Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Αχχ αγάπη μου εσύ γλυκιά!!! Το ξέρω κοριτσάκι μου πως αν μπορούσες θα βοηθουσες! Είμαι σίγουρη!! ♥️♥️♥️♥️ Σε ευχαριστώ!!😍😍😍😘😘😘♥️♥️♥️♥️

Ναι υπάρχει διαφορά για το σύζυγο συγκεκριμένα.. μιας και είναι για τη θεραπεία του.. η καινούργια επειδή είναι ενοποιημένη σύριγγα με τη βελόνα είναι μονοδοσικη, δεν υπάρχει δηλαδή πρόβλεψη από χρήση σε άντρες που δε κάνουν ολόκληρη τη δόση.. ενώ στη πένα και η δόση μπορεί να ρυθμιστεί αλλά και η βελόνα βγαίνει για να κουμπώσει ξανά άλλη για δεύτερη χρήση.. για αυτό και το φαρμακείο μας τις κάνει ειδική παραγγελία από την εταιρεία τη παλιά ovitrelle για το σύζυγο αλλά φαίνεται μάλλον από Δευτέρα θα παραλάβει και το σ/κ δε θα έχουμε τη δόση του!! 😰

Αν έχει κάποια υπόψη της ovitrelle, το παλιό κουτί, να χαρίζεται ή αν δεν το χρειάζεται άμεσα (μέσα στο σ/κ) ώστε μόλις παραλάβουμε εμείς να το αντικαταστήσουμε..

Αχ μακαρι να βρεθει κοπελα να βοηθησει γλυκια μας @Kiddo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια τρέχω και δε φτάνω.. προσπαθώ να σας διαβάζω όμως και όποτε με χρειαστείτε θα είμαι εδώ!!

 

@Vasilique μου!! Να τα χαίρεστε κοριτσάκι μου!! Πάντα να τα καμαρώνετε πάνω από όλα υγιή και ευτυχισμένα!! 😍😍😍 Καλή ανάρρωση και σε εσένα γλυκιά διδυμομανουλα!! ♥️♥️♥️ Απόλαυσε μωρουδιλα και δώσε αμέτρητα φιλουδια στα πατουσακια από όλες μας!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

@Kateriniwk σε ποίο γιατρό πήγατε; Είσαι σίγουρη ότι πρόκειται για εξειδικευμένο ανδρολόγο σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας; Ακόμα και με αντιβίωση το σπέρμα θέλει + 3 μήνες για να ανανεωθεί και να φανεί η όποια βελτίωση από την εξάλειψη του μικροβίου.. επίσης όπως πολύ σωστά ανέφεραν τα κορίτσια ( @hope501 & @babyblue94) , κάποια μικρόβια δεν "φεύγουν" ποτέ και ακόμα και αν φύγουν μπορεί να επανεμφανιστούν σε εξέταση ως μια απλή επιμόλυνση χωρίς να είναι απαραίτητη η αντιβίωση.. Θα συμφωνήσω επίσης με τη @twinkletwinlkle καλό είναι να γίνει και ένας έλεγχος κατακερματισμού τουλάχιστον, αλλά σίγουρα δεν είστε έτοιμοι σε 15 μέρες (πόσες σας είπε, δε θυμάμαι..) για εξωσωματική! Τέλος και επειδή ρώτησες, ο ολικός αριθμός σπερματοζωαρίων αναφέρεται στο συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων του όγκου δείγματος που δόθηκε, ο αριθμός σπερματοζωαρίων ανά mL αναφέρεται στον αριθμό σπερματοζωαρίων ανά mL όγκου δείγματος.. δηλαδή εσείς έχετε συνολικό αριθμό 75εκ. και ανά mL 19εκ.. που σημαίνει ότι ο όγκος δείγματος βγαίνει 3,947ml.. πάνω στην εξέταση πρέπει να σου γράφει πάνω πάνω όγκος δείγματος 3,9ml ή 4ml λογικά..

@lilian90 καλώς μας ήρθες και να είσαι περαστική εύχομαι από το θεματακι μας με μια τεράστια χοριακη! Εγώ θα ήθελα απλά να σε ρωτήσω για ποιο λόγο κάνατε σπερματένχυση με αυτό το δείγμα σπέρματος από τη στιγμή που μόλις τον Ιανουάριο έγινε η αφαίρεση αμφοτερόπλευρης κιρσοκήλης..! Μετά την αφαίρεση χρειάζεται τουλάχιστον 6 μήνες για να επέλθει η όποια βελτίωση στο σπέρμα.. εκτός αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος.. ακόμα και αν (φτου φτου μακριά από εμάς!) δεν πάει καλά και αυτή σας η προσπάθεια, να μη βιαστειτε σε μια προσπάθεια εξωσωματικής εάν δεν παρέλθει ο απαιτούμενος χρόνος για τη βελτίωση του σπέρματος! Παρόλα αυτά σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να πάνε όλα κατ'ευχήν αυτή τη φορά και να μείνουν όλα αχρειαστες πληροφορίες!

@MyElpida και εγώ απόλυτα ικανοποιημένη από το ενδοκρινολογικό του Έλενα και τη γνώση των γιατρών στην ενδοκρινολογική γονιμότητα! 

@twinkletwinlkle όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου! 😘♥️

@BlackCat & @Lucia79 μου δεν είδα νέα σας.. μαζί δε πάτε εσείς; 😝😂😂 Πότε με το καλό η ωοληψία και εμβρυομεταφορά;!

 @skorpina78 μου να πάνε όλα κατ'ευχήν κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!!

 @ΧΑΡΜΑ μου λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου... Τεράστια αγκαλιά σου στέλνω!

