Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 πήγες για υπέρηχο , όλα καλά?

Μόλις γύρισα, είναι ερεθισμένη η αριστερή ωοθηκη αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί, ούτε αίμα ούτε υγρό φαίνεται οπότε θεωρεί ότι θα φύγει. Του είπα βέβαια ότι είχα πρηστεί κιόλας χτες και ότι πονούσα πολύ αλλά δεν το αξιολόγησε ιδιαίτερα. 
 Επισης μου είπε ότι θέλει στον κύκλο που θα κάνω μεταφορά να πάρουμε και το ωάριο του μήνα να δούμε πως θα πάει κι αυτό. Εγώ του είπα ότι δεν ξερω αν θα ε8ναι τον αμέσως επόμενο κύκλο γιατί έχω πολλά που θέλω να ρυθμίσω, τηνΤριτη πάω στο Έλενα αλλά ως γνωστόν τα αποτελέσματα αργούν εκεί, οποτε για τον μεθεπόμενο μας βλέπω. Πάντως το θεώρησε κι αυτός και η μαία πολύ θετικό που τα κατάφεραν 4 στα 4. 
 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες, αγάπες μου! Είχα απογοητευτεί πολύ με το νούμερο αλλά προηγούμενη πχ από 8 ωάρια (6 ωριμα) είχαμε 2 έμβρυα 3ης μερας (τα οποία μεταφέραμε βέβαια την 4η μέρα αλλά τεσπα) οποτε νιώθω ότι υπάρχει βελτίωση. Επίσης ναι συμφωνώ @BlackCat μου, να τα μεταφέρουμε 3ης μερας έτσι για αλλαγή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα, είναι ερεθισμένη η αριστερή ωοθηκη αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί, ούτε αίμα ούτε υγρό φαίνεται οπότε θεωρεί ότι θα φύγει. Του είπα βέβαια ότι είχα πρηστεί κιόλας χτες και ότι πονούσα πολύ αλλά δεν το αξιολόγησε ιδιαίτερα. 
 Επισης μου είπε ότι θέλει στον κύκλο που θα κάνω μεταφορά να πάρουμε και το ωάριο του μήνα να δούμε πως θα πάει κι αυτό. Εγώ του είπα ότι δεν ξερω αν θα ε8ναι τον αμέσως επόμενο κύκλο γιατί έχω πολλά που θέλω να ρυθμίσω, τηνΤριτη πάω στο Έλενα αλλά ως γνωστόν τα αποτελέσματα αργούν εκεί, οποτε για τον μεθεπόμενο μας βλέπω. Πάντως το θεώρησε κι αυτός και η μαία πολύ θετικό που τα κατάφεραν 4 στα 4. 
 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες, αγάπες μου! Είχα απογοητευτεί πολύ με το νούμερο αλλά προηγούμενη πχ από 8 ωάρια (6 ωριμα) είχαμε 2 έμβρυα 3ης μερας (τα οποία μεταφέραμε βέβαια την 4η μέρα αλλά τεσπα) οποτε νιώθω ότι υπάρχει βελτίωση. Επίσης ναι συμφωνώ @BlackCat μου, να τα μεταφέρουμε 3ης μερας έτσι για αλλαγή. 

μπραβο κοριτσι μου! ειδες ολα πανε καλα και θα βαλεις και τα υπολοιπα σε μια σειρα και καποιο απο αυτα θα ειναι το μωρακι σου! ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο άντρας μου δεν άφησε τον χρόνο να περάσει... μόλις γύρισε από το νοσοκομείο που είχε πάει να βγάλει τα ράμματα και έκλεισε ραντεβού για το τμήμα εξωσωματικής στο Παπαγεωργίου εδώ θεσσαλονίκη για τις 23/3 τι φοβερό αγόρι που έχω 😇 και εγώ καθόμουν εκεί και τον θαύμαζα, όλα αυτά που έκανα τόσο καιρό μόνη μου τηλέφωνα και συνεννοησεις έχω τώρα αυτόν να παίρνει πρωτοβουλία, έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από δημόσιο νοσοκομείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η troia είπε:

Εεεεεεεεε, είναι γνωστοί οι γιατροί στην πιάτσα....

Φαντάσου ότι μου τον είχαν συστήσει για κορυφή ε, και τι να κάνω πήγα,…αλλά μιλάμε για τρελή φόλα! Ούτε κοίταξε τις εξετάσεις…

εσυ τι έχεις ακούσει γις το άτομο του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ο άντρας μου δεν άφησε τον χρόνο να περάσει... μόλις γύρισε από το νοσοκομείο που είχε πάει να βγάλει τα ράμματα και έκλεισε ραντεβού για το τμήμα εξωσωματικής στο Παπαγεωργίου εδώ θεσσαλονίκη για τις 23/3 τι φοβερό αγόρι που έχω 😇 και εγώ καθόμουν εκεί και τον θαύμαζα, όλα αυτά που έκανα τόσο καιρό μόνη μου τηλέφωνα και συνεννοησεις έχω τώρα αυτόν να παίρνει πρωτοβουλία, έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από δημόσιο νοσοκομείο;

Καταρχήν μπράβο που συνεχίζειτε τον αγώνα σας κορίτσι μου! Έτσι πρέπει όταν κουράζεται ο ένας να σπρώχνει ο άλλος, μπράβο στον άντρα σου!!! 

