Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Πολυ ασχημη εμπειρια γιατι ηταν κατι που δεν μου περνουσε καν απ το μυαλο.. και η αποβολη και η εγκυμοσυνη οποτε το σοκ διπλο. Εμεινα εντελως τυχαια χωρις προσπαθεια ..μια επαφη που ουτε καν προσεξα αν ηταν γονιμες( ενω πριν με το ρολοι στο χερι που λεει ο λογος) ειχα καθυστερηση 12 μερες αλλα δεν εκανα τεστ παρολο που ολες οι φιλες με φωναζαν. Εγω βασιστηκα στους πονους και στην αισθηση οτι κατεβαινει περιοδος. Τελικα κανω τεστ για πλακα και βλεπω θετικο απ το πουθενα.. χαρες πανηγυρια ξεσηκωθηκα τελειως το μυαλο ουτε καν σε αποβολες και κλπ , μια μερα μετα απο 6-7 μερες στη δουλεια βλεπω καφε και πονους δυνατους μου ειπε ο γιατρος να παω για χοριακη κανω και μου λεει θα κανεις και την επομενη παλι ..εε την επομενη επεσε 200 μοναδες και το προηγουμενο βραδυ ειχα μεγαλη αιμοραγια με πολυ δυνατο πονο... Κρατησε 8 μερες με ελεγξε για αποξεση αν χρειαζοταν τελικα ειπε εμβρυικα στοιχεια εχει θα τα παρει το αιμα... Δεν θα ξεχασω που ολη τη νυχτα κρατουσα τη κοιλιτσα μου και νομιζα οτι ετσι το κραταω να μην φυγει... Ρε αμαθηηη τελειως. Απο τοτε ξεκινησε το μαρτυριο γιατι μεχρι πριν απλα ηθελα...μετα απ αυτο ημουν σαν το μωρο μου του πηραν το παγωτο απ τα χερια. Τι τεστ ωορηξιας τι 10000000 τεστ καθε μηνα... Λεω φτανει.. αποθεματα εχουμε να ξες απλα το αγνωστο και ειδικα το αβεβαια ειναι παντα αγχωτικο τρομακτικο και παιδευει. Αγχωνομαι με το φοβο μου το αγχος μου και γενικα με το πως θα τη παλεψω κυριως στις αναμονες.. καμια φορα εχω ψυχοσωματικα και σφιγγεται το σωμα μου και λιγο αυτα φοβαμαι μηπως επηρεασουν την κατασταση απ την αλλη καθομαι και πονταρω στην ηλικια μας ...του πουστη χαλι η αμη αλλα οργανισμος και σωμα 33 χρονων.. δεν ξερω θα δειξει. Γενικα ειμαι αισιοδοξη για το ετος αυτο αλλα θα προσπαθησω ναμαι συγκρατημενη αν γινεται και οσο γινεται.

Αχ κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ για αυτο που πέρασες! Ήρθε η ώρα όμως να πάνε όλα καλά,  μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι.. 

Εγώ όταν κάθε μήνα απογοητεύουν έπιανα τον εαυτό μου να ξυνομαι παντού,  να μην μπορώ να κοιμηθώ και κάθε φορά που συζητούσα τη κατάσταση μου με έπιανε εκεί κατάλαβα οτι με έχει πάρει πολύ απο κάτω, με άρπαξε ο άντρας μου και με συνέφερε σε συνδυασμό ίσως  οτι ξεκίνησα και την όλη διαδικασία της εξωσωματικής (να κλείνω ραντεβού με γιατρόυς να κλείνω επιτροπή κτλπ) είναι δύσκολος αυτός ο δρόμος, θέλει γερό στομάχι και τρέλα! Εμένα ολοι οι γιατροί μου φούσκωναν τα μυαλά λόγω ηλικίας και επειδή δεν βρήκαμε κάποιο απογοητευτικό πρόβλημα, τώρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ για αυτο που πέρασες! Ήρθε η ώρα όμως να πάνε όλα καλά,  μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι.. 

Εγώ όταν κάθε μήνα απογοητεύουν έπιανα τον εαυτό μου να ξυνομαι παντού,  να μην μπορώ να κοιμηθώ και κάθε φορά που συζητούσα τη κατάσταση μου με έπιανε εκεί κατάλαβα οτι με έχει πάρει πολύ απο κάτω, με άρπαξε ο άντρας μου και με συνέφερε σε συνδυασμό ίσως  οτι ξεκίνησα και την όλη διαδικασία της εξωσωματικής (να κλείνω ραντεβού με γιατρόυς να κλείνω επιτροπή κτλπ) είναι δύσκολος αυτός ο δρόμος, θέλει γερό στομάχι και τρέλα! Εμένα ολοι οι γιατροί μου φούσκωναν τα μυαλά λόγω ηλικίας και επειδή δεν βρήκαμε κάποιο απογοητευτικό πρόβλημα, τώρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! 

