Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mary 79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, σας διαβάζω μήνες τώρα, αλλά σήμερα σας γράφω για πρώτη φορά! Αρχικά να γράψω συγχαρητήρια στα κορίτσια που είχαν θετικά αποτελέσματα! Εύχομαι σύντομα να έχουμε όλες την ίδια τύχη!🤞Είμαστε και εμείς στη διαδικασία εξωσωματικής για δεύτερη φορά με πρώτη προσπάθεια τον Δεκέμβριο η οποία απέτυχε! Από τον Ιανουάριο πηγαίνουμε με φυσικούς κύκλους τώρα και μαζεύουμε ωάριο ωάριο. @Lucia79θα σου έλεγα να προχωρήσεις τουλάχιστον με την ωοληψία. Έχουμε και τον ίδιο γιατρό και η αλήθεια είναι ότι μετά την αποτυχία του Δεκεμβρίου τον Ιανουάριο ήμουν στα μαύρα χάλια μου και πήγα με πολύ άσχημη ψυχολογία για ωοληψία , αλλά ευτυχώς που το έκανα γιατί αυτό το ένα και μοναδικό ωάριο το πήραμε έγινε βλαστοκύστη και μας έδωσε μια μικρή χαρά μέσα στην μαυρίλα της αποτυχίας.

Μπράβο ρε συ, με ένα ωάριο να φτάσετε σε βλαστοκύστη σημαίνει ότι και το ωάριο είναι καλό και το σπερμα θερίζει αλλά εδώ που τς λέμε και το εμβρυολογικο κάνει καλή δουλειά. Κρίνοντας από το ψευδώνυμο σου πρέπει να έχουμε και ίδια ηλικία. Δεν ήξερα ότι ο γιατρός μας στηρίζει τόσο τους φυσικούς κύκλους, σιγά σιγά το μαθαίνω. Το Δεκέμβρη είχες αρνητική χοριακη ή εκανες διέγερση που δεν πήγε καλά? Πως αποφασίσατε να πάτε με φυσικούς? Μετράτε σε κάποια μέρα του κύκλου και οιστραδιολη? 
Οπως φαίνεται θα πας πολύ καλά συντομα, μην απογοητεύεσαι. 
Ο μόνος λόγος που σκεφτόμουν να το παρ;τείνω είναι αυτό που έχουν γράψει και άλλες κοπέλες εδώ, ότι ίσως αυτός ο κύκλος  που είναι ο αμέσως επόμενος της διέγερσης να μην δώσει τόσο καλό ωάριο (ήδη μου ήρθε περίοδος στις 23 μέρες, δεν ξέρω αν αυτό ειναι ένδειξη για κάτι). Ο γιατρός βέβαια δε φαίνεται να συμμερίζεται αυτή την άποψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2022 at 10:15 ΜΜ, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω καλά νέα και θετικές χοριακές!!! 🥰🥰🥰

Εγώ πάω για ωοληψία 25/2! Βάλτε με στο πινακάκι! Και μετά έχει ο Θεός!

Σας φιλώ όλες πολύ! Και ζητώ συγνώμη αν δε μετέχω στις διάφορες συζητήσεις αλλά δεν εχω πια λαπ τοπ! Ότι κάνω από το κινητό μου και όλο μου κολλάει! Είναι η 3η φορά που προσπαθώ να στείλω μήνυμα!

😘😘😘

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

@ΧΑΡΜΑ 21/2 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

 

@Κατεριναπαπ 28/2

 

@skorpina78 & @ΧΑΡΜΑ καλή επιτυχία, όλα με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο ρε συ, με ένα ωάριο να φτάσετε σε βλαστοκύστη σημαίνει ότι και το ωάριο είναι καλό και το σπερμα θερίζει αλλά εδώ που τς λέμε και το εμβρυολογικο κάνει καλή δουλειά. Κρίνοντας από το ψευδώνυμο σου πρέπει να έχουμε και ίδια ηλικία. Δεν ήξερα ότι ο γιατρός μας στηρίζει τόσο τους φυσικούς κύκλους, σιγά σιγά το μαθαίνω. Το Δεκέμβρη είχες αρνητική χοριακη ή εκανες διέγερση που δεν πήγε καλά? Πως αποφασίσατε να πάτε με φυσικούς? Μετράτε σε κάποια μέρα του κύκλου και οιστραδιολη? 
Οπως φαίνεται θα πας πολύ καλά συντομα, μην απογοητεύεσαι. 
Ο μόνος λόγος που σκεφτόμουν να το παρ;τείνω είναι αυτό που έχουν γράψει και άλλες κοπέλες εδώ, ότι ίσως αυτός ο κύκλος  που είναι ο αμέσως επόμενος της διέγερσης να μην δώσει τόσο καλό ωάριο (ήδη μου ήρθε περίοδος στις 23 μέρες, δεν ξέρω αν αυτό ειναι ένδειξη για κάτι). Ο γιατρός βέβαια δε φαίνεται να συμμερίζεται αυτή την άποψη. 

Τον Δεκέμβριο η προσπάθεια ήταν με διέγερση, είχαμε 12 ωάρια από τα οποία τα 9 ώριμα αλλά δυστυχώς μόνο 3 γονιμοποιήθηκαν και απο αυτά τα  2 έφτασαν τρίτη μέρα. Δυστυχώς η  χοριακή ήταν μηδενική. Τον Ιανουάριο σκέψου πήγα 4 του μήνα για την ωοληψία με ψυχολογία στα πατώματα στο νέο κέντρο που ακόμα ψαχνόντουσαν.. Για φυσικούς κύκλους ήταν πρόταση του γιατρού για να δει ποιότητα ωαρίου κτλ..και να τα αφήσουμε να φτάσουν σε βλαστοκύστες. Η αλήθεια είναι ότι εγώ ήθελα να ξανακάνω μια προσπάθεια κανονική γιατί μήνα μήνα ζούμε με το άγχος θα έχω ωάριο; θα το πάρουμε; θα φτάσει βλαστοκύστη.. ; Από την άλλη με τους φυσικούς τα πράγματα είναι πολύ απλά.. κάνεις έναν υπέρηχο 7η-8η μέρα, τον επαναλαμβάνεις 1-2 μέρες μετά και δεν κάνεις καμία εξετάσεις αίματος. Εγώ έκανα 2 μέρες απο μια ένεση orgalutran και την ovitrelle πριν την ωοληψία. Θα σου έλεγα να προχωρήσεις με την ωοληψία. Κάθε ωάριο είναι πολύτιμο και μπορεί να είναι και το τυχερό..  Τι άποψη έχεις για το νέο κέντρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

και μένα ο προηγούμενος γιατρός με βλαστοκυστες στις 14 μέρες ήθελε χοριακη. Δηλαδή βασικά την ίδια μέρα της ετ, δυο βδομαδες αργότερα. 
 

