Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

😂😂 κατανοητά!!! Θα τραβατε τα μαλλιά σας με τις απορίες μου 😂Καλά κάνει και γελάει και η @Kiddo Για γέλια είναι. Λοιπόν, αυτά θα κάνω.

Και μια τελευταία ερωτηση καλό μου @BlackCat έχει επιλογη ψηφιακή μαστογραφία-απογευματινα και υπέρηχος μαστων-στο κην. Επιλέγω ψηφιακή ή υπέρηχος? Ευχαριστώ

Συγνώμη, αλλά είχε γέλιο έτσι όπως το έγραψε! Βήμα 1, βήμα 2 και επαναλαμβάνεις βήμα 1.. ακόμα γελάω! 😂😂

Πάντως και εγώ έτσι όπως στο "βήμα 1" (🤣) το έκανα, στον Άγιο Σάββα. Επίσης άλλο είναι η μαστογραφία και άλλο ο υπέρηχος, προσωπικά έκανα και τα δύο οπότε ο γιατρός αξιολόγησε συνδυαστικά τις δύο αυτές εξετάσεις μαζί με ψηλάφηση μαστού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kiddo είπε:

Συγνώμη, αλλά είχε γέλιο έτσι όπως το έγραψε! Βήμα 1, βήμα 2 και επαναλαμβάνεις βήμα 1.. ακόμα γελάω! 😂😂

Πάντως και εγώ έτσι όπως στο "βήμα 1" (🤣) το έκανα, στον Άγιο Σάββα. Επίσης άλλο είναι η μαστογραφία και άλλο ο υπέρηχος, προσωπικά έκανα και τα δύο οπότε ο γιατρός αξιολόγησε συνδυαστικά τις δύο αυτές εξετάσεις μαζί με ψηλάφηση μαστού.

Σε συγκεκριμένο γιατρό στον Άγιο Σάββα πηγαίνεις και εσύ? Να κλείσω και εγώ σε αυτόν αν είναι γιατί έχει πάρα πολλά ονόματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εγώ λεω να μου γράψει ο γιατρος μου μια καλλιέργεια σπέρματος και ότι άλλο χρειάζεται και να παω να την κάνω κάπου και μετα να παω στον Λυμπερόπουλο για πιο εξειδικευμένα. Δεν ξέρω... Η να παω απευθειας στον Λυμπεροπουλο;

 

Να πας από μόνη σου έτσι και αλλιώς δεν αλλάζει κάτι στην τιμή καλλιέργεια   Dfi και οξειδωτικό οπωσδήποτε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Σε συγκεκριμένο γιατρό στον Άγιο Σάββα πηγαίνεις και εσύ? Να κλείσω και εγώ σε αυτόν αν είναι γιατί έχει πάρα πολλά ονόματα.

Εγώ πήγα στην τύχη στον πρώτο διαθέσιμο σε πρωινό. Αλλά μου έχουν συστήσει τους Χαρλαύτη, Μπατή και Μαμουλάκη. Εμένα με είδε άλλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Μόλις ενημερώθηκα από το κέντρο το έμβρυο έχει 8 κύτταρα 3η μέρα αλλά....δίνει 50-50 πιθανότητες να προχωρήσει 5η μέρα θα ξέρω μεθαύριο. Μου σφιχτηκε η καρδιά κατευθείαν πήρα τον άντρα μου τηλέφωνο και με έπιασαν τα κλάματα όταν τον άκουγα να είναι θετικός και αισιόδοξος και εγώ να μην μπορώ να το δω έτσι. Τέλος πάντων θα κάνω ένα καφεδάκι και θα προσπαθήσω να συνέλθω 🌸🤞