Εγω είμαι στο πανεπιστημιακό Ιωαννίνων, η επιλογή μου έγινε καθαρά λόγου γιατρού,  ο γυναικολόγος μου εδώ στην πόλη είναι καθηγητής και μου πρότεινε 2 καθηγητες ο ένας σε ιδιωτικό και ο άλλος στο δημόσιο που ανέφερα.. όταν λοιπόν έψαξα....περισσότερες θετικές κριτικές έλαβα απο του δημοσίου.. έτσι λοιπόν επέλεξα να πάω εκει... Επισηςς πολύ σημαντικό γεγονός για εμένα έπαιξε παλιότερα ένα θέμα υγείας που αντιμετώπισε δικός μου ανθρώπος, αντιλήφθηκα οτι οι δημόσιοι ήταν πιο "άνθρωποι " απο τούς ιδιώτες που απλά σε έβαζαν σε μια σειρά απο διαδικασίες ώστε να εισπράττουν χρήμα.. είμαι της άποψης λοιπόν ένας ιδιώτης δεν είναι καλύτερος απο έναν δημόσιο, επειδή απλά είναι ιδιότητες (πιστεύω πως αν έπαιρνε ο ιδιώτες μια δημόσια καρέκλα δεν θα την άφηνε) και για αυτές τις θέσεις μετράει πολύ το επίπεδο των γνώσεων,  δεν αμφισβητώ τους ιδιώτες σε καμία περίπτωση,  απλά αναφέρω τους λόγους που επέλεξα το δημόσιο! 

Οσο για το συγκεκριμένο νοσοκομείο,  δεν έχω άποψη,  αλλα είμαι σίγουρη πως θα το συμπαθήσεις και θα μείνεις ικανοποιημένη, αν κρίνω απο το δημόσιο στα Γιάννενα!  Καλή αρχή και εύχομαι να είναι και η τυχερή! 

Μάθε Ποιος είναι ο γιατρός της εξωσωματικής του νοσοκομείου, δες αν κάνει εξωτερικό ιατρείο και κάνε μια επίσκεψη θα σε κατευθύνει όπως πρέπει,  θα δει και το ιστορικό σου! (Ολα αυτά αν έχει ιατρείο εκτός νοσοκομείου) ο δικός μου στα Γιάννενα έχει ιατρείο, για αυτο το λέω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα, είναι ερεθισμένη η αριστερή ωοθηκη αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί, ούτε αίμα ούτε υγρό φαίνεται οπότε θεωρεί ότι θα φύγει. Του είπα βέβαια ότι είχα πρηστεί κιόλας χτες και ότι πονούσα πολύ αλλά δεν το αξιολόγησε ιδιαίτερα. 
 Επισης μου είπε ότι θέλει στον κύκλο που θα κάνω μεταφορά να πάρουμε και το ωάριο του μήνα να δούμε πως θα πάει κι αυτό. Εγώ του είπα ότι δεν ξερω αν θα ε8ναι τον αμέσως επόμενο κύκλο γιατί έχω πολλά που θέλω να ρυθμίσω, τηνΤριτη πάω στο Έλενα αλλά ως γνωστόν τα αποτελέσματα αργούν εκεί, οποτε για τον μεθεπόμενο μας βλέπω. Πάντως το θεώρησε κι αυτός και η μαία πολύ θετικό που τα κατάφεραν 4 στα 4. 
 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες, αγάπες μου! Είχα απογοητευτεί πολύ με το νούμερο αλλά προηγούμενη πχ από 8 ωάρια (6 ωριμα) είχαμε 2 έμβρυα 3ης μερας (τα οποία μεταφέραμε βέβαια την 4η μέρα αλλά τεσπα) οποτε νιώθω ότι υπάρχει βελτίωση. Επίσης ναι συμφωνώ @BlackCat μου, να τα μεταφέρουμε 3ης μερας έτσι για αλλαγή. 

Ααα ωραία τα νεα σου, δεν είναι κάτι για το οποιο πρέπει να ανησυχείς λοιπόν! Εννοείται οτι η επιτυχία σου είναι 100% 4 στα 4.. είπαμε σημασία έχει να είναι καλά!!! Παμε για την επόμενη επιτυχία της εμφύτευσης 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ααα ωραία τα νεα σου, δεν είναι κάτι για το οποιο πρέπει να ανησυχείς λοιπόν! Εννοείται οτι η επιτυχία σου είναι 100% 4 στα 4.. είπαμε σημασία έχει να είναι καλά!!! Παμε για την επόμενη επιτυχία της εμφύτευσης 🤞

Μακάρι ρε κορίτσι μου! Ποτε δεν έχω δει θετικό τεστ, για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη φορά. Τα δικά σου τα νέα είναι τέλεια, να δεις που θα σπάσεις τα κοντέρ και στις βλαστοκυστες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μακάρι ρε κορίτσι μου! Ποτε δεν έχω δει θετικό τεστ, για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη φορά. Τα δικά σου τα νέα είναι τέλεια, να δεις που θα σπάσεις τα κοντέρ και στις βλαστοκυστες!