Σε άλλα νέα, να σας πω κι εγώ τις εξελίξεις μου…

Την Τρίτη ξαναπήγα στο Έλενα και επανέλαβα εξετάσεις αίματος και η Οικονομόπουλου είναι τόσο φοβερή που τα έβαλε σε προτεραιότητα και μου εβγαλε αποτελέσματα την Τετάρτη το πρωί. Τα ΑΝΑ μου έπεσαν λίγο (εξακολουθούν να είναι ψηλά απλά λιγότερο από την αμέσως προηγούμενη εξέταση, τώρα 1:320 ενώ πριν 1:640, σημάδι ότι η ένεση της κορτιζόνης έκανε καλό) το ίδιο και τα nk cells οπότε μου είπε ότι μπορώ και σε αυτόν τον κύκλο που έρχεται να κάνω εμβρυομεταφορα, δεν έχω περιορισμό, αρκεί να παίρνω 2 prezolon τη μέρα. Οποτε ξεκίνησα την κορτιζόνη μου, κάνω και την ειδική διατροφή που χρειάζεται και ελπίζω να είναι όλα οκ. 
Στο μεταξύ ο Μαστρο μου είχε πει την προηγούμενη Πέμπτη που πήγα γις υπέρηχο ότι θέλει να κάνω και ωοληψια να πάρουμε το ωάριο του μήνα να δούμε τι δυναμική έχει και να κάνω και μεταφορά. Εγώ του είχα πει ότι μάλλον αυτα θα γίνουν στον μεθεπόμενο κυκλο και όχι στον επόμενο όπως έλεγε εκείνος, κυρίως επειδή πίστευα ότι θα αργούσαν τα αποτελέσματα του Έλενα. Τελικά όμως τα αποτελέσματα τα έχω ήδη αλλά επίσης μου ήρθε και περίοδος μια βδομάδα νωρίτερα χτες, στην 23η μέρα. Μου έχει ξανασυμβεί μετά από διέγερση να μου έρθει πολύ γρήγορα.
Οπότε τώρα μέχρι τη Δευτέρα Τρίτη πρέπει να αποφασίσω αν θα τα κάνουμε όλα σε αυτό τον κύκλο ή θα τα αφήσουμε γις τον επόμενο. Μου ήρθε λίγο βιαστικό είναι η αλήθεια και κάπως νιώθω ότι θα ήθελα λίγο να περιμένω, να κρατήσω τη χαρά του να ξέρω ότι έχω ωάρια στην κατάψυξη γιατί μόλις τα 
βάλω, πάει τα καίμε. Ή θα εμφυτευτούν ή τα χάνουμε…δεν ξέρω, είμαι λίγο μπερδεμένη τι να κάνω…μέσα μου δεν βιάζομαι απλά δεν ξέρω αν όλο αυτό είναι επειδή πραγματι νιώθω κουρασμένη ή μόνο επειδή φοβάμαι. 
Εσεις που έχετε κάνει φυσικό κύκλο @BlackCat (και δε θυμάμαι ποια άλλη) όντως υποστηρίζετε ότι ο αμέσως επόμενος κύκλος της διέγερσης μπορεί να μη δώσει ωάριο ή το ωάριο να μην είναι καλό ε? Επίσης κάνετε οιστραδιολη τη 2η μέρα του κύκλου? Γιατί ο γιατρός δε μου ζήτησε, μου είπε κατευθείαν την 8η μέρα να πάω για υπέρηχο, που είναι η Παρασκευη που μας έρχεται…έχω κάποιες μερες ως τότε να αποφασίσω είναι η αλήθεια…

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

 Βγήκαν κάλε ναι, την επόμενη μέρα, είναι καλύτερες οποτε μπορώ να προχωρήσω,,,

 

Δεν έχω ιδέα ποσα θα μεταφέρουμε αλλά τις προάλλες που ρώτησα μια βοηθό αν θα μεταφέρουμε και τα 4 μαζί μόνο που δεν έφριξε! Βέβαια δε θυμόταν και την ηλικία μου αλλά υποθέτω κι εγώ ότι αν το ένα που θα πάρουμε φυσικά προχωρήσει, θα το βάλουμε με άλλα δυο. Τώρα αν δεν προχωρήσει δεν ξέρω τι πλάνα έχει ο γιατρός. Όλα μαζί, δυο δυο?…

 

Ναι κι εγώ έχω σκεφτεί ακριβώς όπως τα γράφεις και το 1 και το 2. Έχεις δίκιο και γις την κορτιζόνη βέβαια,,,προς το παρόν το έχω δει σαν ευκαιρία για δίαιτα μιας και έκοψα υδατάνθρακες σχεδόν εντελώς αλλά δεν ξέρω ποσο θα αντέξω. Ιδιαίτερη πείνα δε νιώθω πάντως (εννοώ όχι παραπάνω από αυτή που ένιωθα και πριν την ξεκινησω). Όταν λες ήσουν στρατιώτης, τι αλλα έκανες δλδ? Εμένα η Οικονομόπουλου μου είπε όχι γλυκά κ ζάχαρη μέλι κλπ και να περιορίσω τους υδατανθρακες(ούτε καν να τους κόψω όπως έχω κάνει προς το παρόν). Επίσης, ξηρούς καρπούς ανάλατους, πχ ωμά αμύγδαλα και καρύδια, κανει να τρώμε? Φαντάζομαι πως ναι αλλά δεν είμαι και σίγουρη…(όχι με τις χούφτες αλλά έτσι για σνακ πχ 10 αμύγδαλα). 

 

Έτσι όπως τα λες τα σκέφτομαι κι εγώ. Επίσης ναι, αν πιστευε όντως ότι ο επόμενος κύκλος δεν είναι καλός δε θα το πρότεινε αλλά δεν είπε άσε ένα μήνα κενό. Ενώ πχ όταν είχα πάει το Νοέμβρη μετά το προηγούμενο αρνητικό αποτέλεσμα και ρώτησα ποτε ξεκινάμε, μου είπε το Γενάρη, να αφήσεις κάποιους μήνες να ξεκουραστεί ο οργανισμός. 
Επισης αυτό που δεν έχω καταλαβει είναι, υπάρχει όντως περίπτωση να μην φανει καν ωοθυλάκιο στον υπέρηχο, ή ωοθυλάκιο υπάρχει πάντα απλά δεν έχει ωάριο μέσα? Θέλω να πω αν το ωάριο δεν είναι καλό υπάρχει περίπτωση να το δει κάποιος τις προηγούμενες μέρες και να ακυρώσει την ωοληψια, ή την κανεις έτσι κι αλλιώς κι ότι βγει? Ή αν ας πουμε η τιμή της οιστραδιολης δεν ανεβεί μέχρι ένα επίπεδο δε σε βάζουν καν για ωοληψια?

