Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι θα μας βοηθούσε αν γνωρίζει κάποια.. Εντωμεταξύ σκέφτομαι εγώ τώρα, για τυχόν μεταφορά δε θα ενημερωνομασταν!? Που ναι τα έμβρυα!? Χαχα! 

Από όσο έμαθα πλέον ανήκουν όλα στη νέα μονάδα. Κατά πόσο έγινε κ φυσική μεταφορά σε άλλες εγκαταστάσεις δεν το γνωρίζω αλλά θα μάθω κ θα σου πω. Κ γω θεωρώ ότι έπρεπε να ενημερώσουν αν κ από την άλλη οκ απλά θα λεγαμε οκ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Εχω ραντεβου κ στο Ελενα να με ξεψανισουν ..μη πτοεισαι εγω κανω εξωσωματικη για να κανουμε προεμφυτευτικο για μια γονιδιακη μεταλλαξη ..ειχα 11 βλαστοκυστες και οι 7 βγηκαν παθολογικες..εβαλα τις 2 μετριας ποιοτητας κ εχω αλλες 2 καλυτερης ποιοτητας αλλα 90% υγιης αλλα θα το ρισκαρω γτ λεω κ το 90% δεν ειναι μικρο

Φυσικά και δεν είναι μικρό ποσοστό, πότε μάθατε για την γονιδιακή μετάλλαξη? Δλδ ο λόγος της εξωσωματικής είναι λόγο γονιδιακής μετάλλαξης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Εγω περιμενω ενα γαλλικο μπουλντογκακι 50 ημερων

Είναι τοοοσο όμορφα!Έχω κ εγώ ένα άλλης ράτσας 14 χρ κ είναι το πρώτο μας παιδάκι.Η αγάπη που σου δίνουν τα σκυλιά δεν υπάρχει ♥️Με το καλό νσ το υποδεχτείς!Και δυνατή είσαι.Οσες διασχίζουμε αυτό το μονοπάτι είμαστε!Είναι απόλυτα φυσιολογικό που ένιωσες έτσι κ εγώ μετά την βιοχημική μου δεν μιλούσα ούτε στην μαμά μου.Απο τα νευρα μου κ μετά από την θλίψη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι Κατερινάκι μου, δυστυχώς μετα τη βιοχημικη η πρώτη περίοδος πονάει περισσότερο από ο, τι συνήθως. Για αυτό πονάς τώρα.  Αν αυτό θέλεις, να πας από Σεπτέμβρη, να το κάνεις. Μα μικρή είσαι ακόμα. Έρχεται άνοιξη, Μετά καλοκαίρι, θα ξεκουραστείς, θα ετοιμάσεις τον γάμο σου και αν μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν έχει έρθει από μόνο του, τότε πας για ετ . Να ξέρεις η πρώτη φορά που έμεινα έγκυος με φυσική σύλληψη ήταν μετά από 3, 4 μήνες μετά τη βιοχημικη που είχα στην πρώτη εξωσωματικη. 

Αχ μακάρι βρε κορίτσακι μου, το κυνηγούσατε? Δλδ έψαχνες οωρηξια κτλπ? 

Πως είσαι κορίτσι μου? Αύριο πας για υπέρηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ μακάρι βρε κορίτσακι μου, το κυνηγούσατε? Δλδ έψαχνες οωρηξια κτλπ? 

Πως είσαι κορίτσι μου? Αύριο πας για υπέρηχο? 

Όχι καθόλου δεν το κυνηγούσαμε. Εμάς μας είχαν αποκλεισει φυσική σύλληψη λόγω κακού σπέρματος. Είχα διαταραχτεί και ο κύκλος μου από τις ορμόνες και δεν είχα ιδέα πότε είχα ωοληψια. Είχα βγει τελείως μα τελείως από το μυαλό μας και κάναμε σεξ όταν και όποτε θέλαμε μόνο και μόνο για απόλαυση (αλήθεια πόσο καιρό έχουμε να το κάνουμε αυτό ε?) 

Για αυτί και όταν είχα 10 μέρες καθυστέρηση ούτε καν πέρασε από το μυαλό μου ότι μπορεί να είμαι έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι καθόλου δεν το κυνηγούσαμε. Εμάς μας είχαν αποκλεισει φυσική σύλληψη λόγω κακού σπέρματος. Είχα διαταραχτεί και ο κύκλος μου από τις ορμόνες και δεν είχα ιδέα πότε είχα ωοληψια. Είχα βγει τελείως μα τελείως από το μυαλό μας και κάναμε σεξ όταν και όποτε θέλαμε μόνο και μόνο για απόλαυση (αλήθεια πόσο καιρό έχουμε να το κάνουμε αυτό ε?) 