8 κύτταρα σημαίνει πως είναι άριστο το εμβρυακι θα τα καταφέρει σίγουρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κι από μένα, εγώ να σας πω ότι κανείς δεν ασχολείται με το σπέρμα και έχω κάνει προσπάθεια σε ένα ιδιωτικό και 3 διαφορετικά μαιευτήρια. 
Μητέρα, Ρέα και τώρα Ιασώ κι έχω περάσει και λίγο από Λητώ. Η μόνη που μου είπε ότι το σπερμα δεν είναι ιδιαίτερα καλό στην μορφολογία του και  σε διάφορα άλλα που δεν θυμάμαι τώρα  ήταν η κ. Τσεκούρα. Σε μένα δεν βρήκε τίποτα, απλά μου είπε να κάνω αντιπηκτικές ενώ δεν έχω θρομβοφιλια γιατί βοηθάνε στην εμφύτευση.  Και μου εξήγησε ότι επειδή ο χώρος είναι κατεξοχήν ανδρικός υπάρχει αυτή η νοοτροπία. 
Ολοι οι γιατροί (που είναι άντρες) σου λένε ότι στην εξωσωματική δεν παίζει ρόλο. Οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι. 
Εγώ βέβαια πάντα πάω με βλαστοκύστες οπότε ίσως γι’ αυτό να θεωρούν ότι το σπέρμα έχει περάσει το τεστ. 
Πάντως είχα μία παλλίνδρομη και 3 αρνητικές χοριακές. 

Στο κέντρο που πήγα τώρα ασχολήθηκαν και ευτυχώς πήρα για πρώτη φορά μια νορμαλ χοριακη .Στις προηγούμενες με βλαστοκυστες χαμηλής ποιότητας βιοχημικές και παλλινδρομες.Επίσης μια φίλη μου που δουλεύει σε κέντρο εξωσωματικής  μου είχε πει πως ο εξωσωματικός δεν προχωράει το ζευγάρι αν δεν έχει πέσει το οξειδωτικό και εκεί άρχισα να το ψάχνω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

@hope501Για μαστογραφία και υπέρηχο μπορείς να πας στον Αγ. Σάββα και μετά να κλείσεις εκεί ραντεβού με μαστολόγο να δει τις εξετάσεις σου. Όλα δωρεάν, εκτός κι αν θέλεις να πας σε απογευματινό ραντεβού.

@troia έφτασε επιτέλους η στιγμή να κρατήσεις το μωράκι σου .Πωπω σαν  χθες μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@troia έφτασε επιτέλους η στιγμή να κρατήσεις το μωράκι σου .Πωπω σαν  χθες μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός .

Ναι, έφτασε επιτέλους! Με το καλό κι εσύ να κρατήσεις τα δικά σου! Δίδυμα δεν έχεις, αν δεν κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Στο κέντρο που πήγα τώρα ασχολήθηκαν και ευτυχώς πήρα για πρώτη φορά μια νορμαλ χοριακη .Στις προηγούμενες με βλαστοκυστες χαμηλής ποιότητας βιοχημικές και παλλινδρομες.Επίσης μια φίλη μου που δουλεύει σε κέντρο εξωσωματικής  μου είχε πει πως ο εξωσωματικός δεν προχωράει το ζευγάρι αν δεν έχει πέσει το οξειδωτικό και εκεί άρχισα να το ψάχνω .

Σε ποιο κέντρο πήγες αν επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Σε συγκεκριμένο γιατρό στον Άγιο Σάββα πηγαίνεις και εσύ? Να κλείσω και εγώ σε αυτόν αν είναι γιατί έχει πάρα πολλά ονόματα.

Όχι, έκλεισα πρωινό στο πρώτο γιατρό που είχε διαθέσιμο ραντεβού, μάλιστα επειδή δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμο σε κανέναν τους, μου έδωσε μια κοπέλα που θα ακύρωνε το δικό της. Στον Άγιο Σάββα επέλεξα να πάω γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα περί πρόληψης και γιατρών για καρκίνο μαστού κτλ σε δημόσιο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Σε ποιο κέντρο πήγες αν επιτρέπεται; 

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Στο κέντρο που πήγα τώρα ασχολήθηκαν και ευτυχώς πήρα για πρώτη φορά μια νορμαλ χοριακη .Στις προηγούμενες με βλαστοκυστες χαμηλής ποιότητας βιοχημικές και παλλινδρομες.Επίσης μια φίλη μου που δουλεύει σε κέντρο εξωσωματικής  μου είχε πει πως ο εξωσωματικός δεν προχωράει το ζευγάρι αν δεν έχει πέσει το οξειδωτικό και εκεί άρχισα να το ψάχνω .

