Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μπαίνω προγραμματισμένα απόψε κ χαράματα θα έχω αγκαλιά τα ζουζούνια μου! Κορίτσια μου, θα σας κρατώ ενήμερες! Σας φιλώ! ❤️

Με το καλο να τις κρατησεις στην αγκαλια σου κ να τις χορτασεις φιλια πολλα!!!🧿✌️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Κορίτσια προσπαθω από τις 8 το πρωί να μπω στο 1535 να κλείσω ραντεβού με την Οικονομόπουλου,έχουν βγει οι εξετάσεις μου κ πρέπει να πάω να τις πάρω αλλά επειδή είμαι από Εύβοια,μιας που θα έρθω να τις δει κιόλας...κ λέει ότι δεν έχει διαθέσιμα ραντεβού.

Υπάρχει περίπτωση να άνοιξαν το βράδυ κ να μην πρόλαβα κανένα?

Αν εχεις ιστορικο εκει κ απλα θες να δεις την οικονομοπουλου η στειλε email η πηγαινε με τις εξετασεις σου χωρις ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλό μήνα γατούλα μου. 

Είναι ο μήνας μας . .. ετοιμαστείτε κορίτσια... 

Σήμερα ήρθα απ το κέντρο να πάρω κάτι χαρτιά, έτοιμη ήμουν να πω μωρε δε με βάζετε σε εκείνο το δωμάτιο να ξεκινησω; 

Χαχαχα βρε θεομουρλη δεν παλεύεσαι! Πρώτη φορά βλέπω τέτοια χαρά για να ξεκινήσει κάποια διέγερση!

Άρα αυτός ο μήνας είναι φουλ! Ξεκινάει δυναμικά με την @ΧΑΡΜΑ που περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής και συνεχίζουμε με τις συμμαθήτριες @Παρασκευαιδου

@Lucia79 και φυσικά την αρχηγαρα μας @BlackCat ! Μαυρογατε τι κάνει το στεφανι σου? Αναρρωσε?

@tina21 αύριο πας για υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχαχα βρε θεομουρλη δεν παλεύεσαι! Πρώτη φορά βλέπω τέτοια χαρά για να ξεκινήσει κάποια διέγερση!

Άρα αυτός ο μήνας είναι φουλ! Ξεκινάει δυναμικά με την @ΧΑΡΜΑ που περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής και συνεχίζουμε με τις συμμαθήτριες @Παρασκευαιδου

@Lucia79 και φυσικά την αρχηγαρα μας @BlackCat ! Μαυρογατε τι κάνει το στεφανι σου? Αναρρωσε?

@tina21 αύριο πας για υπέρηχο?

ναι ναι αυριο το απογευμα! ελπιζω να ειναι ολα καλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μπαίνω προγραμματισμένα απόψε κ χαράματα θα έχω αγκαλιά τα ζουζούνια μου! Κορίτσια μου, θα σας κρατώ ενήμερες! Σας φιλώ! ❤️

Με το καλό κορίτσι μού να αγκαλιάσεις τα μωρουλια σου τα όμορφα, σε λίγες ώρες θα γεμίσεις δάκρυα χαράς! 

Εύχομαι να το ζήσουμε όλες κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ναι ναι αυριο το απογευμα! ελπιζω να ειναι ολα καλα ❤️

Όλα θα είναι υπέροχα και συγκινητικα! Θα ακούσετε τον υπέροχο αυτόν ήχο εις διπλούν!

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Με το καλό κορίτσι μού να αγκαλιάσεις τα μωρουλια σου τα όμορφα, σε λίγες ώρες θα γεμίσεις δάκρυα χαράς! 

Εύχομαι να το ζήσουμε όλες κορίτσια 

Θα το ζήσουμε και εμείς Κατερινάκι μου, θα δεις! Και η Βασιλικουλα δεν περασε λίγα, αλλά σε λίγες ώρες θα κρατάει αγκαλιά τα μωράκια της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όλα θα είναι υπέροχα και συγκινητικα! Θα ακούσετε τον υπέροχο αυτόν ήχο εις διπλούν!

Με το καλο!