Υ.Γ. Προσπαθώ να θυμηθώ και ελπίζω ειλικρινά να μη ξέχασα καμία σας!! Εάν όμως παρέλειψα κάποια σας μη με παρεξηγείτε.. σας καρδουλώνω όλες σας!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Κορίτσια μου, χρειαζόμαστε επειγόντως τη βοήθεια σας!! Υπάρχει κάποια που να έχει ovitrelle το παλιό όμως κουτί, με τη πένα, που ήτε της έχει περισσέψει και θέλει να χαρίσει ήτε δε χρειάζεται άμεσα;; Αν τυχόν δε στείλει η εταιρεία μέχρι τη παρασκευή τις ovitrelle στο φαρμακείο δε θα έχουμε να κάνουμε τη δόση του συζύγου μέσα στο Σαββατοκύριακο!! 😱

Έχεις κοιτάξει για online μήπως βρεις εκει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σωστά κατάλαβες, τζιμανι είσαι Σαλονικια!!!

Φαντάσου για να κάνει ο δικος μου το dfi είχα περάσει μια βιοχημική και 2 παλινδρομες και τότε μόνο μας είπε ο εξωσωματιστης να κάνει dfi. Βέβαια από ο, τι φάνηκε δεν ευθυνόταν αυτό, αφού ήταν μια χαρά! Αλλά τουλάχιστον αποκλείσαμε έναν παράγοντα. Όσο για το οξειδωτικό στρες εννοείται ότι δεν μας το είπε κανείς και το έμαθα από τα κορίτσια εδώ.

💪💪💪 Κατσε να σε τρελανω κι αλλο γιατι εμαθα και τις τιμες...χαχα οξειδωτικο εμας μας ειχαν πει πριν δυο χρονια τοτε με το χαλι σπερμοδιαγραμμα αλλα να σου πω την αληθεια μου δεν δωσαμε καν σημασια γιατι τοτε για καποιο ψυχολογικο λογο ημουν τελειως αρνητικη με ολα ( βεβαια τωρα λεω χαζομαρα εκανα) αλλα θελω να σεβομαι τον εαυτο μου και τα ψυχολογικα μου  και να του δινω χωρο γι αυτο και δεν το μετανιωνω.. ηρθε η ωρα να το κανω τωρα! Κατι ασχετο ρε κοριτσια για περιοδο καμια προταση σε χαπι? Επαιρνα φελντεν και τωρα δεν με πιανουν ...😐

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Αχχ αγάπη μου εσύ γλυκιά!!! Το ξέρω κοριτσάκι μου πως αν μπορούσες θα βοηθουσες! Είμαι σίγουρη!! ♥️♥️♥️♥️ Σε ευχαριστώ!!😍😍😍😘😘😘♥️♥️♥️♥️

Ναι υπάρχει διαφορά για το σύζυγο συγκεκριμένα.. μιας και είναι για τη θεραπεία του.. η καινούργια επειδή είναι ενοποιημένη σύριγγα με τη βελόνα είναι μονοδοσικη, δεν υπάρχει δηλαδή πρόβλεψη από χρήση σε άντρες που δε κάνουν ολόκληρη τη δόση.. ενώ στη πένα και η δόση μπορεί να ρυθμιστεί αλλά και η βελόνα βγαίνει για να κουμπώσει ξανά άλλη για δεύτερη χρήση.. για αυτό και το φαρμακείο μας τις κάνει ειδική παραγγελία από την εταιρεία τη παλιά ovitrelle για το σύζυγο αλλά φαίνεται μάλλον από Δευτέρα θα παραλάβει και το σ/κ δε θα έχουμε τη δόση του!! 😰

Αν έχει κάποια υπόψη της ovitrelle, το παλιό κουτί, να χαρίζεται ή αν δεν το χρειάζεται άμεσα (μέσα στο σ/κ) ώστε μόλις παραλάβουμε εμείς να το αντικαταστήσουμε..

Αυτό θελεις; γρρρ την έχω έχω και 2 τέτοια αμα μου το έλεγες πιο νωρις θα σου το έστελνα αλλά τώρα πως μπορώ να το στείλω μέχρι σκ να το εχεις; μένω Γερμανία. Δείτε την συγκεκριμένη εταιρεία μήπως βρείτε. 

received_1092510617989976.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Έχεις instagram? 
Υπαρχει ένα πολύ ωραίο σελιδακι το «no baby news» που βοηθάει πολύ με φάρμακα (χάρισμα κλπ) 

Η κοπέλα που τρέχει την σελίδα είναι γλυκύτατη κ εξυπηρετικότατη και γενικά είναι μια σελίδα με πολύ ωραία μηνύματα που δίνει φωνή στην υπογονιμότητα.

Αν δεν έχεις Insta γράψε μου σε pm ένα μήνυμα σαν να το έστελνες εσυ να της το στείλω , λίγο το story για να εξηγήσω τη θεραπεία εννοώ , δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα.

 

Α..και στο φμπ είναι μια ομάδα " μυστική πυλη" δεν έχω φμπ αλλά οποία έχει να γράψει ένα ώστε να βοηθήσουμε κορίτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α..και στο φμπ είναι μια ομάδα " μυστική πυλη" δεν έχω φμπ αλλά οποία έχει να γράψει ένα ώστε να βοηθήσουμε κορίτσια. 

Εντάξει βρηκε λύση η Dr @Kiddo μας! Η διδυμομανουλα λεχωνα @Vasilique θα της δώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

💪💪💪 Κατσε να σε τρελανω κι αλλο γιατι εμαθα και τις τιμες...χαχα οξειδωτικο εμας μας ειχαν πει πριν δυο χρονια τοτε με το χαλι σπερμοδιαγραμμα αλλα να σου πω την αληθεια μου δεν δωσαμε καν σημασια γιατι τοτε για καποιο ψυχολογικο λογο ημουν τελειως αρνητικη με ολα ( βεβαια τωρα λεω χαζομαρα εκανα) αλλα θελω να σεβομαι τον εαυτο μου και τα ψυχολογικα μου  και να του δινω χωρο γι αυτο και δεν το μετανιωνω.. ηρθε η ωρα να το κανω τωρα! Κατι ασχετο ρε κοριτσια για περιοδο καμια προταση σε χαπι? Επαιρνα φελντεν και τωρα δεν με πιανουν ...😐

 

 

Και πολύ καλά κάνεις και δεν το μετανιωνεις. Όλα γίνονται για κάποιον λόγο και όταν είμαστε έτοιμες. Εμένα με βοηθάει το neurofen express και το brufen πάντως στους πόνους περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει βρηκε λύση η Dr @Kiddo μας! Η διδυμομανουλα λεχωνα @Vasilique θα της δώσει.

