Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σας ειπα σημερα το πρωι οτι γεννησαν τα ξαφερφια μας , ενα αγορακι ψυχουλιτσα σκετη..μου εστειλαν φωτο , βιντεο και κλπ... Η χαρα τους τεραστια.. και ο ξαδερφος στο τελος μου ειπε στα μηνυματα βαλτε μπρος αμεσα..... Εγω τωρα τι να πω? Οτι εχουμε βαλει μπρος εδω και πεντε χρονια και οτι δεν μας θελει? Μια εγκυμοσυνη ασχετη καπου στα δυο χρονια και απο τοτε τιποτα ξανα? Μονο αρνητικα τεστ καθε μηνα? 

Αυτοι στη πρωτο μηνα προσπαθειων ειχαν εγκυμοσυνη. Ποιος να με καταλαβει... Ειπα μακαρι το κλεισαμε και εγω τωρα παλι σαν μαλακας... 😭😭😭😭😭😭 Με αρνητισμο και ολα οσα λεγαμε το πρωι. 

 

Να τους ζήσει το μωρουλι..

Εγω πλέον απαντάω «Είμαι μικρή ακόμα κατσε να μεγαλώσω λίγο 😃»

Τελος συζήτησης 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα επειδή έχω περάσει κι εγώ από αυτά το άγχος κλασικό σε κάθε φορά θέλω να σας πω ποτέ μα ποτέ μην είστε σίγουρες όταν περνάτε αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης! Είχα θετική χοριακη και τα τεστ βγαίναν όλα αρνητικά ακόμη και την ημέρα της χοριακη ήταν αρνητικά και συνέχιζαν και ας ανέβαινε επίσης να σας προλάβω αναγνωρίζουν την χοριακη από 25 μονάδες  

όχι κορίτσια μου δεν είμαι έγκυος πλέον!

καλή επιτυχία σε όλες!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα επειδή έχω περάσει κι εγώ από αυτά το άγχος κλασικό σε κάθε φορά θέλω να σας πω ποτέ μα ποτέ μην είστε σίγουρες όταν περνάτε αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης! Είχα θετική χοριακη και τα τεστ βγαίναν όλα αρνητικά ακόμη και την ημέρα της χοριακη ήταν αρνητικά και συνέχιζαν και ας ανέβαινε επίσης να σας προλάβω αναγνωρίζουν την χοριακη από 25 μονάδες  

όχι κορίτσια μου δεν είμαι έγκυος πλέον!

καλή επιτυχία σε όλες!  

Ελπίζω να είσαι καλά και δυνατή να σταθείς πάλι στα πόδια σου έχεις δώσει και εσυ μεγάλο αγώνα!

Λυπάμαι πολύ για το αρνητικό αποτέλεσμα 

Ευχομαι να σας έρθουν τα καλύτερα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2022 at 6:40 ΜΜ, ο/η Kiddo είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια τρέχω και δε φτάνω.. προσπαθώ να σας διαβάζω όμως και όποτε με χρειαστείτε θα είμαι εδώ!!

 

@Vasilique μου!! Να τα χαίρεστε κοριτσάκι μου!! Πάντα να τα καμαρώνετε πάνω από όλα υγιή και ευτυχισμένα!! 😍😍😍 Καλή ανάρρωση και σε εσένα γλυκιά διδυμομανουλα!! ♥️♥️♥️ Απόλαυσε μωρουδιλα και δώσε αμέτρητα φιλουδια στα πατουσακια από όλες μας!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

@Kateriniwk σε ποίο γιατρό πήγατε; Είσαι σίγουρη ότι πρόκειται για εξειδικευμένο ανδρολόγο σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας; Ακόμα και με αντιβίωση το σπέρμα θέλει + 3 μήνες για να ανανεωθεί και να φανεί η όποια βελτίωση από την εξάλειψη του μικροβίου.. επίσης όπως πολύ σωστά ανέφεραν τα κορίτσια ( @hope501 & @babyblue94) , κάποια μικρόβια δεν "φεύγουν" ποτέ και ακόμα και αν φύγουν μπορεί να επανεμφανιστούν σε εξέταση ως μια απλή επιμόλυνση χωρίς να είναι απαραίτητη η αντιβίωση.. Θα συμφωνήσω επίσης με τη @twinkletwinlkle καλό είναι να γίνει και ένας έλεγχος κατακερματισμού τουλάχιστον, αλλά σίγουρα δεν είστε έτοιμοι σε 15 μέρες (πόσες σας είπε, δε θυμάμαι..) για εξωσωματική! Τέλος και επειδή ρώτησες, ο ολικός αριθμός σπερματοζωαρίων αναφέρεται στο συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων του όγκου δείγματος που δόθηκε, ο αριθμός σπερματοζωαρίων ανά mL αναφέρεται στον αριθμό σπερματοζωαρίων ανά mL όγκου δείγματος.. δηλαδή εσείς έχετε συνολικό αριθμό 75εκ. και ανά mL 19εκ.. που σημαίνει ότι ο όγκος δείγματος βγαίνει 3,947ml.. πάνω στην εξέταση πρέπει να σου γράφει πάνω πάνω όγκος δείγματος 3,9ml ή 4ml λογικά..