αχχ ευχαριστω!! θα σας στειλω να σας πω τα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αν εχεις ιστορικο εκει κ απλα θες να δεις την οικονομοπουλου η στειλε email η πηγαινε με τις εξετασεις σου χωρις ραντεβου

Έχουν βγει οι εξετάσεις αλλά δεν έχω πάει να της πάρω για να μην κατέβω δύο φορές Αθήνα.Κ αφού θα πάω να της πάρω έλεγα να δω κ την Οικονομόπουλου κατευθείαν.Ετσι μου είπαν ότι πρέπει να ξανακλειδω ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα το ζήσουμε και εμείς Κατερινάκι μου, θα δεις! Και η Βασιλικουλα δεν περασε λίγα, αλλά σε λίγες ώρες θα κρατάει αγκαλιά τα μωράκια της! 

Μακάρι βρε κορίτσι μου καμία γυναίκα στο κόσμο να μην στερηθεί μια τέτοια ευτυχία εφ'όσον το επιθυμεί! 

Εσυ έχεις πάρει φοράααα σε λίγους μήνες θα αγκαλιάσεις και εσυ το ζουζουνι σου ή και τα ζουζουνια σου, ξεκούραση  και χάιδευε κοιλίτσα! 

Δεν ξέρω την ταλαιπωρία τής βασιλικουλας, αλλα είμαι σίγουρη πώς το αξίζει! Ολες μας το αξίζουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Έχουν βγει οι εξετάσεις αλλά δεν έχω πάει να της πάρω για να μην κατέβω δύο φορές Αθήνα.Κ αφού θα πάω να της πάρω έλεγα να δω κ την Οικονομόπουλου κατευθείαν.Ετσι μου είπαν ότι πρέπει να ξανακλειδω ραντεβού.

Οχι παρε τις εξετασεις κ ζητα να την δεις για λιγο αλλωστε καποιες θα τις παρεις απο το τμημα αυτο ( κ θα δεις οτι θα τις εχει ηδη γραψει στο ιστορικο σου) κ ζητα να τις δει θα σε δεχτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rouseva είπε:

Καλησπέρα!Εγώ πέρασα κάτι τέτοιο τον Δεκέμβρη αλλά δυστυχώς δεν πήγαν όλα καλά.Ομως ο γιατρός μέχρι να αρχίσει να πέφτει η χοριακη (έκανα 7?8?έχασα το μέτρημα) μου είπε δεν τα παρατάμε κάτι υπάρχει εκεί μέσα κ παλεύει.

Στην δική μου περίπτωση μπορεί να μην έγινε το θαύμα αλλά καθημερινά γίνονται🙏Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να πάνε όλα καλά.

Τι αυξήσεις έχει?

Σόρρυ που απάντησα εγώ με όχι καλή κατάληξη.

Λυπάμαι κοπέλα μου η πρωτη με την δεύτερη χοριακη είχαν τέλειο δυολασιασμο η Τρίτη όμως είχε ανεβεί μόνο 70 μονάδες και τις είπε ο ένας γιατρός να μην κάνει άλλη και να πάει σε δυο εβδομάδες για υπέρηχο αλλά ο εξωσωματικός τις είπε να ξανά κάνει αύριο αλλά δεν είναι καθόλου ευχαριστημένος με την άνοδο και ότι μάλλον πάει για παλινδρομη την ρώτησε αν έχει δει αίμα και τέτοια αλλά δεν έχει τίποτα η κοπέλα όποτε συνεχίζει τα φάρμακα τις κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μπαίνω προγραμματισμένα απόψε κ χαράματα θα έχω αγκαλιά τα ζουζούνια μου! Κορίτσια μου, θα σας κρατώ ενήμερες! Σας φιλώ! ❤️

Συγκινήθηκα!! Με το καλό Βασιλική μου! Να πάνε όλα κατ ευχήν! Ευχομαι να έρθουν εύκολα και να ναι πάντα γερά και χαρούμενα! Δωστους ένα φιλί απ όλες μας! Μόνο ευτυχία στη ζωή σας από δω κι πέρα ευχομαι!! ❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μπαίνω προγραμματισμένα απόψε κ χαράματα θα έχω αγκαλιά τα ζουζούνια μου! Κορίτσια μου, θα σας κρατώ ενήμερες! Σας φιλώ! ❤️

Με το καλό κοπελα μου!ολα καλά θα πανε!!!θα τρελαθεις απο τη χαρα σου.!!αν πονας μετα πες να σου προσθέσουν φαρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μπαίνω προγραμματισμένα απόψε κ χαράματα θα έχω αγκαλιά τα ζουζούνια μου! Κορίτσια μου, θα σας κρατώ ενήμερες! Σας φιλώ! ❤️

Με το καλό Βασιλικούλα να υποδεχτείς τα μωρά σου, να τα αγκαλιάσεις και να τα γεμίσεις φιλιά!!

