Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Οχι. τιποτα τέτοιο δεν μας έδωσαν, υπογράψαμε μόνο ποσο βάλαμε και ποσα καταψύξαμε. Και τώρα υπογράψαμε μόνο ποσα βαλαμε.

Ναι σε αυτό που υπογράψατε τι γράφει? Τι έμβρυα μεταφέρατε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Ναι σε αυτό που υπογράψατε τι γράφει? Τι έμβρυα μεταφέρατε?

 

οχι. Τιποτα τετοιο. Μονο οτι μεταφέραμε δυο εμβρυα. Τιποτα αλλο. Καμια απολύτως αναλυση. Μου ειπαν τα ωαρια ήταν αριστα. Για το σπέρμα τιποτα. Οταν το ρωτησα μου ειπαν οτι βαλανε καλο σπερμα. Τι να πω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η hope501 είπε:

οχι. Τιποτα τετοιο. Μονο οτι μεταφέραμε δυο εμβρυα. Τιποτα αλλο. Καμια απολύτως αναλυση. Μου ειπαν τα ωαρια ήταν αριστα. Για το σπέρμα τιποτα. Οταν το ρωτησα μου ειπαν οτι βαλανε καλο σπερμα. Τι να πω..

 

Σε ποιο κέντρο είσαι?

Τι να σου πω εγώ 4ΕΤ στο Ιασώ πάντα υπέγραφα ανάλυση τι καταψύχθηκε, τι αποψύχθηκε, σε πιο στάδιο είναι και τι μεταφέρουμε. Επιπλέον χαρτί με μια βασικη ανάλυση σπέρματος. Προ επεξεργασίας ποσότητα / κινητικότητα και μετά επεξεργασίας. Η υπογραφή έμπαινε την ημέρα της ΕΤ πριν κάνω την διαδικασία μας μιλουσε ο εμβρυολόγος που μας είχε αναλάβει.

Και φυσικά ολες αυτε΄ς οι αναλύσεις χρειάστηκαν στο ψάξιμο νέου γιατρού και στο Έλενα γιατί φαίνεται ακριβω΄΄ς το ιστορικό των ΕΤ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε ποιο κέντρο είσαι?

Τι να σου πω εγώ 4ΕΤ στο Ιασώ πάντα υπέγραφα ανάλυση τι καταψύχθηκε, τι αποψύχθηκε, σε πιο στάδιο είναι και τι μεταφέρουμε. Επιπλέον χαρτί με μια βασικη ανάλυση σπέρματος. Προ επεξεργασίας ποσότητα / κινητικότητα και μετά επεξεργασίας. Η υπογραφή έμπαινε την ημέρα της ΕΤ πριν κάνω την διαδικασία μας μιλουσε ο εμβρυολόγος που μας είχε αναλάβει.

Και φυσικά ολες αυτε΄ς οι αναλύσεις χρειάστηκαν στο ψάξιμο νέου γιατρού και στο Έλενα γιατί φαίνεται ακριβω΄΄ς το ιστορικό των ΕΤ.

Στο διαγνωστικό και θεραπευτικό κέντρο γονιμότητας είμαι. Τίποτα τίποτα τετοιο δεν μου έδωσαν. Να πάρω τηλ να τα ζητήσω? Δεν ξέρω. Ας το αφήσω για τώρα. Ελπίζω πραγματικα να δω θετική χοριακή, αλλά εαν δεν δω, θα πω αλλού. Θα το ψάξω. Ήδη στο μυαλό μου είναι κάποιες επιλογές αλλα΄ εκεί που το σκέφτομαι προσπαθω να την βγάλω την σκέψη μου για να μην προδικάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Στο διαγνωστικό και θεραπευτικό κέντρο γονιμότητας είμαι. Τίποτα τίποτα τετοιο δεν μου έδωσαν. Να πάρω τηλ να τα ζητήσω? Δεν ξέρω. Ας το αφήσω για τώρα. Ελπίζω πραγματικα να δω θετική χοριακή, αλλά εαν δεν δω, θα πω αλλού. Θα το ψάξω. Ήδη στο μυαλό μου είναι κάποιες επιλογές αλλα΄ εκεί που το σκέφτομαι προσπαθω να την βγάλω την σκέψη μου για να μην προδικάζω.

Δεν το γνώριζω το κέντρο σου αλλά δεν έχει και σημασία.