@lilian90 καλώς μας ήρθες και να είσαι περαστική εύχομαι από το θεματακι μας με μια τεράστια χοριακη! Εγώ θα ήθελα απλά να σε ρωτήσω για ποιο λόγο κάνατε σπερματένχυση με αυτό το δείγμα σπέρματος από τη στιγμή που μόλις τον Ιανουάριο έγινε η αφαίρεση αμφοτερόπλευρης κιρσοκήλης..! Μετά την αφαίρεση χρειάζεται τουλάχιστον 6 μήνες για να επέλθει η όποια βελτίωση στο σπέρμα.. εκτός αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος.. ακόμα και αν (φτου φτου μακριά από εμάς!) δεν πάει καλά και αυτή σας η προσπάθεια, να μη βιαστειτε σε μια προσπάθεια εξωσωματικής εάν δεν παρέλθει ο απαιτούμενος χρόνος για τη βελτίωση του σπέρματος! Παρόλα αυτά σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να πάνε όλα κατ'ευχήν αυτή τη φορά και να μείνουν όλα αχρειαστες πληροφορίες!

@MyElpida και εγώ απόλυτα ικανοποιημένη από το ενδοκρινολογικό του Έλενα και τη γνώση των γιατρών στην ενδοκρινολογική γονιμότητα! 

@twinkletwinlkle όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου! 😘♥️

@BlackCat & @Lucia79 μου δεν είδα νέα σας.. μαζί δε πάτε εσείς; 😝😂😂 Πότε με το καλό η ωοληψία και εμβρυομεταφορά;!

 @skorpina78 μου να πάνε όλα κατ'ευχήν κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!!

 @ΧΑΡΜΑ μου λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου... Τεράστια αγκαλιά σου στέλνω!

Υ.Γ. Προσπαθώ να θυμηθώ και ελπίζω ειλικρινά να μη ξέχασα καμία σας!! Εάν όμως παρέλειψα κάποια σας μη με παρεξηγείτε.. σας καρδουλώνω όλες σας!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Κορίτσια μου, χρειαζόμαστε επειγόντως τη βοήθεια σας!! Υπάρχει κάποια που να έχει ovitrelle το παλιό όμως κουτί, με τη πένα, που ήτε της έχει περισσέψει και θέλει να χαρίσει ήτε δε χρειάζεται άμεσα;; Αν τυχόν δε στείλει η εταιρεία μέχρι τη παρασκευή τις ovitrelle στο φαρμακείο δε θα έχουμε να κάνουμε τη δόση του συζύγου μέσα στο Σαββατοκύριακο!! 😱

Αγαπημένο κορίτσι, ναι εγώ έχω αγκαζάρει την @BlackCatκαι περιμένουμε σαν μαθητούδια την επόμενη περίοδο. Μαυρογατα στις 18 έτσι? Μην κανεις καμία πλάκα και δε συντονιστούμε!

Κατα τα αλλα δεν έχω γράψει πολύ γιατί δεν είχα και πολλά νέα, διαβάζω όμως εδώ όλες τις εξελίξεις. Επίσης είχα τώρα μια ολόκληρη βδομάδα που ασχολιόμουν με το ότι οι άχρηστοι του ΕΦΚΑ με έβγαλαν ανασφάλιστη χωρίς λόγο (μαζί με μερικές χιλιάδες ασφαλισμένους ακόμα) , δεν ξέρω αν καμία άλλη κοπέλα αντιμετώπισε το ίδιο θέμα αυτές τις μέρες. Απλά αγχώθηκα γνωρίζοντας ότι συντομα θα ξανά ξεκινησω τις διαδικασίες γιατί δεν ξέρω τι εξετάσεις μπορεί να βγουν και αν μπορούν να στα κάνουν όλα στα κέντρα εξωσωματικής αν είσαι ανασφάλιστος. Υποθέτω βέβαια ότι γίνεται αλλιώς πως έρχονται όλοι αυτοί από άλλες χώρες να κάνουν εξωσωματική στην Ελλάδα…αλλα όπως και να χει έφαγα κάτι άπειρες ώρες σε αναμονές και τηλ, έκλεισα και ραντεβού να πάω από κοντά στον ΕΦΚΑ και τελικά το διόρθωσαν μόνοι τους χτες μετά από τρελό κράξιμο και απειλές για αγωγές…

γενικα περνάω μια φάση αποστασιοποίησης από τη διαδικασία, ίσως είναι και καλό δεν ξέρω, αλλα έχω πολλά που με απασχολούν παράλληλα. Το καλοκαίρι λήγει η σύμβαση μου και αποφασισα να αρχίσω να στέλνω μερικά βιογραφικά. Επίσης προσπαθώ να τελειώσω ένα μετ;πτυχιακό που κάνω (είμαι και φοιτήτρια τρομάρα μου) και καπως προσπαθώ να παρω μια απόσταση από την όλη κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αγαπημένο κορίτσι, ναι εγώ έχω αγκαζάρει την @BlackCatκαι περιμένουμε σαν μαθητούδια την επόμενη περίοδο. Μαυρογατα στις 18 έτσι? Μην κανεις καμία πλάκα και δε συντονιστούμε!

