Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

@Kiddo κορίτσια δικό μου λάθος, δεν σας είπα μια σημαντική λεπτομέρεια.. τα σπερμοδιαγραμματα μας ήταν από κάτι χιλιάδες το πολύ μέχρι 3εκ και ξαφνικά σε έλεγχο πριν ξεκινήσουμε τα ραντεβού για εξωσωματική πήραμε 2 δείγματα χωρίς ΚΑΝΕΝΑ σπερματοζωάριο, μας ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι.. ωστόσο μετά από καποιους μήνες θεραπεία για το προστατη, βιταμίνες και πολλά αντιοξειδωτικά βρήκαμε και κάπως έτσι ξεκίνησε η ιδέα και η διαδικασία της κατάψυξης, από φόβο μη φορτωθω ορμόνες και τη μέρα της ωοληψιας δεν βρουν στο δείγμα εκείνη τη μέρα..

Εντάξει τότε..! Καλά κάνετε και έχετε κατεψυγμένο, να υπάρχει..! Αλλά όσο υπάρχει σε δείγμα δεν χρειαζόταν να χρησιμοποιήσετε το κατεψυγμένο..! Τώρα δεν έχει καμία σημασία βέβαια!! Είσαι εγκυουλα και μόνο αυτό έχει σημασία γλυκιά μου!! Να είναι ήρεμη και τελειόμηνη η εγκυμοσύνη σου, να κρατήσεις αγκαλιά σου το υγιέστατο με το καλό και πάνω από όλα μωράκι σας!! 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Α ενδιαφέρουσα θα ήταν αυτή η σύγκριση των αποτελεσμάτων που λες, αν και δεν θα χρειαστεί να πάρω κάποια απόφαση σύντομα αφού εμένα μια χαρά μου πέτυχε αυτό που καναμε.. παρεπιπτόντως είμαι Θεσσαλονίκη και επιβεβαιώνω δεν έχουμε και πολύ εξειδικευμένους ουρολόγους, για την εξωσωματική πιο πολύ βοηθήθηκα από τους εμβρυολογους για να πω την αλήθεια.. οσο για τη βιολογο στη θεσ που λέτε εμας δεν μας ταίριαξε (ξεκάθαρα προσωπική άποψη φυσικά) είναι ένα από τα δύο εξειδικευμένα εργαστήρια της πόλης μας και όντως παρά πολύ καλό, αλλά με το 1ο μηδενικό δείγμα μας προτάθηκε σπέρμα δότη και αφού είπα όχι η 2η λύση ήταν κατευθείαν βιοψία..λάθος για τη δική μας περίπτωση όπως αποδείχθηκε γιατι τώρα είμαι έγκυος χωρίς να ακολουθήσω τίποτα από αυτα τα δύο..

😉😏

Πολύ χαίρομαι για εσάς κοριτσάκι μου! Με το καλό να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους!! 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Πριν λίγες μέρες έλαβα τα αποτελέσματα χοριακης της 1ης εμβρυομεταφορας δύο βλαστοκυστεων πολύ καλής ποιότητας, όμως δυστυχώς δεν ήταν θετικά. Ξεκίνησα λοιπόν την προετοιμασία για τη 2η εμβρυομεταφορα μιας κι έχω ακόμη έξι από την ωοληψια που έκανα. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη όμως ορισμένες στιγμές φοβάμαι πολύ.. ήθελα απλώς να το μοιραστώ μαζί σας.

Καλησπέρα Ηρώ! Να μη φοβάσαι, να έχεις πίστη και επιμονή! Καλή επιτυχία σου εύχομαι στη 2η εμβρυομεταφορά σου! Να πάνε όλα κατ’ ευχήν μέσα από την καρδιά μου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα Ηρώ! Να μη φοβάσαι, να έχεις πίστη και επιμονή! Καλή επιτυχία σου εύχομαι στη 2η εμβρυομεταφορά σου! Να πάνε όλα κατ’ ευχήν μέσα από την καρδιά μου! ❤️

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ!! Είναι μαγικό πώς κάποιες λίγες κουβέντες από έναν άγνωστο άνθρωπο μπορούν να γίνουν βάλσαμο για την καρδιά.. σ'ευχαριστω ειλικρινά πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Πριν λίγες μέρες έλαβα τα αποτελέσματα χοριακης της 1ης εμβρυομεταφορας δύο βλαστοκυστεων πολύ καλής ποιότητας, όμως δυστυχώς δεν ήταν θετικά. Ξεκίνησα λοιπόν την προετοιμασία για τη 2η εμβρυομεταφορα μιας κι έχω ακόμη έξι από την ωοληψια που έκανα. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη όμως ορισμένες στιγμές φοβάμαι πολύ.. ήθελα απλώς να το μοιραστώ μαζί σας.