Και εγώ το μόνο θετικό τεστ που έχω δει είναι το τεστ οωρηξιας που είχα κάνει, όταν ο γιατρός μου βλέποντας ωάριο μου έκανε οβιτρελ 😂😂😂 καο έκανα κάθε μέρα και έβγαινε θετικό και χαιρόμουν,  ε τουλάχιστον έβλεπα κτ θετικό 😂😂😂 

Η επιτυχία είναι δεδομένη τα εμβρυακια σου είναι γερά και σίγουρα κάποιο θα γατζωθει στη κοιλίτσα σου! 

Εμένα ο γιατρός μου είπε απο αύριο να ξεκινήσω κορτιζονη 😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις με πήραν και είχα πιάσει το ταμπλετ να σας γράψω! Και τα 4 είναι άριστα μας ειπαν! 2 ου βαθμού, δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό αλλά μου είπαν ότι είναι άριστα έμβρυα! Ξανά τέθηκε λίγο βιαστικά το δίλημμα τα αφήνουμε για βλαστοκυστες ή τα παγώνουμε σήμερα, και εκεί μου είπε η εμβρυολογος να ξέρετε δεν θα είναι και τα 4 βλαστοκυστες…μετά σκέφτηκα ότι έχω ήδη μεταφέρει βλαστοκυστες και δεν πέτυχε οπότε της είπα να τς παγώσουν σήμερα….δεν ξέρω αν έκανα καλά…

 

για υπέρηχο θα πάω μεσημέρι, πονάω βέβαια αλλά θα ;κάνω υπομονή γιατί τώρα το πρωί ο γιατρός είναι σε ωοληψιες κλπ και θέλανε να πάω στο παλιό κτίριο από τις 12 και μετά. 

Κοριτσάκι μου τέλεια είναι. 

Λοιπόν εγώ είχα 4 που είχαν γονιμοποίηθει 2 είχα μεταφέρει(2 ημερών) και άλλα 2 είχα αφήσει να γίνουν βλαστοκυστες... το μετάνιωσα..  αν τα έβαζα εκείνη τη μέρα κατάψυξη ίσως στη μήτρα να τα κατάφερναν αυτό μου είχε πει η εμβρυολογος. Για εμενα την καλύτερη λύση έκανες. :-)

Ένα θα σου πω 4 στα 4 . 

Είχα 4 στα 10 αυτό θα σου πω μόνο για να αρχίσεις να πετάς στα σύννεφα... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Βέβαια κάνω και αρνητικές σκέψεις παράλληλα αλλά προσπαθώ να τις αποβαλω! 14 Φεβρουαρίου θα κάνω ετ και αν τα καταφέρω θα βγάλω ενα απο τα πιο ερωτικα μωρα 😂😂😂 

14.02 και θα γεννήσεις 08.11 χαχαχαχα (ακριβώς εκείνη την μέρα έπιασα τον αγοράκι μου) 

Είναι σίγουρο άλλη για σκορπιο κορίτσια; ;;... 

Να σας λέω τι θα τραβάτε χαχαχα 

Ετοιμάσου να έχεις απαντήσεις από τώρα, σε βάζει στη θέση σου πριν καν το καταλάβεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Ο άντρας μου δεν άφησε τον χρόνο να περάσει... μόλις γύρισε από το νοσοκομείο που είχε πάει να βγάλει τα ράμματα και έκλεισε ραντεβού για το τμήμα εξωσωματικής στο Παπαγεωργίου εδώ θεσσαλονίκη για τις 23/3 τι φοβερό αγόρι που έχω 😇 και εγώ καθόμουν εκεί και τον θαύμαζα, όλα αυτά που έκανα τόσο καιρό μόνη μου τηλέφωνα και συνεννοησεις έχω τώρα αυτόν να παίρνει πρωτοβουλία, έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από δημόσιο νοσοκομείο;

Μπραβο στον αντρουλι σου κ μπραβο κ σε εσενα που πεφτεις κ σηκωνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα, είναι ερεθισμένη η αριστερή ωοθηκη αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί, ούτε αίμα ούτε υγρό φαίνεται οπότε θεωρεί ότι θα φύγει. Του είπα βέβαια ότι είχα πρηστεί κιόλας χτες και ότι πονούσα πολύ αλλά δεν το αξιολόγησε ιδιαίτερα. 
 Επισης μου είπε ότι θέλει στον κύκλο που θα κάνω μεταφορά να πάρουμε και το ωάριο του μήνα να δούμε πως θα πάει κι αυτό. Εγώ του είπα ότι δεν ξερω αν θα ε8ναι τον αμέσως επόμενο κύκλο γιατί έχω πολλά που θέλω να ρυθμίσω, τηνΤριτη πάω στο Έλενα αλλά ως γνωστόν τα αποτελέσματα αργούν εκεί, οποτε για τον μεθεπόμενο μας βλέπω. Πάντως το θεώρησε κι αυτός και η μαία πολύ θετικό που τα κατάφεραν 4 στα 4. 
 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες, αγάπες μου! Είχα απογοητευτεί πολύ με το νούμερο αλλά προηγούμενη πχ από 8 ωάρια (6 ωριμα) είχαμε 2 έμβρυα 3ης μερας (τα οποία μεταφέραμε βέβαια την 4η μέρα αλλά τεσπα) οποτε νιώθω ότι υπάρχει βελτίωση. Επίσης ναι συμφωνώ @BlackCat μου, να τα μεταφέρουμε 3ης μερας έτσι για αλλαγή. 

