Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δηλαδή μπλακ μου; 

Πχ σε εμάς τα 4 γονιμοποίηθηκαν και τα 2 φτάσανε βλαστοκύστη (σύμφωνα με την εγκυμοσύνη που ηρθε) 

Και τα άλλα 2 παπαλα 3 ημερών γίνανε.  

Εγω νομίζω και ίσως το κέντρο αν δεν είναι εξειδικευμένο δεν μπορεί να τα προχωρήσει σε βλαστοκύστη.  

Σίγουρα παίζει ρόλο το εμβρυολογικό του κάθε κέντρου αλλά εντάξει δυο κέντρα έχω αλλάξει που θεωρούνται ότι έχουν δυνατά εμβρυολογικά. Επομένως όσο μπορώ να είμαι σίγουρη ,ξαναλέω όσο μπορώ γιατί εμβρυολόγος δεν είμαι ούτε έχω δει ποτέ την διαδικασία, θεωρώ οτι έκαναν σωστή δουλειά, απλά το σπέρμα το δικό μας γονιμοποιεί το 100% των ωαρίων αλλά βλαστοκύστη φτάνει τα μισα΄.

Οχι οτι δεν έχουμε ακούσει και καφρίλες σε άλλα εμβρυολογικά αλλά αν μπω και σε τέτοιες σκέψεις αστα να πάνε στο διάολο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Όχι ποτέ δεν είχε έρθει η περίοδος πάντα ερχόταν αφού εικόνα τα φάρμακα....

Τέλεια.. Ετοιμάσου για περουκίνι γιατί θα αργήσεις να βάψεις μαλλα΄κια..

😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η troia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και στα δικά σας σύντομα για όλες τις κοπέλες!

Και όμως, για τον δικό μου γιατρό ακόμα και τώρα που μίλησα με μία κοπέλα από το parents cafe, Της είπα τα υπέρ και τα κατά του γιατρού μου. Δηλαδή δε μπορώ να σας πω πηγαίνετε εκεί και θα πετύχετε όπως πέτυχα εγώ. Ωστόσο σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη και τον κράτησα και στην εγκυμοσύνη, την οποία απόλαυσα χάρη στο ότι πήρα ελάχιστα φάρμακα και είχα ελευθερία κινήσεων. Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα και σε εμάς είχαν συνεργαστεί πολλοί γιατροί άλλων ειδικοτήτων για το αποτέλεσμα και κάναμε πολλά εκτός από την προσπάθεια αυτή καθαυτή (αλλαγές στον τρόπο ζωής, βελονισμό, ομοιοπαθητική εγώ) και δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα οφείλεται σε όλα συνδυαστικά, σε κάτι απ' όλα ή αν θα ήταν το ίδιο ακόμα κι αν δεν κάναμε τίποτα. Ένα πράγμα που έχω να συμβουλέψω εγώ είναι να ακούμε την κάθε ειδικότητα για τον δικό της τομέα, να μην βασιζόμαστε στους εξωσωματιστές σαν να ξεκινούσε και τελείωνε το θέμα της υπογονιμότητας στη δική τους ειδικότητα.

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα επιλογή γιατρού.

Αναφέρθηκα σε ονόματα γιατρών και κοριτσιών γιατί ε΄χω παρακολουθήσει τις ιστορίες σας και λίγο πολύ κατάλαβα τα κριτήρια σας στην επιλογή γιατρού. Επίσης άλλη εμπειρία έχω τώρα και άλλη οταν ξεκινούσα που δεν ήξερα που πάνε τα 4.

Ένας γιατρός που μου κάνει εμένα μπορεί για μια άλλη κοπέλα να είναι ο χειρότερος και το αντίθετο.

Ανοιχτά έχω μιλήσει μόνο  για γιατρούς που είχα εμπειριά εγώ και πάντα με το δικό μας ιστορικό.

Είναι να σου κάνει κλικ ο γιατρός και να έχεις κεραίες να δεις αν σε καλυπτουν αυτά που θα σου πει.