Καλώς μας ήρθες! Είναι πολύ θετικό που έχεις ακόμη 6 βλαστοκυστες, αυτό σημαίνει ότι ωάρια και σπερμα στην περίπτωση σας είναι καλά και προχωράς με καλές προϋποθέσεις. Έχεις συζητήσει με το γιατρο σου για τη γνώμη του σχετικά με το αρνητικό αποτέλεσμα της 1ης φοράς? Έχεις κάνει υστεροσκοπηση για να ελέγξει την κατάσταση της μήτρας για παράδειγμα? Έχεις τσεκαριστει για θυρεοειδή, θρόμβοφιλια και λοιπά αυτοάνοσα? Αν δεις λίγο τις συζητήσεις μας, όλα τα παραπάνω είναι παράγοντες που μπορεί να επηρεάσουν αρνητικά την εμφύτευση. Εύχομαι να πάνε όλα καλά απλώς θα πρότεινα να μην βιαστείς για τη 2η μεταφορά μέχρι να είσαι σίγουρη ότι έχετε εξαλείψει άλλους αρνητικούς παράγοντες. Ενημέρωσε μας σε τι στάδιο βρίσκεσαι. Και να είσαι αισιόδοξη, έχεις κάθε λόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ!! Είναι μαγικό πώς κάποιες λίγες κουβέντες από έναν άγνωστο άνθρωπο μπορούν να γίνουν βάλσαμο για την καρδιά.. σ'ευχαριστω ειλικρινά πολύ.. 

Προχωράμε στην επόμενη κοριτσι μου!!! Καλως ηρθες!!! 
Κι εμενα η πρώτη μου δεν ειχε θετική έκβαση!! Και τωρα ειμαι έγκυος! Μη το βαζεις κατω γιατι η στιγμη σου ερχεται… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ!! Είναι μαγικό πώς κάποιες λίγες κουβέντες από έναν άγνωστο άνθρωπο μπορούν να γίνουν βάλσαμο για την καρδιά.. σ'ευχαριστω ειλικρινά πολύ.. 

Καλημέρα! Είναι απίστευτο αλλά ισχύει αυτό που λες! Τα κορίτσια εδώ είναι πολύ υποστηρικτικά και έχουν τρομερή ενσυναίσθηση! Εμένα προσωπικά μου δίνουν δύναμη ακόμη και χωρίς να ανοίγομαι, χωρίς να γράφω, απλά παρακολουθώντας τη δύναμη και τον αγώνα όλων τους. Έχεις όλες τις θετικές προδιαγραφές με το μέρος σου, κρίνοντας από την επιτυχή διέγερσή σου και τα υψηλά ποσοστά γονιμοποίησης. Να μη το βάλεις κάτω, keep going! 👍🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Μου έτυχαν διαφορα όχι ευχάριστα οικογενειακά θέματα γι αυτό έχω εξαφανιστεί την τελευταία βδομάδα. Παράλληλα προσπαθώ να μαζέψω δυνάμεις και να αποφασίσω πως θα συνεχίσω.
Έχω κλείσει για μεθαύριο ένα ραντεβού με άλλο εξωσωματικό για να παρω μια δεύτερη γνώμη. Επίσης 2 Δεκεμβρίου θα πάω στο Έλενα στο τμήμα αποβολών. Τέλος είδα χτες έναν άλλο ενδοκρινολόγο που μου συνέστησαν για φοβερό με σκοπό να διερευνήσω τις πολυκυστικες και την καμπυλη σακχάρου μου και τα βρήκε όλα καλά αλλά με έριξε παρά πολύ γιατί όταν του είπα όλο το ιστορικό μας αποφάνθηκε οτι για όλα φταίει η ποιότητα των ωαρίων μου και μου είπε ότι θεωρεί καλύτερη λύση για μένα τα δανεικά ωάρια γιατί οι πιθανότητες μου είναι παρά πολύ μικρές. Φυσικά θα περιμένω να δω τι θα πει και ο αλλος εξωσωματικός μεθαύριο αλλά ήδη νιώθω καταρρακωμένη. Δεν περίμενα να ακούσω κάτι τέτοιο και δεν ξέρω ποσο ακόμα αξίζει να προσπαθώ. Το ξέραμε ότι τα νούμερα είναι εναντίον μας και ότι το βασικότερο θέμα είναι η ποιότητα των ωαρίων αλλά έτσι τόσο ξεκάθαρα για τα δανεικά δεν μας το έχει πει κανεις μέχρι τώρα. 
θα ήθελα και μια συμβουλή μιας και είδα ότι σήμερα υπήρχε κουβέντα για το σπερμα. Dfi 21% είναι πολύ κακό πιστεύετε? Έχουμε πάει σε εξειδικευμένο ουρολογο που έδωσε coq10 και l-carnitine και συνέστησε να κάνουμε picsi (που δεν είμαι και σίγουρη αν έγινε τελικά την τελευταία φορα_). Την εξέταση για τον κατακερματισμό όμως δεν την επαναλάβαμε (το 21% ήταν πριν σχεδόν 1.5 χρόνο). 