Για αυτί και όταν είχα 10 μέρες καθυστέρηση ούτε καν πέρασε από το μυαλό μου ότι μπορεί να είμαι έγκυος 

Πόσο αισιοδοξία μου δίνει αυτό που λες!!! Μακάρι να γίνει και στη δική μου περίπτωση...εντωμεταξύ εμένα ο κύκλος μου δεν είναι σταθερος οπότε.. τι να πω.. ίσως με τα φάρμακα να δώ περίοδο σε 2 μήνες τώρα.. ίσως και οχι όμως,  έχω ακούσει περίπτωση μετα απο εγκυμοσύνη έστω καο βιοχημηκη ο κύκλος να σταθεροποιείται.. δεν ξέρω.. μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Φυσικά και δεν είναι μικρό ποσοστό, πότε μάθατε για την γονιδιακή μετάλλαξη? Δλδ ο λόγος της εξωσωματικής είναι λόγο γονιδιακής μετάλλαξης? 

Ναι καθαρα αυτος .. αλλα κ παλι δε καταφεραμε τιποτα .. εχω κ γω πολυκυστικες αλλα με σταθεροτατο κυκλο οποτε αυτο δεν ηταν θεμα απο τη στιγμη που χω σταθερη περιοδο ειπε .. αλλα κ παλι αποτελεσμα μηδεν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς όρισες στο θεματακι μας! Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω, άλλα κορίτσια όμως ξέρουν από Θεσσαλονίκη.  Σαλονικια μου @Kateriniwξέρεις εσύ? 

Γεια σου @Alexia23!!! Πρωτη φορα θα κανω εξωσωματικη , και το κεντρο που ειμαι το συστησε ο γιατρος μου γιατι ειναι φιλοι του και μεχρι στιγμης οσα μπορεσα να δω ,ευχαριστημενη ειμαι και εχω πολυ καλη αντιμετωπιση τυπου " τα παιδια ειναι απ τον Θεοφιλο..." ετσι λεγεται ο γιατρος μου... Το κεντρο ειναι των καθητηγητων Πρ...α το Ια...τρο! Ο καθηγητης πολυ ξηγημενος σοβαρος και μετρημενος, ουτε πολλα πολλα μας τα πε ουτε ομως και μας αφησε στο αγχος.ειδε ολες τις εξετασεις μας, μας εξηγησε το λογο που πιστευουν με τον γιατρο μου οτι καλο θα ηταν να προχωρησω με αυτη τη διαδικασια και στο τελος μου ειπε παιδι θα κανουμε σιγουρα , το μονο που μας νοιαζει ειναι αν θα μας ταλαιπωρησει η οχι.. ( εμενα αυτο μ αρεσε γιατι δεν μπορω να ακουω κατι 100% και γενικα αισιοδοξιες αβασιμες) 

Τωρα σαν χωρος πολυ ωραιος και φιλικος , επιτυχιες εχουν , γνωστοι ειναι και γενικα η συντονιστρια ππυ μεχρι στιγμης εχω φουλ επαφη ειναι πολυ φιλικη και αντεχει πολυ πριξιμο. Εγω επειδη εχω θεματα με το αγχος με φροντισαν πολυ και με ηρεμησαν τυπου θα προχωραμε βαση του ψυχολογου σου και θα συντονιζομαστε μαζι...

απο μια φιλη ακουσα καλα λογια και για το n... Life , επιασε διδυμακια με την πρωτη και ειχε πολυ καλες εντυπωσεις... Οσον αφορα γιατρους... Ειχα παλια την Τι...ου ( ειναι γνωστη γιατι ειναι εξιδικευμενη , εγω δεν ξετρελαθηκα γιατι μου βγαλε τιμοκαταλογο και ενιωθα οτι παω να αγορασω μωρο... Εγω σκαλωσα... Σαν επιστημονας καλη ...αλλα δεν αλλαζω με τιποτα τον γιατρο μου γιατι κανει λειτουργημα και δεν τον ενδιαφερει καν το χρημα. Πριν μπουμε στους υπερηχους μονο που δεν με σταυρωνει. Εχει σχεση με τα σωματα ασφαλειας και ειναι ο αντρας μου εκει ( οποτε εχω και απο αυτον μια "εξτρα" αντιμετωπιση) 

Για αιματολογο προτεινω με τα τσαρουχια Λε..ου γιατι ειναι θεαρα! Και πολυ δυνατη στο αντικειμενο της... 