Οκ ναι τώρα δεν έχει νόημα να το ψάξεις περισσότερο -αλλά αν χτύπα ξύλο δεν πάει καλά- πρέπει να τα έχεις όλα αυτά γραπτώς και με ανάλυση γιατί στο ψάξιμο άλλου γιατρού βοηθάνε πολύ. Είναι όλο σου το ιστορικό στις ΕΤ, άσχετα με τις υπόλοιπες εξετάσεις.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειατείς τίποτα από όλα αυτά.🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν το γνώριζω το κέντρο σου αλλά δεν έχει και σημασία.

Οκ ναι τώρα δεν έχει νόημα να το ψάξεις περισσότερο -αλλά αν χτύπα ξύλο δεν πάει καλά- πρέπει να τα έχεις όλα αυτά γραπτώς και με ανάλυση γιατί στο ψάξιμο άλλου γιατρού βοηθάνε πολύ. Είναι όλο σου το ιστορικό στις ΕΤ, άσχετα με τις υπόλοιπες εξετάσεις.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειατείς τίποτα από όλα αυτά.🥰

 

Ευχαριστώ πολύ❤️ Μλκ που δεν τα ζήτησα γενικά. Θα δείξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου βγήκε και η Τρίτη μου χοριακη. 1.086,27. Τέλος οι χοριακες. Τώρα υπέρηχος!! 🥰🥰🥰

Μπράβο ρε κορίτσι μου!!!Όλα καλά λοιπόν ευτυχώς!!! Με το καλό ο υπέρηχος τώρα!!!! 😍 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι μου!!!Όλα καλά λοιπόν ευτυχώς!!! Με το καλό ο υπέρηχος τώρα!!!! 😍 ❤️

Ευχαριστω! Ναι επιτέλους μπορώ λιγο να ηρεμησω. Τουλαχιστον με τις χοριακες 🥰 τώρα υπομονη μέχρι Τετάρτη Για τον υπέρηχο. Εσυ ποτε έχεις υπέρηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι έμεινα εκεί βγαινει λιγο παραπανω αλλά εκείνος μου χάρισε τα μωρά όποτε δεν σκέφτηκα να πάω άλλου .

Καλά έκανες όπου νιώθουμε πιο άνετα εκεί να είμαστε και αν βγαίνει και λίγο παραπάνω δεν πειράζει αρκεί να έχουμε την ασφάλεια και την ηρεμία που επιθυμούμε.. εμένα ουσιαστικά ήταν όλα ξεκαθαρισμένα από την αρχή, ο μαιευτήρας μου μου σύστησε το κέντρο και τον εξωσωματικο, παρακολουθουσε όλη την προσπάθεια, ήταν εκεί μαζί μου στην ωοληψια και στις ετ (για συμπαράσταση) και με τις θετικές χοριακες τον ενημέρωσε η μαία μου και με έστειλαν κατευθειαν από τον πρώτο υπέρηχο ξανά σε αυτόν.. ο εξωσωματικος μου νομίζω δεν παρακολουθεί και κυήσεις να σου πω την αλήθεια.. άρα δεν σκέφτηκα ποτέ κάτι άλλο και οι δύο με βοήθησαν και με βοηθούν ο καθένας στον τομέα του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Στο διαγνωστικό και θεραπευτικό κέντρο γονιμότητας είμαι. Τίποτα τίποτα τετοιο δεν μου έδωσαν. Να πάρω τηλ να τα ζητήσω? Δεν ξέρω. Ας το αφήσω για τώρα. Ελπίζω πραγματικα να δω θετική χοριακή, αλλά εαν δεν δω, θα πω αλλού. Θα το ψάξω. Ήδη στο μυαλό μου είναι κάποιες επιλογές αλλα΄ εκεί που το σκέφτομαι προσπαθω να την βγάλω την σκέψη μου για να μην προδικάζω.

Να σκεφτεσαι το τώρα κοριτσάκι μου.. Τα σενάρια να τα αφήσεις γι αργότερα, αν χρειαστεί.. Κι εγώ πάντως συμφωνώ να μην πας Σάββατο γιατί τα εμβρυακια σου νομίζω είναι 3ημερων.. Θέλουμε 14 μέρες να περάσουν οπότε 14-3=11μερες που θα είναι Δευτέρα.. Για να μην αγχωθεις τσάμπα στο λέω.. Βέβαια αν το θέλεις τόσο πολύ πήγαινε το Σάββατο και ότι αποτέλεσμα δεις, θα περιμένεις να επιβεβαιωθεί την Δευτέρα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Στην δουλειά είμαι... Κανονικά έχω στις 3/11 αλλά σκέφτομαι μηπως την άνω νωρίτερα. Να πω την αλήθεια δεν την παλεύω, αλλά δεν είμαι πλέον τόσο αισιόδοξη. Υπήρξαν κάποια οικογενειακά θέματα που με αναστάτωσαν πολύ και δεν υπήρξα ήρεμη να πω την αλήθεια, όπως είπα και την προηγούμενη φορα, δεν έχω απολύτως κανένα σύμπτωμα το οποίο με έχει ΄βάλει σε σκέψη και σκέφτομαι μήπως παω σάββατο να κάνω την χοριακή μιας και θα είμαι σε διαγνωστικό κέντρο. Βέβαια δεν έχω σταματήσει να προσεύχομαι απο την μια και να ελπίζω από την άλλη λεω τι θα κάνω μετα εαν το αποτέλεσμα είναι αρνητικο... Σουρεαααλ

