Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλά από τις 6 το πρωί ξύπνησες ?? 

Και εμείς στρώσαμε ήρθαν οι γονείς μου με τον αδερφό μου και τα έκαναν με τον άντρα μου όλα... Τώρα είναι χουχουλιαρικο και θα λιώσω στις σειρές μπας και καταφέρω να ξεχαστω λίγο... ♥️

😂😂😂 γενικά ξυπναω νωρις… τώρα, βαλε και την αλλαγή ώρας. Κατά τις 7 πάνω κάτω ανοίγει το μάτι. Άρα με την αλλαγή πήγε 6. Εντάξει, κοιμήθηκα και λίγο το μεσημέρι. Πάλι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Από διάθεση πως τα πας??? Αν πας για χοριακη αύριο  ενημέρωσε μας!!!! 

Θα σας ενημερώσω σίγουρα. Ίσως πάω και αύριο απόγευμα τότε θα έχω αποτελέσματα Τρίτη. Θα δω και που θα την κάνω. Αυτό δεν το σκέφτηκα ακόμα. Κατά τ’αλλα η διάθεση μου είναι λουνα παρκ. Up and down all the time. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου τα φώτα σας!!! Όσες έχετε εμπειρία, τι κάνουμε με τον βήχα στην εγκυμοσύνη;;;από προχθές με έχει τρελάνει. Κάνω χαμομήλι με μέλι , ηρεμει λιγο αλλά μετά πάλι τα ίδια. Επιτρέπεται φυτικό σιρόπι, πλύσεις με tantum verde,σπρέι προπολης ή κάτι άλλο;;

Ελενακι φυτικό σιρόπι η δοκίμασε λεμόνι με μέλι .Κρυωσες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ελενακι φυτικό σιρόπι η δοκίμασε λεμόνι με μέλι .Κρυωσες ;

Σ Ευχαριστω αγαπημένη…. Πιθανότατα με κόλλησε ο αντρουλης μου. Είχε βήχα την προηγούμενη βδομάδα. Έκανα κ τεστ κοβιντ πάλι σήμερα, να βεβαιωθώ ότι δεν είναι κορονοϊος. Όποτε μάλλον μου μετέφερε ιωσουλα. Πως είσαι Εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Σ Ευχαριστω αγαπημένη…. Πιθανότατα με κόλλησε ο αντρουλης μου. Είχε βήχα την προηγούμενη βδομάδα. Έκανα κ τεστ κοβιντ πάλι σήμερα, να βεβαιωθώ ότι δεν είναι κορονοϊος. Όποτε μάλλον μου μετέφερε ιωσουλα. Πως είσαι Εσυ;;;

Όλα καλά έχω πιαστεί από το καθισιό .Αλλά αν είναι να είναι καλά τα μωράκια χαλάλι .Περαστικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Όλα καλά έχω πιαστεί από το καθισιό .Αλλά αν είναι να είναι καλά τα μωράκια χαλάλι .Περαστικά 

Μια χαρά θα είναι 😁😁 ποτε εχεις πάλι υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Μια χαρά θα είναι 😁😁 ποτε εχεις πάλι υπέρηχο;

Την άλλη Παρασκευή στις 12 του μηνός .Εσυ ποτέ πας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Την άλλη Παρασκευή στις 12 του μηνός .Εσυ ποτέ πας ;

Την Τετάρτη. Θα είμαι 5ε+4η. Ελπίζω να δούμε κάτι 😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Σε άλλα νέα από τα 2 ωάρια μόνο το ένα γονιμοποιήθηκε😏 νεότερα θα έχω την Τρίτη 🤞

Ένα και καλό θέλουμε. Εύχομαι κορίτσι μου αυτό το εμβρυακι να είναι το Μωρακι σου 🥰🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Σε άλλα νέα από τα 2 ωάρια μόνο το ένα γονιμοποιήθηκε😏 νεότερα θα έχω την Τρίτη 🤞

Ευχομαι να είναι το τυχερό!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλέ ναι και εγώ μια από τα ίδια σαν και εσένα είμαι δεν κάνω τέστ είμαι πολύ φοβητσιαρα....θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη καρτερικά...... προτιμώ και εγώ να ξέρω σίγουρα τι έχει γίνει.....