Να είστε όλοι γεροί 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Joann είπε:

Κάλησπερα  και καλό μας μήνα σε όλες εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι τόσο θετικός και τυχερός για όλες μας..

@BlackCat  ημέρα ωοληψίας 8/3/22!!💓👶

Με το καλό να πάρετε πολλά και ποιοτικά ωάρια!! 💓

στις πριν 20 ώρες, ο/η Fairytales είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλό μήνα!!!!χθες έγινε η έμβρυο μεταφορά μου πρώτη φορά μπαίνω σε αυτή την διαδικασία είμαι 35 ετων!!Ο γιατρός μου έβαλε ένα σπορακι το οποίο μου είπε ότι είναι πολύ καλό!!!! Στις 12του μήνα είναι να κάνω την χοριακη .... Βέβαια έχω κάτι μικρά πονάκια κάτω χαμηλά και ανησυχώ.....Μακάρι να πάνε όλα καλά γτ το θέλω πολύ!!!!!

Με το καλό η χοριακή σου να είναι τεράστια. Ξεκούραση τώρα και ηρεμία και όλα θα πάνε καλά. Τα πονάκια είναι φυσιολογικά μην ανησυχείς.💓

στις πριν 14 ώρες, ο/η bella_donna είπε:

Κοριτσια!! Ηρθε η ωρα!! Τον επομενο μηνα οταν αδιαθετησω θα ξεκινησω τα φαρμακα για την εξωσωματικη, πεφτει εν τω μεταξυ 25η Μαρτιου, ελπιζω να μη λειπει τριημερο η γιατρος και τρελαθω 😅 εχω παρει τα φαρμακα απο το φαρμακειο και μου μενει μονο η ενεση απο τον εοπυ που θα παω να τη παρω.  Ελπιζω αφενος να μην  πονεσω στη διαδικασια και αφετερου να πανε ολα καλα γιατι οσο καλη ψυχολογια εχω τωρα αν κατι δεν παει καλα πιστευω μετα θα με αποτελειωσει. Εχω παρει και βαρος και με εχει επηρρεασει και αυτο δυστυχως. Εχασα και τη δουλεια μου, αλλα δεν πειραζει ολα για καποιο λογω γινονται. 

Καλη επιτυχια σε ολες κ ευχομαι τα ονειρα μας να γινουν πραγματικοτητα με το λιγοτερο δυνατο κοστος 🥰

 

Καλή επιτυχία να έχεις, άφησε τα παλιά & τα δυσάρεστα πίσω και κοίτα μπροστά, τον στόχο. Να πάνε όλα τέλεια.

στις πριν 13 ώρες, ο/η ioannatheo91 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! 14 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ. ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Ο ΕΟΠΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ? ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΛΟ Κ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ?

η Επιτροοπή ,αν εγκριθεί η αίτησή σας, δίνει δωρεάν τις ενέσεις της διέγερσης (gonal, menopur κλπ)

Από εκεί και πέρα όλα τα υπόλοιπα φάρμακα κατά κύριο λόγο συνταγογραφούνται και πληρώνεις την συμμετοχή.

Το σύνολο της εξωσωματικής έχει να κάνει με τον γιατρό και το κέντρο.

Καλή επιτυχία.

 

Επιτροπή📅

@Kateriniwk 04/04

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78  ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

@Joann  8/3 ✌️

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 4/3 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

 

@ΧΑΡΜΑ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχαχα βρε θεομουρλη δεν παλεύεσαι! Πρώτη φορά βλέπω τέτοια χαρά για να ξεκινήσει κάποια διέγερση!

Άρα αυτός ο μήνας είναι φουλ! Ξεκινάει δυναμικά με την @ΧΑΡΜΑ που περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής και συνεχίζουμε με τις συμμαθήτριες @Παρασκευαιδου

@Lucia79 και φυσικά την αρχηγαρα μας @BlackCat ! Μαυρογατε τι κάνει το στεφανι σου? Αναρρωσε?

@tina21 αύριο πας για υπέρηχο?

Ναι επιτέλους πήρε αρνητικό τεστ ο γάτος μου!!

Περιμένω ενημέρωση από τον ουρολόγο αν αξίζει να κάνουμε ωοληψία σε φυσικό κύκλο με σπέρμα μετά από covid και ανάλογα θα αποφασίσουμε αν πάμε σε ωοληψία, υστεροσκόπηση και τον άλλο μήνα ετ ή πάμε κατευθείαν σε υστεροσκόπηση και ετ. Θα δείξει.