Για να έχεις κεραίες ή πρέπει να έχεις ρίξει πολυυυυ διάβασμα είτε σε άρθρα είτε σε εμπειρίες άλλων γυναικών ή να έχεις προσωπική εμπειρία από τις κακοτοπιε΄ς, δυστυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Φυσικός κύκλος είναι ωοληψιά χωρίς φάρμακα.

Πχ εγώ δεν ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα, όσες μονάδες ενέσεων να πάρω 4-6 ωάρια θα κάνω max.

Επομένως δοκιμάζω τώρα να παίρνω το ωάριο του μήνα χωρίς φάρμακα.

Αν πήγαινα τώρα Ιασώ ξανά θα έκανα ραντεβού με Κωστ..ρα (έχουν πετύχει δυο φίλες μου και τροποποιεί το πρωτόκολλο διέγερσης ανά περίπτωση εξατομικεύει δηλαδή ενώ ο Βασιλ..λος οχι), με τον γιατρό της @troia που τα κατάφερε μαζί του γεννάει σε μια εβδομα΄δα, @troiaμε το καλό να πάρεις την κόρη σου αγκαλιά, και με τον Παρτσ..λο γιατρό της @Tokyo που έχει το παιδάκι της μαζί του και έχω κάνει ραντεβού και εγώ μαζί του αλλά νομίζοντας οτι είναι στο Μητε΄ρα, ενώ είχε ήδη μετακομίσει στο Ιασώ.

Επίσης το Κατερινάκι εδώ στην ομάδα πέτυχε στον Μαντ..δη @Katerinaki83 μετά από πολλες αποτυχίες.

Η αρχηγάρα μας η @Vasilique στον Πάντο.

Όποιο κορίτσι και να ρωτήσεις θα πάρεις και διαφορετική απάντηση.

 

 

 

Εννοείται πως θα παρω διαφορετικές απαντήσεις. Αλλά ψάχνοντας βρίσκεις και "καλούς" γιατί εν είναι τυχαίο να πηγαίνουν πολλες σε ίδιο γιατρό. Και επίσης δεν το είχα ψαξει πολυ με γιατρό γιατι κατευθείαν τα εκανα με τον δικό μου. Αλλά το ινστιτούτο δεν με ικανοποιεί τελικά και θέλω περισσότερο ψαξιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τέλεια.. Ετοιμάσου για περουκίνι γιατί θα αργήσεις να βάψεις μαλλα΄κια..

😁😁

Λες μαρή???? Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!!!🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα.

Δυστυχώς εγώ δεν έχω θετική χοριακή το αποτέλεσμα είναι <2.00 mIU/ml.

 

Λυπαμαι πολυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Θα σου φέρω εγώ περουκίνι μη σκας 😘

Τίποτα κακό δεν είναι τα καφέ. Τραυματίστηκες ελαφρώς χωρίς να το καταλάβεις ή αιματάκι εμφύτευσης.

Στα προηγούμενα αρνητικά σου είχε έρθει ποτέ περίοδος πριν κόψεις τα φάρμακα?

Ωπα υπαρχει περιπτωση να εχεις περιοδο πριν κοψεις τα φαρμακα; Γιατι μας εστελεις αδιαβαστη τωρα. Σημερα εχω πονους περιοδου εντονους κ σαν την αισθηση οτι κατεβαινει η ακατανομαστη ασε που εβγαλα κ ενα σπυρακι που βγαζω παντα δυο μερες πριν αδιαθετησω. Αφου παω τουαλετα κ λεω ωχ τι θα δω.νομιζα πως οταν παιρνουμε αυτα τα φαρμακα δεν ερχεται ανεξαρτητα το αποτελεσμα αν εχει πετυχει η ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ωπα υπαρχει περιπτωση να εχεις περιοδο πριν κοψεις τα φαρμακα; Γιατι μας εστελεις αδιαβαστη τωρα. Σημερα εχω πονους περιοδου εντονους κ σαν την αισθηση οτι κατεβαινει η ακατανομαστη ασε που εβγαλα κ ενα σπυρακι που βγαζω παντα δυο μερες πριν αδιαθετησω. Αφου παω τουαλετα κ λεω ωχ τι θα δω.νομιζα πως οταν παιρνουμε αυτα τα φαρμακα δεν ερχεται ανεξαρτητα το αποτελεσμα αν εχει πετυχει η ετ