Δεν ξερω τι αλλο να σου πω.... Εγω θα παω με αυτους λογω εμπιστοσυνης στο γιατρο μου ο οποιος ειναι καθαρα γυναικολογος μεν αλλα πολυ εμπιστοσυνης δε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πόσο αισιοδοξία μου δίνει αυτό που λες!!! Μακάρι να γίνει και στη δική μου περίπτωση...εντωμεταξύ εμένα ο κύκλος μου δεν είναι σταθερος οπότε.. τι να πω.. ίσως με τα φάρμακα να δώ περίοδο σε 2 μήνες τώρα.. ίσως και οχι όμως,  έχω ακούσει περίπτωση μετα απο εγκυμοσύνη έστω καο βιοχημηκη ο κύκλος να σταθεροποιείται.. δεν ξέρω.. μακάρι!

Ουτε ο δικος μου είναι σταθερός. Για αυτό σου λέω... make love!!! Απολαύστε ο ένας τον άλλον, είστε τόσο μικροί... μην το αφήσετε να σας καταβάλει, τουλάχιστον όχι ακόμα. Απόλαυσε την περίοδο της προετοιμασίας του γάμου και μη μου αγχωθείς και για αυτό γιατί όντως είναι στρεσογονος η περίοδος αυτή. Αν εχετε και την ευκαιρία να κάνετε κάποια εξόρμηση, ακόμα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ναι καθαρα αυτος .. αλλα κ παλι δε καταφεραμε τιποτα .. εχω κ γω πολυκυστικες αλλα με σταθεροτατο κυκλο οποτε αυτο δεν ηταν θεμα απο τη στιγμη που χω σταθερη περιοδο ειπε .. αλλα κ παλι αποτελεσμα μηδεν 

Πολύ σημαντικό που ο κύκλος Σου είναι σταθερός και δεν έχει επηρεαστεί, οι ορμονολογικες εξετάσεις επιβεβαιώνουν  σύνδρομο πολυκυστικων? Τα πρώτα εμβρυακια ήταν 100% υγιείς ? Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μού, μην στεναχωριέσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ουτε ο δικος μου είναι σταθερός. Για αυτό σου λέω... make love!!! Απολαύστε ο ένας τον άλλον, είστε τόσο μικροί... μην το αφήσετε να σας καταβάλει, τουλάχιστον όχι ακόμα. Απόλαυσε την περίοδο της προετοιμασίας του γάμου και μη μου αγχωθείς και για αυτό γιατί όντως είναι στρεσογονος η περίοδος αυτή. Αν εχετε και την ευκαιρία να κάνετε κάποια εξόρμηση, ακόμα καλύτερα! 

Θα ασχοληθώ με το γάμο (αναγκάστηκα 😂 δεν έχω καμία όρεξη).. Ναι η αλήθεια είναι επειδή πρόκειται για ετοιμασίες και φουλ έξοδα πώς αγχώνομαι λίγο,  αλλά αφού μπήκα στο χωρο θα χορέψω! Πάντως αυτό λέω να κάνω,  να το αφήσω, να μην το κυνηγήσω με παρακολουθήση οωρηξιας κτλπ.. και αν θέλει ο Θεός ας μου κάνει  δώρο ζωής για το γάμο μου 🤗 .. την άλλη εβδομάδα θα πάω για τις εξετάσεις του αιματολογου, μόλις έχω τα αποτελέσματα θα κλείσω και ένα ραντεβού με τον εξωσωματιστη να τα δει τα αποτελέσματα και αυτός (εννοείται και ο αιματολογος θα τα δει) θέλω να μου πεο την γνώμη του για την υστεροσκοπιση και πως πρέπει να προετοιμάστω για την επόμενη ετ.. αν του πω να πάρουμε το ωάριο του μήνα θα βοηθούσε? Σε τι περιπτώσεις γίνεται αυτό? Αν γνωρίζεις ή αν κάποια άλλη κοπέλα γνωρίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Θα ασχοληθώ με το γάμο (αναγκάστηκα 😂 δεν έχω καμία όρεξη).. Ναι η αλήθεια είναι επειδή πρόκειται για ετοιμασίες και φουλ έξοδα πώς αγχώνομαι λίγο,  αλλά αφού μπήκα στο χωρο θα χορέψω! Πάντως αυτό λέω να κάνω,  να το αφήσω, να μην το κυνηγήσω με παρακολουθήση οωρηξιας κτλπ.. και αν θέλει ο Θεός ας μου κάνει  δώρο ζωής για το γάμο μου 🤗 .. την άλλη εβδομάδα θα πάω για τις εξετάσεις του αιματολογου, μόλις έχω τα αποτελέσματα θα κλείσω και ένα ραντεβού με τον εξωσωματιστη να τα δει τα αποτελέσματα και αυτός (εννοείται και ο αιματολογος θα τα δει) θέλω να μου πεο την γνώμη του για την υστεροσκοπιση και πως πρέπει να προετοιμάστω για την επόμενη ετ.. αν του πω να πάρουμε το ωάριο του μήνα θα βοηθούσε? Σε τι περιπτώσεις γίνεται αυτό? Αν γνωρίζεις ή αν κάποια άλλη κοπέλα γνωρίζει 

Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά νομίζω δεν θα στο συνιστούσα στη φάση σου. Ο φυσικός κύκλος είναι πολύ ψυχοφθορος. Πας συνεχώς για παρακολούθηση και μπορεί στο τέλος να μην πάρουν καν ωάριο. Προτείνεται κυρίως στις μεγαλύτερες ηλικίες, άνω των 40 και σε κοπέλες που δεν έχουν καλή ανταποκριση στα φάρμακα.  Γνώμη μου είναι ή να το αφήσεις πίσω και να ασχοληθείς με το  γάμο σου ή να προχωρήσεις σχετικά σύντομα στην ετ, πχ Απρίλιο,  Μάιο.  Εγω προσωπικά δεν θα έμπλεχνα με φυσικούς στη φάση που είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά νομίζω δεν θα στο συνιστούσα στη φάση σου. Ο φυσικός κύκλος είναι πολύ ψυχοφθορος. Πας συνεχώς για παρακολούθηση και μπορεί στο τέλος να μην πάρουν καν ωάριο. Προτείνεται κυρίως στις μεγαλύτερες ηλικίες, άνω των 40 και σε κοπέλες που δεν έχουν καλή ανταποκριση στα φάρμακα.  Γνώμη μου είναι ή να το αφήσεις πίσω και να ασχοληθείς με το  γάμο σου ή να προχωρήσεις σχετικά σύντομα στην ετ, πχ Απρίλιο,  Μάιο.  Εγω προσωπικά δεν θα έμπλεχνα με φυσικούς στη φάση που είσαι.

Συμφωνω απολυτα! Ουτε εγω θα εμπλεκα... Στην αρχη αυτο σκεφτηκαμε αλλα ειπα θα παω με διεγερση γιατι δεν θα τη παλεψω με τους φυσικους να πηγαινοερχομαι και να μην περνω τιποτα. Και οντως 2 μηνες τελευταιους που το παρακολουθουμε μηπως και μου κανει καμια σπερματεγχυση αν δει τιποτα καλο... Κουβα παμε!μετρια πραγματα. Μονο θα εσκαγα και θα νευριαζα. Κατερινα αν κανεις το γαμο ασχολεισου με αυτο και ασε το μωρο στη τυχη του! Μπορει να ρθει.. μετα τις αποβολες λενε ερχεται ευκολα...εμενα δεν μου ρθε αλλα ο γιατρος μου το πε.. αλλιως κανε οπως λεει η φιλολογαρα μου ετ παρεα με μενα μαιο η ιουνιο... Εχεις ρε φιλε καλα δεδομενα γενικα , μην μπλεκεσαι σε αγχωτικες καταστασεις αν δεν το απαιτει η περισταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 
θα σκάσω απο ανησυχία! Βρίσκομαι 4η μέρα μετά την ετ και πονάω τρόμερα! Σα πόνους περιόδου! Τι στο καλό γίνεται; Κάνει συσπάσεις η μήτρα το μονο σίγουρο! Γιατί ομως; Λέτε να παλεύουν τα 3 εμβρυάκια μου ποιο θα γατζωθεί; Η όλα τελειώσαν νωρις αυτή τη φορα; Τρέμω και μόνο σε μια τετοια σκέψη!!

