Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα 🌸 τέλος και η δεύτερη ωοληψία,μόνο 2 ήταν καλά από τα 3 θα περιμένω νέα και ελπίζω να τα καταφέρουν και τα 2🤞

Μπράβο κορίτσι μου. Καλες γονιμοποιησεις. Εύχομαι αυτά να είναι τα τυχερά σου 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Χαχα βεντουζες αλατια πισω οταν φευγουν μ αρεσει που μιλαμε παντα επιστημονικα😂😂😂

🤣Γιατροσόφια της γιαγιάς 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα !!! Σήμερα εμφανίστηκαν καφέ από το πουθενά! Έχω στεναχωρηθει... Ελπίζω να μην εξελιχθεί σε αίμα κόκκινο.... Εδώ και 10-15 μέρες δεν είχα τίποτα μα τίποτα απολύτως και τώρα καφέ??? Λέτε να χειροτερεύει το αιμάτωμα ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!! Σήμερα εμφανίστηκαν καφέ από το πουθενά! Έχω στεναχωρηθει... Ελπίζω να μην εξελιχθεί σε αίμα κόκκινο.... Εδώ και 10-15 μέρες δεν είχα τίποτα μα τίποτα απολύτως και τώρα καφέ??? Λέτε να χειροτερεύει το αιμάτωμα ?? 

Καλημέρα με τον γιατρό σου μίλησες; Δεν είναι απαραίτητο να είναι αιματομα μήπως κουράστηκες χθες περισσότερο όπως και να έχει ξάπλωσε και μην κάνεις τίποτα 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα με τον γιατρό σου μίλησες; Δεν είναι απαραίτητο να είναι αιματομα μήπως κουράστηκες χθες περισσότερο όπως και να έχει ξάπλωσε και μην κάνεις τίποτα 🌸

Έχω αιμάτωμα όντως. Στην 6η εβδομάδα είχα πολύ αιμορραγία με πηγματα στον υπέρυχο είχαμε ένα τεράστιο αιμάτωμα αλλά μετά από λίγες ημέρες πέρασε τελείως η αιμορραγία και δεν είχα τίποτα απολύτως για 10-15 μέρες. Τη Τετάρτη στον υπέρυχο μου είπε ότι μικρυνε κι όλας αλλά δεν έχει εξαφανιστεί τελείως και τώρα ξύπνησα και εχω καφέ... 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!! Σήμερα εμφανίστηκαν καφέ από το πουθενά! Έχω στεναχωρηθει... Ελπίζω να μην εξελιχθεί σε αίμα κόκκινο.... Εδώ και 10-15 μέρες δεν είχα τίποτα μα τίποτα απολύτως και τώρα καφέ??? Λέτε να χειροτερεύει το αιμάτωμα ?? 

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Χωρίς να έχω γνώσεις, αλλά το αιμάτωμα αν φεύγει δεν πρέπει να δεις αίμα και καφε;το απορροφά ο οργανισμός;όπως και να έχει μην αγχωνεσαι κ μιλα με το γιατρο σου. Και Φυσικα ξεκουράσου  Είμαι σιγουρη πως δεν είναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Χωρίς να έχω γνώσεις, αλλά το αιμάτωμα αν φεύγει δεν πρέπει να δεις αίμα και καφε;το απορροφά ο οργανισμός;όπως και να έχει μην αγχωνεσαι κ μιλα με το γιατρο σου. Και Φυσικα ξεκουράσου  Είμαι σιγουρη πως δεν είναι τίποτα!

Το περίμενα να δω καφέ και μου το έχει πει και ο γιατρός ότι μπορεί να δω και μπορεί να δω και αίμα κι όλας, αλλά όπως και αν έχει κορίτσια φρικαρω με το αίμα.... Ήθελα να το πω κάπου για αυτό σας το έγραψα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Το περίμενα να δω καφέ και μου το έχει πει και ο γιατρός ότι μπορεί να δω και μπορεί να δω και αίμα κι όλας, αλλά όπως και αν έχει κορίτσια φρικαρω με το αίμα.... Ήθελα να το πω κάπου για αυτό σας το 

Αφού το είπε και ο γιατρός κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Κάτσε σπίτι ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά. Το αιμάτωμα υποχωρεί σιγά σιγά. Είναι και ωραία μέρα σήμερα για σπίτι και κουβερτάκι στον καναπέ. Πες στον άντρα σου να σου φτιάξει και μια ωραία δυναμωτική βελουτέ σουπίτσα (προτείνω γλυκοπατάτα, καρότο, λιναρόσπορο, τζίντζερ) και δείτε ταινιούλα. 🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!! Σήμερα εμφανίστηκαν καφέ από το πουθενά! Έχω στεναχωρηθει... Ελπίζω να μην εξελιχθεί σε αίμα κόκκινο.... Εδώ και 10-15 μέρες δεν είχα τίποτα μα τίποτα απολύτως και τώρα καφέ??? Λέτε να χειροτερεύει το αιμάτωμα ?? 