Ο καθένας στον τομέα του θα πω εγώ φίλη..

Ναι τα νούμερα είναι εναντίον μας, ναι ο χώρος κυριαρχείται από άντρες με ότι αυτό συνεπάγεται σχετικά με την αντιμετώπισή μας, ναι η ηλικία σίγουρα δυσκολεύει ή βοηθάει, αλλά τις αντοχές μας και τις επιθυμίες του ζευγαριού δεν τις ξέρει κανένας ειδικός.

Εγώ θα κρατούσα ότι αφορά το ενδοκρινολογικό κομμάτι και για όλα τα υπόλοιπα οκ τα ακούω αλλά μέχρι εκεί. Έχω ξαναπεί οτι ευχαριστώ την επιστήμη για την δωρεά υλικού (ωαρίου ή σπέρματος καμία σημασία δεν έχει) και πάντα θα υπάρχει σαν λύση αλλά όταν το αποφασίσετε από καρδιάς γιατί είναι μια απόφαση σημαντική που κατά την γνώμη μου πρέπει να γίνει πολύ συνειδητά.

Επίσης η δωρεά δεν είναι πανάκεια.Και χωρίς να το ε΄χω περάσει θεωρώ οτι η αποτυχιά στην δωρεά πονάει δεκαπλά γιατί τα παίζεις όλα για όλα και συνήθως καταφεύγεις στην δωρεά μετά από πολλά χαστούκια. Για αυτό και τα κορίτσια της δωρεάς τα αγαπάω λίγο παραπάνω η αλήθεια είναι χωρίς να υποτιμώ καθόλου τον αγώνα των υπολοίπων.

Επιπλέον έχουμε δει και διαβάσει πολλές περιπτώσεις που πάλεψαν πολύ με πολύ χειρότερες συνθήκες και τα κατάφεραν με δικό τους υλικό. Πέρα από τις σωστές επιλογές σε γιατρούς , πρωτόκολλα κλπ υπάρχει και η τύχη ρε φίλε πολύ σημαντικό κομμάτι. Διαφορετικά θα ήταν πανεύκολο και με την πρώτη εξωσωματική θα τα καταφέρναμε όλοι.

Εγώ προσωπικά το DFI σας το βρίσκω μια χαρά ,συγκριτικά πάντα με αυτό που είχαμε εμείς. Και φαίνεται και από τις γονιμοποιήσεις σας.Ακολουθείτε αγωγή, ζητήσατε picsi -για να είσαι σίγουρη ρώτα αν έχει περαστεί η μέθοδος στην καρτέλα σας ή πα΄ρε το εμβρυολογικό τηλέφωνο θα σου πουν. Εφόσον στον κύκλο της ετ που έκανες δεν έφτασαν 5ης μέρα ζήτα ανάλυση για το σπέρμα μπορεί να έτυχε ένας κυκλος κακός στο σπέρμα, πέρασε ίωση , έκανε πυρετό κλπ ? αν και πιστεύω θα σας ζητούσαν και 2ο δείγμα αν δεν τους κάλυπτε.

