Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, πρέπει να έχουμε παραπεμπτικό για να κάνουμε την εξέταση για το στίγμα εκεί η δεν χρειάζεται? Μπορεί να ρωτάω χαζομάρα σορρυυυ...

Το Λαϊκό ειναι το καλύτερο για αυτή την εξέταση. Γενικά, ειναι το μόνο δημόσιο νοσοκομείο που μου έχει αφήσει τόσο καλή εντύπωση για ό,τι και αν έχω χρειαστεί και πάντα το προτιμώ. Εγώ έχω στίγμα και το ξέρω από παιδί. Ο άντρας μου όμως έκανε εκεί την εξέταση με παραπεμπτικό για ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης και γενική αίματος. Τα ζητούσαν και τα 2 μαζί. Πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις μήπως θέλουν και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι. Εγώ κλείνω ραντεβού και με τηλέφωνο απευθείας στο αιματολογικό τμήμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Άντε να κανεις κ την αυχενική να δεις ότι ολα είναι καλά να ηρεμήσεις λιγο.😍😍 Στην αυχενική βλεπουμε και φύλο ή είναι νωρις ακόμα;; 

Βλέπουμε και φύλο αν μας κάνει την τιμή το μωρό και γυρίσει να το δούμε .Εμένα το ένα ήταν γυρισμένο και το άλλο το πέτυχα στην μέση του σάκου με ανοιγμένα πόδια και χέρια φαινόταν ανθρωπάκι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Βλέπουμε και φύλο αν μας κάνει την τιμή το μωρό και γυρίσει να το δούμε .Εμένα το ένα ήταν γυρισμένο και το άλλο το πέτυχα στην μέση του σάκου με ανοιγμένα πόδια και χέρια φαινόταν ανθρωπάκι .

Ποσο συγκινητικό 😍 μπόρεσε να μπει κ ο άντρας σου;  πολύ χαίρομαι κοριτσάκι μου για σένα! Μόνο τέτοιες στιγμές να ζείτε από δω και πέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ποσο συγκινητικό 😍 μπόρεσε να μπει κ ο άντρας σου;  πολύ χαίρομαι κοριτσάκι μου για σένα! Μόνο τέτοιες στιγμές να ζείτε από δω και πέρα. 

Όχι ΔΥστηχως δεν τον αφηνουν να μπει .Δεν πειράζει τα βλέπει μετά στον υπέρηχο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, πρέπει να έχουμε παραπεμπτικό για να κάνουμε την εξέταση για το στίγμα εκεί η δεν χρειάζεται? Μπορεί να ρωτάω χαζομάρα σορρυυυ...

Ναι χρειάζεται για να μην πληρώσεις τίποτα.. Δεν είναι κάτι ζητάς από ένα γιατρό να σου τα γράψει! Πάρε τηλέφωνο να σου πουν τι ακριβώς παραπεμπτικά χρειάζεται να έχεις, για ποιες εξετάσεις συγκεκριμένα, εννοώ. Επίσης λόγο εγκυμοσύνης μπορεί να σε βάλουν και χωρίς ραντεβού, μια κοπέλα εγκυμονούσα που είχε έρθει όταν ήμασταν εμείς εκεί τη δέχτηκαν χωρίς ραντεβού αλλά την άφησαν να περιμένει μέχρι να τελειώσουν τα προγραμματισμένα ραντεβού.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Το Λαϊκό ειναι το καλύτερο για αυτή την εξέταση. Γενικά, ειναι το μόνο δημόσιο νοσοκομείο που μου έχει αφήσει τόσο καλή εντύπωση για ό,τι και αν έχω χρειαστεί και πάντα το προτιμώ. Εγώ έχω στίγμα και το ξέρω από παιδί. Ο άντρας μου όμως έκανε εκεί την εξέταση με παραπεμπτικό για ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης και γενική αίματος. Τα ζητούσαν και τα 2 μαζί. Πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις μήπως θέλουν και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι. Εγώ κλείνω ραντεβού και με τηλέφωνο απευθείας στο αιματολογικό τμήμα.