Κατα τα αλλα δεν έχω γράψει πολύ γιατί δεν είχα και πολλά νέα, διαβάζω όμως εδώ όλες τις εξελίξεις. Επίσης είχα τώρα μια ολόκληρη βδομάδα που ασχολιόμουν με το ότι οι άχρηστοι του ΕΦΚΑ με έβγαλαν ανασφάλιστη χωρίς λόγο (μαζί με μερικές χιλιάδες ασφαλισμένους ακόμα) , δεν ξέρω αν καμία άλλη κοπέλα αντιμετώπισε το ίδιο θέμα αυτές τις μέρες. Απλά αγχώθηκα γνωρίζοντας ότι συντομα θα ξανά ξεκινησω τις διαδικασίες γιατί δεν ξέρω τι εξετάσεις μπορεί να βγουν και αν μπορούν να στα κάνουν όλα στα κέντρα εξωσωματικής αν είσαι ανασφάλιστος. Υποθέτω βέβαια ότι γίνεται αλλιώς πως έρχονται όλοι αυτοί από άλλες χώρες να κάνουν εξωσωματική στην Ελλάδα…αλλα όπως και να χει έφαγα κάτι άπειρες ώρες σε αναμονές και τηλ, έκλεισα και ραντεβού να πάω από κοντά στον ΕΦΚΑ και τελικά το διόρθωσαν μόνοι τους χτες μετά από τρελό κράξιμο και απειλές για αγωγές…

γενικα περνάω μια φάση αποστασιοποίησης από τη διαδικασία, ίσως είναι και καλό δεν ξέρω, αλλα έχω πολλά που με απασχολούν παράλληλα. Το καλοκαίρι λήγει η σύμβαση μου και αποφασισα να αρχίσω να στέλνω μερικά βιογραφικά. Επίσης προσπαθώ να τελειώσω ένα μετ;πτυχιακό που κάνω (είμαι και φοιτήτρια τρομάρα μου) και καπως προσπαθώ να παρω μια απόσταση από την όλη κατάσταση. 

Μωρε εγώ να το συντονίσω το σύστημα αλλά δεν ξέρω ο κος covid αν με πήρε ξώφαλτσα κ έχω καμία αναταραχή στην περίοδο ,θα δείξει.

Self & rapid έβγαιναν αρνητικά αλλά δεν έκανα μοριακό βασικά τσιγκουνεύτηκα τα 47€ όποτε δεν ξέρω τι έπαιξε.

Εκει 17-18/3 περιμένω είδωμεν!!

Τωρα με έβαλες σε σκέψεις με τον ΕΦΚΑ πως το πήρατε χαμπάρι; Προχθές έκανα αιματολογικές που μου είχε γράψει η Βενακη δεν είχα κάποιο θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Μωρε εγώ να το συντονίσω το σύστημα αλλά δεν ξέρω ο κος covid αν με πήρε ξώφαλτσα κ έχω καμία αναταραχή στην περίοδο ,θα δείξει.

Self & rapid έβγαιναν αρνητικά αλλά δεν έκανα μοριακό βασικά τσιγκουνεύτηκα τα 47€ όποτε δεν ξέρω τι έπαιξε.

Εκει 17-18/3 περιμένω είδωμεν!!

Τωρα με έβαλες σε σκέψεις με τον ΕΦΚΑ πως το πήρατε χαμπάρι; Προχθές έκανα αιματολογικές που μου είχε γράψει η Βενακη δεν είχα κάποιο θέμα 

Κι εγώ δεν θα το παρατηρούσα αλλά μια συνάδελφος πήγε για εξέταση αίματος με παραπεμπτικό (το οποίο της είχε δώσει ο γιατρός προφανώς όταν ακόμα ήταν ασφαλισμένη) και την πήραν από το διαγνωστικό να της πουν ότι δε μπορούν να το εκτελέσουν. Μιλάμε ότι ναναι…και μετά κάναμε λογκιν στον ΕΦΚΑ και είδαμε τη φοβερή εικόνα να σου λένε ότι είσαι ανασφάλιστη…άσε, τα νεύρα και τα καντήλια που έπεσαν δεν περιγράφονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Κι εγώ δεν θα το παρατηρούσα αλλά μια συνάδελφος πήγε για εξέταση αίματος με παραπεμπτικό (το οποίο της είχε δώσει ο γιατρός προφανώς όταν ακόμα ήταν ασφαλισμένη) και την πήραν από το διαγνωστικό να της πουν ότι δε μπορούν να το εκτελέσουν. Μιλάμε ότι ναναι…και μετά κάναμε λογκιν στον ΕΦΚΑ και είδαμε τη φοβερή εικόνα να σου λένε ότι είσαι ανασφάλιστη…άσε, τα νεύρα και τα καντήλια που έπεσαν δεν περιγράφονται. 

Άκου τώρα να δεις η Βενακη μου έδωσε δυο παραπεμπτικά πήγα τις έκανα πηρα κ απαντήσεις 

ομως εκτέλεση έχουν κάνει μόνο στο ενα

Δεν με έχουν πάρει βέβαια τηλεφωνο από το μικροβιολόγικο 

Λες να έπαιξε το ίδιο οεο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Άκου τώρα να δεις η Βενακη μου έδωσε δυο παραπεμπτικά πήγα τις έκανα πηρα κ απαντήσεις 

ομως εκτέλεση έχουν κάνει μόνο στο ενα

Δεν με έχουν πάρει βέβαια τηλεφωνο από το μικροβιολόγικο 

Λες να έπαιξε το ίδιο οεο;