Αρχικά μπράβο που δεν είχες ούτε αιμοραγία , ούτε υγρό κλπ.

Υπομονή και θα περάσει σταδιακά.

Σωστή την βρίσκω την σκέψη να δεις την δυναμική του ωαρίου σου σε έναν φυσικό κύκλο και γιατί δεν εκμεταλεύεσαι τον επόμενο πχ που περιμένεις και τα αποτελέσματα από Ελενα?

Εγώ θα πρότεινα αντί να το κάνω τον ίδιο μήνα της ετ να τον έκανα τον αμέσως επόμενο σε τελείως φυσικό, μόνο με ovitrelle.

Βέβαια υπάρχει και το ρίσκο να μην είναι καλός κύκλος και ίσως για αυτό σου είπε στον μεθεπόμενο. Σε μένα Σεπτέμβρη είχα κάνει διέγερση, Οκτώβριο που πήγα σε φυσικό και μάλιστα βλέπαμε (3) ωοθυλάκια προφανώς επηρεασμένα από την διέγερση δεν έδωσαν κανένα ωάριο. Ήταν κενά και εκεί είχα και τον τραυματισμό της ωοθήκης. Οπότε ίσως να αφήσεις το σώμα να ξεκουραστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Ο άντρας μου δεν άφησε τον χρόνο να περάσει... μόλις γύρισε από το νοσοκομείο που είχε πάει να βγάλει τα ράμματα και έκλεισε ραντεβού για το τμήμα εξωσωματικής στο Παπαγεωργίου εδώ θεσσαλονίκη για τις 23/3 τι φοβερό αγόρι που έχω 😇 και εγώ καθόμουν εκεί και τον θαύμαζα, όλα αυτά που έκανα τόσο καιρό μόνη μου τηλέφωνα και συνεννοησεις έχω τώρα αυτόν να παίρνει πρωτοβουλία, έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από δημόσιο νοσοκομείο;

Μπρα΄βο στο αγόρι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και εγώ το μόνο θετικό τεστ που έχω δει είναι το τεστ οωρηξιας που είχα κάνει, όταν ο γιατρός μου βλέποντας ωάριο μου έκανε οβιτρελ 😂😂😂 καο έκανα κάθε μέρα και έβγαινε θετικό και χαιρόμουν,  ε τουλάχιστον έβλεπα κτ θετικό 😂😂😂 

Η επιτυχία είναι δεδομένη τα εμβρυακια σου είναι γερά και σίγουρα κάποιο θα γατζωθει στη κοιλίτσα σου! 

Εμένα ο γιατρός μου είπε απο αύριο να ξεκινήσω κορτιζονη 😭😭😭

Χαχαχα εμένα ούτε το τεστ ωορρηξιας δε μου έκανε τη χάρη, από το Νοέμβρη που τα αγόρασα μέχρι τα μέσα Γενάρη, κανενα μήνα δεν πέτυχα ωορρηξία….

μην τη φοβάσαι την κορτιζόνη, πολλές φορές βοηθάει στις εμφυτευσεις. Έχεις τίποτα αντισώματα αυξημένα? 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκι μου τέλεια είναι. 

Λοιπόν εγώ είχα 4 που είχαν γονιμοποίηθει 2 είχα μεταφέρει(2 ημερών) και άλλα 2 είχα αφήσει να γίνουν βλαστοκυστες... το μετάνιωσα..  αν τα έβαζα εκείνη τη μέρα κατάψυξη ίσως στη μήτρα να τα κατάφερναν αυτό μου είχε πει η εμβρυολογος. Για εμενα την καλύτερη λύση έκανες. :-)

Ένα θα σου πω 4 στα 4 . 

Είχα 4 στα 10 αυτό θα σου πω μόνο για να αρχίσεις να πετάς στα σύννεφα... :-)

Παρασκευαιδακι μου!! Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, αυτό σκέφτηκα κιε γώ και τους είπα να τα παγώσουν. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και ναι, νομίζω συγκριτικά με τς ωάρια που πήραμε τελικά καλά τα πήγαμε!!

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αρχικά μπράβο που δεν είχες ούτε αιμοραγία , ούτε υγρό κλπ.

Υπομονή και θα περάσει σταδιακά.

Σωστή την βρίσκω την σκέψη να δεις την δυναμική του ωαρίου σου σε έναν φυσικό κύκλο και γιατί δεν εκμεταλεύεσαι τον επόμενο πχ που περιμένεις και τα αποτελέσματα από Ελενα?