Σε άλλα νέα πήγα στην Βενάκη στο Έλενα (ενδοκρινολογικό) και έμεινα πολύ ικανοποιημένη.

Δεν είχε να μου πει πολλά με βρίσκει μια χαρά και καλυμμένη, μου έγραψε κάποιες εξετα΄σεις λόγω επικείμενης ΕΤ ώστε αν υπάρχει κάποια τιμή περίεργη να την διορθω΄σουμε.

Επέμενα λίγο για την καπύλη γιατί της είπα δεν έχω κάνει ποτέ, μου λέει οι τιμές σου είναι άψογες δεν βρίσκω το λόγο να κάνεις καμπύλη αλλά για να σου φύγει και η απορία κάνε δυο μετρήσεις σπίτι με ένα μηχανάκι. Πρωινή ώρα πριν φάω και 1 ώρα μετά και μια άλλη μέρα ανά δύωρο πρωινή ώρα πριν φάω και 2 ώρες μετά) και στείλε μου τα αποτελε΄σματα. Και μου έδωσε το email της ώστε να μην χρειαστεί να ξαναπάω επειδή εργάζομαι.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μπαίνω προγραμματισμένα απόψε κ χαράματα θα έχω αγκαλιά τα ζουζούνια μου! Κορίτσια μου, θα σας κρατώ ενήμερες! Σας φιλώ! ❤️

Με το καλό @Vasiliqueμου!! Όλα καλά να σας πάνε κ να έχετε έναν υγιή τοκετο!! Γέμισε τα ζουζούνια σου φιλιά!! Γερά κ καλότυχα να είναι τα μωράκια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ναι επιτέλους πήρε αρνητικό τεστ ο γάτος μου!!

Περιμένω ενημέρωση από τον ουρολόγο αν αξίζει να κάνουμε ωοληψία σε φυσικό κύκλο με σπέρμα μετά από covid και ανάλογα θα αποφασίσουμε αν πάμε σε ωοληψία, υστεροσκόπηση και τον άλλο μήνα ετ ή πάμε κατευθείαν σε υστεροσκόπηση και ετ. Θα δείξει.

Σε άλλα νέα πήγα στην Βενάκη στο Έλενα (ενδοκρινολογικό) και έμεινα πολύ ικανοποιημένη.

Δεν είχε να μου πει πολλά με βρίσκει μια χαρά και καλυμμένη, μου έγραψε κάποιες εξετα΄σεις λόγω επικείμενης ΕΤ ώστε αν υπάρχει κάποια τιμή περίεργη να την διορθω΄σουμε.

Επέμενα λίγο για την καπύλη γιατί της είπα δεν έχω κάνει ποτέ, μου λέει οι τιμές σου είναι άψογες δεν βρίσκω το λόγο να κάνεις καμπύλη αλλά για να σου φύγει και η απορία κάνε δυο μετρήσεις σπίτι με ένα μηχανάκι. Πρωινή ώρα πριν φάω και 1 ώρα μετά και μια άλλη μέρα ανά δύωρο πρωινή ώρα πριν φάω και 2 ώρες μετά) και στείλε μου τα αποτελε΄σματα. Και μου έδωσε το email της ώστε να μην χρειαστεί να ξαναπάω επειδή εργάζομαι.

 

 

Μπραβο να ξερεις επειδη εγω εχω χαμηλο σακχαρο μετα το φαγητο εκτος απο μετρησεις στο σπιτι με εβαλε να κανω κ καμπυλη σακχαρου αρα ειδε οτι δεν χρειαζοσουν μην σε αγχωνει λοιπον που δεν στην εγραψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique λογικά θα τα έχεις αγκαλιά τώρα αφού έγραψες χαράματα θα τα έχεις στην αγκαλιά σου. Ό,τι καλύτερο εύχομαι. Καλότυχα και γερά να είναι τα μωράκια σου. Να τα βλέπεις και να χαμογελάς μόνο. έκανες και εσύ μεγάλο αγώνα για να τα αποκτήσεις. Να είστε όλοι καλά!!!🥰❤️😍💖💐🧿😘

@Κατεριναπαπ κρίμα που έζησες αυτή την αρνητική τροπή! Κάνε την στεναχώρια σύμμαχο και συνεχίζεις δυνατά. Όποτε θέλεις και μπορείς. Σου στέλνω την αγκαλιά μου❤️

@Fairytales με το καλό μια τεράστια χοριακή☺️

@bella_donna δυσκολίες δυστυχώς υπάρχουν στην ζωή μας. Κοίτα μπροστά και με το καλό να ξεκινήσεις☺️

@rouseva πάνω στο χαρτί που σου έδωσαν γράφει το mail και το τηλέφωνο. Πάρε τους και μίλησε μαζί τους για το πότε θα περάσεις. Δεν κλείνεις πάλι ραντεβού στο 1535. Όταν βγαίνουν οι εξετάσεις επικοινωνείς τηλ. η με μαιλ μαζί τους.