 

Χαχα και εγω το ιδιο ακριβως ... Προχτες που βλεπαμε το ωοθηλακιο μου λεει ρε θα πετυχουμε σιγουρα... θα κανεις μωρο ... Κατσε ρε γιατρε λεω ωπα. Γιατι μου λεει δεν εισαι αιαιοδοξη... Αισιοδοξη τον λεω ειμαι αλλα δεν παω να αγορασω μπλουζα... Μια χαρα αποτυχιες εχει ας μην ξεσηκωνομαι... Παντως εκατσα και διαβασα ιστοριες ξεχωριστα απο γυναικες εδω μεσα και σε αυτο που εχω καταληξει ειναι αυτο που ελεγε ο εξωσωματιστης.. παιδι θα κανεις σιγουρα απλα το θεμα ειναι αν θα μας ταλαιπωρησει η οχι. Οπως ειδα μπορει να υπαρχουν αποτυχιες αλλα βλεπω στο τελος εγκυμοσυνες!!! Πολυ αισιοδοξο αυτο κατερινιω πολυ σημαντικο! Ρε συ τωρα εδω που εφτασες μη ταραζεσαι οτι εγινε εγινε.. θετικη χοριακη εχεις! Σε καποιες ωρες θα δεις και τι εγινε... Αν και κατα τη γνωμη μου μην τρελενεσαι τοσο για τη δευτερα ασε αντοχες γιατι κατι μου λεει οτι θα περιμενεις και αλλη χοριακη πιο μετα που θα γινει ανατροπη....😜😜😜 Κανε υπομονη μονο ... Μπορει να αποδειχθει αδικη αυτη η ανησυχια ρεεεε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ για αυτο που πέρασες! Ήρθε η ώρα όμως να πάνε όλα καλά,  μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι.. 

Εγώ όταν κάθε μήνα απογοητεύουν έπιανα τον εαυτό μου να ξυνομαι παντού,  να μην μπορώ να κοιμηθώ και κάθε φορά που συζητούσα τη κατάσταση μου με έπιανε εκεί κατάλαβα οτι με έχει πάρει πολύ απο κάτω, με άρπαξε ο άντρας μου και με συνέφερε σε συνδυασμό ίσως  οτι ξεκίνησα και την όλη διαδικασία της εξωσωματικής (να κλείνω ραντεβού με γιατρόυς να κλείνω επιτροπή κτλπ) είναι δύσκολος αυτός ο δρόμος, θέλει γερό στομάχι και τρέλα! Εμένα ολοι οι γιατροί μου φούσκωναν τα μυαλά λόγω ηλικίας και επειδή δεν βρήκαμε κάποιο απογοητευτικό πρόβλημα, τώρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! 

 

Κατερινακι μου ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται ;; Να κανεις υπομονη μεχρι τη Δευτερα κ ευχομαι να χεις το πιο ευχαριστα νεα της ζωης σου μεσα απο την καρδια μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κατερινακι μου ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται ;; Να κανεις υπομονη μεχρι τη Δευτερα κ ευχομαι να χεις το πιο ευχαριστα νεα της ζωης σου μεσα απο την καρδια μου ❤️

Είμαι  33 στα 34 ... μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά γιατι πραγματικά δεν ξέρω μετά πως θα το χειριστώ..

Επίσης ρε κορίτσια να ρωτήσω.. απο την ίδια φουρνιά βλαστοκυστες μπορείς να έχεις αλλα αποτελέσματα σε πιθανή επόμενη ετ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Είμαι  33 στα 34 ... μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά γιατι πραγματικά δεν ξέρω μετά πως θα το χειριστώ..

Επίσης ρε κορίτσια να ρωτήσω.. απο την ίδια φουρνιά βλαστοκυστες μπορείς να έχεις αλλα αποτελέσματα σε πιθανή επόμενη ετ? 

Ναι φυσικα πολλες κοπελες εχουν πετυχει με τη 2η η 3η εμβρυομεταφορα απο εμβρυα της ιδιας διεγερσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Είμαι  33 στα 34 ... μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά γιατι πραγματικά δεν ξέρω μετά πως θα το χειριστώ..

Επίσης ρε κορίτσια να ρωτήσω.. απο την ίδια φουρνιά βλαστοκυστες μπορείς να έχεις αλλα αποτελέσματα σε πιθανή επόμενη ετ? 

εννοειται! καθε βλαστοκυστη εχει την δικη της δυναμικη...οποτε δεν μπορουμε απο την μια ετ να κρινουμε τις επομενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

πωπω θηριο το μωρο! ❤️❤️ 

❤️❤️❤️ 

Καλά γεννήθηκε 4000γρ! Η μαια λέει πως τα κατάφερα τόσο στρογγυλό νούμερο χαχαχαχ

5 εβδ και 6 ημερω ειναι στο ίσα ίσα αν εχεις τύχη να ακούσεις, εκείνη την μέρα ήταν σε θέση που τον έπιασε η γυναικολόγος  (συν ότι η δικιά μου έχει πολύ εξελιγμένα μηχάνημα αυχενική β επιπέδου έκανα στην γυναικολόγος μου). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ για αυτο που πέρασες! Ήρθε η ώρα όμως να πάνε όλα καλά,  μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι.. 

