Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

και μενα θα με ενδιεφερε! @Vasilique δωσε τα φωτα σου στο λαο! 

Ωραία παιδιά να κλείσουμε ένα ραντεβού ρεφενέ με ταμπέλα "Σύσταση από την Βασιλική"

Θα τραβάει τα μαλλιά του ο χριστιανος!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑ

Θα κρατάει ιστορικο με τα πραγματικά ονόματα και εμείς θα λέμε η @Lucia79 εχει κάνει αυτό

η @tina21 το άλλο θα μας κοιτάει σαν ροφός 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Ωραία παιδιά να κλείσουμε ένα ραντεβού ρεφενέ με ταμπέλα "Σύσταση από την Βασιλική"

Θα τραβάει τα μαλλιά του ο χριστιανος!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑ

Θα κρατάει ιστορικο με τα πραγματικά ονόματα και εμείς θα λέμε η @Lucia79 εχει κάνει αυτό

η @tina21 το άλλο θα μας κοιτάει σαν ροφός 🤣

και εννοειται μετα απο τοσο κοσμο απαιτουμε τα ραντεβου της βασιλικης δωρεαν! χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

και εννοειται μετα απο τοσο κοσμο απαιτουμε τα ραντεβου της βασιλικης δωρεαν! χαχαχαχ

Εννοείται!!! χαχαχαχα 🤣🤣🤣

@Vasilique σου κάνουμε και αποταμίευση για τις πάνες των μωρών βρε αδερφέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tina21 είπε:

ασχετο...να ξερετε νομιχω μεχρι την δευτερα που παω για χοριακη η μερα εχει 100 ωρες και οχι 24 😝

Εγώ και στις 4 αναμονές χοριακής νόμιζα οτι δεν υπάρχει μέρα νύχτα κλπ ροη χρόνου γενικότερα.

Ένιωθα οτι ήμουν σε ε΄να συνεχόμενο ρολόι που μετράει αντίστροφα, τρομερά αργό όμως.

Υπομονή..

Αν βρεις κόλπο να περάσει πιο εύκολα μη διστάσεις να το μοιραστείς μαζί μας. Θα βγάλεις λεφτά το πιθανότερο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Εγώ και στις 4 αναμονές χοριακής νόμιζα οτι δεν υπάρχει μέρα νύχτα κλπ ροη χρόνου γενικότερα.

Ένιωθα οτι ήμουν σε ε΄να συνεχόμενο ρολόι που μετράει αντίστροφα, τρομερά αργό όμως.

Υπομονή..

Αν βρεις κόλπο να περάσει πιο εύκολα μη διστάσεις να το μοιραστείς μαζί μας. Θα βγάλεις λεφτά το πιθανότερο 🤣

μαλλον ταπι θα μεινω λοιπον... πφφφ και ποσο να κοιμηθει ενας ανθρωπος που 7 το πρωι πρεπει να παρει χαπια και 9 να κανει ενεση; παει ο υπνος...

παντως να μ παραδεχτειτε δεν εχω αρχισει ακομη τα τεστ :P 

μα ειναι τοσο ωραια μερα η δευτερα π ειναι αγιου βαλεντινου ❤️❤️ δεν γινεται να ερθει πιο γρηγορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εγώ και στις 4 αναμονές χοριακής νόμιζα οτι δεν υπάρχει μέρα νύχτα κλπ ροη χρόνου γενικότερα.

Ένιωθα οτι ήμουν σε ε΄να συνεχόμενο ρολόι που μετράει αντίστροφα, τρομερά αργό όμως.

Υπομονή..

Αν βρεις κόλπο να περάσει πιο εύκολα μη διστάσεις να το μοιραστείς μαζί μας. Θα βγάλεις λεφτά το πιθανότερο 🤣

Το κόλπο είναι δουλειά,  δουλειά και πάλι δουλειά! Έχω στιβα τα γραπτά! Και διορθώνω φουλ! Αλλά εδώ και μία ώρα έχω τα μαύρα μου τα χάλια! Τρομερή ζαλάδα, ανακατωσουρα και υπνηλια απίστευτη! Και τα deadlines τρέχουν! Α ρε @Vasilique

Τα έλεγες εσύ για τα utrogenstan. Και αφού έφαγα το υγιεινό πρωινό μου (βραστά αυγα με αβοκάντο) για να μου περάσει η ανακατωσουρα και η ζαλάδα χτύπησα και μισή μίλκα,  ξέρετε από αυτές τις μεγάλες του αεροδρομίου.  Και φυσικά είμαι χειρότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

μαλλον ταπι θα μεινω λοιπον... πφφφ και ποσο να κοιμηθει ενας ανθρωπος που 7 το πρωι πρεπει να παρει χαπια και 9 να κανει ενεση; παει ο υπνος...

