Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!!!! 
Καλα ειμαστε!!! Εδω πίνουμε γαλα για να μεγαλώσουμε!!! Εγω αναρρωνω ακομα απο την καισαρική, εχω υα πονάκια μου ακομα αλλα παλεύονται!!! 
Σε σενα δε θα στείλουμε θετική ενέργεια;;;; Απο την Κυριακή θα αρχίσουμε να σου στέλνουμε οοοολη μερα κι εγω και η μπεμπουλα οποτε τη Δευτερα θα πας με φουλ έξτρα δόση μπεμπεδοσκονης!!!!!! 
Ευχομαι κοριτσι μου αυτη να ειναι η στιγμη σου!!!! Οοοοολα να πανε καλα και να παρεις μια θετική χοριακη!!!! Ααααντε γιατι περιμενουμε την φιλη η τον φίλο μας!!! 

Πω πω πω μια κοπέλα όμορφη που πίνει γαλα.... Αχ αγαπουλα θα περάσουν σιγά σιγά τα ραματακια...με το καλο να σαραντισεις.... Ποση γλυκιά ροζ μπεμπεδοσκονη θα μου στείλετε μωλεε...ποσο τυχερή είμαι ευχαριστώ πολύ πολύ 😘😘😘 αμήν αμήν να φωλιασει καλα αυτη τη φορά....

Σας στέλνω την αγάπη μου και θα μιλάμε....

Μια ευχή...Σε Ολες μας που προσπαθούμε να φουσκωσουν οι κοιλιές μας με υγιή μωρά....!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Πω πω πω μια κοπέλα όμορφη που πίνει γαλα.... Αχ αγαπουλα θα περάσουν σιγά σιγά τα ραματακια...με το καλο να σαραντισεις.... Ποση γλυκιά ροζ μπεμπεδοσκονη θα μου στείλετε μωλεε...ποσο τυχερή είμαι ευχαριστώ πολύ πολύ 😘😘😘 αμήν αμήν να φωλιασει καλα αυτη τη φορά....

Σας στέλνω την αγάπη μου και θα μιλάμε....

Μια ευχή...Σε Ολες μας που προσπαθούμε να φουσκωσουν οι κοιλιές μας με υγιή μωρά....!!! 

Ευχαριστω κοριτσακι μου καλο!!! 
Σας περιμενω ολες απέναντι!!! Πολυ πολυ σύντομα με γεμάτες κοιλίτσες και μετα με αγκαλιτσες!!! 
Ειμαι εδω και διαβαζω τα νεα σας παντα!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που μπήκες στο κόπο να ψάξεις.. μετα απο ψάξιμο, με πήγε ο άντρας μου στο ικα (δεν ανέβηκα σκαλιά κτλπ), αφού δεν σηκώναν και τηλέφωνα (απαράδεκτοι ) μου είπαν οτι πρέπει να κάνω ηλεκτρονικά την αίτηση  στο e-efka και αντίστοιχα να μπει και ο εργοδότης να την δεχτεί, το έκανα ενημέρωσα και τον εργοδότη μπήκε την δέχτηκε, έπειτα πήρα τηλ στα κεντρικά στην εξυπηρέτηση τούς ρώτησα αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο και μου είπαν όχι,  βέβαια αύριο θα ξανά πάρω τηλ εδώ (αν το σηκώσουν) να το επιβεβαιώσω! Σε ευχαριστώ και πάλι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια μου δεν έχω λόγια για να σας ευχαριστήσω για την εμψύχωση που μου δίνετε! Μήπως να μετονομασουμε το τοπικ σε cheerleaders 2022? 

😁

Μου φτιάξατε τη διάθεση! Θα πάω την Παρασκευή και ανάλογα με το αποτέλεσμα, θα πορευτω αναλόγως!

Καλε σε λίγο θα στεναχωριέμαι γιατί δεν εχω συμπτώματα περιόδου.. 

 

Αχ ρε κορίτσια εγώ άρχισα να έχω τύψεις μήπως κάτι δεν κάνω καλά,  ε δεν μπορώ να είμαι ξάπλα και ολη μέρα, σηκώνομαι περπατάω λίγο στο σπίτι, σήμερα με πήγε ο άντρας μέχρι το ικα( μπηκα-βγηκα χωρίς σκάλες κτλπ) καμία φορά κατι θα μου πέσει,  δεν σκύβω να πάρω,  το σπρώχνω με το πόδι να φτάσει καναπέ να κάτσω για να το πίασω, δεν ξέρω αν κάνω καλά 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε σε λίγο θα στεναχωριέμαι γιατί δεν εχω συμπτώματα περιόδου.. 