Εμείς θυμάμαι όταν πήγαμε μας ζήτησαν ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης, γενική αίματος, σίδηρο και φερριτίνη. Πότε πήγατε εσείς..; Γιατί πέρασαν και κανά δυο χρόνια από όταν πήγαμε εμείς.. Να έχει αλλάξει; Μπορεί! Για αυτό λέω @Eva29 πάρε τηλέφωνο να σου πουν σίγουρα τι χρειάζεται να έχεις από παραπεμπτικά μαζί σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2021 at 12:32 ΠΜ, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τον γυναικολόγο.... Τα καλά νέα είναι ότι το αιμάτωμα μίκρυνε αρκετα! Ακόμα πρέπει να προσέχω βέβαια καθώς ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ξεπερνάμε όχι ότι το ξεπεράσαμε. 

Το μωρό είναι σούπερ έχει μεγαλώσει θυμίζει μωρό κουνιέται η καρδιά του χτυπάει όπως πρέπει 173 παλμούς. 

Τα δύο θέματα που μας απασχολούν τώρα είναι αυτά : η εξέταση αίματος για το στίγμα βγήκε λίγο περίεργη και πρέπει να την επαναλάβω στο λαϊκό με εξειδικευμένη εξέταση. 

Επίσης, η έμμεση coombs βγήκε θετικη αν είναι δυνατόν ! Έχω ρέζους αρνητικό για αυτό την έκανα αυτή την εξέταση... Δεν ξέρω αν ξέρετε τι είναι... Θα με δει ένας αιματολογος στο Ντυνάν την άλλη εβδομάδα να δούμε σε τι ποσοστό είναι θετική με εξειδικευμένη εξέταση... Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχω μπορεί να μην είναι τίποτα. Αλλά εννοείται ότι έχω τρομοκρατηθεί ! 

Ο γυναικολόγος μου είπε ότι είμαι μια περίπτωση από μόνη μου ! 

Αυτά τα νέα μου ! 

Τι ομορφα νεα για το μωράκι! Χάρηκα πολύ! 

Και πιστεύω ότι και τα υπόλοιπα μια χαρά θα πάνε.

Συνέχισε να είσαι δυνατή και αισιόδοξη, εύχομαι τα καλύτερα!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Ναι χρειάζεται για να μην πληρώσεις τίποτα.. Δεν είναι κάτι ζητάς από ένα γιατρό να σου τα γράψει! Πάρε τηλέφωνο να σου πουν τι ακριβώς παραπεμπτικά χρειάζεται να έχεις, για ποιες εξετάσεις συγκεκριμένα, εννοώ. Επίσης λόγο εγκυμοσύνης μπορεί να σε βάλουν και χωρίς ραντεβού, μια κοπέλα εγκυμονούσα που είχε έρθει όταν ήμασταν εμείς εκεί τη δέχτηκαν χωρίς ραντεβού αλλά την άφησαν να περιμένει μέχρι να τελειώσουν τα προγραμματισμένα ραντεβού.

Εμείς θυμάμαι όταν πήγαμε μας ζήτησαν ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης, γενική αίματος, σίδηρο και φερριτίνη. Πότε πήγατε εσείς..; Γιατί πέρασαν και κανά δυο χρόνια από όταν πήγαμε εμείς.. Να έχει αλλάξει; Μπορεί! Για αυτό λέω @Eva29 πάρε τηλέφωνο να σου πουν σίγουρα τι χρειάζεται να έχεις από παραπεμπτικά μαζί σου..!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Έκλεισα ραντεβού τη Πέμπτη να πάμε μαζι με τον σύζυγο. Επισυνάπτω εικόνα από αυτά που ζητάει να έχουμε για το ραντεβού αν τα χρειαστεί κάποια μελλοντικά.

Screenshot_2021-10-28-23-15-14-799_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-10-28-23-15-14-799_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έχεις παρόμοια εμπειρία? 

Έχω εγώ. Για αυτό κιόλας σου είπα ότι αν δεν έχετε σοβαρό πρόβλημα και δεν χρήζετε χειρουργείου, είναι ένας αξιόλογος και παγκόσμια αναγνωρισμένος εξειδικευμένος ουρολόγος/ανδρολόγος σε θέματα υπογονιμότητας. Τουλάχιστον για Β.Ελλάδα που ήθελες.. αν είχατε όμως μεγαλύτερη ανάγκη από έναν απλό έλεγχο δεν θα στον σύστηνα..!