@Παρασκευαιδου βλέπω πως είσαι σε αναμμένα 😂😂 αχ δεν κρατιέσαι. 

@Lucia79 σε τι φάση είσαι? Το έχω χάσει λιγάκι.

 

Κορίτσια μου γλυκά.....!!!!! Εύχομαι σε όλες μόνο τα καλύτερα!!! Μέσα απο την καρδιά μου❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μπαίνω προγραμματισμένα απόψε κ χαράματα θα έχω αγκαλιά τα ζουζούνια μου! Κορίτσια μου, θα σας κρατώ ενήμερες! Σας φιλώ! ❤️

Αγαπουλα μου τώρα μάλλον είσαι με τα ζουζούνια αγκαλίτσα.  Εύχομαι μόνο χαρές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ναι επιτέλους πήρε αρνητικό τεστ ο γάτος μου!!

Περιμένω ενημέρωση από τον ουρολόγο αν αξίζει να κάνουμε ωοληψία σε φυσικό κύκλο με σπέρμα μετά από covid και ανάλογα θα αποφασίσουμε αν πάμε σε ωοληψία, υστεροσκόπηση και τον άλλο μήνα ετ ή πάμε κατευθείαν σε υστεροσκόπηση και ετ. Θα δείξει.

Σε άλλα νέα πήγα στην Βενάκη στο Έλενα (ενδοκρινολογικό) και έμεινα πολύ ικανοποιημένη.

Δεν είχε να μου πει πολλά με βρίσκει μια χαρά και καλυμμένη, μου έγραψε κάποιες εξετα΄σεις λόγω επικείμενης ΕΤ ώστε αν υπάρχει κάποια τιμή περίεργη να την διορθω΄σουμε.

Επέμενα λίγο για την καπύλη γιατί της είπα δεν έχω κάνει ποτέ, μου λέει οι τιμές σου είναι άψογες δεν βρίσκω το λόγο να κάνεις καμπύλη αλλά για να σου φύγει και η απορία κάνε δυο μετρήσεις σπίτι με ένα μηχανάκι. Πρωινή ώρα πριν φάω και 1 ώρα μετά και μια άλλη μέρα ανά δύωρο πρωινή ώρα πριν φάω και 2 ώρες μετά) και στείλε μου τα αποτελε΄σματα. Και μου έδωσε το email της ώστε να μην χρειαστεί να ξαναπάω επειδή εργάζομαι.

 

 

Ένα θα σου πω διάβασα Ελένη μενεγακη ...🤣🙂 αλλα αυτό είναι απ την κούραση που έχω..  κατά αλλά μια χαρά ακούγονται αυτά. Έχεις γίνει ξεσκονιστρα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ένα θα σου πω διάβασα Ελένη μενεγακη ...🤣🙂 αλλα αυτό είναι απ την κούραση που έχω..  κατά αλλά μια χαρά ακούγονται αυτά. Έχεις γίνει ξεσκονιστρα :-)

XAXAXAXAXA ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Σε ευχαριστώ γιατί με έκανες και γέλασα και έχω δύσκολη μέρα σήμερα..

Ναι πήρα την Ελένη ένα τηλ να μου κάνει κανένα give away αν της βρίσκεται σε καμπύλη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια στο τέλος θα τρελαθώ,  δεν γίνεται...

Αν καταφέρω και γεννήσω ποτέ αυτό το παιδί, θα έχω χάσει όχι 10, 20 χρόνια από τη ζωή μου.

Παω σήμερα για εξέταση ορμονών,  κάνω και μια χοριακη παρόλο που δεν μου το είχε πει ο γιατρός.  5500 . Τη Δευτέρα ήταν 4000, δηλαδή αύξηση 35%. Παθαίνω σοκ, λέω πάλι τα ίδια, πάλι παλινδρομησε. Μιλάμε με τον γιατρό μου και μου λέει τα κάνουν οι  χοριακες καμία φορά αυτά, έλα αύριο να σε δω να ηρεμήσεις.  Φυσικά και πήγα επί τόπου. Σιγά μην περιμένω μέχρι αύριο. Πήγα και όλα είναι τέλεια! 120 παλμοί, μέγεθος καλό για την εβδομάδα που διανύω και ο δεύτερος σάκος ακόμα εκεί. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.  Μου είπε ο γιατρός.θελεις να σου δείξω παραδείγματα που η χοριακη έμενε στάσιμη και όλα πήγαν τέλεια?

