξερα τι να απαντήσω, δεν ήθελα να διακόψω κιόλας και με έπιασε κορίτσια ένα κλάμα, μα τι κλαμα. Δεν ξέρω γιατί...

Ελπίζω να μας βοηθήσει η ευχή και να είναι όλα καλά αύριο στον υπερηχο γιατί σήμερα μπήκα 8η εβδομάδα και όσο να ναι... αγχώνομαι...

Πολύ καλά ε΄κανες!!!! Όλα θα πάνε κατ'ευχήν.🙏 Δεν του είπε του Παπά ότι είσαι εγκυος?

στις πριν 10 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Σ ευχαριστώ κ σένα για support♥️

Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ στα φυσιολογικά -για μενα- πλαίσια!Ήδη καθάρισα χωρίς χλωρίνη σήμερα!!!Ούτως η άλλως σαν άνθρωπος πιστεύω στο "ότι είναι να γίνει,θα γινει" οπότε θα το βοηθήσω όσο μπορώ κ όπως η είπε ο παππουλης της @Κατεριναπαπ μόνο ο Θεός μπορεί να δώσει ψυχή για να γεννηθεί ένα παιδάκι!

Αυτό με τους γιατρούς ρε σεις κορίτσια...πως θα καταλάβουμε εμείς που έχουμε μπει τώρα στο χορό ποιοι είναι αξιόλογοι κ ποιοι όχι?Υπάρχουν κρητηρια?

 

Τα κριτήρια θα τα καταλάβεις από τις συζητήσεις... και από την εμπειρία που έχει ο καθένας. Πχ εμένα ο πρώτος γιατρός όταν έμεινα έγκυος πριν 2 1/2 χρόνια και είχα σκούρα υγρά κτλ μου είπε "κάθε 2η γυναίκα έχει αποβολή. Είναι σύνηθες" και ο επόμενος δεν ήταν εξωσωματιστής και όταν έψαξα για γιατρούς ένας μου είπε απευθείας αν δεν πετύχω να παω για δανικά ωάρια. Οι ουρολόγοι το ίδιο...κάποιοι λένε "μην κοιτας dfi. όλα θα φτιαχτούν στην εξωσωματική" Ενώ άλλοι κοιτάνε να βελτιώσουν το σπέρμα. Το νιώθεις όταν κάποιος είναι αξιόλογος.🙂

στις πριν 10 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Ρε κορίτσια άσχετο..πως το κάνετε αυτό κ απαντάτε σε περισσότερες από μία κ βγαινουν οι απαντήσεις σας μαζί σε μια δημοσίευση??? 🙄

Πατάς το + δίπλα στην Παράθεση και σου βγάζει πολλάπλη παράθεση🙂

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ .. μολις κοψουμε τα φαρμακα μετα απο ποσο ερχεται η περιοδος;

Μετά από 8-10 μέρες συνήθως...🙂

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας!! Μετά από τον γιατρό εχθές μπουρδουκλωθηκα.. μου είπε οτι είναι καλύτερα νσ μην αφήσω πολύ καιρό για την ετ και του λέω γιατρέ έχω γάμο το Σεπτέμβριο μου λέει θα είσαι 5,6 μηνών μια χαρά θα είσαι!! 

Τι λέτε ρε κορίτσια εσείς? Ποια η γνώμη σας? Είναι καλύτερα να κάνω ετ τώρα και όχι μετά το γάμο! 

Βέβαια θα πάω και στον εξωσωματιστη μόλις έχω αποτελέσματα απο τις αιματολογικές, να δω και αυτός τι θα μου πεί.. 

Τον ρώτησα και για την υστεροσκοπιση και μου είπε γιατί θέλεις να μου δώσεις 600 ευρώ, από την άλλη λέει το scratching βοηθάει την εμφύτευση.. τα έχω κάνει μπάχαλο στο μυαλό μου.. 

 

Ακού....δεν υπάρχει "πρέπει" "καλό θα ΄'ηταν" κτλ κτλ κτλ. Μόνο εαν είναι ιατρικό το ζήτημα. Θα κάνεις ετ όταν θελήσεις εσύ!!! Όταν αισθανθείς καλά! Προσωπικά μιλάω εκ πείρας.... Πήγα εγώ μετά απο 2 κύκλους και είχα κάνει ετ. Βιάστηκα νομίζω. έλεγα θα γίνει και θα πετύχει. Πρέπει να πετύχει. κτλ κτλ κτλ. Αλλά τελικά το συναίσθημα δεν το άκουσα 100%. Ενώ τώρα το άκουσα... Είχαμε πει Φλεβάρη, μετά Μαρτη ..... αλλά και τους δυο προηγούμενους κύκλους δεν τους ένιωσα. Δεν θέλω να πιεστώ. Θα έρθει η μέρα που θα πω "τωρα ξεκινάω". Έτσι να κάνεις. Ότι σου λεει η καρδιά σου (και ο σύζηγος). Το αισθάνεσαι, άσχετα αν ψάχνεις να βρεις λύσεις για το σωστό. Σωστό δεν υπάρχει. Μόνο η καρδιά σου ξέρει.