 Και εγώ αυτό θα ήθελα να μάθω. Σε ποιό κέντρο πηγες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

8 κύτταρα σημαίνει πως είναι άριστο το εμβρυακι θα τα καταφέρει σίγουρα .

Λες κορίτσι μου; μακάρι 🤞έχεις εμπειρία επί του θέματος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

@troia έφτασε επιτέλους η στιγμή να κρατήσεις το μωράκι σου .Πωπω σαν  χθες μου φαίνεται πως πέρασε ο καιρός .

Κατερινακι μου να χαιρεσαι τα διδυμακια σου κ να τα πιασεις στην αγκαλια σου γερα κ δυνατα .. να σε ρωτησω οι προηγουμενες βλαστοκυστες που σου εδωσαν παλλινδρομες κ βιοχημικες ηταν απο αλλο κυκλο διεγερσης κ τωρα τα διδυμακια σου αππ δευτερη διεγερση η ολα απο μια ;; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας. Θα ήθελα να παραθεσω την δική μου εμπειρία μήπως έτσι βοηθήσω κι άλλες κοπέλες που είναι στην διαδικασία της εξωσωματικής. Το 2017 ανακαλυψαμε με το συζυγο μου ότι πασχει από αζωοσπερμια. Ήρθαμε σε επαφή με κέντρο στην Αθήνα και ξεκινήσαμε όλες τις απαραίτητες διαδικασίες. Αποτέλεσμα 18 έμβρυα εκ των οποίων τα 8 έφτασαν σε επίπεδο για έμβρυομεταφορά. 4 προσπαθειες όλα αρνητικά. Το 2020 αλλάζουμε κέντρο και πάμε Θεσσαλονίκη. Πρώτη εμβρυομεταφορα θετική χοριακη αλλά  δεν διπλασιάστηκε σωστά η χοριακη και παλινδρομησε. Δευτερη εμβρυομεταφορα και δόξα το θεο όλα πηγαν καλά και αισίως μπαίνω στην 7η εβδομάδα. Έψαχνα παντα για συμπτώματα. Εμπαινα σε forum κ διάβαζα με αποτελεσμα να αγχώνομαι περισσοτερο. Αυτό που κατάλαβα μετά από 6 προσπαθειες είναι ότι δεν υπάρχουν. Το μόνο που έδειχνε ότι κάτι γίνεται είναι το στήθος που ήταν κάπως  πρησμένο και μια μικρή συχνοουρία. Ευχομαι σε όλες τις κοπέλες να αποκτήσουν αυτό το μικρό θαυματακι που όλες λαχταράμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου. Κάναμε ίδια μέρα μεταφορά και έχουμε και ίδια ηλικία. Κι εγώ πήγα με κατεψυγμένα, βλαστοκύστες. Απλά το ένα στην απόψυξη δεν τα κατάφερε και στεναχωρήθηκα. 
Τωρα συνεχίζω cyclacur, προγεστερόνη και αντιπηκτικές. Μακάρι αυτή να είναι η τυχερή μας. 
Πολλά φιλια σε όλες σας και με το καλό να δούμε μωράκια σύντομα στην αγκαλιά μας ♥️

Καλή μας επιτυχία καλό μου! Να στεριώσει στη κοιλιτσα μας κ να έχουμε μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Κι εγώ συνεχίζω cyclacur, utrogestan,medrol,clexane,crinone  και salospir! Μπόλικα απ οτι βλέπεις!! Οπότε κι εσυ 9/11 χοριακη; 
αχχχχ όλα να μας πάνε καλά!!!