Μαζί δε στα έγραψε όμως η βενακη τα παραπεμπτικά? Θέλω να πω την ίδια μέρα και την ίδια στιγμή. Οποτε αν μπορούσε να βγάλει το ένα θα μπορούσε και το άλλο. Επίσης όπως καταλάβαμε εκ των υστέρων, η ασφαλιστική ικανότητα κόπηκε κάποια στιγμή την 1η Μαρτίου. Ποτε στα έγραψε εσένα?
Μετα ξέρεις, σκεφτόμουν τι θα έκανα αν αυτό είχε γίνει πχ όταν ήταν να περάσω επιτροπή που σου ζητάνε τα κωλοχαρτα απ το Ατλας. Είπα στον άντρα μου να ξέρει οτι θα με είχαν βγάλει στα δελτία ειδήσεων έτσι και έχανα την επιτροπή από μαλακια του ΕΦΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μαζί δε στα έγραψε όμως η βενακη τα παραπεμπτικά? Θέλω να πω την ίδια μέρα και την ίδια στιγμή. Οποτε αν μπορούσε να βγάλει το ένα θα μπορούσε και το άλλο. Επίσης όπως καταλάβαμε εκ των υστέρων, η ασφαλιστική ικανότητα κόπηκε κάποια στιγμή την 1η Μαρτίου. Ποτε στα έγραψε εσένα?
Μετα ξέρεις, σκεφτόμουν τι θα έκανα αν αυτό είχε γίνει πχ όταν ήταν να περάσω επιτροπή που σου ζητάνε τα κωλοχαρτα απ το Ατλας. Είπα στον άντρα μου να ξέρει οτι θα με είχαν βγάλει στα δελτία ειδήσεων έτσι και έχανα την επιτροπή από μαλακια του ΕΦΚΑ

Χαχαχαχαχα ναι σε έκανα εικόνα!!!

και καλά θα έκανες 

28/2 τα έγραψε η Βενακη ναι την ίδια μέρα ίδια στιγμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα γίνω γκρινιάρα... θέλω να κλαψω πραγματικά  :-( 😞 

Μετρούσα τις μέρες σας φαντάρος.. ανυπομονησία και χαρά και τώρα.. ο άντρας μου θετικός :-( 6 μέρες πριν την ακατανομαστη... 

Δεν το πιστεύω ο αδελφός του είχε κορόνα και τον κόλλησε γενικά ο αδελφός του και η γυναίκα από τότε που ήρθαν Γερμανία ολο προβλήματα μας δημιουργούν , εγώ πιστεύω και στο μάτι μόλις μάθουν κάτι στραβώνει οτιδήποτε..  ο άλλος με πυρετό και ήρθε να δώσει κάτι τον άντρα μου τι έρχεσαι ρε βλάκα ακόμα και γρίπη να έχεις τι έρχεσαι έχω και ένα παιδί γιατί να ερθει να μου το κολλήσεις;  αμα έχεις πυρετό κατσε σπίτι σου πάνε κάνε τεστ τι έρχεσαι εδώ για καφε; :-( έγινα γκρινιάρα αλλά έχω κλειστεί στην τουαλέτα και κλαίω κλαίω κορίτσια μου  :-(

Ωωωωωωω τι λες τώρα….😱😱😱😱!!!!! Καταρχάς περαστικά και γρήγορη ανάρρωση. Να φροντίσεις να μην κολλήσεις ούτε εσυ, αλλά ούτε το παιδακι σου. 
Δευτερον…..!!!!! Οσο εκλαψες εκλαψες. Πλύνε το πρόσωπο σου με κρύο νερό και κοιτα μπροστά. Κάνε την προσευχή σου και διάβασε την οικογένεια σου και το σπίτι σου. 
Όλα θα γίνουν. Αν δεν είναι τώρα θα είναι τον επόμενο. 
Να σε ρωτήσω ομως, αφού σε έξι μέρες ξεκινάς διέγερση και όπως και να έχει θα περάσει και μια εβδομάδα για ωοληψια, δεν θα είναι πάλι αρνητικός; Λέω εγώ με το φτωχό το μυαλο μου. 
Αχ έλα να σου κάνω αγκαλίτσα. Πως να σε κάνω να γελάσεις τώρα; Δες το squid game😂😂😂

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ ρε κοριτσάκια μου,  να πω οτι δεν σας νιώθω, οτι δεν σας καταλαβαίνω??? Θα ηταν τεράστιο ψέμα, μακάρι να υπήρχε γυναίκα στο κόσμο χωρίς  αυτά τα  συναισθήματα!! 

 

                            ΑΛΛΑ

πείτε μου! Αν διώξω τον άντρα μου,  αν μαλώσω μαζί του, αν απομακρύνθω απο τις φίλες μου, αν χαθώ απο τα πάντα... απο τα πράγματα με τα οποία κάποτε ήμουν ευτυχισμένη και ευχαριστούσα το θεό που τα είχα.. και τώρα τι? Να τα διώξω? Να τα απομάκρυνω? Και? Ποιό το νόημα της ζωής μου? Πως θα διαγράψω τις φίλες μου, τις διακοπές μας, τις εξόδους μας, το στήριγμα που έβρισκα σε αυτές σε κάθε δυσκολία,  πως να κατηγορήσω τον άντρα μου, όταν με έχει κάνει τοοσο ευτυχισμένη απο τη στιγμή που τον γνώρισα, από την στιγμή που τον επέλεξε για πατέρα του παιδιού μου? Κορίτσια μου η λογική και μόνο αυτή πρέπει να μας οδηγεί! Δεν είναι γραμμένο πουθενα και  ούτε κάνονας το γεγονός της αποτυχίας να επαναλαμβάνετε!!! Δεν είμαι καλύτερη! Ακόμα έχω αίμα με τη βιοχημική ακόμα εχω σημάδια να μου θυμίζει την απώλεια, αλλά είμαι εδώ και θα προχωρήσω γιατί αυτή είναι η ζωή γιατί αυτό θέλει ο Θεός και είμαι σίγουρη πως θα μας ανταμείψει όλες! 