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό.... είναι λογικό να αγχώνεσαι....αλλά πράγματι αν το είπε ο γιατρός σου μην αγχώνεσαι... προσπάθησε να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται και θα περάσει θα το δεις.....οι πρώτες βδομάδες είναι δύσκολες το ξέρουμε....όσο θα περνάει ο καιρός όλα θα σταματούν σιγά σιγά....κάνε υπομονή και ξεκουράσου.....όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις 🙏🙏🙏🙏🙏💙🧡❤️💙🧡❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Το περίμενα να δω καφέ και μου το έχει πει και ο γιατρός ότι μπορεί να δω και μπορεί να δω και αίμα κι όλας, αλλά όπως και αν έχει κορίτσια φρικαρω με το αίμα.... Ήθελα να το πω κάπου για αυτό σας το έγραψα... 

καλά έκανες κορίτσι μου. Πολλες φορες ενώ κάτι το γνωρίζουμε Ή το περιμένουμε, όταν έρχεται πανικοβαλλόμαστε. Είναι φυσικό με όσα περνάμε. Εσυ καλά κανεις και μας τα λες.  Γι αυτό δεν είμαστε εδω άλλωστε; Να μοιραζόμαστε τα άγχη και τις φοβίες μας, τις ελπίδες και τις χαρες μας… σου στελνω μια τεράστια αγκαλιά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Αφού το είπε και ο γιατρός κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Κάτσε σπίτι ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά. Το αιμάτωμα υποχωρεί σιγά σιγά. Είναι και ωραία μέρα σήμερα για σπίτι και κουβερτάκι στον καναπέ. Πες στον άντρα σου να σου φτιάξει και μια ωραία δυναμωτική βελουτέ σουπίτσα (προτείνω γλυκοπατάτα, καρότο, λιναρόσπορο, τζίντζερ) και δείτε ταινιούλα. 🌹

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου γλυκό.... είναι λογικό να αγχώνεσαι....αλλά πράγματι αν το είπε ο γιατρός σου μην αγχώνεσαι... προσπάθησε να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται και θα περάσει θα το δεις.....οι πρώτες βδομάδες είναι δύσκολες το ξέρουμε....όσο θα περνάει ο καιρός όλα θα σταματούν σιγά σιγά....κάνε υπομονή και ξεκουράσου.....όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις 🙏🙏🙏🙏🙏💙🧡❤️💙🧡❤️

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

καλά έκανες κορίτσι μου. Πολλες φορες ενώ κάτι το γνωρίζουμε Ή το περιμένουμε, όταν έρχεται πανικοβαλλόμαστε. Είναι φυσικό με όσα περνάμε. Εσυ καλά κανεις και μας τα λες.  Γι αυτό δεν είμαστε εδω άλλωστε; Να μοιραζόμαστε τα άγχη και τις φοβίες μας, τις ελπίδες και τις χαρες μας… σου στελνω μια τεράστια αγκαλιά 😘

Σας ευχαριστώ αλήθεια όλες σας ♥️ 

 

Με έχετε στηρίξει τόσο πολύ και με στηρίζετε ! ελπίζω όλα να είναι καλά... Υπομονή θα κάνω... Και η ιδέα για την σουπιτσα κουβέρτα ταινία με έφτιαξε και μόνο που το σκέφτηκα ! Τι ωραία συνταγή !! Και τα έχουμε όλα τα υλικά οπότε τέλεια ! Αυτό θα φάμε σήμερα ! 

🌹🌹🌹

Εσείς πως είστε σήμερα ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ αλήθεια όλες σας ♥️ 

 

Με έχετε στηρίξει τόσο πολύ και με στηρίζετε ! ελπίζω όλα να είναι καλά... Υπομονή θα κάνω... Και η ιδέα για την σουπιτσα κουβέρτα ταινία με έφτιαξε και μόνο που το σκέφτηκα ! Τι ωραία συνταγή !! Και τα έχουμε όλα τα υλικά οπότε τέλεια ! Αυτό θα φάμε σήμερα ! 

🌹🌹🌹

Εσείς πως είστε σήμερα ?? 