Έχω διαβάσει περιπτώσεις γυναικών ναι που είχαν αίμα με τα φάρμακα.

Θεωρώ οτι δεν τις κάλυπτε η δόση φαρμάκων.

Αλλά η πλειοψηφία όχι τα κόβει μετά την αρνητική χοριακή και έρχεται περίοδος.

Αγάπη και στο αρνητικό και στο θετικό τα ίδια συμπτώματα είχα με της περιόδου & τα σπυριά και όλα.

Μονο η χοριακή το δείχνει το αποτέλεσμα. Keep faith..Ξέρω ειναι οι πιο δύσκολες μέρες , λίγο έμεινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καφέ ήτανε ναι πολύ λίγο όμως.....τι να πω μακάρι να ήταν αυτό... σήμερα είμαι μια βδομάδα από την μεταφορά...την Πέμπτη θα πάω για χοριακη... δεν θα μου μείνει μαύρη τρίχα στο μαλλί μέχρι τότε!!!!

Ακριβώς μια βδομάδα μετά την ετ είχα κ εγώ καφε στο σκούπισμα…εύχομαι κ η δίκη σου χοριακη να βγει θετική🙏🙏🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και στα δικά σας σύντομα για όλες τις κοπέλες!

Και όμως, για τον δικό μου γιατρό ακόμα και τώρα που μίλησα με μία κοπέλα από το parents cafe, Της είπα τα υπέρ και τα κατά του γιατρού μου. Δηλαδή δε μπορώ να σας πω πηγαίνετε εκεί και θα πετύχετε όπως πέτυχα εγώ. Ωστόσο σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη και τον κράτησα και στην εγκυμοσύνη, την οποία απόλαυσα χάρη στο ότι πήρα ελάχιστα φάρμακα και είχα ελευθερία κινήσεων. Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα και σε εμάς είχαν συνεργαστεί πολλοί γιατροί άλλων ειδικοτήτων για το αποτέλεσμα και κάναμε πολλά εκτός από την προσπάθεια αυτή καθαυτή (αλλαγές στον τρόπο ζωής, βελονισμό, ομοιοπαθητική εγώ) και δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα οφείλεται σε όλα συνδυαστικά, σε κάτι απ' όλα ή αν θα ήταν το ίδιο ακόμα κι αν δεν κάναμε τίποτα. Ένα πράγμα που έχω να συμβουλέψω εγώ είναι να ακούμε την κάθε ειδικότητα για τον δικό της τομέα, να μην βασιζόμαστε στους εξωσωματιστές σαν να ξεκινούσε και τελείωνε το θέμα της υπογονιμότητας στη δική τους ειδικότητα.

Με το καλο κοριτσι μου!!! Η επόμενη Δευτερα να σας βρει ολους μαζι αγκαλιτσα, να λιώνετε απο χαρα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έχω διαβάσει περιπτώσεις γυναικών ναι που είχαν αίμα με τα φάρμακα.

Θεωρώ οτι δεν τις κάλυπτε η δόση φαρμάκων.

Αλλά η πλειοψηφία όχι τα κόβει μετά την αρνητική χοριακή και έρχεται περίοδος.

Αγάπη και στο αρνητικό και στο θετικό τα ίδια συμπτώματα είχα με της περιόδου & τα σπυριά και όλα.

Μονο η χοριακή το δείχνει το αποτέλεσμα. Keep faith..Ξέρω ειναι οι πιο δύσκολες μέρες , λίγο έμεινε..