παντως να μ παραδεχτειτε δεν εχω αρχισει ακομη τα τεστ :P 

μα ειναι τοσο ωραια μερα η δευτερα π ειναι αγιου βαλεντινου ❤️❤️ δεν γινεται να ερθει πιο γρηγορα?

Αχου πώς φαίνεται ότι είσαι μωράκι! Ακόμα ασχολείσαι με του Αγίου Βαλεντίνου! Λοιπόν το κοριτσάκι σου θα το βγάλεις λοιπόν Βαλεντίνα και το αγοράκι σου όπως θέλεις (εντάξει δεν είναι ωραίο το Βαλεντινος όσο να πεις) 🤣

Υπομονή κοριτσι μου, πάρε τον αντρουλη σου και πηγαίνετε για ένα καφέ, ένα φαγητό, ένα σινεμα να ξεχαστεις λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχου πώς φαίνεται ότι είσαι μωράκι! Ακόμα ασχολείσαι με του Αγίου Βαλεντίνου! Λοιπόν το κοριτσάκι σου θα το βγάλεις λοιπόν Βαλεντίνα και το αγοράκι σου όπως θέλεις (εντάξει δεν είναι ωραίο το Βαλεντινος όσο να πεις) 🤣

Υπομονή κοριτσι μου, πάρε τον αντρουλη σου και πηγαίνετε για ένα καφέ, ένα φαγητό, ένα σινεμα να ξεχαστεις λιγάκι.

χαχαχα ❤️❤️❤️ δουλευει ο ερμος και ερχεται το απογευμα αργα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρνητική κορίτσια, δεν κάνουν λάθος τα τεστ… Μπορεί να μην είναι γραπτό να κάνω αδερφάκι στο παιδάκι μου. Τυχερή που έχω κ αυτό… καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε αναμονή❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Αρνητική κορίτσια, δεν κάνουν λάθος τα τεστ… Μπορεί να μην είναι γραπτό να κάνω αδερφάκι στο παιδάκι μου. Τυχερή που έχω κ αυτό… καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε αναμονή❤️.

Λυπάμαι ρε Ζέτα ειλικρινά.

Μπορεί να είναι όμως και γραπτό να κάνεις γερό αδερφάκι μόνη σου, μη τα παρατάς.

Το ταξίδι τελειώνει μόνο αν τα παρατήσουμε.