 

Αχ ρε κορίτσια εγώ άρχισα να έχω τύψεις μήπως κάτι δεν κάνω καλά,  ε δεν μπορώ να είμαι ξάπλα και ολη μέρα, σηκώνομαι περπατάω λίγο στο σπίτι, σήμερα με πήγε ο άντρας μέχρι το ικα( μπηκα-βγηκα χωρίς σκάλες κτλπ) καμία φορά κατι θα μου πέσει,  δεν σκύβω να πάρω,  το σπρώχνω με το πόδι να φτάσει καναπέ να κάτσω για να το πίασω, δεν ξέρω αν κάνω καλά 😥

κοριτσι μ μην αγχωνεσαι! εμενα ο γιατρος μου απο την 3η μερα και μετα μ ειχε πει να επιστρεψω στην καθημερινοτητα απλα χωρις υπερβολες...χωρις βαρη και χωρις κουραση....και εσκυψα να πιασω κατι...και φαγητο στο φουρνο εβαλα...ολα καλα θα πανε! λιγο ακομη εμεινε ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε σε λίγο θα στεναχωριέμαι γιατί δεν εχω συμπτώματα περιόδου.. 

 

Αχ ρε κορίτσια εγώ άρχισα να έχω τύψεις μήπως κάτι δεν κάνω καλά,  ε δεν μπορώ να είμαι ξάπλα και ολη μέρα, σηκώνομαι περπατάω λίγο στο σπίτι, σήμερα με πήγε ο άντρας μέχρι το ικα( μπηκα-βγηκα χωρίς σκάλες κτλπ) καμία φορά κατι θα μου πέσει,  δεν σκύβω να πάρω,  το σπρώχνω με το πόδι να φτάσει καναπέ να κάτσω για να το πίασω, δεν ξέρω αν κάνω καλά 😥

Προσοχή τις 3, 4 πρώτες ημέρες και μετά τη ζωή σου κανονικοτατα. Δεν σου λέω να σηκώνεις εξαδες νερά, αλλά δεν θέλουμε και ξάπλα όλη μέρα. Μου το είπαν και στις οδηγίες. Θέλουμε να υπάρχει κίνηση, να αιματωνεται η μήτρα. Εγω τις 3 πρώτες μέρες δεν έκανα απολύτως τίποτα. Μετά και μαγείρεμα και σκούπισμα με σουίφερ και σκυψιμο με προσοχή και για φαγητό πήγα και ήπια κρασί χωρίς αλκοόλ που παρεμπιπτόντως ήταν πολύ ωραίο και τον σκύλο πάω βόλτα και σούπερ μάρκετ έχω πάει. Συνεχίζω κανονικά τη ζωή μου. Μόνο δουλειά δεν πάω που δεν πάω κυρίως λόγω κορονοιου (γίνεται χαμός από κρούσματα). Επίσης μέσα στη μέρα με πιάνουν ζαλάδες λόγω των ουτρογεσταν, οπότε δεν θέλω να το διακινδυνευω.

Να μην αισθάνεσαι τύψεις, να είσαι καλά. Στην πρώτη εξωσωματικη που έκανα 14 μέρες ήμουν μέσα από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν. Δεν έκανα απολύτως τίποτα και είχα τρελαθεί! Και μου στοίχισε βέβαια πολύ όταν είδα ότι είχα βιοχημική κυηση. Τωρα ειμαι πολύ χαλαρή και ο, τι έρθει,  θα το αντιμετωπίσω. Δεν περιστρέφεται όλη μου η ζωή γύρω από αυτό το γεγονός, έχω τη ζωή μου και αυτό με βοηθάει πολύ.

Αν είναι να κάτσει, θα κάτσει. Είτε είσαι ξάπλα είτε σφουγγαριζεις.

Και σε εσένα θα κάτσει! Είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εχω καιρο να γραψω στο τοπικ της εξωσωματικης. Εγραφα το 2020 οπου εκανα την πρωτη μου προσπαθεια και ηταν επιτυχημενη. Εφερα στον κοσμο ενα αγορακι που τωρα ειναι 12 μηνων και εχω ακομα 8 βλαστοκυστες 5ημερας και 2 ακομα 6ης μερας καταψυξη. Προκειται να προχωρησουμε σε εμβρυομεταφορα σε τρεις κυκλους απο τωρα λεω μαλλον. Στον κύκλο του ΜΑίου που στο περίπου υπολογίζω μέσα Μαίου να ξεκινήσει ο κύκλος μου τότε χοντρικά. Πότε πρέπει να ξεκινήσω παρακολούθηση ξέρει καμμία? Και ποια η διαδικασία αμα πας για εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα. Στο Γενεσις εχω τις βλαστοκύστες και είμαι γιατρό συνεργάτη.

