Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Σε ποια επιτροπή πέρασες? @Νικολίνι

Αχαρακτηριστοι όλοι τους! 

Στο Μαρούσι εάν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν το κορίτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί..η γιατρός μου μου είπε ότι η έμβρυομεταφορά θα γίνει σε 1 με 1,5 μήνα από τώρα, την 21 θα ξεκινήσω θεραπεία, θα μου έρθει περίοδος κ θα με δει στα μέσα του κύκλου τέλος πάντων κάτι δεν κατάλαβα καλά.. Εγώ πχ περιμένω τώρα στις 27 περίοδο οπότε η έμβρυομεταφορά μου θα γίνει κάπου κοντά στην ωορρηξία μου πριν την επόμενη περίοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2021 at 8:28 ΠΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Εχετε κοιταξει το σπερμα κατακερματισμο;καρυοτυπο ζευγους φανταζομαι κανατε κ οι 2.το εμβρυολογικο αραγε ειναι καλό στο κεντρο που εισαι;

Το σπέρμα ειναι καλό, καρυτυπο καναμε ναι γιατι ειχα προηγουμένως εναν κενο σακο λογω χρωμoσωμιακου. Και μάλιστα αποφασίσαμε να κανουμε βιοψία βλαστοκύστης για να μην ξανασυμβει. E στο εμβρυογενεσις πήγαμε που θεωρείται καλό κεντρο. Τι να πω; Τα εχω χάσει και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί..η γιατρός μου μου είπε ότι η έμβρυομεταφορά θα γίνει σε 1 με 1,5 μήνα από τώρα, την 21 θα ξεκινήσω θεραπεία, θα μου έρθει περίοδος κ θα με δει στα μέσα του κύκλου τέλος πάντων κάτι δεν κατάλαβα καλά.. Εγώ πχ περιμένω τώρα στις 27 περίοδο οπότε η έμβρυομεταφορά μου θα γίνει κάπου κοντά στην ωορρηξία μου πριν την επόμενη περίοδο; 

Γράφω εγώ τώρα, αλλά μπορεί να εγκρίνουν το μνμ αύριο.. 😅. Εμένα έγινε η εμβρυομεταφορα μετά την περίοδο του περασμενου μηνα (κάπου δυο βδομάδες μετα) πήγαινα κάθε τρεις κ λιγο για υπερηχο κ οιστραδιολη-προγεστερονη. Αλλά το θέμα είναι να μη γίνει ωορρηξια, εξου και τα φαρμακακια. Θα σου βάλουν γονιμοποιημενα εμβρυα, οπότε δε θέλουμε άλλα σε αυτό τον κύκλο. Τουλάχιστον με εμένα έτσι έγινε. Φανταζομαι μόλις αδιαθετησεις συχνά πυκνά επισκέψεις για να δουν πότε το ενδομητριο κ οι τιμές θα είναι στην καλύτερη φαση για την εμβρυομεταφορα. Καλή επιτυχία, όλα καλά θα πάνε!!!! 👌👌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια τα φαρμακα της διεγερσης δε μπορουμε να τα αγορασουμε ιδιωτικα;;; Μονο μεσω επιτροπης?

Φυσικά  μπορούμε, απλά είναι υψηλό το κόστος και με την επιτροπή τα παίρνουμε δωρεάν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και την Πέμπτη (πρώτα ο Θεός) ξεκινάω την συλλογή μου! Βρήκαμε ένα ωάριο κ ευχόμαστε να είναι καλό ... Οπότε κάνω την αρχή στις ωοληψίες! Πείτε μου τα νέα σας!

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> ?

@Vibet--> ?

@Apol--> ?

@Nansi--> ?