Εγω ειμαι Σαββατο✌️✌️✌️Αχ μακαρι να εχουμε θετικα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ελενακι φυτικό σιρόπι η δοκίμασε λεμόνι με μέλι .Κρυωσες ;

Το tantume δεν ειναι φυτικο εχει μεσα βενζυδαμινη μια ουσια για τα βακτηρια της στοματοφαρυγγικης κοιλοτητας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Το tantume δεν ειναι φυτικο εχει μεσα βενζυδαμινη μια ουσια για τα βακτηρια της στοματοφαρυγγικης κοιλοτητας

Ναι το ξέρω ότι δεν είναι φυτικό. Σαν άλλη επιλογή το έδωσα να δω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω. Σκεφτηκα ότι επειδή είναι γαργαρες και δεν καταπινεις μεγάλη ποσότητα, ίσως Επιτρέπεται. Φυτικό έχω ένα σιρόπι της Kaiser. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Την Τετάρτη. Θα είμαι 5ε+4η. Ελπίζω να δούμε κάτι 😍😍 

Θα δείτε σάκο/σακους ! Κι εγώ 5+2 ήμουν και είδαμε σάκους... 

Για το βήχα μήπως έχεις κρυώσει κάνε γαργαρες με λεμόνι και μέλι.. και γενικά πιες ζεστά ροφήματα με μέλι... Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Την Τετάρτη. Θα είμαι 5ε+4η. Ελπίζω να δούμε κάτι 😍😍 

Θα δεις σάκο λεκιθικο ασκό .Για καρδούλα είναι λιγάκι νωρίς βέβαια ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να είναι προχωρημένο το μωράκι σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Θα δείτε σάκο/σακους ! Κι εγώ 5+2 ήμουν και είδαμε σάκους... 

Για το βήχα μήπως έχεις κρυώσει κάνε γαργαρες με λεμόνι και μέλι.. και γενικά πιες ζεστά ροφήματα με μέλι... Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα ! 

Ευακι μου τι τραβάς αλλά έτσι είναι για να φύγει το αιμάτωμα πρέπει να δεις αίμα ΔΥστηχως .Αυτό από τι το έπαθες σου είπε ο γιατρός ;από κούραση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Σε άλλα νέα από τα 2 ωάρια μόνο το ένα γονιμοποιήθηκε😏 νεότερα θα έχω την Τρίτη 🤞

Μια χαρά θα πάει θα γίνει μια τέλεια βλαστοκύστη .Με φυσικό τρόποποιημενο πας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ευακι μου τι τραβάς αλλά έτσι είναι για να φύγει το αιμάτωμα πρέπει να δεις αίμα ΔΥστηχως .Αυτό από τι το έπαθες σου είπε ο γιατρός ;από κούραση ;

Ναι δεν θα ηρεμήσω ποτέ... έχω και την ευαισθητοποίηση ρέζους που με έχει τρελάνει τώρα και φοβάμαι... Τέλος πάντων πολλά ανοιχτά μέτωπα γενικά... Ο γιατρός και ο εξωσωματιστης μου είπαν ότι απλά συμβαίνει... Και πόσο μάλλον στις δίδυμες κυήσεις... Δεν είχα κουραστεί ίσα ίσα λες και το ήξερα μόνο καναπέ ήμουν όλη μέρα και παρόλα αυτά συνέβη το αιμάτωμα.... 