Να σου ζήσει το μωράκι σου. Την πρώτη ημέρα που θα σου έρθει η περίοδος θα πάρεις τηλ για να πας να σε δει με υπερηχο, πρώτη με Τρίτη μέρα κάνουν έλεγχο. Τώρα στη δικιά σου περίπτωση επειδή σε θα κάνεις ωοληψια αλλά μόνο εμβρυομεταφορα θα σε βοηθήσουν οι άλλες κοπέλες για να σου πούνε.  @angel35

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτσι μ μην αγχωνεσαι! εμενα ο γιατρος μου απο την 3η μερα και μετα μ ειχε πει να επιστρεψω στην καθημερινοτητα απλα χωρις υπερβολες...χωρις βαρη και χωρις κουραση....και εσκυψα να πιασω κατι...και φαγητο στο φουρνο εβαλα...ολα καλα θα πανε! λιγο ακομη εμεινε ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Προσοχή τις 3, 4 πρώτες ημέρες και μετά τη ζωή σου κανονικοτατα. Δεν σου λέω να σηκώνεις εξαδες νερά, αλλά δεν θέλουμε και ξάπλα όλη μέρα. Μου το είπαν και στις οδηγίες. Θέλουμε να υπάρχει κίνηση, να αιματωνεται η μήτρα. Εγω τις 3 πρώτες μέρες δεν έκανα απολύτως τίποτα. Μετά και μαγείρεμα και σκούπισμα με σουίφερ και σκυψιμο με προσοχή και για φαγητό πήγα και ήπια κρασί χωρίς αλκοόλ που παρεμπιπτόντως ήταν πολύ ωραίο και τον σκύλο πάω βόλτα και σούπερ μάρκετ έχω πάει. Συνεχίζω κανονικά τη ζωή μου. Μόνο δουλειά δεν πάω που δεν πάω κυρίως λόγω κορονοιου (γίνεται χαμός από κρούσματα). Επίσης μέσα στη μέρα με πιάνουν ζαλάδες λόγω των ουτρογεσταν, οπότε δεν θέλω να το διακινδυνευω.

Να μην αισθάνεσαι τύψεις, να είσαι καλά. Στην πρώτη εξωσωματικη που έκανα 14 μέρες ήμουν μέσα από κρεβάτι σε καναπέ και τούμπαλιν. Δεν έκανα απολύτως τίποτα και είχα τρελαθεί! Και μου στοίχισε βέβαια πολύ όταν είδα ότι είχα βιοχημική κυηση. Τωρα ειμαι πολύ χαλαρή και ο, τι έρθει,  θα το αντιμετωπίσω. Δεν περιστρέφεται όλη μου η ζωή γύρω από αυτό το γεγονός, έχω τη ζωή μου και αυτό με βοηθάει πολύ.

Αν είναι να κάτσει, θα κάτσει. Είτε είσαι ξάπλα είτε σφουγγαριζεις.

Και σε εσένα θα κάτσει! Είμαι σίγουρη!

Κορίτσια μου είμαι 2η μερα μετα την ετ (βασικά ετ έκανα Δευτέρα σήμερα Τετάρτη σωστά μετράω 2 μέρες ή 3?) Αυτά που σας είπα παραπάνω τα έκανα αυτές τις μερες, το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι κάποιες φορές αν μου έπεφτε κατι το έσπρωχνα με το ποδι μέχρι τον καναπέ για να κατσω να το σηκώσω προσεκτικά, μήπως δεν έπρεπε? Απο την άλλη τι να κάνω μόνη είμαι σπίτι αρκετές ώρες.. 

Πραγματικά και εγώ αυτό είπα αν είναι να κάτσει θα κάτσει,  δηλαδή στις φυσικές συλλήψεις το ίδιο πράγμα δεν γίνεται? Το νομιμοποιημένο ωάριο θέλει κάποιες μέρες για την εμφύτευση, αρκετές είναι οι κοπέλες που σηκώνουν και βάρη και μένουν έγκυος

Απλά στεναχωρεθηκα λίγο σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλε σε λίγο θα στεναχωριέμαι γιατί δεν εχω συμπτώματα περιόδου.. 

 

Αχ ρε κορίτσια εγώ άρχισα να έχω τύψεις μήπως κάτι δεν κάνω καλά,  ε δεν μπορώ να είμαι ξάπλα και ολη μέρα, σηκώνομαι περπατάω λίγο στο σπίτι, σήμερα με πήγε ο άντρας μέχρι το ικα( μπηκα-βγηκα χωρίς σκάλες κτλπ) καμία φορά κατι θα μου πέσει,  δεν σκύβω να πάρω,  το σπρώχνω με το πόδι να φτάσει καναπέ να κάτσω για να το πίασω, δεν ξέρω αν κάνω καλά 😥

Ρε κορίτσι μου μην κάνεις υπερβολές δε σε βοηθάει σε τίποτα.  Μη σκέφτεσαι έτσι δεν μπορεί να κάνεις κάτι λάθος , δηλαδή σήκωσε πχ 10 κιλά;  οχι αρα γτ να κάνεις λαθος; να προσπαθήσεις να είσαι καλά γιατί πραγματικά δε θα σε βοηθήσει. 