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Με το καλο να ξεκινησεις κ να εχεις επιτυχια γρηγορα!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.Μερες με γυρναγε άσχημο προαισθημα,σημερα βγηκε το κακο.Με κοψανε στην επιτροπη γιατι ειχα υψηλη LH.53,8.O γιατρος τραβαει τα μαλιοκεφαλα του δεν εχει ξανακουσει τετοια χαζομαρα.Κλαιω απο το πρωι εγω και ο αντρας μου και αναγκαστηκαμε και το ειπαμε στους γονεις μας μπας και βρουμε τα λεφτα για τις ενεσεις.Πεταγεται η αλλη της επιτροπης και μου ειπε οτι δε γινεται να κανεις λεει εξωσωματικη με αυτη την LH.τι να κανω την ρωταω.Να παρεις να ξανακλεισεις ραντεβου.Παιρνω σημερα και μου ειπανε τελη σεπτεμβρη,Ειμαι να πεθανω.Σημερα 8 θα παω στο γιατρο,μου ειπε θα κανουμε οτι μπορουμε,να βρουμε τα φαρμακα κ να δουμε αν θα κανουμε κατι για την επιτροπη με γρηγοροσημο.Να πω πως κοψανε πανω απο 10 κοπελες σημερα για ενα σωρο μαλακιες.Την μια γιατι δεν φαινοτανε καλα το ατλας/ταξιςνετ.τσακωθηκε πολυς κοσμος.Συμπερασμα ειναι ενα δελτιο προπο αν θα περασεις η οχι.Δε μου ελειπε τιποτα απο χαρτια.Λυποθυμησα απο το κλαμα.

Τι λες βρε κοριτσι μου! Λογικο να τρελαινεσαι!! Τι ειναι αυτο παλι...επειδη πιθανα αυξηθηκαν τα ζευγαρια που κανουν εξωσωματικη σου λεει ας τα κοψουμε ποσα φαρμακα να δωσουμε δωρεαν...δεν ντρεπονται!! Λες κ εχουμε χρονο να χανουμε...Τι να πω λυπαμαι πολυ, ελπιζω πραγατικα να βγαλετε ακρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Φυσικά  μπορούμε, απλά είναι υψηλό το κόστος και με την επιτροπή τα παίρνουμε δωρεάν! 

Ααα μια χαρα γτ νομιζα οτι αν δεν ειναι μεσω εοππυ δεν τα βρισκεις η δε στα χορηγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νικολίνι κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ κ σου στέλνω αγκαλιά!!!

Δυστυχώς είναι υπερβολικά πολλά τα ζευγάρια που κάνουν πλέον εξωσωματική και έχουν χάσει την μπάλα!

Θέλω να πιστεύω πως θα βρείτε μια λύση και πως όλα θα πάνε καλά!!! 

🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

μετα απο 15 χρονια ειδα τον αντρα μου να απειλει ανθρωπο,και 15 χρονια δεν τον ειχα δει να κλαιει.Το κακο ειναι οτι δε σε αφηνουν να πας την αλλη μερα να τα δωσεις.Μου ειπαν παρε τηλ πηρα τους εξηγησα και μου ειπανε τελη σεπτεμβρη.

Έχω τρελαθεί γενικότερα με αυτά που διαβάζω και ακούω για τις επιτροπές!αληθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να σε κάνουν έτσι γιατί πρέπει να σε αδειάζουν έτσι ενώ ξέρουν ποσό πολύ τραβάμε ζόρι με όλο αυτό!δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την συμπεριφορά και ο τρόπος που μιλάνε!εγω ένιωσα χάλια ακόμα και από το τηλέφωνο!δεν ξέρω τελικά μήπως πρέπει να κινηθούμε λίγο πιο διαφορετικά πιο απειλητικά μήπως πρέπει εμείς να τους μιλαμε έτσι όπως μας μιλάνε!κοριτσι μου κυνηγά το όσο μπορείς όχι να λαδώσεις δεν τα βάζουν από την τσέπη τους!να παίρνεις κάθε μέρα τηλ κάθε μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Ευχαριστω πολυ απο καρδιας ολες εσας που με καταλαβαινετε και με παρηγορειτε.Δυστυχως με φυσικο δε ξερω λογω πολυκυστικων που εχω νομιζω δε γινεται αλλα θα του το πω 8 η ωρα θα παω.Την αγαπη μου σε ολες σας,Ολα να σας πανε καλά!