Κάνε την έρευνά σου και πάρτε αποφάσεις. Το έχεις , θα έρθει , θα δεις 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Πριν λίγες μέρες έλαβα τα αποτελέσματα χοριακης της 1ης εμβρυομεταφορας δύο βλαστοκυστεων πολύ καλής ποιότητας, όμως δυστυχώς δεν ήταν θετικά. Ξεκίνησα λοιπόν την προετοιμασία για τη 2η εμβρυομεταφορα μιας κι έχω ακόμη έξι από την ωοληψια που έκανα. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη όμως ορισμένες στιγμές φοβάμαι πολύ.. ήθελα απλώς να το μοιραστώ μαζί σας.

Ξέχνα την προηγούμενη προσπάθεια όσο μπορείς και κοίτα μπροστά.

Μπες με τα μπούνια και θα βγεις νικήτρια.

Καλή επιτυχία🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να σου ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

🥳🥳🥳🥳 συγχαρητήρια κούκλα μου να σας ζήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να σας ζήσει!!! Να είναι γερό & ευλογημένο το κοριτσάκι σας!!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!!! Ευλογημένο και γερό να είναι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Συγχαρητήρια να ειστε γερές και οι δυο! Μακάρι να έρθει για όλες μας αυτή η μέρα! Σε ευχαριστούμε για τη βοήθεια και τις πληροφορίες σου εδώ μέσα τόσο καιρό και ευχόμαστε τα καλύτερα για την οικογένεια σου! Άρα είσαι ακόμη στο μαιευτήριο λογικά, νομίζω στις καισαρικές μένεις μέσα 3-4 μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να είναι γερό & τυχερό το θαύμα σου @troia και καλή ανάρρωση σε εσένα.

Να την χαίρεστε και να την καμαρώνετε πάντα την μπέμπα σας.

Καλή επιστροφή στο σπίτι σας.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να σου ζήσει!!!!!! Να είναι καλότυχο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να σας ζήσει, να ειναι πάντα γερή ευτυχισμένη και ευλογημένη! 💖🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να σας ζησει κοριτσι μου!!!! Να την χαρείτε και να ειστε καλα και οι τρεις σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

@Eva29 Ευάκι πως είσαι? Υποχώρησε το αιμάτωμα ,είσαι καλύτερα?

Μαυρογατακι μου γλυκό καλά είμαι, πήγα τη Δευτέρα στον γυναικολόγο είδαμε το μπεμπέ έχει μεγαλώσει, κουνιόταν κανονικά !! Τρελαθηκαμε, κουνούσε τα χεράκια ποδαράκια και πεταγοταν όλο σαν να χοροπηδούσε... 🥰

Το αιματωμα ευτυχώς έχει μειωθεί αρκετά αλλά δεν έχει εξαφανιστεί... Κάθε φορά που πάμε είναι και πιο μικρό όμως... Αλλά το ρημαδι δεν λέει να φύγει με τίποτα ! Τελικά δεν φεύγουν και πολύ εύκολα αυτά! 

Έχω κλείσει για αυχενική τώρα εκεί θα το δούμε ξανά στις 26/11 ανυπομονώ πολύ ! 🥰

Δεν μπαίνω συχνά γιατί έχω πολλές ναυτίες και εμετούς και δεν μπορώ αλλά σας έχω στο μυαλό μου και οπότε μπορώ μπαίνω να διαβάζω τα νέα σας ! Στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη σε όλες 🥰🥰🥰 μαυρογατακι μου σε περιμενω 😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Μαυρογατακι μου γλυκό καλά είμαι, πήγα τη Δευτέρα στον γυναικολόγο είδαμε το μπεμπέ έχει μεγαλώσει, κουνιόταν κανονικά !! Τρελαθηκαμε, κουνούσε τα χεράκια ποδαράκια και πεταγοταν όλο σαν να χοροπηδούσε... 🥰

Το αιματωμα ευτυχώς έχει μειωθεί αρκετά αλλά δεν έχει εξαφανιστεί... Κάθε φορά που πάμε είναι και πιο μικρό όμως... Αλλά το ρημαδι δεν λέει να φύγει με τίποτα ! Τελικά δεν φεύγουν και πολύ εύκολα αυτά! 