Απ την 2 μέρα πήγα στο σούπερ, καφέ κτλ και έπιασαν .

Στο πρώτο μου παιδί ήμουν στην δουλειά και τότε δούλευα σε αποθήκη το τη βάρος σήκωμα δε λέγεται 20+κιλά και μάλιστα έπιασε . 

Μην το σκέφτεσαι ότι κάνεις λάθος.  Προσωπικά πιστεύω η ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα ήταν οι πιο δύσκολες για αυτό είχα συνεχίσει να πηγαίνω δουλειά (γραφειο) αλλιώς βρες σειρά και λιώσε πρέπει να κάνεις κάτι ώστε να μη το σκέφτεσαι να περνάει η ώρα.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε κορίτσι μου μην κάνεις υπερβολές δε σε βοηθάει σε τίποτα.  Μη σκέφτεσαι έτσι δεν μπορεί να κάνεις κάτι λάθος , δηλαδή σήκωσε πχ 10 κιλά;  οχι αρα γτ να κάνεις λαθος; να προσπαθήσεις να είσαι καλά γιατί πραγματικά δε θα σε βοηθήσει. 

Απ την 2 μέρα πήγα στο σούπερ, καφέ κτλ και έπιασαν .

Στο πρώτο μου παιδί ήμουν στην δουλειά και τότε δούλευα σε αποθήκη το τη βάρος σήκωμα δε λέγεται 20+κιλά και μάλιστα έπιασε . 

Μην το σκέφτεσαι ότι κάνεις λάθος.  Προσωπικά πιστεύω η ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα ήταν οι πιο δύσκολες για αυτό είχα συνεχίσει να πηγαίνω δουλειά (γραφειο) αλλιώς βρες σειρά και λιώσε πρέπει να κάνεις κάτι ώστε να μη το σκέφτεσαι να περνάει η ώρα.  

 

Αρα η σκέψη μου είναι υπερβολήκη ε?  Μα για αυτό σηκώνομαι κάθομαι στον υπολογιστή βγάζω δουλειά, θα περπατήσω μεσα στο σπίτι κτλπ, προσπαθώ να ασχολουμε με κατι.. οπότε είναι υπερβολικο αυτό που σκέφτηκα για το σκύψιμο? 

Με ανακουφισατε ... άντε μωρέ απο μεθαύριο θα βγω κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η hope501 είπε:

ποια αναρρωτική λες? επαπειλούμενη ή μετά την ετ?

για μετα την ετ η @blueheart κάτι ξέρει. για τον Νόμο 4808/2021

Δεν έχω όμως καταλάβει πως δικαιολογείται και τι χαρτιά χρειάζεται. Σε ιδιωτικό τομέα μιλάμε πάντα.

Δεν γνωρίζω ακριβώς πως δικαιολογείται αλλά μπορώ να ρωτήσω τη δ/νση προσωπικού. Μας είχαν κάνει παρουσίαση εσωτερικά όταν άλλαξε ο νόμος με τις νέες παροχές. Εγώ τους ενημέρωσα ότι θα έκανα τη διαδικασία και κράτησα και τη βεβαίωση με τις ημερομηνίες ωοληψίας και ΕΤ αλλά δεν πήρα την άδεια λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας. Μου είπαν όμως πως η συγκεκριμένη άδεια δεν δηλώνεται στην εργανη οπότε συμφωνήσαμε να την προσθέσω στην άδεια που θα πάρω μετά τον τοκετό… που τότε θα την χρειάζομαι περισσότερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αρα η σκέψη μου είναι υπερβολήκη ε?  Μα για αυτό σηκώνομαι κάθομαι στον υπολογιστή βγάζω δουλειά, θα περπατήσω μεσα στο σπίτι κτλπ, προσπαθώ να ασχολουμε με κατι.. οπότε είναι υπερβολικο αυτό που σκέφτηκα για το σκύψιμο? 

Με ανακουφισατε ... άντε μωρέ απο μεθαύριο θα βγω κιόλας 

Ναι κορίτσι μου είναι υπερβολικό να σκέφτεσαι έτσι. Αν θέλεις να βοηθήσεις κάπως τα μωράκια σου, να είσαι καλά. Τίποτα άλλο..