Περιμένουμε νέα από την επίσκεψη στο γιατρό.. Είναι γελοίοι της επιτροπής αλλα μη χάνεις την ελπίδα σου. Στην Αθήνα δυστυχώς ειναι πιο ζόρικα τα πράγματα και λόγω πληθυσμού, εμας στην επαρχία δεν έχω ακούσει να κόβει κανένα η επιτροπή. Οι ανάγκες για εξωσωματική αυξάνονται συνεχώς, δε θα έπρεπε να στερούν την ελπίδα του κόσμου τόσο εύκολα ειδικά με την οικονομική κρίση που υπάρχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apol είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί..η γιατρός μου μου είπε ότι η έμβρυομεταφορά θα γίνει σε 1 με 1,5 μήνα από τώρα, την 21 θα ξεκινήσω θεραπεία, θα μου έρθει περίοδος κ θα με δει στα μέσα του κύκλου τέλος πάντων κάτι δεν κατάλαβα καλά.. Εγώ πχ περιμένω τώρα στις 27 περίοδο οπότε η έμβρυομεταφορά μου θα γίνει κάπου κοντά στην ωορρηξία μου πριν την επόμενη περίοδο; 

Με μπερδεψες ρε παιδί μου..άρα σε πάει στον ακριβώς επόμενο κύκλο?σε αυτή την περίοδο που περιμένεις τώρα?και τι θεραπεία είναι αυτή που θα ξεκινήσεις από 21η μέρα σου είπε?εμένα κάτι μου είπαν για αρχή του κύκλου να ξεκινήσω θεραπεία αλλά θα μάθω ακριβώς αύριο που έχω ραντεβού στο κέντρο πως θα κανουμε έμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα γιατι το χω και γω μια απορία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου,μαχητριες της ζωης και υπέρμαχες της μητρότητας απο επιλογη και απο την συνειδησή σας καλησπέρα!Βρέθηκε λύση δόξα τον θεό απλά δεν μπορω να γραψω δημοσια τι και πώς,καταλαβαίνετε...αυτή η λύση είναι η μία.Η δέυτερη λυση είναι να τα αγοράσω κατευθειαν απο τον αντιπρόσωπο-εισαγωγεα της γκοναλ στην Ελλαδα,μεσω του πανεμορφου ανθρωπου πο εχω για γιατρο,που πηγαμε σκατα και μας σηκωσε στα ποδια μας,που πηρε τηλ γνωστη ασθενη που της ειχαν περισεψει φαρμακα και θα μας τα δωσει απο εβδομαδα.ευχαριστω τους γονεις μας0κ πεθερικα) που σε 4 ωρες βρηκανε 1000 ευρω και δεν ξερανε τιποτα μεχρι σημερα το πρωι.Ευχαριστω τον Θεο που μεσα απο τις δυσκολιες με μαθαινει να ειμαι ταπεινη εγω κ ο αντρας μου και τελος ευχαριστω για τα σχολια και τη στιρηξη για καθε μια απο σας!Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσια μου,μαχητριες της ζωης και υπέρμαχες της μητρότητας απο επιλογη και απο την συνειδησή σας καλησπέρα!Βρέθηκε λύση δόξα τον θεό απλά δεν μπορω να γραψω δημοσια τι και πώς,καταλαβαίνετε...αυτή η λύση είναι η μία.Η δέυτερη λυση είναι να τα αγοράσω κατευθειαν απο τον αντιπρόσωπο-εισαγωγεα της γκοναλ στην Ελλαδα,μεσω του πανεμορφου ανθρωπου πο εχω για γιατρο,που πηγαμε σκατα και μας σηκωσε στα ποδια μας,που πηρε τηλ γνωστη ασθενη που της ειχαν περισεψει φαρμακα και θα μας τα δωσει απο εβδομαδα.ευχαριστω τους γονεις μας0κ πεθερικα) που σε 4 ωρες βρηκανε 1000 ευρω και δεν ξερανε τιποτα μεχρι σημερα το πρωι.Ευχαριστω τον Θεο που μεσα απο τις δυσκολιες με μαθαινει να ειμαι ταπεινη εγω κ ο αντρας μου και τελος ευχαριστω για τα σχολια και τη στιρηξη για καθε μια απο σας!Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!