Η οιστραδιολη μου είναι 1400 περίπου και μου αύξησε τα σικλακουρ από 6 στα 9. Μου είπε επίσης να βάζω και τα dermestil τα patches. Δεν ξέρω γιατί τόσο χαπακωμα...

Επίσης μου είπε να πάρω αντιβίωση ζιναντολ για 7 μέρες. Λόγω της φλεγμονής που είχα στο ενδομήτριο, είχα κάνει και εγχυσεις, λέει ότι ίσως για αυτό, να υπάρχει κάποια φλεγμονή και να μην αφήνει τη χοριακη να ανεβαίνει. Τι να πω, δεν ξέρω. Θα τον εμπιστευτώ και ο Θεός βοηθός! Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. 

Μου δίνουν και κουράγιο τα λόγια της @BlackCat όταν έλεγα για τη  χοριακη που δεν διπλασιαζεται. Μου είχες πει και στις αλλες εγκυμοσύνες που διπλασιαζονταν πηρα τα αρ....ια του Καραμπελα, οπότε ίσως τώρα γίνει η διαφορά! 

Μακάρι, δεν ξέρω τι άλλο να πω πλέον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λοιπόν κορίτσια στο τέλος θα τρελαθώ,  δεν γίνεται...

Αν καταφέρω και γεννήσω ποτέ αυτό το παιδί, θα έχω χάσει όχι 10, 20 χρόνια από τη ζωή μου.

Παω σήμερα για εξέταση ορμονών,  κάνω και μια χοριακη παρόλο που δεν μου το είχε πει ο γιατρός.  5500 . Τη Δευτέρα ήταν 4000, δηλαδή αύξηση 35%. Παθαίνω σοκ, λέω πάλι τα ίδια, πάλι παλινδρομησε. Μιλάμε με τον γιατρό μου και μου λέει τα κάνουν οι  χοριακες καμία φορά αυτά, έλα αύριο να σε δω να ηρεμήσεις.  Φυσικά και πήγα επί τόπου. Σιγά μην περιμένω μέχρι αύριο. Πήγα και όλα είναι τέλεια! 120 παλμοί, μέγεθος καλό για την εβδομάδα που διανύω και ο δεύτερος σάκος ακόμα εκεί. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.  Μου είπε ο γιατρός.θελεις να σου δείξω παραδείγματα που η χοριακη έμενε στάσιμη και όλα πήγαν τέλεια?

Η οιστραδιολη μου είναι 1400 περίπου και μου αύξησε τα σικλακουρ από 6 στα 9. Μου είπε επίσης να βάζω και τα dermestil τα patches. Δεν ξέρω γιατί τόσο χαπακωμα...

Επίσης μου είπε να πάρω αντιβίωση ζιναντολ για 7 μέρες. Λόγω της φλεγμονής που είχα στο ενδομήτριο, είχα κάνει και εγχυσεις, λέει ότι ίσως για αυτό, να υπάρχει κάποια φλεγμονή και να μην αφήνει τη χοριακη να ανεβαίνει. Τι να πω, δεν ξέρω. Θα τον εμπιστευτώ και ο Θεός βοηθός! Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. 

Μου δίνουν και κουράγιο τα λόγια της @BlackCat όταν έλεγα για τη  χοριακη που δεν διπλασιαζεται. Μου είχες πει και στις αλλες εγκυμοσύνες που διπλασιαζονταν πηρα τα αρ....ια του Καραμπελα, οπότε ίσως τώρα γίνει η διαφορά! 

Μακάρι, δεν ξέρω τι άλλο να πω πλέον...

Καταλαβαίνω την αγωνία αλήθεια και είναι λογικό αλλά το έχεις το σποράκι σε στενή πολιορκία και όπως βλέπεις είναι ζωηρό ζωηρό.

Εμπιστοσύνη στον γιατρό, δεν σε αφήνει ακάλυπτη όπως φαίνεται , πίστη και υπομονή.

Αυτό το σπόρι ήρθε για να μείνει..Είναι δυνατό σαν τη μαμά του🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...