Εγώ χαλαρά... ξύπνησα πολύ νωρίς...ξανακοιμηθηκα....ξαναξυπνησα....και χαλαρώνω εδώ στον καναπέ... κατά τ αλλά.... όλη μέρα έχω τραβήγματα στη μέση και πόνους περιόδου κάτω χαμηλά στην κοιλιά....είπαμε δεν δίνω σημασία... ξέρω... ξέρω..... αυτά τα νέα μου!!!! Αύριο δεν είναι για χοριακη η @hope501 καλά δεν θυμάμαι???? @FAITH_ και εσύ αύριο???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ αλήθεια όλες σας ♥️ 

 

Με έχετε στηρίξει τόσο πολύ και με στηρίζετε ! ελπίζω όλα να είναι καλά... Υπομονή θα κάνω... Και η ιδέα για την σουπιτσα κουβέρτα ταινία με έφτιαξε και μόνο που το σκέφτηκα ! Τι ωραία συνταγή !! Και τα έχουμε όλα τα υλικά οπότε τέλεια ! Αυτό θα φάμε σήμερα ! 

🌹🌹🌹

Εσείς πως είστε σήμερα ?? 

Κ εγώ σπίτι. Κανα 2 δουλιτσες και μετά πάλι ξάπλα. Μαγειρεύει σήμερα ο αντρουλης μου όποτε εγώ ξαπλωσα στον καναπέ. 
 

@kk88 ναι κορίτσι μου! Μη δίνεις σημασια!!! Τώρα ξεκουραση κ θετικές σκέψεις!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Εγώ χαλαρά... ξύπνησα πολύ νωρίς...ξανακοιμηθηκα....ξαναξυπνησα....και χαλαρώνω εδώ στον καναπέ... κατά τ αλλά.... όλη μέρα έχω τραβήγματα στη μέση και πόνους περιόδου κάτω χαμηλά στην κοιλιά....είπαμε δεν δίνω σημασία... ξέρω... ξέρω..... αυτά τα νέα μου!!!! Αύριο δεν είναι για χοριακη η @hope501 καλά δεν θυμάμαι???? @FAITH_ και εσύ αύριο???

 

Καλημερα ή να πω καλησπέρα καλύτερα. Καλή Κυριακή σας εύχομαι.❤️❤️
Κανονικά μου είπαν να πάω στις 3 για χοριακη. Αλλά ίσως πάω αυριο ή Τρίτη. Θα δω…

@Eva29 όπως είπαν και τα κορίτσια, χαλάρωσε στον καναπέ και λιωσε στις σειρές/ταινίες. Και άκου την γιατρό σου. 

Εγω σήμερα ήμουν αραχτη από τις 6 το πρωι να χαζεύω σειρές. Μετά στρώσαμε χάλια και το σπίτι τώρα είναι χουχουλιαρικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημερα ή να πω καλησπέρα καλύτερα. Καλή Κυριακή σας εύχομαι.❤️❤️
Κανονικά μου είπαν να πάω στις 3 για χοριακη. Αλλά ίσως πάω αυριο ή Τρίτη. Θα δω…

@Eva29 όπως είπαν και τα κορίτσια, χαλάρωσε στον καναπέ και λιωσε στις σειρές/ταινίες. Και άκου την γιατρό σου. 

Εγω σήμερα ήμουν αραχτη από τις 6 το πρωι να χαζεύω σειρές. Μετά στρώσαμε χάλια και το σπίτι τώρα είναι χουχουλιαρικο..

Από διάθεση πως τα πας??? Αν πας για χοριακη αύριο  ενημέρωσε μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Έχω αιμάτωμα όντως. Στην 6η εβδομάδα είχα πολύ αιμορραγία με πηγματα στον υπέρυχο είχαμε ένα τεράστιο αιμάτωμα αλλά μετά από λίγες ημέρες πέρασε τελείως η αιμορραγία και δεν είχα τίποτα απολύτως για 10-15 μέρες. Τη Τετάρτη στον υπέρυχο μου είπε ότι μικρυνε κι όλας αλλά δεν έχει εξαφανιστεί τελείως και τώρα ξύπνησα και εχω καφέ... 😔

Το θυμάμαι κορίτσι μου και επειδή ήξερα ότι είχε σταματήσει τόσο καιρό για αυτό λέω ότι ίσως δεν είναι αλλά ο γιατρός θα σου πει 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημερα ή να πω καλησπέρα καλύτερα. Καλή Κυριακή σας εύχομαι.❤️❤️
Κανονικά μου είπαν να πάω στις 3 για χοριακη. Αλλά ίσως πάω αυριο ή Τρίτη. Θα δω…

@Eva29 όπως είπαν και τα κορίτσια, χαλάρωσε στον καναπέ και λιωσε στις σειρές/ταινίες. Και άκου την γιατρό σου. 

Εγω σήμερα ήμουν αραχτη από τις 6 το πρωι να χαζεύω σειρές. Μετά στρώσαμε χάλια και το σπίτι τώρα είναι χουχουλιαρικο..

Καλά από τις 6 το πρωί ξύπνησες ?? 