Περίμενα εναγωνίως τα νέα σου, όπως κ τα υπόλοιπα κορίτσια φαντάζομαι! Υπέροχα νέα, νέα που μας διδάσκουν να μην χάνουμε την ελπίδα μας κ να διαλέγουμε σωστά τους ανθρώπους που έχουμε δίπλα μας! Μεγάλο μπράβο στο γιατρό, ο αγώνας ξεκινά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσια μου,μαχητριες της ζωης και υπέρμαχες της μητρότητας απο επιλογη και απο την συνειδησή σας καλησπέρα!Βρέθηκε λύση δόξα τον θεό απλά δεν μπορω να γραψω δημοσια τι και πώς,καταλαβαίνετε...αυτή η λύση είναι η μία.Η δέυτερη λυση είναι να τα αγοράσω κατευθειαν απο τον αντιπρόσωπο-εισαγωγεα της γκοναλ στην Ελλαδα,μεσω του πανεμορφου ανθρωπου πο εχω για γιατρο,που πηγαμε σκατα και μας σηκωσε στα ποδια μας,που πηρε τηλ γνωστη ασθενη που της ειχαν περισεψει φαρμακα και θα μας τα δωσει απο εβδομαδα.ευχαριστω τους γονεις μας0κ πεθερικα) που σε 4 ωρες βρηκανε 1000 ευρω και δεν ξερανε τιποτα μεχρι σημερα το πρωι.Ευχαριστω τον Θεο που μεσα απο τις δυσκολιες με μαθαινει να ειμαι ταπεινη εγω κ ο αντρας μου και τελος ευχαριστω για τα σχολια και τη στιρηξη για καθε μια απο σας!Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!

Με συγκίνησες αλήθεια!!! Χάρηκα πάρα πολύ για εσάς, ο θεός δεν αφήνει κανέναν... Βρέθηκε λύση γρήγορα ευτυχώς δόξα τω Θεώ κ σηκωθηκατε γρήγορα!!!! Όλα καλά θα πάνε από δω κ πέρα, με αισιοδοξία, πίστη και υπομονή θα τα καταφέρουμε όλες!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Με συγκίνησες αλήθεια!!! Χάρηκα πάρα πολύ για εσάς, ο θεός δεν αφήνει κανέναν... Βρέθηκε λύση γρήγορα ευτυχώς δόξα τω Θεώ κ σηκωθηκατε γρήγορα!!!! Όλα καλά θα πάνε από δω κ πέρα, με αισιοδοξία, πίστη και υπομονή θα τα καταφέρουμε όλες!!!! ❤️❤️❤️

Εσεις νιωθετε εμενα και γω νιωθω εσας! ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω σχετικα λιγες μοναδες στο πρωτοκολλο,πανω κατω 1300 συνολικα απο 100 ανα μερα θα ξεκινησω λογω πολυκυστικων.Σετροτιντ αρβεκαπ και τελος οβιτρελ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Με μπερδεψες ρε παιδί μου..άρα σε πάει στον ακριβώς επόμενο κύκλο?σε αυτή την περίοδο που περιμένεις τώρα?και τι θεραπεία είναι αυτή που θα ξεκινήσεις από 21η μέρα σου είπε?εμένα κάτι μου είπαν για αρχή του κύκλου να ξεκινήσω θεραπεία αλλά θα μάθω ακριβώς αύριο που έχω ραντεβού στο κέντρο πως θα κανουμε έμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα γιατι το χω και γω μια απορία..