Καλημέρα φίλη μου, αρχικά συγχαρητήρια  για τις εξετάσεις σου. Πολύ σημαντικό που πέφτουν οι τιμές και μπράβο στην Οικονομοπούλου που σε έβαλε σε προτεραιότητα.

Εμένα ο κύκλος μετά από διέγερση όντως δεν πήγε καλά, βλέπαμε αν θυμάσαι 3 στον υπέρηχο και τελικά δεν πήραμε κανένα και κονόμησα και έναν τραυματισμό στην ωοθήκη που από όσο καταλαβαίνω τώρα ήταν από την προσπάθειά του να το παρακεντήσει.

Επειδή την ίδια απορία είχα και εγώ για τώρα που μετά από φυσικό τροποποιημένο θα πάμε σε φυσικό και ρώτησα μου είπε ότι ακόμα και να  είναι καλές οι τιμές των ορμονών & ο υπέρηχος, κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά αν το ωάριο θα είναι καλό παρά μόνο αν το πάρεις. 

Επομένως όλα είναι ρίσκο. Άρα κάνε αυτό που λέει το ένστικτό σου.

Και σε μένα ήρθε νωρίτερα η περίοδος στην 23η μέρα και πήγα σαν καλή κυρία έκανα τις αιματολογικές μου 2η με΄ρα και μόλις γύρισα σπίτι βγήκε θετικός στον covid το αγόρι μου 😱 

Το καλό είναι ότι το περνάει ελαφριά, τριπλά εμβολιασμένοι και οι δυο, εγώ αρνητική ακόμα αλλά μπήκαμε 5ημερη καραντίνα. Το κακό είναι ότι θα τον κάψω τον κύκλο μάλλον , δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό αλλά υποθέτω ότι θα μας το πει και ο ίδιος. Ευτυχώς που δεν συνέβη τον προηγούμενο μήνα που έκανα τροποποιημένο.

Άλλο τεστ θέλεις να βγει θετικό άλλο βγαίνει γαμώ την πανδημία μου 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

 

Καλημέρα φίλη μου, αρχικά συγχαρητήρια  για τις εξετάσεις σου. Πολύ σημαντικό που πέφτουν οι τιμές και μπράβο στην Οικονομοπούλου που σε έβαλε σε προτεραιότητα.

Εμένα ο κύκλος μετά από διέγερση όντως δεν πήγε καλά, βλέπαμε αν θυμάσαι 3 στον υπέρηχο και τελικά δεν πήραμε κανένα και κονόμησα και έναν τραυματισμό στην ωοθήκη που από όσο καταλαβαίνω τώρα ήταν από την προσπάθειά του να το παρακεντήσει.

Επειδή την ίδια απορία είχα και εγώ για τώρα που μετά από φυσικό τροποποιημένο θα πάμε σε φυσικό και ρώτησα μου είπε ότι ακόμα και να  είναι καλές οι τιμές των ορμονών & ο υπέρηχος, κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά αν το ωάριο θα είναι καλό παρά μόνο αν το πάρεις. 

Επομένως όλα είναι ρίσκο. Άρα κάνε αυτό που λέει το ένστικτό σου.

Και σε μένα ήρθε νωρίτερα η περίοδος στην 23η μέρα και πήγα σαν καλή κυρία έκανα τις αιματολογικές μου 2η με΄ρα και μόλις γύρισα σπίτι βγήκε θετικός στον covid το αγόρι μου 😱 

Το καλό είναι ότι το περνάει ελαφριά, τριπλά εμβολιασμένοι και οι δυο, εγώ αρνητική ακόμα αλλά μπήκαμε 5ημερη καραντίνα. Το κακό είναι ότι θα τον κάψω τον κύκλο μάλλον , δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό αλλά υποθέτω ότι θα μας το πει και ο ίδιος. Ευτυχώς που δεν συνέβη τον προηγούμενο μήνα που έκανα τροποποιημένο.

Άλλο τεστ θέλεις να βγει θετικό άλλο βγαίνει γαμώ την πανδημία μου 😂

 

Ω ρε γαμωτο... περαστικά του και εύχομαι ειλικρινά να το περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται και να μην ανεβάσει πυρετο. Λογικά θα σου ακυρώσει αυτόν τον κύκλο, εκτός αν πάρετε ωάριο και καταψύξετε το ωάριο χωρίς να γονιμοποιηθει. Λογικά δεν θα επηρεαστεί το σπερμα του αγοριού σου? Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μια ερωτησούλα! 
έχει πάρει κάποια ανναρωτική μέσω ικα για τις μέρες της εμβρυομεταφοράς; Γίνεται ηλεκτρονικά αφού στείλει χαρτί ο γιατρός ή με ραντεβου στο ικα;

εγώ όταν είχα πάρει περυσι φλεβάρη ήταν με ραντεβού στο ίκα! Τις επόμενες 2 χάλασα μέρες απο την αδεια μου!

φιλια σε όλες κ στις εγκυούλες μας παρακαλώ να μας στέλνετε μπόλικη μπεμπεδόσκονη για τύχη!!

♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου μια ερωτησούλα! 
έχει πάρει κάποια ανναρωτική μέσω ικα για τις μέρες της εμβρυομεταφοράς; Γίνεται ηλεκτρονικά αφού στείλει χαρτί ο γιατρός ή με ραντεβου στο ικα;

εγώ όταν είχα πάρει περυσι φλεβάρη ήταν με ραντεβού στο ίκα! Τις επόμενες 2 χάλασα μέρες απο την αδεια μου!

φιλια σε όλες κ στις εγκυούλες μας παρακαλώ να μας στέλνετε μπόλικη μπεμπεδόσκονη για τύχη!!

♥️♥️♥️

Πλησιάζει και σένα η ώρα σου! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και να πάρεις ποιοτικά και πολλά ωάρια!

@ΧΑΡΜΑ

Εύχομαι τα καλύτερα αύριο! Να πάνε όλα υπέροχα και να πάρεις ποιοτικά ωάρια που θα γονιμοποιηθουν και θα σας δώσουν το παιδάκι σας!

Εγω δεν είμαι στο ικα για να μπορώ να σου απαντήσω, αλλά όταν πήρα την άδεια πήγε να μου την δηλώσει ηλεκτρονικά γιατί περνάνε λέει όλες οι άδειες από το έφκα, ανεξάρτητα σε ποιον φορέα ανήκεις. Αυτό έγινε το τελευταίο δίμηνο λέει.