Έχω κλείσει για αυχενική τώρα εκεί θα το δούμε ξανά στις 26/11 ανυπομονώ πολύ ! 🥰

Δεν μπαίνω συχνά γιατί έχω πολλές ναυτίες και εμετούς και δεν μπορώ αλλά σας έχω στο μυαλό μου και οπότε μπορώ μπαίνω να διαβάζω τα νέα σας ! Στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη σε όλες 🥰🥰🥰 μαυρογατακι μου σε περιμενω 😘 

Μπράβο ρε Ευάκι τέλεια τα νέα.

Το μωρούλι σου είναι δραστήριο έτσι πρέπει 🤣

Με το καλό η αυχενική σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Συνχαρητηρια να σου ζήσει η Μπέμπα σου να είναι καλότυχη .Η απόλυτη ευτυχία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μο΄λις αδιαθέτησα και θα κάνω όλες τις εξετάσεις (LH,FSF κτλ), AMH και  υπέρηχο μαστού και ψηφιακή μαστού. Πρέπει να κάνω και κάποια άλλη εξεταση που μου διαφεύγει τώρα?? 

Επίσης μιας και αδιαθέτησα τώρα θα παω να κάνω τον υπέρηχο μαστού και την ψηφιακή μαστογραφία σε διαγνωστικό κέντρο, μιας και θέλει στο πρώτο 10ημερο του κύκλου. Ξέρετε κάποιο καλό? Γιατί στον Αγιο Σαββα δεν έχει ελεύθερο ραντεβου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μο΄λις αδιαθέτησα και θα κάνω όλες τις εξετάσεις (LH,FSF κτλ), AMH και  υπέρηχο μαστού και ψηφιακή μαστού. Πρέπει να κάνω και κάποια άλλη εξεταση που μου διαφεύγει τώρα?? 

Επίσης μιας και αδιαθέτησα τώρα θα παω να κάνω τον υπέρηχο μαστού και την ψηφιακή μαστογραφία σε διαγνωστικό κέντρο, μιας και θέλει στο πρώτο 10ημερο του κύκλου. Ξέρετε κάποιο καλό? Γιατί στον Αγιο Σαββα δεν έχει ελεύθερο ραντεβου.

Δοκίμασε και στο παράρτημα του Αγίου Σάββα, Νίκος Κούρκουλος. Εγώ εκεί την έκανα και βρήκα πολύ εύκολα τότε, υπήρχαν διαθέσιμα δηλαδή! Μέσα από το 1535 πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να σας ζήσει η κουκλίτσα σας!!! 💖Να ειναι γερή και καλότυχη! Καλή ανάρρωση και σε εσένα! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούμε να ζήσουμε και εμείς αυτή την ευτυχία σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
    • Εγώ στις ραγάδες έλεγα μήπως έβαζα και για να μην κάνει καινούριες τώρα που έγινε τεράστιο αλλά κι εγώ επειδή θηλάζω δεν βάζω τπτ. Σκέφτομαι μήπως δεν κάνει 
    • Δεν μ είπε. Το μονο π ειπε εχθες π τον ειδα ήταν οτι προχωράμε κ οσο μένει μεσα το μωρο ειναι καλυτερα. Ανυπομονώ κ εγω κοριτσια να την δω κ την παρω στην αγκαλιά μ. Την Τριτη μπαινω στης 37 εβδ, θα δω τι θα μ πει κ θα του που πως μεχρι την Παρασκευη αν συμφωνεί να με βαλει 
    • Εγώ παίρνω από πριν μείνω έγκυος τα iofolen τα preconception τα οποία και συνεχίζω μέχρι τώρα και έχει κάνα μήνα περίπου που ξεκίνησα και μαγνήσιο! Είμαι σχεδόν 22 εβδομάδων εγώ😊 Οι ενέσεις αυτές για τί είναι;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...