Ναι ενω ημουν μια χαρα μεχρι κ χθες σημερα εχω αυτα κ ψιλοαγχωθηκα λιγο. Τι να πω 5 κ σημερα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ωπα υπαρχει περιπτωση να εχεις περιοδο πριν κοψεις τα φαρμακα; Γιατι μας εστελεις αδιαβαστη τωρα. Σημερα εχω πονους περιοδου εντονους κ σαν την αισθηση οτι κατεβαινει η ακατανομαστη ασε που εβγαλα κ ενα σπυρακι που βγαζω παντα δυο μερες πριν αδιαθετησω. Αφου παω τουαλετα κ λεω ωχ τι θα δω.νομιζα πως οταν παιρνουμε αυτα τα φαρμακα δεν ερχεται ανεξαρτητα το αποτελεσμα αν εχει πετυχει η ετ

Μην αγχωνεσαι κορίτσι μου. Φυσιολογικό είναι. Κ εγώ συνεχεια πηγαινα τουαλετα κ έτρεμα όταν σκουπιζόμουν.  έχει 2-3 μερες που δεν το αισθάνομαι πια αυτό. Πλέον με πιάνει 1-2 φορες τη μέρα. Ας είναι για καλό αυτό που νιώθεις 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Μην αγχωνεσαι κορίτσι μου. Φυσιολογικό είναι. Κ εγώ συνεχεια πηγαινα τουαλετα κ έτρεμα όταν σκουπιζόμουν.  έχει 2-3 μερες που δεν το αισθάνομαι πια αυτό. Πλέον με πιάνει 1-2 φορες τη μέρα. Ας είναι για καλό αυτό που νιώθεις 🥰

🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Ωπα υπαρχει περιπτωση να εχεις περιοδο πριν κοψεις τα φαρμακα; Γιατι μας εστελεις αδιαβαστη τωρα. Σημερα εχω πονους περιοδου εντονους κ σαν την αισθηση οτι κατεβαινει η ακατανομαστη ασε που εβγαλα κ ενα σπυρακι που βγαζω παντα δυο μερες πριν αδιαθετησω. Αφου παω τουαλετα κ λεω ωχ τι θα δω.νομιζα πως οταν παιρνουμε αυτα τα φαρμακα δεν ερχεται ανεξαρτητα το αποτελεσμα αν εχει πετυχει η ετ

Ναι κορίτσι μου το έχω ακούσει και εγώ αυτό... όντως υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις που έρχεται περιοδος ενώ παίρνεις τα φάρμακα.....εγώ ευτυχώς δεν είμαι μέσα σε αυτές....και εγώ έχω πόνους περιόδου και τρομερά τράβηγμα στην μέση.....και αυτά τα ελάχιστα καφέ που είχα σήμερα στο σκούπισμα.....ας κάνουμε υπομονή κορίτσι μου λίγο έμεινε....

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Ακριβώς μια βδομάδα μετά την ετ είχα κ εγώ καφε στο σκούπισμα…εύχομαι κ η δίκη σου χοριακη να βγει θετική🙏🙏🥰🥰

Στείλε μπεμπεδοσκονη εγκυουλα μου!!!!! Να έχουμε και εμείς θετικά νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Στείλε μπεμπεδοσκονη εγκυουλα μου!!!!! Να έχουμε και εμείς θετικά νέα!!!

Αααα συγκινήθηκα όπως το πες. Ακόμα δεν το έχω πιστέψει. Θα σου στείλω άπειρη. 🥰🥰ολα καλά θα πάνε 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα.

Δυστυχώς εγώ δεν έχω θετική χοριακή το αποτέλεσμα είναι <2.00 mIU/ml.