Εγω όμως που είμαι εκπαιδευτικος, έχουμε διαφορετικό καθεστώς και την πήγα χειρόγραφη γιατί περνάει από δευτεροβαθμια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ω ρε γαμωτο... περαστικά του και εύχομαι ειλικρινά να το περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται και να μην ανεβάσει πυρετο. Λογικά θα σου ακυρώσει αυτόν τον κύκλο, εκτός αν πάρετε ωάριο και καταψύξετε το ωάριο χωρίς να γονιμοποιηθει. Λογικά δεν θα επηρεαστεί το σπερμα του αγοριού σου? Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις...

Πυρετό δεν έχει κάνει μόνο μια μέρα ένα 37,1 τίποτα άλλο.

Καλά το σπέρμα μας είναι από μόνο του ζαβό 😂 λες να γίνει σούπερ ντούπερ να τρελλαθώ? ΧΑΧΑΧΑ 

Δεν καταψύχω ωάριο ρε δεν παίζει, θα ακυρώσω τον κύκλο τελείως και επειδή μου την έχει βαρέσει θα του πω πάμε σε υστεροσκόπηση & ετ με τα 3 παγωτίνια όταν με το καλό ξεμπερδέψουμε με τον covid. Με το ζόρι θα πήγαινα και στον φυσικό αυτόν οπότε ίσως είναι και σημάδι. 

Ευχαριστούμε για τα περαστικά προς το παρόν και δόξα το θεό είμαστε καλά και πολύ ήπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πυρετό δεν έχει κάνει μόνο μια μέρα ένα 37,1 τίποτα άλλο.

Καλά το σπέρμα μας είναι από μόνο του ζαβό 😂 λες να γίνει σούπερ ντούπερ να τρελλαθώ? ΧΑΧΑΧΑ 

Δεν καταψύχω ωάριο ρε δεν παίζει, θα ακυρώσω τον κύκλο τελείως και επειδή μου την έχει βαρέσει θα του πω πάμε σε υστεροσκόπηση & ετ με τα 3 παγωτίνια όταν με το καλό ξεμπερδέψουμε με τον covid. Με το ζόρι θα πήγαινα και στον φυσικό αυτόν οπότε ίσως είναι και σημάδι. 

Ευχαριστούμε για τα περαστικά προς το παρόν και δόξα το θεό είμαστε καλά και πολύ ήπια.

Καλά και εγώ που είμαι κολλημένη με τα σημάδια συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου. Μα να ρωτήσω, μπορείς να κάνεις υστεροσκοπηση και να προχωρήσεις αμέσως σε ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλά και εγώ που είμαι κολλημένη με τα σημάδια συμφωνώ απόλυτα με την άποψη σου. Μα να ρωτήσω, μπορείς να κάνεις υστεροσκοπηση και να προχωρήσεις αμέσως σε ετ?

Ναι ε΄τσι μου είπε ο doc. 

Και ως γνωστή σπαχαρχίδω του είπα ότι μήπως να μην πολυπειράζουμε την μήτρα? Έχω και τις αποξέσεις στην πλάτη κλπ και μου είπε ότι πρώτον δεν είναι επεμβατική αλλά διαγνωστική και δεύτερον αν πίστευα ο ίδιος ότι υπήρχε θέμα δεν θα το έκανα. Οπότε το βούλωσα 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α δεν ξέρω για τα αυγά. Εγω Έτρωγα σίγουρα καμία 15αρια την εβδομάδα.  Συγγνώμη ομελετα στον φούρνο μικροκυμάτων? 

Συνταγή παρακαλώ...

Και εγω τα τελευταία 3 χρόνια έχω βάλει γύρω στα 8 κιλά. Αντε να πάω 2, 3 κάτω σε περιόδους που προσέχω. 

Αλλά τώρα αυτή την φορά, πολύ με επηρέασε η κορτιζόνη, ενώ τις άλλες φορές δεν μου δημιούργησε τέτοιο θέμα. ΠΕΙΝΑΩ συνέχεια!!!

Και μου έλεγε ο γιατρός σήμερα:" αν θέλεις να έχεις μια ασφαλή και υγιή εγκυμοσυνη πρέπει να πάρεις μέχρι 9 κιλά το μάξιμουμ " 

Τον κοιτούσα και λέω ούτε καν δέκα?

Όχι μου λέει, μέχρι 9

Πήγα να του πω ότι εγώ τον τελευταίο μήνα με τις ενέσεις και όλα τα φάρμακα έχω πάρει ήδη 3 κιλά, αλλά κρατήθηκα. 

Λέω να κάνουμε και θέμα ξεχωριστό για συνταγές 😂😂😂 γιατί και εγώ ποτέ δεν ξέρω τι πρεπει να φαω, τι όχι, τι κάνει καλό κτλ κτλ. 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν έχω συνταγή, μια μέρα το δοκίμασα για ευκολία, καθόλου λάδι, δε λερωνεις τηγάνι, δεν Πιτσιλαδής λάδια και ειναι ετοιμη σε 3 λεπτά. Χτυπάς αυγά σε ένα μπολ κ το βάζεις στα μικροκύματα για 2-5 λεπτά ανάλογα ποσα watt είναι ο φούρνος σου. Στον δικό μου σε 3 λεπτά έχει γίνει. Δε βάζω καθόλου λάδι ή μερικές μέρες μπορεί να βάλω ελάχιστο ωμό απο πάνω. Δεν έχω δοκιμάσει ποτε να βάλω λαχανικό (κρεμμύδι πιπεριά κλπ), φοβάμαι ότι θα παραμείνει τελείως ωμό αλλά μπορεί και όχι. Στα μεγάλα κέφια έβαζα στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα λίγο τριμμένο τυρί, τώρα το έκοψα. Την τρώω με τοματινια και αβοκάντο, αν και το καλύτερο ειανι να την βάλεις επάνω σε μια φέτα ψωμί. Επειδή παίρνει το σχήμα του μπολ, διάλεξε ένα που να μην είναι ούτε πολύ βαθύ ούτε τέρμα ρηχό, ώστε να μοιάζει κάπως στο σχήμα με την ομελέτα που κανεις στο τηγάνι. Σου λέω είναι πανεύκολο, έχω εθιστεί! 

Μια χαρά είναι η συνταγή σου. Θα την δοκιμάσω. Για να δούμε πως θα βγει😀😀 δεν έχω καταλάβει εν το μεταξύ το κομμάτι με τα αυγά. Τα τρώμε βραστά όλα η μόνο το ασπράδι;

Επισης καλό μου να σε ρωτήσω. Όταν έκανα μενοπουρ, μου είχαν δώσει και αρβεκαπ. Τώρα είδα με τα gonal δεν μου έδωσε κατι άλλο. Μόνο την ovitrel, orgalutron, και vibramicin. Έτσι και εσυ;  

στις πριν 36 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πυρετό δεν έχει κάνει μόνο μια μέρα ένα 37,1 τίποτα άλλο.