Παρόμοια είπε και σε εμάς! Για τις profertil δηλαδή.. καταρχήν δεν υπάρχει άλλο σκεύασμα. Profertil Men λέγονται και βγαίνει σε συσκευασία των 60 & 180. Δεν υπάρχει γενόσημο καθότι είναι βιταμίνες όχι φάρμακο! Μετά υπάρχουν παρόμοια σκευάσματα άλλων εταιριών.. και ναι 1000% παίρνει ποσοστά! Γενικότερα να ξέρεις, όταν ένας γιατρός βλέπεις να σου δίνει τηλεφωνακι και να σε στέλνει συστημένη με το όνομα του οπουδήποτε, παίρνει ποσοστά! Τέλος να σου πω ότι επειδή η profertil είναι Αυστριακό σκεύασμα, θα το βρεις σε φαρμακείο της Αυστρίας ή της Γερμανίας πολύ πολύ φθηνότερα από εδώ. Εκεί που σου έδωσε να πάρεις ο γιατρός, σου είπαν 180€, από φαρμακείο της Γερμανίας το βρήκα 119€ + 10-20€ έξοδα αποστολής. Και εννοείται ότι λόγο Ε.Ε. στέλνονται χωρίς κανένα πρόβλημα!

Πέραν αυτού όμως, αυτό που έχει σημασία είναι ότι είναι όλα καλά με το σπέρμα σας και τσεκαρισμενο πλέον από εξειδικευμένο Ουρολόγο! Ακόμα και έτσι όμως, κακό δεν κάνουν οι βιταμίνες..! Δεν χάνει κάτι με το να τις πάρει! Με το καλό να πάνε έτσι όλα κατ'ευχήν και εν συνεχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Έκλεισα ραντεβού τη Πέμπτη να πάμε μαζι με τον σύζυγο. Επισυνάπτω εικόνα από αυτά που ζητάει να έχουμε για το ραντεβού αν τα χρειαστεί κάποια μελλοντικά.

Screenshot_2021-10-28-23-15-14-799_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-10-28-23-15-14-799_com.android.chrome.jpg

Α! Μπράβο! Τέλεια! Άντε με το καλό, να πάνε όλα κατ'ευχήν! Να ηρεμήσεις επιτέλους λίγο και εσύ βρε κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Α! Μπράβο! Τέλεια! Άντε με το καλό, να πάνε όλα κατ'ευχήν! Να ηρεμήσεις επιτέλους λίγο και εσύ βρε κοριτσάκι μου!

♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Έχω εγώ. Για αυτό κιόλας σου είπα ότι αν δεν έχετε σοβαρό πρόβλημα και δεν χρήζετε χειρουργείου, είναι ένας αξιόλογος και παγκόσμια αναγνωρισμένος εξειδικευμένος ουρολόγος/ανδρολόγος σε θέματα υπογονιμότητας. Τουλάχιστον για Β.Ελλάδα που ήθελες.. αν είχατε όμως μεγαλύτερη ανάγκη από έναν απλό έλεγχο δεν θα στον σύστηνα..!

Παρόμοια είπε και σε εμάς! Για τις profertil δηλαδή.. καταρχήν δεν υπάρχει άλλο σκεύασμα. Profertil Men λέγονται και βγαίνει σε συσκευασία των 60 & 180. Δεν υπάρχει γενόσημο καθότι είναι βιταμίνες όχι φάρμακο! Μετά υπάρχουν παρόμοια σκευάσματα άλλων εταιριών.. και ναι 1000% παίρνει ποσοστά! Γενικότερα να ξέρεις, όταν ένας γιατρός βλέπεις να σου δίνει τηλεφωνακι και να σε στέλνει συστημένη με το όνομα του οπουδήποτε, παίρνει ποσοστά! Τέλος να σου πω ότι επειδή η profertil είναι Αυστριακό σκεύασμα, θα το βρεις σε φαρμακείο της Αυστρίας ή της Γερμανίας πολύ πολύ φθηνότερα από εδώ. Εκεί που σου έδωσε να πάρεις ο γιατρός, σου είπαν 180€, από φαρμακείο της Γερμανίας το βρήκα 119€ + 10-20€ έξοδα αποστολής. Και εννοείται ότι λόγο Ε.Ε. στέλνονται χωρίς κανένα πρόβλημα!

Πέραν αυτού όμως, αυτό που έχει σημασία είναι ότι είναι όλα καλά με το σπέρμα σας και τσεκαρισμενο πλέον από εξειδικευμένο Ουρολόγο! Ακόμα και έτσι όμως, κακό δεν κάνουν οι βιταμίνες..! Δεν χάνει κάτι με το να τις πάρει! Με το καλό να πάνε έτσι όλα κατ'ευχήν και εν συνεχεία!