Εγώ θα πρότεινα αντί να το κάνω τον ίδιο μήνα της ετ να τον έκανα τον αμέσως επόμενο σε τελείως φυσικό, μόνο με ovitrelle.

Βέβαια υπάρχει και το ρίσκο να μην είναι καλός κύκλος και ίσως για αυτό σου είπε στον μεθεπόμενο. Σε μένα Σεπτέμβρη είχα κάνει διέγερση, Οκτώβριο που πήγα σε φυσικό και μάλιστα βλέπαμε (3) ωοθυλάκια προφανώς επηρεασμένα από την διέγερση δεν έδωσαν κανένα ωάριο. Ήταν κενά και εκεί είχα και τον τραυματισμό της ωοθήκης. Οπότε ίσως να αφήσεις το σώμα να ξεκουραστεί.

Αρχικά να σου πω ότι δεν πήγα στο Έλενα στον ενδοκρινολόγο σήμερα, το έγραψα το ραντεβού γιατί πονάω και δε μπορούσα να σηκωθώ απ το χάραμα να τρέχω πάλι, ειδικά που δεν ξέρω και ποιον γιατρο θα πετύχω και αν θα βγάλω άκρη…

Ο γιατρός αρχικά πίστευε ότι όλα θα γίνουν στον αμέσως επόμενο κυκλο και εγώ τον προσγείωσα και του είπα ότι θέλω να ξανά τσεκαρω τα αντισώματα μου και ίσως δεν είναι έτοιμα τα αποτελέσματα του Έλενα εγκαίρως. Εκείνος λογάριαζε στην αμέσως επόμενη περίοδο να πάρουμε το ωάριο όπως λες. Αλλά γενικα το φοβόμουν κι αυτό, δηλαδή ότι ο αμέσως επόμενος κύκλος μπορεί να μην είναι καλός οπότε δε θέλω να βιαστώ. 
Οπως τα κατάλαβα πάντως, τα θέλει μαζί να γίνουν δεν ξέρω γιατί…δηλαδή στον ιδιο κύκλο ωοληψια κ μεταφορά αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 
Αρχικα μου είχαν στείλει πριν μέρες ένα έντυπο προετοιμασίας εμβρυομεταφορας που ξεκινούσε cyclacour από την 1η μέρα του κύκλο (αλλά δεν είχε ωοληψια) και χτες μου είπε η μαία ότι άλλαξε γνώμη ο γιατρός και θέλει να πάω με ωοληψια και τα διαφορα φάρμακα τα ξεκινάω αμέσως μετά και ότι αυτοί οι δυο τρόποι είναι ισοδυναμοι αλλά σε μένα τελικά θέλει να γίνει με τον 2ο…

Αυτο που δεν έκατσα να συζητήσω με το γιατρο είναι ότι α) δεν υπάρχει πιθανότητα να κάτσω για ωοληψια ακόμα και με ένα ωάριο χωρίς μέθη και 2) ότι κάνω εμβρυομεταφορα με μέθη επίσης. Άρα αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνω μέθη 2 φορές σε 3 μέρες. Δεν ξέρω αν αυτό είναι οκ ή δεν θα το ήθελε….πρέπει να τους το συζητήσω. 
 

*αν και τώρα θυμήθηκα ότι το είχα ξανακάνει αυτό με Σφακ την τελευταία φορά απλά η μεταφορά έγινε την 4η μέρα αντί για 3η άρα μια χαρά γίνεται…


Εσυ αγάπη την παλεύεις ως αύριο που θα έχεις νέα απ τις βλαστοκυστες σου? Φαντάζομαι δεν είχες κάποια επικοινωνία στο ενδιάμεσο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Χαχαχα εμένα ούτε το τεστ ωορρηξιας δε μου έκανε τη χάρη, από το Νοέμβρη που τα αγόρασα μέχρι τα μέσα Γενάρη, κανενα μήνα δεν πέτυχα ωορρηξία….

μην τη φοβάσαι την κορτιζόνη, πολλές φορές βοηθάει στις εμφυτευσεις. Έχεις τίποτα αντισώματα αυξημένα? 

Παρασκευαιδακι μου!! Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, αυτό σκέφτηκα κιε γώ και τους είπα να τα παγώσουν. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και ναι, νομίζω συγκριτικά με τς ωάρια που πήραμε τελικά καλά τα πήγαμε!!