Καλά το σπέρμα μας είναι από μόνο του ζαβό 😂 λες να γίνει σούπερ ντούπερ να τρελλαθώ? ΧΑΧΑΧΑ 

Δεν καταψύχω ωάριο ρε δεν παίζει, θα ακυρώσω τον κύκλο τελείως και επειδή μου την έχει βαρέσει θα του πω πάμε σε υστεροσκόπηση & ετ με τα 3 παγωτίνια όταν με το καλό ξεμπερδέψουμε με τον covid. Με το ζόρι θα πήγαινα και στον φυσικό αυτόν οπότε ίσως είναι και σημάδι. 

Ευχαριστούμε για τα περαστικά προς το παρόν και δόξα το θεό είμαστε καλά και πολύ ήπια.

Περαστικά μαυρογατακι όμορφο. Γρήγορη ανάρρωση και όλα καλά. Σύμφωνο με τα σημάδια. Τα πιστεύω και εγώ. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Κυριακή σε όλες σας.
Σας στέλνω ένα αγαπημένο μου τραγούδι να το ακούσετε να σας κυριεύσει η αισιοδοξία, να πάρετε χαρά και δύναμη ❤️❤️


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Λέω να κάνουμε και θέμα ξεχωριστό για συνταγές 😂😂😂 γιατί και εγώ ποτέ δεν ξέρω τι πρεπει να φαω, τι όχι, τι κάνει καλό κτλ κτλ. 

Μια χαρά είναι η συνταγή σου. Θα την δοκιμάσω. Για να δούμε πως θα βγει😀😀 δεν έχω καταλάβει εν το μεταξύ το κομμάτι με τα αυγά. Τα τρώμε βραστά όλα η μόνο το ασπράδι;

Επισης καλό μου να σε ρωτήσω. Όταν έκανα μενοπουρ, μου είχαν δώσει και αρβεκαπ. Τώρα είδα με τα gonal δεν μου έδωσε κατι άλλο. Μόνο την ovitrel, orgalutron, και vibramicin. Έτσι και εσυ;  

Περαστικά μαυρογατακι όμορφο. Γρήγορη ανάρρωση και όλα καλά. Σύμφωνο με τα σημάδια. Τα πιστεύω και εγώ. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. 

Τα αυγά καλύτερα είναι να τα τρως βραστά (κρατάνε περισσότερες ιδιότητες και θρεπτικά συστατικά ετσι). Μπορείς να τα τρως είτε ολόκληρα είτε μόνο τα ασπράδια. Ο, τι θέλεις. Στην φάση που είσαι σε ενδιαφέρει η πρωτεΐνη που περιέχει το ασπράδι.  Όμως και ο κρόκος είναι φουλ στις βιταμίνες ειδικότερα της ομάδας Β. Αν δεν έχεις πρόβλημα με την χοληστερίνη, θα σου προτείνω να τα τρως ολόκληρα που είναι και πιο χορταστικα. 

Η ένεση που λες, η  olgalutran, έχω την εντύπωση ότι είναι σαν τη cetrotide και την δίνουν όταν είναι σε έλλειψη η cetrotide. 

Εγω πάντως και με gonal και με menopur το ίδιο πρωτόκολλο ακολούθησα. Ενέσεις διέγερσης, cetrotide και στο τέλος οβιτρελ. Με τις gonal έκανα 1  cetrotide, ενώ με τις μενοπουρ 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου μια ερωτησούλα! 
έχει πάρει κάποια ανναρωτική μέσω ικα για τις μέρες της εμβρυομεταφοράς; Γίνεται ηλεκτρονικά αφού στείλει χαρτί ο γιατρός ή με ραντεβου στο ικα;

εγώ όταν είχα πάρει περυσι φλεβάρη ήταν με ραντεβού στο ίκα! Τις επόμενες 2 χάλασα μέρες απο την αδεια μου!

φιλια σε όλες κ στις εγκυούλες μας παρακαλώ να μας στέλνετε μπόλικη μπεμπεδόσκονη για τύχη!!

♥️♥️♥️

Καλησπέρα. Με το καλό η ετ σου. Απ'τον Ιούλιο του 2021 έχει τροποποιηθεί ο νόμος και δικαιούμαστε 7, μέρες με αποδοχές κανονικά απ'τη δουλειά μας (ναι και ο ιδιωτικός τομέας πλέον) άρα δε χρειάζεται να τρέχεις για αναρρωτικες στον ΕΟΠΥΥ και εφκα και να χάνεις και ημέρες απ'την κανονική σου άδεια. Μεγάλη αγκαλιά και θετική ενέργεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τα αυγά καλύτερα είναι να τα τρως βραστά (κρατάνε περισσότερες ιδιότητες και θρεπτικά συστατικά ετσι). Μπορείς να τα τρως είτε ολόκληρα είτε μόνο τα ασπράδια. Ο, τι θέλεις. Στην φάση που είσαι σε ενδιαφέρει η πρωτεΐνη που περιέχει το ασπράδι.  Όμως και ο κρόκος είναι φουλ στις βιταμίνες ειδικότερα της ομάδας Β. Αν δεν έχεις πρόβλημα με την χοληστερίνη, θα σου προτείνω να τα τρως ολόκληρα που είναι και πιο χορταστικα. 

Η ένεση που λες, η  olgalutran, έχω την εντύπωση ότι είναι σαν τη cetrotide και την δίνουν όταν είναι σε έλλειψη η cetrotide. 

Εγω πάντως και με gonal και με menopur το ίδιο πρωτόκολλο ακολούθησα. Ενέσεις διέγερσης, cetrotide και στο τέλος οβιτρελ. Με τις gonal έκανα 1  cetrotide, ενώ με τις μενοπουρ 2.

Ευχαριστω κοριτσάκι μου καλό.  Τα τρωω τα αυγά. Μου αρέσουν. Απλά δεν ηξερα τι είναι το «σωστό» όπως δεν ηξερα πως καλό είνα να μην τρως Κάσιους. 
Όσο για τις ενέσεις… η αρβεκαπ δηλαδή είναι τύπου cetrotide? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

 

Καλημέρα φίλη μου, αρχικά συγχαρητήρια  για τις εξετάσεις σου. Πολύ σημαντικό που πέφτουν οι τιμές και μπράβο στην Οικονομοπούλου που σε έβαλε σε προτεραιότητα.