Πάρε το χρόνο σου και κάντε αγκαλιε΄ς πολλές🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Αρνητική κορίτσια, δεν κάνουν λάθος τα τεστ… Μπορεί να μην είναι γραπτό να κάνω αδερφάκι στο παιδάκι μου. Τυχερή που έχω κ αυτό… καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε αναμονή❤️.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! Ξέρω, όπως δυστυχώς και οι περισσότερες από εμάς εδώ μέσα, πόσο πονάει ένα αρνητικό αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, τελείωσα και εγω με οωληψια,  16 πήραμε 8 απο κάθε ωοθηκη,  έχασα 4 τα οποία τα είχαμε δει , αλλα ήταν 2χλ μεγαλύτερα,  στο πόλεμο έχουμε και απολειες τι να κάνουμε,  οι εμβρυολογοι μου είπαν οτι και τα 16 είναι πολύ καλά και το ίδιο πολύ καλό είναι και το σπέρμα,  αυτό μπορούν να το δουν πριν γονιμοποίηθουν? Και ο εξωσωματιστης το ίδιο μου είπε,  Επισης μου είπε να ξεκινήσω ουτροτζεσταν απο σήμερα το μεσημέρι και θα παμε με βλαστοκυστες , ακόμα δεν κινητοποιήθηκαν πως είναι σίγουρος οτι θα φτάσουν βλαστοκυστες? Τα υπόλοιπα μου είπε κατάψυξη,  και ετ την Δευτέρα,  και αυτό μου κάνει εντύπωση,  Επισηςς έκρινε με τις τελευταίες εξετάσεις πως δεν χρειάζεται να κάνω arvekap  και τελικά δεν έκανα ..πως τα βλέπετε? Βέβαια ακόμα ζαλισμένη είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, τελείωσα και εγω με οωληψια,  16 πήραμε 8 απο κάθε ωοθηκη,  έχασα 4 τα οποία τα είχαμε δει , αλλα ήταν 2χλ μεγαλύτερα,  στο πόλεμο έχουμε και απολειες τι να κάνουμε,  οι εμβρυολογοι μου είπαν οτι και τα 16 είναι πολύ καλά και το ίδιο πολύ καλό είναι και το σπέρμα,  αυτό μπορούν να το δουν πριν γονιμοποίηθουν? Και ο εξωσωματιστης το ίδιο μου είπε,  Επισης μου είπε να ξεκινήσω ουτροτζεσταν απο σήμερα το μεσημέρι και θα παμε με βλαστοκυστες , ακόμα δεν κινητοποιήθηκαν πως είναι σίγουρος οτι θα φτάσουν βλαστοκυστες? Τα υπόλοιπα μου είπε κατάψυξη,  και ετ την Δευτέρα,  και αυτό μου κάνει εντύπωση,  Επισηςς έκρινε με τις τελευταίες εξετάσεις πως δεν χρειάζεται να κάνω arvekap  και τελικά δεν έκανα ..πως τα βλέπετε? Βέβαια ακόμα ζαλισμένη είμαι 

Τέλεια τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Το σπερμα το βλέπουν κατευθείαν (δεν ξέρω πώς,  μη με ρωτησεις), αλλά και εμείς όταν κατεβήκαμε για ενημέρωση μας είπαν κατευθείαν τον αριθμό. Όταν έχεις τόσο πολλά καλά ωάρια και καλό σπερμα, είναι βέβαιο ότι θα τα αφήσει για βλαστοκυστες.  Φαντάσου ότι φτάνει στο στάδιο αυτό γύρω στο 50%. Γενικα οι βλαστοκυστες θεωρείται ότι έχουν καλύτερα αποτελέσματα.  Όλα σούπερ θα πάνε,  θα το δεις! Θυμησε μου, είσαι μικρούλα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, τελείωσα και εγω με οωληψια,  16 πήραμε 8 απο κάθε ωοθηκη,  έχασα 4 τα οποία τα είχαμε δει , αλλα ήταν 2χλ μεγαλύτερα,  στο πόλεμο έχουμε και απολειες τι να κάνουμε,  οι εμβρυολογοι μου είπαν οτι και τα 16 είναι πολύ καλά και το ίδιο πολύ καλό είναι και το σπέρμα,  αυτό μπορούν να το δουν πριν γονιμοποίηθουν? Και ο εξωσωματιστης το ίδιο μου είπε,  Επισης μου είπε να ξεκινήσω ουτροτζεσταν απο σήμερα το μεσημέρι και θα παμε με βλαστοκυστες , ακόμα δεν κινητοποιήθηκαν πως είναι σίγουρος οτι θα φτάσουν βλαστοκυστες? Τα υπόλοιπα μου είπε κατάψυξη,  και ετ την Δευτέρα,  και αυτό μου κάνει εντύπωση,  Επισηςς έκρινε με τις τελευταίες εξετάσεις πως δεν χρειάζεται να κάνω arvekap  και τελικά δεν έκανα ..πως τα βλέπετε? Βέβαια ακόμα ζαλισμένη είμαι 

Μπράβο Κατερίνα, τα πήγες πολύ καλά, άριστα.

Όλα με το καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Αρνητική κορίτσια, δεν κάνουν λάθος τα τεστ… Μπορεί να μην είναι γραπτό να κάνω αδερφάκι στο παιδάκι μου. Τυχερή που έχω κ αυτό… καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε αναμονή❤️.