 

Αρχικά να σου πω ότι δεν πήγα στο Έλενα στον ενδοκρινολόγο σήμερα, το έγραψα το ραντεβού γιατί πονάω και δε μπορούσα να σηκωθώ απ το χάραμα να τρέχω πάλι, ειδικά που δεν ξέρω και ποιον γιατρο θα πετύχω και αν θα βγάλω άκρη…

Ο γιατρός αρχικά πίστευε ότι όλα θα γίνουν στον αμέσως επόμενο κυκλο και εγώ τον προσγείωσα και του είπα ότι θέλω να ξανά τσεκαρω τα αντισώματα μου και ίσως δεν είναι έτοιμα τα αποτελέσματα του Έλενα εγκαίρως. Εκείνος λογάριαζε στην αμέσως επόμενη περίοδο να πάρουμε το ωάριο όπως λες. Αλλά γενικα το φοβόμουν κι αυτό, δηλαδή ότι ο αμέσως επόμενος κύκλος μπορεί να μην είναι καλός οπότε δε θέλω να βιαστώ. 
Οπως τα κατάλαβα πάντως, τα θέλει μαζί να γίνουν δεν ξέρω γιατί…δηλαδή στον ιδιο κύκλο ωοληψια κ μεταφορά αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 
Αρχικα μου είχαν στείλει πριν μέρες ένα έντυπο προετοιμασίας εμβρυομεταφορας που ξεκινούσε cyclacour από την 1η μέρα του κύκλο (αλλά δεν είχε ωοληψια) και χτες μου είπε η μαία ότι άλλαξε γνώμη ο γιατρός και θέλει να πάω με ωοληψια και τα διαφορα φάρμακα τα ξεκινάω αμέσως μετά και ότι αυτοί οι δυο τρόποι είναι ισοδυναμοι αλλά σε μένα τελικά θέλει να γίνει με τον 2ο…

Αυτο που δεν έκατσα να συζητήσω με το γιατρο είναι ότι α) δεν υπάρχει πιθανότητα να κάτσω για ωοληψια ακόμα και με ένα ωάριο χωρίς μέθη και 2) ότι κάνω εμβρυομεταφορα με μέθη επίσης. Άρα αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνω μέθη 2 φορές σε 3 μέρες. Δεν ξέρω αν αυτό είναι οκ ή δεν θα το ήθελε….πρέπει να τους το συζητήσω. 
 

*αν και τώρα θυμήθηκα ότι το είχα ξανακάνει αυτό με Σφακ την τελευταία φορά απλά η μεταφορά έγινε την 4η μέρα αντί για 3η άρα μια χαρά γίνεται…


Εσυ αγάπη την παλεύεις ως αύριο που θα έχεις νέα απ τις βλαστοκυστες σου? Φαντάζομαι δεν είχες κάποια επικοινωνία στο ενδιάμεσο…

καλημερα κοριτσιααα...εγω νιωθω λες και θα αδιαθετησω και ψιλοαπογοητευομαι!! 

με το αποβολων ποτε εχεις ραντεβου ξανα? εμενα π τους ειχα πει οτι βιαζομαι για διεγερση μεσα σε 2 βδομαδες τα ειχα τα αποτελεσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

καλημερα κοριτσιααα...εγω νιωθω λες και θα αδιαθετησω και ψιλοαπογοητευομαι!! 

με το αποβολων ποτε εχεις ραντεβου ξανα? εμενα π τους ειχα πει οτι βιαζομαι για διεγερση μεσα σε 2 βδομαδες τα ειχα τα αποτελεσματα! 

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μοιάζουν με αυτά της περιόδου. Οποτε μόνο καλο το βλέπω αυτό που λες. Απο τη στιγμή που παίρνεις προγεστερόνη, δεν μπορείς να αδιαθετήσεις. Πρέπει να κοψεις τα φάρμακα για να σου ερθει περιοδος. Υπομονή 3 μερούλες εμειναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μοιάζουν με αυτά της περιόδου. Οποτε μόνο καλο το βλέπω αυτό που λες. Απο τη στιγμή που παίρνεις προγεστερόνη, δεν μπορείς να αδιαθετήσεις. Πρέπει να κοψεις τα φάρμακα για να σου ερθει περιοδος. Υπομονή 3 μερούλες εμειναν...

νομιζω οι τελευταιες μερες ειναι οι χειροτερος ολων...δεν περνανε με τπτ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Χαχαχα εμένα ούτε το τεστ ωορρηξιας δε μου έκανε τη χάρη, από το Νοέμβρη που τα αγόρασα μέχρι τα μέσα Γενάρη, κανενα μήνα δεν πέτυχα ωορρηξία….

μην τη φοβάσαι την κορτιζόνη, πολλές φορές βοηθάει στις εμφυτευσεις. Έχεις τίποτα αντισώματα αυξημένα? 

Παρασκευαιδακι μου!! Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, αυτό σκέφτηκα κιε γώ και τους είπα να τα παγώσουν. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και ναι, νομίζω συγκριτικά με τς ωάρια που πήραμε τελικά καλά τα πήγαμε!!