 

Πολύ λυπάμαι. Είμαστε πολλές που το περνάμε κι αυτό κι ο δρόμος μας είναι δύσκολος. Κανε όσα σου γράφει σοφά η @BlackCat και προσπάθησε να μετατρέψεις αυτή την αποτυχία σε ένα χρήσιμο μάθημα. Πίεσε το γιατρο σου να σου δώσει απαντήσεις και γιατί όχι αν δεν σε καλύψει, ζητά άλλες γνώμες. Προσωπικά ο μόνος τρόπος για να χωνέψω αυτή την αποτυχία είναι μόνο εάν μπορεί να μου δώσει κάτι για τη συνέχεια. Ας είναι ο τρόπος για να βρείτε τι έφταιξε και να το βελτιώσετε την επόμενη φορά και να πετυχεις. Τότε θα μπορεις να πεις ότι άξιζε και η αποτυχία. Το ίδιο λέω και στον εαυτό μου. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν @BlackCat όπως τα είπες, δεν τους είδα πολύ θετικούς για να μου δώσουν την έκθεση. Εγώ πάντως μιλησα και με τον γιατρό μου και του το είπα, δεν έφερε αντίρρηση. Μου είπε πως τα ελέγξαμε όλα και πως είναι περίεργο που δεν τα κρατάω. Του είπα και για το σπέραμ και το τριων ημερων και βλαστοκυστες κτλ. και μου είπε πως κανονικά απο την στιγμη που τα κρατάει 3-4 με΄ρες, κρατιούνται και 5-6 και πως γυναίκες έχουν μείνει και εγκυος με 2 ημερών. Του είπα πως θέλω να δουμε και το ενδεχόμενο για άλλο κέντρο και μου είπε απλα ότι θέλω, Δόξα το θεό κέντρα υπάρχουν. Εγώ πάντως θα παω και για άλλη γνώμη αλλού.

Τώρα, ετσι για μένα, μιλήσαμε τις προάλλες να δυναμώνουμε το σπέρμα. Εκτός το Profertil ποιό άλλο σύμπλεγμα έχουν πάρει οι άντρες σας? Ξέρω για Coq10+L-carnitine οτι κάνουν θαυματα μαζι. Κάτι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Μολις έκλεισα. Άργησαν να τα ανοίξουν και νομιζα πως δεν πρόλαβα.

@Lucia79Μπες και κλείσε και εσύ κορίτσι μου στο 1535.gr

@BlackCat

ευχαριστώ κορίτσια μου! Κι εγώ είχα μπει από νωρίς και είχα απογοητευτεί γιατί μετά τις 10.30 έπρεπε να είμαι στο δρόμο και ήμουν σίγουρη ότι θα το χάσω. Τελικά βρέθηκα σε ξένο υπολογιστή για ένα εικοσάλεπτο καπου 11.30 με 12 και ζήτησα να συνδεθώ και μπινγκο! Ξαφνικά εμφανίστηκαν μπροστά μου τα ραντεβού. Έκλεισα για 2 Δεκεμβρίου στις 9 το πρωί. Από δω και πέρα δεχόμαστε συμβουλές από τις έμπειρες, τι να έχουμε μαζί μας και πως να οργανωθούμε. @Luna777 καλά εμείς πρέπει να πηγαίνουμε ντουετάκι παντού. Άσε τον άντρα σου και παίρνε εμένα στα ραντεβού, αφού όπου πας θέλω να πάω κι εγώ 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Λοιπόν @BlackCat όπως τα είπες, δεν τους είδα πολύ θετικούς για να μου δώσουν την έκθεση. Εγώ πάντως μιλησα και με τον γιατρό μου και του το είπα, δεν έφερε αντίρρηση. Μου είπε πως τα ελέγξαμε όλα και πως είναι περίεργο που δεν τα κρατάω. Του είπα και για το σπέραμ και το τριων ημερων και βλαστοκυστες κτλ. και μου είπε πως κανονικά απο την στιγμη που τα κρατάει 3-4 με΄ρες, κρατιούνται και 5-6 και πως γυναίκες έχουν μείνει και εγκυος με 2 ημερών. Του είπα πως θέλω να δουμε και το ενδεχόμενο για άλλο κέντρο και μου είπε απλα ότι θέλω, Δόξα το θεό κέντρα υπάρχουν. Εγώ πάντως θα παω και για άλλη γνώμη αλλού.