Κρίμα βρε Ζέτα, ελπίζαμε όλες ότι θα έχουμε θετικά νέα αλλά όπως σου είπε και η @BlackCat μην απελπίζεσαι! Έχεις ήδη ένα παιδι άρα ο οργανισμός σου μπορεί να το καταφέρει ξανά! Θα το πετύχεις είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο! Παρε το χρόνο σου να σκεφτείς λίγο ψύχραιμα και θα δεις ότι τίποτα δεν τελείωσε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, τελείωσα και εγω με οωληψια,  16 πήραμε 8 απο κάθε ωοθηκη,  έχασα 4 τα οποία τα είχαμε δει , αλλα ήταν 2χλ μεγαλύτερα,  στο πόλεμο έχουμε και απολειες τι να κάνουμε,  οι εμβρυολογοι μου είπαν οτι και τα 16 είναι πολύ καλά και το ίδιο πολύ καλό είναι και το σπέρμα,  αυτό μπορούν να το δουν πριν γονιμοποίηθουν? Και ο εξωσωματιστης το ίδιο μου είπε,  Επισης μου είπε να ξεκινήσω ουτροτζεσταν απο σήμερα το μεσημέρι και θα παμε με βλαστοκυστες , ακόμα δεν κινητοποιήθηκαν πως είναι σίγουρος οτι θα φτάσουν βλαστοκυστες? Τα υπόλοιπα μου είπε κατάψυξη,  και ετ την Δευτέρα,  και αυτό μου κάνει εντύπωση,  Επισηςς έκρινε με τις τελευταίες εξετάσεις πως δεν χρειάζεται να κάνω arvekap  και τελικά δεν έκανα ..πως τα βλέπετε? Βέβαια ακόμα ζαλισμένη είμαι 

μπραβο κοριτσι μου! καλες γονιμοποιησεις τωρα! το δυσκολο κομματι περασε ❤️❤️❤️ με τοσα ωαρια σιγουρα θα εχετε αρκετες και καλες βλαστοκυστες! εγω απο 14 ωαρια ειχα 9 βλαστοκυστες...

η ετ δεν ειναι τπτ...ξεκουραση μεχρι τοτε λοιπον ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, τελείωσα και εγω με οωληψια,  16 πήραμε 8 απο κάθε ωοθηκη,  έχασα 4 τα οποία τα είχαμε δει , αλλα ήταν 2χλ μεγαλύτερα,  στο πόλεμο έχουμε και απολειες τι να κάνουμε,  οι εμβρυολογοι μου είπαν οτι και τα 16 είναι πολύ καλά και το ίδιο πολύ καλό είναι και το σπέρμα,  αυτό μπορούν να το δουν πριν γονιμοποίηθουν? Και ο εξωσωματιστης το ίδιο μου είπε,  Επισης μου είπε να ξεκινήσω ουτροτζεσταν απο σήμερα το μεσημέρι και θα παμε με βλαστοκυστες , ακόμα δεν κινητοποιήθηκαν πως είναι σίγουρος οτι θα φτάσουν βλαστοκυστες? Τα υπόλοιπα μου είπε κατάψυξη,  και ετ την Δευτέρα,  και αυτό μου κάνει εντύπωση,  Επισηςς έκρινε με τις τελευταίες εξετάσεις πως δεν χρειάζεται να κάνω arvekap  και τελικά δεν έκανα ..πως τα βλέπετε? Βέβαια ακόμα ζαλισμένη είμαι 