Στο ίντερνετ διάβασα ότι γενικά στην εξωσωματική ειναι πιο συχνό λόγω των φαρμάκων και των αντιπηκτικων αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει είμαι η μόνη εδώ που έχω αιμάτωμα... Οι γιατροί μου είπαν απλά ότι συμβαίνει σε κάποιες και υπομονή μέχρι να φύγει... Ο εξωσωματιστης θεωρεί ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό ενώ ο γυναικολόγος ήταν πιο προβληματισμένος εξαρχής... ευτυχώς έχει μειωθεί πολύ τώρα το καφέ σχεδόν σταμάτησε... Άντε να φύγει τελείως αυτό το αιμάτωμα 

Εσύ πως είσαι Κατερινάκι μου ? Τι κάνουν τα μπεμπέ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Ναι δεν θα ηρεμήσω ποτέ... έχω και την ευαισθητοποίηση ρέζους που με έχει τρελάνει τώρα και φοβάμαι... Τέλος πάντων πολλά ανοιχτά μέτωπα γενικά... Ο γιατρός και ο εξωσωματιστης μου είπαν ότι απλά συμβαίνει... Και πόσο μάλλον στις δίδυμες κυήσεις... Δεν είχα κουραστεί ίσα ίσα λες και το ήξερα μόνο καναπέ ήμουν όλη μέρα και παρόλα αυτά συνέβη το αιμάτωμα.... 

Στο ίντερνετ διάβασα ότι γενικά στην εξωσωματική ειναι πιο συχνό λόγω των φαρμάκων και των αντιπηκτικων αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει είμαι η μόνη εδώ που έχω αιμάτωμα... Οι γιατροί μου είπαν απλά ότι συμβαίνει σε κάποιες και υπομονή μέχρι να φύγει... Ο εξωσωματιστης θεωρεί ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό ενώ ο γυναικολόγος ήταν πιο προβληματισμένος εξαρχής... ευτυχώς έχει μειωθεί πολύ τώρα το καφέ σχεδόν σταμάτησε... Άντε να φύγει τελείως αυτό το αιμάτωμα 

Εσύ πως είσαι Κατερινάκι μου ? Τι κάνουν τα μπεμπέ ?

Καλά είναι τα γλυκουλια μπορώ να πω πως έχει φουσκώσει λίγο και η κοιλιτσα μου .1 ώρα την ημέρα βγαίνω  έξω και μετά κάθομαι τηλεόραση όποτε όρεξη για ύπνο δεν έχω καθόλου .Ποτέ σου είπε για αυχενική ;εμένα μου είπε θα με δει την άλλη Παρασκευή και μετά να κλείσω.Ήθελα να την κάνω βι….κη που γράφεται αλλά μου είπε όχι.Τώρα με δυο μωρά δεν ξέρω ποσό θα στοιχίσει έξω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Θα δείτε σάκο/σακους ! Κι εγώ 5+2 ήμουν και είδαμε σάκους... 

Για το βήχα μήπως έχεις κρυώσει κάνε γαργαρες με λεμόνι και μέλι.. και γενικά πιες ζεστά ροφήματα με μέλι... Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα ! 

Αυτό μου είπε κ ο γιατρός. Να πάω να δούμε αν είναι ένα ή δυο και να τα πούμε. Πίνω χαμομηλακια συνεχεια. Όταν ξαπλώνω κ στεγνώνει έχω θέμα κυριως.. σταμάτησαν τα καφε Ε;ποσο χαίρομαι. Να ηρεμήσεις λιγο. 
 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Θα δεις σάκο λεκιθικο ασκό .Για καρδούλα είναι λιγάκι νωρίς βέβαια ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να είναι προχωρημένο το μωράκι σου .

μπα δε νομίζω κ εγώ για καρδούλα. Απλά ελπίζω να δω σάκο/ους. Ποτε λες να μαθεις τι φυλο είναι τα μωράκια σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλά είναι τα γλυκουλια μπορώ να πω πως έχει φουσκώσει λίγο και η κοιλιτσα μου .1 ώρα την ημέρα βγαίνω  έξω και μετά κάθομαι τηλεόραση όποτε όρεξη για ύπνο δεν έχω καθόλου .Ποτέ σου είπε για αυχενική ;εμένα μου είπε θα με δει την άλλη Παρασκευή και μετά να κλείσω.Ήθελα να την κάνω βι….κη που γράφεται αλλά μου είπε όχι.Τώρα με δυο μωρά δεν ξέρω ποσό θα στοιχίσει έξω .