 

Οσο για τον παππούλη κορίτσια μού, όταν έφυγα απο το μοναστήρι, ξέχασα τον λόγο για τον οποίο ήμουν στεναχωρημένη!  Έχω κάνει και εγώ συνεδρίες με ψυχολόγο, την ανακούφιση που νιώθω με αυτόν τον παππούλη δεν την ένιωσα με κανένα ψυχολόγο! Βρείτε έναν πνευματικό (,όποιες θέλετε φυσικά).. δεν είναι εύκολη η εξοικείωση, θέλει δουλειά, με υπομονή και επιμονή θα αποκτήσετε τις καλύτερες σχέσεις! 

Λοιπόν οσες απογοητεύτηκαμε προχωράμε δυνατά, όποιες είναι στη γέφυρα για την απέναντι όχθη να απολαύσουν την διαδρομή και όσες είναι ήδη στην απέναντι όχθη μια ζωή γεμάτη ευτυχία με την οικογένεια τους και να μας περιμένουν!!! Οποία παραστρατησει @Παρασκευαιδου αναλαμβάνεις!!!

💗💗💗💗💗💗 για ολες! Είστε μέσα στη καρδιά μου!!

 

 

Εσκεμμένα δεν έρχονται τα συναισθήματα τα αρνητικά. Αλλά δυστυχώς οι περισσότερες περνάμε αυτή τη φάση. Να μην θελουμε να μιλήσουμε με φίκους και γνωστούς. Να μην βγούμε έξω, διότι δεν το νιώθουμε χαρά και να μη μας βλέπουν μήπως και καταλάβει κανεις τον πόνο μας και έπειτα θα πρεπει να απολογούμαστε. Εγώ με κάποιες κοπέλες έτσι νιώθω πάντως. Έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουν. Εγώ μόνο στον άντρα μου μπορώ να είμαι 100% ανοιχτή και να κλαιω χωρίς να ντρέπομαι. Αλλά ποσο ακόμα θα στεναχωριόμαστε; Και στεναχωριουνται και εκείνοι που μας βλέπουν να το περνάμε έτσι. Και εγώ πιστεύω πως ο Θεός είναι δίπλα μας. Και αυτό με ήρεμη και εμένα. 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σας ειπα σημερα το πρωι οτι γεννησαν τα ξαφερφια μας , ενα αγορακι ψυχουλιτσα σκετη..μου εστειλαν φωτο , βιντεο και κλπ... Η χαρα τους τεραστια.. και ο ξαδερφος στο τελος μου ειπε στα μηνυματα βαλτε μπρος αμεσα..... Εγω τωρα τι να πω? Οτι εχουμε βαλει μπρος εδω και πεντε χρονια και οτι δεν μας θελει? Μια εγκυμοσυνη ασχετη καπου στα δυο χρονια και απο τοτε τιποτα ξανα? Μονο αρνητικα τεστ καθε μηνα? 

Αυτοι στη πρωτο μηνα προσπαθειων ειχαν εγκυμοσυνη. Ποιος να με καταλαβει... Ειπα μακαρι το κλεισαμε και εγω τωρα παλι σαν μαλακας... 😭😭😭😭😭😭 Με αρνητισμο και ολα οσα λεγαμε το πρωι. 

 

Η απάντηση που δίνω πλέον είναι: Όλα στην ώρα τους θα γίνει όταν αποφασίσει ο Θεός. Επίσης λέω: Δεν είναι κατι που χρειάζεται συζήτηση τώρα. Ξέρω λίγο απότομο. Αλλά βαρέθηκα να απολογούμαι.. Κάποια στιγμη ήμασταν παρέα με τον άντρα μου και τον ξάδερφο του που μόλις είχαν αποκτήσει παιδακι. Όταν φεύγανε εβγαλα το καρότσι τους από την γωνία και λέει ο θείος: αχ για φωτογραφία είναι η (hope501) έτσι πως κραταει το καρότσι. Σαν μανούλα. Κτλ κτλ. Τι να πω. Δεν τον ξέρουν κάποιοι τον πόνο και τον αγώνα μας. 

Φυσικα να τους ζήσουν το παιδακι τους και να ζήσουν όλα τα παιδάκια που γεννιούνται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Ωωωωωωω τι λες τώρα….😱😱😱😱!!!!! Καταρχάς περαστικά και γρήγορη ανάρρωση. Να φροντίσεις να μην κολλήσεις ούτε εσυ, αλλά ούτε το παιδακι σου. 
Δευτερον…..!!!!! Οσο εκλαψες εκλαψες. Πλύνε το πρόσωπο σου με κρύο νερό και κοιτα μπροστά. Κάνε την προσευχή σου και διάβασε την οικογένεια σου και το σπίτι σου. 
Όλα θα γίνουν. Αν δεν είναι τώρα θα είναι τον επόμενο. 
Να σε ρωτήσω ομως, αφού σε έξι μέρες ξεκινάς διέγερση και όπως και να έχει θα περάσει και μια εβδομάδα για ωοληψια, δεν θα είναι πάλι αρνητικός; Λέω εγώ με το φτωχό το μυαλο μου. 
Αχ έλα να σου κάνω αγκαλίτσα. Πως να σε κάνω να γελάσεις τώρα; Δες το squid game😂😂😂