Εγώ όταν κάθε μήνα απογοητεύουν έπιανα τον εαυτό μου να ξυνομαι παντού,  να μην μπορώ να κοιμηθώ και κάθε φορά που συζητούσα τη κατάσταση μου με έπιανε εκεί κατάλαβα οτι με έχει πάρει πολύ απο κάτω, με άρπαξε ο άντρας μου και με συνέφερε σε συνδυασμό ίσως  οτι ξεκίνησα και την όλη διαδικασία της εξωσωματικής (να κλείνω ραντεβού με γιατρόυς να κλείνω επιτροπή κτλπ) είναι δύσκολος αυτός ο δρόμος, θέλει γερό στομάχι και τρέλα! Εμένα ολοι οι γιατροί μου φούσκωναν τα μυαλά λόγω ηλικίας και επειδή δεν βρήκαμε κάποιο απογοητευτικό πρόβλημα, τώρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! 

 

Πω ρε συ το έχω περάσει και εγώ αυτό το άγχος ειδικά εκεί στα μπούτια ή στα χέρια πωπω να φανταστείς είχα αίμα από το ξύσιμο:-( όχι κορίτσια ας αφήσουμε το άγχος . Μια φίλη μου τότε μου ελεγε αντε έχεις άγχος αντε οκ τώρα τι κατάλαβες;  και είχε απόλυτο δίκιο τι είχα καταλαβει; να τρέχω να βάζω κρέμες στα σημάδια.  :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Είμαι  33 στα 34 ... μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά γιατι πραγματικά δεν ξέρω μετά πως θα το χειριστώ..

Επίσης ρε κορίτσια να ρωτήσω.. απο την ίδια φουρνιά βλαστοκυστες μπορείς να έχεις αλλα αποτελέσματα σε πιθανή επόμενη ετ? 

32 στα 33 είμαι καρκινακι εισαι; 

Σταμάτα να σκέφτεσαι σαν εμένα μπορείς; ;;; είχα 4 έμβρυα βάζω τα 2 και μαθαίνω την άλλη μερα οτι τα άλλα δύο δεν άντεξαν ξέρεις πως έπεσα;  έλεγα αφού δεν άντεξαν πως θα φέρουν τα άλλα 2 εγκυμοσύνη κτλ χαζα χαζα χαζα .. το κάθε έμβρυο είναι μοναδικό με μοναδική δυναμική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

32 στα 33 είμαι καρκινακι εισαι; 

Σταμάτα να σκέφτεσαι σαν εμένα μπορείς; ;;; είχα 4 έμβρυα βάζω τα 2 και μαθαίνω την άλλη μερα οτι τα άλλα δύο δεν άντεξαν ξέρεις πως έπεσα;  έλεγα αφού δεν άντεξαν πως θα φέρουν τα άλλα 2 εγκυμοσύνη κτλ χαζα χαζα χαζα .. το κάθε έμβρυο είναι μοναδικό με μοναδική δυναμική! 

Το 88  , @Κατεριναπαπ??? Και οχι μονο το καθε εμβρυο διαφορετικο.. αλλα και το σωμα σου προφανως νομιζω εγω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

32 στα 33 είμαι καρκινακι εισαι; 

Σταμάτα να σκέφτεσαι σαν εμένα μπορείς; ;;; είχα 4 έμβρυα βάζω τα 2 και μαθαίνω την άλλη μερα οτι τα άλλα δύο δεν άντεξαν ξέρεις πως έπεσα;  έλεγα αφού δεν άντεξαν πως θα φέρουν τα άλλα 2 εγκυμοσύνη κτλ χαζα χαζα χαζα .. το κάθε έμβρυο είναι μοναδικό με μοναδική δυναμική! 

Κορίτσια  ξανά έκανε χοριακη 2.5 μονάδες ανέβηκε.. πραγματικά εχω χάσει πασα ιδέα! Μακάρι να γίνει το θαύμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

32 στα 33 είμαι καρκινακι εισαι; 

Σταμάτα να σκέφτεσαι σαν εμένα μπορείς; ;;; είχα 4 έμβρυα βάζω τα 2 και μαθαίνω την άλλη μερα οτι τα άλλα δύο δεν άντεξαν ξέρεις πως έπεσα;  έλεγα αφού δεν άντεξαν πως θα φέρουν τα άλλα 2 εγκυμοσύνη κτλ χαζα χαζα χαζα .. το κάθε έμβρυο είναι μοναδικό με μοναδική δυναμική! 

Κριός είμαι.. υποτίθεται σου βάζουν τα καλύτερα,  αν τα καλύτερα δεν μπορούν να επιβιώσουν πως θα επιβιώσουν τα άλλα που ίσως είναι χαμηλότερης ποιότητας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Δε ξέρω να σου πω τι γίνεται σε περίπτωση που κολλήσεις κατά τη διέγερση και ποια είναι τα πρωτόκολλα που ακολουθούνται, ξέρω όμως να σου πω τι παθαίνουν τα σπερματοζωάρια αλλά και τα ωάρια από τον ιό SARS-CoV-2 σε περίπτωση που κολλήσει ένας άντρας ή μια γυναίκα, έχω διαβάσει τις έρευνες και πίστεψε με πρέπει να προσέχετε πάρα μα πάρα πολύ ειδικά όταν είστε τόσο κοντά στη προσπάθεια σας! Δεν ξέρω αν είστε εμβολιασμενοι αλλά δεν υπάρχουν έρευνες για το βαθμό των επιπτώσεων του ιού σε περίπτωση εμβολιασμενων που κόλλησαν και αν οι επιπτώσεις αυτές μετριάζονται σε σχέση με τους ανεμβολιαστους..