Και εμείς στρώσαμε ήρθαν οι γονείς μου με τον αδερφό μου και τα έκαναν με τον άντρα μου όλα... Τώρα είναι χουχουλιαρικο και θα λιώσω στις σειρές μπας και καταφέρω να ξεχαστω λίγο... ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ αλήθεια όλες σας ♥️ 

 

Με έχετε στηρίξει τόσο πολύ και με στηρίζετε ! ελπίζω όλα να είναι καλά... Υπομονή θα κάνω... Και η ιδέα για την σουπιτσα κουβέρτα ταινία με έφτιαξε και μόνο που το σκέφτηκα ! Τι ωραία συνταγή !! Και τα έχουμε όλα τα υλικά οπότε τέλεια ! Αυτό θα φάμε σήμερα ! 

🌹🌹🌹

Εσείς πως είστε σήμερα ?? 

Καλησπερα, αφου σου ειπε κ ο γιατρος οτι μπορει να δεις καφε νομιζω πως αδικα αγχωνεσαι κ αναστατωνεις κ το μικρακι σου. Καταλαβαινω το αγχος σου βεβαια. Κατσε ξεκουρασου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Εγώ χαλαρά... ξύπνησα πολύ νωρίς...ξανακοιμηθηκα....ξαναξυπνησα....και χαλαρώνω εδώ στον καναπέ... κατά τ αλλά.... όλη μέρα έχω τραβήγματα στη μέση και πόνους περιόδου κάτω χαμηλά στην κοιλιά....είπαμε δεν δίνω σημασία... ξέρω... ξέρω..... αυτά τα νέα μου!!!! Αύριο δεν είναι για χοριακη η @hope501 καλά δεν θυμάμαι???? @FAITH_ και εσύ αύριο???

 

Ελα συναδελφισα κ εγω ξυπναω κοιμαμαι σημερα απο τον καναπε στο κρεβατι κ παλι πισω. Κ εγω σημερα να σου πω εχω πονους περιοδου δεξια μονο οχι εντονους🤔. Θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ελα συναδελφισα κ εγω ξυπναω κοιμαμαι σημερα απο τον καναπε στο κρεβατι κ παλι πισω. Κ εγω σημερα να σου πω εχω πονους περιοδου δεξια μονο οχι εντονους🤔. Θα δουμε!

Ελα καλή μου και εσύ στο γκρουπ..... εμένα είναι σαν σουβλιες και χτυπάνε κάτω χαμηλά στην κοιλιά και πίσω στη μέση..... λίγο έμεινε....θα ξέρουμε σύντομα... δεν πιστεύω να φλερτάρεις με την ιδέα του τέστ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλησπερα, αφου σου ειπε κ ο γιατρος οτι μπορει να δεις καφε νομιζω πως αδικα αγχωνεσαι κ αναστατωνεις κ το μικρακι σου. Καταλαβαινω το αγχος σου βεβαια. Κατσε ξεκουρασου❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ελα καλή μου και εσύ στο γκρουπ..... εμένα είναι σαν σουβλιες και χτυπάνε κάτω χαμηλά στην κοιλιά και πίσω στη μέση..... λίγο έμεινε....θα ξέρουμε σύντομα... δεν πιστεύω να φλερτάρεις με την ιδέα του τέστ????

 Α οχι δεν ειναι σουβλιες εμενα πονακια περιοδου Ε νωρις δεν ειναι για test? Οχι δεν φλερταρω ειμαι της αποψης αν ειναι να παρω κρυαδα ας την παρω στην ωρα της τωρα πειθω τον εαυτο μου οτι τα εχω καταφερει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

 Α οχι δεν ειναι σουβλιες εμενα πονακια περιοδου Ε νωρις δεν ειναι για test? Οχι δεν φλερταρω ειμαι της αποψης αν ειναι να παρω κρυαδα ας την παρω στην ωρα της τωρα πειθω τον εαυτο μου οτι τα εχω καταφερει!

Καλέ ναι και εγώ μια από τα ίδια σαν και εσένα είμαι δεν κάνω τέστ είμαι πολύ φοβητσιαρα....θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη καρτερικά...... προτιμώ και εγώ να ξέρω σίγουρα τι έχει γίνει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλέ ναι και εγώ μια από τα ίδια σαν και εσένα είμαι δεν κάνω τέστ είμαι πολύ φοβητσιαρα....θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη καρτερικά...... προτιμώ και εγώ να ξέρω σίγουρα τι έχει γίνει.....

Ετσι μια κ εξω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα φώτα σας!!! Όσες έχετε εμπειρία, τι κάνουμε με τον βήχα στην εγκυμοσύνη;;;από προχθές με έχει τρελάνει. Κάνω χαμομήλι με μέλι , ηρεμει λιγο αλλά μετά πάλι τα ίδια. Επιτρέπεται φυτικό σιρόπι, πλύσεις με tantum verde,σπρέι προπολης ή κάτι άλλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...