Εσκεμμένα δεν έρχονται τα συναισθήματα τα αρνητικά. Αλλά δυστυχώς οι περισσότερες περνάμε αυτή τη φάση. Να μην θελουμε να μιλήσουμε με φίκους και γνωστούς. Να μην βγούμε έξω, διότι δεν το νιώθουμε χαρά και να μη μας βλέπουν μήπως και καταλάβει κανεις τον πόνο μας και έπειτα θα πρεπει να απολογούμαστε. Εγώ με κάποιες κοπέλες έτσι νιώθω πάντως. Έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουν. Εγώ μόνο στον άντρα μου μπορώ να είμαι 100% ανοιχτή και να κλαιω χωρίς να ντρέπομαι. Αλλά ποσο ακόμα θα στεναχωριόμαστε; Και στεναχωριουνται και εκείνοι που μας βλέπουν να το περνάμε έτσι. Και εγώ πιστεύω πως ο Θεός είναι δίπλα μας. Και αυτό με ήρεμη και εμένα. 

Η απάντηση που δίνω πλέον είναι: Όλα στην ώρα τους θα γίνει όταν αποφασίσει ο Θεός. Επίσης λέω: Δεν είναι κατι που χρειάζεται συζήτηση τώρα. Ξέρω λίγο απότομο. Αλλά βαρέθηκα να απολογούμαι.. Κάποια στιγμη ήμασταν παρέα με τον άντρα μου και τον ξάδερφο του που μόλις είχαν αποκτήσει παιδακι. Όταν φεύγανε εβγαλα το καρότσι τους από την γωνία και λέει ο θείος: αχ για φωτογραφία είναι η (hope501) έτσι πως κραταει το καρότσι. Σαν μανούλα. Κτλ κτλ. Τι να πω. Δεν τον ξέρουν κάποιοι τον πόνο και τον αγώνα μας. 

Φυσικα να τους ζήσουν το παιδακι τους και να ζήσουν όλα τα παιδάκια που γεννιούνται. 

Σε ευχαριστώ πολύ hope μου... εκλαψα βασικα εκνευρισμένη είμαι που δεν μας σκέφτηκε με 37.9 δεν πας σε σπίτι για καφέ ποσο μάλλον όταν έχουν και παιδι αλλά...θα αφήσω για αργότερα να τα πω ένα χεράκι στον άντρα μου.τωρα δεν θα αφήσω να με ρίξει έχω ζήσει από τα 14 μου πολύ πολύ χειρότερα.. ήταν της στιγμής εφόσον είμαι αρνητική μιλησα με την γυναικολόγο ξεκινάω προγεστερονη ώστε να κάνω καθυστέρηση ο άντρας μου έχει τεστ στις 17.03 και εγώ περιμένω κάπου στις 15-18 θέλουμε 2-3 μέρες καθυστέρηση.  Δυστυχώς τον επόμενο μήνα δεν γίνεται γτ πέφτει στο γερμανικό Πάσχα :-( έχω διαβάσει το σπίτι και πάλι όμως θέλει.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εσυ αγκαλίτσα γιατί και αυτό το περάσαμε 

Με αντιγραφείς έτσι; 😂😂😂

Λοιπον μετά την πρώτη ξενέρα και την απογοήτευση που θα φας και έφαγες δες το ορθολογικά!!

Δεν εχεις επιλογή!! 
Αναγκαστικα θα περιμένεις να το περάσετε ,εύχομαι ήπια και γρήγορα, προσπάθησε να μην κολλήσεις εσυ και το παιδί αλλά κ αν κολλήσεις καλύτερα τώρα παρά εν μέσω διέγερσης ποσό μάλλον εμβρυομεταφορας, σφιξε τα δόντια κ κοιτά μπροστά!

Εφοσον μας έλαχε να ζήσουμε μια πανδημία υπομονή & θα περάσει!

Εδω κοντεύει να γίνει Γ Παγκόσμιος εκεί να δεις γλέντια..Όποτε τρελλα με κορδέλα ένας μήνας πάνω ένας κάτω θα περάσει! 
Παλι μαζί θα είμαστε εδώ όλες με το μακρύ μας κ το κοντό μας ♥️♥️

Ξερω δεν έπρεπε να με πιάσει το παράπονο υπάρχουν χειρότερα πράγματα και εδώ κορίτσια περνάνε χειρότερα πράγματα, δεν πρέπει να γίνομαι αχάριστη ήταν της στιγμής  το "μπουκωμα" που ένιωσα είπα να τα γράψω εδώ να μου φύγει. Με ενοχλούν οι άνθρωποι που δεν σκέφτονται τους άλλους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ξερω δεν έπρεπε να με πιάσει το παράπονο υπάρχουν χειρότερα πράγματα και εδώ κορίτσια περνάνε χειρότερα πράγματα, δεν πρέπει να γίνομαι αχάριστη ήταν της στιγμής  το "μπουκωμα" που ένιωσα είπα να τα γράψω εδώ να μου φύγει. Με ενοχλούν οι άνθρωποι που δεν σκέφτονται τους άλλους. 