Ναι φαντάζομαι και με δίδυμα θα έχει φουσκώσει μπόλικο η κοιλίτσα... Εδώ και εμένα έχει φουσκώσει και μου το είπε και κ άντρας μου.. μου είπε για αυχενική να κλείσω 25-30/11 θα την κάνουμε στο μητέρα... Ήθελε να με στείλει κάπου αλλού ιδιωτικά που συνεργάζεται μάλλον αλλά του είπαμε πως επειδή έχουμε μια ιδιωτική ασφάλεια από τη δουλειά του άντρα μου έχουν ένα πακέτο για το μητέρα για κάποιες εξετάσεις μαζί με τοκετό σε καλή τιμή... Οπότε θα τα κάνουμε εκεί τα βασικά. Νομίζω είναι καλή κλινική... Τι λέτε ? Αλλά ναι νομίζω ότι για δίδυμα είναι παραπάνω η αυχενική.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Αυτό μου είπε κ ο γιατρός. Να πάω να δούμε αν είναι ένα ή δυο και να τα πούμε. Πίνω χαμομηλακια συνεχεια. Όταν ξαπλώνω κ στεγνώνει έχω θέμα κυριως.. σταμάτησαν τα καφε Ε;ποσο χαίρομαι. Να ηρεμήσεις λιγο. 
 

 

μπα δε νομίζω κ εγώ για καρδούλα. Απλά ελπίζω να δω σάκο/ους. Ποτε λες να μαθεις τι φυλο είναι τα μωράκια σου;;;

Ναι σταμάτησαν τώρα τελείως ελπίζω να μην έχω πάλι παρατράγουδα! Ηρέμησα για την ώρα ουφ!!! 

Είναι και ο καιρός υπομονή θα περάσει ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Αυτό μου είπε κ ο γιατρός. Να πάω να δούμε αν είναι ένα ή δυο και να τα πούμε. Πίνω χαμομηλακια συνεχεια. Όταν ξαπλώνω κ στεγνώνει έχω θέμα κυριως.

Καλησπέρα! Όταν ήμουν έγκυος (κ γω από εξωσωματική, δε θυμάμαι αν έχουμε μιλήσει ξανά 😊) ο γιατρός μου είπε όχι πολλά χαμομήλια κ τέτοια αφεψήματα ειδικά στο πρώτο 3μηνο. Είχα κρυώσει κ γω κ είχα πιει χαμομήλι αντε 1 με 2 φορές γιατί δεν το ήθελε. Δεν το ρωτάς; επειδή είπες δλδ ότι πίνεις συνέχεια. Κ πάλι ό,τι σου πει ο γιατρός! 

Περαστικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλησπέρα! Όταν ήμουν έγκυος (κ γω από εξωσωματική, δε θυμάμαι αν έχουμε μιλήσει ξανά 😊) ο γιατρός μου είπε όχι πολλά χαμομήλια κ τέτοια αφεψήματα ειδικά στο πρώτο 3μηνο. Είχα κρυώσει κ γω κ είχα πιει χαμομήλι αντε 1 με 2 φορές γιατί δεν το ήθελε. Δεν το ρωτάς; επειδή είπες δλδ ότι πίνεις συνέχεια. Κ πάλι ό,τι σου πει ο γιατρός! 

Περαστικά! 

Σ Ευχαριστω πολύ! Θα τον πάρω αύριο να τον ρωτησω.
Εχουμε ξαναμιλησει πριν 1μιση χρονο όταν μπήκα στο φόρουμ.Απλά δε μιλούσα πολύ.  Έκανα κοντά με σένα την πρώτη μου εξωσωματική αλλά δυστυχώς δεν πέτυχε. Ημουν στον ιδιο γιατρο με την Annie. Εύχομαι να είστε καλά κ Εσυ και η Μπέμπα σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...