Τώρα, ετσι για μένα, μιλήσαμε τις προάλλες να δυναμώνουμε το σπέρμα. Εκτός το Profertil ποιό άλλο σύμπλεγμα έχουν πάρει οι άντρες σας? Ξέρω για Coq10+L-carnitine οτι κάνουν θαυματα μαζι. Κάτι άλλο?

Ρε κορίτσι μου γλυκό συγνώμη κιόλας τι σημαίνει το "πως κανονικά απο την στιγμη που τα κρατάει 3-4 με΄ρες, κρατιούνται και 5-6 ?". Με αυτή την λογική οτι μέρα και να τα βάζαμε τα έμβρυα θα μέναμε εγκυες.

Τον Σεπτέβριο είχα 4 ωάρια, γονιμοποίηθηκαν και τα 4, έφτασαν 3ημερών και τα 4 αλλά 5ης μέρα κατάφερε να φτάσει μόνο το 1. Ολα αυτά στο καλλιεργητικό υγρό. Άφησαν και τα άλλα 3 να δουν αν προχώρησαν προχώρησαν με μια ποιότητα άστα να πάνε (προφανώς με θραύσματα) και δεν τα κατέψυξαν καν.

Αυτό σημαίνει οτι αν τα έβαζα 3ημερών τα υπόλοιπα τρία δεν θα εμφυτευόντουσαν γιατί εμφυτεύονται την 5η μέρα που δεν θα την έφταναν. Επομένως τι ακριβώς θέλει να πει ο γιατρός σου?

Να πάρεις άλλες γνώμες εννοείται αλλά πρέπει να ξέρεις ακριβώς τι μετέφερες. Άλλη πληροφορία δίνει μη εμφύτευση με τριών, άλλη με 5 ημερών , άλλη με μορίδια κοκ

Πρέπει να απαιτήσεις να πάρεις γραπτή ανάλυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Πολύ λυπάμαι. Είμαστε πολλές που το περνάμε κι αυτό κι ο δρόμος μας είναι δύσκολος. Κανε όσα σου γράφει σοφά η @BlackCat και προσπάθησε να μετατρέψεις αυτή την αποτυχία σε ένα χρήσιμο μάθημα. Πίεσε το γιατρο σου να σου δώσει απαντήσεις και γιατί όχι αν δεν σε καλύψει, ζητά άλλες γνώμες. Προσωπικά ο μόνος τρόπος για να χωνέψω αυτή την αποτυχία είναι μόνο εάν μπορεί να μου δώσει κάτι για τη συνέχεια. Ας είναι ο τρόπος για να βρείτε τι έφταιξε και να το βελτιώσετε την επόμενη φορά και να πετυχεις. Τότε θα μπορεις να πεις ότι άξιζε και η αποτυχία. Το ίδιο λέω και στον εαυτό μου. ❤️

Η αλήθεια είναι πως σε είχα στο μυαλό μου την προηγούμενη εβδομαδα. Όπως ένιωθες εσυ πως δεν θα είναι θετική ετσι το ένιωθα και εγώ. Ναι μεν στεναχωρήθηκα αλλά όχι τόσο πολυ, μιας και κάπως το ένιωθα. Ο γιατρός μου μου είπε πριν που μίλησα πως όλα ήταν θετικά και δεν αντιμετώπιζα προβλημα. Τα είχαμε κοιταξει όλα. Θα κάνουμε όμως πάλι εξετάσεις. Τώρα πάντως θα χαλα΄ρωσω λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

 