Ήμουν έγκυος και δεν το ηξερα. Το τι γενικές είχα κάνει, τι εξαδες νερά είχα κουβαλήσει, κάθε μέρα όλη μέρα στη θάλασσα, τσιγάρα φουλ, ποτά και ούζα φουλ και καθημερινά και όμως έπιασε.  Το αν δεν συνεχίστηκε μετά είναι άλλο θέμα. Για αυτό σου λέω όπως είσαι εσύ καλύτερα.

Λοιπόν είδα μια σειρά που βλέπεται ευχάριστα:" Η μαγείρισσα του Κασταμαρ " Θα τη δεις σε 2 μερούλες,  θα δεις και άλλες 3, 4 και τσουπ θα έχει φτάσει η μέρα για την χοριακη. Και το "Emily in Paris" βλέπεται εύκολα.

Από ταινίες να δεις :"Η εξουσία του σκυλου" , " Η ασυγχωρητη " Και " Το χέρι του Θεού "

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αρα η σκέψη μου είναι υπερβολήκη ε?  Μα για αυτό σηκώνομαι κάθομαι στον υπολογιστή βγάζω δουλειά, θα περπατήσω μεσα στο σπίτι κτλπ, προσπαθώ να ασχολουμε με κατι.. οπότε είναι υπερβολικο αυτό που σκέφτηκα για το σκύψιμο? 

Με ανακουφισατε ... άντε μωρέ απο μεθαύριο θα βγω κιόλας 

Είναι υπερβολική γιατί κάνεις κακό σε εσένα, δε σου λέω ότι δεν το περάσα και εγώ πήγα να αρχίσω να σκέφτομαι έτσι και μετά λέω όπα ότι είναι να γίνει θα γίνει θα συνεχίσω τη ζωή μου αλλιώς την έβαψα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι κορίτσι μου είναι υπερβολικό να σκέφτεσαι έτσι. Αν θέλεις να βοηθήσεις κάπως τα μωράκια σου, να είσαι καλά. Τίποτα άλλο..

Ήμουν έγκυος και δεν το ηξερα. Το τι γενικές είχα κάνει, τι εξαδες νερά είχα κουβαλήσει, κάθε μέρα όλη μέρα στη θάλασσα, τσιγάρα φουλ, ποτά και ούζα φουλ και καθημερινά και όμως έπιασε.  Το αν δεν συνεχίστηκε μετά είναι άλλο θέμα. Για αυτό σου λέω όπως είσαι εσύ καλύτερα.

Λοιπόν είδα μια σειρά που βλέπεται ευχάριστα:" Η μαγείρισσα του Κασταμαρ " Θα τη δεις σε 2 μερούλες,  θα δεις και άλλες 3, 4 και τσουπ θα έχει φτάσει η μέρα για την χοριακη. Και το "Emily in Paris" βλέπεται εύκολα.

Από ταινίες να δεις :"Η εξουσία του σκυλου" , " Η ασυγχωρητη " Και " Το χέρι του Θεού "

 

Σε ευχαριστώ πολύ με ξεραφρωνεις! Έχεις δίκιο... 

Καλά ε 1 φορα έγκυος για πάντα έγκυος 😉😉 πως νιώθεις? Οι πονοι συνεχίζονται? 

Θα τις έχω στα υπόψιν μου τις ταινιες, μονο απο τους τίτλους ακούγονται πολύ καλές, ιδικά  η εξουσία  του σκύλου,  έχω να δω και τον σκύλο μου τοσες μέρες και μου έλειψε, θα την δω αυτή σίγουρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είναι υπερβολική γιατί κάνεις κακό σε εσένα, δε σου λέω ότι δεν το περάσα και εγώ πήγα να αρχίσω να σκέφτομαι έτσι και μετά λέω όπα ότι είναι να γίνει θα γίνει θα συνεχίσω τη ζωή μου αλλιώς την έβαψα. 

Είμαι στο στάδιο του "οπα" με ανακουφισατε... οπότε όπα δεν θα τρελαθώ κιόλας! Σας ευχαριστώ πολύ με επαναφέρατε! Είπα στον άντρα μου τις απόψεις σας και μου λέει κανόνισε τώρα να πλύνεις πατζούρια 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Είμαι στο στάδιο του "οπα" με ανακουφισατε... οπότε όπα δεν θα τρελαθώ κιόλας! Σας ευχαριστώ πολύ με επαναφέρατε! Είπα στον άντρα μου τις απόψεις σας και μου λέει κανόνισε τώρα να πλύνεις πατζούρια 😂😂😂

Καλά οι χειρότεροι όλων είναι οι σύζυγοι.  Μη και μη και μη. Και κάθε μέρα:" Και? Ζαλίστηκες σήμερα? Τι ώρα ζαλιστηκες? Πονάς?  Καλό είναι αυτό. Η μήτρα είναι που μεγαλωνει"

Όλα τα ξέρει!!! Και φυσικά δεν απαντάω ποτέ και απλά τον στραβοκοιταω. 