Εμένα ο κύκλος μετά από διέγερση όντως δεν πήγε καλά, βλέπαμε αν θυμάσαι 3 στον υπέρηχο και τελικά δεν πήραμε κανένα και κονόμησα και έναν τραυματισμό στην ωοθήκη που από όσο καταλαβαίνω τώρα ήταν από την προσπάθειά του να το παρακεντήσει.

Επειδή την ίδια απορία είχα και εγώ για τώρα που μετά από φυσικό τροποποιημένο θα πάμε σε φυσικό και ρώτησα μου είπε ότι ακόμα και να  είναι καλές οι τιμές των ορμονών & ο υπέρηχος, κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά αν το ωάριο θα είναι καλό παρά μόνο αν το πάρεις. 

Επομένως όλα είναι ρίσκο. Άρα κάνε αυτό που λέει το ένστικτό σου.

Και σε μένα ήρθε νωρίτερα η περίοδος στην 23η μέρα και πήγα σαν καλή κυρία έκανα τις αιματολογικές μου 2η με΄ρα και μόλις γύρισα σπίτι βγήκε θετικός στον covid το αγόρι μου 😱 

Το καλό είναι ότι το περνάει ελαφριά, τριπλά εμβολιασμένοι και οι δυο, εγώ αρνητική ακόμα αλλά μπήκαμε 5ημερη καραντίνα. Το κακό είναι ότι θα τον κάψω τον κύκλο μάλλον , δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό αλλά υποθέτω ότι θα μας το πει και ο ίδιος. Ευτυχώς που δεν συνέβη τον προηγούμενο μήνα που έκανα τροποποιημένο.

Άλλο τεστ θέλεις να βγει θετικό άλλο βγαίνει γαμώ την πανδημία μου 😂

 

Περαστικά και γρήγορα στον αντρουλη σου,,, ευτυχώς είστε εμβολιασμενοι. Τώρα το τί θα γίνει θα δείξει τί θα πει ο γιατρός. Δε βρίσκω λόγο να σε ακυρώσει για ετ πάντως εφόσον ως τότε ο κοβιντ θα έχει φύγει. Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα. Με το καλό η ετ σου. Απ'τον Ιούλιο του 2021 έχει τροποποιηθεί ο νόμος και δικαιούμαστε 7, μέρες με αποδοχές κανονικά απ'τη δουλειά μας (ναι και ο ιδιωτικός τομέας πλέον) άρα δε χρειάζεται να τρέχεις για αναρρωτικες στον ΕΟΠΥΥ και εφκα και να χάνεις και ημέρες απ'την κανονική σου άδεια. Μεγάλη αγκαλιά και θετική ενέργεια

Ναι αυτό είπα και εγώ προχθες στην @Κατεριναπαπ(νομίζω. Συγχωρέστε με αν ήταν άλλη κοπέλα) 

αλλα και εγώ έχω την απορία όπως η @skorpina78για το που τις δηλώνεις. Και πως τις δηλώνεις. Κατι με ονλινε άκουσα και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Περαστικά και γρήγορα στον αντρουλη σου,,, ευτυχώς είστε εμβολιασμενοι. Τώρα το τί θα γίνει θα δείξει τί θα πει ο γιατρός. Δε βρίσκω λόγο να σε ακυρώσει για ετ πάντως εφόσον ως τότε ο κοβιντ θα έχει φύγει. Φιλάκια πολλά

Ευχαριστούμε αγάπη, οχι για ετ δεν με ακυρώνει θα γινόταν πιο μετα, θα κάναμε ωοληψία σε φυσικό κύκλο τώρα οπότε αυτό θα ακυρωθεί και να σου πω καλύτερα γιατί το σπέρμα δεν είναι καλό έτσι και αλλιώς ,ακόμα και αρνητική να παραμείνω εγώ το αγόρι είναι θετικό οπότε ας μην το ρισκάρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ευχαριστω κοριτσάκι μου καλό.  Τα τρωω τα αυγά. Μου αρέσουν. Απλά δεν ηξερα τι είναι το «σωστό» όπως δεν ηξερα πως καλό είνα να μην τρως Κάσιους. 
Όσο για τις ενέσεις… η αρβεκαπ δηλαδή είναι τύπου cetrotide? 

Η αβερκαπ ξέρω ότι κάνει καταστολή. Η cetrotide είναι ανταγωνιστής.  Τωρα δεν ξέρω να σου πω παραπάνω πληροφορίες γιατί ο κάθε γιατρός από ο, τι κατάλαβα ακολουθεί και διαφορετικό πρωτοκολλο. Στην πρώτη εξωσωματικη έκανα μακρυ πρωτοκολλο και τότε μου είχε δώσει αβερκαπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 25/02 🤞

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

@ΧΑΡΜΑ 21/2 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

 

@Κατεριναπαπ 28/2

 

@skorpina78 & @ΧΑΡΜΑ καλή επιτυχία, όλα με το καλό!!

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες.... Σας διαβάζω με τις ώρες κ σκέφτηκα να γράψω κι εγώ κάτι 😊

Είμαι στα 36 και ο άντρας μου το ίδιο. 2 χρόνια γάμου, 1 εξωμήτριο... Κατά τα άλλα τίποτα! Έρωτα (που μετά από κάποια φάση, ουδεμία σχέση έχει με αυτό που δένει ένα ζευγάρι), άγχος, κλάματα... Αποφασίσαμε λοιπόν να πάμε για εξωσωματική. Ευτυχώς, γιατί έτσι βρήκαμε ότι υπάρχει θέμα κινητικότητας σπερματοζωαρίων.

Μετά από ενέσεις & χάπια την Παρασκευή μου πήραν 7 ωάρια, από τα οποία τα 6 είχαν το σωστό μέγεθος κ από τα οποία τελικά τα 4 γονιμοποιήθηκαν! Αύριο είναι η τρίτη μέρα κ έχω ραντεβού να πάω για εμβρυομεταφορά... Αν αναπτύσσονται καλά, θα περιμένουμε μέχρι την Τετάρτη, δηλ την πέμπτη μέρα... Την 3η μέρα είπαμε να βάλουμε 2 ή αν φτάσουμε στην 5η μέρα να βάλουμε 1 και τα υπόλοιπα κατάψυξη.

Είναι η πρώτη μου φορά, μέχρι τώρα πάω αισιόδοξα κ σκέφτομαι μόνο θετικά. Θέλω να πετύχει. Το πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ναι αυτό είπα και εγώ προχθες στην @Κατεριναπαπ(νομίζω. Συγχωρέστε με αν ήταν άλλη κοπέλα) 

αλλα και εγώ έχω την απορία όπως η @skorpina78για το που τις δηλώνεις. Και πως τις δηλώνεις. Κατι με ονλινε άκουσα και εγώ. 

