Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@BlackCat @Κατεριναπαπ @dimsea

Κορίτσια τι δεν καταλαβαίνω??? 

Πρέπει να κάνω διατροφή στην διέγερση (όταν με το καλο) ή μόνο όταν κάποιος παίρνει κορτιζόνη? 

Καλό είναι να ελαττώσεις αλάτι, ζάχαρη και να προσθέσεις πρωτεΐνη (ασπράδια αυγού) ανεξαρτήτως κορτιζόνης για να αποφύγεις συμπτώματα υπερδιέγερσης (ειδικά αν έχεις πολυκυστικες αλλά ακόμα κι αν δεν έχεις).  Τώρα αν πρόκειται να παρεις κορτιζόνη, δεν είναι καν στην διακριτική σου ευχέρεια, επιβάλλεται να κόψεις αλάτι και ζάχαρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Έχεις 1000% δίκιο! Όλες εκπλησσόμαστε και γεμίζουμε θυμό όταν μετά από κανενα χρόνο ψαξιματος συνειδητοποιούμε τα λάθη και τις παραλείψεις των γιατρών μας! Ειλικρινά πιστεύω αν δεν τα καταφέρω να κάνω παιδι, θα τριγυρνάω έξω απ τα κέντρα εξωσωματικής σαν κάτι πλασιέ και θα ενημερώνω τα δύσμοιρα ζευγάρια για τους γιατρούς και τις ειδικότητες που πρέπει να δουν! Θα τη δω ακτιβίστρια 🤪

Μπορώ να έρθω και εγώ με ντουντούκα & πλακάτ????????

Η θα βοηθήσουμε κανένα ζευγάρι νεούδικο ή θα μας περάσουν για Ιεχωβάδες και θα μας μαζέψουν!!

Σημασία έχει ότι θα είμαστε παρέα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

δεν μ ζητησε...αλλα εγω φοβηθηκα απο την προηγουμε φορα που δεν πηγε καλα και ηθελα να δω εαν θα ειναι καλος ο κυκλος γτ τον πρωτο υπερηχο τον εκανα σε αλλο γιατρο γτ δουλευω ροδο...οποτε πριν φυγω ηθελα να ειμαι σιγουρη... 

μπορει λογω ηλικιας να μου εδωσε μικροτερη δοση... ειμαι 28

και γω την προηγουμενη φορα menopur εκανα...ειχα ξεκινησει απο 175 και εφτασα 300...σε αλλο γιατρο και κεντρο...

αυτο το φαρμακο τωρα ειναι πολυ πιο ευκολο στην χρηση , δεν ποναει καθολου και νιωθω στον οργανισμο μ οτι λειτουργει καλυτερα!

Καλη αρχη να εχεις ❤️

Κάλε είσαι βρέφος εσύ! Όλα καλά θα πάνε! Πολλές μονάδες είχες πάρει την άλλη φορά. Θα δεις όλα τώρα θα πάνε πάτε ευχήν! 
καλη μας επιτυχια! Τη Δευτέρα αν θες γράψε μας πάλι εντυπώσεις να δούμε πως θα σου φανεί η δεύτερη επίσκεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπορώ να έρθω και εγώ με ντουντούκα & πλακάτ????????

Η θα βοηθήσουμε κανένα ζευγάρι νεούδικο ή θα μας περάσουν για Ιεχωβάδες και θα μας μαζέψουν!!

Σημασία έχει ότι θα είμαστε παρέα 🤣🤣🤣

Κοιτά, πιστεύω πρέπει να μπουν αυστηρά κριτήρια σε αυτή την ομάδα! Κάτω από 40 δε δεχόμαστε καταρχήν! Αλλά αυτό το κριτήριο το πληροίς! Και εννοείται ότι σε θελουμε με τρέλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@BlackCat @Κατεριναπαπ @dimsea

Κορίτσια τι δεν καταλαβαίνω??? 

Πρέπει να κάνω διατροφή στην διέγερση (όταν με το καλο) ή μόνο όταν κάποιος παίρνει κορτιζόνη? 

Επειδή εγώ στην πρώτη διέγερση φούσκωσα σαν μπαλόνι και τελικά και παιδί δεν έκανα και τα κιλά κατσικώθηκαν γιατί μετά ήρθε και η μαυρίλα της αποτυχίας και δώσε πόνο στο φαγητό,  στις επομενες έκοβα αλάτι και ζάχαρη και τις πέρασα ανώδυνα από άποψη φουσκωμάτων κατακρατη΄σεων κλπ.

Σε κάθε ΕΤ πήρα κορτιζόνη οπότε το συνέχισα και μετά.