Καλημέρα κορίτσια μου .. σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες μου έλυσες ολες τις απορίες μου 💗 σου στέλνω προσωπικο για μια διευκρίνιση ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Ποσο συγκινητικό 😍 μπόρεσε να μπει κ ο άντρας σου;  πολύ χαίρομαι κοριτσάκι μου για σένα! Μόνο τέτοιες στιγμές να ζείτε από δω και πέρα. 

Εμείς είδαμε και φύλο αλλά μας έδωσαν ένα ποσοστό 80% γιατί είναι νωρίς και δεν ξέρεις καμιά φορά.. πάντως για το σύζυγό επειδή αν θυμάμαι σωστά είσαι βόρεια Ελλάδα και είχα αυτή τη συζήτηση πρόσφατα λόγω της δικής μου αυχενικής, στη Θεσσαλονίκη με όσες κοπέλες έχω μιλήσει πλέον αφήνουν το σύζυγο με ραπιντ τεστ.. μόνο αν γίνει σε μαιευτήριο πχ Γένεσις δεν ξέρω αν αφήνουν.. στον γιατρό για τους απλούς υπερηχους εννοείται μπαίνει πάντα κανονικά.. με το καλό!! ❤️💚🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου .. σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες μου έλυσες ολες τις απορίες μου 💗 σου στέλνω προσωπικο για μια διευκρίνιση ακόμη!

Στο προσωπικό μνμ δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα.. οπότε το κάνω εδώ και ο κύριος διαχειριστής ας με συγχωρέσει.. αυτές είναι οι βιταμίνες?

20211029_084830.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Στο προσωπικό μνμ δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα.. οπότε το κάνω εδώ και ο κύριος διαχειριστής ας με συγχωρέσει.. αυτές είναι οι βιταμίνες?

20211029_084830.jpg

Καλημέρα!

Ναι, ακριβώς! Αυτό είναι το κουτί των 60. Θα σας φτάσει για ένα μήνα. Το κουτί των 180 θα σας φτάσει για ένα τρίμηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εμείς είδαμε και φύλο αλλά μας έδωσαν ένα ποσοστό 80% γιατί είναι νωρίς και δεν ξέρεις καμιά φορά.. πάντως για το σύζυγό επειδή αν θυμάμαι σωστά είσαι βόρεια Ελλάδα και είχα αυτή τη συζήτηση πρόσφατα λόγω της δικής μου αυχενικής, στη Θεσσαλονίκη με όσες κοπέλες έχω μιλήσει πλέον αφήνουν το σύζυγο με ραπιντ τεστ.. μόνο αν γίνει σε μαιευτήριο πχ Γένεσις δεν ξέρω αν αφήνουν.. στον γιατρό για τους απλούς υπερηχους εννοείται μπαίνει πάντα κανονικά.. με το καλό!! ❤️💚🙏🤞

Εμένα ΔΥστηχως δεν αφηνουν τον συζηγο ούτε μέσα στους υπερήχους .Είναι λίγο αυστηροί ούτε στο σαλόνι έξω κάθονται συνοδοί .Τι να κάνουμε ακολουθώ τους κανόνες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εμένα ΔΥστηχως δεν αφηνουν τον συζηγο ούτε μέσα στους υπερήχους .Είναι λίγο αυστηροί ούτε στο σαλόνι έξω κάθονται συνοδοί .Τι να κάνουμε ακολουθώ τους κανόνες .

Αχ τι να κάνουμε, πρέπει να ακολουθούμε τους κανόνες όντως.. εμένα στους απλούς υπερηχους δεν ζητάνε τίποτα τον αφήνουν, απλά κλείνουν αραιά τα ραντεβού για να μην υπάρχουν αλλοι στο σαλόνι..αλλά είναι ταυτόχρονα λίγο αστείο γιατί κατά 90% ότι έχει ο σύζυγός έχουμε και εμείς.. αλλά είναι ιδιωτικό ιατρείο δεν με βλέπει σε κλινική παίζει ρόλο στους κανόνες τους νομίζω.. εσύ με τον εξωσωματικο σου συνεχίζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ τι να κάνουμε, πρέπει να ακολουθούμε τους κανόνες όντως.. εμένα στους απλούς υπερηχους δεν ζητάνε τίποτα τον αφήνουν, απλά κλείνουν αραιά τα ραντεβού για να μην υπάρχουν αλλοι στο σαλόνι..αλλά είναι ταυτόχρονα λίγο αστείο γιατί κατά 90% ότι έχει ο σύζυγός έχουμε και εμείς.. αλλά είναι ιδιωτικό ιατρείο δεν με βλέπει σε κλινική παίζει ρόλο στους κανόνες τους νομίζω.. εσύ με τον εξωσωματικο σου συνεχίζεις?