σε φιλώ ♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Ναι, έφτασε επιτέλους! Με το καλό κι εσύ να κρατήσεις τα δικά σου! Δίδυμα δεν έχεις, αν δεν κάνω λάθος;

Ναι δίδυμα σε ευχαριστώ πολύ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κατερινακι μου να χαιρεσαι τα διδυμακια σου κ να τα πιασεις στην αγκαλια σου γερα κ δυνατα .. να σε ρωτησω οι προηγουμενες βλαστοκυστες που σου εδωσαν παλλινδρομες κ βιοχημικες ηταν απο αλλο κυκλο διεγερσης κ τωρα τα διδυμακια σου αππ δευτερη διεγερση η ολα απο μια ;; ❤️

Έχω κάνει 4 διεγέρσεις στην 1η πήρα μια βλαστοκύστη 2ΑΑ όπου και μου την μετέφεραν μαζί με ένα μοριδιο αποτέλεσμα βιοχημικη. 2η διέγερση μια βλαστοκύστη 5ΒΒ παλλινδρομη κύηση .3η διέγερση είχα 7 έμβρυα 3ης μέρας όλα grade 1 μου λένε πέφτει Κυριακή για βλαστοκύστη που δεν κάνουμε εμβρυομεταφορα όποτε αποφασίζεις αν θα βάλουμε 3ης μέρας .Βάζω 2 3ης μέρας βιοχημική και μου μένουν 3 βλαστοκυστες για κατάψυξη. 4η εμβρυομεταφορα η μια βλαστοκύστη δεν τα καταφέρνει και ξεπαγώνουν και την άλλη που ήταν 6ης μέρας καταλαβαίνεις τώρα 6ης μέρα βλαστοκύστη σημαίνει πως ήταν πολύ αργή η ανάπτυξη της .Η μια ήταν 3ΑΑ και η άλλη 5ΒΒ .Αποτέλεσμα ανεμβρυικη κύηση .4η διέγερση αλλαγή κέντρου 3 βλαστοκυστες 2 5ΑΑ και 1 5ΑΒ .Με φωνάζουν μέσα μου λενε θελουμε να στις βάλουμε και τις 3 αν συμφωνείς ,είπα εντάξει με ενημέρωσαν πως το ποσοστό να μείνω  έγκυος ήταν πολύ υψηλό .Δεν θα ξεχάσω τα λόγια του γιατρου όταν τελείωσε η εμβρυομεταφορα ,με τα έμβρυα που έχεις έχουμε φτάσει πολύ κοντά και να που τα δυο είναι στην κοιλιά μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Λες κορίτσι μου; μακάρι 🤞έχεις εμπειρία επί του θέματος;

8 κύτταρα πρέπει να είναι την 3η μέρα .Αστα σε λίγο θα αλλάξω επάγγελμα τόσο που έχω διαβάσει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

 

 Και εγώ αυτό θα ήθελα να μάθω. Σε ποιό κέντρο πηγες?

Στο Γέννημα πήγα. Με γιατρό τον Μα……δη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Μόλις ενημερώθηκα από το κέντρο το έμβρυο έχει 8 κύτταρα 3η μέρα αλλά....δίνει 50-50 πιθανότητες να προχωρήσει 5η μέρα θα ξέρω μεθαύριο. Μου σφιχτηκε η καρδιά κατευθείαν πήρα τον άντρα μου τηλέφωνο και με έπιασαν τα κλάματα όταν τον άκουγα να είναι θετικός και αισιόδοξος και εγώ να μην μπορώ να το δω έτσι. Τέλος πάντων θα κάνω ένα καφεδάκι και θα προσπαθήσω να συνέλθω 🌸🤞

Μακάρι κορίτσι μου να τα καταφέρει το εμβρυακι σας!!! Κ εγώ την έφαγα την απογοήτευση μου σήμερα. Χθες έκανα ωοληψία 19ωαρίων κ σήμερα μου είπαν ότι προχώρησαν τα 9. Περίμενα μεγαλύτερο αριθμό κ θέλουμε μόνο βλαστοκύστες για τον προεμφυτευτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να τα καταφέρει το εμβρυακι σας!!! Κ εγώ την έφαγα την απογοήτευση μου σήμερα. Χθες έκανα ωοληψία 19ωαρίων κ σήμερα μου είπαν ότι προχώρησαν τα 9. Περίμενα μεγαλύτερο αριθμό κ θέλουμε μόνο βλαστοκύστες για τον προεμφυτευτικό.