 

Αρχικά να σου πω ότι δεν πήγα στο Έλενα στον ενδοκρινολόγο σήμερα, το έγραψα το ραντεβού γιατί πονάω και δε μπορούσα να σηκωθώ απ το χάραμα να τρέχω πάλι, ειδικά που δεν ξέρω και ποιον γιατρο θα πετύχω και αν θα βγάλω άκρη…

Ο γιατρός αρχικά πίστευε ότι όλα θα γίνουν στον αμέσως επόμενο κυκλο και εγώ τον προσγείωσα και του είπα ότι θέλω να ξανά τσεκαρω τα αντισώματα μου και ίσως δεν είναι έτοιμα τα αποτελέσματα του Έλενα εγκαίρως. Εκείνος λογάριαζε στην αμέσως επόμενη περίοδο να πάρουμε το ωάριο όπως λες. Αλλά γενικα το φοβόμουν κι αυτό, δηλαδή ότι ο αμέσως επόμενος κύκλος μπορεί να μην είναι καλός οπότε δε θέλω να βιαστώ. 
Οπως τα κατάλαβα πάντως, τα θέλει μαζί να γίνουν δεν ξέρω γιατί…δηλαδή στον ιδιο κύκλο ωοληψια κ μεταφορά αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 
Αρχικα μου είχαν στείλει πριν μέρες ένα έντυπο προετοιμασίας εμβρυομεταφορας που ξεκινούσε cyclacour από την 1η μέρα του κύκλο (αλλά δεν είχε ωοληψια) και χτες μου είπε η μαία ότι άλλαξε γνώμη ο γιατρός και θέλει να πάω με ωοληψια και τα διαφορα φάρμακα τα ξεκινάω αμέσως μετά και ότι αυτοί οι δυο τρόποι είναι ισοδυναμοι αλλά σε μένα τελικά θέλει να γίνει με τον 2ο…

Αυτο που δεν έκατσα να συζητήσω με το γιατρο είναι ότι α) δεν υπάρχει πιθανότητα να κάτσω για ωοληψια ακόμα και με ένα ωάριο χωρίς μέθη και 2) ότι κάνω εμβρυομεταφορα με μέθη επίσης. Άρα αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνω μέθη 2 φορές σε 3 μέρες. Δεν ξέρω αν αυτό είναι οκ ή δεν θα το ήθελε….πρέπει να τους το συζητήσω. 
 

*αν και τώρα θυμήθηκα ότι το είχα ξανακάνει αυτό με Σφακ την τελευταία φορά απλά η μεταφορά έγινε την 4η μέρα αντί για 3η άρα μια χαρά γίνεται…


Εσυ αγάπη την παλεύεις ως αύριο που θα έχεις νέα απ τις βλαστοκυστες σου? Φαντάζομαι δεν είχες κάποια επικοινωνία στο ενδιάμεσο…

Λίγη υπομονή και θα περάσει ο πόνος. Καλά εκανες και δεν πήγες στο ραντεβου, αφου δεν αισθάνεσαι καλά και πονας. Αρκετα καταβεβλημένες ειμαστε, δεν χρειαζεται να γινουμε υπερανθρωποι. Οποτε νιωσεις ετοιμη, θα ξαναπας. Όλα καλα θα πανε! Προς το παρον παρε ενα παυσιπονο και προσπαθησε να χαλαρωσεις! Το πρωτο βήμα έχει γινει με 100% επιτυχια! Για τα επομενα, σιγα σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Χαχαχα εμένα ούτε το τεστ ωορρηξιας δε μου έκανε τη χάρη, από το Νοέμβρη που τα αγόρασα μέχρι τα μέσα Γενάρη, κανενα μήνα δεν πέτυχα ωορρηξία….

μην τη φοβάσαι την κορτιζόνη, πολλές φορές βοηθάει στις εμφυτευσεις. Έχεις τίποτα αντισώματα αυξημένα? 

Παρασκευαιδακι μου!! Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, αυτό σκέφτηκα κιε γώ και τους είπα να τα παγώσουν. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και ναι, νομίζω συγκριτικά με τς ωάρια που πήραμε τελικά καλά τα πήγαμε!!

 

Αρχικά να σου πω ότι δεν πήγα στο Έλενα στον ενδοκρινολόγο σήμερα, το έγραψα το ραντεβού γιατί πονάω και δε μπορούσα να σηκωθώ απ το χάραμα να τρέχω πάλι, ειδικά που δεν ξέρω και ποιον γιατρο θα πετύχω και αν θα βγάλω άκρη…

Ο γιατρός αρχικά πίστευε ότι όλα θα γίνουν στον αμέσως επόμενο κυκλο και εγώ τον προσγείωσα και του είπα ότι θέλω να ξανά τσεκαρω τα αντισώματα μου και ίσως δεν είναι έτοιμα τα αποτελέσματα του Έλενα εγκαίρως. Εκείνος λογάριαζε στην αμέσως επόμενη περίοδο να πάρουμε το ωάριο όπως λες. Αλλά γενικα το φοβόμουν κι αυτό, δηλαδή ότι ο αμέσως επόμενος κύκλος μπορεί να μην είναι καλός οπότε δε θέλω να βιαστώ. 
Οπως τα κατάλαβα πάντως, τα θέλει μαζί να γίνουν δεν ξέρω γιατί…δηλαδή στον ιδιο κύκλο ωοληψια κ μεταφορά αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 
Αρχικα μου είχαν στείλει πριν μέρες ένα έντυπο προετοιμασίας εμβρυομεταφορας που ξεκινούσε cyclacour από την 1η μέρα του κύκλο (αλλά δεν είχε ωοληψια) και χτες μου είπε η μαία ότι άλλαξε γνώμη ο γιατρός και θέλει να πάω με ωοληψια και τα διαφορα φάρμακα τα ξεκινάω αμέσως μετά και ότι αυτοί οι δυο τρόποι είναι ισοδυναμοι αλλά σε μένα τελικά θέλει να γίνει με τον 2ο…