Σου κάνω επικόλληση κάποια μικρά αποσπάσματα από εργασία που έγινε πάνω στις έρευνες περί SARS-CoV-2 & ανδρικής γονιμότητας δημοσιευμένες στο Pubmed Central.

"Hence, it can be suggested that these microvascular changes could provoke obstructive azoospermia on short term and psychological effect of the illness could result in endocrine disturbances.

This collectively suggests that even if SARS−COV is not present in the semen, it can negatively impact spermatogenesis, and ultimately impair male fertility."

"(i) SARS−COV-2 may also cause testicular dysfunction and (ii) SARS−COV-2 may be plausibly transmitted through the semen."

"33 % of the study population had altered semen parameters and higher number of spermatozoa undergoing DNA fragmentation. They further evaluated the sera of another one hundred and nineteen patients for sex-related hormones. They reported that, although there were no statistical significant difference in the serum testosterone and serum follicle stimulating hormone (FSH), the ratio of testosterone to luteinizing hormone (LH) (T:LH) and the ratio of FSH to LH (FSH:LH) were significantly reduced in the sera of covid-19 patients compared to the control group. This suggests that being infected with SARS−COV-2 may alter sex-related hormones."

"Although, Ning et al. reported the absence of SARS−COV-2 in the semen of 9 active positive covid-19 patients and 8 recovered patients, three patients with severe infection presented with orchidoptosis [47]."

"Additionally, Yang et al. investigated whether SARS−COV-2 is present in the testes and if there is or are any pathological changes in the testis of Covid-19 patients [52]. After accessing the testicular tissues of twelve patients, they reported the absence of SARS−COV-2 in the testis of 90 % of the cases. However, the testes of all the patients exhibited significant seminiferous tubular injury, reduced Leydig cell number, swelling of the Sertoli cells and mild lymphocytic inflammation. Zhang et al. also reported the absence of SARS−COV-2 in the prostatic secretion of ten covid-19 patients [53]. The sera of these patients, however, showed increased levels of inflammatory biomarkers."

"From the studies available, SARS−COV-2 has exhibited relevant characteristic factors supporting the views that COVID survivors might develop sexual and reproductive health issues on the long run. This is partly because the protein that enables SARS−COV-2 entry into the cell, angiotensin−COnverting enzyme 2 (ACE 2), is widely distributed in the testis, including spermatogonia, the Leydig and Sertoli cells. Hikemet et al., reported that amongst over 150 investigated cell types, which correspond to human tissues and organs, the expression of ACE 2 was higher in some tissues/organs, including the male reproductive organs [54]. Viral entry requires binding of spike (S) glycoproteins of SARS−COV-2 to the host receptor. Upon entry, the host proteases, such as transmembrane serine protease 2 (TMPRSS2) cleaves the viral S protein to stimulate a conformational change, to allow fusion of the viral and host cell membranes [55,56]. Represented in Fig. 2 is the summary of SARS−COV-2 entry into the cell. Zhen et al. also reported the distribution of ACE 2 in the testes, and that it was highly expressed in the testes of infertile men compared to the control [57]. This suggests that SAR−COV-2 may cause male reproductive disorder and that men with reproductive issues may be more susceptible to infection."

"Bringing all the findings together, although most of the studies reported the absence of SARS−COV-2 in the semen and prostatic secretions, as well as testicular tissues, which may reduce the possibility of transmission through this route, it is evident that (i) there is testicular injury and inflammatory infiltration (ii) viral orchitis may occur, as patients experienced scrotal discomfort (iii) there is altered semen parameters and (iv) the number of spermatozoa with DNA fragmentation is increased. These results collectively suggest that infection with SARS−COV-2 may lead to potential fertility issues."

Και συνεχίζει έτσι αισιόδοξα.. αν θέλεις πες μου να σου στείλω να διαβάσεις και μόνη σου..

Τέλος και συγνώμη που θα στο πω, δε καταλαβαίνω πραγματικά καθόλου γιατί αυτός δε γίνεται να μη φοράει μάσκα ή και να μη πάει.. και άντε οκ είπαμε να μη σταματήσουμε και τελείως τη ζωή μας, να πάτε.. μάσκα όμως γιατί να μη φοράει..; Πρέπει να του δώσεις να καταλάβει ότι η προσπάθεια σας αυτή είναι συλλογική από κοινού και πρέπει να κάνετε ότι είναι καλύτερο και οι δύο μαζί, δεν πρόκειται για ατομική προσπάθεια ώστε να προσέχεις μόνο εσύ.. πρέπει να κάνουμε όλοι μας κάποιες θυσίες.. τι να κάνουμε; Υπό αυτές τις συνθήκες βρισκόμαστε και με αυτά τα δεδομένα, ας θυσιάσουμε λίγο τη διασκέδαση μας.. μου φαίνεται τόσο μικρό αυτό μπροστά στο όνειρο.. προσωπικά τουλάχιστον δε με απασχολεί καθόλου..! Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να τα καταφέρουμε και να κρατήσουμε ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά μας.. 