Φαντάσου μέχρι να τα διαβάσω βρέθηκε η λύση .. 🤪🤪🤪 ήμαστε εδώ γρήγορες. 

Πάντως ασχετο που σας λέω ότι κάνω ενέσεις και φοβάμαι τέτοιες κάνω 😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

💪💪💪 Κατσε να σε τρελανω κι αλλο γιατι εμαθα και τις τιμες...χαχα οξειδωτικο εμας μας ειχαν πει πριν δυο χρονια τοτε με το χαλι σπερμοδιαγραμμα αλλα να σου πω την αληθεια μου δεν δωσαμε καν σημασια γιατι τοτε για καποιο ψυχολογικο λογο ημουν τελειως αρνητικη με ολα ( βεβαια τωρα λεω χαζομαρα εκανα) αλλα θελω να σεβομαι τον εαυτο μου και τα ψυχολογικα μου  και να του δινω χωρο γι αυτο και δεν το μετανιωνω.. ηρθε η ωρα να το κανω τωρα! Κατι ασχετο ρε κοριτσια για περιοδο καμια προταση σε χαπι? Επαιρνα φελντεν και τωρα δεν με πιανουν ...😐

 

 

Βάζω κρέμα για μυϊκό πόνο:-/ πονάω 5 μέρες πλέον:-( δεν μπορώ να έχω 5 μέρες δυνατά χαπια κ σώθηκα με την κρέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Φαντάσου μέχρι να τα διαβάσω βρέθηκε η λύση .. 🤪🤪🤪 ήμαστε εδώ γρήγορες. 

Πάντως ασχετο που σας λέω ότι κάνω ενέσεις και φοβάμαι τέτοιες κάνω 😂😂😂

 

Ναι ευτυχώς... πέρα από γρήγορες έχουμε και κάτι αστέρια σαν την επίτιμη αρχηγό μας, τη @Vasilique που ούτε από καισαρικες ούτε απο λοχεία χαμπαριαζει μπροστά στο να βοηθήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ευτυχώς... πέρα από γρήγορες έχουμε και κάτι αστέρια σαν την επίτιμη αρχηγό μας, τη @Vasilique που ούτε από καισαρικες ούτε απο λοχεία χαμπαριαζει μπροστά στο να βοηθήσει. 

Ποσο όμορφη ομάδα έχουμε  .   :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αχ μακαρι να βρεθει κοπελα να βοηθησει γλυκια μας @Kiddo

Το είδωλο η @Vasilique μας!!! Αχ να 'ναι καλά!! Αληθεια κορίτσια μου είστε όλες φοβερές!! Σας ευχαριστώ μέσα από τη καρδιά μου τόσο πολύ!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχεις κοιτάξει για online μήπως βρεις εκει; 

Online εννοείς social..; Αχ δεν έχω τίποτα από όλα αυτά..

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό θελεις; γρρρ την έχω έχω και 2 τέτοια αμα μου το έλεγες πιο νωρις θα σου το έστελνα αλλά τώρα πως μπορώ να το στείλω μέχρι σκ να το εχεις; μένω Γερμανία. Δείτε την συγκεκριμένη εταιρεία μήπως βρείτε. 

received_1092510617989976.jpeg

Όχι αυτή είναι αντίστοιχη της gonal εδώ.. και στη Γερμανία ovitrelle έχετε αλλά εκεί υπάρχει και η pregnyl που βγάζει και ακριβώς δόσεις για άντρες.. στην Ελλάδα φυσικά έχει καταργηθεί... Η μοναδική χοριακη γοναδοτροπινη εδώ είναι μόνο η ovitrelle και πλέον κυκλοφορούν μόνο οι μονοδοσικες ενέσεις που είναι μόνο για γυναίκες.. πόσο πιο χεσμεν@@ς δηλαδή έχουν τους άντρες στο θέμα της γονιμότητας..😪 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α..και στο φμπ είναι μια ομάδα " μυστική πυλη" δεν έχω φμπ αλλά οποία έχει να γράψει ένα ώστε να βοηθήσουμε κορίτσια. 

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Και μόνο για τη σκέψη... ♥️♥️♥️♥️♥️

στις πριν 20 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει βρηκε λύση η Dr @Kiddo μας! Η διδυμομανουλα λεχωνα @Vasilique θα της δώσει.

😍😍😍😍😍♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Φαντάσου μέχρι να τα διαβάσω βρέθηκε η λύση .. 🤪🤪🤪 ήμαστε εδώ γρήγορες. 

Πάντως ασχετο που σας λέω ότι κάνω ενέσεις και φοβάμαι τέτοιες κάνω 😂😂😂

 

Είστε αστέρια, πράγματι!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️😍😍😍😍😍

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ευτυχώς... πέρα από γρήγορες έχουμε και κάτι αστέρια σαν την επίτιμη αρχηγό μας, τη @Vasilique που ούτε από καισαρικες ούτε απο λοχεία χαμπαριαζει μπροστά στο να βοηθήσει. 

😍😍😍😍😍😍♥️♥️♥️♥️♥️♥️

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ποσο όμορφη ομάδα έχουμε  .   :-)

Υπέροχη!! Όντως!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Αχχχχχ ακόμα συγκινημένη είμαι.. βρε κορίτσια μου... Πόσο σας ευχαριστώ όλες!!! Δεν υπάρχετε!! Αλήθεια, ευχαριστώ!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Υ.Γ. Δε σας είπα και ένα Χρόνια Πολλά για χθες..!!! Είστε όλες τόσο μοναδικές και όμως ταυτόχρονα το ίδιο υπέροχες και δυνατές όλες!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️👸👸👸👸👸👸👸👸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Το είδωλο η @Vasilique μας!!! Αχ να 'ναι καλά!! Αληθεια κορίτσια μου είστε όλες φοβερές!! Σας ευχαριστώ μέσα από τη καρδιά μου τόσο πολύ!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Online εννοείς social..; Αχ δεν έχω τίποτα από όλα αυτά..