Ρε συ μπερδεύτηκα πάρα πολύ κ εγώ χάχα.. Πολλές πληροφορίες κ κάπου το χασα... Καλά θα πάω κ αύριο οπότε θα ζητήσω διευκρίνηση.. Κάτι δεν κατάλαβα καλά, πάντως μου είπε ότι θα κοιμήσουμε τις ωοθήκες για να ηρεμήσουν δεν μας ενδιαφέρει να κάνουμε ωορρηξία γιατί θα έχουμε ήδη τα κατεψυγμένα έμβρυα κ μετά θα προετοιμασουμε κατάλληλα το έδαφος για έμβρυομεταφορά.. Όταν ρώτησα ποτέ θα γίνει μου είπε σε 1 με 1,5 μήνα, άρα ναι με πάει στον κύκλο που περιμένω τώρα,έτσι δεν είναι; Εντάξει τα έχω κάνει αστα να πάνε μέσα στο κεφάλι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Εχω σχετικα λιγες μοναδες στο πρωτοκολλο,πανω κατω 1300 συνολικα απο 100 ανα μερα θα ξεκινησω λογω πολυκυστικων.Σετροτιντ αρβεκαπ και τελος οβιτρελ.

Κορίτσι μου αν παίρνεις τόσο μικρή δόση να ξέρεις περίπου 300 ευρώ κοστίζουν οι 1200 μονάδες (πιθανόν να υπάρχουν και φθηνότερα με την ίδια ουσία). Επίσης μέχρι να τα δικαιούσαι από την απόφασή τους (ασχολίαστη την αφήνω), τα υπόλοιπα συνταγογραφουνται οπότε είναι πιο χαμηλό το κόστος. 

Όλα καλά θα πάνε, σε αυτά πάντα βρίσκεται λύση! Κι υπάρχουν πολλές κοπέλες που βοηθούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσια μου,μαχητριες της ζωης και υπέρμαχες της μητρότητας απο επιλογη και απο την συνειδησή σας καλησπέρα!Βρέθηκε λύση δόξα τον θεό απλά δεν μπορω να γραψω δημοσια τι και πώς,καταλαβαίνετε...αυτή η λύση είναι η μία.Η δέυτερη λυση είναι να τα αγοράσω κατευθειαν απο τον αντιπρόσωπο-εισαγωγεα της γκοναλ στην Ελλαδα,μεσω του πανεμορφου ανθρωπου πο εχω για γιατρο,που πηγαμε σκατα και μας σηκωσε στα ποδια μας,που πηρε τηλ γνωστη ασθενη που της ειχαν περισεψει φαρμακα και θα μας τα δωσει απο εβδομαδα.ευχαριστω τους γονεις μας0κ πεθερικα) που σε 4 ωρες βρηκανε 1000 ευρω και δεν ξερανε τιποτα μεχρι σημερα το πρωι.Ευχαριστω τον Θεο που μεσα απο τις δυσκολιες με μαθαινει να ειμαι ταπεινη εγω κ ο αντρας μου και τελος ευχαριστω για τα σχολια και τη στιρηξη για καθε μια απο σας!Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!

Μπράβο ρε κορίτσι μου. Είδες που βρέθηκε λύση ;; τώρα θα έχεις διπλα σου κ τους γονεις κ τα πεθερικά σου σ αυτόν τον δύσκολο αγώνα. Εύχομαι σύντομα να μας πεις ευχαριστα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσια μου,μαχητριες της ζωης και υπέρμαχες της μητρότητας απο επιλογη και απο την συνειδησή σας καλησπέρα!Βρέθηκε λύση δόξα τον θεό απλά δεν μπορω να γραψω δημοσια τι και πώς,καταλαβαίνετε...αυτή η λύση είναι η μία.Η δέυτερη λυση είναι να τα αγοράσω κατευθειαν απο τον αντιπρόσωπο-εισαγωγεα της γκοναλ στην Ελλαδα,μεσω του πανεμορφου ανθρωπου πο εχω για γιατρο,που πηγαμε σκατα και μας σηκωσε στα ποδια μας,που πηρε τηλ γνωστη ασθενη που της ειχαν περισεψει φαρμακα και θα μας τα δωσει απο εβδομαδα.ευχαριστω τους γονεις μας0κ πεθερικα) που σε 4 ωρες βρηκανε 1000 ευρω και δεν ξερανε τιποτα μεχρι σημερα το πρωι.Ευχαριστω τον Θεο που μεσα απο τις δυσκολιες με μαθαινει να ειμαι ταπεινη εγω κ ο αντρας μου και τελος ευχαριστω για τα σχολια και τη στιρηξη για καθε μια απο σας!Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!