Να είσαι καλά, να μην αγχώνεσαι και όσο πιο πολύ μπορείς να είσαι γιουχου.  Ας έρθει και καμιά φίλη σου για καφέ.

Η εξουσία του σκύλου δεν έχει να κάνει με σκύλους, καμία σχέση. Πάει για 12 Όσκαρ.  Τωρα ξεκίνησα καινουρια σειρά "Αφοσίωση " ιταλική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλά οι χειρότεροι όλων είναι οι σύζυγοι.  Μη και μη και μη. Και κάθε μέρα:" Και? Ζαλίστηκες σήμερα? Τι ώρα ζαλιστηκες? Πονάς?  Καλό είναι αυτό. Η μήτρα είναι που μεγαλωνει"

Όλα τα ξέρει!!! Και φυσικά δεν απαντάω ποτέ και απλά τον στραβοκοιταω. 

Να είσαι καλά, να μην αγχώνεσαι και όσο πιο πολύ μπορείς να είσαι γιουχου.  Ας έρθει και καμιά φίλη σου για καφέ.

Η εξουσία του σκύλου δεν έχει να κάνει με σκύλους, καμία σχέση. Πάει για 12 Όσκαρ.  Τωρα ξεκίνησα καινουρια σειρά "Αφοσίωση " ιταλική.

Κλαίιωωω 😂😂😂 με όλα! Και με τον άντρα σου και με την εξουσία του σκύλου που θυμήθηκα τον σκύλο μου 🤣🤣🤣 

Ήδη το ξεπέρασα χάρις σε εσάς, ηταν σκέψη και προβληματισμός τις στιγμής και αμέσως με προσγείωσατε.. εύχαριστω! 

Τώρα το πρόβλημα μου είναι το φαγητό 🤣, που πεινάω ανα 2 ώρες.. Ανυπομωνω να σταματήσω κορτιζόνη μπας και συνέλθω! Σήμερα πήρα 2 χάπια απο αύριο μου είπε ο γιατρός να παίρνω 1 για 3 μέρες και τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εχω καιρο να γραψω στο τοπικ της εξωσωματικης. Εγραφα το 2020 οπου εκανα την πρωτη μου προσπαθεια και ηταν επιτυχημενη. Εφερα στον κοσμο ενα αγορακι που τωρα ειναι 12 μηνων και εχω ακομα 8 βλαστοκυστες 5ημερας και 2 ακομα 6ης μερας καταψυξη. Προκειται να προχωρησουμε σε εμβρυομεταφορα σε τρεις κυκλους απο τωρα λεω μαλλον. Στον κύκλο του ΜΑίου που στο περίπου υπολογίζω μέσα Μαίου να ξεκινήσει ο κύκλος μου τότε χοντρικά. Πότε πρέπει να ξεκινήσω παρακολούθηση ξέρει καμμία? Και ποια η διαδικασία αμα πας για εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα. Στο Γενεσις εχω τις βλαστοκύστες και είμαι γιατρό συνεργάτη.

Εγω πιστευω 7η μερα του κυκλου να κανεις μια επισκεψη για υπερηχο κ θα σου δωσει οδηγιες.. η διαδικασια λογικα θα ειναι πιο απλη ,πες να σε παει σε φυσικο κυκλο μη παρεις πολλα φαρμακα ξανα..με το καλό να ερθει το αδερφακι :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποιον γυναικολόγο σε Θεσσαλονίκη ή Λάρισα που να έχει εμπειρία στις καθ'έξιν αποβολές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω πιστευω 7η μερα του κυκλου να κανεις μια επισκεψη για υπερηχο κ θα σου δωσει οδηγιες.. η διαδικασια λογικα θα ειναι πιο απλη ,πες να σε παει σε φυσικο κυκλο μη παρεις πολλα φαρμακα ξανα..με το καλό να ερθει το αδερφακι :-)

Τι κανεις Νεφελη μου καιρο εχουμε να τα πουμε! Γραφω κι εδω γραφω και στο παρεντσ. Ρε συ σκεφτομαι οτι αυτος εχει μεγαλες αναμονες στο ιατρειο του δλδ παιρνω δυο μηνες πριν να κλεισω ραντεβου. Οποτε λεω να παρω πριν το Πασχα και να κλεισω. Τωρα περιοδο δεν ξερω λεω περιπου μεσα Μαη να ξεκινησει η περιοδος του Μαιου περιπου.. ΦΥσικος τι εννοεις Νεφελη μου? Δεν παιρνεις cyclacur , prezolon και τετοια? Παναγια μου τι θυμηθηκα, ποσα χαπια παιρναμε τοτε!! Τι κανουν τα παιδακια σου ρε? Σαν χθες θυμαμαι που λεγαμε για την εξωσωματικη ποσο αγχος ειχαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κλαίιωωω 😂😂😂 με όλα! Και με τον άντρα σου και με την εξουσία του σκύλου που θυμήθηκα τον σκύλο μου 🤣🤣🤣 

Ήδη το ξεπέρασα χάρις σε εσάς, ηταν σκέψη και προβληματισμός τις στιγμής και αμέσως με προσγείωσατε.. εύχαριστω! 