Και επειδή δεν έχω άλλα reactions:

@nikol88 ♥️

@Παρασκευαιδου ♥️

Αν και @tina21 μου τα είπαμε εμείς.. αλλά πάρε και εσύ μια ♥️

Αχ βρε προφέσορα, ήμουν σίγουρη για αυτά που έγραψες!!! Έχω αγχωθεί πολύ. Ελπίζω για άλλη μια φορά να ειμαστε τυχεροί και να μην κολλήσει. Γιατί είναι η δουλεία του τέτοια! Δεν κατάλαβες όμως, ο ίδιος παίζει στη συναυλία! Γι'αυτό δεν γίνεται ούτε να μην πάει ούτε να φοράει μάσκα. Σίγουρα πάντως έχουμε συμφωνήσει με το που ξεκινήσω τα φάρμακα θα μπουμε καραντίνα από μόνοι μας. Τώρα σε περίπτωση θετικού ως τότε, μας βλέπω να κάνει παλι εξετάσεις και αν βγουν άσχημες θα αναγκαστούμε να περιμένουμε πάλι δυστυχώς. Τόσο καιρό την έχουμε βγάλει καθαρή και οι δυο (είμαστε και τριπλά εμβολιασμένοι). Λίγο ακόμα εμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πολύ δικιά μου είσαι..  λέω του άντρα μου από 5.03 μένουμε σπίτι, κυκλοφορούμε με μάσκες, και αντισηπτικά.  

Στην Ελλάδα νομίζω έχει νοσοκομείο αναφοράς . Αυτό όμως νομίζω μόνο στην Αθήνα. 

Εννοείται πως μια εβδομάδα πριν ξεκινήσω τα φάρμακα θα κοπούν και οι συναναστροφές και όλα. Τι να κάνουμε βρε κοπέλα μου! Έχουμε όλα τα άλλα, έχουμε και αυτό το άγχος τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πω ρε συ το έχω περάσει και εγώ αυτό το άγχος ειδικά εκεί στα μπούτια ή στα χέρια πωπω να φανταστείς είχα αίμα από το ξύσιμο:-( όχι κορίτσια ας αφήσουμε το άγχος . Μια φίλη μου τότε μου ελεγε αντε έχεις άγχος αντε οκ τώρα τι κατάλαβες;  και είχε απόλυτο δίκιο τι είχα καταλαβει; να τρέχω να βάζω κρέμες στα σημάδια.  :-(

Ασε ναι τόσο ξύσιμο και εγώ έκανα μελανιές, εκεί λοιπόν φοβήθηκα πολύ και λεω δεν πρέπει να το αφήσω κατι πρέπει να γίνει, θύμωσα και νευρίασα με τον εαυτό μου, ευτυχώς το ξεπέρασα! 

Και γενικά όλα πρέπει να τα ξεπερνάμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Apol είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Όντως χαθήκαμε...εγώ είμαι 24+2 σήμερα κάναμε κ τη Β επίπεδου έχουμε μπεμπούλα!!! Σε γενικές γραμμές είμαι καλά ταλαιπωρούμαι από κάποιες συσπάσεις αλλά ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ είναι όλα οκ κ ο τράχηλος μου και το μωρό! Λοιπόν είχα καφέ την πέμπτη βδομάδα κ για μια βδομάδα ενώ έπαιρνα τρία utrogestan τη μέρα ο γιατρός μου έδωσε κ δύο ενέσεις prolutex κ ημουν ξάπλα, μετά στην όγδοη ξανά είχα πάρα πολύ λίγο για δύο μέρες... Να μη φοβάσαι (κ μένα έτσι μου έλεγαν αλλά εννοείται φοβόμουν🙄🙄) Όλα θα πάνε καλά, έχει συμβεί σε πολλές κοπέλες κ η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε μια χαρά κορίτσι μου! @tina21

😀😀😀πολύ ωραία ακούγονται όλα☺️☺️ μπαμπούλα λοιπόν θα είναι 🥰🥰 ο,τι καλύτερο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. 24+2 πωωωω πραγματικά έτσι καταλαβαίνουμε πως περνάει ο καιρός 😂😂😂 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω και εγώ την ανησυχία μου. Όλο αυτό τον καιρό με τον κοβιντ είμαι προσεκτική αλλά πολύ κουλ ταυτόχρονα.  Διαβάζοντας όμως εδώ πως σε περίπτωση θετικού σταματάει η διαδικασία και ας έχεις αρχίσει διεγερση (!) και έχω αγχωθεί αρκετά, γιατί το Μάρτιο ξεκινάμε. Επίσης τι γίνεται αν κολλήσουμε πριν προλάβουμε να ξεκινήσουμε; Ενδεχομένως να επηρρεαστεί αρνητικά το σπέρμα. Πάλι θα πρέπει να το αναβάλουμε; Ο άντρας μου έχει συναυλία αύριο σε κλειστό μαγαζί και δεν ξέρω τι να κάνω. Απ'οτι έμαθα έχουν χαλαρώσει τα μέτρα και όλοι θα είναι κανονικά όρθιοι και χωρίς μάσκες! Σκέφτομαι να πάω με μάσκα ή να μην πάω και καθόλου...αλλά αυτός δεν γίνεται οπως καταλαβαίνετε, ούτε μάσκα να φοράει ούτε να μην πάει.