Στις δυο ΕΤ που ειδα θετική χοριακή κανένα τρίμηνο πριν την διέγερση έτρωγα και πολύ ανανά, χυμό ρόδι (οχι υπερβολή για το ζάχαρο), κεφίρ, γιαούρτια με πέτσα, πατζάρια, μπρόκολα κλπ που στην κανονική μου ζωή ούτε να τα δω. Οχι αλκοολ τσιγάρο γενικά ασκητική ζωή.

Τώρα αν βοήθησε ή οχι δεν ξέρω , παιδί δεν έχω ακόμα, νιώθω ομως καλύτερα οταν τα ακολουθώ.

Αλλά επειδη παλεύω και χρόνια δεν μπορώ να τα κάνω συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κοιτά, πιστεύω πρέπει να μπουν αυστηρά κριτήρια σε αυτή την ομάδα! Κάτω από 40 δε δεχόμαστε καταρχήν! Αλλά αυτό το κριτήριο το πληροίς! Και εννοείται ότι σε θελουμε με τρέλα !!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ Εντάξει μας έκανα εικόνα μαζί με την @dimseaσε τραπεζάκι να κρατάει τα πρακτικά και η@Kiddo δίπλα με φωτεινή επιγραφή "για το χρυσό υγρό πληροφορίες εντός" και εμείς με ντουντούκα και πλακατ κρεμασμένα στον λαιμό!!!

🤣🤣🤣

Αααα ξέχασα και την @troia με την μπέμπα στο μάρσιπο και επιγραφή "Τμήμα αποβολών και συμβουλές διατροφής για την γονιμότητα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κάλε είσαι βρέφος εσύ! Όλα καλά θα πάνε! Πολλές μονάδες είχες πάρει την άλλη φορά. Θα δεις όλα τώρα θα πάνε πάτε ευχήν! 
καλη μας επιτυχια! Τη Δευτέρα αν θες γράψε μας πάλι εντυπώσεις να δούμε πως θα σου φανεί η δεύτερη επίσκεψη!

χαχα βρεφος βρεφος αλλα η αποτυχια αποτυχια :P 

και βεβαια θα ενημερωσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ Εντάξει μας έκανα εικόνα μαζί με την @dimseaσε τραπεζάκι να κρατάει τα πρακτικά και η@Kiddo δίπλα με φωτεινή επιγραφή "για το χρυσό υγρό πληροφορίες εντός" και εμείς με ντουντούκα και πλακατ κρεμασμένα στον λαιμό!!!

🤣🤣🤣

Αααα ξέχασα και την @troia με την μπέμπα στο μάρσιπο και επιγραφή "Τμήμα αποβολών και συμβουλές διατροφής για την γονιμότητα"

Ε ναι τι τώρα προχειροδουλειές θα κάνουμε; Μιλάμε για οργάνωση όχι αστεία!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ουρολόγος????

Μα τι λες παιδί μου ? Είσαι σοβαρή? Πήγαμε σε έναν της πλάκας εδώ που μένουμε. Αφού όλοι εκθειασαν το σπερμα του συζύγου για ποιον λόγο να πάμε? Τι δεν καταλαβαίνεις? Το σπερμα είναι σούπερ ντουπερ!!! Και 80χρονη γκαστρωνει μη σου πω!!!

Ασε με μην νευριασω πάλι.  Πήρε τις βιταμίνες, προσέχει η αλήθεια είναι πολύ περισσότερο τη διατροφή,  κάνει και κολύμπι και εντάξει, το θέμα λύθηκε!!!! Τόσο απλά!!! Για αυτό και το iqos δεν φεύγει από το χέρι.  Σιγά μωρέ, ψεύτικο είναι. 

Το πρόβλημα είναι στα ωάρια μου!!! Αυτό το λέει ο εξωσωματιστης και ο γενετιστής.  Και από εκεί και πέρα κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου και κοροιδευομαστε! Για να πάει για μια απλή καλλιέργεια εγω το κανόνισα, του τα είπα όλα αναλυτικά και πήγα και το σπερμα εγω. Ο αντρας μου εν τω μεταξύ έχει γίνει πρώτο παρεάκι με τον Π.....

Είναι κοινωνικότατος το καμάρι μου!

Ακόμα περιμένω να βγουν οι ορμονικες εξετάσεις και η κολπική καλλιέργεια (ταλαιπωρουμαι από το καλοκαίρι με κολπιτιδες) που από την Τρίτη ακόμα δεν έχει βγει. Και φυσικά με δική μου πρωτοβουλία την έκανα.

Αν όλες οι εξετάσεις είναι καλές , θα ξεκινήσω τις ενέσεις .