θέλω να είμαι αισιόδοξη μα φοβάμαι κ με κάθε τόσο δυνατό πόνο τρελαίνομαι! Ήπια ενα μπουσκοπαν για να μη ποναω για να ηρεμησω κάπως ψυχολογικά!

Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου να γατζωθεί εστω ενα εμβρυάκι!!

❤️❤️❤️

Εγω θα σου πω μου αρέσει που πονας.. στον μικρό μου δεν θα ξεχάσω τον πόνο που έκανα στην εμφύτευση. 

Για 4 ημέρα μου φαίνεται πολύ ευχάριστο μέρος.  Μπορεί να δεις και αίμα (εμφύτευσης) σε κάνα 2-3 μέρες εγώ δεν παρατήρησα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου ίσως γτ φορούσα μαύρα εσώρουχα και ήμουν από φυσική σύλληψηοπότε δεν είχα δώσει βάση, μετά το θετικό τεστ καυλαβα γτ πονουσα εκείνη τη μέρα. Με το καλοοο το θετικό τεστ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω θα σου πω μου αρέσει που πονας.. στον μικρό μου δεν θα ξεχάσω τον πόνο που έκανα στην εμφύτευση. 

Για 4 ημέρα μου φαίνεται πολύ ευχάριστο μέρος.  Μπορεί να δεις και αίμα (εμφύτευσης) σε κάνα 2-3 μέρες εγώ δεν παρατήρησα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου ίσως γτ φορούσα μαύρα εσώρουχα και ήμουν από φυσική σύλληψηοπότε δεν είχα δώσει βάση, μετά το θετικό τεστ καυλαβα γτ πονουσα εκείνη τη μέρα. Με το καλοοο το θετικό τεστ  

Που εισαι μωρη γερμανιδα , παντοφλιαρα " καυλαβα"???? ( Εκλαψα με το καυλαβα σου παραπανω) 

Καλα οι γερμανοι τετοιες ωρες κοιμουνται για να σηκωθουν το πρωι να φανε λουκανικα με μπυρες γυρω στις 9... Εσυ τι κανεις???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια απο την απογοητευση του αρνητικου κ το κλαμα παραγγειλα σκυλακι κ το περιμενω την αλλη Κυριακη Δευτερα .. 50 ημερων 

Ζηλεύω θα πω.. θέλω και εγώ:-) τόσο καιρό το λέμε να πάρουμε τώρα πάω να πω του άντρα μου τέλος το σκυλάκι της μαμάς μου θα το πάρουμε Γερμανία.  :-) να μας στείλεις και φωτοοο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Που εισαι μωρη γερμανιδα , παντοφλιαρα " καυλαβα"???? ( Εκλαψα με το καυλαβα σου παραπανω) 

Καλα οι γερμανοι τετοιες ωρες κοιμουνται για να σηκωθουν το πρωι να φανε λουκανικα με μπυρες γυρω στις 9... Εσυ τι κανεις???? 

Αχαχααχαχ να πω την αλήθεια αν πήγαινα αύριο στη δουλειά θα ροχαλίζα να σηκωθώ στις 5:30 να κάνω μπάνιο να ξυπνήσω τον μικρο να ετοιμάσω πρωινό να είμαι στη δουλειά κατά τις 7:30 και να γυρίσω 17:00 αυτό το πρόγραμμά κάθε μέρα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Που εισαι μωρη γερμανιδα , παντοφλιαρα " καυλαβα"???? ( Εκλαψα με το καυλαβα σου παραπανω) 

Καλα οι γερμανοι τετοιες ωρες κοιμουνται για να σηκωθουν το πρωι να φανε λουκανικα με μπυρες γυρω στις 9... Εσυ τι κανεις???? 

Κάλε τώρα κατάλαβα γτ το είπες ς χαχαχαχ 

Μου αρέσει που πονας 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχαχααχαχ να πω την αλήθεια αν πήγαινα αύριο στη δουλειά θα ροχαλίζα να σηκωθώ στις 5:30 να κάνω μπάνιο να ξυπνήσω τον μικρο να ετοιμάσω πρωινό να είμαι στη δουλειά κατά τις 7:30 και να γυρίσω 17:00 αυτό το πρόγραμμά κάθε μέρα..  