Έκατσα και διάβασα τώρα γύρω στις 9-10 σελίδες… καταρχάς στα ανέλυσε η @Kiddo στο 100% και έτσι θα στα έλεγα και εγώ (εκτός την ανάλυση και του copy paste της έρευνας που κάνει η “ουρολόγος” μας❤️) Εν ολίγης δεν πας στο μαγαζί και το αγόρι μπορεί να βάλει μάσκα. Είναι κρίμα να φτάσετε στην πηγή και να μην πιείτε νερό! Το λέω και για μένα και για όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν ειδικά με αυτόν τον τρόπο να αποκτήσουν το παιδακι τους. 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Πολυ ασχημη εμπειρια γιατι ηταν κατι που δεν μου περνουσε καν απ το μυαλο.. και η αποβολη και η εγκυμοσυνη οποτε το σοκ διπλο. Εμεινα εντελως τυχαια χωρις προσπαθεια ..μια επαφη που ουτε καν προσεξα αν ηταν γονιμες( ενω πριν με το ρολοι στο χερι που λεει ο λογος) ειχα καθυστερηση 12 μερες αλλα δεν εκανα τεστ παρολο που ολες οι φιλες με φωναζαν. Εγω βασιστηκα στους πονους και στην αισθηση οτι κατεβαινει περιοδος. Τελικα κανω τεστ για πλακα και βλεπω θετικο απ το πουθενα.. χαρες πανηγυρια ξεσηκωθηκα τελειως το μυαλο ουτε καν σε αποβολες και κλπ , μια μερα μετα απο 6-7 μερες στη δουλεια βλεπω καφε και πονους δυνατους μου ειπε ο γιατρος να παω για χοριακη κανω και μου λεει θα κανεις και την επομενη παλι ..εε την επομενη επεσε 200 μοναδες και το προηγουμενο βραδυ ειχα μεγαλη αιμοραγια με πολυ δυνατο πονο... Κρατησε 8 μερες με ελεγξε για αποξεση αν χρειαζοταν τελικα ειπε εμβρυικα στοιχεια εχει θα τα παρει το αιμα... Δεν θα ξεχασω που ολη τη νυχτα κρατουσα τη κοιλιτσα μου και νομιζα οτι ετσι το κραταω να μην φυγει... Ρε αμαθηηη τελειως. Απο τοτε ξεκινησε το μαρτυριο γιατι μεχρι πριν απλα ηθελα...μετα απ αυτο ημουν σαν το μωρο μου του πηραν το παγωτο απ τα χερια. Τι τεστ ωορηξιας τι 10000000 τεστ καθε μηνα... Λεω φτανει.. αποθεματα εχουμε να ξες απλα το αγνωστο και ειδικα το αβεβαια ειναι παντα αγχωτικο τρομακτικο και παιδευει. Αγχωνομαι με το φοβο μου το αγχος μου και γενικα με το πως θα τη παλεψω κυριως στις αναμονες.. καμια φορα εχω ψυχοσωματικα και σφιγγεται το σωμα μου και λιγο αυτα φοβαμαι μηπως επηρεασουν την κατασταση απ την αλλη καθομαι και πονταρω στην ηλικια μας ...του πουστη χαλι η αμη αλλα οργανισμος και σωμα 33 χρονων.. δεν ξερω θα δειξει. Γενικα ειμαι αισιοδοξη για το ετος αυτο αλλα θα προσπαθησω ναμαι συγκρατημενη αν γινεται και οσο γινεται.

Κρίμα πραγματικά αυτό που περασες και εσυ 😔😔 αυτό με την κοιλιτσα και να πιάνεις να χαϊδεύεις για να μην σου φύγει μήπως και το κρατήσεις έτσι το ξέρω πολύ καλά. 😔 Έτσι και εγώ. Δυστυχώς. Κοιτάμε μπροστά τώρα και προσπαθούμε να μένουμε αισιόδοξοι. 🙂🙂

στις πριν 10 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Αγαπημένη εδώ είμαι...έχω ανέβει κατηγορία ξεπναω στις 4 με 4:30 κάνω τις ιντερνετικές παραγγελίες μου ενώ ο άντρας μου δίπλα κοιμάται 🤣🤣🤣🤣και ξανά πέφτω για ύπνο....

Εγώ είχα λίγα καφέ και ροζ είχε η @Eva29..μην φοβάσαι κορίτσι μου @tina21 ξεκουράσου και θα περάσει δεν τα χάνεις τα μωρά....