Ναι το σκρατσινγκ το έκανα σήμερα εκεί στο άσχετο που μιλούσαμε και μου λέει έλα να σου κάνω ένα σκρατσινγκ. Τη μούρη μου έπρεπε να βλεπατε. Δεν πήγαινα με τίποτα. 5 λεπτά με έπρηζαν για να το πάρω απόφαση!

Μακάρι να είναι η τυχερή φορά για όλες μας! Μακάρι! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!

Και 80χρονη γκαστρωνει μη σου πω 🤣🤣🤣

Εντάξει δεν μπορώ αλήθεια..Γελάω για να μην κλαίω..

Τι εννοείς έκανες το σκράτσινγκ στα ξαφνικά , τύπου έλα μισό λεπτό με΄σα να σου βγάλω τα φρύδια ή μια που πέρασες ας κάνουμε ένα γαλλιό μανικιούρ  , έχω ένα λεπτάκι διαθέσιμο?

Δεν σε ξέρω αγαπημένη αλλά έτσι όπως τα γράφεις κάνω εικόνα την μουρη σου και έχω κατουρηθεί..

Και επειδή δεν ήθελες να ξεκινήσεις αλλά έχουμε γελάσει τόσο σήμερα είμαι σίγουρη οτι ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ και θα έχεις να λες "εγώ για επι΄σκεψη πήγα με σκράτσινγκ έφυγα"

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και 80χρονη γκαστρωνει μη σου πω 🤣🤣🤣

Εντάξει δεν μπορώ αλήθεια..Γελάω για να μην κλαίω..

Τι εννοείς έκανες το σκράτσινγκ στα ξαφνικά , τύπου έλα μισό λεπτό με΄σα να σου βγάλω τα φρύδια ή μια που πέρασες ας κάνουμε ένα γαλλιό μανικιούρ  , έχω ένα λεπτάκι διαθέσιμο?

Δεν σε ξέρω αγαπημένη αλλά έτσι όπως τα γράφεις κάνω εικόνα την μουρη σου και έχω κατουρηθεί..

Και επειδή δεν ήθελες να ξεκινήσεις αλλά έχουμε γελάσει τόσο σήμερα είμαι σίγουρη οτι ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ και θα έχεις να λες "εγώ για επι΄σκεψη πήγα με σκράτσινγκ έφυγα"

 

Ποιο γαλλικό παιδί μου? Το γαλλικό θέλει και 1,5 ωρίτσα. Τύπου έλα να σου κόψω την παρανυχιδα. Σε ένα λεπτό είχαμε τελειώσει.

Μου λέει:" εντάξει θα πονέσει λίγο, μερικές κοπέλες θέλουν μέθη, αλλά δεν χρειάζεται.  Έλα να στο κάνω. "

Δεν υπάρχει περίπτωση του λέω, για κανένα λόγο. Μα είμαι αδιάθετη.

Ε δεν πειράζει μου λέει. 

Μα δεν σιχαινεστε τον ρωτάω με απορία.

Γιατρός μου λέει είμαι, όλα τα έχουμε ήδη.

Εγώ ντρέπομαι να ξεγυμνωνομαι όπου σταθώ και όπου βρεθώ. Αλλά τα τελευταία 3 χρόνια, αν κάτσω να μετρήσω, χωρίς υπερβολή με έχουν δει πάνω από 50 άνθρωποι εκεί κάτω (βάζω και μαιες και από όλα μεσα).

Αλλά και να έχω περίοδο και να με δουν, ε αυτό πάει πολύ για μένα. Τι να κάνω η δόλια,  το κατάπια και αυτο. 

Αφου είπαμε, το σπερμα είναι σούπερ ντουπερ,  μην πάει χαμένο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ποιο γαλλικό παιδί μου? Το γαλλικό θέλει και 1,5 ωρίτσα. Τύπου έλα να σου κόψω την παρανυχιδα. Σε ένα λεπτό είχαμε τελειώσει.

Μου λέει:" εντάξει θα πονέσει λίγο, μερικές κοπέλες θέλουν μέθη, αλλά δεν χρειάζεται.  Έλα να στο κάνω. "

Δεν υπάρχει περίπτωση του λέω, για κανένα λόγο. Μα είμαι αδιάθετη.

Ε δεν πειράζει μου λέει. 

Μα δεν σιχαινεστε τον ρωτάω με απορία.

Γιατρός μου λέει είμαι, όλα τα έχουμε ήδη.

Εγώ ντρέπομαι να ξεγυμνωνομαι όπου σταθώ και όπου βρεθώ. Αλλά τα τελευταία 3 χρόνια, αν κάτσω να μετρήσω, χωρίς υπερβολή με έχουν δει πάνω από 50 άνθρωποι εκεί κάτω (βάζω και μαιες και από όλα μεσα).