Όχι αυτή είναι αντίστοιχη της gonal εδώ.. και στη Γερμανία ovitrelle έχετε αλλά εκεί υπάρχει και η pregnyl που βγάζει και ακριβώς δόσεις για άντρες.. στην Ελλάδα φυσικά έχει καταργηθεί... Η μοναδική χοριακη γοναδοτροπινη εδώ είναι μόνο η ovitrelle και πλέον κυκλοφορούν μόνο οι μονοδοσικες ενέσεις που είναι μόνο για γυναίκες.. πόσο πιο χεσμεν@@ς δηλαδή έχουν τους άντρες στο θέμα της γονιμότητας..😪 

♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Και μόνο για τη σκέψη... ♥️♥️♥️♥️♥️

😍😍😍😍😍♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Είστε αστέρια, πράγματι!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️😍😍😍😍😍

😍😍😍😍😍😍♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Υπέροχη!! Όντως!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Αχχχχχ ακόμα συγκινημένη είμαι.. βρε κορίτσια μου... Πόσο σας ευχαριστώ όλες!!! Δεν υπάρχετε!! Αλήθεια, ευχαριστώ!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Υ.Γ. Δε σας είπα και ένα Χρόνια Πολλά για χθες..!!! Είστε όλες τόσο μοναδικές και όμως ταυτόχρονα το ίδιο υπέροχες και δυνατές όλες!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️👸👸👸👸👸👸👸👸

Μόνο καρδιές... τίποτα άλλο. Τα λόγια είναι φτωχά για να περιγράψουν το δέσιμο που έχει αναπτυχθεί στην ομάδα αυτή.  Πόση βοήθεια, πόση στηριξη, πόση συμπαράσταση... 

❤️image.png.a4804e8fa0c3fcf2dde21f69af9f7ada.png❤️❤️

Έλα και τόσες γνώσεις που έχω πάρει από σένα Dr μου κοντεύω να πάρω και εγώ πτυχίο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μόνο καρδιές... τίποτα άλλο. Τα λόγια είναι φτωχά για να περιγράψουν το δέσιμο που έχει αναπτυχθεί στην ομάδα αυτή.  Πόση βοήθεια, πόση στηριξη, πόση συμπαράσταση... 

❤️image.png.a4804e8fa0c3fcf2dde21f69af9f7ada.png❤️❤️

Έλα και τόσες γνώσεις που έχω πάρει από σένα Dr μου κοντεύω να πάρω και εγώ πτυχίο!

Έτσι ακριβώς... ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Υ.Γ. Εσύ τώρα άλλαξες πίστα, ότι έμαθες.. έμαθες!! Δεν έχεις πλέον ανάγκη!! Του χρόνου με το καλό θα μου μαθαίνεις εσύ άλλα καλύτερα και πολύ πιο ευχάριστα!!! 😉😁😁😁😘😘😘😘😘♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Έτσι ακριβώς... ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️🤪

Υ.Γ. Εσύ τώρα άλλαξες πίστα, ότι έμαθες.. έμαθες!! Δεν έχεις πλέον ανάγκη!! Του χρόνου με το καλό θα μου μαθαίνεις εσύ άλλα καλύτερα και πολύ πιο ευχάριστα!!! 😉😁😁😁😘😘😘😘😘♥️♥️♥️♥️♥️

Αχ μακάρι... μακάρι να γίνουν όλα όπως τα λες και να μου μείνει αχρείαστο το πτυχίο! 😀

Και να τα λέμε όλες πάλι μαζί αλλά να αναλύουμε άλλα θέματα.  Γιατί ξυπνάει τα βράδια, γιατί δεν τρώει κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ μακάρι... μακάρι να γίνουν όλα όπως τα λες και να μου μείνει αχρείαστο το πτυχίο! 😀

Και να τα λέμε όλες πάλι μαζί αλλά να αναλύουμε άλλα θέματα.  Γιατί ξυπνάει τα βράδια, γιατί δεν τρώει κτλ.

Είμαι σίγουρη!!! Όλα θα πάνε καλά και όλα θα γίνουν στην ώρα τους για όλες μας!!! ♥️♥️♥️♥️♥️

Έχουμε να πάρουμε πτυχία ακόμα... 🤣🤣🤣🤣 Εδώ θα είμαστε να τα λέμε!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Το ξερω ρε Κατερινιω μου και καλα κανεις γιατι ποσα να ξερουμε πια και εμεις! Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι αυτο ειδικα με τον κατακερματισμο , εχεις δεν εχεις καλο μπορει να εχει το θεμα του ειδικα σε αποβολες... Αλλα μη δινεις και πολυ βαση σε μενα γιατι παιρνω αποτομη πληροφορηση και μπορει να τα πιανω και λαθος! Σε λιγους μηνες κατι παραπανω θα ξερω... Κ εσυ θυμαμαι τωρα εχεις εξετασεις να κανεις ανοσολογικα και τετοια ε? 

Ναι κορίτσι μου σωστά θυμάσαι απο την μεθεπόμενη εβδομάδα θα πάω Θεσσαλονίκη να τις κάνω να τελειώνω, έπειτα βλέπουμε... θα τις δείξω στο γιατρό και τότε θα έχω καλύτερη εικόνα.. 

Όσο για το σπέρμα πήγαμε σε εξειδικευμένο εδώ η φίλη μας η kiddo μου το σύστησε και είπε οτι το σπέρμα είναι λες και είναι αποστειρωμένο και πρώτο ζευγάρι τους τελευταίους 6 μήνες τον επισκέφθηκε χωρίς να έχει θέμα, τον εξέτασε κιόλας έκανε και εξετάσεις και δόξα το Θεό ολα καλά... απο εκεί και έπειτα δεν χρειάστηκε ποτέ να ξανά ασχοληθώ με το σπέρμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2022 at 1:39 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

Ακολουθεί μήνυμα:  

Προς όλα τα κορίτσια,

Σε αυτά που τώρα ξεκινούν το ταξίδι της εξωσωματικής, σε αυτά που έχουν μία και δύο και τρεις ή και παραπάνω αποτυχίες, που πέφτουν και ξανασηκώνονται… Μην σκεφτείτε ούτε ένα λεπτό να τα παρατήσετε. Μην πιστέψετε πως δεν θα τα καταφέρετε εσείς! 