Αχ αχ 4 - 4.30 δεν με έχεις 😂😂😂 εκεί κοιμάμαι ακόμα 😴  εν το μεταξύ σήμερα περνούσα πάλι από κ.πατήσια και προσπαθούσα να δω αν είναι οι κότες μιας και έχει καλό καιρό 🐓🐓

Ενταξει, κατι θυμόμουν με εσας τα κορίτσια. Σε τι φάση είσαι τώρα καλό μου κορίτσι εσυ; 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κριός είμαι.. υποτίθεται σου βάζουν τα καλύτερα,  αν τα καλύτερα δεν μπορούν να επιβιώσουν πως θα επιβιώσουν τα άλλα που ίσως είναι χαμηλότερης ποιότητας 

Αγαπημένο μου κριαρακι. Του Μαρτίου ή του Απριλίου; 
 

Κοριτσια χρειάζομαι την λίστα με τα γενέθλια σας. Κάποια είχε και τον Φλεβάρη αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποια; @BlackCat εσυ ήσουν ή κάνω λάθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Αχ βρε προφέσορα, ήμουν σίγουρη για αυτά που έγραψες!!! Έχω αγχωθεί πολύ. Ελπίζω για άλλη μια φορά να ειμαστε τυχεροί και να μην κολλήσει. Γιατί είναι η δουλεία του τέτοια! Δεν κατάλαβες όμως, ο ίδιος παίζει στη συναυλία! Γι'αυτό δεν γίνεται ούτε να μην πάει ούτε να φοράει μάσκα. Σίγουρα πάντως έχουμε συμφωνήσει με το που ξεκινήσω τα φάρμακα θα μπουμε καραντίνα από μόνοι μας. Τώρα σε περίπτωση θετικού ως τότε, μας βλέπω να κάνει παλι εξετάσεις και αν βγουν άσχημες θα αναγκαστούμε να περιμένουμε πάλι δυστυχώς. Τόσο καιρό την έχουμε βγάλει καθαρή και οι δυο (είμαστε και τριπλά εμβολιασμένοι). Λίγο ακόμα εμεινε!

Ωωωωωωωωωωω... Ναι όντως δεν κατάλαβα αυτό..🙄😅

Τι μουσική παίζει..; Γιατί αν είναι σε ροκ μπάντα μπορεί να το παίξει πνεύμα αντιρρησίας και κόντρα στο ρεύμα που τους θέλει χωρίς μάσκα και ο ίδιος να βάλει.. τι ποιο ροκ και κουλ από αυτό;;! 😝🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Φυσικά κάνω πλάκα...! Δύσκολο όντως.. εύχομαι να είναι τυχερός και να μη κολλήσει, ειδικά τόσο κοντά στη προσπάθεια σας.. θα ήταν κρίμα..😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

😀😀😀πολύ ωραία ακούγονται όλα☺️☺️ μπαμπούλα λοιπόν θα είναι 🥰🥰 ο,τι καλύτερο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. 24+2 πωωωω πραγματικά έτσι καταλαβαίνουμε πως περνάει ο καιρός 😂😂😂 

Έκατσα και διάβασα τώρα γύρω στις 9-10 σελίδες… καταρχάς στα ανέλυσε η @Kiddo στο 100% και έτσι θα στα έλεγα και εγώ (εκτός την ανάλυση και του copy paste της έρευνας που κάνει η “ουρολόγος” μας❤️) Εν ολίγης δεν πας στο μαγαζί και το αγόρι μπορεί να βάλει μάσκα. Είναι κρίμα να φτάσετε στην πηγή και να μην πιείτε νερό! Το λέω και για μένα και για όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν ειδικά με αυτόν τον τρόπο να αποκτήσουν το παιδακι τους. 

Κρίμα πραγματικά αυτό που περασες και εσυ 😔😔 αυτό με την κοιλιτσα και να πιάνεις να χαϊδεύεις για να μην σου φύγει μήπως και το κρατήσεις έτσι το ξέρω πολύ καλά. 😔 Έτσι και εγώ. Δυστυχώς. Κοιτάμε μπροστά τώρα και προσπαθούμε να μένουμε αισιόδοξοι. 🙂🙂

Αχ αχ 4 - 4.30 δεν με έχεις 😂😂😂 εκεί κοιμάμαι ακόμα 😴  εν το μεταξύ σήμερα περνούσα πάλι από κ.πατήσια και προσπαθούσα να δω αν είναι οι κότες μιας και έχει καλό καιρό 🐓🐓

Ενταξει, κατι θυμόμουν με εσας τα κορίτσια. Σε τι φάση είσαι τώρα καλό μου κορίτσι εσυ; 

Αγαπημένο μου κριαρακι. Του Μαρτίου ή του Απριλίου; 
 

Κοριτσια χρειάζομαι την λίστα με τα γενέθλια σας. Κάποια είχε και τον Φλεβάρη αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποια; @BlackCat εσυ ήσουν ή κάνω λάθος; 

Του Μάρτιου 31 για την ακρίβεια οπότε λέγομαι και και 34

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Του Μάρτιου 31 για την ακρίβεια οπότε λέγομαι και και 34

Τελεια. Του Μαρτίου είμαστε τα καλύτερα 😂😂🤪🤪🤪😂😂😂🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση? Σε περίπτωση που η χοριακη μου δεν ανέβει ικανοποιητικά, ο γιατρός θα μου πει να σταματήσω τα χάπια? Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα κατι παρόμοιο?