Έχεις κάθε δικαίωμα να σε πιάσει το παράπονο. Ούτε αχάριστη γίνεσαι ούτε τίποτα. Δεν έχεις περάσει και λίγα και εσύ. Εξάλλου δεν κάνουμε διαγωνισμό ποια έχει περάσει περισσότερα και ποια λιγότερα. Είναι απόλυτα λογικό να σε πιάσει το "γιατί " και να εκνευριστεις. Αλλά όλα για καλό γίνονται, θα το δεις σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έχεις κάθε δικαίωμα να σε πιάσει το παράπονο. Ούτε αχάριστη γίνεσαι ούτε τίποτα. Δεν έχεις περάσει και λίγα και εσύ. Εξάλλου δεν κάνουμε διαγωνισμό ποια έχει περάσει περισσότερα και ποια λιγότερα. Είναι απόλυτα λογικό να σε πιάσει το "γιατί " και να εκνευριστεις. Αλλά όλα για καλό γίνονται, θα το δεις σύντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ  αγαπημένη μου. Τώρα είμαι  οκ . Ας πάρω την προγεστερονη μου κ δε σταματώ να ελπίζω αλλά θα κριθούν εδω στις 5 μέρες αν δεν έχω κολλήσει τότε θα πάνε Θεού θέλοντος όλα κατ'ευχήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ξερω δεν έπρεπε να με πιάσει το παράπονο υπάρχουν χειρότερα πράγματα και εδώ κορίτσια περνάνε χειρότερα πράγματα, δεν πρέπει να γίνομαι αχάριστη ήταν της στιγμής  το "μπουκωμα" που ένιωσα είπα να τα γράψω εδώ να μου φύγει. Με ενοχλούν οι άνθρωποι που δεν σκέφτονται τους άλλους. 

Καλε εδώ μέσα εχουμε ξεβρακωθει όλες, οτι εχουμε εδώ το γράφουμε και οτι μας προβληματίζει.. να ΣΕ πω καμία παντόφλα μπορείς να ΣΕ πετάξεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ξερω δεν έπρεπε να με πιάσει το παράπονο υπάρχουν χειρότερα πράγματα και εδώ κορίτσια περνάνε χειρότερα πράγματα, δεν πρέπει να γίνομαι αχάριστη ήταν της στιγμής  το "μπουκωμα" που ένιωσα είπα να τα γράψω εδώ να μου φύγει. Με ενοχλούν οι άνθρωποι που δεν σκέφτονται τους άλλους. 

Βρε δεν το εγραψα για να σου πω ότι υπάρχουν κ χειρότερα ούτε να μειώσω το συναίσθημα 

Και εγώ έτσι αντέδρασα κ χειρότερα γιατί εμάς δεν ήρθε επίσκεψη κάποιος με πυρετό πήγε κ το κόλλησε μόνος του 😂😂😂

Στο εγραψα για σου πω ότι πολλές φορές σκέφτομαι κάνουμε σχέδια ,τον επόμενο μήνα αυτό ,θα γεννήσω τότε ,θα είναι το τάδε ζώδιο κλπ κλπ και καλά κάνουμε γιατί προχωράμε μπροστά αλλά απο την άλλη  με αφορμή την Ουκρανία και όλα αυτά που συμβαίνουν ποσό κοντά είμαστε στο να τα γαμησουν όλα και όχι διεγέρσεις δεν θα κάνουμε όχι ωοληψιες αλλά δεν ξέρω κ που θα βρεθούμε 

Δεν ξέρω ίσως έχω κουραστεί τόσο πολύ απο αναποδιές & καθυστερήσεις που λεω χτυπά και άλλο θα το αντέξω 😂😂

Του τρελού!!

Περαστικα λοιπόν στο σύζυγο βάλτε τον καραντίνα να είστε με μάσκες και όλα θα πάνε καλά θα δεις ❤️
Ε Ψιτ Ελπίδα ναι πετά μια παντόφλα σε σένα pleaseeeee 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Βρε δεν το εγραψα για να σου πω ότι υπάρχουν κ χειρότερα ούτε να μειώσω το συναίσθημα 

Και εγώ έτσι αντέδρασα κ χειρότερα γιατί εμάς δεν ήρθε επίσκεψη κάποιος με πυρετό πήγε κ το κόλλησε μόνος του 😂😂😂

Στο εγραψα για σου πω ότι πολλές φορές σκέφτομαι κάνουμε σχέδια ,τον επόμενο μήνα αυτό ,θα γεννήσω τότε ,θα είναι το τάδε ζώδιο κλπ κλπ και καλά κάνουμε γιατί προχωράμε μπροστά αλλά απο την άλλη  με αφορμή την Ουκρανία και όλα αυτά που συμβαίνουν ποσό κοντά είμαστε στο να τα γαμησουν όλα και όχι διεγέρσεις δεν θα κάνουμε όχι ωοληψιες αλλά δεν ξέρω κ που θα βρεθούμε 

Δεν ξέρω ίσως έχω κουραστεί τόσο πολύ απο αναποδιές & καθυστερήσεις που λεω χτυπά και άλλο θα το αντέξω 😂😂

Του τρελού!!

Περαστικα λοιπόν στο σύζυγο βάλτε τον καραντίνα να είστε με μάσκες και όλα θα πάνε καλά θα δεις ❤️
Ε Ψιτ Ελπίδα ναι πετά μια παντόφλα σε σένα pleaseeeee 

Σε ευχαριστώ πολύ  μπλακ μου. Όχι όχι δεν το είπα για το σχόλιο σου , και την @Κατεριναπαπ να ρρωτήσεις της το είπα σε προσωπικό μήνυμα ένιωσα έτσι όταν ηρεμησα λέω καλά βλαμμενο ελπίδα γράφεις τέτοια πράγματα στα κορίτσια ενώ πολλά κορίτσια έχουν τόσα άλλα προβλήματα αντε συνελθε χαζοβιολα (είναι τα γνωστά κραξιματα μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε εδώ μέσα εχουμε ξεβρακωθει όλες, οτι εχουμε εδώ το γράφουμε και οτι μας προβληματίζει.. να ΣΕ πω καμία παντόφλα μπορείς να ΣΕ πετάξεις? 