Καταρχας θα σου πω το άλλο... να σκεφτείς όλες τις εκδοχές. Ξέρεις εσύ τι εγκυμοσύνη θα έχεις? Ξέρεις εσύ αν θα μπορείς να είσαι εξω κτλ κτλ κτλ ή αν πρέπει να είσαι ξάπλα? Προς Θεού δεν σου το εύχομαι καθόλου αυτό!!!!!! Να είναι όλα καλά όποτε μείνεις έγκυος. Αλλά ένας γάμος θέλει λιγάκια τρέξιμο και κάθε φορά σκάνε αναποδιές, μα τα τραπέζια, μα οι καλεσμένοι, μα ο στολισμός, μα το φαγητό κτλ κτλ κτλ....

Προσωπικά όταν παντρεύτηκα περασα πολύ καλα΄ γιατί ήμουν και καλά. Και μετά απόλαυσα όλα τα του γάμου κτλ. είχα καθαρό μυαλό, χόρευα, γελούσα, κτλ κτλ και μετά έτσι χαλαρά έμεινα εγκυος. Άσχετα την κατάληξη που είχε.

Σου εύχομαι ολόψυχα να περάσεte καλά στο γάμο σας. Nα το γλεντήσετε, είναι όλα όπως τα θέλεις και να απολαύσετε την κάθε στιγμή👰🏽🤵🏽

Όσο για την υστεροσκόπηση νομίζω τα ξαναείπαμε..... μην αναλύσεις ξανά όλα μα όλα όσα έχουν να κάνουν με την υστεροσκόπηση. Διάβασε όλες τις απαντήσεις που σου ΄δωσαμε και βάλε τα κάτω. Θα σου πω όμως ξανά.... η φίλη μου έμεινε απευθείας έγκυος μετά την υσεροσκόπηση χωρίς εξωσωματική. Εγώ δεν έμεινα ούτε φυσιολογικά ούτε με την εξωσωματική. (είχα βιοχημική).  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Joann είπε:

Κορίτσια καλή σας μέρα!!! Σήμερα βρίσκομαι 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έμβρυα τριών ημερών να σας θυμίσω.. ξύπνησα στις 5:00 το πρωί από πόνους περιόδου ο πόνος ήταν όπως με πιάνει στον ύπνο μου όταν έρχεται περίοδος και σηκώνομαι από το κρεβάτι και τελικά έχω περίοδο κάπως έτσι ήτανε...δν σας κρίβω τρόμαξα, μετά από μισή ώρα πέρασε ο πόνος και από τότε δόξα τω θεώ δεν έχω τίποτα.. είναι κάποιο σύμπτωμα αυτό ξέρετε να μου απαντήσετε σας ευχαριστώ πολύ.. 

Κορίτσι μου πως είσαι τώρα;; Για να καταλάβω είχες και αίμα ή μόνο πόνο;; Μίλησες με το γιατρό; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι τώρα;; Για να καταλάβω είχες και αίμα ή μόνο πόνο;; Μίλησες με το γιατρό; 
 

Είμαι μια χαρά από εκείνη την ώρα δν εχω πονο καθόλου.μονο πόνο είχα χωρίς αίμα..όχι δν τον έχω πάρει καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Joann είπε:

Είμαι μια χαρά από εκείνη την ώρα δν εχω πονο καθόλου.μονο πόνο είχα χωρίς αίμα..όχι δν τον έχω πάρει καθόλου.

Ωραία, χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Και εύχομαι αυτός ο πόνος να ήταν τα εβρυάκια σου που γραπώθηκαν για τα καλά μέσα σου.
Πότε πας για χοριακή;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Ωραία, χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Και εύχομαι αυτός ο πόνος να ήταν τα εβρυάκια σου που γραπώθηκαν για τα καλά μέσα σου.
Πότε πας για χοριακή;; 

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι να είναι αυτό!! Χοριακη μου είπαν στις 25 του μήνα αλλά εγώ θα πάω στις 22 γτ είναι και 3 ημερών λέω εγώ τώρα..δν ξέρω αν θα δείξει αλλιώς θα κάνω και στις 25😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...