Καλέ δεν νομίζω ότι πρέπει να στεναχωριέσαι με τέτοιο νούμερο...Τα πήγες πολύ καλά θα έχεις μια χαρά βλαστοκύστες για προεμφυτευτικό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Καλέ δεν νομίζω ότι πρέπει να στεναχωριέσαι με τέτοιο νούμερο...Τα πήγες πολύ καλά θα έχεις μια χαρά βλαστοκύστες για προεμφυτευτικό.....

Την πρώτη φορά είχα 50 ωάρια κ έφτασαν βλαστοκύστες μόνο τα 7 όπου έβαλα τα 6 κ δεν έπιασα κανένα. Ο νέος γιατρός μου είπε ότι δεν θα ήταν καλής ποιότητας οι βλαστοκύστες επειδή ήταν υπερβολικά πολλά τα ωάρια. Τώρα έκανα πιο ήπια διέγερση κ παίρνοντας  λιγότερα περίμενα καλύτερα ποσοστά γονιμοποίησης. Εννοείτε πως ένα κ καλό θελουμε, απλα επειδή ο σύζυγος είναι αρνητικός σε Τρίτη διέγερση επειδή δεν θέλει να παίρνω φάρμακα έχω σχεδόν εναποθέσει όλες τις ελπίδες μου σε αυτή την εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Την πρώτη φορά είχα 50 ωάρια κ έφτασαν βλαστοκύστες μόνο τα 7 όπου έβαλα τα 6 κ δεν έπιασα κανένα. Ο νέος γιατρός μου είπε ότι δεν θα ήταν καλής ποιότητας οι βλαστοκύστες επειδή ήταν υπερβολικά πολλά τα ωάρια. Τώρα έκανα πιο ήπια διέγερση κ παίρνοντας  λιγότερα περίμενα καλύτερα ποσοστά γονιμοποίησης. Εννοείτε πως ένα κ καλό θελουμε, απλα επειδή ο σύζυγος είναι αρνητικός σε Τρίτη διέγερση επειδή δεν θέλει να παίρνω φάρμακα έχω σχεδόν εναποθέσει όλες τις ελπίδες μου σε αυτή την εξωσωματική.

Και πολύ καλά σου είπε μα 50 ωάρια είναι δυνατόννν.... σημασία έχει να είναι γερές οι βλαστοκύστες και καλές μορφολογικά....είναι παρα πολύ καλό το ποσοστό γονιμοποιήσεων που έχεις... να μην σκέφτεσαι αρνητικά μόνο θετικά......τι να πω και εγώ που κατεβαζω ωάριο με τα χίλια ζόρια....όλα θα πάνε καλά θα το δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Και πολύ καλά σου είπε μα 50 ωάρια είναι δυνατόννν.... σημασία έχει να είναι γερές οι βλαστοκύστες και καλές μορφολογικά....είναι παρα πολύ καλό το ποσοστό γονιμοποιήσεων που έχεις... να μην σκέφτεσαι αρνητικά μόνο θετικά......τι να πω και εγώ που κατεβαζω ωάριο με τα χίλια ζόρια....όλα θα πάνε καλά θα το δεις

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Φυσικό κύκλο κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιό κορίτσι κάνει φυσικό κύκλο να μου πει την διαδικασία; Ίσως χρειαστεί να κάνω 3ο και τελευταίο, μου έμεινε μόνο μία ovitrelle και ένα κουτί κλομιφενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...