Μπραβο ρε κοριτσακι μου!!! Πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!! Να μην αγχωνεσαι ολα γίνονται και χαιρομαι που για σενα έγιναν γρηγορα ώστε να μη χασεις χρονο!! Να συνεχίσεις τωρα με περισσότερη ορεξη και πείσμα και απο δω και πέρα να σου πανε ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσια μου,μαχητριες της ζωης και υπέρμαχες της μητρότητας απο επιλογη και απο την συνειδησή σας καλησπέρα!Βρέθηκε λύση δόξα τον θεό απλά δεν μπορω να γραψω δημοσια τι και πώς,καταλαβαίνετε...αυτή η λύση είναι η μία.Η δέυτερη λυση είναι να τα αγοράσω κατευθειαν απο τον αντιπρόσωπο-εισαγωγεα της γκοναλ στην Ελλαδα,μεσω του πανεμορφου ανθρωπου πο εχω για γιατρο,που πηγαμε σκατα και μας σηκωσε στα ποδια μας,που πηρε τηλ γνωστη ασθενη που της ειχαν περισεψει φαρμακα και θα μας τα δωσει απο εβδομαδα.ευχαριστω τους γονεις μας0κ πεθερικα) που σε 4 ωρες βρηκανε 1000 ευρω και δεν ξερανε τιποτα μεχρι σημερα το πρωι.Ευχαριστω τον Θεο που μεσα απο τις δυσκολιες με μαθαινει να ειμαι ταπεινη εγω κ ο αντρας μου και τελος ευχαριστω για τα σχολια και τη στιρηξη για καθε μια απο σας!Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες!

Μπράβο χάρηκα πάρα πολύ για σας 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nansi είπε:

κορίτσια να σας πω κάτι που με απασχολεί.. σε ποια μέρα περίπου θα κάνω την ωοληψια? Πώς θα γίνει? Τι θα κάνω με την δουλειά μου που είναι δύσκολο γιατί δεν υπάρχει αντικαταστάτης? Δεν θέλω να τους πω ότι κάνω εξωσωματική πριν πετύχει η προσπάθεια, έρχεται η σημαντικότερη εβδομάδα της ζωής μου και δεν θέλω να αγχώνομαι για βλακείες αλλά να που τα σκέφτομαι όλα.

 

 

Σε καταλαβαινω απολυτα. Κ εγώ το ιδιο θέμα είχα. Στον τελευταία υπέρηχο θα σε ενημερώσει ο γιατρός σου ποτε θα γίνει ωοληψια. τον περασμένο Μάιο που έκανα προσπάθεια πήρα άδεια μόνο τη μέρα της εμβρυομεταφορας. Για την ωοληψια πήγα μετά τη δουλειά νομίζω.  Δε μπορείς να λείψεις έστω μια- δυο μερες; Σιγουρα δεν είναι βλακειες, αλλά η προσπάθεια που κανεις είναι πολύ πιο σημαντική. Αυτό να θυμασαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην θυμωνετε αν δε σας παταω λαικ δε με αφηνει μου λεει φτανει για σημερα!χαχαχαχαχαχαΣας υπερ ευχαριστώ αυριο θα ξερω πως θα προχωρησω οποτε θα εχω και πληροφοριες να μοιραστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Να μην θυμωνετε αν δε σας παταω λαικ δε με αφηνει μου λεει φτανει για σημερα!χαχαχαχαχαχαΣας υπερ ευχαριστώ αυριο θα ξερω πως θα προχωρησω οποτε θα εχω και πληροφοριες να μοιραστώ!

Μπράβο πολύ χαρηκα για σένα!!!!αλλα σου λέω να ξέρεις ότι 19 του μήνα που περνάω εγώ αν μου πουν το οτιδήποτε θα πάρω το αίμα μας όλων πίσω με αυτά που θα τους πω γιατί εμάς το θέμα είναι όντως σοβαρό εγώ βεβαια έχω ξεκινήσει την διαδικασία απλά επειδή είναι δύσκολο πήραμε την απόφαση να περάσουμε επιτροπή γιατί για δεύτερη φορά δεν με παίρνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...