Ναι έμεινα εκεί βγαινει λιγο παραπανω αλλά εκείνος μου χάρισε τα μωρά όποτε δεν σκέφτηκα να πάω άλλου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου βγήκε και η Τρίτη μου χοριακη. 1.086,27. Τέλος οι χοριακες. Τώρα υπέρηχος!! 🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια βρε κοριτσάκι!! Μπράβο! Με το καλό να δείς τώρα και το σπορακι σου! Άντε όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις τελειομηνο και υγιές μωράκι/α στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου βγήκε και η Τρίτη μου χοριακη. 1.086,27. Τέλος οι χοριακες. Τώρα υπέρηχος!! 🥰🥰🥰

Μπράβο Ελενακι καλά το πρώτο διαγνωστικό που είχες πάει είναι τραγικό .Ήταν όλα τέλεια τσάμπα την τρομάρα που πηραμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kater88 είπε:

στην τελευταια εμβρυομεταφορα καναμε προεμφυτευτικο..υστεροσκοπηση εκανα τον ιουνιο οπου μου ειχε βρει κατι πολυποδακια και μια φλεγμονη στο ενδομητριο και μου εδωσε vibramycin..εκανα και αιματολογικα-ανοσολογικα και μου λενε ολα καλα..προσπαθουσαμε φυσιολογικα 1 χρονο και δεν γινοταν..ωστοσο εχουμε και το σπερμοδιαγραμμα με χαμηλη κινητικοτητα και dfi οριακο..καθε προσπαθεια που κανουμε ο γριφος μεγαλωνει και η γιατροι το αποδιδουν στη τυχη..δεν ξερω τι αλλο να κανω..

Και εγώ είχα κάνει εξέταση για θρομβοφιλία ιδιωτικά (κάποιους βασικούς παράγοντες) και ήταν αρνητική. Την έκανα στην πρώτη μηδενική χοριακή.

Ομως μετά τις παλίνδρομες στο Έλενα μου έκαναν πλήρη έλεγχο ανοσολογικό & αιματολογικό με εξετάσεις που ιδιωτικά θα έβγαιναν πανάκριβα τύπου 800-1000 ευρώ και όντως δεν έχω ούτε κληρονομική ούτε επίκτητη θρομβοφιλία (στην φάση που ελέγχθηκα τουλάχιστον).

Επίσης εχω κάνει δυο φορές υστεροσκόπηση λέγοντας μου οτι υπήρχε ενδομητριτιδα (οχι ενδομητρίωση) η οποία καθαρίστηκε με την υστεροσκόπηση και με αντιβίωση χάπι. Στο Έλενα μετά από αιματολογικές & έλεγχο μήτρας, μου το καταρρίψανε και αυτό τονίζοντας μάλιστα οτι δεν υφίσταται ο όρος ενδομητρίτιδα (όχι ενδομητρίωση ξανα τονίζω)  και ότι είναι ευφάνταστος όρος που χρησιμοποιούν οι εξωσωματιστές. Εκεί μου τόνισαν να μην δεχτώ εγχύσεις αντιβίωσης στην μήτρα (κολπικές δηλαδή).

΄Τελος επειδή εμείς είχαμε υψηλό κατακερματισμό στον νέο γιατρό επέλεξα να γίνει η γονιμοποίηση με μέθοδο picsi (δηλαδή μπαίνει το σπέρμα μαζί με υαλουρονικό υγρό και τα σπερματοζωάρια που κολλάνε στο υαλουρανικό δεν έχουν υψηλό κατακερματισμό). Με αυτή τη μέθοδο έχω μια βλαστοκύστη 5ΑΑ κατάψυξη ποιότητα που δεν είχαμε ξαναπετύχει. Οι παλίνδρομες ήταν με μια early βλαστοκύστη και μια 5ΒΒ.

Τώρα αν έπαιξε ρόλο η picsi , ή η θεραπεία του ουρολόγου ή αν θα φέρει τελειόμηνη κύηση δεν το ξέρω γιατί δεν έχω κα΄νει ακόμα ΕΤ. Είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια και μαζεύω έμβρυα τώρα με φυσικούς.