Γέλασα πολύ με το σχόλιο με την χεστρα  🤣🤣🤣 και με το να μου πετάξω παντόφλα το χω με την παντόφλα σαν το τένις αυτό που πετάνε την μπάλα στον τοίχο και τους επιστρέφει θα κάνω 🥍🏓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:
στις On 9/3/2022 at 9:54 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α..και στο φμπ είναι μια ομάδα " μυστική πυλη" δεν έχω φμπ αλλά οποία έχει να γράψει ένα ώστε να βοηθήσουμε κορίτσια

Κοριτσι μου γλυκο τι κανεις εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα γίνω γκρινιάρα... θέλω να κλαψω πραγματικά  :-( 😞 

Μετρούσα τις μέρες σας φαντάρος.. ανυπομονησία και χαρά και τώρα.. ο άντρας μου θετικός :-( 6 μέρες πριν την ακατανομαστη... 

Δεν το πιστεύω ο αδελφός του είχε κορόνα και τον κόλλησε γενικά ο αδελφός του και η γυναίκα από τότε που ήρθαν Γερμανία ολο προβλήματα μας δημιουργούν , εγώ πιστεύω και στο μάτι μόλις μάθουν κάτι στραβώνει οτιδήποτε..  ο άλλος με πυρετό και ήρθε να δώσει κάτι τον άντρα μου τι έρχεσαι ρε βλάκα ακόμα και γρίπη να έχεις τι έρχεσαι έχω και ένα παιδί γιατί να ερθει να μου το κολλήσεις;  αμα έχεις πυρετό κατσε σπίτι σου πάνε κάνε τεστ τι έρχεσαι εδώ για καφε; :-( έγινα γκρινιάρα αλλά έχω κλειστεί στην τουαλέτα και κλαίω κλαίω κορίτσια μου  :-(

Α μωρε Παρασκευαιδακι μου τι ειναι παλι αυτο που σας ετυχε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

@athens25 30/03

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Joann 11/3 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

 

@skorpina78 21/3

@Natassou85 ?

@Joann Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου σήμερα, στείλε μας αν θέλεις την ημερομηνία της χοριακάρας σου 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ξερω δεν έπρεπε να με πιάσει το παράπονο υπάρχουν χειρότερα πράγματα και εδώ κορίτσια περνάνε χειρότερα πράγματα, δεν πρέπει να γίνομαι αχάριστη ήταν της στιγμής  το "μπουκωμα" που ένιωσα είπα να τα γράψω εδώ να μου φύγει. Με ενοχλούν οι άνθρωποι που δεν σκέφτονται τους άλλους. 

Το παραπονο ειναι λογικο να σε πιανει κ καλα κανεις κ τα λες εδω μηπως σου φυγει λιγο απο μεσα σου ασε που να ειδες κ το αρχηγοπουλο μας τα περασε. Μεγαλη αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γέλασα πολύ με το σχόλιο με την χεστρα  🤣🤣🤣 και με το να μου πετάξω παντόφλα το χω με την παντόφλα σαν το τένις αυτό που πετάνε την μπάλα στον τοίχο και τους επιστρέφει θα κάνω 🥍🏓

Χαίρομαι που γελάσες κορίτσι μου,  πως είστε σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ hope μου... εκλαψα βασικα εκνευρισμένη είμαι που δεν μας σκέφτηκε με 37.9 δεν πας σε σπίτι για καφέ ποσο μάλλον όταν έχουν και παιδι αλλά...θα αφήσω για αργότερα να τα πω ένα χεράκι στον άντρα μου.τωρα δεν θα αφήσω να με ρίξει έχω ζήσει από τα 14 μου πολύ πολύ χειρότερα.. ήταν της στιγμής εφόσον είμαι αρνητική μιλησα με την γυναικολόγο ξεκινάω προγεστερονη ώστε να κάνω καθυστέρηση ο άντρας μου έχει τεστ στις 17.03 και εγώ περιμένω κάπου στις 15-18 θέλουμε 2-3 μέρες καθυστέρηση.  Δυστυχώς τον επόμενο μήνα δεν γίνεται γτ πέφτει στο γερμανικό Πάσχα :-( έχω διαβάσει το σπίτι και πάλι όμως θέλει.  

Καλημέρα καλό μου κορίτσι☺️

Πως είσαι σήμερα?? Χαμογελάμε παλι, εεεε?!?!?!😀

Όλα θα γίνουν και θα μας λες μετά το τι κάνεις στην αναμονή μετα την ετ. Κοιτα να φυλαχτείτε τωρα και όλα καλά.

Όπως είπαν και τα κορίτσια, πέτα παντόφλα στον εαυτό σου...τσόκαρο εεεε🤣🤣🤣🤣 αχαχααχα. Καραντίνα τον σύζυξ και μακριά απο τους άλλους. Ο Θεος να σας προστατεύει και είστε καλά.😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!! Καλή επιτυχία σε όλους τους υπερήχους και τις Β επιπέδου!!!, Περιμένουμε νέα σας!!🧿🙏   Με τον ύπνο πως πάτε??Εγώ δυστυχώς δεν κοιμάμαι καθόλου καλά από τώρα! Συμβαίνει και σε κάποια άλλη?
    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...