2/3/2022 η δική μου ημέρα …  Πόσες φορές πέρασε η 2/3 από τη ζωή μου χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο για εμένα. Ανούσια. Κενή.

Μια εβδομάδα μόλις πριν και άλλαξαν τα πάντα… Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω τα συναισθήματα που νιώθω. Μια ευχή μόνο θα κάνω να μπορέσουν να ζήσουν το θαύμα της μητρότητας οι γυναίκες όλου του κόσμου. Ακόμη νιώθω παγωμένη με όλο αυτό που μου συνέβη. Αυτό που πραγματικά σε κάνει και ξεχνάς την όποια ταλαιπωρία έχεις περάσει στο παρελθόν για να τα καταφέρεις στο τέλος. Και να σας πω και κάτι άλλο; Ναι, ταλαιπωρήθηκα για να φέρω στον κόσμο τα μωρά μου, και μετά που γέννησα και πονούσα. Και ακόμη πονάω. Και δεν μπορώ να τα χαρώ όπως θα ήθελα. Που γεννήθηκαν και έκλαψαν μα εγώ δεν έκλαψα. Ήμουν τόσο σοκαρισμένη, τόσο φοβισμένη που εκείνη την στιγμή δεν μπορούσα να αντιδράσω. Έμεινα να τα κοιτάζω σαν χαμένη…

Όμως ξέρετε κάτι; Όλα θα τα έκανα ξανά από την αρχή εάν μου το ζητούσαν! Τα πάντα! Τίποτε λιγότερο… 💚

1E241478-77F1-4A75-89A8-503CC5334894.jpeg

Συγχαρητήρια @Vasilique, να είναι καλοτυχα τα μωράκια και να απολαύσεις το καινούριο ταξίδι που ξεκινά!! Τελικά πόσο γεννήθηκαν που είχες αγωνία; 

Ως προς τον πόνο θέλω να σου πω να μη σε αγχώνει. Θυμάσαι που σου είχα γράψει ότι κι εγώ πονούσα και δεν ήμουν άνετα λειτουργική; Κάποιες φορές αναρωτιόμουν αν θα επανέλθω ποτέ..! Εκ των υστέρων σου λέω πως απλώς χρειάζεται υπομονή και χρόνο- δύο μωράκια βγήκαν από εκεί μεσα... Σε λίγο ούτε που θα το θυμάσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jaipur είπε:

Συγχαρητήρια @Vasilique, να είναι καλοτυχα τα μωράκια και να απολαύσεις το καινούριο ταξίδι που ξεκινά!! Τελικά πόσο γεννήθηκαν που είχες αγωνία; 

Ως προς τον πόνο θέλω να σου πω να μη σε αγχώνει. Θυμάσαι που σου είχα γράψει ότι κι εγώ πονούσα και δεν ήμουν άνετα λειτουργική; Κάποιες φορές αναρωτιόμουν αν θα επανέλθω ποτέ..! Εκ των υστέρων σου λέω πως απλώς χρειάζεται υπομονή και χρόνο- δύο μωράκια βγήκαν από εκεί μεσα... Σε λίγο ούτε που θα το θυμάσαι! 

Σ´ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Ήδη νιώθω καλύτερα… Μέρα με την μέρα είναι όντως διαφορετικά… Το αγόρι γεννήθηκε 2460 κ το κορίτσι 2280. Το έβαλαν ΜΕΝΝ λόγω βάρους κ μία ημέρα στην λάμπα πάλι προληπτικά για τον ίκτερο. Βγήκε την επόμενη ημέρα από αυτή που βγήκαμε εμείς αλλά τώρα δεν την προλαβαίνουμε! Σε 4 ημέρες πήρε 100γρ. Δόξα τω Θεώ! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μου ειλικρινά ανησυχώ γι αυτό και σας γράφω! Χτές έκανα την ετ! Από χτές λοιπόν νιώθω πονάκια περιόδου όχι έντονα και ανα διαστήματα τα οποία συνεχίζονται και σήμερα! Νόμιζα πως ίσως να ταν το έντερο μου αλλά όχι δεν είναι αυτό! Και αυτή τη φορά εκτος απο σικλακουρ κ ουτρο κάνω μόνο μια ένεση clestane κάθε μέρα! Να είναι απο τα φάρμακα; Δεν ένιωθα ποτέ πονάκια τόσο σύντομα κ τις άλλες φορες εβαζα κ κολπικη κρεμα επαιρνα κ σαλοσπιρ κ μεντρολ! Θέλω να είμαι αισιοδοξη αλλα τα πονάκια αυτά με εχουν απογοητεύσει!!

🥺🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Έτσι ακριβώς... ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Υ.Γ. Εσύ τώρα άλλαξες πίστα, ότι έμαθες.. έμαθες!! Δεν έχεις πλέον ανάγκη!! Του χρόνου με το καλό θα μου μαθαίνεις εσύ άλλα καλύτερα και πολύ πιο ευχάριστα!!! 😉😁😁😁😘😘😘😘😘♥️♥️♥️♥️♥️

Μακάρι Παναγίτσα μου όπως τα λες να γίνουν. Να μας καθοδηγούν οι @twinkletwinlkle, @Vasilique, @tina21, @blueheart, @Mary.Ger, @kk88, @Apol, @angel35 και όσες άλλες κοπέλες ξέχασα. Πραγματικά να μας λένε τι να κάνουμε όταν θα έχουμε τις ανησυχίες μας. Εδώ η ομάδα πετάει!!!!❤️❤️ Μπορεί να μην γνωριζόμαστε όλες από κοντά αλλά είμαστε μια παρέα❤️νοιαζόμαστε η μια για την άλλη 😍😍και δεν υπάρχει ίχνος κακίας ή ζήλιας ή οτιδήποτε αρνητικό κτλ κτλ . Πραγματικά είμαστε μια γροθιά🥰🥰🥰

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ μακάρι... μακάρι να γίνουν όλα όπως τα λες και να μου μείνει αχρείαστο το πτυχίο! 😀

Και να τα λέμε όλες πάλι μαζί αλλά να αναλύουμε άλλα θέματα.  Γιατί ξυπνάει τα βράδια, γιατί δεν τρώει κτλ.