Το χαβά μου εγώ,  αλλά αυτό με καίει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου να ρωτησω κατι μου ειπε ο γιατρος μ ετ την 15 μερα του κυκλου ..δεν ειναι πολυ νωρις ; Το εχετε ακουσει ξανα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Ωωωωωωωωωωω... Ναι όντως δεν κατάλαβα αυτό..🙄😅

Τι μουσική παίζει..; Γιατί αν είναι σε ροκ μπάντα μπορεί να το παίξει πνεύμα αντιρρησίας και κόντρα στο ρεύμα που τους θέλει χωρίς μάσκα και ο ίδιος να βάλει.. τι ποιο ροκ και κουλ από αυτό;;! 😝🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Φυσικά κάνω πλάκα...! Δύσκολο όντως.. εύχομαι να είναι τυχερός και να μη κολλήσει, ειδικά τόσο κοντά στη προσπάθεια σας.. θα ήταν κρίμα..😕

🤣🤣🤣 Δεν ειναι κακή σκέψη, αλλά νομίζω θα έπεφταν βροχή οι ντομάτες στη σκηνή 🤣🤣🤣

Μμμ...ειναι λίγο ιδιαίτερη μουσική θα έλεγα. Ε πάρε το ροκ που λες και πήγαινε το στο πολύ ακραίο και κάπου εκεί ας πούμε 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

🤣🤣🤣 Δεν ειναι κακή σκέψη, αλλά νομίζω θα έπεφταν βροχή οι ντομάτες στη σκηνή 🤣🤣🤣

Μμμ...ειναι λίγο ιδιαίτερη μουσική θα έλεγα. Ε πάρε το ροκ που λες και πήγαινε το στο πολύ ακραίο και κάπου εκεί ας πούμε 😝

Κοίτα.. οι slipknot καριέρα με μια μάσκα έκαναν.... 😜🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας τα πω λιγο αναλυτικα .. σημερα 9η μερα του κυκλου (τεχνητου κυκλου με cyclacur) ειχα ενδομητριο 8,5 και triple line .. μου ειπε οτι ειναι ιδανικα οπως θα επρεπε κ αυριο να ξεκινησω προγεστερονη … παρασκευη μ λεει εμβρυομεταφορα … του λεω μα γιατρε παρασκευη θα μαι μονο 15 μερα οπως θα κανα ωορηξια κ η απαντηση του ηταν στην ετ με τεχνητο κυκλο δεν γινεται ωορηξια κ τα εμβρυα μεταφερονται οταν ειναι καταλληλο το ενδομητριο κ οι τιμες αιματολογικα .. ρε κοριτσια δεν ειναι πολυ νωρις ; Εχει κανει καμια τοσο νωρις ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κοίτα.. οι slipknot καριέρα με μια μάσκα έκαναν.... 😜🤣🤣🤣🤣

Σωστηηηηηη 🤣🤣🤣🤣 Έκλαψα να ξέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μας ο μπέμπης κοιμάται στην αγκαλιά μου ή στην αγκαλιά του άντρα μου.. χαίρομαι τόσο πολύ που δένονται κι εκείνοι και ο άντρας μου καμαρώνει όσο δεν πάει!  λέει άσε εγώ ξέρω να τον κοιμήσω! Χαχα μωρέ θέλουν κι εκείνοι έναν ρόλο δικό τους με το μωράκι! Οπότε όταν έρχεται απ' την δουλειά αναλαμβάνει εκείνος να τον κοιμίζει, εγώ κάνω βέβαια όλα τα υπόλοιπα 😀
    • εχω την εντύπωση οτι την τελευταία εβδομάδα έχουμε ηρεμήσει με τους κολικούς...κοιμομαστε νορμάλ 11-12 το βράδυ... μια μέρα μόνο κοιμηθήκαμε στη 1.. αλλά δεν εχει κλάμα καθόλου το βράδυ πλέον...λιγο γκρίνια ίσως αλλά καμία σχέση...εχω την εντύπωση οτι μπαίνουμε σε πρόγραμμα κιόλας... ξυπνάμε κάθε μέρα στις 9.30...στις 11 κοιμόμαστε μεχρι τις 12 παρά...και στη 1 ξανά κοιμόμαστε μέχρι 2+ και ξανα στις 3.30 μέχρι 5.30...παει κάπως έτσι κάθε μέρα..
    • Αυτό πρέπει να γίνετε από τα παιδεία εμένα ο άντρας μου δεν δέχεται πολλά πολλά αν του πει κουβέντα την ρίχνει την Χριστοπ@ναγι@ του δεν χαρίζει βέβαια στην μαμά μου δεν μιλάει έτσι αλλά στην μαμά του δεν υπολογίζει οπότε καμία φορά πρέπει να γίνετε και αυτό  αλλα έχω βοήθεια δεν μπορώ να πω ότι χρειάζομαι και τη μεγάλη μου κόρη την κρατάει όταν δεν δουλεύει θα πάρει τηλέφωνο να της πάμε το παιδί να το κρατήσει αλλά και η κόρη μου θέλει να πηγαίνει γιατί ασχολείται μαζί της παίζουν πηγαίνουν βόλτες  Τώρα την έχω από το πρωί ήρθε να μου κάνει δουλειές σκούπισμα σφουγγάρισμα σιδέρωμα δεν έχω παράπονο 
    • Όχ ναι..μου φαίνεται είναι την 8η ένα άλμα...υπομονή μανούλα! Με τους κολικούς τώρα πως τα πατε
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...