Στο Έλενα δηλαδή κατέληξαν οτι το μόνο θέμα το εντοπίζουν στο σπέρμα αλλά και πάλι δεν μπορούν με σιγουριά να μου πουν οτι φταίει μόνο αυτό ή μόνο το ωάριο, είναι 50-50.

Εσύ βέβαια είχες κάνει και προεμφυτευτικό οπότε το πράγμα περιπλεκεται λίγο.

Στις αποβολές σου είχες αίμα? Αν ναι τότε πρέπει να εστιάσεις στο περιβάλλον της μήτρας , δηλαδή εγώ προς τα εκεί θα πήγαινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου βγήκε και η Τρίτη μου χοριακη. 1.086,27. Τέλος οι χοριακες. Τώρα υπέρηχος!! 🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια 🥳🌸 με το καλό να δεις το μωράκι σου 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια μου βγήκε και η Τρίτη μου χοριακη. 1.086,27. Τέλος οι χοριακες. Τώρα υπέρηχος!! 🥰🥰🥰

Συγχαρήτηρια με το καλό ο υπέρηχος 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kiddo @Katerinaki83 @BlackCat @Litsadi Σας Ευχαριστω πολύ κορίτσια. Η αλήθεια είναι ότι ημουν πολύ σφιγμένη όλες αυτές τις μερες μετά την πρώτη χοριακη. Τώρα Τετάρτη έχω υπέρηχο να το δούμε.  🙏🙏🙏 καλή επιτυχία και στα κορίτσια που προσπαθούν/περιμένουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσι.. όλ καλά θα είναι!! Πότε πας για υπέρηχο? Εγώ ξεκίνησα παρακολούθηση του φυσικού μου κύκλου, (πήγα σε νέο γιατρό) με την προοπτική αν είναι καλός ο κύκλος να κάνουμε αυτό το μήνα την ΕΤ. Μου είπε θα προσέξουμε πολύ τις τιμές προγεστερόνης μετά την ΕΤ γιατί θεωρεί πως με μια τόσο καλή εικόνα που έχω, το ότι δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα ίσως έχει να κάνει με την υποστήριξη της μήτρας μετά την ΕΤ. Νιώθω πολύ καλά μαζί του , είμαι ήρεμη και κυρίως χωρίς άγχος, καθώς είχα σίγουρο ότι θα προχωρούσα σε ΕΤ από Σεπτέμβρη και το ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεσα ήταν έκπληξη για μένα. Φυσικά μετά από τόσες στραπάτσες κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι πιο ήρεμη, έχω άλλη ψυχολογία. Οπότε παρακολούθηση τώρα. Πήγα και σήμερα, θα πάω και τη Δευτέρα και βλέπουμε αν μας κάνει τη χάρη ο κύκλος αυτός..
    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
    • Καλέ, είσαι καλά;;; Δως του να καταλάβει!!! Κι εγώ αν δεν ταλαιπωριόμουν τόσο με το στομάχι μου, θα κοιμόμουν πολύ περισσότερο!
    • Σε ευχαριστούμε πολύ ☺️ υγεία να έχουν τα παιδάκια μας να τα καμαρώνουμε!  @Ersi85 χρόνια πολλά και στο δικό σου αγοράκι! Γερός να είναι πάντα!  Σε καταλαβαίνω... Κι εγώ στη βάπτιση του μικρού βασανίστηκα, σε μας ο μικρός δε σταματούσε το κλαμμα ούτε στο ντύσιμο... Σταμάτησε όταν τελείωσε η βάπτιση όπου στο τέλος αποκοιμήθηκε πάνω μου... Μεγάλη ταλαιπωρία!  Το Σάββατο θα του κάνουμε πάρτυ γενεθλίων στο μαγαζί του νονου του! Θα είναι οι γονείς, τα αδέρφια μας και καλοί μας φίλοι με τα παιδιά τους. Έχω πάρει υλικά και από Παρασκευή βράδυ θα φτιάξουμε με τη νονά του τη διακόσμηση του πάρτυ.  Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε ένας χρόνος..... Δύσκολος χρόνος, απαιτητικός αλλά ταυτόχρονα χαρούμενος. Όλο συγκινουμαι σήμερα... Συνέχεια σκέφτομαι τέτοια ώρα πέρσι έκανα αυτό, τέτοια ώρα πέρσι ήμουν στην ανάνηψη κτλ Σαν όνειρο μοιάζει...   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...