ευχαριστώ κορίτσια μου! Κι εγώ είχα μπει από νωρίς και είχα απογοητευτεί γιατί μετά τις 10.30 έπρεπε να είμαι στο δρόμο και ήμουν σίγουρη ότι θα το χάσω. Τελικά βρέθηκα σε ξένο υπολογιστή για ένα εικοσάλεπτο καπου 11.30 με 12 και ζήτησα να συνδεθώ και μπινγκο! Ξαφνικά εμφανίστηκαν μπροστά μου τα ραντεβού. Έκλεισα για 2 Δεκεμβρίου στις 9 το πρωί. Από δω και πέρα δεχόμαστε συμβουλές από τις έμπειρες, τι να έχουμε μαζί μας και πως να οργανωθούμε. @Luna777 καλά εμείς πρέπει να πηγαίνουμε ντουετάκι παντού. Άσε τον άντρα σου και παίρνε εμένα στα ραντεβού, αφού όπου πας θέλω να πάω κι εγώ 😜

Θα πάρετε μαζί σας οτι έχετε από εξετάσεις που αφορούν το θέμα παιδί & υπογονιμότητα.

Πρόσφατες : αιματολογικές , ορμονικε΄ς, τις εκθέσεις από τις ετ, σαλπιγγογραφίες,υστεροσκοπήσεις, υπερήχους μήτρας, εξετάσεις για το σπέρμα, τα ορμονικά των ανδρών αν έχετε, μεσογειακή αναιμία, κυστική ,τα πα΄ντα όλα. Επίσης ανά προσπάθεια τι κάνατε πχ Προσπάθεια 1η: διέγερση με ταδε φάρμακο τόσες μονάδες τόσα ωάρια τόσα έμβρυα τόσα μετέφερα,τάδε αποτέλεσμα.

Εγώ προσωπικά είχα πάρει τα πάντα μαζί, απλά τα είχα χωρίσει ανά κατηγορία για να μη χάνω χρόνο όταν τα ζητούσαν γιατί άλλα σημειώνουν τις τιμές στο ιστορικό άλλα τα βγάζουν φωτοτυπία.

Αρχικά θα σας πάρουν ιστορικό για εσάς, για τους γονείς σας ,για τα αδέρφια σας και αφού τα καταγράψουν όλα θα σας πουν να πάτε άλλη μέρα για αιματολογικές. Θα ρωτήσουν πχ αν η μητέρα σας είχε αποβολές, πότε μπήκε σε εμμηνόπαυση, πότε σας ήρθε περίοδος αν παίζει οι γονείς σας με τον άντρα σας να είναι συγγενείς μακρινοί κλπ.

Αν το σπέρμα το έχετε από Βιοιατρική κλπ δεν θα δώσουν σημασία. Αν το έχετε ελεγμένο από Λυμπερόπουλο πχ ή δημόσιο νοσοκομείο θα εστιάσουν εκεί.

Οταν φτάσετε θα χτυπήσετε την πόρτα του τμήματος και θα σας κατευθύνουν να πάτε ταμείο να κόψετε ένα παραπεμπτικο δωρεάν. Επειδή το πιθανότερο στο ταμείο να έχει κόσμο οτι ώρα και αν φτάσετε χτυπήστε την πόρτα και ας είναι νωρίτερα και θα σας πουν τι να κάνετε.

Good Luck 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θα πάρετε μαζί σας οτι έχετε από εξετάσεις που αφορούν το θέμα παιδί & υπογονιμότητα.

Πρόσφατες : αιματολογικές , ορμονικε΄ς, τις εκθέσεις από τις ετ, σαλπιγγογραφίες,υστεροσκοπήσεις, υπερήχους μήτρας, εξετάσεις για το σπέρμα, τα ορμονικά των ανδρών αν έχετε, μεσογειακή αναιμία, κυστική ,τα πα΄ντα όλα. Επίσης ανά προσπάθεια τι κάνατε πχ Προσπάθεια 1η: διέγερση με ταδε φάρμακο τόσες μονάδες τόσα ωάρια τόσα έμβρυα τόσα μετέφερα,τάδε αποτέλεσμα.