Αυτο που δεν έκατσα να συζητήσω με το γιατρο είναι ότι α) δεν υπάρχει πιθανότητα να κάτσω για ωοληψια ακόμα και με ένα ωάριο χωρίς μέθη και 2) ότι κάνω εμβρυομεταφορα με μέθη επίσης. Άρα αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνω μέθη 2 φορές σε 3 μέρες. Δεν ξέρω αν αυτό είναι οκ ή δεν θα το ήθελε….πρέπει να τους το συζητήσω. 
 

*αν και τώρα θυμήθηκα ότι το είχα ξανακάνει αυτό με Σφακ την τελευταία φορά απλά η μεταφορά έγινε την 4η μέρα αντί για 3η άρα μια χαρά γίνεται…


Εσυ αγάπη την παλεύεις ως αύριο που θα έχεις νέα απ τις βλαστοκυστες σου? Φαντάζομαι δεν είχες κάποια επικοινωνία στο ενδιάμεσο…

Κοριτσι μ καλημερα ..γιατι εμβρυομεταφορα με μεθη ;; Ποναει ; Περιμενω κ γω περιοδο σε 10 μερες περιπου για να ξεκινησω διαδικασια ετ πρωτη φορα κ ειδα που ειπες για τη μεθη κ αναρωτιεμαι αν ποναει τοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσι μ καλημερα ..γιατι εμβρυομεταφορα με μεθη ;; Ποναει ; Περιμενω κ γω περιοδο σε 10 μερες περιπου για να ξεκινησω διαδικασια ετ πρωτη φορα κ ειδα που ειπες για τη μεθη κ αναρωτιεμαι αν ποναει τοσο

γενικα σαν διαδικασια δεν ποναει...ειναι πιο ανωδυνη απο τεστ παπ για την πλειοψηφια..αλλα υπαρχουν κοπελες που λογω ανατομιας και ευσαισθησιας πονανε και επειδη πρεπει να εισαι απολυτα χαλαρη επιλεγουν την μεθη  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

γενικα σαν διαδικασια δεν ποναει...ειναι πιο ανωδυνη απο τεστ παπ για την πλειοψηφια..αλλα υπαρχουν κοπελες που λογω ανατομιας και ευσαισθησιας πονανε και επειδη πρεπει να εισαι απολυτα χαλαρη επιλεγουν την μεθη  

Εμενα που ειναι η πρωτη μ φορα δε μ ανεφερε καν για μεθη ..θα δουμε τωρα ..ελπιζω να μη πονεσω οταν ερθει η ωρα ..εσυ πως εισαι ;; Κοντευεις ;; Ειχες κανενα συμπτωματακι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Εμενα που ειναι η πρωτη μ φορα δε μ ανεφερε καν για μεθη ..θα δουμε τωρα ..ελπιζω να μη πονεσω οταν ερθει η ωρα ..εσυ πως εισαι ;; Κοντευεις ;; Ειχες κανενα συμπτωματακι ;

δεν ξερω μωρε εαν εχω...νιωθω λες και θα αδιαθετησω... 

εγω παντως δεν πονεσα καθολου και η ολη διαδικασια κραταει λιγοτερο απο 10 λεπτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

δεν ξερω μωρε εαν εχω...νιωθω λες και θα αδιαθετησω... 

εγω παντως δεν πονεσα καθολου και η ολη διαδικασια κραταει λιγοτερο απο 10 λεπτα!

Λενε οτι ειναι κ ελαφροχερης ο γιατρος μας ..μπραβο που εχεις συγκρατηθει κ δεν εχεις κανει τεστ ..εγω δε ξερω αν θα αντεξω οταν ερθει η ωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natassou85 είπε:

Λενε οτι ειναι κ ελαφροχερης ο γιατρος μας ..μπραβο που εχεις συγκρατηθει κ δεν εχεις κανει τεστ ..εγω δε ξερω αν θα αντεξω οταν ερθει η ωρα 

ααα στον ιδιο ειμαστε;;; δεν το θυμομουν!! δεν κανω τεστ...νομιζω πιο ψυχοφθορο ειναι!

θα δεις δεν θα πονεσεις καθολου...ποτε ξεκινας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ααα στον ιδιο ειμαστε;;; δεν το θυμομουν!! δεν κανω τεστ...νομιζω πιο ψυχοφθορο ειναι!

θα δεις δεν θα πονεσεις καθολου...ποτε ξεκινας?

Περιμενω κανονικα 19 τ μηνα να ξεκινησω .. βεβαια εγω λογω γονιδιου εκανα προεμφυτευτικο και οι βλαστοκυστες π ειναι υγιης ειναι μια 3ββ και μια 4βα οποτε ψιλοφοβαμαι κ λιγο λογω αυτου .. στον Μαστρ…να ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...