Κατερίνα μπράβο, είδες που τα λέγαμε ότι θα πας τέλεια? 
Εννοείται οτι κάνουν μια σύντομη ανάλυση στο σπερμα την ίδια ώρα και αν τυχόν δεν το βρουν ικανοποιητικό μπορεί να ζητήσουν από τον άντρα να δώσει και 2η φορά (μας είχε τύχει εμάς στην 1η προσπάθεια), οπότε ναι εννοείται οτι ξέρουν τι δυναμική έχει από λίγο μετά που θα το δώσει.
Αν τα ωάρια είναι αυτό που λένε ωριμα και το σπερμα έχει καλές παραμέτρους θα γονιμοποιηθουν όλα οποτε μην αγχώνεσαι. Βλαστοκυστες θα έχεις σίγουρα, το θέμα είναι ποσες! Εννοείται ότι το θεωρεί δεδομένο ο γιατρός σου με τόσο πολλά ωάρια. 
Οπότε ξεκινάς προετοιμασία για Δευτέρα. Αύριο να μας πεις πως πήγαν και οι γονιμοποιήσεις, αν και δεν έχουμε αμφιβολία ότι θα πάτε εξίσου τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κατερίνα μπράβο, είδες που τα λέγαμε ότι θα πας τέλεια? 
Εννοείται οτι κάνουν μια σύντομη ανάλυση στο σπερμα την ίδια ώρα και αν τυχόν δεν το βρουν ικανοποιητικό μπορεί να ζητήσουν από τον άντρα να δώσει και 2η φορά (μας είχε τύχει εμάς στην 1η προσπάθεια), οπότε ναι εννοείται οτι ξέρουν τι δυναμική έχει από λίγο μετά που θα το δώσει.
Αν τα ωάρια είναι αυτό που λένε ωριμα και το σπερμα έχει καλές παραμέτρους θα γονιμοποιηθουν όλα οποτε μην αγχώνεσαι. Βλαστοκυστες θα έχεις σίγουρα, το θέμα είναι ποσες! Εννοείται ότι το θεωρεί δεδομένο ο γιατρός σου με τόσο πολλά ωάρια. 
Οπότε ξεκινάς προετοιμασία για Δευτέρα. Αύριο να μας πεις πως πήγαν και οι γονιμοποιήσεις, αν και δεν έχουμε αμφιβολία ότι θα πάτε εξίσου τέλεια! 

@Lucia79 @BlackCat @Κατεριναπαπ συγχαρητήρια για τα αυγουλάκια σας!Εύχομαι το παιδάκι/α σας να είναι ανάμεσα τους♥️ @Lucia79 θύμισε μου...γιατί κάνατε προεμφυτευτικο?Λόγω σπέρματος?Αν θυμάμαι σωστά τώρα δεν θα κάνετε ε?

Περιμένουμε μια εξέταση του συζύγου που φοβάμαι πολύ κ αν δεν βγει καλή οπου διαβάζω λένε για προεμφυτευτικο η δότη.Ξερω προτρεχω αλλά...

Ειναι κ που εχουμε κ νέο μωράκι στην οικογένεια κ βλέπω τα μάγουλακια του κ σκέφτομαι...αν δεν τα καταφέρω εγω?Είναι αυτό το διάστημα αναμονής,δεν ξέρω από πού να κρατηθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

@Lucia79σημερα ή αυριο εχεις ενημερωση για το πως πανε τα εμβρυακια?

Αύριο το μεσημέρι που θα είναι 3η μερας! Ανυπομονώ!

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

@Lucia79 @BlackCat @Κατεριναπαπ συγχαρητήρια για τα αυγουλάκια σας!Εύχομαι το παιδάκι/α σας να είναι ανάμεσα τους♥️ @Lucia79 θύμισε μου...γιατί κάνατε προεμφυτευτικο?Λόγω σπέρματος?Αν θυμάμαι σωστά τώρα δεν θα κάνετε ε?

Περιμένουμε μια εξέταση του συζύγου που φοβάμαι πολύ κ αν δεν βγει καλή οπου διαβάζω λένε για προεμφυτευτικο η δότη.Ξερω προτρεχω αλλά...

Ειναι κ που εχουμε κ νέο μωράκι στην οικογένεια κ βλέπω τα μάγουλακια του κ σκέφτομαι...αν δεν τα καταφέρω εγω?Είναι αυτό το διάστημα αναμονής,δεν ξέρω από πού να κρατηθώ...

Ναι σωστά θυμάσαι, είχαμε κάνει τις 2 πρώτες φορές προεμφυτευτικο λόγω του καρυοτυπου του συζύγου που έχει μωσαικισμο των φυλετικών χρωμοσωμάτων αλλά σε μικρό ποσοστό οπότε αποφασίσαμε να μην ξανακάνουμε. Τι απάντηση περιμένεις? Καρυοτυπο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Αύριο το μεσημέρι που θα είναι 3η μερας! Ανυπομονώ!