Εσυ και η μαιρη παναγιωταρα μανα μου!!!! Εεεε ρε σαν το " αρρωστη" δεν εχει!!!! Ζωαρα εισαι!!!!!! Εγω σηκωθηκα να κανω ενα τσιγαρακι γιατι σκεφτηκα οτι θα το κοψω και μου λειπε ηδη.. 🤣( καθενας με τον πονο του) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kateriniwk είπε:

Εσυ και η μαιρη παναγιωταρα μανα μου!!!! Εεεε ρε σαν το " αρρωστη" δεν εχει!!!! Ζωαρα εισαι!!!!!! Εγω σηκωθηκα να κανω ενα τσιγαρακι γιατι σκεφτηκα οτι θα το κοψω και μου λειπε ηδη.. 🤣( καθενας με τον πονο του) 

Ναι ναι άσε πολύ τρέξιμο γενικά αλλά τα βγάζω με σωστό πρόγραμμα όλα πχ μεσημεριανό ςτοιμαζω πάντα για 2 μέρες ειδικά αν είναι και που μπαίνει κατάψυξη (φακές κτλ) μετά έχω βρει ευκολίες πχ φασόλια θέλεις σιγα μη σκάσω κονσέρβα ξέπλυμα και ετοιμάζω σαλτσουλα μόνο σε κάνα 15 λεπτό βράσιμο όλα μαζί και έτοιμη η φασολάδα μας.  Μπιφτεκια έχω πάντα έτοιμα στην κατάψυξη. Γενικά την ευκολία μου συν ότι και ο άντρας μου κάνει πολλές δουλειές το μόνο που δεν κάνει είναι η μαγειρική αλλά όλα τα άλλα άνετα. Θα γυρίσω απ τη δουλειά και τα ρούχα θα χουν πλυθεί και θα είναι είδη στο στεγνωτηριο . 

Παλιά έλεγα θα δουλεύω 6ωρο τέτοιο συμβόλαιο είχα αλλά πλέον με έχει ανάγκη ο διευθυντής και μου ανέβασε τις ώρες με ένα όμορφο συμβόλαιο οπότε είπα οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εσυ και η μαιρη παναγιωταρα μανα μου!!!! Εεεε ρε σαν το " αρρωστη" δεν εχει!!!! Ζωαρα εισαι!!!!!! Εγω σηκωθηκα να κανω ενα τσιγαρακι γιατι σκεφτηκα οτι θα το κοψω και μου λειπε ηδη.. 🤣( καθενας με τον πονο του) 

Έλα πάρε και συζήτηση που έχω με τον άντρα μου χαχαχα

Screenshot_20220313-234623_Messenger.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Σου στελνω το χαρτι με τα δικαιολογιτικα που χρειαζεσαι σε φωτο

DC0EFFEF-8C6D-4EB6-B317-ABADC92CD566.png

39D40DB3-8A17-4A79-8352-93F3C9958E71.png

Εισαι υπέροχη!!! Κι εσύ και όλες σας δηλαδή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πολύ σημαντικό που ο κύκλος Σου είναι σταθερός και δεν έχει επηρεαστεί, οι ορμονολογικες εξετάσεις επιβεβαιώνουν  σύνδρομο πολυκυστικων? Τα πρώτα εμβρυακια ήταν 100% υγιείς ? Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μού, μην στεναχωριέσαι! 

Καλημερα τα πρωτα ηταν 98% υγιης αλλα ηταν μετρια εμβρυα απλα τα μεταφεραμε γτ ηταν πιο ψηλο το ποσοστο ..τα δευτερα ειναι 90% υγιης αλλα ειναι κσλυτερα ποιοτηκα ..ναι ειναι κ με εξετεσεις αποδεδειγμενο απλα εχω πολυ ηπιο το συνδρομο ..φαντασου ΑΜΗ εχω 7,52 ng

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2022 at 8:05 ΜΜ, ο/η Natassou85 είπε:

Μακαρι απλα με πηρε πολυ απο κατω ισως επειδη ηταν η πρωτη φορα επειδη δεν ειμαι δυνατος χαρακτηρας .. δε ξερω .. αλλα το πηρα συγγγνωμη που θα το πω ετσι λες κ ειχαμε κηδεια στο σπιτι☹️

Σε καταλαβαινω...το εχουμε περασει αρκετες!!!
Κηδεια νιωθεις ...ετσι ακριβως...θελει χρονο...
Ολα καλα θα πα΄νε...να ειχεις δυναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...