Αλλά και να έχω περίοδο και να με δουν, ε αυτό πάει πολύ για μένα. Τι να κάνω η δόλια,  το κατάπια και αυτο. 

Αφου είπαμε, το σπερμα είναι σούπερ ντουπερ,  μην πάει χαμένο...

Καλέ η σιχασιά είναι το θέμα ή ο πόνος; Σου λέει εξωσωματικός «θα πονέσει λίγο» και κάθεσαι? Αυτα είναι κατευθείαν για σφαλιάρα! Ή κλωτσιά, ανάλογα τι βολεύεσαι όπως κάθεσαι!

χαρα στο κουράγιο σου ειλικρινά! Αλλά ο καημενούλης ο άντρας δυσκολεύεται και έχει τα ψυχολογικά του για να τραβήξει μια $$$$κία! Τέτοια κάνετε και σε λίγο θα μας κανουν το σκρατσινγκ στην καρέκλα της αναμονής!

Πραγματικά όπως τα λέει η @BlackCat, δηλαδή φαντάσου και να ήθελες να ξεκινησεις τι θα γινοταν! Θα χόρευες γυμνή στους διαδρόμους! 🤣

σορυ σε πειράζω αλλά πραγματικά εκανες πολύ ΚΑΛΗ αρχή σήμερα! Θα την θυμόμαστε καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ Εντάξει μας έκανα εικόνα μαζί με την @dimseaσε τραπεζάκι να κρατάει τα πρακτικά και η@Kiddo δίπλα με φωτεινή επιγραφή "για το χρυσό υγρό πληροφορίες εντός" και εμείς με ντουντούκα και πλακατ κρεμασμένα στον λαιμό!!!

🤣🤣🤣

Αααα ξέχασα και την @troia με την μπέμπα στο μάρσιπο και επιγραφή "Τμήμα αποβολών και συμβουλές διατροφής για την γονιμότητα"

Αυτό το μήνυμα πρέπει να καρφιτσωθεί καπου να μην το χάσουμε! 
η στολή μας λείπει μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Καλέ η σιχασιά είναι το θέμα ή ο πόνος; Σου λέει εξωσωματικός «θα πονέσει λίγο» και κάθεσαι? Αυτα είναι κατευθείαν για σφαλιάρα! Ή κλωτσιά, ανάλογα τι βολεύεσαι όπως κάθεσαι!

χαρα στο κουράγιο σου ειλικρινά! Αλλά ο καημενούλης ο άντρας δυσκολεύεται και έχει τα ψυχολογικά του για να τραβήξει μια $$$$κία! Τέτοια κάνετε και σε λίγο θα μας κανουν το σκρατσινγκ στην καρέκλα της αναμονής!

Πραγματικά όπως τα λέει η @BlackCat, δηλαδή φαντάσου και να ήθελες να ξεκινησεις τι θα γινοταν! Θα χόρευες γυμνή στους διαδρόμους! 🤣

σορυ σε πειράζω αλλά πραγματικά εκανες πολύ ΚΑΛΗ αρχή σήμερα! Θα την θυμόμαστε καιρό!

Κοίτα αν ήθελα να αρχίσω ως και υστεροσαλπιγγογραφια θα εκανα! Μετά από αυτό όλα τα άλλα είναι πταίσματα. Αυτό είναι το χειρότερο μου! Εντάξει δεν πονεσα πολύ η αλήθεια είναι. Για κανένα μισάωρο πονούσα, πήρα ένα παναντολ και τώρα είμαι μια χαρά!

Φαντάσου όμως ότι ο ίδιος ο γιατρός γύρισε και είπε στον άντρα μου ότι είμαι πολύ θαρραλέα! 

Ασε μωρε τον καημενουλη μου και κουράστηκε σήμερα, μια να τραβάει μ...... για την καλλιέργεια σπέρματος και μια για να κάνει pr. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μέχρι να απαντήσει ο γιατρός μου, πώς σας φαίνονται οι τιμές?

Μπομπα είναι οι τιμές σου, ούτε να τις είχες φτιάξει! Πραγματικά τέλειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Μπομπα είναι οι τιμές σου, ούτε να τις είχες φτιάξει! Πραγματικά τέλειες!