Βρε πουλακι μου 3 ειναι πολυ νωρις γιατι να παρεις ενα αποτελεσμα που δεν θα ανταποκρινεται σε αυτο που πρεπει; Αφου εχεις προκαταβαλει το αποτελεσμα τοτε ξεχνα το κ καντο στις 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:

Βρε πουλακι μου 3 ειναι πολυ νωρις γιατι να παρεις ενα αποτελεσμα που δεν θα ανταποκρινεται σε αυτο που πρεπει; Αφου εχεις προκαταβαλει το αποτελεσμα τοτε ξεχνα το κ καντο στις 3

Δεν είναι οτι έχω προκαταβάλλει. Εχω ανάμεικτα συναισθήματα. Και ο λόγος είναι για όσα έγραψα. Επίσης άθελα μου το συγκρίνω με ενδείξεις που αυτη την φορά δεν έχω. Θα το κάνω κανονικά την άλλη εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Δεν είναι οτι έχω προκαταβάλλει. Εχω ανάμεικτα συναισθήματα. Και ο λόγος είναι για όσα έγραψα. Επίσης άθελα μου το συγκρίνω με ενδείξεις που αυτη την φορά δεν έχω. Θα το κάνω κανονικά την άλλη εβδομαδα.

Μπραβο αλλωστε εχουν πει τα κοριτσια καθε φορα ειναι διαφορετικα κοριτσια που ειχαν συμπτωματα ειχαν μηδενικη κ οταν δεν ειχαν συμπτωματα ηταν εγκυουλες. Μην το σκεφτοσαι για τα συμπτωματα. Οσο δυσκολο κ αν ειναι το ξερω πολυ καλα αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Την κυστική για το 80% των μεταλλάξεων στο λαϊκό μπορω να την κάνω ? 

Στο Λαικό κάνουν για το 90-92% των μεταλλάξεων δωρεάν με παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έχεις παρόμοια εμπειρία? 

Όχι, αλλά έχω ακούσει μαρτυρίες. Πάντως είναι πολύ καλός γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Δεν είναι οτι έχω προκαταβάλλει. Εχω ανάμεικτα συναισθήματα. Και ο λόγος είναι για όσα έγραψα. Επίσης άθελα μου το συγκρίνω με ενδείξεις που αυτη την φορά δεν έχω. Θα το κάνω κανονικά την άλλη εβδομαδα.

Εννοεις συγκρινεις συμπτώματα? Σε καταλαβαίνω Και εγώ δυστυχώς στη 2η ετ σύγκρινα πάρα πολύ και έψαχνα τα συμπτώματα της 1ης μου επειδή ήταν πετυχημενη, μου είχε γίνει εμμονη μιλαμε.. αλλά δεν είχα απολύτως ΤΙΠΟΤΑ ίδιο και τσάμπα αγχωνομουν τόσες μέρες γιατί πάλι είχα εμφύτευση με όλα διαφορετικά πάνω μου.. ακόμα και οι πρώτες εβδομάδες εγκυμοσύνης ήταν διαφορετικές μεταξύ τους.. κάνε λιγο υπομονή και σου εύχομαι καλή επιτυχία!! Να σου πάνε όλα κατ ευχήν και σύντομα να έχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Την κυστική για το 80% των μεταλλάξεων στο λαϊκό μπορω να την κάνω ? 

Στο Λαικό κάνουν για το 90-92% των μεταλλάξεων δωρεάν με παραπεμπτικό ΕΟΠΥΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, πρέπει να έχουμε παραπεμπτικό για να κάνουμε την εξέταση για το στίγμα εκεί η δεν χρειάζεται? Μπορεί να ρωτάω χαζομάρα σορρυυυ...