Έτσι θα γίνει όπως τα λες. Μακάρι Θεέ μου να πετύχουμε όλες το όνειρό μας και να καθόμαστε μετά να αναλύουμε άλλα θέματα. 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Βρε κορίτσια μου ειλικρινά ανησυχώ γι αυτό και σας γράφω! Χτές έκανα την ετ! Από χτές λοιπόν νιώθω πονάκια περιόδου όχι έντονα και ανα διαστήματα τα οποία συνεχίζονται και σήμερα! Νόμιζα πως ίσως να ταν το έντερο μου αλλά όχι δεν είναι αυτό! Και αυτή τη φορά εκτος απο σικλακουρ κ ουτρο κάνω μόνο μια ένεση clestane κάθε μέρα! Να είναι απο τα φάρμακα; Δεν ένιωθα ποτέ πονάκια τόσο σύντομα κ τις άλλες φορες εβαζα κ κολπικη κρεμα επαιρνα κ σαλοσπιρ κ μεντρολ! Θέλω να είμαι αισιοδοξη αλλα τα πονάκια αυτά με εχουν απογοητεύσει!!

🥺🥺🥺

Αχχχχχχχ πραγματικα όλες, όσες φορές και να τα λέμε, ανησυχούμε για τα ΄δια θέματα μετα την ετ.... Τα πονάκια.... μπορεί να είναι απο την εμφύτευση και απο τα φάρμακα. Άλλα έπαιρνες τότε, άλλα παίρνεις τώρα. Άλλη φάση τότε, άλλη τώρα. Ξε΄ρω πως αυτή είναι η πιο δύσκολη αναμονή..... και η πιο αβάσταχτη. Δεν ξέρω εαν δουλεύεις η εαν πήρες άδεια. Όπως και να έχει, αν είσαι στον καναπέ σου κάτσε να δεις ταινίες/σειρές και κατα προτίμηση όχι συναισθηματικές. Αλλά καμιά δράση ή αστεία. Η @kk88 (εαν δεν κάνω λάθος) έβλεπε τότε την κορεάτικη σειρά squid game με τις δολοφονίες🤦🏽‍♀️😂🤦🏽‍♀️😂🤦🏽‍♀️😂🤦🏽‍♀️ ίσως να σε κάνει να ξεχαστείς λίγο.

Αλλιώς γράφε μας ότι σου κατέβει, αλλά μην ψάχνεις να βρεις....θα φανεί στην χοριακή το αποτέλεσμα. Και σε παρακαλώ μην τυχόν και κάνεις αυτό που έκανε η @Natassou85 να πας για τεστ σε 4 μέρες και μας άφησε όλους άφωνους όπως έκανε εκείνη και έσπασε κάθε ρεκορ 😂😂

Αλήθεια @Natassou85 πο΄τε είναι να κάνεις χορικακή??

 

Κορίτσια δεν έχω άλλα reactions (μα τι κακό που είναι αυτό) σας καρδουλώνω όλες και σας εύχομαι ότι καλύτερο με υγεία!!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Joann είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;χτες είχαμε ωοληψια από τα 7 που πήραμε κατάφεραν να είναι καλά τα 3..δν ξέρω γενικά αν είναι καλός αριθμός,για μένα είναι!!! Όπως ξέρετε είναι η πρώτη μου εξωσωματική σήμερα με πήραν τηλ και μου είπαν ότι γονιμοποιήθηκαν τα 2 και το τρίτο ακόμα δν έχει κάποιο σημάδι αλλά το αφήνουν και βλεπουν..την Παρασκευή @BlackCat τελικά πάμε για εμβριομεταφορα..💓👶👣🙏 τι πιστεύετε κορίτσια θα τα καταφέρω; Έχετε να μου πείτε κάτι να προσέχω γενικά στην εμβριομεταφορα μετά;μου έχει δώσει ο γιατρός να παιρνω ustrogestan 3 φορές την ημέρα και κολπικό υπόθετο κάθε βράδυ crinone..σας τα λέω όλα σε ένα μνμ συγνώμη..😅Είναι η πρώτη φορά και δν έχω ιδεα,θα με πάρουν και αύριο τηλ μου είπαν ξανα.φιλια σε όλες!!!!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μεταφέρετε γρήγορα τα σποράκια σας.

Παρασκευή όταν λες για εμβρυομεταφορά πότε εννοείς αύριο?

Για να σε βάλω στο τυχερό πινακάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μεταφέρετε γρήγορα τα σποράκια σας.

Παρασκευή όταν λες για εμβρυομεταφορά πότε εννοείς αύριο?

Για να σε βάλω στο τυχερό πινακάκι

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ πολύ..μόλις με πήραν τηλ και μου είπαν έχουν γίνει 4 κύτταρα και τα 2 προχωράνε τέλεια και θα τα βάλουμε και τα δύο..ναι αύριο με το καλό θα πάω να γίνει η εμβρυομεταφορα...να με βάλεις στο τυχερό πίνακακι γτ κάτι μου λέει ότι θα έχω ευχάριστα νέα σε 15 μερουλες με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια τρέχω και δε φτάνω.. προσπαθώ να σας διαβάζω όμως και όποτε με χρειαστείτε θα είμαι εδώ!!