Εγώ προσωπικά είχα πάρει τα πάντα μαζί, απλά τα είχα χωρίσει ανά κατηγορία για να μη χάνω χρόνο όταν τα ζητούσαν γιατί άλλα σημειώνουν τις τιμές στο ιστορικό άλλα τα βγάζουν φωτοτυπία.

Αρχικά θα σας πάρουν ιστορικό για εσάς, για τους γονείς σας ,για τα αδέρφια σας και αφού τα καταγράψουν όλα θα σας πουν να πάτε άλλη μέρα για αιματολογικές. Θα ρωτήσουν πχ αν η μητέρα σας είχε αποβολές, πότε μπήκε σε εμμηνόπαυση, πότε σας ήρθε περίοδος αν παίζει οι γονείς σας με τον άντρα σας να είναι συγγενείς μακρινοί κλπ.

Αν το σπέρμα το έχετε από Βιοιατρική κλπ δεν θα δώσουν σημασία. Αν το έχετε ελεγμένο από Λυμπερόπουλο πχ ή δημόσιο νοσοκομείο θα εστιάσουν εκεί.

Οταν φτάσετε θα χτυπήσετε την πόρτα του τμήματος και θα σας κατευθύνουν να πάτε ταμείο να κόψετε ένα παραπεμπτικο δωρεάν. Επειδή το πιθανότερο στο ταμείο να έχει κόσμο οτι ώρα και αν φτάσετε χτυπήστε την πόρτα και ας είναι νωρίτερα και θα σας πουν τι να κάνετε.

Good Luck 😁

 

Ώπα ώπα, τι είναι οι εκθέσεις από τις ετ? Δεν έχω κάτι τέτοιο. Έχω μόνο αυτό που λέγεται ιστορικό της προσπάθειας δηλαδή περιγράφει ποσα ωάρια ληφθήκαν, ποσα ήταν ωριμα, ποσα γονιμοποιήθηκαν, ποσα έγιναν βλαστοκυστες και τελικά ποσα μεταφέρθηκαν (και τι ποιότητας). Έπρεπε να έχω κάτι επιπλέον από τις εμβρυομεταφορες ειδικά? Α ξεχασα έχω και τις φωτογραφίες από τα έμβρυα αλλά δε νομίζω να τις θέλουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

@BlackCat

ευχαριστώ κορίτσια μου! Κι εγώ είχα μπει από νωρίς και είχα απογοητευτεί γιατί μετά τις 10.30 έπρεπε να είμαι στο δρόμο και ήμουν σίγουρη ότι θα το χάσω. Τελικά βρέθηκα σε ξένο υπολογιστή για ένα εικοσάλεπτο καπου 11.30 με 12 και ζήτησα να συνδεθώ και μπινγκο! Ξαφνικά εμφανίστηκαν μπροστά μου τα ραντεβού. Έκλεισα για 2 Δεκεμβρίου στις 9 το πρωί. Από δω και πέρα δεχόμαστε συμβουλές από τις έμπειρες, τι να έχουμε μαζί μας και πως να οργανωθούμε. @Luna777 καλά εμείς πρέπει να πηγαίνουμε ντουετάκι παντού. Άσε τον άντρα σου και παίρνε εμένα στα ραντεβού, αφού όπου πας θέλω να πάω κι εγώ 😜

Χαχαχαχα χεράκι χεράκι θα πηγαίνουμε παντού! Τέλεια, περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σου μιας και θα πας πρώτη. Εγώ έκλεισα 9/12 γιατί δεν μπορώ νωρίτερα λόγω της δουλειάς μου. Ελπίζω να δούμε ενα φως στο τούνελ επιτέλους και με το Έλενα και να είμαστε τυχερές!!! Έχω ήδη φτιάξει ντοσιέ με τα πάντα οργανωμένα από τώρα 😁 Έχουμε μαζέψει και ένα κάρο εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...