Ναι, πρέπει. Όταν κλείσεις το ραντεβού μέσω 1535.gr σου βγάζει μήνυμα πώς ακριβώς θα πρέπει να γραφτεί η εξέταση στο παραπεμπτικό. Το γράφει και παθολόγος εκτός από γυναικολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ευχαριστω! Ναι επιτέλους μπορώ λιγο να ηρεμησω. Τουλαχιστον με τις χοριακες 🥰 τώρα υπομονη μέχρι Τετάρτη Για τον υπέρηχο. Εσυ ποτε έχεις υπέρηχο;;

Ωραία!! Εγώ το απόγευμα θα πάρω το γιατρό να κλείσουμε ραντεβού, θέλω να πιστεύω Δευτέρα- Τρίτη να μας πει να πάμε δεν αντέχω άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν ξερω ποσο τις βρήκατε..  επειδή μένω Γερμανία είδα από περιέργεια.  Θα δω και στο Amazon αν τις βρω. 

Εμείς πήραμε με 24€/ για ένα μήνα και είδαμε διαφορά..  οπότε όλα είναι σχετικά και σε αυτό.  

Screenshot_20211029-123902_Google.jpg

Κάνοντας αναζήτηση στο διαδίκτυο στα γερμανικά είχα βρει 5 φαρμακεία από Γερμανία με δυνατότητα αποστολής στην Ελλάδα. Στα γράφω μαζί με τα έξοδα αποστολής τους όπως τα είχα σημειώσει.

 

mycare.de 17€ έξοδα αποστολής

 

myapo.de 14€      -||-

 

ipill.de 14.95€      -||-

 

apotal.de 19.90€    -||-

 

bodfeld-apotheke.de 17.48€   -||-

 

Δεν θυμάμαι τώρα πόσο έχει στο κάθε φαρμακείο ξεχωριστά το Profertil (οι τιμές παίζουν θυμάμαι από φαρμακείο σε φαρμακείο) αλλά μπορείτε να τα ψάξετε, θυμάμαι σίγουρα το πιο φθηνό που είχα βρει ήταν 118€ ή 119€...

Κάνω και ένα link επικόλληση, όποια κοπέλα ενδιαφέρεται να τα βρει..

https://shop.apotal.de/profertil-kapseln-180st-kapseln-00293999

@Παρασκευαιδου όποιος ψάχνει, βρίσκει! 😘

Υ.Γ. Δεν είναι ότι στηρίζω ή όχι τις συγκεκριμένες βιταμίνες, εμείς πχ δεν τις πήραμε εντέλει, απλά το έγραψα στη κοπέλα για να ξέρει ότι μπορεί να τις βρει και ποίο οικονομικά σε σχέση με φαρμακεία της Ελλάδας ή από εκεί που της συνέστησαν να τις πάρει, αν αποφασίσουν δηλαδή να ακολουθήσουν τη πρόταση του ουρολόγου για τις profertil. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Επειδη δεν έχω καταλάβει πολύ καλα την διαφορά, τα δικά μου ήταν 4αρων ημερων. Εγώ αυτό που θέλω είναι να πετύχει είτε με 3 είτε με παραπάνω🤷‍♀️

Εμενα ήταν 2 ημερών και πέτυχε..  τωρα τι να σου πω δεν ξέρω οι απόψεις είναι διαφορετικές από γιατρο και γιατρό στην Ελλάδα θέλουν 5 ημερών αυτό όμως έχει και τα δικά του +- νομίζω είναι στον οργανισμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ωραία!! Εγώ το απόγευμα θα πάρω το γιατρό να κλείσουμε ραντεβού, θέλω να πιστεύω Δευτέρα- Τρίτη να μας πει να πάμε δεν αντέχω άλλο.. 

Ε άντε επιτέλους!!!εδω εμένα απ το κεντρο μου είπαν να κλείσω ραντεβου δέκα μερες μετά στο γιατρο μου,αλλά ευτυχώς ο γυναικολογος μου είπε να πάω Τρίτη-Τετάρτη 🥰 Εσένα θα έχει/ουν μεγαλώσει πολύ 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ε άντε επιτέλους!!!εδω εμένα απ το κεντρο μου είπαν να κλείσω ραντεβου δέκα μερες μετά στο γιατρο μου,αλλά ευτυχώς ο γυναικολογος μου είπε να πάω Τρίτη-Τετάρτη 🥰 Εσένα θα έχει/ουν μεγαλώσει πολύ 🙏🙏🙏