Αχ αλήθεια? Να σαι καλά! Αντε να δω κανένα θετικό σημάδι να ξεκινήσω με αισιοδοξία! Βγήκε και η καλλιέργεια μου και είναι καθαρή έπειτα από τόσους μήνες ταλαιπωρία το καλοκαίρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το arvekap τι κανει? Βλέπω μου έχει γράψει ο γιατρός cetrotide, ovitrelle και arvekap. Επίσης βλέπω utrogestan, feldene (ούτε αυτό ξέρω τι είναι) και prolutex (αυτό είναι προγεστερονη? Και γιατί μου τη δίνει αφού θα παίρνω και outro?) ..πουθενά δε βλέπω cyclacour στο μεταξύ…και αντί για αντιπηκτικές δίνει Σαλοσπίρ. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια το arvekap τι κανει? Βλέπω μου έχει γράψει ο γιατρός cetrotide, ovitrelle και arvekap. Επίσης βλέπω utrogestan, feldene (ούτε αυτό ξέρω τι είναι) και prolutex (αυτό είναι προγεστερονη? Και γιατί μου τη δίνει αφού θα παίρνω και outro?) ..πουθενά δε βλέπω cyclacour στο μεταξύ…και αντί για αντιπηκτικές δίνει Σαλοσπίρ. 
 

Το averkap κάνει καταστολή. Εγω τις έκανα για να μην μου έρθει περίοδος. Η prolutex είναι προγεστερονη.  Και εγώ την 1η φορά έπαιρνα και ουτρο και έκανα και προλουτεξ. Άλλο το σαλοσπιρ και Άλλο οι αντιπηκτικες.  Κανονικά πρέπει να τα κάνεις και τα 2 εάν υπάρχει έστω και υποψία για θρομβοφιλια. Το σαλοσπιρ προστατεύει το έμβρυο,  ενώ οι αντιπηκτικες εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Το averkap κάνει καταστολή. Εγω τις έκανα για να μην μου έρθει περίοδος. Η prolutex είναι προγεστερονη.  Και εγώ την 1η φορά έπαιρνα και ουτρο και έκανα και προλουτεξ. Άλλο το σαλοσπιρ και Άλλο οι αντιπηκτικες.  Κανονικά πρέπει να τα κάνεις και τα 2 εάν υπάρχει έστω και υποψία για θρομβοφιλια. Το σαλοσπιρ προστατεύει το έμβρυο,  ενώ οι αντιπηκτικες εσένα 

Η καταστολή όμως δεν γίνεται πριν μου έρθει η περίοδος? Δε μου έδωσαν τέτοια οδηγία όμως. Μου είπαν 2η μέρα ξεκινάω gonal. Πότε θα γίνει η arvekap δλδ?

αυτο για το Σαλοσπίρ δεν το ήξερα. Πρώτη φορά μου δίνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Η καταστολή όμως δεν γίνεται πριν μου έρθει η περίοδος? Δε μου έδωσαν τέτοια οδηγία όμως. Μου είπαν 2η μέρα ξεκινάω gonal. Πότε θα γίνει η arvekap δλδ?

αυτο για το Σαλοσπίρ δεν το ήξερα. Πρώτη φορά μου δίνουν. 

νομιζω το arverkap θα το κανεις μαζι με την ovitrelle. και μενα μ το εχει δοσει αλλα δεν εχω ρωτησει γιατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Η καταστολή όμως δεν γίνεται πριν μου έρθει η περίοδος? Δε μου έδωσαν τέτοια οδηγία όμως. Μου είπαν 2η μέρα ξεκινάω gonal. Πότε θα γίνει η arvekap δλδ?

αυτο για το Σαλοσπίρ δεν το ήξερα. Πρώτη φορά μου δίνουν. 

Ναι δεν ξέρω γιατί σου δίνει την averkap. Στην πρώτη εξωσωματικη που είχα κάνει μακρυ πρωτοκολλο μου είχαν δώσει averkap 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Η καταστολή όμως δεν γίνεται πριν μου έρθει η περίοδος? Δε μου έδωσαν τέτοια οδηγία όμως. Μου είπαν 2η μέρα ξεκινάω gonal. Πότε θα γίνει η arvekap δλδ?

αυτο για το Σαλοσπίρ δεν το ήξερα. Πρώτη φορά μου δίνουν. 

βρηκα αυτο : "Εναλλακτικά σε περιπτώσεις ασθενών υψηλού κινδύνου για σύνδρομο υπερδιέγερσης ωοθηκών(ΣΥΩ) μπορεί να χρησιμοποιηθεί GnRH αγωνιστής (Arvekap, Gonapeptyl, Daronda) αντικαθιστώντας την ένεση της χοριακής γοναδοτροπίνης. Προϋπόθεση για την χρησιμοποίηση του να έχει προηγηθεί θεραπεία με πρωτόκολλο ανταγωνιστών."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...