 

@Vasilique μου!! Να τα χαίρεστε κοριτσάκι μου!! Πάντα να τα καμαρώνετε πάνω από όλα υγιή και ευτυχισμένα!! 😍😍😍 Καλή ανάρρωση και σε εσένα γλυκιά διδυμομανουλα!! ♥️♥️♥️ Απόλαυσε μωρουδιλα και δώσε αμέτρητα φιλουδια στα πατουσακια από όλες μας!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

@Kateriniwk σε ποίο γιατρό πήγατε; Είσαι σίγουρη ότι πρόκειται για εξειδικευμένο ανδρολόγο σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας; Ακόμα και με αντιβίωση το σπέρμα θέλει + 3 μήνες για να ανανεωθεί και να φανεί η όποια βελτίωση από την εξάλειψη του μικροβίου.. επίσης όπως πολύ σωστά ανέφεραν τα κορίτσια ( @hope501 & @babyblue94) , κάποια μικρόβια δεν "φεύγουν" ποτέ και ακόμα και αν φύγουν μπορεί να επανεμφανιστούν σε εξέταση ως μια απλή επιμόλυνση χωρίς να είναι απαραίτητη η αντιβίωση.. Θα συμφωνήσω επίσης με τη @twinkletwinlkle καλό είναι να γίνει και ένας έλεγχος κατακερματισμού τουλάχιστον, αλλά σίγουρα δεν είστε έτοιμοι σε 15 μέρες (πόσες σας είπε, δε θυμάμαι..) για εξωσωματική! Τέλος και επειδή ρώτησες, ο ολικός αριθμός σπερματοζωαρίων αναφέρεται στο συνολικό αριθμό σπερματοζωαρίων του όγκου δείγματος που δόθηκε, ο αριθμός σπερματοζωαρίων ανά mL αναφέρεται στον αριθμό σπερματοζωαρίων ανά mL όγκου δείγματος.. δηλαδή εσείς έχετε συνολικό αριθμό 75εκ. και ανά mL 19εκ.. που σημαίνει ότι ο όγκος δείγματος βγαίνει 3,947ml.. πάνω στην εξέταση πρέπει να σου γράφει πάνω πάνω όγκος δείγματος 3,9ml ή 4ml λογικά..

@lilian90 καλώς μας ήρθες και να είσαι περαστική εύχομαι από το θεματακι μας με μια τεράστια χοριακη! Εγώ θα ήθελα απλά να σε ρωτήσω για ποιο λόγο κάνατε σπερματένχυση με αυτό το δείγμα σπέρματος από τη στιγμή που μόλις τον Ιανουάριο έγινε η αφαίρεση αμφοτερόπλευρης κιρσοκήλης..! Μετά την αφαίρεση χρειάζεται τουλάχιστον 6 μήνες για να επέλθει η όποια βελτίωση στο σπέρμα.. εκτός αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος.. ακόμα και αν (φτου φτου μακριά από εμάς!) δεν πάει καλά και αυτή σας η προσπάθεια, να μη βιαστειτε σε μια προσπάθεια εξωσωματικής εάν δεν παρέλθει ο απαιτούμενος χρόνος για τη βελτίωση του σπέρματος! Παρόλα αυτά σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να πάνε όλα κατ'ευχήν αυτή τη φορά και να μείνουν όλα αχρειαστες πληροφορίες!

@MyElpida και εγώ απόλυτα ικανοποιημένη από το ενδοκρινολογικό του Έλενα και τη γνώση των γιατρών στην ενδοκρινολογική γονιμότητα! 

@twinkletwinlkle όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου! 😘♥️

@BlackCat & @Lucia79 μου δεν είδα νέα σας.. μαζί δε πάτε εσείς; 😝😂😂 Πότε με το καλό η ωοληψία και εμβρυομεταφορά;!

 @skorpina78 μου να πάνε όλα κατ'ευχήν κοριτσάκι μου!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!!

 @ΧΑΡΜΑ μου λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου... Τεράστια αγκαλιά σου στέλνω!

Υ.Γ. Προσπαθώ να θυμηθώ και ελπίζω ειλικρινά να μη ξέχασα καμία σας!! Εάν όμως παρέλειψα κάποια σας μη με παρεξηγείτε.. σας καρδουλώνω όλες σας!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Κορίτσια μου, χρειαζόμαστε επειγόντως τη βοήθεια σας!! Υπάρχει κάποια που να έχει ovitrelle το παλιό όμως κουτί, με τη πένα, που ήτε της έχει περισσέψει και θέλει να χαρίσει ήτε δε χρειάζεται άμεσα;; Αν τυχόν δε στείλει η εταιρεία μέχρι τη παρασκευή τις ovitrelle στο φαρμακείο δε θα έχουμε να κάνουμε τη δόση του συζύγου μέσα στο Σαββατοκύριακο!! 😱

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για το καλωσόρισμα! ♥️

Από χθες σας διαβάζω κι έχω να πω πως η ομάδα είναι φοβερή και με συγκίνησε η τρομερή αλληλοϋποστηριξη που υπάρχει!

Σπερματεγχυση κάναμε γιατι το σπέρμα, ασχέτως της ύπαρξης κιρσοκήλης, ήταν εντός των ορίων, δηλαδή συνολικός αριθμός πάνω από 110 εκ, κάπου 29 εκ ανά ml συνολική κινητικότητα κάπου 40 και μετά την επεξεργασία 78%. Οπότε μας είπε ουρολόγος αλλά και το κεντρο ότι είμαστε στις περιπτώσεις που μπορεί να πιάσει η σπερματεγχυση. Δηλαδή πιο πολύ η επέμβαση έγινε για να προλάβουμε επιδείνωση του σπέρματος μελλοντικα. Τώρα κι εγώ τι να πω, υποτίθεται τα συζητάμε όλα και με τον ουρολόγο και με τον γυναικολόγο και με το κέντρο και θεωρητικά τους εμπιστευομαστε.

Αλλά να πω την αλήθεια αισθάνομαι ότι δεν θα πετύχει γιατί δεν νιώθω κάτι διαφορετικό ούτε παρατήρησα κάποια διαφορα για να πω ότι κάτι γίνεται.