Πάμε πάλι,,,τις συγκεκριμένες που δικαιούσαι βάσει νόμου 7 ημέρες με αποδοχές εσύ προσωπικά οφείλεις να τις στείλεις με mail? Σε κάποια εταιρική πλατφόρμα στην εταιρία σου και μόνο. Μέχρι εκεί,,,όταν έκανα χρήση εγώ τον Οκτώβρη απλά έστειλα ένα mail μαζί με το νόμο και ζήτησα να μου πουν πως πρέπει να ορίσω τις ημερομηνίες. Μετα ζήτησα ένα χαρτί απ'το κέντρο εξωσωματικής. Πχ εγώ την έκανα Πέμπτη την ετ(μαζί με 1 σκ  που μεσολαβούσε , το κέντρο μου έγραψε 9μερες ,όπου οι 7 ήταν εργάσιμες άρα δικαιολογημένες και απ'την εταιρεία μου) και πληρώθηκα κανονικότατα . Πιο κατανοητό τώρα? Το online είναι για γενικότερη αναρρωτική πέρα απ'αυτή που σας γράφω εγώ ναι , έτσι είναι,πλέον όλα γίνονται ηλεκτρονικά. Αν googlαρεις κατάθεση για αναρρωτική άδεια θα σε πάει βήμα βήμα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ευχαριστούμε αγάπη, οχι για ετ δεν με ακυρώνει θα γινόταν πιο μετα, θα κάναμε ωοληψία σε φυσικό κύκλο τώρα οπότε αυτό θα ακυρωθεί και να σου πω καλύτερα γιατί το σπέρμα δεν είναι καλό έτσι και αλλιώς ,ακόμα και αρνητική να παραμείνω εγώ το αγόρι είναι θετικό οπότε ας μην το ρισκάρουμε.

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται,,άσε το αγόρι σου και σένα μαζί να ξεκουραστείτε λίγο. Έχει ο Θεός!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Πυρετό δεν έχει κάνει μόνο μια μέρα ένα 37,1 τίποτα άλλο.

Καλά το σπέρμα μας είναι από μόνο του ζαβό 😂 λες να γίνει σούπερ ντούπερ να τρελλαθώ? ΧΑΧΑΧΑ 

Δεν καταψύχω ωάριο ρε δεν παίζει, θα ακυρώσω τον κύκλο τελείως και επειδή μου την έχει βαρέσει θα του πω πάμε σε υστεροσκόπηση & ετ με τα 3 παγωτίνια όταν με το καλό ξεμπερδέψουμε με τον covid. Με το ζόρι θα πήγαινα και στον φυσικό αυτόν οπότε ίσως είναι και σημάδι. 

Ευχαριστούμε για τα περαστικά προς το παρόν και δόξα το θεό είμαστε καλά και πολύ ήπια.

Εσυ κανεις τα πάντα για να κάνουμε μαζί ετ. Πες τον σφακ.  :"Η ελπίδα θα κάνει τάδε μερε ετ ( 1.04 μάλλον είναι όπως τα μετράω  ) κανόνισε να κάνω μαζί της ..  είναι που είναι ζαβό αυτή, ας την κάνω παρέα γτ θα τις τρελάνει τις άλλες τις κοπέλες εγώ είμαι σκληρό καρύδι δε μασάω.   "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

 

Καλημέρα φίλη μου, αρχικά συγχαρητήρια  για τις εξετάσεις σου. Πολύ σημαντικό που πέφτουν οι τιμές και μπράβο στην Οικονομοπούλου που σε έβαλε σε προτεραιότητα.

Εμένα ο κύκλος μετά από διέγερση όντως δεν πήγε καλά, βλέπαμε αν θυμάσαι 3 στον υπέρηχο και τελικά δεν πήραμε κανένα και κονόμησα και έναν τραυματισμό στην ωοθήκη που από όσο καταλαβαίνω τώρα ήταν από την προσπάθειά του να το παρακεντήσει.

Επειδή την ίδια απορία είχα και εγώ για τώρα που μετά από φυσικό τροποποιημένο θα πάμε σε φυσικό και ρώτησα μου είπε ότι ακόμα και να  είναι καλές οι τιμές των ορμονών & ο υπέρηχος, κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά αν το ωάριο θα είναι καλό παρά μόνο αν το πάρεις. 

Επομένως όλα είναι ρίσκο. Άρα κάνε αυτό που λέει το ένστικτό σου.

Και σε μένα ήρθε νωρίτερα η περίοδος στην 23η μέρα και πήγα σαν καλή κυρία έκανα τις αιματολογικές μου 2η με΄ρα και μόλις γύρισα σπίτι βγήκε θετικός στον covid το αγόρι μου 😱 

Το καλό είναι ότι το περνάει ελαφριά, τριπλά εμβολιασμένοι και οι δυο, εγώ αρνητική ακόμα αλλά μπήκαμε 5ημερη καραντίνα. Το κακό είναι ότι θα τον κάψω τον κύκλο μάλλον , δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό αλλά υποθέτω ότι θα μας το πει και ο ίδιος. Ευτυχώς που δεν συνέβη τον προηγούμενο μήνα που έκανα τροποποιημένο.

Άλλο τεστ θέλεις να βγει θετικό άλλο βγαίνει γαμώ την πανδημία μου 😂

 

Περαστικά σας, λογικά θα το περάσει πολύ ελαφριά αλλά ναι μάλλον πρέπει να τον κάψετε τον κύκλο, δεν ξέρω σε ποια μέρα είσαι αλλά είναι αβέβαιο αν θα μπορεί να δώσει σπερμα, αν θα εχει αρνητικό τεστ ή αν το σπερμα επηρεάζεται…όπως λες ίσως είναι και σημάδι, τι να πω,,,να κανεις κι εσυ αυτό που τραβάει η ψυχή σου κι άσε τον ντοκ να σκίζει τα πτυχία του

οποτε κάτσε, αν σου ήρθε περίοδος 23η μέρα και είχαμε μαζί περίοδο, μάλλον είμαστε πάλι ακριβώς ίδια μέρα του κύκλου. Παρασκευη μου ήρθε εμένα, τι θα γίνει κοπελια, θα ματσάρουμε όλες τις επόμενες περιόδους μας? 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Λέω να κάνουμε και θέμα ξεχωριστό για συνταγές 😂😂😂 γιατί και εγώ ποτέ δεν ξέρω τι πρεπει να φαω, τι όχι, τι κάνει καλό κτλ κτλ. 