Τώρα το πρόβλημα μου είναι το φαγητό 🤣, που πεινάω ανα 2 ώρες.. Ανυπομωνω να σταματήσω κορτιζόνη μπας και συνέλθω! Σήμερα πήρα 2 χάπια απο αύριο μου είπε ο γιατρός να παίρνω 1 για 3 μέρες και τέλος!

Κοριτσακι μου καλημερα! Πως εισαι? Θυμησε μου βλαστοκυστες εβαλες ε την Δευτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου. Την πρώτη ημέρα που θα σου έρθει η περίοδος θα πάρεις τηλ για να πας να σε δει με υπερηχο, πρώτη με Τρίτη μέρα κάνουν έλεγχο. Τώρα στη δικιά σου περίπτωση επειδή σε θα κάνεις ωοληψια αλλά μόνο εμβρυομεταφορα θα σε βοηθήσουν οι άλλες κοπέλες για να σου πούνε.  @angel35

εγώ!!! παρούσα! @Hope19

με ξεκινησαν με αντισυλληπτικα 21 μερες για να κανουμε τεχνητο κυκλο (μολις ειχα τελειωσει την ωοληψια εγινε αυτο) και μολις εκοψα τα αντισυλληπτικα μετά απο 3-4 μερες αδιαθετησα (για δυο μερες ειχα μονο καφε-αυτο ηταν η περιοδος μου λόγω χαπιών) και μετά αν σου πω οτι δεν θυμαμαι;; χαχαχαχαχα πηγα για υπερηχο μου μετρησε ενδομητριο ειδαμε οτι ηταν πανω απο 7-8 και μπορει και η @Παρασκευαιδουνα τα θυμαται καλυτερα απο μενα χαχαχαχαχαχα

και μετα πηγαμε για την εμβρυομεταφορα...

ρωτησε τον εναν κυκλο πριν απο αυτον που θελεις να προχωρησεις μηπως θελει να σου δωσει κανα ουτρο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

Κορίτσια μου είμαι 2η μερα μετα την ετ (βασικά ετ έκανα Δευτέρα σήμερα Τετάρτη σωστά μετράω 2 μέρες ή 3?) Αυτά που σας είπα παραπάνω τα έκανα αυτές τις μερες, το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι κάποιες φορές αν μου έπεφτε κατι το έσπρωχνα με το ποδι μέχρι τον καναπέ για να κατσω να το σηκώσω προσεκτικά, μήπως δεν έπρεπε? Απο την άλλη τι να κάνω μόνη είμαι σπίτι αρκετές ώρες.. 

Πραγματικά και εγώ αυτό είπα αν είναι να κάτσει θα κάτσει,  δηλαδή στις φυσικές συλλήψεις το ίδιο πράγμα δεν γίνεται? Το νομιμοποιημένο ωάριο θέλει κάποιες μέρες για την εμφύτευση, αρκετές είναι οι κοπέλες που σηκώνουν και βάρη και μένουν έγκυος

Απλά στεναχωρεθηκα λίγο σήμερα 

Ναι κοριτσι μου μην κανεις υπερβολες. Βαρη και τετοια δεν θελει μονο. Εγω φαντασου ειχα παρει πεντε μερες αδεια απο τη δουλεια. ΚΑθισε τρεις μερες σπιτι και μετα ειχα πει με το αυτοκινητο βολτα και για καφε με τοιν αντρα μου. Εχω να σου πω πως ολα πηγαν μια χαρα. Δεν χρειαζεται πληρης ακινησια , καλο ειναι να αιματωνεται και η μητρα. Και κυριως η ψυχολογια μας να ειναι ανεβασμενη. Τοσες μερες μεσα σπιτι θα ειχα τρελαθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

εγώ!!! παρούσα! @Hope19

με ξεκινησαν με αντισυλληπτικα 21 μερες για να κανουμε τεχνητο κυκλο (μολις ειχα τελειωσει την ωοληψια εγινε αυτο) και μολις εκοψα τα αντισυλληπτικα μετά απο 3-4 μερες αδιαθετησα (για δυο μερες ειχα μονο καφε-αυτο ηταν η περιοδος μου λόγω χαπιών) και μετά αν σου πω οτι δεν θυμαμαι;; χαχαχαχαχα πηγα για υπερηχο μου μετρησε ενδομητριο ειδαμε οτι ηταν πανω απο 7-8 και μπορει και η @Παρασκευαιδουνα τα θυμαται καλυτερα απο μενα χαχαχαχαχαχα

και μετα πηγαμε για την εμβρυομεταφορα...