Ααα μια χαρά εμένα κ την προηγούμενη βδομάδα που είχα τα καφέ κ του είπα για υπέρηχο μου είπε πάλι όχι γιατί δε θα δούμε αυτά που θέλουμε ίσως εννοούσε να ακούσουμε καρδούλα/ες.. Φοβάμαι μετά τα καφέ αλλά από την άλλη λέω ηρέμησε οι χοριακες σου ήταν μια χαρά.. Δε ξέρω να περάσουν οι μέρες να  μη τρελαθώ ειμαι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Ααα μια χαρά εμένα κ την προηγούμενη βδομάδα που είχα τα καφέ κ του είπα για υπέρηχο μου είπε πάλι όχι γιατί δε θα δούμε αυτά που θέλουμε ίσως εννοούσε να ακούσουμε καρδούλα/ες.. Φοβάμαι μετά τα καφέ αλλά από την άλλη λέω ηρέμησε οι χοριακες σου ήταν μια χαρά.. Δε ξέρω να περάσουν οι μέρες να  μη τρελαθώ ειμαι!!!! 

Είναι ανάλογα το γιατρο. Να μην αγχωνεσαι καθόλου. Πολλοί γιατροι θέλουν να προχωρήσει λιγο οι εγκυμοσύνη κ μετά βάζουν πρώτο υπέρηχο. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να το απολαύσεις. Με τέτοιες χοριακες…ολα καλά θα πάνε🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.......τι ηθελα και ελεγα οτι είμαι καλά...να σήμερα αγχώθηκα γιατί άρχισαν κάτι πονοι περιόδου, οι οποίοι αλήθεια μου μοιαζουν με τους προηγούμενες στις αποτυχημένες προσπάθειες και λίγο έπεσα............

@elena0212 συγχαρητήρια κορίτσι μου...όλα να πάνε υπέροχα από εδώ και πέρα....

@hope501 κάνε λίγο υπομονή κορίτσι μου.....αν ήταν 3 ημερών είναι νωρίς πολύ να πας αύριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καταλαβαίνω κορίτσι μου την αγωνία σου και είναι απολύτως φυσιολογικό! Είμαι σίγουρη όμως ότι θα είναι όλα όπως πρέπει! Εγώ φουσκώνω, νιώθω κούραση και έχω μεγάλη δυσκολία με τον ύπνο, αυτό λέμε και με τα κορίτσια στην άλλη ομάδα! Αϋπνία, διαλειμματικός ύπνος, πόνοι στη λεκάνη, καούρες και παλινδρόμηση! Ωχ τα είπα μαζεμένα μην τρομάζεις! Χαχα!  δεν είναι σίγουρο ότι θα τα έχεις όλα αυτά! Πιθανόν να μην έχεις και τίποτα και σου το εύχομαι!!! 🌼🌼
    • Ευχαριστώ κι εγώ για τις πληροφορίες!! Δεν είχα ιδέα για την καθυστερημένη απολίνωση του ομφάλιου λώρου! Θα το ζητήσω κι εγώ!
    • Κι εγώ πετσέτες με κουκούλα έχω! Ναι, πιστεύω θα βολέψουν, πρέπει να στεγνώνει καλά το κεφαλάκι τους! Μια χαρά θα είναι η μικρή σου, μην ανησυχείς! 
    • Γεια σας κορίτσια!    @Katiana1987 κορίτσι μου κι εγω πιστεύω αν είναι να βγουν απο μεσα σου πήγαινε βρες τον  να ξεκαθαρίσεις κ την θέση σου!    @Christi.D. σεντονάκια κι εγω ενα σετ πήρα για την κούνια γιατί στην αρχή θα την εχω στην καλαθούνα κι ετσι πήρα περισσότερα για αυτήν. Πήρα πάνες που κάνουν και στην καλαθούνα και για φασκιωμα!    Ξυπνάω κι εγω το βραδυ ειμαι ξύπνια κανενα δίωρο και μετα κοιμάμαι μέχρι τις 7:30 περίπου!  
    • Μπαααα... Δεν ταράζομαι εύκολα... Έχω κάνει πολύ ψυχοθεραπεία για να καταφέρει να μου χαλάσει την ευτυχία μου και την ηρεμία τη δική μου και της μπουμπούς μου!!! Κι εγώ πήρα κάπα και πετσετάκια "παρηγοριάς" απο τα jumbo. Η κάπα λέτε να βολέψει τώρα στην αρχή που θα είναι πολύ μικρούλια; 2400 ε;;; Πωωωω μου έχει γίνει εμμονή το βάρος... Ελπίζω την Τρίτη που θα κάνω το doppler να δούμε ότι έχει πάρει αρκετό βάρος απο την τελευταία φορά και είναι πιο φυσιολογική...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...