Μια χαρά είναι η συνταγή σου. Θα την δοκιμάσω. Για να δούμε πως θα βγει😀😀 δεν έχω καταλάβει εν το μεταξύ το κομμάτι με τα αυγά. Τα τρώμε βραστά όλα η μόνο το ασπράδι;

Επισης καλό μου να σε ρωτήσω. Όταν έκανα μενοπουρ, μου είχαν δώσει και αρβεκαπ. Τώρα είδα με τα gonal δεν μου έδωσε κατι άλλο. Μόνο την ovitrel, orgalutron, και vibramicin. Έτσι και εσυ;  

Περαστικά μαυρογατακι όμορφο. Γρήγορη ανάρρωση και όλα καλά. Σύμφωνο με τα σημάδια. Τα πιστεύω και εγώ. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. 

Εμένα ο καινούριος γιατρός μου τα πήγε αντίστροφα απ ότι οι δικοί σου. Όταν έκανα μενοπουρ, έκανα ανταγωνιστή cetrotide και στο τέλος ovitrelle. Αυτή τη φορά ο καινούριος γιατρός μου έδωσε gonal πάλι με cetrotide ανταγωνιστή (είναι το ίδιο με το orgalutran) αλλά η βασική διαφορα με τον προηγούμενο γιατρο είναι ότι τη μέρα της ovitrelle το απόγευμα μου ζήτησε να κάνω και μια cetrotide (ενώ ο Σφακ μου έβαζε την τελευταία cetrotide μια μέρα πριν κάνω ovitrelle) και καπάκι μετά την ovitrelle μου είπε να κάνω και μια arvekap. Αυτήν δεν την είχα ξανακάνει ποτέ και απόρησα, ξέρω ότι τη δίνουν δυο μακρύ πρωτοκολλο για καταστολή πριν ξεκινήσει η διέγερση. Έτσι όπως την πήρα εγώ μαζί με την ovitrelle δεν ξέρω ακριβώς τι κάνει. Πάντως ότι κι αν κάνει, μάλλον δούλεψε γιατί ναι μεν πήραμε λιγότερα ωάρια αλλά ήταν όλα ωριμα οπότε ίσως αυτός ο συνδυασμός ενέσεων να δούλεψε καλύτερα. Εχε εμπιστοσύνη, εμένα μου βγήκε σε καλό η αρβεκαπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η condios είπε:

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται,,άσε το αγόρι σου και σένα μαζί να ξεκουραστείτε λίγο. Έχει ο Θεός!!!!! 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εσυ κανεις τα πάντα για να κάνουμε μαζί ετ. Πες τον σφακ.  :"Η ελπίδα θα κάνει τάδε μερε ετ ( 1.04 μάλλον είναι όπως τα μετράω  ) κανόνισε να κάνω μαζί της ..  είναι που είναι ζαβό αυτή, ας την κάνω παρέα γτ θα τις τρελάνει τις άλλες τις κοπέλες εγώ είμαι σκληρό καρύδι δε μασάω.   "

ΧΑΧΑΧΑΧΑ μα πραγματικά δεν ήθελα με τίποτα να κάνω φυσικό θα το έκανα για το χατίρι των αγοριών (γιατρός και στεφάνι).

Και πήγε το στεφάνι και "γκαστρώθηκε" , αν δεν είναι σημάδι αυτό τότε δεν ξέρω.

Αυτό θα πω στον Σφακ "Άκου τώρα γιατρέ να δεις,  περιμένω κάτι παντόφλες από την Γερμανία και η πιθανή άφιξη είναι 1/4. Εγώ χωρίς αυτές τις παντόφλες ετ ΔΕΝ ΚΑΝΩ"😂

Αν δείτε στα Κανάλια επεισόδιο σε πασίγνωστο κέντρο εξωσωματικής των Αθηνών, πέταξαν έξω οι σεκιουριτάδες πελάτισσα, για μένα θα λένε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γιατί όμως σου έκαναν ολική;; Υπήρχε κάποιος ιατρικός λόγος;; Εγώ ήξερα πως αν τα αιμοπετάλια μου έπεφταν πάρα πολύ τότε θα πηγαίναμε με ολική. Για καλή μου τύχη επανήλθαν στα φυσιολογικά επίπεδα πριν τη γέννα κ δεν το περίμενα, γιατί το τελευταίο τρίμηνο έπεφταν σε κάθε εξέταση όλο κ περισσότερο.
    • Μέχρι τις 40 μέρες θα το παλέψω κ με τον θηλασμό κ με το ξένο, αν όμως το μωρό αρχίζει κ κλαίει μετά από κάθε θηλασμό κι αυξήσουμε τα γεύματα στο ξένο γάλα, τότε πιστεύω σιγά σιγά θα κόψω τον θηλασμό. Ξέρω ότι είναι το καλύτερο για το μωρό, αλλά βλέπω κ μόνη μου ότι δε βγάζω γάλα. Υποτίθεται έπρεπε να πατάω ελαφρώς το στήθος κ να βγαίνει σταγόνα πάνω στη θηλή κ δε μπορώ να τη βγάλω ούτε με το χέρι 😔😥😢. Κ το βλέπω και στο θηλαστρο, από την αρχή μέχρι τώρα κι από τα δύο στήθη βγάζω σε σαράντα λεπτά το πολύ 30ml γάλα. Φαντάσου πως από τις 9 το πρωί που έχει περάσει η επιρροή από το ξένο γάλα κ ξεκινάμε τον θηλασμό χωρίς να παίρνει ξένο μέχρι το μεσημέρι κατά τις 3 που παίρνει έξτρα ξένο γάλα από τον θηλασμό κ μετά ξανά το βράδυ μετά τις 10 που ξεκινάμε πάλι τη μεικτή διατροφή το μωρό μπαίνει στο στήθος κ από τις δύο πλευρές κάθεται μια ώρα περίπου κ βγαίνει μόνο του, ηρεμεί το πολύ για είκοσι λεπτά κ μετά ξανά ψάχνει στήθος για να φάει. Είμαι όλη μέρα με το στήθος έξω. Κ τον λυπάμαι που βλέπω ότι δεν χορταινει από εμένα όλη μέρα που προσπαθούμε με τον θηλασμό 😥😔. Κι εμάς κάνει ήχους ο γλυκούλης!! Ακόμη κ στο θηλασμό...σαν να του βγαίνει ένα παράπονο.
    • Ναι Αννα πηραμε πολυ ωραια νεα σμρ!!!😊🤩✨️💙💖 Με το καλο κ οι επομενες εξετασεις στην παρεα μας!!!🙏🧿
    • @Antonia2 @annitakianna @Xrisa95 Μπράβο κορίτσια!!!πολύ ωραία τα νέα σας!!έτσι να συνεχίσουμε όλες!!!💖💖
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρο, όλα καλά με την μπουμπου, έφτασε τα 3 κιλά και καρδιοτοκογραφημα καλό. Θα με δει πάλι την Παρασκευή που θα είμαι 39+1 και βλέπουμε…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...