 

Ναι σωστά θυμάσαι, είχαμε κάνει τις 2 πρώτες φορές προεμφυτευτικο λόγω του καρυοτυπου του συζύγου που έχει μωσαικισμο των φυλετικών χρωμοσωμάτων αλλά σε μικρό ποσοστό οπότε αποφασίσαμε να μην ξανακάνουμε. Τι απάντηση περιμένεις? Καρυοτυπο? 

αντε να σε παρουν να σουν πουν οτι προχωρασηνε ολα! ❤️  εχω χασει την αισθηση του χρονου νομιζω :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αύριο το μεσημέρι που θα είναι 3η μερας! Ανυπομονώ!

 

Ναι σωστά θυμάσαι, είχαμε κάνει τις 2 πρώτες φορές προεμφυτευτικο λόγω του καρυοτυπου του συζύγου που έχει μωσαικισμο των φυλετικών χρωμοσωμάτων αλλά σε μικρό ποσοστό οπότε αποφασίσαμε να μην ξανακάνουμε. Τι απάντηση περιμένεις? Καρυοτυπο? 

Έχουμε στείλει σπέρμα για fish γιατί στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα δεν μπόρεσαν να μετρήσουν οξειδωτικό στρες λόγω λίγων σπερματοζωαρίων (1εκ) κ είχε μορφολογία 1% 😳.Χειρότερο απ' όλες τις φορές.Αναμενουμε κ αυτή την εξέταση να πάμε επιτέλους Ασβ.Δυο φορές έχει ακυρωθεί το ραντεβού μας εκεί.

Αύριο που περιμένεις τηλ,υπάρχει περίπτωση δηλ να σου πουν έλα να κάνεις ετ τώρα?3 ημερών?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@troia αγαπημενη να σε ρωτήσω επειδή θυμάμαι οτι την νύφη σου την παρακολουθούν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό. Αν κλείσω απογευματινό ραντεβού υπάρχει περίπτωση να μου κάνουν αιμοληψία απευθείας ή θα μου πα΄ρουν απλά ιστορικό και θα μου πουν να ξαναπάω πρωί για αιμοληψία?

Και όποιο άλλο κορίτσι ε΄χει εμπειρία από το ενδοκρινολογικό θα βοηθούσε γιατί θέλω να πάω και δεν ξέρω τι ραντεβού να κλείσω.

Πήγα χθες στο Ενδοκρινολογικό για 2η φορά. Την πρώτη φορα δεν μου άρεσε η αντιμετώπιση και το στιλ του γιατρού και έφυγα απογοητευμένη. Χθες όμως πέτυχα μια πάρα πολύ καλή γιατρό, η οποία ενδιαφέρθηκε πολύ για την περίπτωσή μου και μάλιστα κανόνισε να κάνω εκείνη την ώρα επάναληπτικό υπέρηχο για να με δει και η διευθύντρια. Μου έγραψε κάποιες εξετάσεις ακόμα και μου είπε να τις κάνω όπου θέλω και να τις στείλω με email. Και τις πρώτες εξετάσεις που μου είχαν γράψει, αλλού τις έκανα. Οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς για δεύτερο ραντεβού. Εκτός αν θες εσύ να πας και δεύτερη φορά για να συζητήσετε. Τοτε καλύτερα κλείσε από την αρχή δυο ραντεβού, γιατί δεν βρίσκεις εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat @Natassou85 @Lucia79@tina21 Εμμανουήλ Σουβατζόγλου λέγεται… Εμένα με παρακολουθεί από πριν την εγκυμοσύνη χωρίς να γνωρίζω πως έχω κάποιο πρόβλημα. Βρέθηκα όμως με έναν όζο, κάναμε βιοψία πριν την εξωσωματική για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο κ εντέλει όλα καλά κ ιδανικά για να προχωρήσω σε ετ. Είναι λεπτολόγος και to the point που λέμε και στο χωριό μου! 😂 Με προετοίμασε κατάλληλα πριν την ετ. Με την θετική χοριακή εννοείται πως μου ζήτησε έλεγχο ορμονών κ αμέσως ξεκινήσαμε την κατάλληλη αγωγή. Προχθές δε, πήγα για να μου δώσει οδηγίες τοκετού κ σε μένα αλλά κ στον γιατρό μου. Γιατί το είπα κ θα το ξαναπώ: Έκαστος στο είδος του! 😉💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...