Οπότε σχεδιάζουμε από τώρα τα επόμενα βήματα για την εξωσωματική και μακάρι να βρεθούμε προ εκπλήξεως από κανένα θαυματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Μακάρι Παναγίτσα μου όπως τα λες να γίνουν. Να μας καθοδηγούν οι @twinkletwinlkle, @Vasilique, @tina21, @blueheart, @Mary.Ger, @kk88, @Apol, @angel35 και όσες άλλες κοπέλες ξέχασα. Πραγματικά να μας λένε τι να κάνουμε όταν θα έχουμε τις ανησυχίες μας. Εδώ η ομάδα πετάει!!!!❤️❤️ Μπορεί να μην γνωριζόμαστε όλες από κοντά αλλά είμαστε μια παρέα❤️νοιαζόμαστε η μια για την άλλη 😍😍και δεν υπάρχει ίχνος κακίας ή ζήλιας ή οτιδήποτε αρνητικό κτλ κτλ . Πραγματικά είμαστε μια γροθιά🥰🥰🥰

Έτσι θα γίνει όπως τα λες. Μακάρι Θεέ μου να πετύχουμε όλες το όνειρό μας και να καθόμαστε μετά να αναλύουμε άλλα θέματα. 

Αχχχχχχχ πραγματικα όλες, όσες φορές και να τα λέμε, ανησυχούμε για τα ΄δια θέματα μετα την ετ.... Τα πονάκια.... μπορεί να είναι απο την εμφύτευση και απο τα φάρμακα. Άλλα έπαιρνες τότε, άλλα παίρνεις τώρα. Άλλη φάση τότε, άλλη τώρα. Ξε΄ρω πως αυτή είναι η πιο δύσκολη αναμονή..... και η πιο αβάσταχτη. Δεν ξέρω εαν δουλεύεις η εαν πήρες άδεια. Όπως και να έχει, αν είσαι στον καναπέ σου κάτσε να δεις ταινίες/σειρές και κατα προτίμηση όχι συναισθηματικές. Αλλά καμιά δράση ή αστεία. Η @kk88 (εαν δεν κάνω λάθος) έβλεπε τότε την κορεάτικη σειρά squid game με τις δολοφονίες🤦🏽‍♀️😂🤦🏽‍♀️😂🤦🏽‍♀️😂🤦🏽‍♀️ ίσως να σε κάνει να ξεχαστείς λίγο.

Αλλιώς γράφε μας ότι σου κατέβει, αλλά μην ψάχνεις να βρεις....θα φανεί στην χοριακή το αποτέλεσμα. Και σε παρακαλώ μην τυχόν και κάνεις αυτό που έκανε η @Natassou85 να πας για τεστ σε 4 μέρες και μας άφησε όλους άφωνους όπως έκανε εκείνη και έσπασε κάθε ρεκορ 😂😂

Αλήθεια @Natassou85 πο΄τε είναι να κάνεις χορικακή??

 

Κορίτσια δεν έχω άλλα reactions (μα τι κακό που είναι αυτό) σας καρδουλώνω όλες και σας εύχομαι ότι καλύτερο με υγεία!!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Τη Δευτερα 14 του μηνα …αλλα περα απο το τεστ που βιαστηκα κ βγηκε αρνητικο ..δεν εχω ουτε πονακια ουτε πρηξιμο στο στηθος τιποτα ..αντιθετως με επισκεπτηκαν τα σπυρακια που βγαζουμε λιγο πριν την περιοδο ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελενακι καλημέρα! Κ εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης δεν κοιμάμαι καθόλου καλά κ όσο πάει κ χειροτερεύει (έτσι ήμουν κ στις άλλες εγκυμοσύνες μου όμως)  βέβαια εγώ γενικά δν κοιμάμαι γιατί ξυπνάνε τα παιδιά συνεχεια (άρα μπορεί να είναι κ η υπερένταση που με πιάνει γιατί ξυπνάω συνεχώς κ χαλάει ο κύκλος ύπνου)    με βοηθάει το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια παρά πολύ! 😊
    • Καλημερα Αννιτα μου κ καλη εβδομαδα μ τα πιο ομορφα νεα!!! ❤️🌻 Ναι το συναισθημα δν υπαρχει... αφου τις νιωθω (νομιζω χθες ενιωθα κ πιο πανω στην κοιλια κινηση κ πιο κατω) κ απλα χαμογελαω απ ευτυχια...😁🥹🥰🫠🙏🧿 Ολα τελεια θα ειναι σμρ!! Θα το δεις!!!🫶🫶🫶 οποτε μπορεσεις γραψε μας τα νεα σου!!!
    • Καλημερα Ελενα κ καλη εβδομαδα να εχουμε με ομορφα νεα!!❤️ Μεχρι στιγμης κοιμαμαι καλα κ πολυ βαθια.. νυσταζω αρκετα πιο νωρις κ μερικες φορες νιωθω ν μην κρατιουνται τα ματια μου ανοιχτα...  Εσυ βλεπεις ονειρα; δε βολευεσαι με την κοιλια; εχεις εξαψεις; τι σε δυσκολευει;
    • Ευχαριστουμε Χρυσα μου!!! 🤗❤️😍 κι εσυ μ το καλο ο υπερηχος κ αυριο η β επιπεδου!!!🙏🧿💙🌻
    • Ευχαριστουμεεε!!!💖💖💖💖  Ναι ειναι τρομερο!! Στην αρχη δν ημουν σιγουρη αν ηταν οντως το μωρο.. ειχα το χερι χαλαρο πανω στην κοιλια κ ημουν ξαπλωμενη στον καναπε κ ενιωσα πως σκαει το ποπ κορν.. ενα πουφ!!!🍿 τρελαθηκα.. λεω λες ν ηταν κλωτσια; μετα ησυχια κ μετα παλι κατι ενιωσα πιο αδυναμο σε σχεση μ το πρωτο.. Χθες τις καταλαβα ακομα πιο καλα!! Κ μαλιστα τις καταλαβε κ ο αντρας μου!!! Ευτυχια πραγματικα!!! 🥰🥹✨️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...