ρωτησε τον εναν κυκλο πριν απο αυτον που θελεις να προχωρησεις μηπως θελει να σου δωσει κανα ουτρο.

 

Ευχαριστώ κοριτσι μου. Να θα παρω τηλεφωνο τον Απριλη για να ρωτησω για Μαιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Natassou85 ?

@ΧΑΡΜΑ 21/2 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

 

@twinkletwinlkle 18/2

@Κατεριναπαπ 28/2

 

Καλημέρα στις όμορφες.

@ΧΑΡΜΑ με το καλό η εμβρυομεταφορά σου ,να είναι η τυχερή σας εύχομαι.

@twinkletwinlkle Βάστα γερά!!! Λίγο έμεινε για να πανηγυρίσουμε!! 🥰 Για την ακρίβεια λίγες ώρες μόνο!!

@Lucia79 & @Luna777 πείτε μου οτι ήπιατε καφέ στο Έλενα την Τρίτη να ζηλέψω 🤣🤣

Στις 28/2 έκλεισα απογευματινό και εγώ στην Βενάκη, απλά το αναφέρω , το αφήνω εδώ χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τότε ίσως αν περιόριζες τα υγρά που πίνεις από το απόγευμα κ μετά να ήταν καλύτερα (γιατί πχ αν φας βραδινό στις 8 σίγουρα θα πιεις αρκετό νερό για τη χώνεψη άρα ίσως αυτό προκαλεί έξτρα πίεση στην ουροδόχο κύστη)  επίσης υπάρχουν ασκήσεις που βοηθανε τους μύες εκεί κάτω  οι ασκήσεις kegel ψάξτο να ξεκινήσεις θα σε βοηθήσουν! 
    • Αντωνία μου κ μένα η κόρη μου γεννήθηκε με διπλή περιτύλιξη ομφάλιου λώρου χωρίς κανένα πρόβλημα (κ φυσιολογικά μάλιστα που συνήθως λένε ότι η περιτύλιξη εμποδίζει την κάθοδο του μωρού γιατί κονταίνει ο λωρος για να υπάρχει ελεύθερη κίνηση)    εφόσον το έχετε εντοπίσει θα το ελέγχει ο γιατρός. Εμένα το είχε δει στον 9ο. Όλα καλά θα πάνε αλήθεια πολλά μωρά γεννιουνται με περιτυλίξεις  ❤️❤️❤️
    • Εγώ δε γνωρίζω, να σε βοηθήσω..μου έχει την ίδια ΠΗΤ και στην αυχενική και στην Β επιπέδου!
    • Δεν κάνω τίποτα από αυτά!Καφέ πίνω έναν ντεκαφ το πρωί,γλυκά δεν πολύ τρώω και φροντίζω να έχω φάει βραδινό μέχρι τις 20.00. Δε ξέρω, νομίζω ότι μου την δημιουργεί το θέμα της τουαλέτας.Μολις πάρω να αποκοιμηθώ πρέπει να σηκωθώ και αυτό μου διαλύει τον ύπνο!! Το ξέρω ότι σε λίγο αρχίζουν τα ζορικά και θα κρατήσουν για χρόνια!!Γι αυτό θέλω να μπορέσω να κοιμηθώ τώρα,αλλά δυστυχώς δε τα καταφέρνω!!☹️
    • Έλενα θα σου πω ότι λέμε και για τα παιδάκια… να κοιτάξεις μήπως ευθύνεται η ρουτίνα ύπνου σου 😊 δλδ τι τρως πριν κοιμηθείς (μήπως τρως γλυκά κ έχεις υπερένταση, μήπως τρως πολύ κ θέλεις χρόνο να χωνέψεις, μήπως πίνεις πολύ αργά καφέ κτλ)  κ τι κάνεις πριν τον ύπνο (έντονη άσκηση, πολλή ώρα στην οθόνη επίσης δημιουργεί υπερένταση)  δες μήπως είναι κάτι από αυτά 😊 κ προσπάθησε να φτιάξεις όσο καλύτερα γίνεται την ρουτίνα του ύπνου σου! Στο τρίτο τρίμηνο ειδικά στο τέλος η αϋπνία είναι έντονη γιατί είναι κ το βάρος μεγάλο. Οπότε να προλάβεις να κοιμηθείς λίγο τώρα μόλις γεννηθεί το μωρό παίζει πολύ κούραση 😪 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...